28 Mentaliteit nekt SVDPW 3 ff '41 Trainer Rob van Vliet: 'Ik krijg dit team niet meer op de rails' Rode kaart kost HVO de kop tegen Deltasport HBS laat geen spaan heel van Excelsior'20 Wim van Baarle vlamt in afscheidswedstrijd Hermes DVS proeft weer het zoet der overwinning Rotterdams Dagblad 'J Dinsdag 25 mei 1999 Door Bart Boerop Poortugaal Moedeloos, bijna wanhopig stond SVDPW-trai- ner Rob van "Wiet afgelopen zaterdag bij de kleedkamers van Poortugaal. Niet tn het kleedlokaal om zijn spelers moed in te spreken. Niet tussen zijn jongens om hen te wijzen op de drie voetbalwedstrijden die de Schiedammers nog voor hun kie zen krijgen nu zij naast rechtstreekse promotie naar de vierde klasse gegrepen hebben. Van Vliet wilde even helemaal niets met zijn team te maken hebben. „Wat mij betreft, spelen we die na- competitie niet. We gooien toch al leen maar de naam van SVDPW te grabbel," aldus de ontgoochelde trainer. De Sehiedamse vijfde- klasser had er net twee keer drie kwartier voetballes opzitten tegen FIOS. SVDPWen FIOS eindigden in de serie A achter Nieuwerkerk op een gedeelde tweede plaats. Beslissingsweds try d Die positie gaf ook recht op pro motie. Daarom moesten beide clubs in een beslissingswedstrijd op neutraal terrein (Poortugaal) uitmaken wie plek twee op mocht eisen. In de competitie was het elftal van Van Vliet FIOS twee keer de baas geweest, maar nu het er echt om ging, gaf het niet thuis; 4-0 voor de ploeg uit Achthuizen. In de eerste helft werd SVDPW de nek omgedraaid door Cees Ver- vloet die met een hattrick FIOS bijna in zijn eentje aan promotie hielp. Na rust mocht SVDPW het spelbeeld bepaien, maar de Schie dammers waren niet bij machte ook maar één fatsoenlijke aanval op te zetten. Net voor het laatste fluitsignaal maakte Johan de Waal er 4-0 van. Het enige waar SVDPW in uit blonk was het verzamelen van ge le kaarten. Martijn van Deventer werd kampioen in die divisie. Hij kreeg er twee (de tweede kort voor tijd). Jaco Verhoef, Said Ozkan, Patrick Wöhler en Dave van der Hurk kwamen niet verder dan een gele prent. „Een gebrek aan mentaliteit en discipline heeft ons de das omgedaan," vond de trai ner. „Ik zag het eigenlijk eerder op de SVDPW'er Said Ozkan verwerkt de teleurstelling van de zware nederlaag tegen FIOS. Foto Frank HanswijK/John de Pater dag al aankomen. We zouden met zijn allen een hapje gaan eten en dan presteren een paar jongens het om te laat te komen. Dat is te kenend. We zijn geen team meer, geen eenheid. Het is misgegaan in de tweede helft tegen Nieuwer kerk twee weken geleden. Ineens gingen de jongens zich aan alles ergeren en vergaten ze te voetbal len. Ondanks de overwinning een Vreugde bij Deltasporter Bouchrit (r.) die na een paar missers eindelijk doel trof. FotoPeterMoikenboer Door Bart Boerop VtaardingenIn de finale van het Vlaardings voetbalkampioen schap neemt CION het op tegen Deltasport Nadat CION zich vori ge week voor de eindstrijd plaats te ten koste van RKWIK, toonde zaterdag Deltasport zich met 5-1 te sterk voor HVO. De finale wordt zaterdag gespeeld op het terrein van VFC, maar wellicht wordt hij een week Uitgesteld. Deltasport kan zich vanavond na melijk plaatsen voor de finale van het toernooi om de districtsbeker. Die finale wordt ook zaterdag ge speeld, op het terrein van Excelsi or Maassluis, enheeftvoorrang op de Vlaardingse finale. De Vlaar- dingers moeten vanavond op be zoek bij hoofdklasser Capelle. „Wij hebben, in ieder geval een fi nale binnen," toonde Deltasport- trainer Ton Pattinama zich tevre den over de 5-1 winst. HVO-Del- tasport, de Vlaardingse derby in de eerste klasse volgend jaar. Een 5-1 nederlaag op eigen veld voor HVO, niet iets om veel zelfver trouwen van te krijgen. De HVO'ers willen het laatste uur van de wedstrijd het liefst snel vergeten. Na ruim een half uur spelen, moest Jorden Westerhout meteen rode kaart het veld af. Op dat mo ment stond HVO met 1-0 voor. Westerhout kreeg geel na een overtreding op Deltasporter Oni Loehenapessey. De HVO'er spuugde vervolgens Richard Zee- bregts in zijn gezicht en kreeg van scheidsrechter Aarden meteen de rode kaart „Jammer dat Westerhout zich ver gat. Tot dat moment zaten we goed in de weds^jd." keek HVO- trainer Dick Suiker terug op het incident. „Al moet ik zeggen dat •.vb met name aardig konden voet ballen omdat Deltasport zo slap startte." De thuisploeg maakte goed ge bruik van de uitgeblust spelende opponenten. Na een kwartier spe len dribbelde Patrick Hartog het strafschopgebied van Deltasport binnen en liet hij keeper Marco Larooy met een bekeken schot kansloos. Tot het Rijkaard/Voller incident domineerde HVO de wedstrijd, Na de rode kaart na men Tons troepen plichtmatig het initiatief over. Het futloze aanvallende spel le verde geen treffers op, al moest HVO-doelman Antoine Strijbos zich een keer strekken om een in zet van Frans Ruys onschadelijk te maken en moest de keeper ook een keer zijn doel uit om de bal van de voeten van Jouad Fertoute te plukken. Na rust kwam HVO er niet meer aan te pas. Aan een half uurtje pressievoetbal had Deltasport ge noeg om voldoende afstand te ne men van de thuisploeg. HVO kwam niet meer aan uitverdedi gen toe. Deltasport joeg op elke te genstander met de bal. Jarao van der Wilde scoorde drie keer in twintig minuten. Vervol gens raakte hij nog een keer de paal, de lat en de kruising. „Ja, het hadden er meer dan drie moe ten zijn," reageerde de trefzekere aanvaller. „Maar ik heb een maand stilgezeten en dat breekt je op een gegeven moment toch op." Prachtige lob Dennis van der Meulen maakte het mooiste doelpunt van de dag. Hij zag Strijbos iets te ver voor zijn doel staan en verschalkte hem met een prachtige lob. Het slotakkoord kwam van de voet van Aclimed Bouchrit. De invaller (voor Fertoute) haalde eerst de woede van Pattinama op zich door een aantal keer niet over te spe len, maar voor eigen succes te gaan. Na drie missers was het wel raak voor Bouchrit. De halve finale was de laatste wedstrijd voor Dick Suiker. De oe- fenmeester gaat naar een Delftse club en staat zyn plaats af aan Danny Molendijk. Suiker: „Ik zit lang in het vak. lif et emetics ais angst en verdriet in het trainerschap heb ik leren omgaan. Daar heb ik geen last meer van. Het was daarom ook geen speciale wedstrijd voor mij. Ik kijk terug op een mooie tijd. Ik verlaat een gezonde club die vol gens mij een aardig partijtje kan meeblazen in de eerste klasse." Pattinama zag zijn ploeg slecht beginnen tegen HVO en was daar niet blij mee. „Zoals we de tweede helft startten, met pressievoetbal, zo hadden we willen beginnen, maar dat kwam er helemaal niet uit. Misschien heeft het er mee te maken dat dit onze vierde wed strijd is in tien dagen. En er ko men er nog een paar. Voor het duel tegen Capelle maak ik me in ieder geval geen zorgen over de juiste instelling van mijn spelers. Tegen een hoofdklasser hoef ik ze niet te motiveren. De finale tegen CION moet normaalgesproken geen probleem zijn. Zonder uit de hoogte te doen, maar wij kijken niet naar CION, alleen naar ons eigen spel Als we dat kunnen spe len, moeten we die finale kunnen winnen." Daar denkt men bij CION heel an ders over. De spelers keken zater dag naar hun toekomstige tegen stander. Zo zagen ze Richard Zee- bregts een verdienstelijke partij spelen. Toch luidde de conclusie: 'die van ons is beter' (Marcel Zee- bregts voetbalt -bij CION). De CION-spelers waren alleen een beetje geschrokken van de doel treffendheid van Jamo van der Wilde, maar hadden ook daar een oplossing voor bedacht, „We ont voeren Jamo een dag voor de fina le en zetten hem vast." De Delta-spits kon er om lachen. „Die jongens van CION zijn niet helemaal goed wijs. Dat wisten we al langer. Dat maakt de finale on voorspelbaar. Vorig jaar lieten we ons verrassen door VFC. Ik ver wacht niet dat CION ook zo'n stunt uit kan halen, maar met die gasten weetje het nooit." HVO-Deltas port 1-0 (1-5). 14. Patrick Har- tag l-Ö. 495662Jamo van der Wilde 1- 1,1-2,1-3, 88 Dennis van der Meulen 1- 4.90 Achmed Bcuchnt 1-5. Bijzonderhe den: Scheidsrechter Aarden gaf geel en rood aan HVO'er Jorden Westerhout en en kel geel aan znn ploeggenoten Fred Lang horst, Enk Sneek en Remco Buytendqk HVO: Strijbos, Latuperissa, Boxem, Buy- tendyk(6l Van der Velden). Sneek, Hartog (75 Plank), Maatsen, Westerhout, Sam- Sin, Langhorst 3*. Van Troost), Van de Lugt Deltasport: Larcoy, Hulspas, Loehenapes sey, Ruys, Trputae, Van der Wilde. Zee- bregts, Oosteronl, Westerdijk, Van der Meulen, Fertoute (64 Bouchnt) week later is het niet meer goed gekomen en eerlijk gezegd zie ik dat ook niet meer gebeuren. Ik weet het niet meer. rk krijg de ploeg niet meer op de rails." Twee keer manoeuvreerde SVDPW zich dit seizoen in een prima uitgangspositie voor pro motie. Na een heroïsche overwin ning op Jai Hind (met negen man werd de zege uit het vuur ge sleept) konden de 'DPWers het karwei op eigen veid tegen Nieu werkerk afmaken. De ploeg liet die kans liggen en verloor. De her kansing tegen FIOS werd hele maal een deceptie. Vlotte combinaties Van Vliet: „We zijn geen vijf mi nuten in ons spel geweest." SVDPW had geen antwoord op het frisse aanvalsspel van FIOS. Te genover vlotte combinaties werd alleen de lange trap gezet. Het dom naar voren schieten van de bal in de hoop dat een van de spit sen iets briljants zou bedenken. Die spitsen kwamen in de meeste gevallen niet eens aan de bal. Tot de 1-0 hielden de Schiedam mers de overtredingen en het age ren tegen beslissingen van de scheidsrechter binnen de perken, maar na de tegentreffer ging op dat vlak de remmen los. Van Vliet: „Aan dat doelpunt ging een zware dekkingsfout vooraf. Dat kan gebeuren. Voor mijn spe lers was dat het moment om het voetbal te vergeten. Op alles werd gelet; de tegenstander, de scheidsrechter, elkaar, het pu bliek, maar niet op het voetbal. Al le duels werden verloren. De 'tweede bal' was nooit voor ons. We verdienen het niet dat we nog een kans krijgen via de nacompe- titie." SVDPW mag nu met de andere periodekampioen Jai Hind en de kampioenen in de serie B (Wad- dinxveen en Steeds Hooger) gaan strijden om nóg een promotie plaats. In één week (zondag, woensdag en 2ondag) worden die duels er doorheen gejast. Van Vliet heeft in dat 'toetje' hele maal geen zin. „Ik moet het be stuur adviseren de ploeg voor de nacompetitie terug te trekken. We hebben daar niets te zoeken. We maken alleen onszelf ten schande door de vele gele en rode kaarten die we oplopen. Ik schaam me diep." De trainer mag de hand ook in ei gen boezem steken. Van Vliet hield zich namelijk ook met rand- zaken bezig rond de voetbalwed strijd. Zo viel hij een keer uit te gen de scheidsrechter toen de bank van FIOS treuzelde bij het pakken van een nieuwe bal. Te vens verliet de oefenmeester de dug-out om een toeschouwer van FIOS wat dingen toe te wensen. Een trainer die zo openlijk zegt dat hij niet meer weet wat hij met zijn elftal aanmoet, maar vervol gens zegt dat hij daar geen conse quenties aan verbindt in de vorm van ontslag of het straffen van spelers, maakt zich niet geloof waardig, Wellicht probeert Van Vliet met zijn uitval de spelers weer op scherp te krijgen voor de nacompetitie. FIOS-SVDPW 4-0 (3-0). 25, M, 45. Cees Vers-loet 1-0,2-0, 3-0, 85. Johan de Waal 4-4). Bijtenderheden: Scheidsrechter Jas pers gaf twee keer geel (dus rood) aan 'DP- W'er Martijn van Deventer, Een keer geel was er voor rijn ploeggenoten Da ven van der Hurk, Patrick Wöhler, Jaco Verhoef en SaidOzkan. FIOS: Legierse; Van Wezel, Marco van der Made, Van Bergen, Peter Vervloei Van Dam. Chris van der Made (71 Martijn Ha- gens). Bas van der Made, Marcel Hui- brechlse (79. Johan de Waal)-Cees Vervloei (90 Hans Hmbrechtse). Jan Hsgcns. SVDPW: Tettero, Ozkan, Van Berk, Van Deventer, De Jong, Knoops, Verhoef, Ver meulen. Van Diem (51Tessel), Wöhler, Van der Hurk Door Sander Sonnemans SchiedamOok de cricketers van Excelsior'20, dat gisteren korte metten maakte met Rood Wit, zyn in het 'dubbele' pinkster- weekeinde het slachtoffer gewor den van HBS' dadendrang, De Haagse formatie, versterkt met international Roland Levebvre, heeft dit seizoen haar zinnen ge zet op de landstitel en liet dat de Sehiedamse hoofdklasser merken ook. Met groot machtsvertoon vaagden de 'Kraaien' de Thurle- deploeg van de mat en wonnen. Excelsior'20 kwam niet verder dan het povere totaal van 94 runs, HBS hoefde slechts één wicket op te offeren om de winst mee naar de residentie te nemen. Niemand, maar dan ook helemaal niemand, kreeg van HBS de kans om Excelsior'20 uit het dal te sle pen nadat de openers Erik Gouka (14) en Carl Schewe Cl) al vrij vlot in de knuisten van wicketkeeper Reinoud Scholte waren verdwe nen. Later was ook Emile Smits (7) dat zelfde lot beschoren en ook 'hitter' Marcel Schewe werd het slachtoffer van Scholte. Hij stumpte Schewe op bowlen van Roland Lefebvre. 'Youngster' Arjan Ruts (9) kon ook al geen potten breken en zelfs het kanon Luuk van Troost zweeg. De held van het recente EK in Den Haag sloeg eerst twee eentjes, timmerde een bal voor zes, liep een tweetje en tikte een eentje, maar daarmee was voor hem de koek op. Op bowlen van Leon Bouter (2/12/11) werd hij ge vangen door Roger Bradley, ja renlang een bepalende speler in de gelederen van het Sehiedamse Hermes DVS. Veel runs tegen Coach Mark Atkinson bleef met slechts 4 rans onder de maat en zodoende viel er voor de staart- spelers geen eer meer te behalen. Erik Duffer en Jorg Henneke werd niets bespaard en moesten met een ducfc (0 runs) zelfs kwa kend het veld af. 'Duf ging run oul en Hennekes wicket werd aan diggelen gegooid door Kenny Jackson, met drie wickets (ter. koste van 22 runs in 6 overs) de meeste succesvolle Haagse bow ler. Duffer beleefde helemaal een slechte dag, want de normaliter uiterst zuinig spinnende bowler, Excelsior 20- captain Enk Dulfer had te gen HBS een slechte dag. De norm alitor zuinig bow lende Schie dammer runsinca sse ren. Archieffoto Peter Molken Doer, kreeg voor zijn doen ontstellend veel runs tegen. In negen overs kreeg hij er 45 tegen, iets dat zelfs de nieuwe scorer van Excelsi or'20, Adam Woutersen, bijna niet kon geloven. Het enige wicket dat viel, was van Taco Risselada en daar waren bowler Luuk van Troost en wicketkeeper Marcel Schewe voor verantwoordelijk. Niemand die daar in het Haagse kamp overigens om maalde. Ho ger Bradley (43) en Robert van Oosterom (24) bleven ongeslagen en sloegen ruim voor de thee-tijd de winst in de boeken. Peulenschil Rood Wit, de tegenstander van gisteren, bleek een peulenschil voor Excelsior'20. De Haarlemse gastheren kwamen in de wegens regen tot twee keer 50 overs gere duceerde wedstrijd tot 188 runs (188/8) en de Schiedammers hoef den slechts één wicket - dat van Carl Schewe - op te offeren voor de overwinning, Schewe timmer de 71 runs (9x4) by elkaar voordat hij aan de boundary - waar hij al driemaal was gemist - door Diede- jicfc Parievliet werd gevangen. Toen stonden al 139 runs op het scorebord, dus Excelsior'20 hoef de zich nog geen zorgen te ma ken. Erik Gouka stak in een uit stekende vorm, al gaf hij één keertje een vangkans weg, die echter onbenut bleef. De opener bleef met 65 runs not out en zijn goede voorbeeld werd gevolgd door het talant Arjan Ruts, die met 28 runs ongeslagen bleef. Vooral bowler Feiko Kloppenburg moest het ontgelden. Hij kreeg in 6 overs maar liefst 42 runs tegen. Ook Emerson Trotman, voorma lig coach van Excelsior'20, nam de bal ter hand, maar was evenmin succesvol (0/16/3). Rood Wit zet te in totaal maar liefst zev m bow lers aan het werk om het de Sehie damse formatie zo moeilijk moge lijk te maken, doch alleen Refaz Bakas (1/12/2) boekte een klein succesje met de scalp van Sche we. De vette nul voor Rood Wit- coach Marlo Sobers (gevangen in de slips door Erik Gouka op bow len van Jacob-Jan Esmeijer) dreunde behoorlijk door in het Haarlemse kamp. Hy had de pro ductieve opening van Diederick Parievliet (44 runs) en het optre den van Feiko Kloppenburg (54; gevangen Arjan Ruts op bowlerij van Emile Smits) geen positief vervolg geven. Het jonge Haar lemse talent Refaz Bakas deed dat met 25 runs (bowler Emile Smits, gevangen Jacob-Jan Es meijer} wei. Komend weekeinde hoeven de Sehiedamse hoofdklassers de stad niet uit voor hun dueL Dan staat de derby tussen Hennes DVS en Excelsior'20 op het pro gramma. Schiedam „Trainer, heb je nou gezien op welke plek ik eigenlijk hoor te staan? In de spits!" Met een geintje bedankte Willem van Baarle trainer Gerard Heijdra voor het afscheidsduel waarmee de oefen- meester het vertrek van de routinier uit de hoofd macht niet onopgemerkt voorbij had willen laten gaan. In Van Baaries schaduw zwaaiden ook Marcel van derVen en Roos van Harmeien af. Willem van Baarle, die niet wist uit welke spelers het Surpnse-team zou bestaan, had het hoogste woord na 'zyn' afscheidswedstrijd tegen zijn oude voetbal maatjes van Excelsior'20. Op ondubbelzinnige wyze toonde de 37-jarige WKer nog altijd aardig met de bal overweg te kunnen. Met drie treffers waarvan zijn tweede - een halve omhaal - er eentje was om m te lijsten, eiste 'Baarlie' de absolute hoofdrol op. Op zyn gezicht kwam zaterdagmiddag tegen enen telkens weereen brede grijns toen hij zijn oude voel- balmaatjes, familie, voormalig voorzitter Oor van 't Zelfde en oud-trainer Gys de Jong sportpark Kethe! op zag komen. Vervolgens viel hij voor, tijdens en na de wedstryd van de ene in de andere verbazing. Herinneringen Eerst arriveerde oud-trainer Aad Bierhuizen (71), vroeger ondermeer werkzaam by HBSS, Martinil, Ursus en Exceisior'2Ö en in zijn kielzog verscheen voormalig verzorger Theo van Duijn. die bij Excelsi- or'20 tien jaar melde waterzak het veld in snelde. En toen moesten zijn voormalige teamgenoten, sommi gen zelfs uit het Excelsior-Al van vele jaren geleden, nog komen. Al onder de koffie met taart werden de nodige herinneringen opgehaald. De eerste helft speelde Van Baarle met het Surprise team bestaande uit Exeelsior'20-voetballers mei wie hij door de jaren heeft gespeeld. Het beginsignaal moest overigens even worden uitgesteld, want vlak voor de aftrap werd Van Baarle verrast door de 'tan dem-boys' Hennie Gokke en Jan Fels. De twee voet- ballielhebbers struinen elk weekeinde de velden af en meldden zich dus ook op WK Op een tandem re den ze het veld op richting middenstip en beëindig den hun ludieke actie met de overhandiging vaneen fies bacardi, die het eind van de avond niet haalde. Deel twee acteerde hij in de hoofdmacht van WK, dat de wedstrijd na een 3-0 ruststand door doelpun ten van Edwin Marrevee (e.d.), Pim van der Helm en Bas Weerdenburg uiteindelijk met 8-1 won. Drie tref fers kwamen van de voet van de hoofdrolspeler zelf, de anderen werden gescoord door Robin Voets en Roos van Harmeien. Marco Beukers redde vanaf elf meter de eer nadat Roy Durenkamp een overtreding had begaan. Ellende Beukers kon zijn lol niet op. Want eindelijk had hij de kans gekregen zijn fout van jaren geleden goed te maken. Destijds viel hij in bij Excelsior'20 Al en mis te hij een pingel. Nu pegelde 'de Beuk' de kalktrap loeihard achter doelman Stefan van Hagen. „Einde lijk," glunderde Beukers na afloop. „Met dat doel punt heb ik twintig jaar ellende van me afgeschud. Nou wil ik die gasten nooit meer horen." Het gelukkigst was Wim van Baarle, die enkele mi nuten voortijd met rood door scheidsrechter Willem van Ravens van het veld werd gestuurd. Sponsors hadden het koud buffet en de drank 'getikt' en de af zwaaiende dertiger werd overladen met geschenken. Oud-teamgenoot Pino van der Hoeven had bij afwe zigheid twee aardigheidjes laten bezorgen in Kethel. Een jaarkaart voor het veteranen-cricketelftal van Excelsior'20 en een cricketbal om alvast te oefenen. Je hebt de veteranenleeftijd bereikt," schreef Pino hem. „Je kan nu dus bij ons komen cricketen." Van Baarle kondigde in zijn dankwoord aan het aanbod in overweging te nemen. Vanzelfsprekend bedankte trainer Gerard Heijdra zijn 'pupil' voor de bewezen diensten. „Het is jammer Willem, dat je pas in 1991 bij WK bent komen voet ballen, anders hadden we je waarschijnlijk kunnen huldigen ter gelegenheid van je 25öste wedstrijd," sprak de oefenmeester. „Maar je hebt je een echte WKer getoond. Je werd in de loop van dit seizoen uit het eerste gespeeld, maar stond er later toch maar weer toen we je hard nodig hadden. Dat zegt alles over jouw persoontje." WK-Surpriseteam ExctliiortZC, WK; Enk Nooteboom, Stefan van Hafien, Willem van Baarle. Roos van Harmeien. Marcel van der Ven.Theo Smit. Bon Huysman. Ro bin Smallegange. Pim van der Helm. Roy Durenkamp, Marco Klein, Marco Scholte, Robin Voets, Bas Weerdenburg, Patrick van Witzenburg. Jim van Oudheusden, Richanl Kreischer, Bart Raay- makers. Eiceliior'ZO: Ronald Groen, Sander Sonnemans, Ton de Leede, Hans van der Velden, Edwin van Wijk, Willem van Baarle, Marco BeuKers, Edwin Marrevee, Marcel Keijzer, Eus Herns, Dennis Gouka, Eric Dulfer, Kees Schouwenburg. Jos Weber, Fred Clanjs Haarlem Hermes DVS-captain Nick Statham had nog zo de hoop uitgesproken een betere seizoensstart te mogen doormaken dan vorig jaar. De Sehiedamse cricketers kenden in de voorgaande cricket-jaargang een sterk competitieslot met vijf overwinningen op rij. „Het zou mooi zijn," sprak Statham bij de aan vang van dit seizoen, „als we deze competitie kunnen doorgaan zoals we vorig jaar zijn geëindigd." Maar daar kwam niet veel van terecht. De Harga-club ver loor de eerste drie wedstrijden, maar konden zater dag dan eindelijk weer eens het zoet der overwinning proeven. In Haarlem werd gastheer Rood Wit aan de zegekar gebonden. Rood Wit legde 139 runs op de mat, Hermes DVS had slechts drie wickets nodig (140/3/39) om de zege mee naar huis te nemen. Hoewel de bowlers John Verweij 1/15/11), Dirk Klok gieters 1/19/11) en Ernst van Giezen (2/21/11) het niet onverdienstelijk deden, eiste Phïl Keukelaar de meest 'scalps' op (3/30/10). Met het bat kwam Lou Borrani (44 not out) tot de hoogste score en met een partnership van 99 runs, samen met Keukelaar, leg de hij de basis van de zege. Guido Borran liet als de butant 5 runs achter zijn naam schrijven en ook Statham (9) was niet tot grootse daden in staat. Ope ner Jasper Beijer deed het met 23 runs beter. Thriller De zege van Hermes DVS werd gisteren gevolgd door een ontluisterende nederlaag. De wedstrijd op Harga ontaardde in een ware thriller die uiteindelijk in de voorlaatste over met 9 runs verschil werd gewonnen door de Koninklijke U.D, (U.D.: 197/8/55, Hennes DVS 190 all out in 53 overs). Uitschieters bij Hermes DVS waren Lou Borrani (32) en Erik Hartong (39). De Schiedammers vochten na een tussenstand van 108 voor 7 sterk terug en leken de overwinning binnen handbereik te hebben, Maar door de vangbal van coach Van Rijneveld sneuvelde het wicket van Robin ter Plegt en zijn prima partnership met Hartong, Laatstgenoemde moest zich uiteindelijk op bowlen van Steven Lubbers gewonnen geven, waardoor de Deventenaren hun eerste victorie konden vieren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6