27 Neptunus 'veegt' landskampioen Sparta neemt dubbel revanche op Twins Goedegebuur plaag voor HBS Trojans naar finale Big Four Robert Eenhoorn: 'We hadden nog iets goed te maken' Late inhaalrace van Tridents Australië geeft Oraiye softballes Tafeltennissers FVT jagen op vierde titel Twee bokskampioenen school Schildkamp Roobol langst wakker Debby Haak onderuit in spannende tennisfïnale Districtstitel voor Ly Huong Dinh Rotterdams Dagblad Dinsdag 25 mei 1999 Door Loet van Schellebeek Bussum In het honkbal mekka Amerika spreken ze van een 'stueep' als een serie wedstrijden tussen twee teams de volle winst voor één van de twee oplevert. In de Nederlandse competitie zijn zulke series zeldzaam en het komt al helemaal slechts bij hoge uitzondering voor dat de regerende landskampioen daarin wordt 'geveegd'. In het voorbije pinksterweek- einde overkwam het HCAW, maar het waarom wordt me teen een stuk duidelijker als men weet dat de tegenstan der Neptunus heette. Kinheim was laatst eenzelfde lot beschoren in de drievoudige con frontatie met de Rotterdammers en dat duidt erop dat 'general ma nager' Robert Eenhoorn de zaken inmiddels aardig op een rijtje heeft staan. Uitbundigheid is de vorig jaar uit de Amerikaanse profcompetitie teruggekeerde korte stop vreemd, maar zijn ge zicht sprak boekdelen toen hij gis teren in Bussum na -de derde overwinning op rij (3-2 in tien in- nings) koeltjes constateerde: „We hadden nog iets goed te maken." Eenhoorn refereerde daarmee aan de Holland Series van vorig jaar, waarin de Bussumers het toen pas kort door hem geleide Neptunus van de landstitel afhiel den, Had hij in die luttele weken nog onvoldoende zijn stempel kunnen drukken op het spel van de drietanders, ruim een halfjaar later is zijn invloed onmisken baar. Al was het alleen maar om dat hij, anders dan vorig seizoen, nu ook zelf speelt. ,,'n Manager hoort inde dug-out!" deelde gisteren een toeschouwer luidkeels een plaagstootje uit, na dat korte stop Eenhoorn eerst een al gevangen bal knullig uit zijn handschoen liet springen en zich twee innings later als loper op het eerste honk liet verrassen door een aangooi van HCAW-cateher Nick Fridsma. De op en top pro fessional Eenhoorn kon het heb ben en revancheerde zich onder meer met een in samenwerking met tweede honkman Jeroen Sluijter schitterend uitgevoerd dubbelspel en twee tweehonksla- gen, waarvan de tweede (in de achtste inning) de inleiding vorm de voor de 2-2 en het vertrek van HCAWs startende pitcher Jurri- aan Lobbezoo. Gemak Het gemak en de rust waarmee Eenhoorn geslagen ballen ver werkt en ze vervolgens bij (meest al) eerste honkman Percy Isenia bezorgt, boezemen zijn medespe lers zo veel vertrouwen in dat zij als vanzelf ook steeds beter gaan presteren. Zondag in Bussum leidde dat - bijvoorbeeld - tot liefst vier dubbelspelen en die hoogstandjes vormden een niet te verwaarlozen factor in de uitein delijke 13-8 overwinning van de koploper. Jeroen Sluijter - om maar eens iemand te noemen - is zichtbaar gegroeid. Zal hij bij de terugkeer van de 'grote' Eenhoorn naar de Abraham van Stolkweg wellicht nog voor zijn plaats in de basis hebben gevreesd, zes weken na de start van de competitie staat wel vast dat hij het voor de bezet ting van het tweede honk defini tief heeft gewonnen van Bob van Aaien. De eerlijkheid gebiedt te melden dat Van Aaien (morgen wordt hij 34) dit seizoen geplaagd wordt door blessures en dat ook privé de problemen de oudgediende niet bespaard zijn gebleven. Zaterdag avond in het door DOOR Training Neptunus met 6-2 gewonnen eer ste deei van het drieluik tegen Mr. Cocker HCAW mocht 'Bobo' op draven voor zijn zeshonderdste wedstrijd in de hoofdklasse (allle- maal bij Neptunus!), maar zijn op treden bleef beperkt tot slechts één inning. Aan slag kwam hij niet en vanaf de tweede inning be waakte Sluijter weer 'gewoon' het tweede honk. Van belang is vanzelfsprekend ook de 'diepte' in de werpersstaf van Neptunus. 'Pitcking is the na me of the game' heet het niet voor niets en met sterke starters als Rob Cordemans, Ken Brauckmil- ler en Geoffry Kohl in huis en be trouwbare relievers als Erik Rem merswaal, Micha Klooswijk en John Hrusovsky achter de hand hebben de drietanders op dat vlak weinig te vrezen. Onzekere factor is vooralsnog al leen de schouder van Kohi, die niet al te zeer belast mag worden. Omdat hij vorige week dinsdag te gen ADO had gegooid, was Kohl met Pinksteren niet inzetbaar. Micha Klooswijk werd daarom zondag tot starter gepromoveerd en dat werkte niet naar wens. Eenhoorn: „Micha heeft ons tot dusver zeer goed geholpen als midreliever, maar, zoals je wel va ker ziet, een omschakeling naar een andere rol pakt dan verkeerd uit" Klooswijk werd in iets meer dan drie innings getracteerd op drie homeruns en dat vonden Een hoorn en de coaches Jan Collins en Paul van de Oever iets te veel van het 'goede'. Het was Erik Remmerswaal, die de wedstrijd vervolgens ijzersterk uitgooide. „En zo is er altijd wel iemand, en telkens een ander, die de ploeg op sleeptouw neemt," concludeerde Eenhoorn vergenoegd. „Zo hoort het ook, daar is het een teamsport voor." Hij wilde er maar mee zeg gen dat het niet altijd en alleen van hem moet hoeven te komen. Boxscore Zaterdag HCAW000 200 00=2-7-2 NEPTUNUS010 050 0Qx=6-8-l Werpcijfers DOOR Training Neptunus: Rob Cordemans 17 2*3 1) 9-4-7-1, John Hrusovsky (1 1/3) 2-0-0-0. Mr. Cocker HCAW: Patrick Tensen (4 2/3 inning 2 man) 2-2-5-0, Tom Urbanus (3 1/3) 0-0-3-2. Homerun Neptunus: Ken BrauckrmUer. 2e inning (solo). Winnaar: Cordemans Verlie zer: Tensen. Zondag NEPTUNUS330 304 0 0 0=13.12-3 HCAW2 03 100 0 2 0= 8- 9-3 Werpcijfers HCAW: Patrick de lange (4) 1- 2-7-2, Jeroen Hubert (11/3) 0-2-3-0, Richard Beljaarös (3 2/3) 3-2-2-1 Neptunus: Micha Kiooswijk (31/3+2)1 -4-5-0, Enk Remmers waal (5 2/3) 5-1-4-3, Homeruns Neptunus: Robert Eenhoorn, 2e inn. 1>, John Balen- tina, 2e mn. (solo), Marcel Kruyt, 4e inn 1), Jeroen Sluijter, 6e inn. (+1). HCAW: Lars Koehorst, le inn. (+1), Clive Mendes, 3e inn.(+2),Sebastiaan Franke, 4e inn. (so lo). Winnaar: Remmerswaal. Verliezen De Lange. Maandag NEPTUNUS.000 001 010 1=3-9-1 HCAW.000 011 000 0=2-8-0 Werpcijfers HCAW: Jurriaan Lobbezoo (7 1) 5-6-5-0, René Rijst (3) 0 1-4-0. Neptu nus: Ken BraucknuBer (8) 7-0-7-1, John Hrusovsky (2) 4-0-1-0. Homerun HCAW: Glenn Romney, 5e inn. (solo). Neptunus: Percy Isenia, 6e inn. (solo). Winnaar: Hrus ovsky. Verliezer: Rijst. EindhovenTridents is er op eer ste pinksterdag niet in geslaagd de volle winst uit de 'double' met PSV te veroveren. Won de honk balformatie van coach Koos van de Mark vrijdagavond nog moei teloos, zondagmiddag in Eindho ven (13-11 verlies) werd het her wonnen zelfvertrouwen weer even danig op de proef gesteld. PSV liep op De Heihoef in de eer ste vier innings zorgeloos weg naar een 13-0 voorsprong, De Bra banders leken zelfs op een zeven- innings wedstrijd af te stevenen, maar verkeken zich uiteindelijk op de veerkracht van Tridents. Bij het ingaan van negende in ning was de Eindhovense voor sprong teruggebracht tot 13-4 en in die laatste slagbeurt haalde de Rotterdamse formatie, met zeven punten, nog eens fors uit. Pas toen coach Tony Benningshof het gooien van de falende Ameri kaanse pitcherCraig Cirillo had overgenomen, kon de dreigende ramp voor PSV afgewend worden. Eerder in de wedstrijd werd Tri- dents-pitcher Thijs Bakker, na herhaalde aanmerkingen op de leiding, uit heet veld gestuurd. Tndents000 013 007-11 PSV261 400 00x-13 Werpctjfors, Tridents; Angelo Stolk (1 inn.+5 man) 0-1-4-2, Thys Bakker (1 mn. +1) 1-1-2 0. Enk Lindeman (7 inn,) 2-3-4-1. PSV (tot de 8e inning) 5-0-9-1. Spaamwoude De Nederlandse softbalsters hebben in de eerste oefenwedstrijdjes (vier innings) tegen olympisch favoriet Austra lië twee keer verloren (0-2 en 1-7), eenmaal gelijk gespeeld (0-0) maar bovenal geleerd van een zeer goede tegenstander. Oranje bereidt zich voor op het olympisch kwalificatietoernooi in Italië, met het gastland als be langrijkste concurrent voor het laatste ticket voor Sydney. In het openingsduel in Spaarn- woude hield Laura van der Berg op de heuvel de schade beperkt tot twee runs. Ze kreeg drie honk- slagen tegen en gooide tweemaal drieslag. Op het werpen van Meia- nie Roche bereikte maar een Ne derlandse slagvrouw de honken. In de tweede wedstrijd was de overmacht van Australië groot. Australië is de huidige nummer twee van de wereld achter de Ver enigde Staten. Pitcher Sandra Baart had onvoldoende controle om de hitters van 'down under' te «^verrassen. £Dat lukte Carolien Straver en Joy- ce Smit, overgehaald tot een te- rugkeer in de nationale selectie, in de derde confrontatie van za- J terdag wel. Smit, die twee innings - gooide, kreeg weliswaar een „honkslag tegen maar daarop werd -niet gescoord. De Australische Tanya Harding gooide een perfect game: 10-0-0-0. .Nederland speelde de komende ~weken nog een serie duels tegen Australië. Door Nick van der Sluis Rotterdam Er zat een beetje ve nijn in de uitleg van Rob Hen driks, zondagmiddag na de wed strijd tegen en de 16-6 winst op Gambro Twins. Niet zozeer omdat de Rotterdamse honkbalcoaeh on tevreden was over het slaggeweld van zijn ploeg. Wel omdat het be stuur van Behaenk Sparta/Feye- noord „gewoon vergeten was een bloemetje mee te nemen om de zeshonderdste competitiewed strijd in de hoofdklasse van Eric de Bruin feestelijk te kleuren." Nu stiefelde Rob Hendriks aan het begin van de vijfde inning naar zijn eerste honkman om hem te complimenteren en hem na mens de ploeg een gesigneerde ba! aan te bicden. Na de monsterzege op eerste pinksterdag en de duidelijke en overtuigende zege gistermiddag (2-10) op Twins, wekte de neder laag van vrijdagavond nog steeds de nodige verwondering op. Ook Hendriks had niet meer te zeggen dan: „We hadden vyf wedstrijden achtereeen in de slump gezeten. Een aantal spelers was in die pe riode in het slagperk duidelijk niet in vorm. Toch hebben we in de winterperiode juist veel arbeid in het slaan gestoken. Ik heb het gevoel dat we over het dode punt zijn en dat die winterse inspan ning zijn vruchten afwerpt." Zondagmiddag, in de Bever waard, konden maar drie innings echt boeien. De tweede Rotter damse slagbeurt bijvoorbeeld, waarin Sparta/F een ogenschijn lijk riante 5-0 voorsprong opbouw de - mede dankzij 'doubles' van Sherton Saturnino (3-0) en Eric de Bruin (5-0). De derde Oosterhout- se slagbeurt, waarin de Rotter damse pitcher Lec Voogd even op de proef werd gesteld (5-3), en de vierde inning waarin het slagge weld van de ploeg van Hendriks in alle hevigheid nog eens overda dig losbarstte, 13-7. De Oosterhoutse verdediging functioneerde op andere momen ten erbarmelijk slecht. De Rotter damse coach hoefde daarentegen maar heel spaarzaam naar de heu vel (alleen in die derde slagbeurt van Twins) om Leo Voogd even moed in te spreken. Zijn collega daarentegen moest tot vier keer, waaronder twee pitcherswisselin gen, ingrijpen, En alleen omdat Twins in de vijfde inning nog tot 14-6 kon terugkomen, had Sparta/ Feyenoord een deel van de zeven de slagbeurt nodig om de twee punten, nodig voor een verkorte editie in de triple, bijeen te sprok kelen. Marlon Fluonia bracht ten slotte, op een honkslag van Mai- kel Benner (met 800, 4 uit 5, de beste Rotterdamse slagman zon dag), de marge van tien punten op het scorebord. In dc derde wedstrijd, weer in Oosterhout, viel in bijna alle in nings wel iets te beleven. Sparta/ Feyenoord toonde zich wederom de beste aanvallende en verdedi gende formatie. Sherton Saturni no (4 uit 6, waaronder twee home runs) was de beste slagman. „Het zelfvertrouwen is gelukkig weer helemaal terug in de ploeg," liet Hendriks dan ook opgelucht we ten. De Rotterdamse coach praat deze week met de tijdelijk uit de selekcie verwijderde Handel Chrispina. Chrispina liep weg uit dc dugout, nadat Rob Hendriks hem in de wedstrijd tegen Pio niers, wegens slordig spel uit de wedstrijd had gehaald. Zondag TWINSD03 030 0= 6-10-3 SPARTA/F0 51 710 2=16-16-2 Werpcijfers Twins; Jeroen den Duyn {21/3 mn.+2 man) 1-4-7-2, Shawn Patterson (11/ 3+6) 0-1-6-1, Daan Castien{31/3+1) M-3-l. Behaenk SpartalFeyenoord: Leo Voogd{7) 4-MO-2. Homeruns Twins: Bas de Jong 5e inning (solo). Sparta/F: Eric de Bruin 4e in ning (solo), Marlon Fluonia 5e inning (solo). Winaar Leo Voogd. Verliezer. Jeroen den Duijn. Maandag SPARTA/F „...210 010 3 3 0=10-1641 TWINS...*lie Geo 0(58= 5- 7-1 Werpcijfers Behaenk SpartaTeyenoord: Gergory Custïna (7inn.) 5-2-5-0, Leslie Ger- ketna (2) 2-0-2-0. Twins: Amy Femandes (6 Lnn.+3) 2-2-10-0, Christian Ruggenberg (2) 0-2-5-0, Jeroen den Duijn (1) 0-1-1-1Home runs Sparta/F.: Sherton Saturnino le in ning (+1), 7e inning (+11 Twins: Marcel Buurman le inning (solo). Winnaar: Grego ry Gustma. Verliezer: Amy Femandes. Dc nummer 21 van Twins, Martin Aal- dijk, sneuvult bij een poging het tweede honk te ste len. Jerry van de Oever wacht hem daar namens Spart a/Feye- noord met bal en al op. Foto Peter Mol kenboer Rotterdam VOC heeft gisteren voor een grote verrassing gezorgd door koploper HBS het eerste puntverlies toe te brengen. De Rotterdamse cricketers hadden aan bat een wat zuinig totaal ge haald van 162 voor 9, maar dat bleek in het tweede deel ruim schoots voldoende om titelfavo- riet HBS onderuit te halen. De ontgoochelde Hagenaars zaten na 136 runs allemaal aan de kant, Een dag eerder was VOC ook al te sterk voor Quick Haag dat geen kans zag de benodigde 179 runs te halen. Door de resultaten in het pinksterweekeinde is VOC met HBS en Gandhi koploper gewor den. VOC sloeg gisteren vooral in de aanval hard toe tegen de grote ka nonnen van het Nederlandse cric ket, die achter elkaar met teleur stellende cijfers aan het bier kon den gaan. Bowler Ben Goedege buur werd zonder concurrentie man of the match. De jonge inter national kon na afloop een prach tig rapport laten zien met 6 wic kets tegen 35 runs in ruim 10 overs. HBS had uiteraard geen enkele reden om gehaast de runs op het scorebord te krijgen. Gevraagd werd een gemiddelde van onge veer drie rans per over en dat zou toch geen probleem moeten zijn voor het Haagse elftal dat een handvol internationals telt. Toch ging het vanaf het begin niet vol gens plan. Taco Risselada (3) zat al erg snel aan de kant op bowlen RotterdamRotterdam Trojans heeft zich met over- macht geplaatst voor de finale van de Big Four op 5 juni in Brussel. De American footballers versloegen Brussel Angels met 32-14. Runningbaek Paul Frank- lin eiste een hoofdrol aan de Smeetlandseweg op. Hij scoorde maar liefst vier touchdowns. De Belgen begonnen sterk en produceerden de eer ste punten (0-6). De thuisclub knokte in het tweede- kwart sterk terug. Twee touchdowns van Franklin en een benutte conversie betekenden de ommekeer in de wedstrijd (14-6). Dezelfde speler en playing coach Rick Koulen loodsten de Rotterdammers richting de overwinning. Brussel kwam nog een keer terug (26- 14), maar in het laatste kwart was het laatste woord voor Franklin. Trojans speelt de eindstrijd op 5 juni tegen Tournai Cardinals. Koulen: „Hiervoor hebben we het uitein delijk toch allemaal gedaan. "We willen laten zien dat we op het goede spoor zitten voor de Europese com petitie." van Steven van Dfjk. Na uiterst secuur fielden van Chrïstiaan de Rooy, die vanaf de boundary per fect ingooide, ging Roger Bradley (10) niet lang daarna run out. Even later vertrok Jan Glotzbaeh (3) met ibw op bowlen van Goede gebuur en nog enkele overs later ging ook Robbert van Oosterom ran out. Met 58 voor 4 op het sco rebord waren er al enkele VOC'ers die een verrassing voor mogelijk hielden, maar HBS had met Ken ny Jackson, Reinout Schoite en Roland Lefèbvre nog altijd drie zware jongens achter de hand. Net na de thee liet Ben Goedege buur ten overvloede nog maar eens zien dat zijn trip naar Zuid- Afrika eerder dit jaar een uitste kende investering is geweest. In de eerste over na de onderbreking bezorgde hij Kenny Jackson (6) lbw en even later nam hij de scalp van Schoite (8). Een echt vrucht bare partnership was er nog niet geweest voor HBS en de kans dat die er nog zou komen werd nu wel erg klein, met alleen Roland Le fèbvre nog als serieuze slagman. De ex-VOC'er ging er dan ook flink tegenaan en mepte in hoog tempo 37 rans (4x6,2x4) over het veld, voordat ook boj het slachtof fer werd van Ben Goedegebuur. Eerder op de dag haalde opener Tony Barca een fraaie 66 runs, maar hü zag drie partners vrijwel met lege handen vertrekken, voordat er een waardevolle part nership ontstond met Klaas-Jan van NooTtwijk (48), die vlak voor zijn halve century werd gebowled door Roland Lefèbvre, De Rotter damse staart roerde zich matig zo dat er een op het eerste gezicht moeilijk te verdedigen score van 162 runs genoteerd werd, maar de bowlerij maakte korte metten met HBS. Zondag kwam VOC bij Quick Haag ook al niet tot een aanspre kend totaal (179), maar de thuis ploeg kon de tassen pakken met 142 runs. Aan bat leverde Dave Bakker (45) een goede prestatie en in de staart zorgden Peter Mclntyre (17 not out) en Ben Goedegebuur (29 not out) voor een prima partnership. Beste bowler was Steven van Dijk met 4 wickets voor 34 runs. Roland Lefeb vre probeert ssrc Rotter damse wicket te nemen. De oud-VOC'er kon niet voor komen dan zijn' HBS ver- Foto Joep vanderPal/CorVos MiddelstumDe tafeltennissers van FVT/Visser pro beren zaterdag in Apeldoorn voor de vierde keer op rij de landstitel te veroveren. In de thuishaven van De Veluwe is Ankerstars voor de derde maal in vier weken de opponent van de Rotterdammers. FVT won zaterdag overtuigend de vooijaarstitel ten koste van de Groningers (2-4), nadat eerder in de Maasstad met 4-1 was gewonnen. Het team onder leiding van coach Alfred de Jong had zich prima voorbereid op de beslissende confronta tie. Vrijdagavond was de ploeg naar het noorden af gereisd. Een grote bus vol Rotterdamse supporters volgde het team een dag later. Vooraf wachtte FVT een meevaller. Jan Tammenga bleek andermaal te geblesseerd om achter de tafel te verschijnen. Zijn afwezigheid was in Rotterdam ook al doorslaggevend geweest. Coach Jan Vlieg moest daarom weer een be roep doen op het jeugdige duo Post/Verwey. Barry Wijers opende in Middelstum de wedstrijd te gen Wu Bin. Het bleek voor de jonge Rotterdammer een kansloze missie in twee games. Ervaring speelde ook een hoofdrol in de tweede partij tussen Michel de Boer en Dennis Post. FVT's kopman kwam geen mo mentin de problemen (10-21 en 6-21). Nermin Smajic bracht de bezoekers overtuigend aan de leiding, al verloor hij tegen Peter Verweij wel de tweede game. Het dubbelspel werd de cruciale partij. De eerste game ging tot 20-20 gelijkop, maar met 23-25 ging de winst toch naar de sterk spelende Rotterdammers. Daarna was het verzet gebroken en met name dank zij een zeer sterk spelende Barry Wijers werd het Groningse duo vernederd met een 7-21 nederlaag. Michel de Boer en Wu Bin maakten hun reputatie als kopman waar en speelden de mooiste partij. Det.wee aan elkaar gewaagde spelers vermaakten het pu bliek, waarbij De Boer de eerste game met 19-21 naar zich toe trok. In de tweede game ging het tot 15-15 ge lijkop, maar Wu Bin trok met 21-17 aan het langste eind. In de beslissende derde game bouwde Bin een kleine voorsprong verder uit Met 21-18 leed De Boer zyn tweede nederlaag van het seizoen en kreeg het thuispubliek nog een beetje hoop. Bairy Wijers boor de die verwachtingen snel de grond in door Verweij met 15-21 en 8-21 kansloos te laten. Hilversum Van de drie boksers van school Schild- kamp die de finales van de nationale kampioen schappen C- en B-klasse bereikten, stapten junior Clemens Lissenberg en B-klasser Sandra Albertus zaterdag in Hilve rsum met de titel uit de ring. C-klas- ser Jan Steenhorst verloor. Hetzelfde lot was de B- klasser Rinus Timmer van Hoboken beschoren. Het was lang onzeker of vader en zoon Schildkamp hun lichtwelter Sandro Albertus wel zouden laten boksen. De geruchten over diens tegenstander Met- wally Osama waren tamelijk onheilspellend. De ama teur van het eens roemruchte Albert Cuyp zou in zijn vaderland Egypte meer dan tweehonderd partijen hebben geleverd. Daar staken de tien, twaalf wed strijdjes van Albertus schril bij af. Toen Osama zijn halve finale ook nog in de eerste ronde besliste op knock-out zat de schrik er in het Hoogvlietse kamp goed in. Maar de praktijk van de ring leerde dat het talent van Albertus ruimschoots opwoog tegen de veronderstelde ervaring van de man uit Egypte. De pupil van Schildkamp bokste bekeken en won ver diend op punten, 7-2. In een invitatieparty leverde junior Steve de Veth een prima prestatie door senior B-klasser Pascal van Norden uit Gouda ruimschoots op punten te klop pen, 7-1. De overige uitslagen: Junioren, C-klasse lichtgewicht: Clemens Lissenberg (Schildkamp, Hoogvliet) w.o.p. 9-1 van Rick Lucker (De Voltreffer, Nieuwegein), C-klas se zwaar: Lincoln Thomas (DOS, Vlissingen) wintopg, 3e ronde van Jan Steenhorst (Schildkamp). B- klasse zwaar: Tatal Santyago{De Houtzagerij, Den Haag) w.o.p. 5-3 van Rinus Timmer (Hoboken. Rotterdam). Rotterdam Schakers staan niet bekend als och tendmensen. Ter gemoedkoming daarin vierde de schaakvereniging Lombardijen haar 35-jarig jubile um met een zeven uur durend nachtelijk toernooi. Voor de wakkersten onder de 44 nachtvogels lonkten - mede dankzij de deelgemeente IJsselmonde - be gerenswaardige geldprijzen en een stevig ontbijt als uitsmijter. Toen zaterdagochtend om vijf uur de eer ste echte vogels begonnen te tjilpen, vielen op, de bor den de laatste klappen. Martin Roobol verliet onge slagen met 6 punten uit 7 partijen (20 min, bedenk tijd) en 750 gulden rijker het strijdtoneel. „Ik ben pas 26, dus lukt hel wel zo'nhele nacht..." keek de Baren- drechter terug op het vermoeiende evenement. Leon Konings dook met 5,5 punt als tweede uit de kruit dampen op. Ook de gedoodverfde favoriet Erik Knoppert (5) bleek niet bij machte'zijn ogen een nacht lang goed de kost te geven. Emmen Tennisster Debby Haak is er niet inge- slaagd het sterk bezette A-toernooi in Emmen op haar naam te schrijven. De Strijense verloor de finale van Lotty Seelen; 2-6, 6-1,4-6. Haak - 400ste op de wereldranglijst - rekende in de halve eindstrijd af met de als eerste geplaatste Hanneke Ketelaars (5-7, 6-3,6-1). Ook een andere Haifweg-speelster liet een prima indruk achter. De 18-jarige Vanessa Elmen- dorp was in de kwartfinale te sterk voor Stephanie Rottier, maar de Capelse verloor van Lotty Seelen. Martijn de Lange uit Maasland won het A-toernooi van het Apeldoomse De Manege. De speler van het Leidse Unicum versloeg Bart Beks: 64,6-3. Oud-Beijerland De districtsjeugdkampioenschap pen van het tennisdistrict Rotterdam leverden wei nig verrassingen op. Alle nummers één en twee haal den de finales. Bij meisjes tot en met zestien jaar maakte Ly Huong Dinh de hoge verwachtingen waar. De Bl-speelster uit Spijkenisse kende weinig problemen met de Capelse Harriëtte Westerdijk: 6-3, 6-2. Bij de jongens in de oudste leeftijdscategorie ver sloeg Sabin Tigu in twee sets Ruud den Hartigh. Meisjes t/m 10 jaar; Anouk Tigu-Sharona Bemaards 6-2,6-2; t/m 12 jaar: Natalie Drost-Iinde Nijhof 6-3,6-1; t/m 14 jaar. Marieke de Jcng-Samentha Helderop 6-3,6-2; t/m 16 jaar: Ly Huong Dinh-Har- nette Westerdijk 6-3,6-2. Jongens t/m 10 jaar: Laurens Spiele-Joop Bos 0-4,7-5; t/m 12 jaar: Johtam Maarsen-Mark de Jong 6-2,6-4; t/m 14 jaar: Jeroen Grob-Fabian Koning 6-1, 6-2; t/m 16 jaar, Sabin Tigu-Ruud den Hartigh 6-1,63.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5