9 Bibliotheek blijft in Koningshof Bestuur D66 stuurt aan op wijziging standpunt A4 Hoekse strand is er klaar voor Jongeren hebben eigen plek naast begraafplaats Holy genda Extra bushalte trein Schiedam Mislukte overval op geldloper Vergevorderd plan voor nieuwbouw naast stadhuis Maassluis wordt afgeblazen Maassluis: twee JOP's erbij Vlaardinger gewond bij aanrijding Vier gewonden na botsing Automobilist zonder naam 125,- GOUDEN NAAMCOLLIER SATIVAR JUWELIERS 125,- Rotterdams Dagblad Vrijdag 14 mei 1999 Door Edwin Corneksse Schiedam Het bestuur van D66 Schiedam wil dat de gemeente raadsfractie van deze partij zich gematigder gaat opstellen over de rijksweg Ai Noord Het'nooit een A4 Noord moet een 'A4 Noord mits worden, zo vindt het be stuur De recente ontwikkelingen rond het ruim zes kilometerlange stuk snelweg maken het nodig dat de bakens worden verzet Als dit met gebeurt is de kans groot dat Schiedam straks geen enkele invloed meer kan uitoefenen op de manier waarop deze weg wordt aangelegd, zo waarschuwt het D66-bestuur dat dinsdag een mo tie ter stemming zal voorleggen tijdens de afdehngsvergadenng. Tegen de aanleg van het stuk weg tussen Schiedam en Vlaardingen en dwars door Midden Delfland wordt al jaren strijd gevoerd door zowel Vlaardmgen als Schiedam Tot nu toe bleef het front steeds gesloten Maar de laatste tijd gaan er voorzichtig geluiden op dat het onverbiddelijk 'nee' tegen de aan leg van de snelweg losgelaten moet worden en vervangen moet worden door een 'ja' onder voor waarden De grootste oorzaak voor deze standpuntwyz-ging is de ontwik keling waarbij het bedrijfsleven de financiering en aanleg van het stukje snelweg ter hand wil ne men, Het bedrijfsleven sprong er in toen bleek dat de Tweede Ka mer, tegen de wens van minister Netelenbos van Verkeer en Water staat, geen cent wilde bijdragen aan de aanleg. De minister heeft eerder positief gereageerd op het voornemen van het bedrijfsleven. Voor de aanleg van de A4 zijn twee consortia van bedrijven in de race. Het eerste consortium is De Rits onder aanvoering van ABN AMRO en Hollandse Beton- en Waterbouw. De tweede - De Pnn- sentocht - wordt geleid door ING en Ballast Nedam De beoogde A4 Midden-Delfland wordt 6,5 kilometer lang en gaat 440 miljoen gulden kosten Voor dat geld komt er tussen Vlaardin gen en Schiedam een tunnel van 1500 meter lengte. Het dak van de tunnel biedt plaats aan winkels en woningen, hetgeen 50 miljoen gulden oplevert. De resterende 390 miljoen moet worden betaald met tolopbrengsten. Door auto mobilisten in de spits acht gulden in rekening te brengen en daar- Schiedam —Als reactie op de pu bliciteit rond de slechte bereik baarheid van het NS station Schiedam-Centrum heeft de RET tijdelijk een nieuwe halte inge steld. De extra halte is er voor rei zigers van buslijn 32 en 54 m de richting van het Noorderedand en Woudhoek, die overstappen van of na2r het station Schiedam-Cen trum. Het bushokje staat langs de Over- schieseweg. Vanat aanstaande maandag kan er gebruik van wor den gemaakt. De RET hoopt met de extra bushalte de bereikbaar heid van de achterzijde van het stationsgebouw, dat momenteel een ingnjpende verbouwing on dergaat, te verbeteren. Schiedam —Twee nog onbekende mannen hebben woensdagoch tend op de kruising van de Sehie- damse Groenelaan en de Haga- straat een geldloper overvallen. Een van de mannen dwong de lo per, een 33-jarige man uit Hen- dnk-Ido-Ambacht, de geldkoffer af te staan onder bedreiging van een vuurwapen. De loper had de koffer net uit een supermarkt op- Na de overval reden de twee man nen op een scooter de Hagastraat in. Op die plek werd later ook de achtergelaten geldkoffer aange troffen, Omdat de doos uitgerust was met een speciale beveiliging was hij ondertussen ontploft. De politie vermoedt dat de overval lers bij deze explosie gewond zijn geraakt In een brandgang van de Greve- lingstraat werd korte tyd na de roof een scooter gevonden, waar van de motor nog draaide. De poll- lie gaat ervan uit, dat uit het ver voermiddel was dat bij de overval werd gebruikt. De geldloper werd met lichte ver wondingen aan het hoofd naar het Schteland Ziekenhuis gebracht buiten dne gulden, denkt het be drijfsleven jaarlijks zo'n 40 mil joen gulden te incasseren. Als 25 jaar lang tol wordt geheven, komt er voldoende geld binnen om een weg te bouwen ter waarde van 575 miljoen gulden Dat bedrag biedt zelfs ruimte om het stuk snelweg door Midden Delfland half ver diept aan te leggen waardoor het karakter van het landelijk gebied enigszins bewaard blijft Boot missen De gemeenten Schiedam en Vlaardingen blijven zich verzet ten tegen de plannen voor de aan leg van de A4. Maar er lijken klei ne scheurtjes te ontstaan in de eensgezindheid waarmee dat ge beurt Het voorstel van het be stuur van de Schieöamse afdeling van D66 is daar een illustratie van Het bestuur is bang dat Schiedam de boot gaat missen als ze blijft vasthouden aan het niet aanleggen van de A4 Noord Door de positieve reactie van de minis ter op het particulier aanleggen van het stukje snelweg is de komst van deze weg een stuk waarschijnlijker geworden De gemeente Schiedam verspeelt dan door haar verzet iedere kans op het beïnvloeden van de manier waarop deze weg wordt aange legd, waarschuwt het D66-be- stuur De aanleg van de A4 Noord is vol gens haar bovendien een uitge sproken gelegenheid om het openbaar vervoer m de regio te verbeteren Gelijktijdig en geïnte greerd met de A4 zou volgens het bestuur een metro of spoorverbin- ding aangelegd kunnen worden. Door Jos van Nierop Maassluis De gemeente Maassluis ziet af van een nieuw te bouwen bibliotheek naast het stadhuis. Deze week heeft het college van b en w de huidige plaats bij ontmoetingscentrum Koningshof aangewezen als de plek waar de nieuwe, grotere bibliotheek moet komen. Een aantal 'twijfels' noemt het college als oorzaak van de omme zwaai. Zo is de gemeente dc afge lopen twee jaar eigenlijk voortdu rend met bouwonderneming Du- ra aan het steggelen geweest over het bouwplan. De vraag of het bouwplan haalbaar was, kwam steeds weer terug. Onderwerp van gesprek was daarbij onder meer het aantal appartementen boven op de bibliotheek, de hoogte van het gebouw en of er we) of geen di recte verbinding met het stadhuis kon komen. Door de aanpassin gen staat het huidige ontwerp, zo valt in het collegebesluit te lezen, te ver af van de oorspronkelijke gedachte. Ook planologische twij fels spelen bij het afblazen een rol. De gemeente verwacht lang durige bestemmingsplan-proce dures, terwijl men nu eindelijk eens wil gaan bouwen. Vanuit de vier lagen appartementen kan bij voorbeeld zo in tuintjes aan de Logger worden gegluurd Aantas ting van de pnvacy, vinden de be woners. Een ander planologisch probleem vormt het voorgestane fietspad achter het stadhuis langs Dit wordt door de bouw van huizen en bibliotheek zo'n beetje onmogelijk De derde twyfel heelt betrekking op de toekomst van ontmoetings centrum Koningshof, daar waar de bibliotheek nu is gehuisvest. Is dat centrum nog wel rendabel als zowel de roomskatholieke kerk als de bibliotheek er uit vertrekt, vraagt het college zich af. Mis schien nog wel belangrijker is het gegeven dat het gebouw na 25 jaar aan een grondige renovatie toe is. Een operatie die mede wordt inge geven door de hervormde en de gereformeerde kerk die, als één Samen Op Weg-gemeente, ook na 2000 in Koningshof willen 'ker ken'. Ook zijn ze bereid om ge deeltelijk te betalen voor een op knapbeurt van de grote zaal zodat deze meer het karakter van een kerk krijgt. Alles bij elkaar vindt de gemeente het handiger om het ontmoetingscentrum in eén keer goed-aan te pakken, inclusief het slopen en daarna groter terugbou- wen van het bibliotheekgedeelte. Hogere gemeente-ambtenaren adviseren het college te kiezen voor de bibliotheek bij Konings hof, zo valt te lezen in het college- besluit, onder meer vanwege de ontwikkelingen rondom dat za lencentrum. Onduidelijk is daar bij waarom er by met name de kerkgenootschappen niet eerder op is aangedrongen vaart te zet ten achter de toekomstplannen. Wanneer een paar jaar geleden al Het leek gisteren even zomer in Hoek van Hol land Drommen mensen en files bepaalden het beeld bij het Hoekse strand. Al het volk was echter niet op de been vanwege het geweldige strandweer, maar om de opening van het nieuwe strandseizoen bij te wonen Zelfs het blauwe pendeltreintje reed weer tussen hel station en de boulevard om mensen van en naar het strand te brengen Die maakten daar dankbaar ge bruik van en zy die dat met deden, zorgden voor overvolle parkeerplaatsen Op de boulevard stond een overvloed aan kraampjes Met de meesl uiteenlopende waar. Van de altijd aan wezige kleding- en palatkramen tot een stand met al tijd passende strijkplankhoezen, voorweimg. Dat de zon niet veel te zien was en de wind behoorlijk blies, leek niemand te deren. Moeders verblijdden hun kinderen met suikerspinnen, zichzelf met een boodschappentas en de standhouders meteen hoop geld. „Jgja, het loopt behoorlijk storm," aldus een kledingverkoper. „Het is ondanks het weer nog knap druk Nou ja, het is tenminste droog." Het was dnngen geblazen Want naast de bijna ontel bare hoeveelheid kramen, waren er op de boulevard ook een minikerrms en een podium met muziek. Vanaf het podium werd ook het strandseizoen offici eel geopend door een vertegenwoordiger van de Ver eniging Hoekse Strandrecreatie. Ook m de lucht speelde zich een en ander af. Regel matig vloog een aantal sportvliegtuigen in formatie over. Op het strand en m zee was de Koninklijke Ne derlandse Redding Maatschappij ruimschoots verte genwoordigd met twee boten Toch was hei op het strand zelf vry rustig. Een ver dwaalde wandelaar, wat vliegeraars en een enkele windsurfer op 2ee ontvluchtten de drukte en genoten m stilte. Twee grote trekpaarden zorgden op het strand VOOr een mooi plaatje. Foto Westlands FotoQuro Sinds vanmiddag kunnen jongeren uft Holy In deze JOP terecht. Foto Roel Dijkstra Maassluis Maassluis telt bin nenkort twee nieuwe betonnen keten die dienst gaan doen als jeugd ontmoetingsplaats DOP). De ene betonnen doos komt ach ter de tennishal in de Steendyk- poltier en is een vervanging voor de huidige JOP op die plek. De ze wordt als te klein ervaren voor de groep jongeren die er nu regelmatig omheen hangt, Een parkeerplaats in de Bloemen- buurt (tussen wijkgebouw De Groene Stip en de Oleander straat-Gat die daar het dichtst bij staat) vormt een geheel nieuwe JOP-locatie. Beide nieuwe onderkomens staan er voor een periode van maximaal vijf jaar. Die tijdsbe perking is gesteld om het na die vijfjaar makkelijk te maken de JOP's weer weg te halen. Bij voorbeeld als blijkt dat ze voor overlast zorgen. Het college van b en w gaat voorbij aan het be zwaar dat de Welstandscommis sie heeft tegen de betonnen hok ken, die volgens die commissie niet in de omgeving passea 'Ge let op het doel hechten wij meer aan functionaliteit dan aan architectuur', vermeldt het col legebesluit Brief Omwonenden van de twee nieuw te plaatsen JOFs krijgen binnenkort een brief waarin on dermeer duidelijk wordt ge maakt hoe ze eventueel bezwaar kunnen aantekenea Overigens zijn er vlakbij de tennishal geen bewoners, terwijl de bewoners van de twee Oleanderstraat-flats op punt van verhuizen staan. Beide flats worden binnen enke le jaren gesloopt en gaan plaats maken voor een park en drie ap partemententorentjes. DoorEefieOomen Vlaardingen - Een paar jaar geleden kende niemand 't, maar inmiddels is de JOP, de Jongeren Ontmoetings Plek, een ingebur gerd begrip. Metropolen, steden èn dorpen kennen allemaal wel één, twee of drie van deze officiële hangplekken voor tieners De hanngstad liep achter op deze trend. Tot op heden. Vanmiddag opent wethouder Kees van der Windt de eerste Vlaardmgse JOP, m de wijk Holy-Noord, naast de begraaf plaats aan de Ölmendreef. VGlgens gemeentelijk coordinator cultuur en welzijn Herman Berkhout was er m Vlaardingen lange tyd geen animo voor zo'n hangplek. „Zo'n locatie komt er meest al pas, als jongeren veel overlast veroorza ken En met die overlast valt het hier, in vergelijking met andere steden, wel mee." Anders dan op andere plekken m Neder land waren het dit maal dan ook met de vol wassenen die om een JOP vroegen, omdat ze de rondhangende jeugd zat waren Het verzoek kwam van de jongeren zelf Twee jaar terug vroeg een groep Holy-tieners om een speciale plek, om overdag en 's avonds samen te komen Die oproep kreeg al snel bijval van de leerlingen van de Sint Jozef mavo. Het jeugddebat, dat vorig jaar febru ari werd gehouden, bevestigde, dat er vraag was naar een JOP. Geld Omdat het geld voor de hangplek nog bij el kaar moest worden gebracht, ginger na dat deoat nog ruim een jaar overneen Tachtig duizend gulden moest er bij elkaar worden gesprokkeld voor een geasfalteerd veld, in clusief basketbalpaal, voetbalgoal, schuil hut en enkele afvalbakken De gemeente heeft het grootste deel van de kosten op zich genomen De woningbedrijven Sa menwerking en Waterweg Wonen legden vijftienduizend gulden bij. Ook de weersomstandigheden zorgden voor enige vertraging bij de bouw. Berk hout „We wilden er november vong jaar al aan beginnen, maar ja, toen was er die enor me regenval. En in de wintermaanden die daarop volgden, zaten we weer met vorst." Winkelcentra In andere steden zijn JOP-projecten wel eens spaak gelopen, omdat er met genoeg jongeren op afkwamen. Omdat de Holy- jeugd zelf om deze piek gevraagd heeft, gaai Berkhout ervan uit dat dit voor deze hangplek met opgaat. Maar om er zeker van te zijn dat de Joop erin blijft, zullen er wel regelmatig activiteiten worden georgani seerd In het kader van het gemeentepro- ject 'Jeugd in beweging' komen er bijvoor beeld voetbal- en basketbalwedstryden. De vraag by andere projecten is ook steeds geweest, of jongeren wel zitten te wachten op een hangplek meteen officieel karakter. Tieners maken over het algemeen immers liever zelf uit waar ze elkaar treffen In an dere gemeenten bleken onofficiële ontmoe tingsplaatsen by bijvoorbeeld drukke win kelcentra vaak een stuk aantrekkelijker dan de JOP's, die veelal op afgelegen plek ken werden aangelegd. Berkhout benadrukt dat de aantrekkings kracht van ook de Vlaardmgse JOP niet moet worden overdreven. „Uiteraard zullen nog steeds veel jongeren elkaar op andere locaties opzoeken. De JOP is vooral bedoeld als aanvulling op het huidige aanbod Tot de bekende 'onofficiële' hangplekken m Holy-Noord behoren ondermeer het terrein by de skatebaan aan de Amsterdamlaan en het plein bij winkelcentrum De Loper. Schiedam —Een 21-jange Vlaar dinger is gistermiddag gewond geraakt na een aanrydmg op de Burgemeester Knappertlaan in Schiedam. De aanrijding werd veroorzaakt door een 30-jange Vlaardinger, die met zijn auto linksaf sloeg en de 21-jarige auto mobilist niet snel genoeg in de ga ten had. De gewonde bestuurder is naar het Holy Ziekenhuis ver voerd. Schiedam —By een aanrijding op de Nieuwe Damlaan zijn woens dagavond de vier inzittenden van een auto gewond geraakt. Tot de gewonden behoorden de25-jange bestuurster, een 16-jarig en een. 17-jarig meisje en een 16-jarige" jongen. De auto werd aangereden door een vrachtwagen. De politie gaat ervan uit dat de bestuurster van de personenauto door rood is gereden. De gewonden zyn over gebracht naar verschillende zie kenhuizen in en rond Schiedam. Hoek van Holland —Een dronken automobhst, die gisternacht werd opgepakt, heeft geweigerd zijn identiteit bekend te maken. Daar om is de man voor verder onder zoek m een cel gezet De automo bilist trok de aandacht, toen hy slingerend over de Rivierkant nchting de Badweg reed. Een blaastest wees uit dat hy 0,85 pro mille alcohol in zijn bloed had. duidelijk was geweest dat zy in Koningshof wilden blijven had de gemeente geen geld hoeven ste ken m procedures, vergaderingen en bovenal bouwonderneming Dura. Deze zal uiteraard de kos ten van het niet uit te voeren bouwplan bij de gemeente in re kening brengen. Kostendrager Vanwege onder meer de kosten is tweeenhalf jaar geleden gekozen voor huisvesting naast het stad huis; een meuw gebouw waarop gelijk ruim twintig appartemen ten konden worden geplaatst. Wo ningen die gedeeltelijk als kos tendrager dienden. Nog steeds valt de stadhuis-optie goedkoper uit; zo'n 350 000 op de totale kosten van 3.576,000 gul den, schat men. Daarbij is overi gens nog geen rekening gehou den met de tijdelijke huisvesting van de bibliotheek gedurende sloop en bouw. Ook de inrichting (zo'n 400.000 gulden) moet nog bij de totale kosten worden opgeteld. De gemeente spreekt de verwach ting uit dat aanstaande oktober al kan worden begonnen met de bouw. Maandagavond zullen de politieke partyen in een ingelaste commissievergadering hun oor deel geven over het nieuwe stand punt van b en w. Naast de nieuw bouw van de bibliotheek komen er dan meer aspecten ten aanzien van ontmoetingscentrum Ko ningshof aan de orde. Zoals de subsidiëring van het zalencen trum na volgend jaar, de totale re novatie en het overleg met de ker ken. 4<f asinsi Abonnee service Informatie over bezorging van de krant maandag t/m vrijdag van IBOOloi 19 OO uur zaterdag van 1 OO 1 ift nn i inr Telefoon: 010-4004 444 Vrijdag! SCHIEDAM Blauwe Brut. De Nacht van de Blauwe Brug voor tieners van 9tm 12 jaar, lS.OOu. Theater a.d. Schle. Toneelgroep Apollo met God, 2Ü.15u. Filmhui», Nieuwstraat 12. Central doBrasll,21 OOu Total Music,Calandstroat lU-o. Halve finale vanThebattiecf total mu sic, 21.OOu. PodiumCafi, Lange Haven28. Vnjdag avond CD's, 21.30u VLAARDINGEN Dc West. Vrijblijvend darten. 14 00-16 OOu. Dc BabbetspoWerCreabeveochtend9.30- 11.30u. Filmhuis, Schledamseweg 51. le vels the Devil, 2l.OOuCentrum voor Nstuur- en milieu educatie, Kofshtgel 80. Sta rtwan- detexcursie vleermuizen, 21.30u, Zaterdag 15 mei SCHIEDAM Ns station Schiedam Centrum. Start excur sie Fnsia Museum Span broek en musevmKra- nenburgh in Bergen, 8.15u. Stedelp Muse um. Orgelconcert met Alexander Prins, 14 OOu. Theater a.d. Schle. Toneelgroep Apollo met God. 2015u Filmhuis, Nieuw st raat 12. Love Is the Devil, 21. OOu. Podium Café, Lange Haven 28. Cn the Double (soul &funk),22.00u. VLAARDINGEN Filmhuis, Schtedamsewsö 51. Central do Brasil, 2l.OOu CJV, Wm Beukelsznstraat 49, film Happy Gilmore, 19.30u. Rehoboth- pteln, bradene Mannenkoor Orpheus, 9 30- 1630u, MAASSLUIS NS Station Maassluis West, start excursie door recreatiegebied langs Nieuwe Waterweg. 14 OOu Zalencentrum De Koningshof, een komst Nederlandse Verenigingvoor Slaap— Apneupaüénten,14 OOu. Van wo.l2mel. t/m wo.l9mel. Cinerama li "Message in a bottle' (12) HaË" 12 40-1530-18 20-2120 ClnJtTheatJiêr; aster1 (al) dag. 12 20-15.15-18.10-2140, Cln.3: 'Blast from the past' (al) dag. 13-19- 2140,ma.di ookl6 Cin.4:'Astern Obeli* tegen Caesar1 (al) dag. 12.40-18.40-21.30. ma di ook 15.30, Cin.5: 'tavitaè bella' (al) dag 12.50-15 40-18 30-21.20. I max Theater 'Extreme' (al) dag 14-16-20 (20 u Eng vers) Africa's Sephant Kingdom (al) dag. 15-19. Whales' (al) dag. 13. 'Saving private Ryan'(16) dag 21. Venster 1: De boekverfilrmng" (16) dag. 20 'My name b joe' (16) dag. (beh.ma22, vr, ook 15. Sneak preview (16) ma. 22. Ven.2: 'B wento se llevo ló que' (16) do.t/m28.1930. 'Festen' (16) do t/m.zo.22. Moviezone 'L'ap- partement' (16) vr.15.30. Cinema 2000: 'Ludwig (16) ma ö.vto 19 30 Ven.3: 'Follo wing' (16) dag. 19.30 'Joumeytothesun'(16) dag 22, Ven.4: 'Het vijfde seizoen' (16) dag, 20 'Lavierêvéedesanges'(16)dag.2i2. Lumlère 1: 'I still know what you did last sum mer' (16) dag. 13-15 45-18.30-21. Lum. 2: 'Bnde of Chuck/ (16) dag. 13 45-16.30-19- 21.30.zo metl3.45 Lum3:'Babe.piginthe city' (al) dag 16-18.30, ma di ook 13 30. '8 mm'(16)dag 21 Lum. 4: "Holy mart'(al) dag 12 45 15 45-18 45 "The faculty' (16) dag 2145 Pathé 1; 'Arlington road' <16) dag 11.55- 1510 18 15-21. Pat2: 'American history X (16) dag 11-13 30-16-18 45-2120 Pirt.3; -Rush hour- (16) dag 11.30-16.50-19 10- 2150, di nietom2150,niadi ook 13 50 Sneak Preview 'Hebben we bestaansrecht?' (16) di 2150 Pat. 4: True crime* (16) dag 11.50 15.20-18.20-21.20PatS'.'Forcesof nature' (a l) dag 1130 tea om 11.40)-14 16 30 19-21.40 PaL6: 'Shakespeare in lo ve' (all dag 16.10-18 50-2130. ma di.ook 11-13 35. Pat7: 'A civil action' (al) dag 16 10-18 55-21.30,ma di 00kll-13.35 NachtYoorstelllngen: Lum.1: 'Entrapment' (16) vrza 0015 Lum J: Bnde of Chucky' (16) VTJ2 00.30. Lum.3: Pay Back' (16). vr- .za 00 15 Lum.4: 'Rush hour (16) vr^a 0080. Kindermatinees: Cin.3: 'Babe ui de grote stad,(al)wot/mzowo.l5 Cln.4:'Abeitje (al) wo t/mzn wr> 15 30 frwwTtw>*t*r degrotestad'(al)dagl7,wo Vmzo.ookll Lum J: 'Een luizenleven' (al) wo.t/m 20 wo 13 30.Pat2: Babe mdegrote stad'(al) wo V mzowo 11-13.30 Pat3: 'Mtssmglmk' (a!) wo Vmzo wo 11-13 50 PatS:'Eenluizenle ven' (al) wo t/m zd wo 11-13 35 Pat7:'As- tenxenObelix (a!) wo Vmzowo 11-13 40

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1