31F Nog veel onzekerheden bij Nesselande IJsbrand den Breems doet stapje terug Slechts schipbreuk kan Matthijsse nog stoppen TOD 0 0 Cricketfans lopen uit voor interland Robin Korving snel in Cottbus Volleybalclub behoudt international De Gruyter, maar zoekt nog trainer/coach Sydney heel ver weg voor Ben en Jan Kouwenhoven Niemann zet eerste stap in richting van commercie vv< Van der Windt voor het laatst op voetbalveld Van den Berg en Pattinama op afscheid Bontes Speler KV Vlaardingen leerde pas op zijn vijfentwintigste echt korfballen VFC-preses Den Hamer is teleurgesteld in Plomp r\/~ \n Rotterdams Dagblad Donderdag 27 mei 1999 AmstelveenMet klinische preci sie voltooiden de cricketers van Zuid-Afrika gisteren hun vierde overwinning tijdens het wereld kampioenschap cricket. Kenia was volstrekt machteloos tegen de gedoodverfde favorieten voor de eindzege. Aan de overwinning was niets bij zonders, aan de locatie eens te meer. Het duel werd voor ruim vijfduizend toeschouwers ge speeld op het veld van VRA in Amstelveen. Bij wijze van promo tion van The King of Sports op het continent hadden de Engelse or ganisatoren een wedstrijd toebe deeld aan Nederland. Nadat de Nederlandse cricketers zelf de kwalificatie misten, moesten twee andere ploegen het reclamewerk verzorgen. Maanden lang is de cricketbond ioezig geweest met de organisatie. Die lange voorberei ding betaalde zich uit. Ruim vijf duizend toeschouwers en compli menten van beide teams over het veld en het graswicket. Tijdens de wedstrijd leek Kenia optimaal te profiteren van de om standigheden. De openingsbats- men Otieno {26 runs) en Shah (50) bouwden aan een fraaie stand van 66 voor het eerste wicket. Daarna vlogen de Zuid-Afrikaanse bow lers door de Keniaanse battings- ide. Op 153 waren alle Kenianen aan bat geweest. BQusener was veruit de beste bow ler met 5 voor 21 in ruim 8 overs. Verder deed ook Eworthy nuttig werk (2/20/10). Aan bat was Zuid- Afrika hard op weg naar een snel le zege, maar nadat Gibbs (38 in 38 ballen) uitging regeerde de voor zichtigheid. Uiteindelijk bowlden de Kenianen nog 41 overs voordat Kalljs (44 not out) en Cullinan (35 not out) de winst lieten noteren. Voor Zuid-Afrika was de wed strijd een routineklus. De Neder landse cricketbond liet een record bijschrijven. Nog nooit waren er in Nederland zoveel mensen aan wezig bij een wedstrijd. Cottbus Robin Korving heeft ook zijn tweede wedstrijd van het jonge atletiekseizoen gewonnen. Na zijn seizoensopening in Doha twee weken geleden was de atleet uit Heerhugowaard de internatio nale concurrentie in het Duitse Cottbus te snel af. Korving won de wedstrijd onder kille omstandig heden in een tijd van 13,40, acht honderdsten langzamer dan in Qatar. De 24-jarige atleet van AAC Am terdam is met 13,20 houder van het Nederlands record. Kor ving versloeg onder meer de thuisfavorieten Mike Fermer (13.55) en Florian Schwarthoff (13.56) die hij vorig jaar ook achter zich liet in de EK-finale waarin hij brons won. Door Arién Stuyt Capelle aan den IJssel Op een grauw industriegebied hield volleybalclub Nesselande een persconferentie die eigenlijk meer vragen opriep bij het gehoor dan dat zij beantwoordde. Natuurlijk mocht voorzitter Gerard van der Wende trots zijn op het feit dat neo-intemational Jochem de Gruyter zijn hand tekening zette onder een nieuw contract. Op het vastleggen van vier jonge spelers na, bleek echter nog steeds niet duide lijk wie volgend jaar de nieuwe trainer/coach is, waar de be loofde hoofdsponsor blijft, wat overblijft van de grote ambities en welke grote namen volgend seizoen de vloer van de Rotter damse Topsporthal bevolken. Van der Wende praatte vooral over het professionaliseren van de organisatie. De stichting vc Nesselande die volgend jaar moet zorgen voor topvoUeybal in Rot terdam bestaat namelijk vooral uit vrijwilligers. „En dat kan niet als we een stabiele topclub willen worden die ook op het Europese front mee wil doen." Mooie woorden, maar dat zijn we gewend van de sluwe advocaat. We kwamen echter om vragen be antwoord të zien. Volgende week hoopt Nesselande een nieuwe trainer/coach aan te stellen. Dat de dub aan de late kant is met het invullen van de technische staf verklaart Van der Wende uit het zorgvuldige proces dat moet lei den naar het aanstellen van de nieuwe sterke man. Ondanks de onzekerheid over de trainer/coach voor het komende seizoen, wordt het Peter Murphy of wellicht Pieter Jan Leeuwe rink, signeerde Jochem de Gruy ter toch zijn éénjarige contract. „Ik heb buitengewoon veel ver trouwen in deze club, waar ik nu toch ai weer driejaar speel. Daar naast gaan we in Rotterdam spe len, in een nieuwe grote hal, daar heb ik erg veel zin in." De 21-jarige passer/loper was met grote spoed richting het gebouw van sponsor Cadenz gekomen. Eerst stond immers nog een trai ning op het menu met de nationa le ploeg in Amstelveen. Aanko mend weekeinde speelt het Ne derlands team twee wedstrijden tegen Spanje in de World League. De Gruyter kwam wel direct met een nieuwtje, „Het ziet er naar uit dat ik allebei de wedstrijden speel. Daar ben ik natuurlijk zeer content mee." Volgend jaar zal Jochem de Gruy ter de strijd aan moeten gaan met Marco Klok. „Het zal inderdaad tussen ons beiden gaan. De bondscoach heeft gezegd dat hij vertrouwen in mij heeft, dus ik heb goede hoop." Jeugd Nesselande zal het komend sei zoen meer de nadruk gaan leggen op de jeugd. Meer ervaren spelers als Arno van Solkema en Jules Martens mogen mede om die re den op zoek naar een andere club. Het verwijt aan het adres van Van Solkema was ook dat hij niet goed zou b'ggen bij de jongere spelers, die hem te hard vinden binnen en buiten de lijnen. Naast Jochem de Gruyter werden ook Coen Duiveman, Joost van der Hoek, Christiaan van der Wel en Rik Wiggers voor het komende seizoen vastgelegd. De grote vraag is echter of Twan van Kuijk; die ook deel uitmaakt van de groep van 18 spelers die door bondscoach Toon Gerbrands is uitverkoren, te houden is voor Nesselande. Er is binnenlandse (PZ Dynamo) en buitenlandse, met name Belgische belangstel ling voor Van Kuijk. „Wij vertrou- Nesselande-voorzitter Gerard van der Wende (links) nv^t vier spelers die hun contract verlengden bij de club dieko- mend seizoen in Rotterdam speelt. Staand van I inks naar rechts: Christiaan van der Wel, Joost van der Hoek en Rik Wiggers, zittend Coen Duiveman. Foto Joep van der PavcorVo$ wen er echter op dat hij gewoon bij ons blijft," aldus voorzitter Ge rard van der Wende. Het ziet er naar uit dat binnenkort wel de routiniers Ferry van Hal en Michiel van der Kuip hun aanblij ven bij Nesselande zullen aan kondigen. De club zal echter ze ker nog twee goede spelers vast moeten leggen ten einde volgend jaar om de titel mee te kunnen doen. Nesselande-voorzitter Gerard van der Wende verraste echter door te stellen dat Nesselande zijn ambi ties even terugschroeft. „We wil len Europees volleybal halen," luidde zijn missie. Maar streedt Nesselande niet al jaren mee om de titel. En juist nu de stap naar Rotterdam wordt ge maakt zakt het ambitieniveau, een beetje vreemd. „Nee hoor, we zijn gewoon realistisch. Eerst moet de organisatie worden om gevormd tot een professioneel ap paraat. we willen geen eendags vlieg z(jn als we een keer wat moois bereiken in Europa. Daar om hebben we alleen voor de kor te termijn de ambitie terugge schroefd. Op langere termijn blij ven we echter hoog mikken." De volleyballiefhebbers kunnen dus rustig gaan slapen, als het aan Van der Wende ligt. Dat er nog veel onzekerheden zijn weet hij ook wel, daar kon ook de rijkelijk vloeiende champagne niets aan doen. „Maar het komt allemaal echt goed!" We zullen zien. Alblasserdam— Ben en Jan Kouwenhoven hebben de hoop op deelname aan hun derde Olympische Spelen laten varen. De tweevoudig wereldkampioenen zei len in de 470 namen gisteren het besluit om voorlopig aan de wal te blijven. De 33-jarige tweeling, die was overgestapt naar de 49-er, zit zonder hoofdsponsor en heeft het druk met werk en gezin. >tDe knoop is doorgehakt," aldus Jan Kou venhoven. „We doen voorlopig niks, de zaak staat op nul. Emo tioneel heb ik het daar erg moeilijk mee, maar het lukt ons niet meer. Sydney is voor ons nu heel, heel ver weg." De Kouwenhovens werden in 1994 en '96 wereldkam pioen in de 470. Op de Spelen van '92 in Barcelona eindigden ze als zestiende. Vier jaar later in Atlanta waren de verwachtingen hoger gespannen, maar de weersomstandigheden zaten de broers niet mee. in Amerika werd de 24ste plaats als een deceptie erva ren. Ben (nu wonend in Spijkenisse) en Jan Kouwenho ven (Alblasserdam) stapten vervolgens in de 49-er, nieuw in de olympische vloot. Ze slaagden er echter niet in aan te haken bij de wereldtop, mede omdat ze zich richtten op hun maatschappelijke carrière en hun gezinnen. Dit jaar lieten ze de selectiewedstrijden voor de Spe len van 2000 al schieten. Mede daarom besloot hoofd sponsor O'Neill de geldkraan dicht te draaien. „Dat scheelt ons de boot, zo'n 40.000 gulden. Daarnaast komt er voor een olympische campagne veel meer kijken. En nu de hele vloot professioneler wordt, we ten we dat onze kansen om bij de top te komen, slin ken," aldus Jan Kouwenhoven. Aan een terugkeer in de 470 denkt de tweeling niet. „Daarvoor zijn we te zwaar geworden," aldus Jan. Erfurt Gunda Niemann-Stimemann heeft een se- mi-professionele trainingsgroep gevormd. De Duitse wereldkampioene maakte dat gisteren in haar woon plaats Erfurt bekend. „Het is geen commerciële ploeg zoals die in Nederland bestaan. Maar het is wel de eerste stap in die richting," zei Niemann, 's Werelds beste rijdster wordt in de ploeg vergezeld door haar plaatsgenoten Rene Taubenrauch en Da- niela Anschütz alsmede Claudia Ingang en Jens Bo den uit Chemnitz. Het door Niemanns manager en echtgenoot Oliver opgezette „Reclamebureau Gunda Niemann GMBH" heeft tot op heden één geldschie ter voor de ploeg geworven. Stephan Gneupel en Klaus Ebert worden de trainers van de groep. Gneu pel is al vijfjaar al de trainer van Niemann. Niemann: „Het is de bedoeling dat vier schaatsers zich gericht op de Olympische Winterspelen van Salt Lake City (2002) kunnen voorbereiden," Zelf beslist d.e veterane elk jaar of het nog gaat. Ze houdt er reke ning mee dat na de Spelen stopt. Medemblik Uitgerekend op het moment dat Carolijn Brouwer vertelde de moed nog niet te heb ben opgegeven, kwam de mede deling van het wedstrijdcomité. De Europe-zeilster uit Voorhout werd als door een mokerslag ge troffen. Haar tweede race op de openingsdag van de Spa-regatta was ongeldig verklaard wegens geknoei met een boel „Uitgere kend de wedstrijd die ik gewon nen heb, wét een verspilde ener gie," kreunde Brouwer, die haar achterstand op Margriet Matthijs- se verder zag groeien. Slechts schipbreuk lijkt Matthijs- se nog van het olympische ticket te kunnen afhouden. De 22-jarige zeilster uit Rotterdam noteerde gisteren op het IJsselmeer bij Me demblik weer drie 'eentjes'. In de drie selectieregatta's heeft ze nu al 15 van de 27 races gewonnen. Brouwer bleef door het ongeldig verklaren van de door haar ge wonnen race op 5 zeges staan. Ze baalde verschrikkelijk. „Dat je zo'n race voor niks afmaakt, is zeer teleurstellend." Ze kon zich overigens wel vinden in de beslissing om de race ongel dig te verklaren. Na het verande ren van de baan, vanwege de ge wijzigde windrichting, was een van de boeien onjuist neergelegd. Matthijsse had van een dergelijke ingreep geen last gehad. De twee rivales startten gisteren namelijk in verschillende groepen. „Wéér," aldus een felle Carolijn Brouwer. „Tijdens de selecties in Palma en Hyères hebben we ook niet vaak tegen elkaar gevaren. We ontlo pen elkaar in 70 procent van de ra ces. Dat komt omdat we de num mers één en twee op de wereld ranglijst zijn. Toch vind ik het vreemd en jammer, omdat het hier de Nederlandse kwalificatie betreft." Met vertoon van macht greep Matthijsse drie zeges, waar Brou wer met pijn en moeite twee keer tweede werd. Met name in de der de race kon ze de schade ternau wernood beperken. Brouwer: „Na de start zat ik aan de verkeerde kant van het veld. In het aande- windse rak heb ik veel goed ge maakt, waarna ik nog bijna de winst pakte. Maar inderdaad, het verschil is weer iets groter gewor den." Onmogelijke opgave Gezien de huidige vorm van rege rend wereldkampioene Matthijs se staat Brouwer echter voor een onmogelijke opgave. „Het gat van dik twintig punten is aanzienlijk, maar als ik zeg dat ik het niet meer kan goedmaken, kan ik de boot nu al op de trailer zetten. Dat weiger ik." De doctorandus in de Latijns- Amerikaanse taal en cultuur put hoop uit de selectieprocedure zo als die plaatsvond voor de Spelen van Atlanta. Destijds stond Mat thijsse met nog een handvol races voor de boeg mijlenver achter. Een niet voor mogelijk gehouden eindsprint leverde haar toch het olympisch ticket op. De Rotter damse greep vervolgens in Ame rika de zilveren medaille. Carolijn Brouwer sluit haar ogen niet voor de realiteit. „Ik heb min dere prestaties van Margriet no dig. Het kan nog gebeuren dat de druk haar te veel wordt Zo niet, dan is het over en uit. De heb er dan twee, drie jaar hard voor ge knokt. Nee, verspilde moeite noem ik dat i Jet. Ik heb al die tijd genoten van de vrijheid die je hebt als zeilster. Ik heb mezelf ge vormd tot degene die ik nu ben en ik ben niet afhankelijk van eei mannetje in een volgboot." Dat kstste is een verwijzing naar haar rivale, die zwaar leunt op de Nieuw-Zeelandse trainer Rex Sly. 'Robotzeilen', aldus autodidact Brouwer. Matthijsse kan daar niet mee zitten. Sydney en de gouden olympische plak lonken. Matthijsse denkt voorlopig nog niet zo ver vooruit „Ik moet tot en met zondag geen gekke dingen doen en zoveel mogelijk races winnen. Dan is het Olympische ticket voor mij. Maar ik wÜ niet aan onze onderlinge strijd den ken. Ik richt me eerst op het prij zengeld hier, want dat is voor zeü- begrippen hoog. Die duizend dol lar voor de beste Europe-zeilster kan ik prima gebruiken." Schiedam Kees van der Windt stopt met voetballen. De bijna 60- jarige ODC'er speelt morgen (19.30 uur) voor het laatst. In sportpark Kethel is voor hem een afscheidswedstrijd georganiseerd tussen zijn huidige team, ODC 4, en oud-spelers van DHS 1, het team waar hij tot zijn 37ste in speelde en waarvan hij ook aan voerder was. Joop Schop treedt op als coach van het oude DHS waarin onder anderen Piet Roozen, Jos Sparla, IJsbrand Kiela, Hans Schop en Dijkstra een balletje zullen trap pen. Dik van Ham is de arbiter. Rotterdam Een bonte verzame ling aan oud-betaald voetballers uit Rotterdam luistert het af scheid van Jan Bontes op. De aan voerder van HOV stopt op 39-jari- ge leeftijd met het speien in de se lectie van de Crooswijkse tweede klasser en krijgt daarvoor mor genavond (19.30 uur) een af- scheidsduel op het complex aan de Bosdreef. Een aantal van die oud-profs zijn geen onbekenden in deze regio. Zo staan de trainers Ton Pattina ma (Deltasport), Ron van den Berg (ex-Zwaluwen) en* Gijs Zwaan (straks SWSMC) opge steld. Het team bestaat verder uit Pim Doesburg, Hans de Koning, Aad Andriessen, Mario Been, Cor Peitsman, Bart Kreft, André Staf- leu, Jan Gösgens, Wïm van der Steene, Rinus Steenbergen, Jos van Eek, Leen van der Weel en Henk van Stee. Sanctor Popovies treedt op als coach. Door Ton de Leede Vlaardingen Op ludieke wijze liet korfballer IJsbrand den Breems zijn medespelers weten dat hij volgend seizoen niet meer in de hoofdmacht van KV Vlaardingen zal optreden. Voor elke teamgenoot had hij een presentje en een persoonlij ke mededeling waarin hij zijn terugtreden bekend maakte. De 36-jarige korfballer, getrouwd met Christi en vader van Robin en Desi, is voortaan in het tweede team te bewonderen. Wanneer zette je je eerste schreden op het korfbalveld? „Ik was een jaar of acht/negen toerr ik door het schoolkorfbal in aanraking kwam met de sport. Als school hadden we een ploegje sa mengesteld en gingen we bij KV Vlaardingen trainen. We kwamen daar terecht omdat een leraar van ons, Klute heette hij, zelf bij "Vlaardingen speelde. Ik had zelf totaal geen korfbalachtergrond." Heb je nooit een andere sport beoe fend? „Ik heb jaren gejudood, tot mijn twaalfde. Omdat je vijftien of zes tien jaar moest zijn om de zwarte band te halen, en ik dus nog lang moest wachten, ben ik uit irritatie ineens gestopt. Achteraf maar goed ook want judo is een hele blessuregeyoelige sport. Ik heb ook bij het toenmalige Vlaardin gen, dat nu Deltasport is gewor den, in een zogenaamd vrienden-, bierploeg gevoetbald. Dus dan voetbalde ik op zaterdag en ging ik zondags korfballen. Dat heb ik drie jaar gedaan. Toen kwam er een vnendin om de hoek en moest ik een keu/i: maken wilde ik haar af en toe oo eens zien." Heb je altijd bij KV Idaardïngen gespeeld? Nooit eens een 'aanbie ding' van een andere club gehad? „Ik heb mijn leven lang bij Vlaar dingen gespeeld, nooit bij een an dere club. Zo'n zeven jaar gele den, toen we in de eerste klasse speelden, heb ik wel eens gezegd dat ik ooit in de overgangsklasse wilde spelen, desnoods bij een an dere dub. Gelukkig lukte het Vlaardingen zelf om in de over gangsklasse terecht te komen. Ik ben eerlijk gezegd nooit door een andere vereniging gevraagd daar te komen spelen. In mijn tijd speelde dat ook nog niet zo erg als tegenwoordig. Nu wordt er wel erg gemakkelijk naar een andere club overgestapt, te gemakkelijk naar mijn mening. Vlaardingen is mijn club en het is best een aparte club. We hebben altijd het streven zo hoog mogelijk te spelen maar niet ten koste van alles. Gezellig heid staat hoog in het vaandel. Is de sfeer goed, kijk bijvoorbeeld naar Feyenoord, dan komen de prestaties vanzelf." Vertel eens over je laatste seizoen? Was je ook gestopt bij promotie op het veld? „Ik had al aangegeven dat ik bij promotie naar de hoofdklasse nog een jaartje zou doorgaan. Dit sei zoen was heel wisselvallig. We presteerden best aardig maar dat resulteerde toch in degradatie in de zaal naar de eerste klasse. Dat kwam vooral omdat we in een ijzersterke poule zaten. Op het IJsbrand den Breems (metzoon Robin opzijn schouders) nam op eigen wijze afscheid van de selectie van KV Vlaardingen. De vrou wen kregen een sleutelhanger, de mannen een flesje drank. Foto Peter Molken boer veld hebben we tot de laatste wed strijd meegedaan om het kampi oenschap. Thuis tegen Achilles ging het mis, werden we genaaid door de scheidsrechter. Dat heb ik hem ook gezegd. Na afloop kreeg ik een rode kaart waardoor ik twee wedstrijden werd ge schorst." Aan welke trainer betuaar je je beste en aan welke je slechtste her inneringen? „Voor mij was Rob van Nijnatten de beste trainer. Ik zat nog in een leerfase, hoewel ik toch al zo'n jaar of vijfentwintig was, en stak veel van hem op. Ik ben een laat bloeier en in de jeugd was ik niet veel wijzer geworden. We kregen in de jeugd bij wijze van spreken training van de barjuffrouw. Van Nijnatten bleef zes jaar, voor een trainer behoorlijk lang. Hij heeft mij leren korfballen. Helaas heeft hij zelf niet de vruchten mogen plukken van zijn arbeid. Een jaar na zijn vertrek promoveerden wij naar de overgangsklasse onder leiding van Jelle Ram, een ver edelde gymleraar. Ik heb geen beste herinneringen aan Jan van Heteren, een oud speler uit onze vereniging. Ik zat net in de senioren en kreeg van hem voornamelijk te horen wat ik fout deed. Hij trok alles in het ne gatieve. zodat het vertrouwen met de week afnam. Op het laatst kon niemand meer een hal recht gooi- Heb je lang nagedacht over je af scheid en de wijze waarop? „Ik heb nog steeds moeite met de beslissing. Ik was eigenlijk van plan helemaal te stoppen, maar daar ben ik op teruggekomen. Dan zou het toch gaan kriebelen. Ik wilde ook een ploegje gaan trai nen maar de geschikte kandidaat is niet opgestaan. Bij mijn laatste wedstrijd heb ik de dames een sleutelhanger in de vorm van een beertje met een ei erop gegeven zodat ze af en toe nog aan me kun nen denken. De mannen heb ik een klein flesje drank gegeven, om in stijl te blijven. En alle ploeggenoten kregen een kaartje met een persoonlijke noot waaruit ze konden begrijpen dat ik niet meer beschikbaar ben voor één maar dat ik in twee ga spelen." VlaardingenBram den Hamer, voorzitter van VFC, is zeer in zijn wiek geschoten door de aantijgingen van Arie Plomp die zijn club betichtte van onfatsoen lijk handelen. „Het is niet mijn stiel om ongerief via de pers te spelen, maar ik moet op Plomp reageren, ornaat mijn club in diskrediet wordt gebracht," aldus Den Hamer. Plomp, voorzitter van Fortuna, stelde enkele dagen geleden dat VFC Fortunees Ronald Nelemans benaderd zou hebben over te stappen naar VFC, Volgens Plomp zou dat gebeurd zijn kort voor de nacompetitiewedstrijd tussen de twee clubs. Vol gens VFC heeft Nelemans tegen het einde van de competitie zelf contact gezocht en heeft VFC de boot afgehouden tot de competitie erop zat. „Plomp zet VFC behoorlijk voor schut met zijn op merkingen. Wat hij zegt is niet waar. Ik snap niet dat hij mij voor de wedstrijd niet even heeft gevraagd hoe het precies in elkaar stak. We zaten naast elkaar in de bestuurskamer. In plaats daarvan gooit hij het meteen in de publiciteit. Dat noem ik pas onfatsoen lijk. Je had eens moeten horen wat onze trainer en spelers na de wedstrijd naar hun hoofd geslingerd kregen. Dan had je je echt afgevraagd hoe het met de normen en waarden gesteld is bij Fortuna. Ik heb Plomp nadat ik het artikel had gelezen gebeld om hem om uitleg te vragen. Hij was er niet en weigert me terug te bellen. Dan moet het maar zo." Kort Bondig CION-trainer Arwin Verburgh verwerpt de kritiek van Kort Bondig dat zijn spelers over een slechte conditie beschikken „Ais dat zo zou zijn hadden we in de laatste competitiewedstrijden nooit zoveel pun ten gepakt en hadden we ook nooit met tien man van RKWIK kunnen winnen," aldus de oefenmeester De organisatie van het Vlaardings voetbalkampi oenschap verwacht dat Deltasport in de finale met een representatief team aantreedtDus geen gegoo chel met keeper Manuel Teixeira in de spits Voor malig Excelsior'20-voorzitter Cor van 't Zelfde is niet" de beroerdste, heeft hockeyclub Spirit tijdens het pinksterweekeinde gemerkt Bij gebrek aanbarper- soneel kroop hjj achter de buitenbar om warme wor sten en hamburgers tc verkopenDoor de biersmij- terij bij Spirit lag er op den duur zo'n hoeveelheid schuimend vocht, dat een hockeyer een borstcrawl trachtte te zwemmen op de bar Het voetbalteam van Sempter Staltius en de spelersvrouwen, die eveneens de stick ter hand namen, werden tijdens het toernooi door Ed en Door van der Roer getrakte- eerd op oliebollen K&B heeft liever een kroketje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 13