iSporfe Krajieek hervindt plezier in Parijs Bal na A C Henk Evenblij weer beste voorspeller Akkoordje Waardenberg en De Jong lessen Feyenoord van het terras P Kristie Boogert door eerste ronde; Van Lottum stuurt ouders van tribune Korda dreigt met stoppen I H BS tm Rotterdams Dagblad Dinsdag 25 mei 1999 Parijs Richard Krajieek had er even genoeg van. Na zijn vroegtijdige uitschake ling in Rome verafschuwde hij racket en tennisbal. De Muiderberger raakte ze een week niet meer aan. Uitgere kend op het gravel van Parijs hervond hij het plezier en be reikte de tweede ronde. Kristie Boogert deed het hem kort daarop na. Brenda Schultz, Miri am Oremans, Amanda Hopmans en John van Lottum, die zijn ou ders van de tribune stuurde, red den het niet. Krqjicek was opgelucht nazjjn overwinning (7-6 6-3 6-2} op de Amerikaan Jan- Michael Gambill, die hij dit jaar al twee keer eerder versloeg. „Dit was even nodig." De nummer vijf van de wereld had na Rome totaal geen zin meer in tennis. „Ik heb de afgelopen tijd toch te veel gespeeld. Na To kio ben ik er een tydje uit geweest, maar dat was blijkbaar niet ge noeg. Ik moest nadenken over mijn spel. Ik heb geleerd dat ik in zo'n periode mijn racket beter links kan laten liggen." Zijn snelle nederlagen op het ge malen baksteen in Hamburg en Rome irriteerden Krajieek. Hij dacht dat hij niet meer kon bewe gen. In zijn voorbereiding op Ro land Garros, die hij pas op woens dag begon, trainde hij zelfs bin nen. ,Jk moest dat gevoel weer even krijgen. Mijn spel tegen Gambill op dit trage gravel geeft moed." In de tweede ronde ontmoet Kraji eek opnieuw een Amerikaan. Vin cent Spadea ging verder ten koste van de Australiër Woodforde, Boogert Ook Kristie Boogert kwam in de volgende ronde. De Oud-Beijer- landse, die eerder deze maand de halve finales in Antwerpen be reikte, had geen enkele moeite met de Hongaarse Foldenyi, 6-16- 4. Boogert treft nu de Oostenrijk se qualifier Barbara Schwartz, die de als dertiende gerangschikte Dominique van Roost verraste. John van Lottum, Amanda Hop mans, Miriam Oremans en Bren da. Schultz struikelden bij j iiun matig ga je met pijn naar b en sta je met pijn weer op. Je li- chaamisneteen Formule 1-tua- gen. Die is2 3dagengoed, dan Ugt-ie in puin en moet hij weer morden opgekalefaterd Niet alleen lichamelijk, maar ook geestelijk is dit een mooimaar heel zuxiar beroep." Jari Uimanen in Het Parool „Litmanen speelt maar een be- perkt aantal wedstrijden per jaar. Dat zijn miljoenen die je ■daardoorvejliest. Individuali- l'-seren van de training wordt '['nog maar pas erkend, in het Gföettal. Je kunt niet ongestraft v 'éihdeïoos op dezelfde manier r'trainen mét de hele groep." Atletiektrainer Henk Kraaij- ërihof in Sport International „Vandaag is het nog niet aan vaard, maar over honderd jaar kan je misschien een estafette team klonen. Of een voetbal team, dan heb je alvast het uoordeel dat ze een beetje snel op elkaar ingespeeld zijn." Nogmaals Henk Kraaijenhof inSI .Mochthetgebeurendaterren- "ners dood neervallen die ik on der handen heb gehad, dan ga -ik echt kapot." Voormalig Festina-verzorger Willy Voet inhet AD ,;Zeggen Rooks en Van Poppél dat ik onzin uitkraam? Wel aan, ik daag ze uit mij voor de rechter te slepen. Ik zou willen dat ze het durfden. Nogmaals Willy Voet in het AD ,,Kellyiseengoedmens.(...)Hij is de sympathiekste renner die ik heb gedrogeerd. Kelly is een man van klasse. Voor mij een Monsieur." Willy Voet in het AD „Ik provoceer, nooit. Ik geef ai- leen mijn mening." Willem H-trainer Co Adraan- se in de Volkskrant „Omdatgéblesseerdespelersop eigen gelegenheid naar uit wedstrijden moeten reizen, controleerde ik in het begin of. ze wel geweest waren. Dan vroeg ik bijvoorbeeld waar het scorebord stond, of welke vlag gen er hingen, Chocomel of Co ca-Cola." Nogmaals Co Adraanse in de Volkskrant eerste optreden. Schultz maakt in Parijs na een jaar haar rentree. Vorig jaar moest ze op Roland Garros opgeven wegens een rug blessure die haar sindsdien aan de kant hield. De Heemsteedse kwam met verwachtingen naar de Franse hoofdstad, maar ging on deruit tegen de Australische de butante Alicia Molik, 3-6 6-3 6-2. John van Lottum werd in zijn par tij tegen de Italiaan Sanguinetti te veel afgeleid door privéproble- men. Zijn vader met wie hij geen contact meer wil, meldde zich on- verwaehtin Parijs. Van Lottum sr. had bovendien een pas opgehaald die zijn zoon voor een vriend bad Foto boven: Richard Kraji eek: na stroef begin snel warm tegen Gambill. Foto Toussa int Klui* tere/ANP Kristie Boo gert, gecon centreerd door na zege op Annamana Foldenyi. FotoToussaintKlul tere/ANP John van Lot tum, weer eens boos op de verkeerde dingen. FotoToussaim Klui- ters/ANP Van Lottum stapte geprikkeld de baan op. Na een 2-0 (4-6 2-6) ach terstand in sets stuurde hij zijn ouders uiteindelijk van de baan. Daarna won Van Lottum meteen de derde set (6-3). De Brabander, die voortdurend verbaal zijn on genoegen over zijn spel uitte, kon het herstel niet doorzetten en ver loor de vierde set met 3-6. „Dat gedoe rond mijn vader wil ik niet als excuus aanvoeren. Het speelde mee, toen mijn ouders weg waren, ging het meteen een stuk beter. Maar ik stond eigen lijk als een dweil op de baan." Amanda Hopmans had zich in Pa rijs een ander debuut voorgesteld. Ze verloor kansloos met 6*1 6-4 van Martina Hingis, de Zwitserse nummer één van de wereld.. In de eerste game brakze ohnu$de@k door de service van Hinkmaar was daarna niet opgewassen te gen de nummer één van de plaat singslijst. Miriam Oremans kwam er niet aan te pas tegen Chanda Rubin. De Amerikaanse, 23e van de wereld, overklaste..de Berli- cumset3get6-0 6-3. Op definite dag verloor Roland Garros Goran Ivanisevic. De als zestiende gerangschikte Kroaat ging onderuit tegen. de Marok kaan Arazi (64 1-6 6-3 6-1). Mar kus Hipfl liet titelverdediger Car los Moya ontsnappen. De Oosten rijker, 85e op de ATP-lijst, gaf een' 2-0 voorsprong in sets uit handen en verloor met 3-61-6 64 6-2 64. Parijs De Tsjechische tennis- prof Petr Korda beëindigt zijn loopbaan als hij wegens doping wordt geschorst. Hij zei dat na af loop van zijn overwinning in de eerste ronde van Rolland Garros op de Spanjaard Martin. De Internationale Tennis Federa tie ITF brengt de dopingaffaire van Korda binnenkort voor het Hof van Arbitrage in de Sport in Lausanne. De strafeommissie van de ITF sprak in december een milde straf tegen de Tsjech uit. Als gevolg van het gebruik van het hormoon nadrolon verloor hij het gewonnen aantal punten en zijn verdiende prijzengeld. Hij kreeg echter geen schorsing; Toen de internationale topspelers verontwaardigd reageerden op de straf, ging de ITF in beroep tegen zijn eigen strafmaat. Korda stapte vervolgens naar het hoogge rechtshof, dat bepaalde dat de tennisbond niet in beroep kan gaan tegen een uitspraak van zichzelf. De ITF besloot toen de kwestie definitief te laten beslis sen door het sporttribunaal in Lausanne. Evenals vorig seizoen is Henk Evenblij de beste voorspeller ge bleken onder de vaderlandse voetbaljoumalisten. De verslag gever van de Telegraaf kwam in de jaarlijkse Eredivisie-prognose in de Voetbalkrant van het Rotter dams Dagblad, met het minste aantal strafpunten (44) uit de bus en mag zich opnieuw de onge kroonde koning van het koffiedik kijken noemen. Evenblij voorspelde, evenals Jo- han Derksen (Voetbal Internatio nal), Marcel van der Kraan (Rot terdams Dagblad) en Robert van Brandwijk (Algemeen Dagblad), dat Feyenoord landskampioen zou worden. Dat NAC recht streeks zou degraderen, voorzag niemand. Evenmin dat Willem II als tweede zou eindigen en Ajax als zesde. Slechts vier van de elf 'kenners' voorzagen een landstitel voor Feyenoord, terwijl Ajax zeven keer werd getipt. PSV, dat op de laatste speeldag nog als derde fi nishte, werd algemeen als de gro te verliezer beschouwd. ,Jïet wordt daar een chaos," voorspelde Johan Derksen. „Het wordt voor PSV een rampzalig seizoen," dacht ook Paul Onkenhout (Volkskrant). „Bobby Robson zal niet in staat zijn daar een team van te maken, een onmogelijke opdracht." En Jack van Gelder (NOS Sport): „De ploeg heeft geen identiteit meer. En als je als be stuur nu al gaat vertellen dat dit een tussenjaar is, dan gaan de spelers daar ook zo over denken." „PSV kunnen we dit seizoen niet serieus nemen," oordeelde ook Dick van dén Polder (Radio Rijn mond). „De club is de weg kwijt." - De voetbaljoumalisten roemden al voorde competitiestart liet aan koopbeleid van Feyenoord. „Bert Konterman is een goede greep," zei Matty Verkamman (Trouw). „En Peter van Vossen is na tien minuten al populair in de Kuip. Hij is een opportunist die bij Fey enoord past. Hij zal het legioen op de banken krijgen." „Feyenoord," loofde ook Johan Derksen met een zwak voor de ploeg van Zuid, „heeft zich als enige versterkt. Met bovendien bijna allemaal Nederlanders en dat zal het publiek aanspreken. Het moet er dit seizoen dan ook maar weer eens van komen, want velen hebben iets met Feye noord." „Bij gebrek aan beter wordt Feyenoord kampioen," voorspelde Robert van Brand wijk. Marcel van der Kraan tipte ook Feyenoord. „Du ploeg maakt dit seizoen met deze selectie een hele goede kar s op de landstitel. Ik denk dat Beenhakker nog een keer een kunstje gaat flikken." „Ajax," wist Guus van Holland (NR.C Handelsblad) daarentegen heel zeker, „wordt weer met vlag en wimpel kampioen." En ook Dick van den Polder zag Ajax weer de landstitel grijpen.Al zal het verschil met Feyenoord be duidend kleiner worden. Voor Feyenoord zit er misschien weer een tweede plaatsje in. Voorwaar de is dat het probleemkind Cruz meer scoort en minder gele en ro de kaarten krijgt. „Feyenoord," dacht ook Piet Ocks (Rotterdams Dagblad), „wordt hooguit tweede, omdat Ajax on-, danks alle perikelen toch weer de sterkste zal blijken met het grote potentieel aan kwaliteit, dat Feye noord ondanks de goede aanko pen nog moet ontberen." Dat vond ook Jack van Gelder. „Ajax blijft steek genoeg. De vraag is alleen hoe' Danny Blind zich houdt zonder Frank de Boer. De jaren gaan meetellen." Vitesse Over Vitesse werd nogal tegen strijdig gedacht. De ploeg van de tussentijds aangetrokken trainer Herbert Neumann schommelde in de prognoses tussen de tweede en zesde plaats. Johan Derksen zag Vitesse zelfs achter Feye noord tweede worden, al begreep hij toen al niet waarom Artur Jor ge was benoemd tot trainer: „Ik begrijp die tik van voorzitter Ka- rel Ailbers niet. Hij kickt op grote namen, maar Jorge weet niets van het Nederlandse voetbal en de cultuur. Dom, dat hij deze man HET ZAT al goed tussen Heerenveen en Sparta, al enige tijd. Een vriendschap, die anderhalf jaar geleden is opgebloeid aan de Spaanse Costa del Soi tijdens een bij toeval gezamenlijk trainings kamp, nabij het mondaine Mar belle. Dennis de Nooyer maakte er ken nis met Annie van der Velde, vrouw van de olijke voorzitter Riemer. Zij wierp zich enkele ma len spontaan in de armen van toen nog Sparta's fel begeerde spits, waarop prompt een transfer werd bekokstoofd. Daar in het zonnige zuiden ont stond er enige affiniteit tussen beide clubs en hoewel het te ver gaat om te beweren dat Heeren veen zondag Sparta het broodno dige punt in de schoot 'vierp, ging er toch meer dan een lichte vorm van sympathie uit naar de Kas teelheren. Riemer van de "'4 de onder streepte dat nog jr de wed strijd, toen hij rit ;a-fans van harte welkom heette en daar in een adem aan toevoegde dat hij hoopte Sparta ook volgend sei zoen weer tegen te komen in de eredivisie. Eigenlijk had wedstrijd vanaf dat momer.c r et eens gespeeld hoeven worden Want als Heeren veen op voorsprong was geko men, zo lachte de geblesseerde Dennis de Nooijer, dan zou Sparta zeker hebben gelijk gemaakt. Of er sprake is geweest van een stilzwijgende overeenkomst, zal nooit duidelijk worden, al moet gezegd dat Gérard de Nooyer zich opvallend op de vlakte hield en zich zelden aan het front meldde om zijn inmiddels gevreesde kop- kracht te tonen. Dat Brian Tevreden nog voor de wedstrijd spontaan zijn bloemen afstond aan Romeo Wouden en dat Sparta's linkerspits na de wedstrijd, evenals Erik Tammer en Ah Elkhattabi in Heerenveen- shirt het veld verlieten, mag geen waarde worden gehecht. En dat Annie van der Velde als eerste het veld' opstormde om Jan Everse geluk te wensen met de bereikte nacompetit ie? De vrouw van de voorzitter is spontaan. En ze weet van haar man dat er bij Sparta veel talent doorkomt. Het is daarom, dat Heerenveen by Sparta in een goed blaadje wil ko men. Ex-Spartaan Luuk Baike- stein, thans hoofd opleidingen bij Heerenveen, heeft Annie dat ook ingefluisterd. Vandaar die genegenheidvoor Sparta, al kan niemand beweren dat Heerenveen het op een ak koordje heeft gegooid. Want dan zouden ook Florin Con- stantinovici, Emanuel Ebiede en Godfrey Nwankpa op de hoogte moeten zijn gebracht. En leg dat nou maar eens in hun moedertaal uit. Bijna een jaar hadden ze niet meer samen opgetreden, maar Feyenoord bracht het the aterduo weer bij elkaar. Het seizoen 1998/ 1999 zou de landskampioen afsluiten met een diner voor spelers, staf en hun vrouwen, maar er moest ook een 'knaller' worden Inge huurd. Jean-Paul van Gastel was met het idee geko men: 'Nog één keer Waardenberg en De Jong'. Na twaalf seizoenen en zes shows war ren beide Rotterdamse theatermakers begin Juni vorig jaar ieder huns weegs gegaan, maar voor Feyenoord doe je alles. Zondag, na de 2-1 tegen Vitesse, toog het hele gezelschap naar restaurant Kaat Mos sel, door Joop Zijlaard gegangmaakt aan de Admiraliteitskade. En nadat iedereen op het térras van een kampioensdrank was voor zien, bleek die oude sloopauto voor de deur plotseling een functie té krijgen... Wilfried de Jong, half Invalide, zou gaan les sen, Martin van Waardenberg was de niets en niemand ontziende instructeur. Straat- theater, vrij naar een vroeg VARA-filmpJe en een act uit Naggelwauz. Het terras moest Ij lings worden ontruimd, iedereen stoof weg, alleen keeperstrainer Pim Doesburg bleef zitten en werd bijkans geplet. „Hé, Van Gaal, je ziet toch dat die man aan het afrijden is!" .waarschuwde instructeur Van Waardenberg nog panisch, maar afrijder De Jong bezorgde Doesburg de schrik van zijn leven. Kornejev en Cruz lagen onder de terrastoelen van het lachen. En helemaal toen de auto wegreed en honderd meter verderop een be tonnen paal ramde. Foto John de Pater „Vitesse," voorspelde Jack van Gelder, „kan de grote verrassing worden. Weliswaar heb ik de ploeg als derde geplaatst, maar ik heb nog even getwijfeld of ik ze eerste zou zetten. Het is alleen de vraag hoe het met Artur Jorge uit pakt" Henk Evenblij: „Vitesse blijft de komende jaren voorlopig in de top-drie." Eddy Poelmann dacht echter van niet. „Machlas zai min der doelpunten gaan maken, ter wijl de verdediging meer treffers tegen zal krijgen." Dat vermoed de Piet Ocks ook. „Vitesse heeft een jaar boven zijn stand geleefd, terwijl voorzitter Karei Aalbers te hoog van de toren blaast met een trainer, die niet eens weet waar Arnhem ligt." „Het zal saai worden bij Vitesse met die verdedigend ingestelde Portugese trainer op de bank voorzag ook Matty Verkamman. En Robert van Brandwijk: „Het is onbegrijpelijk dat Vitesse zo'n trainer aantrekt. Het zou me ver bazen als hij de kerst haalt." Sparta, zo luidden de prognoses, zou ergens tussen de achtste en vijftiende plaats eindigen. „Ein delijk van het Dennis de Nooijer- syndroom verlost," sprak Robert van Brandwijk zelfs, „en met de aankopen Nielsen, Tammer en Wouden komt Sparta hoger dan afgelopen seizoen." „Het linker rijtje," voorspelde Dick van den Polder, „zal voor Sparta opnieuw onbereikbaar blij ven. Het hart van de verdediging is te kwetsbaar, maar Kew Jaliens kan, mits hij zijn verstand ge bruikt, uitgroeien tot de beste rechtsback van Nederland." MW en Cambuur werden als de belangrijkste degradatiekandida ten gezien. „In MW heb ik geen vertrouwen," zei Johan Derksen) „En helemaal niet in Wim Koever mans met zijn obligate, in Zeist geleerde versrjes." „Het wordt tijd dat de Limburgse clubs een fusie aangaan," vond Matty Verkam man. „En als Roda JC en MW de graderen, wordt de kans daarop alleen maar groter..;' Eindstand: 1. Henk Evenblij (Telegraaf) - 44 strafpunten, 2. Eddy Poelmann (NOS Sport) -50,3. Robert van Brandwijk (AD) - 51.4. Jack van Gelder {NOD Sport) -52.5. Joban Derksen (VI) -53.6. Piet Ocks (RD) - 54,7. Marcel van der Kraan (RD) -55,8. Dick van den Polder (Radio Rijnmond) -56, 9. Paul Onkenhout (Volks krant) -58,10. Matty Verkamman (Trouw) -60,11. Guus van Hol land (NRC Handelsblad) -62 punten. Zeg Nel, Paars is weg, maar ik ben er weer. En Sparta is er gelukkig ook nog. Met dank aan het Heerenveen van Annie van de Bijveldc-n. Want Mart Smeets slikte zijn olijke kwalificatie 'Sparta 2' voor de Friese formatie zondagavond weliswaar schielijk in, maar hij zat dichter bij de waarheid dan hijzelf vermoedelijk in de ga ten had. Ik heb het van horen zeggen, dus als ik lieg, lieg ik in commissie, maar het schijnt dat sommige Spartanen vooraf het Friese volkslied uit volle borst hebben meege zongen en dat na afloop Dennis en Gérard de Nooijer minstens zo blij waren met het bereiken van de nacompetitïe als hun voormalige ploeggenoten Overigens strekt het de spelers van Sparta tot eer datzij erin het Abe Lenstra-sta dion geen overdreven dolle boel van maakten. Dat de supporters uit hun dak gin gen achdaar zijn het supporters voor, maar de spelers realiseerden zich bijtijds dat er eigenlijk niet zo bar veel te vieren viel. Sparta inde nacompetitïe, hiep, hiep, hoera! Bok de Korver draait zich om in zijn graf. Heb je nog naar het Profvoetbalgala gekeken? Wat een prijzen weer voor Feye noord, hè? JurekDudekkeeper van het jaar, Leo Beenhakker trainervan het jaar, alleen club van het jaar werd niet de landskampioen maar de nummer twéé van Nederland, 'n Beetje vreemd is het wel, vind je ook niet, Nel? En hoe legje kandi daat-kopers van Van Gastel uit waarom JéPé twintig miljoen moet kosten {gul dens, geen lires), als hij niet eens in de prijzen is gevallen? Om welke club zou het gaan, denk je, of wil Van Gastel er gewoon een nog beter contract uitslepen? Een-tweetjes, daar hebben jij en ik patent op, maar het leek me dat Feyenoords aanvoerder er ditmaal één met Radio Rijnmond had opgezet Voor het goede doei, zullen we maar zeggen. ProJuventute. Zie je, Theo Poort

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 8