217 Spartaan '20 waant zich halfweg Coal kan HION makkelijk bijbenen Heerjansdam ontsnapt aan afdaling Verloren zoon Michel Spierings kopt Oldegaarde-club in slotminuten naar winst ROTTERDAM 47 FAX 010-42? Strijen weer hoofdklasser Maasstad wacht finale KNVB stelt beslissing over Topklasse uit EDS herinnert Hermes DVS aan nachtmerrie SfëSISSSESseSL Rotterdams Dagblad Maandag 31 mei W99 Door WIm Huisman Nleuwendljk Waar Heeijans- dam een jaar geleden in een extra beurt SDCP uit de hoofdklasse knikkerde, consolideerde het za terdag op identieke wijze - ten koste van Roda Boys (2-1) - rijn verblijf in de amateurtop. Een competitie-apotheose die niet voor mogelijk was gehouden. Heeijansdam dreigde in april nog roemloos af te dalen, maar sleepte er dankzij drie zeges op rij een herkansing uit in de eind' sprint, waarvan,A.VW156 en WGZ de dupe werden. Het nam niet weg dat Heerjans- dam als de dood was voor Roda Boys, klasseperiodekampioen ran 1C. De angst voor een afgang, zoals in 1997 (tegen FW Boys), bleek ongegrond. Ho- >el het team uit Aalst lang niet onver dienstelijk acteerde, ontbeerde bet de routine en kwaliteiten die de hoofdklasser binnen de lijnen bracht op het veld van Altena. Ro da Boys had de pech dat zijn be langrijkste pionnen, Peter Neri ten (geschorst) en Karei Bauman (gezondheidsperikelen), in Nieu- wendijk ontbraken. Personele problemen Hun absentie stak schril af bij de personele problemen waarmee Heeijansdam deze 'competitie werd geconfronteerd. Om uiCoèn- lopende redenen haakten Ronald Vermeulen, Print» Polley, Ema nuel Fortutado, Michel Visser, en reserve-keeper Arlindo Morals af en deed Willy Heussen een stapje terug. „Mede gezien alle mutaties gaf niemand ons na de winter stop nog een kans glunderde trainer Jos Hoaweling. „Ik kan met opgeheven hoofd vertrekken (naar het gepromoveerde Strijen, red.). We hebben drie jaar achter een aan het elastiek gezeten. Ik heb altijd integer en in hei belang van de club gehandeld. Ik maak te dingen mee die bij andere ver enigingen niet gebeuren. Van Peen en (voorzitter, red.) ziet het heus niet slecht. Alleen moet het selectiebeleid iets zorgvuldiger worden uitgevoerd. Er moet niet alleen worden gekeken naar voetbaiktfaUteiten, maar ook near de mens." In een ultieme poging de dans te ontspringen, werden Willy Heus sen, Frans de Visser en Leo Ver hoeven de laatste weken weer van stal gehaald. Verhoeven fun geerde als libero, stak er zaterdag met Sebastiaan Bekkers en Ro nald Hulsbosch bovenuit en bood Hou weling de gelegenheid een tactisch foefje uit te halen. Mauri ce van de Put schoof door naar het front om Jeroen Struijs (naar Kozaken Boys) en Bekkers by te staan en Roda Boys onder de druk te zetten. Lje opzet kwam er niet uit De hitte had een negatie ve invloed op de handelingssnel heid. De 1200 kijkers beleefden dan ook een gezapige eerste helft, die slechts werd opgefleurd door een feestje rond Bekkers. Een mazzeldoelpunl Want als verde diger Eddie van Kemert niet vol ledig onderuit was gegleden, bad de pass van Heussen het driftige dravertje nimmer bereikt tiental minuten na het thee drinken leek er voor Heerjans dam geen vuiltje meer aan de lucht. Op aangeven van Frans de Visser, die Björn Kalden (schou- derblersure) had afgelost, knikte Jeroem jtruijs via dekanden van vroegere BareridreJit-sluitpost Arie Vemooy op de lat en kopte Ronald Hulsbosch in de rebound raak. Heejansdam manoeu vreerde zich in een moeilijke po sitie. Hulsbosch en (tegenvallen de) Struijs weigerden fraaie counterkansen te verzilveren. Roda Boys putte moed uit de mis sers en viel even onstuimig aan. Van de Put werd naar achteren gehaald als extra slot op de deur, die door Walter van de Burg op een kier was gezet. Van de Burg (naar ASWH) knalde een voorzet van Ferdi Hamilton in eigen doel Heerjansdam stond tegen het eind met de rug tegen de muur, maar Roda Boys miste de overtui ging om er nog een 'toegift* uitte halen. Heeriamdam-Roda Boys 2*1 (1-0). 21. Se- bastaan Bekkers 1-0, 54. Ronald Hvls- bosch 1-1, 69. Walter van de Burg (esgtti doel) 2-1. Bijzond erliedea: Gele kaart voor Pippy Pruyntfxwm, Jeroen Struijs (beiden Heer jansdam) en Jago Laros (Roda Boys). Heerjansdam: Kramer; Van de Btrg, Ver- hoeven, Kalden (32. De Visser); Heussen, Pruymboom, Hulsbosch, Sendun Slxuys (84 .Van Gameren), Van de Put, Bekkers. Roda Boys: Vernooy.Van Bemert (82. Van Veen). Van Dam, Van Oord, Tonnie Kdne- mans; Laros, Dekkers, Van de Anker (58. Van Genderen), Roeiers; Schoonus, Ka millen. Kort en Bondig Het naar de vijfde klasse gedegra deerde Germinal is voor komend seizoen op zoek naar leiders en scheidsrechters voor de jeugd en senioren Voor informatie of aan meldingen; wedstrijdsecretaris Aad Roedolf (4375901). Gerard Dorsman is vijfig jaar lid van RSM. De ex-voorzitter werd van wege dit heuglijke feit zaterdag in de bloemetje gezet tijdens het mixtoemooi van de Rotterdamse zaterdag-vijfdeklasser De inza* meiactie van Jan Nieuwstraten heeft Zwart Wit '28 al 13,000 gul den opgeleverd Zwart-Wit'28 bobo's Jan Akkerman en Krijn de Jong bevolkten zaterdag als Stad- ler Waldorf (u weet wel, die twee ouwetjes op het balkon bij de Muppets) tijdens de distrietsbe- kerfinale tussen Deltasport en Leonidas de tribune van Excelsi or M. En dat terwijl vier velden verderop hun bloedeigen dames de finale betwistten tegen de vrouwen van Capelle Stadler te gen Waldorf; Had ik die Kees de Haan effe tuk. Hij belde vanaf zijn vakantieadres in Barcelona. Tk heb hem twintig minuten aan de praat gehouden. Leuk geluid joh; klik, klik, klik. Na hun op treden hielden de twee Muppets het in de rust van Deltasport-Leo- nidas voor gezien4 Detuchtcom- missie van de KNVB heeft OW schuldig bevonden aan het staken van <k wedstrijd CW-Antibarbari op 9 mei. De Charloise dub moet 300 gulden boete betalen. Tevens werd de stand van 1-3 voor Anti- barbari by het staken als eind stand aangemerkt. De geruch ten dat Transvalia volgend sei zoen geen jeugd zou hebben, zijn uit de lucht gegrepen. De club krijgt waarschijnlijk zelfs meer teams dan vorig jaar. Mede daar om is Transvriia op zoek naar mensen die met de jeugd willen werken. Ook wordt nog barperso- nec! gezocht Geïnteresseerden kunnen bellen met F. Hazen: 010- 4821411 Dik Smits is volgend seizoen geen trainer van FC Vlot brug meer. Onlangs tekende de Geervlieter voor een seizoen by, maar het bestuur achtte hem toch niet in staat de zaterdag-vyfde- klasser volgend jaar kampioen te maken. Piet van Holst is zijn op volger Door Rob Weeda Rotterdam Hoe belangrijk het doelpunt is dat Michel Spierings gisteren in de eerste wedstrijd van de nacompetie namens Spar- taan'20 tegen PFC (1-0) scoorde, blijkt na PFC-UNIO (woensdag) en UNIO-Spar- taan'20 (zondag). Vijf maanden geleden gooi de de Rotterdamse spits om uiteenlopende redenen plotseling de handdoek. Een paar weken geleden werd hij in het belang van het behoud van het tweede klasseschap door ere-voorzitter Frans van den Eijnden en voorzitter Ed Goverde weer naar binnen ge praat. Lang heelt Michel Spierings over zijn besluit om terug te keren bij Spartaan'20 moeten nadenken. Maar na een gesprek met de selec tie en met trainer Huub Hulst had hij het gevoel dat de lucht weer was opgeklaard en dat oud zeer was uitgesproken. Gisteren - na alles bij elkaar slechts twee we ken training en twee helftjes oe fenvoetbal - stak hij zijn nek uit en snoerde hij zijn criticasters de mond. Want drie minuten voor tijd van het door scheidsrechter Van Schooneveld geleide duel, kopte Michel Spierings na een uitstekend genomen vrye trap van Archoen Rosinda onverbidde lijk raak. Waarna Spartaan '20 de kans op behoud van zijn stek in de tweede klasse weer geheel in eigen hand heeft. Woensdag zelf geamuseerd toekij k en d bij PFC-UNIO kunnen de Rotterdammers het karwei vol gende week zondag in Oudewater zelf afmaken. Toekomst Met het oog op de toekomst is de noodzaak voor Spartaan '20 om niet te degraderen oneindig veel groter dan die voor PFC om te pro moveren. Misschien wel daardoor begreep de thuisclub net op tijd toch nog iets beter waar het giste ren om ging dan de bezoekers. Voorafgaand aan het duel woedde Michel Spie lings, hier op de huid geze ten door zijn schaduw Bas tin van der Polder snoer de met zijn winnende goal voor Spartaan '20 zijn clrtikas- tersdemond. in alle hevigheid de vraag of het grotere voetballend vermogen van Spartaan '20 uiteindelijk op gewassen zou zyn tegen het fy siek (veel) sterkere PFC. Een vraag die aanvankelijk met 'ja' leek te kunnen worden beant woord. Omdat Spierings (dwars gezeten door Van der Polder) en Ricardo WiLlemse (twee keer naast) de wei nige mogelijkheden die de thuis club kreeg evenwel onbenut lie ten en omdat de Rotterdamse de fensie zo nu en dan aanzienlijk minder betrouwbaar oogde dan die van de ploeg uit Geervliet, leek een nederlaag voor Spar- taan'20 op een geven moment toch slechts een kwestie van tijd. Maar juist toen vriend en vijand dat beseften, hielp PFC zijn twee grootste kansen van de wedstrijd om zeep. Martin Monster werkte vanuit vrye positie een fraaie dieptepass van Lionel Haps centi meters naast de paal en uitblinker Evert van de Beek en Richard Nij- man zagen hun vrije trappen net naast en over het doel van Arthur Kempen verdwijnen. Counterploeg Dat PFC ondanks het (lichte) veldoverwicht niet doordrukte en daarmee uiteindelijk het loon van de angst betaalde, werd door een teleurgestelde oefenmeester John Bënffer bestreden. „Spartaan is met Spierings en WilJemse een le vensgevaarlijke counterploeg. Op het moment dat wij voluit gaan aanvallen, lopen we in het mes. Jammer dat het doelpunt dan toch nog valt, Hetgeen overigens niet wil zeggen dat het gedaan is met PFC. Wij gaan woensdag te gen UNIO opnieuw voor de volle winst. En als dat lukt, gaan we duimen. De tweede klasse staat niet als een stok achter de deur. Maar nu we zo ver zijn gekomen, willen we promoveren ook." Hulst: „Vaak liggen in de nacom- petitie de problemen bij de dub, die net niet is gedegradeerd. Ik gun John het beste, maar onze moraal is ondanks het tegenval lende seizoen niet gebroken. Dat hebben we vandaag laten zien. Spartaan'20 is halfweg," Spartaan'20-PFC 1-0. 87. Michel Spie rings 1-0. BywmtJerheden: Geel voor Pa trick Kok (Spartaan'20) en Remco den Toom (PFC). De straks mogelijk beslissen de strafschoppenserie - alleen noodzake lijk wanneer de drie teams zowel in punten als in doelsaldo gelijk eindigen - werd met 5-3 gewonnen door Spartaan'2ü. Arthur Kempen stopte ie elfmetertrappen van Evert van de Beek en Remco den Toom. Spaitaan'20: Kempen; Kok, Molenaar, Diturham; Heiland, Rosinda, Pfahl, Metin; Waals (80. Akkerman), Spierings, Willem- se. PFC: Peetere; Van Eijbergen (55. Rietdijk); Van de Polder, Vuik, Van de Beek; Haps, Nijman (86. Herrewijnen), Den Toom, Groen; Den Ouden, Monster. Strijen is weer terug in de hoofdklasse. De ploeg van de vetrekkende trainer Arie van der Zouwen won op eigen veld de beslissingswedstrijd tegen ESC uit Elburg met 1-0. De winnende treffer werd al in de tweede minuut uit een vrije trap gescoord door Izaak Verhoeven, die volgend seizoen voor ASWH speelt. Strijen was de betere ploeg, maar maakte het zichzelf nog mo) Uijk doorzoveel kansen te missen. Topscorer Peter van der Veen had zijn vizier dit keer niet op scherp en ook Alwm van Brug gen en Simon Reedijk misten in kansrijke positie. Het is de derde keer in vyf jaar dat Strijen naar de hoofdklasse gaat. Na de promoties in 1995 en 1997 volgde echter onmiddellijk weer degrada tie. Centrale verdediger Marcel Breeman (36) maakte in de dertien jaar dat hij voor de dun speelt al zeven promoties en drie degradaties mee. NSW is er niet in geslaagd om hogerop te komen. De Numansdorpers verloren in De Lier met 3-0 van Lyra, dat daardoor volgend seizoen in de eerste klasse speelt. Spirit handhaafde zich in de tweede klasse door in Maasland met 1-3 van MW '27 te winnen. BMP versloeg HMD met 2*0 en promoveerde daar door naar de tweede klasse. Perkouw won de nacompetitie in 5E door met 1-2 van Zwammerdam te winnen. De ploeg speelt nu met de klasseperiodekampioenen van 5A, B, C en D een halve competitie, die zaterdag van start gegaan is met de wedstrijden VCL-Badios Boys (1-6) en Quick Steps-Piershil (0-5). De bes te drie clubs promoveren naar de vierde klasse. Vijfdeklasser Maasstad maakte in de uitwedstrijd tegen Dirkslandgeen fout en won in de halve competitie (serie A2/B3/B4) om één plaats in de vierde klasse met 0-4, Ook Rockanje pakte de volle winst: 1-3 bij Blydorp en heeft nu net als Maaststad zes punten uit twee wedstrijden. Komen de zondag speelt Maaststad in Rockanje een heuse finale. De Rotter- dammes hebben aan een. gelijkspel genoeg om te promoveren. In de andere halve competitie (A1/B1/B2) is Jai Hind goed van start ge gaan door Waddinxveen met 1-3 te verslaan. SVDPW won met 2-1 van Steeds Hooger. In de PD-competitie van 2C/3A/3B won VUC met 0-3 van DSO. Deze uit slag heeft als gevolg dat Sparta komende woensdag thuis speelt tegen DSO. Zondag spelen de Rotterdammers in Den Haag tegen VUC. ZeistDe algemene vergadering amateurvoetbal neemt voorlopig geen beslissing over de invoering van een Topklasse. Dat bleek zaterdag tij dens de voorjaarsvergadering. Het bondsbestuur van de KNVB deed een voorstel in te stemmen met een nieuwe competitiestructuur, waar bij de doorstroming van het amateur- naar het profvoetbal via de Top klasse mogelijk wordt- De KNVB ontwikkelde een plan om vanaf 2001 twee Topklassen in te voeren. Daarbij kunnen amateurclubs promotie maken naar de eerste divisie en andersom. De promotieregeling zou twee jaar na de invoering van de Topklasse ingaan. De bond denkt via deze herstructurering de kwaliteit van het voetbal te verbeteren. De Topklassen zouden bovendien regionaal worden samengesteld, waardoor de clubs meer publieke belangstelling trekken. 'Ook 'wil de KNVB de amateurdubs in de Topklasse een reeks van verplichtingen opleggen, zoals het contracteren van minimaal vijf profs en een volwaar dige accommodatie. Een ruime meerderheid van de clubs uit de hoofd klassen liet begin maart weten weinig te voelen voor de Topklasse. De meerderheid van de vergadering amateurvoetbal wil eerst alle deel rapporten bestuderen: topklasse, licentievoorwaarden, jeugdopleidin gen en bestuurslijke herinrichting. Pas dan zal er een besluit vallen. Vanavond spreekt de algemene vergadering betaald voetbal zich uit over het revolutionaire plan, waarna op 14 juni de bondsvergaderingeeh besluit neemt over de Topklasse. De verwachting is dat de clubs vandaag het vooorstel ten grave zullen dragen. Excelsior-directeur Simon Kelder en woordvoerder van de eer- stedivisieclubs vindt de Topklasse een 'heilloos plan'. Volgens hem is de kloof tussen de eerste divisie en het amateurvoetbal veel te groot gewor den. „Degradatie uit de eerste divisie is voor ons onbespreekbaar," aidusKel- der. „Dan ben je ten dode opgeschreven. Andersom geldt hetzelfde. Een gedwongen degradatie is ook niet realistisch. Dan was Den Bosch, dat nu kampioen is geworden, een paar jaar geleden naar de Topklasse ver dwenen en hadden we ze wellicht nooit meer teruggezien. Een doorstro ming naar de eerste divisie vanuit de hoofdklasse is voor ons best be spreekbaar." Woensdag Zaterdagvoetbal. 5e klasse (19.30 uur): Perkouw-VCL, Badios Boys-Quick Steps. Zondagvoetbal. Nacompetitie (19.30 uur): 2/3: PFC-UNIO, Sparta-DSO (19.00 uur); 3/4: Ca- bauw-HlON, SC Duyvêstein-EDS; 5e klasse: Steeds Hooeer-Waddinxveen, jai Hind- SVDPW. Door Wietse Dijkstra Rotterdam Toen Piet Külman begin dit jaar tekende voor HION, dacht hij geen moment dat hij wel eens in de vierde klasse zou kun nen gaan werken. Eigenlijk wü de ex-trainer van DHZ daar nog steeds niets van weten. Gezien het grote aantal spelers dat over schrijving naar de Zevenkampers heeft aangevraagd zou het hem bijzonder slecht uitkomen als HION degradeert. Toch is de kans daarop - na de 1-1 tegen Coal - levensgroot aanwezig. Külman zat gistermiddag voor het eerst op de bank bij zijn nieuwe club, die zich ten koste van de klasseperiodekampioenen van 4E (Coal) en 4F (Cabauw) moet zien te handhaven. Een ondankbare taak voor de trainer die eigenlijk pas volgend seizoen aan zijn klus zou beginnen. Maar op verzoek van voorzitter Henk Kuipers, die met aanvoerder Earl Leerdam na het vertrek van André Oosterlakende honneurs waarnam, was de trai ner eerder aan de nieuwe klus be gonnen. Külman hield na afloop de moed erin door te zeggen dat er nog van alles mogelijk is, maar zal zich wel een wat betere uitgangs positie gewenst hebben. HION liet op eigen veld twee dure punten liggen en moet daardoor woensdag winnen bij Cabauw om nog een kans te maken. Aan een gelijkspel hebben de Zevenkam pers niets, want in de aansluiten de strafschoppenserie - beslis send als de drie teams gelijk ein digen - werd slechts twee keer Coal-verdedigör Erik Zwama duelleert met Mourad Hajjajou (HION). Jai Ramkhewan (6) is erbij gaan zitten. Foto Aad van der VoonVCor Vos raak geschoten. „Een drama," vond Külman, die spijt had dat hij het advies om Serkan Tavlan, Fer- len Bouma en Kevin Schenk (al len gemist) een strafschop te laten nemen, had overgenomen. Nieuwe spelers Van de veertien spelers die Kül man tegen Coal in het veld bracht, vertrekken er vijf: Rogier Scho- maker (DHC), Kevin Schenk (Neptunus), Nelson Fransïsco Dias (Deltasport), Sylvester do Rosario en Mario Mendonca (bei den WOR) verlaten de club. Voor hen in de plaats komen maar liefst vijftien nieuwe spelers, on der wie Matthew van la Parra (SC Feyenoord), Hille Tyrol (HOV). Frans van der Ham (DEH), "Victor Ramos (Xerxes) en Patrick Lans mans (Sparta). Külman: „Die jon gens kunnen het niveau makke lijk aan. Daarom zou het zo jam mer zijn als we degraderen." Op bet slecht bespeelbare veld be gon HION nog wel voortvarend. Binnen drie minuten zorgde Ser kan Tavlan al voor 1-0. Tot opluch ting van John Oorver putte de thuisclub weinig moed uit deze meevaller. „Ik had HION beter verwacht," aldus de Coal-trainer. ..Ik was bang riat we overrompeld zouden worden, maar we konden ze als vierdeklasser eigenlijk makkelijk bijbenen. Ik had ver wacht dat we het moeilijker zou den krijgen." Coal kwam na de verdiende ge lijkmaker van Edwin Valk - kop bal na een voorzet van Harry Strörmann - nauwelijks in de problemen. Beide ploegen had den vanwege de straffe wind de grootste moeite om de bal langdu rig in het bezit te houden, waar door de meeste aanvalsopzetten strandden in goede bedoelingen. Slechts een enkele keer profiteer de iemand van de weersomstan digheden. Coal-speler Harry Strörmann en Mourad Hajjajou (HION) stelden de beide keepers met een ferme knal op de proef, maar veel vaker was de wind meer vijand dan vriend. Gezien het niet ai te grote krachtsverschil, was de 1-1 een te rechte uilslag. Coal leek in het laatste kwartier het minst tevre den met die stand, maar had pech dat doelpuntenmaker Valk toen al geblesseerd langs de kant zat en Samir Merdanovic vrijwel elk duel verloor waardoor het in de eindfase weinig meer klaarmaak te. Desondanks kregen de gasten in de blessuretijd nog eenuitgele zen kans toen aanvoerder Peter Theeuwen op de rand van het strafschopgebied een vrije trap mocht nemen. De lat voorkwam dat Coal met de winst aan de haal ging. HION-Coal l-l (1-1). 3. Serkan Tavlan 1-0, 26. Edwin Valk 1-1. Bijzonderheden: Coal won de aansluiten de stralschoppensene met 4-2, mede door dat doelman André Heine de laatste drie penalties stopte. Scheidsrechter Oudheus- den gaf gee! aan Van der Winden (Coal) en Tavlan (HION). HION: Schomaker; Nooitmeer, Fransisco Dias (46. Zwaneveld), Leerdam. Blom; Schenk, Do Rosario (78. Micic), Walbeek (23. Mendonca), Hajjajou; Bouma, Tavlan. Coal: Heine; Zwama, Theeuwen, Oost, Been; Borg. Strörmann, Van der Winden, Ramkhewan; Valk (52 Van Loon), Merdan- nodig had. „Van EDS weetje dat Door Roland van Wageningen Rotterdam De voetballers van Hermes DVS werden gistermid dag herinnerd aan de nachtmer rie die het vorig jaar in de nacom petitie beleefde. De Schiedam-1 mers verspeelden toen in tien minuten tijd een 3-0 voorsprong tegen SOA en verloren met 34, Promotie naar de derde klasse ging aan hun neus voorbij. In het duel met EDS kwam gisteren op- nieuw zo'n riante voorsprong in gevaar, maar dit keer sloeg Ron Timmers namens Hermes DVS op het juiste moment beslissend toe: 24. In het begin van de tweede helft leek er voor Hermes DVS geen vuiltje aan de lucht De bezoe kers leidden met 0-3 en speelden met een man meer en de wind in de rug. Maar de ploeg van schei dend trainer Hans de Rover wist rich met de luxe geen raad. Voor in ontbrak het aan koelbloedig heid, achterin aan scherpte. „We hadden niet de kracht om de' voorsprong uit te bouwen," rea geerde doelman Michel de Vette. „We gingen er te makkelijk over denken. In zo'n situatie sluipt dat er altijd een beetje in De Vette zag eerst Matin Has- sankhan tegenscoren na voorbe reidend werk van Gregoiy Das burg en vervolgens Walter Fer- reira vanaf de stip. Maar verder dan 2-3 kwamen de Rotterdam mers niet Timmers besliste het duel tien minuten voor tijd via een prachtige vrije trap; 24. „Je moet een beefje mazzel hebben om die gelijkmaker te maken," keek EDS-trainer Bené Wolter- "man terug. „We hebben het in de eerste helft laten liggen. We speelden te slap en dat werd af gestraft Maar ik denk ook- dat Hermes meer kwaliteit iri hius heeft." 5i - De Schiedammers -lieten voor rust inderdaad fraaie staaltjes voetbal zien. De ploeg stond me de door de wind nogal eens bn- der druk, maar elke. tegenstoot leverde een-doelkans op en in drie gevallen ook een doelpunt Roy Roelofs nam de eerste voor zijn rekening. De middenvelder reageerde attent nadat Go^an Cayin de EDS-defensie had opengereten; 04. Timmers te-, kende vanaf elf meter voor 0-2 na een overtreding op Dennis Dek ker en Cayin voor 0-3. Die derde treffer was oogstrelend. De snel le linksbuiten liet een dieptepass één keer stuiteren en kogelde de bal toen verwoestend in de krui sing bij de eerste paal, y Kopsterk Het spel van EDS stak.bleék af bij dat van Hermes DVS, De ploeg probeerde het met iange halen naar voren, maar de aan vallers ontbeerden de balvast heid van Cayin en Dekker en wisten hun bewakers over de grond geen moment in verlegen heid te brengen. Met hoge ballen hadden de Rotterdammers bijna succes, maar De Vette verweerde zich kranig en kreeg van zijn ver- - dedigers de assistentie die hy ze vijf of zes kopsterke jongens hebben, maar uitgespeelde kan sen hebben ze niet gehad," vond -DeRover. EDS speelt woensdag tegen Dui- vesteijn, de derde deelnemer; in; deze promotie/degradatie reeks.' „Voor ons wordt het hed moci- lijk om erin te blijven" zei "de naar Zuidland vertrekkende Wolterman, die EDS vorig jaar naar de derde klasse leidde. Bij Hennes DVS is het vertrouwen groot Doelman De .Vette: „ïk- denk dat het gaat lukken." En trainer De Rover (volgend jaar Rijnmond Hoogvliet Sport): „Het ziet er goed uit, maar tegen' een vechtersploeg als Duives- teyn kan het nog moeilijk-wor den. Het zou heel mooi rijn om afscheid te nemen met promotie^ - Ik vind het wel jammert dat hetj ten kosté zou gaan van. EDS, want by deze dub ben ik opge groeid en is mijn familie nog - steeds actief." EDS-Hennes DVS 24 (0-3), il. HÓy Roe- lofsjK 39, Ron Timmers (strafschop) 0-2, 45. Gogan Cayin 0-3,70. Matin Haesank- W3' ""J«iterïenein (strafschop) 2- - 3,80. Ron Timmers 24 v Bijzonderheden:. EDS wint de aanduw 2 54 Be" Van 1 geel aan Robin (beiden EDS) en Dekker tnniTw wat Wlje), Pemaa, XaendMloot, Iceusen- buis; Hoe» (35. SltuiO, Owend®, Matm Hssamlttan. Van Bfe RoStE DVS: O, Vette; GiHTtome» i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7