li, Bouw Hemaplein paar maanden vertraagd Meevaller ziekenhuis door vervroegde fusie KORTIN kEDKENSTlJIMO. Rotterdams iagSiiacS Gemeente Schiedam en projectontwikkelaar tekenen morgen al wel overeenkomst Nieuwe naam met 'Medisch Centrum' Vervoer gehandicapten straks ook buiten de regio Ballenbad mag verplaatst Ruzie om auto reden moord Autodief'rijdt' tegen de lamp Overval op coffeeshop Snoep en fris weg uit kantine Vlaardingse gsm-masten moeten van SP toch weg Oude films definitief naar Drieënhuysen Waste Wood houtrecyclinq Verwerkingstarieven vanaf 62,50 per ton!!! 6 weker» voor ..29-,- Rotterdams Dagblad Waterweg Donderdag 20 mei 1999 m Vlaardingen De MeDonalds- vestiging aan de Vlaardingse Westlandseweg mag het bal lenbad toch verplaatsen en uit breiden. Dat hebben burge meester en wethouders giste ren besloten. Op het voornemen van het fastfoodrestaurant om het 20- geheten 'playland' naar de an dere kant van het terras te ver plaatsen, had een aantal om wonenden bezwaar aangete kend. Ze vreesden voor ge luidsoverlast van de bij het bal lenbad spelende kinderen. Ook zou de verplaatsing htm uitzicht aantasten. Het college verwerpt de2e be zwaren, omdat het bad volgens hen eerder verder dan dichter bij de woningen komt te lig gen. Van geluidshinder kan volgens b en w ook geen spra ke zijn, omdat het bad geluid- dicht wordt gemaakt. Schiedam De 20-jarige Rotter dammer die ervan wordt verdacht afgelopen weekeinde een 23-jan- ge stadgenoot in de Schiedamse Van Marumstraat te hebben ver moord, is vandaag voorgeleid aan de officier van justitie. De man meldde zich na de dodelijke schietpartij bij de politie van het district Schiedam. Aanleiding voor de schietpartij was volgens de verklaringen een ruzie over het bezit van een dure auto, die de verdachte en het slachtoffer samen hadden ge kocht. Aanvankelijk werd aange nomen dat de ruzie ging om ver dovende middelen, omdat in de woning drugs werden gevonden. Maassluis Een 32-jarige Rotter dammer is vannacht op de Indu strieweg in Maassluis tegen de lamp 'gereden'. Tijdens een con trole ontdekten agenten van het district Waterweg dat de stuurko- lom van de auto was beschadigd. Wat werd vermoed bleek waar: de auto was gestolen. De autodief werd gearresteerd. Hij bleek niet in het bezit van een rijbewijs en had bovendien nog een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van zes maanden open. staan. De auto was gestolen aan de Jan Zuijlenstraat in Maassluis. Schiedam Een nog onbekende man heeft gisterochtend een ge wapende overval gepleegd op een coffeeshop aan de Rotterdamse- dijk in Schiedam. Het deliet werd gepleegd kort na het moment waarop een personeelslid de zaak geopend had. De overvaller drukte een vuurwa pen in de zij van de man, eiste geld en ging er vervolgens in de nchtïng van het stadskantoor vandoor. Het slachtoffer zette sa men met een bekende nog wel de achtervolging in, echter zonder resultaat. Hoek van Holland —Inbrekers heb ben gisteren de kantine van een sportvereniging aan de Schenkel- dijk in Hoek van Holland bezocht. Er werd een flinke hoeveelheid blikjes fns en snoepgoed, een vi deo en wat geld buitgemaakt. Het ongewenste bezoek kwam het clubgebouw binnen door enkele dakplaten te vernielen. Door Edwin Comelisse Schiedam De bouw van het project Land van Belofte op het Hemaplein is een paar maanden uitgesteld. In eerste instan tie was het de bedoeling dat de eerste paal in maart volgend jaar de grond in zou gaan. Dit blijkt echter niet haalbaar. Op zijn vroegst hopen gemeente en ontwikkelaar HBG dat pal voor de zomer begonnen km worden met de bouw van de wo ningen, de parkeergarage en de winkel- en kantoorruimte op het Hemaplein. De gemeente Schiedam en HBG Vastgoed zullen morgenmiddag een projectovereenkomst onder tekenen waarmee de bouw op het plein tegenover het Stadserf zo goed als zeker is. De overeen komst is een mtvoermgscontraet waarin beide partijen afspreken ook daadwerkelijk aan de slag te gaan op het plein in het centrum van Schiedam. Het woon/winkelcomplex dat HBG Vastgoed wil bouwen op het Hemaplein krijgt 93 woningen, verdeeld over acht woningtypes. Zo zullen er onder meer maison nettes, eengezinswoningen en ap partementen verrijzen op het plem tussen de Broersvest, Boter- straat, Lange Kerkstraat en Kreu- pelstraat. In het midden van het bouwblok komt een semi-openba- re stadstuin die overdag toegan kelijk is maar 's avond wordt afge sloten met een hek. Dit wordt ge daan om de veiligheid en privacy van de bewoners te waarborgen. Het complex krijgt ook een par keergarage met daann plek voor zo'n 120 auto's. De ingang van de ze garage was eerst bij de Boter- straat gepland. Maar dit levert verkeersproblemen op als de Pro- veniersbrug open staat. Het ver keer naar en van de garage heeft dan niet genoeg ruimte om voor te sorteren. De nieuwe ingang is daarom in de Kreupelstraat ge pland, schuin tegenover de in gang van de parkeergarage van hetABC-complex. Ontwikkelaar HBG zal ook com merciële ruimte bouwen op het Hemaplein Het is de bedoeling dat zich aan de zijde van de Broersvest en de Lange Kerk straatwinkels en horeca vestigen. Voor ongeveer tweederde van de commerciële ruimte zijn, volgens HBG inmiddels huurders gevon den. Zo heeft de Rabobank aan het Broersvest grote interesse voor zo'n 800 vierkante meter vloeroppervlakte in het complex. Verder voert HBG gesprekken met horecaexploitanten die zich willen vestigen op het aan te leg gen plein in de knik van Broers vest en Lange Kerkstraat Verder zoekt de ontwikkelaar op het moment ook naarstig naar een ondernemer die intrek wil nemen in de grote winkelruimte in het complex. Hierbij wordt gedacht aan een grootwinkelbedrijf dat kan fungeren als trekker voor het Land van Belofte. HBG had hier over al een paar gesprekken ge voerd met C&A maar dit bedrijf hield de boot uiteindelijk toch af. Ook andere namen van bedrijven die circuleerden onder de onder nemers in het Schiedamse cen trum (AH, V&D, ïïema) hebben in eerste instantie interesse getoofid voor de nieuwbouw op het Hema plein. De gesprekken met deze bedrijven hebben echter niet ge leid tot contracten. Ontwikkelaar HBG ncht zich nu dan ook voor namelijk op winkelketens die nog geen vestiging hebben in Schie dam, Daarbij wordt ook de moge lijkheid van de vestiging van een supermarkt opengehouden. Dat is opmerkelijk want de gemeente Schiedam heeft eerder al duide lijk laten merken dat ze niet erg gecharmeerd is van een super markt op het Hemaplein. Door Sander Sonnemans Schiedam Het Holy- en Schie- land Ziekenhuis fuseren eerder dan gepland om daarmee een fi nanciële meevaller in de wacht te slepen voor het nieuwe streekzie kenhuis. De vervroegde samen smelting levert het ziekenhuis op basis van de zogenoemde 'budget parameter' in de komende vier jaar ruim vijf miljoen gulden op. Het gaat om een 'papieren' fusie, want beide ziekenhuizen blijven tot en met het jaar 2002 volwaar dig en zelfstandig draaien. Dat de fusie, die eigenlijk pas bekrach tigd zou worden bij de aanvang van de bouw, al per 1 juli juridisch wordt vastgelegd, is volgens Maarten Rook, lid van de raad van bestuur van de Stichting Samen werkende Schiedamse en Vlaar dingse Ziekenhuizen (SSVZ), een vanzelfsprekende stap in het pro ces, temeer omdat op verschillen de vlakken al intensief woidt sa mengewerkt. Zo zijn de onder steunde diensten bijvoorbeeld al samengebracht omder één lei ding. „De budget-parameter," legt hij uit, „is gebaseerd op het aantal specialisten in een ziekenhuis. Door sneller te fuseren scheelt ons dat in totaal vijf miljoen gul den. Hoe eerder je fuseert, hoe eerder je over het geld kan be schikken. Want de budget-groei neemt vier jaar in beslag. De mee valler is tevens te danken aan het feit dat het nieuwe ziekenhuis straks in totaal meer specialisten heeft en zo in een hogere klasse qua vergoedingen komt." Met de 'juridische fusie' treedt ook direct het sociaal plan in wer king. Alle medewerkers van de twee ziekenhuizen treden dan in dienst van de SSVZ. Binnen een j aar na de fusie moet het plan voor de daadwerkelijke integratie wor den gepresenteerd. Getracht wordt gedwongen ontslagen tot een minimum te beperken. Rook: „Ik denk niet dat we ontkomen aan ontslagen, maar meer dan en kele tientallen zullen dat er niet zijn, vooral in de ondersteunende diensten. Daarover is echter nog niets duidelijk," Waai' de de bewonersverenigin gen uit de wijken rondom de ge kozen plekken voor de nieuw- De locatie van het nieuwe ziekenhuis vanuit de lucht gezien. Rechts bovenin het politiebureau, links de Poldervaarten rechts de spoorlijn. Links van het po litiebureau het rijtjehuizen datmoet verdwijnen voor de nieuwbouw. De hoofd ingang van het ziekenhuis wordt gesitueerd aan de Poldervaart-kant. Direct langs het water moeten volgens de huidige planning de parkeerplaatsen ko men. De gemeente ziet de Nieuwe Damlaan (boven politiebureau) als hoofd- ontsïuïting, de SSVZ ziet de verkeersstroom liever via de Hargalaan en een brug over de Poldervaart het ziekenhuisterrein op komen. Foto Roei Dijkstra bouw zich met hand en tand ver zetten tegen de komst van hetzie- kenhuis, gaat de raad van bestuur Schiedam Gezien het groot aantal faciliteiten waarover het streekziekenhuis gaat beschik ken, is volgens Maarten Rook, lid van de raad van bestuur, straks geen sprake meer van een gewoon ziekenuis. „Het wordt een medisch centrum. Dat zal waarschijnlijk dan ook in. de naamvoering terugkomen," sprak hij tijdens de voorlich tingsbijeenkomst voor het Holy- personeel. Medisch Centrum... en nog wat dus. Medisch Centrum Water weg, zoals is geopperd, ligt vol gens projectmanager Belderok iets te veel voor de hand. Me disch Centrum Nieuwe Water weg Noord of MC Rijnmond zijn wellicht mogelijkheden. Het zal voorlopig nog wel even gissen bli,jven. De raad van bestuur hoopt over een halfjaar de naam van het streekziekenhuis be kend te kunnen maken. er van uit dat eind dit jaar nog wordt gestart met de bouw en het ziekenhuis in 2002 in gebruik wordt genomen. De tegenstand van de omwonenden is vooral ge richt op de toenemende verkeers stroom en de te verwachten par keeroverlast bij hen m de wijk. Omdat voor het parkeren betaald moet gaan worden, vrezen ze dat bezoekers van het ziekenhuis hun auto in de omringende wijken zul len stallen. Bij het ontwerp van het zieken huis, waarvoor het rijtje wonen aan de Sehiedamseweg naast het politiebureau moet verdwijnen, en de nabije omgeving, was door hej ziekenhuis gekozen voor een parkeergarage op het terrein waar nu korfbalvereniging Harga is ge vestigd. Door middel van een brug over de Poldervaart zou dan de hoofdingang bereikbaar zijn. De gemeente veegde dat plan ech ter van tafel waarop de een alter natief gezocht moest worden. Dat werden parkeerplaatsen op het ziekenhuisterrein aan de rand van de Poldervaart, waardoor de ecologische zone volgens archi tect Bas Molenaar iets smaller wordt. In de nieuwe tekeningen van Molenaar bevat hst parkeer terrein veel bomen en ander groen om het zo veel mogelijk te laten aansluiten op de omgeving. De SSVZ blijft het complex van de korfbalclub echter als de meest ideale parkeermogelijkheid zien. Afwegingen „Deze oplossing," zegt projectma nager Belderok van het PRC Bouwcentrum, „heeft met onze eerste voorkeur. Wij opteerden voor een parkeerplaats op het maaiveld." En Rook: „De ge meente vindt het nodig vast te houden aan de Nieuwe Damlaan als toegangsweg van het zieken huiscomplex. We zijn ook verrast door de politieke afwegingen van de overheid die het parkeerter rein niet op het korfbalcomplex maar op hei ziekenhuisterrein wil hebben. Met een parkeergarage op het korfbaiveld wordt én de ecologische zone ontzien én de parkeeroverlast in de omringende wijken voorkomen. We hopen dan ook dat ons oorspronkelijke par- keerplan er alsnog komt" Rook zegt begrip te hebben voor het protest van de omwonenden „Ja, ik kan me tot op zekere hoog te de angst voor parkeeroverlast voorstellen. Er komen immers zeshonderd parkeerplaatsen waar wij er zevenhondervijftig nodig achten. Met een parkeergarage van drie of desnoods vier lagen op het korfbalcomplex zou het groot ste probleeem van de omwonen den zijn opgelost Binnenkort zit ten we op initiatief van de SSVZ met de voorzitters van de bewo nersverenigingen rond de tafel om een avond te beleggen vooi al le omwonenden." „Ook omdat er zodanig heftige be zwaren tegen de parkeermoge- hjkheden zijn, hebben we de ge meente gevraagd nog eens goed naar de plannen te kijken. Nog maals, ons parkeerplan zou een groot deel van die bezwaren weg kunnen nemen. Het meeste ver keer dat van buiten de stad komt, komt via de afslag Sehiedam- Noord het Harga-park binnen. Di rect parkeren op het korfbaiveld lijkt ons dan makkelijker dan eerst nog eens met de auto de Nieuwe Damlaan op te moeten draaiep. Het is daar al een flessen hals. Vlaardingen —Ondanks de gerust stellende woorden van het college van burgemeester en wethouders, vorige maand, over de gevaren van gsm-antennes, eist de Vlaar dingse SP-fractie toch dat alle zendmasten, die op flats zijn neer gezet, worden verwijderd. Het moet beleid worden, vindt het SP- fractielid Hugo Paalvast, om de antennes nimmer op gebouwen te zetten waar mensen wonen. Op vragen, die Paalvast eerder had gesteld, antwoordden b en w begin april dat bewoners van flats zich geen zorgen hoeven te ma ken voor hun gezondheid. Dat de straling niet zo ver reikt dat bewo ners risico's lopen, bleek volgens het bestuur ondermeer uit een rapport van de GGD Nieuwe Wa terweg noord. De SP brengt hier nu tegen in, dat er in het buitenland heel andere conclusies zijn getrokken. Zo is in Duitsland in sommige woonge bieden de plaatsing van antenne-s verboden. Ook Italië zou veel strengere normen hanteren. Ook in Nederland wordt er op sommige plaatsen anders over ge dacht, voert Paalvast aan. Zo heeft de gemeente Haarlemmer meer masten op flats laten verwij deren. Ook Dordrecht heeft be paald dat de gsm-palen niet op ge bouwen mogen staan, die 24-uur per dag bewoond worden. De SP bestrijdt de conclusie, dat er voor de plaatsing van de anten nes geen vergunning nodig is. Omdat het gaat om antennes, die niet hoger zijn dan vijf meter, zou formele toestemming niet nodig zijn, stelden b en w. Volgens de SP geeft de Woningwet aan dat zo'n vergunning voor een zend mastwei verplicht is. In dat geval zouden veel van de geplaatste an tennes illegaal zijn. Paalvast vraagt het college om een inventa risatie van alle masten, die zonder vergunning zijn neergezet. Vfaardfagen - De films uit het Vlaardingse stadsarchief worden voortaan niet meer in het voorma lige Raadhuis vertoond, maar in het bejaardencentrum Drieën huysen. Voor de nieuwe locatie is nu definitief besloten, nadat Drie- enhuysen al eerder als optie werd genoemd. Het stadsarchief moest op zoek naar een andere plek, toen bleek dat het raadhuiszaaltje aan het Plein Emaus te klein was. De ver toningen van vooral historische films trokken de afgelopen maan den zoveel mensen, dat het aantal bezoekers moest worden gelimi teerd. Niet alleen is de recreatiezaal by het bejaardencentrum aan de Wil lem de Zwijgerlaan een stuk gro ter, de ruimte bevindt rich ook dichterbij de doelgroep. Het rijn vooral ouderen die in grote getale op de filmvertoningen afkomen. De historische 'bioscoop' vindt om de veertien dagen plaats, met uitzondering van de maanden juli en augustus. Bespaar direct kosten op uw (afva!-)hout!I! Lever direct aan bij de verwerfeer// HEEFT U: Afvalhout Sloophout Pallethout Bel voor meer info: Waste Wood BV 010-4264444 Nwe Waterwegstraat 21 3115 HE Schiedam MaassluisGehandicapten in de regio Nieuwe Waterweg-Noord kunnen vanaf 1 juli ook buiten de regionale grenzen reizen met de speciale op hen afgestemde ver voersvoorzieningen. Over ander halve maand treedt onder de naam 'Traxx5 de nieuwe service op het gebied van bovenregionaal vervoer inwerking. De nieuwe vervoermogelij kheden worden in opdracht van het rijk uitgevoerd door Connexion, een bundeling van de regionale ver voersbedrijven Midnet, Oostnet, NZH en ZWN, dat in deze regio rijdt In de regio Nieuwe Water weg-Noord geldt momenteel een lokaal vervoerssysteem voor ge handicapten met collectief taxi vervoer, de Teletaxi. Laatstge noemde rijdt echter tot aan de grenzen van de regio. Omdat ge handicapten die verder willen rei zen, nogal eens op belemmerin gen stuiten, moet Traxx uitkomst bieden.. De nieuwe vervoersmoge- lijkheid biedt m-, uit- en overstap- hulp en moet aanvullend vervoer regelen op plekken waar geen toe gankelijk openbaar vervoer be schikbaar is. Gehandicapten die gebruik willen maken van de reisservice van Traxx, kunnen met één telefoon tje de hele reis - ook buiten de re gio - van opstap- tot uitstapplaats laten regelen. Woon-werkverkeer of leerlingenvervoer valt niet on der de service; het gaat uitslui tend om sociaal vervoer. Ora ge bruik te kunnen maken van Traxx heeft de reiziger een ver- voerspas - a raison van vijftien gulden - nodig. Mensen die een invaiidenparkeerkaart of een ge meentelijke beschikking hebben, waarin vermeld wordt dat ze ge bruik mogen maken van het spe ciale vervoer, komen voor de ver- voerspas in aanmerking. De kos ten voor de nieuwe reisservice moeten overeenkomen met die van het gebruikelijke openbaar vervoer. - - y -> -- - v>-»re- Neem nueen proefabonnementophèt Rotterdams Dagblad en ontyang de krant 6 woken lang In de bus voor slechts 4 1 Dat Is een korting van maar llëtót jf X4,5Öi;§# ia, noteer mij voor *o'n voordelig proefabonnement - (6 wekeovoor sfechts 29,-)- s" Naam: Adres: - Postcode: Telefoon: Bank/gironr.:. ....Voorl:. .m/v Nn j ts: - - (i.v.m. controle bezorging) .Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: /v Rotterdams Dagblad, Afd. Abonneeservice' Antwoordnummer ±579, 3GO0 VB Rotterdams ■mr- DORPSTRAAT 174 2922 AB BAREND RECHT BH DE WATERTOREN TEC 018M11100 MAANDAG GESLOTEN - VRIJDAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1