30 Sptrt 'Besturen moet in je genen zitten' 'In dienst van het elftal spelen is het belangrijkste' Sytze Faber schuwt initiatieven niet in schakend Nederland Zhao Qin Peng wint NKsg" aken Guus Haak kreeg verschillende culturen binnen SWSMC niet op een lijn Frotterdam NK schaken met tien grootmeesters Virenquewint en huilt uit bij de soigneur Matthijsse loopt uit op Brouwer Rijnmond fietst 'Rondje Vecht' Leonidas zoekt nog een keeper Deltasport in twee finales Laatste kans MW27 Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 mei 1999 7 Betaald voetbal Zondag Naeompetitie, froep A: Emmen-Dordrecht •so (24-20 uFC Zwolle-RKC (14.30 u) Naeompetitie, groep B; Excelsior-Sparta (14.30 uj, FC Groningen-Helmond Sport (I4J0u.) Zaterdag Finales dis trie tsbeker ff est IV, terrein Ex celsior Maassluis. E-pnpUIen: Feyenoord- Spijkenisse (9 30u.),l>pupWen:Spi)kenJs- se-Excolsior(9,30a),C-Jtinioren:SVVSMC- Alexandna '66 (Jl 00u.}, B-jnnioretu Forty- naVLRWH(I0 45u.), A-junioremGLZ-FIo- reant(12.45u.},Onder 23; Soccer BojvSHO (1245 u.), Yrouwtn: Zwart TTst '28-Capelk (15.00 uStandaard: Leorudas-Deltasport «500U.J. Promotiewedstrijd; Stryen-ESC, wmaar speelt hoofdklasse PD-competitles. IB/2G2D; LYRA-NSW; 2.V3AGB; KMD-BMT; 2D/3C/3D: MW T7- Spint 5B, naeompetitie; Zwammerdam-Per- kouw. 5A t/m E, halve competitie khuseperiode- kamploenen: VCL-Badtos Boys, Quick Steps-Piers hil (terrein de Postduiven). Zondag PD-competiües. 1B/2C/2D: VCS-Blauw Zwart; 2C/3A/3B: DSO-VUC; 3A/4A14B: UDO-Bemardus; 3B/4C4D; DHL-HKDEO; 3G3D/2D: Spartaan "20-PFC; 4E4F/3B: HION-Coal;4G/4G/3D;EDS-Hennes DVS. SerieAl/BhB2, halve compe titieklassepe- riodekampi oenen; SVDPW-SteedsKooger, Waddinxveen-Jai Hmd. Seri e A2/B3/B4halve co mpe titi e klasse pe ri odekampioenen; Dirksland-Maasstad, Blijdorp-Rockanjc. Sportagenda Vandaag Hockey, mannen: Neflerland-Engeland, Beekweg (19.30 uur). Honkbah Tridents-HCAW 2, Abraham van Stolkweg(). Wielrennen: Omloop Hoekse waard. Put- terahoek, cydo's tijdnt (14.00 u), entenum (18.00 u.). Zaterdag Honkbal: Sparta/Feyenoord-Tilburg, £do Bergsmaweg (1100 uNeptunus-Twuis, Abraham van Stolkweg (19.30 u-). Wielrennen: Omloop Hoeksewaard. Put- tershoek, cydo's (0.15 u.), amateurs 160 km (14.45 u.)- Zwemmen: Kringkampioenschappen ZHO, zwembad Aquapulca, Dordrecht (12.30uur) Zondag Cricket: VOC-R en "W, Qverschiese Kleiweg (lLOQu.). Hockey, mannen: Nederiand-Engeland, Beekweg (15.00 uur). Zwemmen: Kringkampioenschappen ZRO, zwembad Aquapulca, Dordrecht (9 30 en 14.30 uur). Sytze Faber is doctor in de bestuurswetenschappen en die kennis komt het voormalige CDA-kamerlid, oud-burgemeester van Hooge* veen eu ex-hoofdredacteur van het Friesch Dagblad (ook) goed van pas in zijn nieuwe functie van bestuurslid van de Koninklijke Neder landse Schaakbond. „Maar besturen," zegt Faber, belast met de por- tefeuille topschaak, „moet in je genen zitten. Dat is niet aan te leren." De huidige voorzitter van de IKON en lid van de raad van toezicht van de NOS maakt morgen zijn debuut als schaakbobo bij het Nederlands kampioenschap in Rotterdam. „Mijn vuurdoop," zegt hij zelf, alsof hij persoonlijk de strij d op de 64 velden aangaat Daar is in de verste ver te geen zicht op, want het edele spel zit dr. Sytze Faber (62) zeker niet in de genen. Door Hans Reismarm Hilversum Het is wat overdre- I ven zijn intrede in schakend Ne derland revolutionair te noemen, maar de komst van Sytze Faber is bepaald niet onopgemerkt geble ven. De geboren Fries timmert in tern geducht aan de weg en me nigeen moet zelfs het gevoel zijn bekropen dat de nieuweling als een olifant door de porseleinkast denderde. Maar de man in kwes tie wil daar niet van horen. „Dan loop je alleen maar tegen muren op." Alle beslissingen zijn wel overwogen en in goed overleg ge nomen, betoogt Wj. „Er moet een draagvlak zijn. En dat is er. Ik luister graag naar mensen die door de wol geverfd zijn. Alles is in het bestuur besproken en men heeft zich unaniem achter de plannen geschaard." Sytze Faber is, voor een goed be grip, een buitenstaander. Hij draait daar niet omheen. „Het is mij eerlijk gezegd een raadsel dat ik bij de KNSB terecht ben geko men." Hij was voorzitter van het organisatiecomité van het VAM- schaaktoemooi in Hoogeveen, maar dat was uit hoofde van zijn functie als eerste burger. „Ek neem aan dat dat de aanleiding is geweest om mij te polsen. Her man Hamers, de voorzitter, is vo rig jaar bij me geweest om een balletje op te gooien. Hij gaf me de venekering dat het niet ging om schaaktechnische zaken maar om de bestuurlijke kant." Faber heeft volgens zijn zeggen over het voorstel 'goed nage dacht.' „Ik ben bepaald niet over één nacht ijs gegaan." Hij stemde uiteindelijk in nadat hij er achter was gekomen dat hij in een 'leuke andere omgeving' terecht zou ko men. Vorig jaar september werd hij benoemd als opvolger van Joop Piket (sr) en hij is niet bedro gen uitgekomen. „Ik doe het met heel veel plezier." De oud-journalist, die nog regel matig columns schrijft voor Her vormd Nederland, gelooft heilig in de mogelijkheden van het scha ken in Nederland. „Er is veel po tentie. Er zijn driekwart tot één miljoen mensen die affiniteit met schaken hebben. Die mensen zijn uit alle geledingen afkomstig, hoewel je kunt spreken van een redelijk goed omschreven doel groep. Zeg maar bovenmodaal, kijkers van Nederland 3. Er is al leen sprake van een onnodige eli taire uitstraling. Schaken is hoog drempelig, en daar moet wat aan gedaan worden. Ik zie het als een van mijn taken daar over na te denken." Filosofie Fabers eerste aandacht gold de gang van zaken rond de nationale titelstrijd voor mannen, waarbij in één adem gezegd dient te worden dat ook de vrouwen op hem kun nen rekenen. „Het vrouwenscha ken, dat redelijk wordt onderge waardeerd, heb ik in m'n hart ge sloten." Maar dat terzijde. In de komende editie van het NK man nen in Rotterdam zijn de startgel- den teruggeschroefd en is het prijzengeld verhoogd. Daar zit een duidelijke filosofie achter, be nadrukt Faber. „Voorheen ging 70 procent van het budget op aan startgelden en de helft daarvan werd uitgekeerd aan drie topspe- lers: Tunrnan, Van Wely en Pi- Rotterdam Hen van de twaalf deelnemers aan het Broekhuis Schaaktoernooi om het Nederlands kampioen schap zijn in het bezit van de titel internationaal grootmees ter. Het zijn Jeroen Piket, Loek van Wely, Pedrag Nikolic, re gerend kampioen Ivan Soko- lov, John van der Wiel, Paul van der Sterren, Dimitri Rein- derman, Erik van den Doek Friso Njjboer en Robert Ci- fuentes, Het gezelschap wordt aangevuld door jeugdkampi oen Ruud Janssen en Zhao Qin Peng, de eerste vrouwelijke deelnemer aan het NK voor mannen. Het toernooi wordt gehouden in de theaterzaal van de Ge meentebibliotheek aan de Hoogstraat. Opening en loting vinden vanmiddag plaats in de Burgerzaal van het Stadhuis. Morgen, aanvang 13.00 uur, is de eerste ronde. De slotronde (aanvang 12.00 uur) wordt ge speeld op donderdag 10 juni. Burgemeester Ivo Opstelten zal die dag de winnaar huldi gen. Hij kan een bedrag van 16.000 gulden, tegemoet zien. RotterdamZhao Qin Peng heeft met zeven overwinningen en vier remises ongeslagen het open schaakkampioenschap van Rot terdam op haar naam gebracht. In de laatste vide speelde zij remi se tegen uemy Versteeg. Peng won daarmee ook de hoofdprijs van 1250 gulden. Sytze Faber, in de tuin van hetlKON-gebouwin Hilversum. 'Het is mij eerlijk gezegd een raadsel dat ik bij de KNSB terecht ben gekomen.' Foto Ton Kastermans ket." Een rekensommetje leert dat dat neerkwam op een bedrag van gemiddeld 12.500 gulden de man. Faber vond dat 'een brug te ver." „Ik zeg niet dat er in het ver leden te weinig strijdlust is ge weest, maar ik zeg wel dat minder startgeld en hogere prijzen de strijdlust ten goede komen. En ik stond in die mening niet alleen. Ik heb ook alle toppers en sub-top pers gepolst. De reacties waren louter positief." Maar prompt meldde Timman zich af... Faber: „Toch heb ik ook uit zijn mond geen kritiek vernomen. Hij is het eens met het principe, maar heeft bezwaren tegen de uitwer king. Dat respecteer ik, zoals hij ons standpunt respecteert. Na tuurlijk nemen mensen als Tim man een bijzondere positie in, hij is een boegbeeld, hij heeft grote verdiensten voor het Nederlandse schaken. We hebben hem ook te gemoet willen komen. Hij zou bij een zelfde prestatie als vorig jaar (tweede) evenveel kunnen verdie nen, minus tien procent dan, want het totale budget is van 110.000 gulden teruggegaan naar een ton." De nieuwe KNSB-bestuurder zegt de afwezigheid van de negenvou dige kampioen van Nederland te betreuren. „Maar Timman heeft in het verleden wel vaker niet meegedaan. Hij heeft nu ook een tweede reden opgegeven: het NK past niet in zijn voorbereiding op het WK-toernooi in Las Vegas. Wat de doorslag heeft gegeven? Ik zou het niet weten. Wat ik wel weet is dat Rotterdam een veld kent waarvoor je je niet hoeft te schamen. Er is sprake van de hoogste rating ooit. En het is leuk dat Ruud Janssen, meervoudig jeugdkampioen van Nederland, en Zhao Qin Peng, als eerste vrouw, een kans krijgen." Complex geheel De problemen van de naar Rotter dam uitgeweken Peng, die er maar niet in slaagt een (Neder lands) paspoort te bemachtigen, zijn Faber bekend. En meer dan dat. „Ik heb er met voorzitter Ha mers over gesproken. Ik wil me er sterk voor maken, maar dan moet je eerst het naadje van de kous weten. We hebben pas twee we ken geleden van Pengs advocaat een brief gekregen. Ik heb inmid dels wel begrepen dat het een complex geheel is." Hij wil er maar mee zeggen dat het zijn aandacht heeft. En hij gaat niet selectief te werk. „De Russische grootmeester Tiviakov, die inmiddels zo'n anderhalf jaar in Groningen woont, wil ook Ne derlander worden. Het zijn duide lijke voorbeelden van mensen die voor Nederland hebben gekozen. Daar wil ik voor lopen." Anders is het gesteld met betrek king tot de positie van de in Oegstgeest wonende Bosniërs Pe drag Nikolic en Ivan Sokolov, die niet voor het Nederlands team willen uitkomen, maar wel jaar- lijk dispensatie krijgen voor het NK Faber wil daar ('Na de nodige discussies met mensen die lan^r meelopen') vanaf. „Nikolic en So kolov zullen een keuze moeten maken: spelen voor Bosnië of voor Nederland. Ik vind daar wel een zeker logica inzitten. We heb ben ze niet van de ene op de ande re dag willen uitsluiten, want ze hebben natuurlijk ook hun ver diensten gehad. Maar we kunnen niet aan de gang blijven met die dispensatieregel Er moet duide lijkheid komen. Kiezen ze voor Bosnië, dan is dit hun laatste Ne derlands kampioenschap." Rapallo Na zijn overwinning in de dertiende etappe van de Ronde van Italië huilde Richard Viren- que minutenlang in de armen van zijn soigneur. Het was een emo tioneel moment voor de Frans man, die op 13 juni van het vorig jaar de zesde etappe van de Dauphiné Liberé won en nadien verwikkeld was in het Festina-do- pingschandaal. Hij hield vol on schuldig te zijn. Zijn onschuld staat voor velen niet vast, zeker niet na de verkla ringen van zijn voormalige soig neur en huisvriend Willy Voet dat ook de viervoudige bergkoning van de Tour de France een 'groot gebruiker' van epo en andere do- pingmiddelen is. Virenque ging misschien nog wel meer door de hel dan andere 'gebruikers' van zijn ploeg. Die bekenden in de po litiecel, zaten zeven maanden schorsing uit en fietsen intussen weervroEjk rond inde internatio nale wedstrijden op de weg. Virenque is nog in heel wat pro eessen verwikkeld en heeft een buitengewoon onzekere toekomst als wielrenner. Zo is zijn start in de komende Tour de EVance nog steeds niet definitief. „Ik heb nog niet beslist," zei Virenque na zijn overwinning in de 243 kilometer lange etappe door het middenge bergte naar Rapallo. Virenque versloeg met een kleine voorsprong op het peloton de Spanjaard Santiago Blanco in de sprint. Zijn ploegleider Gianluigi Stanga applaudisseerde. Ro- zetruidrager Laurent Jalaberg kwam met een spontane felicita tie. Virenque was zonder ai te veel moraal van start gegaan in de Gi ro. Zijn voorbereiding had hij op het politiebureau van Lille ge daan, waar hij in staat van be schuldiging was gesteld. Eenmaal op de fiets en van enige kopzorg ontdaan, groeide Virenque in de wedstrijd. Kans op de roze trui had hij al vlot niet meer, maar langzaam begon hij te geloven in een ritzege in de bergen. Zij kwam in de dertiende etappe, pal voor de rustdag. „Mijn mooiste overwinning," vond de 29-jarige Fransman. Medembiik In de strijd met Ca rolijn Brouwer om een olympisch startbewijs heeft Europe-zeilster Margriet Matthijsse haar voor sprong vergroot. Na de tweede dag van de Spa Regatta in Me dembiik bedraagt het verschil tussen de twee grootheden 29 punten. In de slopende kwalifica- tiestrijd, die begin april op Mallor- ca begon, resteien nog drie wed strijddagen. Alleen pech kan Mat thijsse nog bij Sydney 2000 weg houden. Schiedam Fietstoerclub Rijn mond fietst zondag een rondje Vecht van 150 kilometer. Deelne mers dienen zich voor acht uur 's ochtends met trim- of racefiets te verzamelen bij de kantine van Wielerbaan in sportpark Harga. Rotterdam Het is nog onzeker wie zaterdag in de bekerfinale te gen Deltasport het doel van Leo nidas gaat verdedigen. Eerste keus Paul Verboom is geschorst, terwijl tweede keeper Brian Tin del die dag moet werken. „We moeten nu maar eens kijken of we in de lagere elftallen nog iemand hebben," aldus technisch direc teur Bart Kreft. „Maar misschien zetten we een speler op goal." Ups voor dete rubriek kant u doorgever aan de sportredactie van d«e krant, post bus 373,3100 A3 Schiedam. De sportredac tie ij overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fer; C1042S5227) en in de avond uren onder II04004310. VRUDAG28MEI SOFTBAL: 19,30 Blue Stars-Schiodam (m) ZATERDAG 29 MEI VOETBAL. Naeompetitie derde klasse; 1130 MW27-Spirit. Finales districtsbe ken 15 00 Deltasport-Leonidas (veld Excel sior Maassluis). Finale Vlaardinjs Voet balkampioenschap: 18 00 Deltasport- CION (veld VFC). SOFTBAL; 17.00 en 18.40 Schiedam-TIW Surwors (v). ZONDAG 30 MEI CRICKET: 11.00 Hermes DVS-Excelsi- or"20. HANDBAL-11.15 DWSSatumus (vX 10.00 HVOS-Umtas, 1450 Unitas-Walburg (v), 1345 VeRtwa-UnUas (ra>, 11.15 WIK Sprongsbot(v). HONKBAL 14,30 HBS-Holy. VOETBAL Naeompetitie vierde klasse: 34.00 EPS-riermes DVS. Vijfde klasse: 14 00 SVDPW-SteêdsHooger. Door Bas van den Berg Schiedam Guus Haak is er niet in geslaagd met SWSMC naar de hoofdklas se te promoveren. De ambiti euze Schiedamse fusieclub heeft een selectie waarin vijf verschillende culturen verte genwoordigd zijn. Die heb ben in het afgelopen seizoen nogal eens met elkaar ge botst. Op het gebied van dis cipline lopen de Schiedam mers niet helemaal in de pas en dat was Haak, Feyenoor- der in hart en nieren een doorn in het oog. De gepokt en gemazelde trainer moest vanaf de eerste training met harde hand regeren en daar was niet iedereen van gediend, „Door die cultuurverschillen had den de spelers van SWSMC een strenge leermeester nodig," ver klaart de oefenmeester die plaats moet maken voor Gijs Zwaan. „Het uitgangspunt was als collec tief te opereren, maar daarin is de ploeg onder mijn leiding niet he lemaal in geslaagd. Bijna alle spe lers zijn afhankelijk van anderea Met elkaar kunnen ze de zwakke punten heel goed camoufleren. Het is jammer dat dit door SWSMC niet altijd goed is begre pen." .Afgelopen zaterdag tegen Quick bijvoorbeeld, compenseerden de spelers het ontbreken van onze zwoeger Edwin Berveling in on voldoende mate. De spelers had den best een stapje harder mogen doen, vooral verdedigend. Een 0-2 voorsprong werd in een klap te niet gedaan. De verschillende cul turen hebben er in hoge mate toe geleid dat de ploeg vaak discipli ne ontbeerde. Daardoor heeft het elftal zich een aantal keren niet aan de taken gehouden. Onnodi ge nederlagen zyn daarvan het gevolg geweest. Soms liepen spe- Guus Haak: 'De enige manier om tot succes te komen, Is als spelers zich ondergeschiktmaken aan het elftal. In het amateurvoetbal zijn er geen spelers die zich iets hoeven te verbeelden.' Archieffoto Peter Molkenboer Iers meer voor zichzelf in het veld dan voor het collectief." De trainer heeft vanaf het begin gezegd dat spelers die niet luiste ren, uit de selectie worden gezet. „Dat heb ik dan ook, zonder na men te noemen, met harde hand gedaan. Het is me bekend dat dit niet altijd in dank is afgenomen. In Marco Sas heb ik een voorbeeld dat ik wel kan vertellen. Het be stuur had hoge verwachtingen van hem omdat hij uit het betaal de voetbal kwam. Hq zich ook naar, maar toen ik hem op het trainingsveld bezig zag, dacht ik waarom doet hij dat. Ik heb hem dat ook verteld en het ge volg is dat hij is vertrokken. De enige manier om tot succes te ko men, is als spelers zich onderge schikt maken aan het elftal. In het amateurvoetbal zijn er geen spe lers die zich iets hoeven te ver beelden." „In dienst van het elftal spelen is het allerbelangrijkste. Jammer genoeg is dat bij SWSMC wel eens fout gegaan. Natuurlijk ging ik bij SWSMCvoorde hoofdprijs. Het is een elftal met talentvolle spelers, maar de kunst is er een geheel van te maken. Dat is een proces dat langer duurt dan waar op ik had gerekend. Het is jam mer dat het op Harga maar bij één prijsje - een periodetitel - is geble ven." Guus Haak beaamt dat een speler als Edwin Berveling van grote waarde is voor het elftal, „Zonder hem is de balans in het elftal een stuk minder," zegt hij. „SWSMC zou nog enkele spelers moeten hebben die zich zo inzetten voor het elftal, Berveling knokt hard voor het elftal. Om het team beter te laten functioneren, ben ik, toen ik anderhalf jaar geleden kwam, direct begonnen met het inpassen van jeugdspelers." „Bij SWSMC komen vijf spelers uit het tweede elftal in aanmer king voor de selectie. In het elftal dat kampioen geworden is en naar de reserve hoofdklasse pro moveert, zitten talentvolle spe lers. Edwin van Bueren en Michel Hartman zijn twee kandidaten. Ik heb ze regelmatig laten meespe len om te rijpen. Ik hoop dat het bestuur weet om te gaan met het koesteren van spelers die uit de eigen jeugdopleiding komen." „Het is me in anderhalf jaar dui delijk geworden dat SWSMC zo snel mogelijk naar de hoofdklasse wil. Daar is het beleid op-afge stemd. Om die reden worden ook zonder problemen spelers van buiten gehaald. Daar moet men voorzichtig mee omgaan. Zijn het wel spelers die een club nodig heeft en past zo'n jongen wel in het elftal, vraag ik me altijd af." „Bij DHC ben ik zeventien jaar trainer geweest We werden regel matig kampioen van Nederland, hadden veel publiek en een elftal dat gegroeid was vanuit de jeugd. Het was voor de spelers een eer voor DHC te spelen. Ik weet wel dat de tijden intussen sterk zijn veranderd. Maar bij DHC heb ik een elftal opgebouwd dat vele ma len in de prijzen viel. Het doet me daarom veel verdriet dat DHC in verval is geraakt. Mijn derde dub in 25 jaar, SWSMC dus, mag niet hetzelfde lot beschoren zijn. Daar is de Schiedamse club te ambiti eus voor en heeft er kwalitatief ook de spelers voor een keer te promoveren naar de hoofdklasse. Ik zal dit zelf niet meer als trainer meemaken. Ik ben dit seizoen voor het 25e jaar trainer op de amateurvelden en vindt het mooi zo." i—Deltasport speelt morgen om drie uur op het terrein van Excelsior M de fmale van het toernooi om de districtsbeker tegen Leonidas. Erna gaan de mannen van Ton Pattinama als een speer naar het terrein van VFC om de finale van het Vlaardings kampioenschap te spelen tegen CION. Bij Excelsior M spelen vanaf half tien de pupillen, ju nioren en vrouwen ook hun districtsfinales. De festi viteiten bij VFC beginnen om half twee met het Vlaardings D-elftal dat het opneemt tegen de leef tijdsgenoten van RBC. Het Vlaardings A-elftal meet de krachten met SWSMC en een uur voor de finale mogen strafschopspecialisten vanaf de stip Harold Wapenaar, keeper van Udinese, onder vuur nemen. MaaslandMW27 krijgt nog één kans om de derde klasse te ontstijgen. Als de Maaslanders zaterdag met twee doelpunten verschil van Spirit winnen, is promotie een feit. Vierdeklasser Hermes DVS speelt zondag zijn eerste wedstrijd in het vervolg van de na- competitie. Het gaat op bezoek bij EDS. Vqfdeklas- ser SVDPW neemt het op tegen Steeds Hooger. Kort Bondig Fred Clarïjs, p.r.-man van Excelsior'29, doet meer dan alleen voetballen bij de zondagochtend-boys Hij golft nu ook De meisjes (15-18 jr) van Hermes DVS spelen zaterdag bij SWSMC tegen HBSS een beslissingswedstrijd om het kampioenschap in West IV De Schiedamse Darts Competitie houdt mor gen het tweede single 501 darts-toernooi in Café Stolk Aanvang is 20.00 uur, inschrijven kan vanaf 19.00 uur Voor meer info: Rob Eekman (4263523) Zondag voetballen de oud-eerste elftallen van Mar- tinit, VOB, SFC, Haags Elftal, SW, Excelsior'20 SVDPW en ODC op het door SWSMC speciaal voor hen georganiseerde toernooi De eerste wedstrijd is om tien uur, de fmale wordt om drie uur gespeeld Vanavond begint het veertig uur durende feest van voetbalclub Fortuna die 95 jaar bestaatOm zeven uur begint de reünie, vervolgens zijn er tal van voet balwedstrijden met regionale en internationale clubs Het feest wordt zondagochtend elf uur verheffend afgesloten met koeschqten 'Fietsclub Rijnmond fietst vanaf maandag de fietsvierdaagse Deelne mers kunnen kiezen uit een tocht van 25 en 50 km Meer info is verkrijgbaar via: 010-4710312 Her mes DVS wordt geplaagd door 'wild-sporters' De le den zijn opgeroepen de illegale tennissers of voetbal lers vermanend toe te spreken K&B zegt foei.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 10