'Wij denbosch moet vertrekken' Regering van Suriname staat op vallen Stakingen gaan door Correctief referendum wellicht in de herhaling GRATIS! Peuter moet aan leiband achter rolstoel Verdachte in moordzaak- Monfort Op Koers Scheidende topman Bax trots op resultaten iHC Cultuur Overal ging de roem Van Dyck vooraf Vu Twintig miljoen voor Van der Sar Gesprek over coke- gebruik 'moeilijke jongeren' Antwoorden geschiedenis in de container Weer overleg met ambtenaren maar de acties gaan door 'Laatste poging Tsjernomyrdin' Rampen training voor Rijnmondburgemeesterè Regio9,ll,13 RTV15 Digitaal 16 Op Koers 17,19 Economie 20,21 Barometer23 - Sport29,30,31 Dijkzigt ontslaat bijklussende cardioloog Abonnee Service Nummer 250? I Vrijdag 28 mei 1999 Onafhankelijk dams Dag fWestblaak 180 3012 KN- Rotterdam, 01(M0044001 nog 218 dagen tot Rotterdam De afdeling Voor zieningen Gehandicapten van de gemeentelijke dienst Socia le Zaken en Werkgelegenheid, heeft een cliënte te verstaan gegeven dat zij voortaan haar 4-jarige zoon met een leiband aan haar rolstoel moet meevoe ren. De Rotterdamse, die nauwe lijks kan lopen en twee kinde ren. heeft, diende onlangs bij Voorzieningen Gehandicapten" een verzoek in tot reparatie of vervanging van haar aange- paste auto. .Voorzieningen Ge handicapten meende echter dat de vrouw alleen in aanmer king kwam voor een scootmo biel. Toen de vrouw aanvoerde dat ze in de scootmobiel haar zoon niet kon meenemen, stelde de dienst voor een beugel aan de scootmobiel te. bevestigen, zo dat de vrouw haar zoon daar aan-met een leibandkon vast maken. Zo kon bij aangelijnd achter zijn moeder aan lopen. J. Wapenaar -ran de Vereniging van Gehandicapten Organisa ties Rotterdam, vindt het een voorbeeld van de absurditeit vansommige ambtelijke be- slissingen.„Deze mevrouw wil-, een normaal leven leiden. Wat zij vraagt is niet onredelijk. Ze kan misschien best zelf dat au-, tootje bekostigen, als Voorzie ningen Gehandicapten .maar de aanpassingen betaalt." Voorzieningen Gehandicapten zegt dat de beugel voor een lei- band slechts een optie was. Nu is een scootmobiel voor. twee., personen geopperd.; Zie ook weerbericht op pagina 23 Bonn De Duitse politie zegt een mogelijke verdachte op het oog te hebben van de moord op de vier Nederlanders in het Zuid-Franse Monfort, vorige week. Het is een 56-jarige Duitser die in december vorig jaar niet terugkeerde van proefverlof uit de gevangenis in Stemhagen, waar hij een levens lange straf uitzat wegens roof moord, Ds Franse politie, die zich bezig houdt met de moorden op de twee echtparen, zegt de tip van de Duit se collega's zeer serieus te nemen. Er zijn enkele vingerafdrukken óp de plaats van het misdrijf ge vonden. Die worden nu vergele ken met de.afdrukken van de Duitser. De man die de Duitse politie op de korrel heeft, Dieter Zurwehme, wordt ervan verdacht op 21 maart in Remagen twee echtparen ver moord te hebben. De slachtoffers waren twee bevriende echtparen. Alle slachtoffers waren gebonden, gekneveld en doodgestoken. De Duitse politie gelooft niet dat Zurwehme die moorden alleen heeft gepleegd. Er is sprake van mogelijk drie mededaders, die een stuk jonger zouden zijn. Als bijzonderheid noemde de politie het feit dat Zurwehme vloeiend Frans en Nederlands spreekt. Geen dag hetzelfde! Iedere dag nieuwe zomercollectie met kortingen tot 60% Sport 'v\ j Door Armand Snijders Paramaribo De demonstra ties en stakingen in Surina me zullen in ieder geval tot volgende week dinsdag door blijven gaan. Op die dag staat een bijeenkomst van het par lement gepland, waarin de oppositie hoopt een meerder heid te krijgen voor een mo tie van wantrouwen tegen de regering. „Want Wijden- bosch moet vertrekken," zegt parlementariër en oud president Ronald Venetiaan. „Hij is het symbool van de vernietiging van het land." De motie maakt een goede kans, want ook de vijf regeringspartijen eisen nu het vertrek van presi dent Wijdenbosch en zijn rege ring. Daarover zouden ze de afge lopen twee dagen hebben verga derd met ex-legerleider Desi Bou- ierse. Deze is sinds zijn ontslag in april als Adviseur van Staat te genstander van de huidige rege ring. Gisteren liepen weer tussen de twintig- en vijfentwintigduizend demonstranten naar het kabinet van de president in Paramaribo. Incidenten bleven uit, maar de ac tieleiders zijn bang dat ze de groeiende menigte niet in de hand kunnen houden als presi dent Jules Wijdenbosch voet bij stuk houdt. Er zyn geruchten dat het staats hoofd nog voor dinsdag de nood toestand zal alkondigen om daar mee vergaande bevoegdheden te krijgen en het parlement buiten spel te zetten, maar de oppositie rekent er vooralsnog op dat de vergadering.doorgaat. Dagelijks trekken vele honder den betogers naar de woningen van parlementsleden die in de af gelopen jaren zijn overgelopen naar de .coalitie. „We wÉen ze niets doen, alleen maar duidelijk maken dat ze door het volk zijn gekozen en dus ook naar de stem- van het volk moeten luisteren," zei vakbondsleider Ronald Hoog hart. De regering heeft inmiddels aan gekondigd op korte termijn met een crisisplan te komen. „Maar daar zijn ze te Iaat mee," meent Hooghart. „Ze spelen een verlo ren wedstrijd, want de tegenstan der staat met vijf-nul voor. Dat zal dinsdag ook in het parlement blij ken." De banken in Suriname gaan dinsdag waarschijnlijk weer open.' Op deze dag zijn er geen protesten gepland, teneinde de belangrijke vergadering van het parlement doorgang te kunnen la ten vinden. Rotterdam De Regionale Ge zondheidsdienst GGD Rotterdam en omstreken wil met de politie gaan praten over coke-gebruik onder 'moeilijke' jongeren. Drugsexpert Jaap de Vlieger van de regiopolitie Rotterdam-Rijn mond maakt zich zorgen over het toenemende cocaïnegebruik on der jeugd 'die op rotzooi uit is'. Bij de GGD is die groep nog niet bekend. Maar woordvoerder R. Geurs kan zich er wel iets bij voor stellen. Het zal net zo werken als jezelf moed indrinken, denkt hij. Hij vraagt zich wel af hoe 'grijp baar' een groep relschoppers is voor voorlichting, of andere pre ventie. „We geven via scholen en jongerenwerk voorlichting over de gevaren van roken, gokken, al cohol en drugs." Zie ook pagina 3 i' India heeft vandaagvoor de derde achtereenvolgende dag artilleriebeschle- het nieuwe conflict met de oudé erfvijand India te escaleren. Eerder riepen tingen en luchtaanvallen uitgevoerd op 'moslimgueriila's' die vanuit Pakis- de VS, de EU en China beide partijen op het al vijftig jaar oude conflict om tan hét Indiase deel van Kashmir zijn binnengedrongen. Kashmir via onderhandelingen op te lossen. Nadat Pakistan fjsiarera twee Indiase geveohtsvflégtuigeri rieerschoo i. lijkt fotö e a Den Haag PvdA, WD en D66 zijn het er over eens dat bij de po gingen om het tweede paarse ka binet voort te zetten, opnieuw het - correctief referendum moet wor den ingebracht. De WD heeft daarbij wel de voor waarde gesteld dat de drempels die in het vorige week wegge stemde voorstel zaten, gehand haafd blijven. Lagere drempels, waardoor eenreferendum sneller kan worden afgedwongen, wor den door de WD gezien als eën té hoge prijs voor de deelname van D66. - D66-fractieleider De Graaf noem de vorige week het voorstel om het correctief referendum op nieuw in te dienen nog 'een fop speen'. Daarom wordt ervan uit gegaan dat de beide coalitiepart ners PvdA en WD ook nog met een aantal andere voorstellen moéten komen op het gebied van bestuurlijke vernieuwing. Ge dacht wordt aan een veel snellere invoering van een ander kiesstel sel met regionale vertegenwoordi ging en de gekozen burgemees- ,ter. WD-minister De Grave (Defen sie) is van mening dat er in zijn partij een discussie op gang moet komen over de rol van de senaat. De Grave pleit ervoor om de Eer ste Kamer politiek te binden aan het regeerakkoord. .1' .'V ;p; i'-isO'-t&*gÈÊÊË Zwolle „Het is gewoon flink balen," zegt een nog steeds he vig ontdane WÜIeke Prins. Ze is eindexamenkandidaat op het Agnieten College in Zwolle en heeft net als haar 24 klasge noten zojuist .te horen gekre gen dat het examen geschiede nis bij het oud papier is beland. Een vergissing van de docent die het werk zou nakijken. De oud-papiercontainer was al af gevoerd voordat de fout werd ontdekt. Consequentie is dat de bena deelde kandidaten op 22 juni opnieuw een geschiedems- examen moeten afleggen. Voor die tijd krijgen ze extra lessen. Na het examen Engels werden de 25 leerlingen bij elkaar ge roepen en kregen zij het slech te nieuws te horen. De reacties laten zich raden: veel gevloek, getier en enkele huilbuien. Een van de leerlingen, Arnold Eronkhorst, gaat proberen om het geld dat hfj misloopt omdat hij zijn vakantiewerk in dui gen ziet vallen te verhalen op désehooL .Rotterdam Koewei het formele overleg over een nieuwe CAO voor gemeente-ambtenaren van daag weer wordt hervat, gaan de acties van de vuilophalers van de Roteb door. Als geen akkoord wordt bereikt, blijft het afval tot volgende week donderdag liggen. Ook de brandweer van Rotterdam voerde vandaag opnieuw actie. Het personeel draaide een zon- dagdienst. Ambtenaren in Capel- le aan den IJssel boden vanmor gen een petitie aan aan burge meester J. van Doome. In theater Zuidplein in Rotterdam gaat zon dag de voorstelling 'Slotfestival van de Kas'niet door. Gisteren protesteerden naar schatting tweeduizend ambtena ren voor het Rotterdamse stad huis. Op de Coolsingel verzamel den zich medewerkers van -de RET, Roteb, brandweer, Gemeen tewerken, ambulancedienst GGD, Rotterdam Veilig, bibliotheek en schouwburg om te pleiten voor een nieuwe CAO. Medewerkers van de brandweer spoten de in gang van het stadhuis vol meteen laag schuim. AbvaKabo-onder- handelaarX. den Uyl erkende gis teren in Rotterdam dat er bewe ging zit in het al weken slepende conflict, maar hij gelooft niet dat er op korte termijn een akkoord kan worden gesloten. „De werk gever is nu aan zet." Zie ook pagina 3 Belgrado Onder aanhoudende NAVO-bombardementen op Joe goslavië praat de Russische be middelaar in de crisis over Koso vo Tsjernomyrdin vandaag op nieuw in Belgrado over een oplos sing. Het wordt waarschijnlijk de laat ste poging om langs diplomatieke weg een oplossing te vinden voor het conflict. De Rus verklaarde zich voor zijn vertrek ontevreden over de marathononderhandelin gen die hij de afgelopen twee da gen heeft gevoerd met de Ameri kaanse en Europese bemidde laars, Talbott en Ahtisaari. „De besprekingen leveren geen resul taat op. Als het zo doorgaat, dan heeft het geen zin met de bespre kingen door te gaan," zei hij. Zie ook pagina 7 Rotterdam De 22 burgemeesters in het Rijnmond gebied zullen dit najaar extra worden getraind op het nemen van beslissingen tijdens de eeuwwisseling. De burgemeesters moeten met hun rampenstaf pa- raatzijn. De Rotterdamse politiecommissaris E. J. M. in het Veld, tijdens de jaarwisseling algemeen com mandant, verwacht kort na middernacht een groot aantal incidentmeldingen in een korte tijd. Stadsvervoerbedrijf RET en streekvervoerder Con nexion hebben inmiddels gegarandeerd voldoende bussen te kunnen leveren als woongebieden moeten worden ontruimd. De politie legt op dit moment de laatste hand aan een verkeerscirculatieplan dat de mobiliteit in de regio moet waarborgen en in ieder geval moet zorgen voor een probleemloze bereik- baarheid van de ziekenhuizen. Ook al is verzekerd dat bruggen 'niet spontaan' open zullen gaan. De in lichtingendiensten van de politie werken aan analy ses van criminele organisaties die mogelijkerwijs kunnen gaan profiteren van een eventuele chaos di rect na de jaarwisseling. Zie ook pagina 17, Op Koers Rotterdam Het Dijkzigtzieken- huis heeft cardioloog C. van der Zwaan ontslagen wegens ernstig plichtsverzuim. De 41-jarige arts, hoofd van de afdeling hartbewa- king in het Rotterdamse acade misch ziekenhuis, was een maand geleden geschorst in afwachting van eën rapport over zijn omstre den nevenactiviteiten als sport arts. Van der Zwaan, zo heeft onder zoek door de afdeling personeels zaken van het ziekenhuis uitge- wezen, oefende een praktijk uit in sportgeneeskunde en preventie ve gezondheidszorg, terwijl hij niet als sportarts stond geregi streerd. Hij stelde in deze praktijk medische verslagen op die niet voldeden 3an de professionele voorwaarden. Medici binnen en buiten het ziekenhuis hebben dit bevestigd. Reglement Het ziekenhuis had de arts al ver schillende keren gemaand zijn ac tiviteiten als sportarts voor zijn ei gen bedrijfje Optihealth te sta ken. Volgens het rechtspositiere glement voor academische zie kenhuis mogen artsen geen nevenwerkzaamheden doen die schadelijk kunnen zijn voor de uitoefening van hun beroep of voor het ziekenhuis. De cardioloog lapte die regel aan zijn laars. Hij wekte de indruk dat hij sportarts was en schond zo het vertrouwen van patiënten, aldus de verklaring die de Raad van Be stuur van het Academisch Zie kenhuis Rotterdam gisteren uit gaf. De Raad zegt zich er van be wust te zijn dat ontslag een zeer ingrijpende maatregel, is,maar dat de belangen van patiënten en van het ziekenhuis in dit geval zwaarder wegen dan die van de arts. Het ontslag betekent mogelijkhet einde van Van der Zwaans medi sche carrière. Hij werkte sinds 1988 in het Dijkzigt Ziekenhuis. De eerste jaren als arts in oplei ding en vanaf-1992 als staflid. Daarvoor was hij. ondermeer bondsarts van de Nederlandse Body Builders Federatie. Ook in die periode zou hij al hebben bij verdiend met medische onderzoe ken en het verkopen van voe dingssupplementen. De arts heeft 2es weken de tijd om beroep aan te tekenen tegen zijn ontslag. Niet duidelijk is of hjj dat zal doen. Van der Zwaan was niet bereikbaar voor commentaar. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Pjwtcodw!_L Plaats; Bant^gJrónt.^ Hsm^keiUnjg^

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1