MW27 redt het wéér niet I Regen redt Hermes DYS van afstraffing in derby Vermoeid Deltasport heeft geen kind aan CION in tweede finale w!' It Maaslanders veroordeeld tot nog een jaar in derde Masse SVDPW-trein loopt weer Softbalsters ongeslagen 4 na eerste conipetitieronde Honkballers Holy tijden ontluiste rende nederlaag Ventura pakt handbaltitel Vrouwen Hollandiaan stranden in halve finale Rotterdams Dagblad Maandag 31 mei 199a B** SOI I ■A Door Fred Louter Maasland „Het seizoen duurde voor ons twee wedstrijden te lang," concludeerde MW27-speler Mikos Gouka na afloop van het met 1-3 verloren duel tegen Spirit. Een juiste conclu sie, de Maaslanders konden het in de tweede en beslissende nacompetitie niet bolwerken tegen achtereenvolgens Maas dam (1-2 nederlaag) en Spirit Ook volgend jaar komt de ploeg van Cor van Hoeven dus gewoon weer uit in de derde klasse van het zaterdagamateurvoetbal. Een hard gelag, gezien de ambi ties die MVV27 de laatste jaren aan de dag legde, beaamde ook trainer Van Hoeven: „Dit is na tuurlijk een teleurstelling. Toch is de kater niet zo groot als een paar weken geleden toen we in de slot fase van het duel tegen Be Fair een 3-1-voorsprong nog wegga ven. Nu wisten we dat we met twee goals verschil moesten win nen. Toen we al snel met 1-0 ach ter kwamen, wist ik eigenlijk al dat het over was." Toch heeft MW weldegelijk de kansen gehad om te stunten afge lopen zaterdag op het bomvolle sportpark De Commandeur, Na de prachtige 0-1 van Henk Braan- ker (waar onbegrijpelijk balver lies van Gouka aan vooraf ging) kwamen de rood-witten tien mi nuten later via Lesley Wigmore al terug in de wedstrijd. De verdedi- der, die in de rust werd gewisseld, kopte een prima verlengde hoek schop van Ronald van der End feilloos binnen. Een kwartier later kreeg Raehid el Khalifi de mogelijkheid zijn ploeg aan de leiding te brengen. De vrije trap vanaf links van Nico Bakker was op maat, maar de naar Dordrecht'90 vertrekkende aanvaller kopte de bal naast. Vlak voor rust mochtMWde han den dichtknijpen, dat de ploeg niet op een beslissende achter stand werd gezet. Levensgrote mogelijkheden werden door res pectievelijk Cees van der Poel (paal) en Jeroen Zeeuw (lob over) van Spirit om zeep geholpen. Toch was het slotakkoord in de eerste helft nog voor MW. Na een scrimmage voor de goal van de be zoekers belandde de bal uiteinde lijk- op het hoofd van Khalid el Khalifi. Hij kon de bal echter niet de juiste vaart en richting meege ven. Na de thee zag de thuisploeg zich genoodzaakt het accent nog meer op de aanval te gaan leggen. Met twee verse wissels in de ploeg (Da vid van Aalst en Edward Lansber gen voor respectievelijk Nico Bakker en Lesley Wigmore) werd op zoek gegaan naar de twee tref fers die de ploeg van Van Hoeven Racnkf ei Khalifi neemt hetspirit-doel onder vuur. Zijn kopbal zou geen tref fer opleveren. Foto Peter Molken- nog scheidden van promotie naar de tweede klasse. Minpunt Die twee doelpunten kwamen er. Enige minpunt was dat ze aan de verkeerde kant vielen. Balverlies in de 60e minuut van Sander van 't Wout bracht Spirit-aanvaller Je roen Zeeuw in een één-tegen-één- situatie met mandekker Bert Bakker. Zeeuw toonde zich de sterkere; 1-2. Een paar minuten later was de wedstrijd definitief gemeeld. Nu was het verdediger Lansbergen die zich in de luren liet leggen. Braanker kon zijn tweede goal laten aantekenen en de 1-3-eindstand op de berden zet ten. Vervolgens kreeg MW nog legio kansen, maar geen van de Maaslanders zag nog kans om doelman Diede de Leeuw te pas seren. Ondanks de gemiste promotie keek trainer Van Hoeven (die morgen hoort of hij geslaagd is voor zijn Oefenmeester-1) tevre den terug op het afgelopen sei zoen. „Ik vind dat we echt een goed seizoen achter de rug heb ben. Tot het laatste moment heb ben we meegedaan om de hoofd prijs, Dat we die niet hebben ge pakt, doet niets af aan het feit dat ik trots ben op mijn spelersgroep. Zelfs na het op zo'n dramatische wijze missen van de titel hebben we nog de kracht gevonden om ons over die teleurstelling heen te kunnen zetten. Je zou dan ook kunnen zeggen dat de slagroom op een hele mooie taart ont breekt." MW27-Spirit 1-3 <1-1). 5 Henk Braanker 0-1, 16. Lesley Wigmore 1-1, 60 Jeroen Zeeuw 1-2,64 Henk Braanker 1-3. Bijion- derheden: Raehid el Khalifi nam als enige speler officieel afscheid van MW27 De jonge aanvaller krijgt van Dordrecht'90 ko mend seizoen, de kans ach te bewijzen in het tweede elftal van de Toto-dmsionist Na afloop verklaarde ook Melvui Illidge MW27 te gaan verlaten De Rotterdam mer vertrekt naar zondagtweedeklasser VVM uit Den Haag. Scheidsrechter Blom gaf geel aan Mikos Gouka en Lesley Wig- more van MW27. Rood na tweemaal geel was er voor ploeggenoot Yuri Pauwels MVY27: Van Eek. Bert Bakker, Pauwels, Wigmore f46 Lansbergen), Van 't Wout, Khalid el Khalifi, Gouka (65. Van der Sar), Van der End, Raehid el Khalifi, Van Nierop, Nico Bakker (46 Van Aalst). Spirit: De Leeuw, Advocaat, Chris van der Poel .Kernen dorst, De Witte (90 Slot), Cees van der Poel, Broere, Lmgen (78 Van Ka pellen), Braanker, Zeeuw (68 De Jong), Brumstroop Door Bart Boerop Vlaardingen De eerste finale moest Deltasport aan Leonidas la ten, maar in de tweede finale was het wel raak voor de ploeg van Ton Pattinama. Met een klinken de 3-0 overwinning op CION schreef Deltasport de laatste edi tie van het Vlaardings voetbal kampioenschapvan deze eeuw op zijn naam. De eerste Sjaak Maat wisselbokaal mag een jaar lang in de prijzenkast van de Vlaardingse eersteklasser. „We zijn enorm blij met deze prijs," vertelde gelegenheidsaan voerder Edwin Hulspas (Mario Tr- putac was op na de eerste finale). „Het is heel belangrijk dat de eer ste Sjaak Maat bokaal bij ons te recht komt." Maat overleed vorige maand. Hy was onder mm be stuurslid van Deltasport en voor zitter van het Vlaardings voetbal kampioenschap. Om hem te eren, werd voor het eerst een bokaal met zijn naam aan het kampioen schap verbonden. De prijs werd overhandigd door de vrouw van Sjaak Maat, Met de overhandiging van de bo kaal, om een uur of negen 's avonds, kwam een einde aan een lange voetbaldag. 's Middags had Deltasport onder de brandende zon in een slopende finale de dis trictsbeker aan Leonidas ver speeld. Terwijl de Vlaardingers hun krachten verzamelden om van het terrein van Excelsior Maassluis naar VFC te vertrek- Deltasporter Jamo van der Wikte wordt gevloerd. De strafschop werd benut door Frans Rtiys. Van der Wilde nam de overige twee treffers voor rijn rekening. Foto ro«i DijkstrsvFred uboehant ken, vierden de CION-aanhang vast feest. Zoals het CION betaamt, maakten de spelers een groots entree. Op een brandweerwagen en omge ven door het nodige vuurwerk trokken zij naar VFC. Daar begon het grote wachten op de tegen stander in de finale. Deltasport nam begrijpelijkerwijs zijn tijd. Twee finales op een dag, en dat in die hitte, is bepaald geen sinecu- Om zes uur had de aftrap j moeten vinden, maar pas drie kwartier later floot scheidsrechter Hertog voor de eerste keer. Wie gedacht had dat Deltasport met een feestopstelling zou aantre den, kwam bedrogen uit Op Tr- putac na, stonden de sterkste elf in het veld. „We wilden gewoon met de basis beginnen en in de rust mochten de spelers aangeven of het nog ging," legde Pattinama uit. „Ik had verwacht dat een man of drie, vier, er wel uit wilde, maar niemand stak zijn vinger op in de pauze. Dat vind ik klasse. Het te kent de instelling van deze ploeg." Hoewel zeven Deltasporters al an derhalf uur voetbal in de benen hadden, kwam CION er niet aan te pas. De honderdduizendklap- per, de oranje rook en het Ben gaals vuur van de CIQN-suppor- ters vlak voor aanvang bleek het enige vuurwerk dat de club te bie den had. Jamo van der Wilde, vooraf al gevreesd door CION, maakte 1-0 uit een voorzet van Dennis van der Meulen. CION leek even wat terug te doen toen Marcel Zeebregts een scrimmage voor de goal bijna doeltrefend af rondde, maar de tegenaanval le verde Delta een penalty op die zuiver werd ingeschoten door Frans Ruys. Diep in de tweede helft maakte Van der Wilde er 3-0 van. „We zijn niet in de wedstrijd ge weest," gaf CION-tramer Arwin Verhurgh eerlijk toe. „Alle ingre diënten waren er voor een fantas tische voetbaimiddag: we hadden samen gegeten, de tocht met de brandweerwagen, het vuurwerk, maar op de een of andere manier lukte het niet in het veld. Ik ben m ieder geval blij dat het een spor tieve strijd was. Dat wil wel eens anders zyn in een derby." In de finale standen Richard (Del tasport) en Marcel (CION) Zee bregts tegenover elkaar. De broers kwamen elkaar op het mid denveld regelmatig tegen. In de tweede helft ging Marcel na een charge van Richard naar de grond. 'Ricky' kreeg voor die actie een gele kaart. „Hu poortte me. Daarom moest ik hem even een tikkie geven," verklaarde Ri chard. Marcel: „Hij raakte me nauwelijks, maar ik speel het spelletje natuurlijk mee, een beet je doorrollen dus. Ik had hem graag een tweede gele kaart aan gesmeerd, maar dat is me helaas niet gelukt." De twee broers wonen bij elkaar en in de aanloop naar de finale was de koude oorlogsvoering goed op gang gekomen. Richard: „We praatten de laatste tijd over niets anders meer. Lekker een beetje zieken op elkaar. Het was mijn vijfde finale en ik had er nog geen een gewonnen. Het werd hoog tijd. Het was ook volledig te recht. CION, waar gaat het hele maal over. Als wy een beetje gas gaven, waren ze nergens," wreef de winnaar nog wat zout in de wonden van zijn broer. Deltasport-CION 3-0 (2-0). 22 Jamo van der Wiïde 1-fl, 24 Frans Ruys 2-0,66 Jamo van der Wilde 3-0 Bijïonderheden: Voor aanvang werd een minuut stilte m acht ge nomen ter nagedachtenis aan Sjaak Maat Scheidsrechter Hertog verving Ed Mulders ate net vaaer was gewurden De arbiter gaf geel aan Sander Spargersbergten Michel Verschoor (CION) en aan Richard Zee bregts en Achmed Bouehnt (Deltasport). Deltasport: Larooy, Hulspas, Loehenapes- sey, Westerdijk (74 Van der Wegen), Ruys, Van der Wilde, Zeebregts, OosteromBou- chrit. Van der MeulenFertoute (50 Schaef- fer) CION: Faassen, Phihp, Verschoor, Vuyk, Heneweer,' Bel (59 Autcufkiv), Baltaa, Broere (72 Van Toom), Zeebregts (80 Hof man), Van Spronsen, Spargersberg Door Sander Sonnemans Schiedam De derby is de derby niet meer. Cricket lijkt in Schie dam aan populariteit te verliezen. Waar de stedelijke ontmoeting tussen de twee Schiedamse hoofdklassers in vroegere jaren enorme toeschouwersaantallen trok, de derby al dagen vantevo- ren leefde in beide kampen en de entourage vaak werd aangepast met een extra buitenbar en vis kraam, leek het gisteren slechts een cricketwedstrijd als zovelen, Vanzelfsprekend speelde het weer de nodige parten, maar zelfs toen er nog geen vuiltje aan de lucht was, viel de publieke be langstelling behoorlijk tegen. De liefhebbers die wél de gang naar sportpark Harga maakten, kwa men bedrogen uit. Oké, fraaie staaltjes batten vielen er wel te aanschouwen, maar een echte wedstrijd werd het nooit. Daar was de zeer matige opening van Hermes DVS debet aan, maar de grootste boosdoener was Pluvi- us. De wankelende Harga-club zal het niet erg gevonden hebben, want de ploeg bleef door de plens- regen vermoedelijk een afstraf fing bespaard. Even na zessen be sloten de umpires het voor gezien te houden en uitgerekend een halfuurtje later werd het droog. Hennes DVS stevende op een flinke nederlaag af. Want met de 239 runs (voor 7) van Excelsior'20 al in de boeken en de stand van 39 voor 4 voor Hennes DVS, had er een wonder moeten gebeuren om het in elk geval nog spannend te maken. Excelsior'20 ging sterk van start met het slaghout Carl Schewe (34) en Erik Gouka (23) zetten een gedegen opening neei', waarop Aijan Ruts (43) en Luuk van Troost (50) doorboorduurden. Vooral Hermes DVS-spinner Dirk Klokgieters moest het ontgelden. Hij pakte in 2even overs welis waar een wicket maar kreeg wel eventjes 52 runs tegen. Coach Marc Atkinson rammelde er in een kort tijdsbestek nog even 38 runs bij en 'hitter' Marcel Schewe leverde 18 runs af waarna Jacob- Jan Emeijer en Erik Dulfer met hun zes applaus deden opstijgen. Dat kreeg ook Hermes DVS-fiel- der Lou Borrani voor elkaar. Hy rekende m het verre veld met twee fraaie vangballen de Excelsi- or'20-kanonnen Arjan Ruts en Luuk van Troost in. Ook de Excelsior'20-aanval boek te het nodige succes. Marc Atkin son en Jorg Henneke maakten korte metten met de Harga-ope- ning en ook Nick Statham en Phil Keukelaai waren geen lang leven beschoren. Waar Giedo Borrani met een duck in de handen van Luuk van Troost was verdwenen, kwam Jasper Beijer niet veel be ter voor de dag. Met slechts één run werd hij gevangen door 'Duf- fie'. Arjan Ruts van Excelsl- or'20 aan bat Het 20-jarige schiedamse talent kwam tot 43 runs Foto Roei DijKstra A.UL «y£2i Ook Keukelaar moest kwakend het veld af (caught behind Marcel Schewe) en verder dan 8 runs kwam captain Statham vervol gens niet. De nattigheid verloste Hermes DVS tenslotte uit zijn lij den. Eén voordeel heeft de huidi ge opzet van de cricketcompetitie wel. Waar in het verleden verre gende wedstrijden niet werden overgespeeld, gebeurt dat tegen woordig wel. Schiedam Het is nog geen TGV, nog geen Thalyss, maar de SVDPW-trein loopt weer. Vorige week, na het verspelen van directe promotie, wist trainer Rob van Vliet niet meer hoe hij zijn ploeg op de rails moest zetten. Een gesprek tussen trainer en elftal haalde dinsdag wat onvrede uit de lucht. Gisteren in de eerste nacompetitiewedstrijd tegen Steeds Hoo- ger bleek dat er toch weer iets op de rails stond. De Schiedammers wonnen met 2-1 en speelden met na me in de eerste helft redelijk verzorgd voetbal Ontspoord was de ploeg vorige week tegen FIOS. De mannen van Van Vliet verzamelden een pak gele kaarten. De trainer vond dat de spelers de naam van SVDPW te grabbel gooiden. Ook op dat gebied was er sprake van eerherstel. SVDPW kreeg nemelijk geen enkele kaart gisteren. „We hebben afgesproken dat de jongens bovenop de prijs van de gele kaart ook nog een boete moeten betalen. Voorlopig werkt die afspraak goed," verklaarde Van Vliet." SVDPW schoot flitsend uit de startblokken Dave van der Hurk scoorde in de elfde minuut nadat hij kort ervoor met een kopbal al dicht bij een treffer waS. Van der Hurk treuzelde na de 1-0 in kansrijke positie waardoor een Rotterdammer de bal weg kon trappen voordat de rappe spits kon schieten. Ook Patrick WÖhler was met een schot dicht bij een treffer* SVDPW had de bezoekers al op grote afstand moeten zetten, maar omdat het slechts 1-0 bleef, kon Steeds Hooger aan een goed resultaat denken. Vlak voor het rurtsignaal moest Martijn van Deven ter een bal van de doellijn trappen. Het bleef niet bij die waarschuwing van Steeds Hooger. Vroeg in de tweede helft werd een doelpunt van de gasten afge keurd. In plaats van 1-1 werd het 2-0. Dave van der Hurk leek SVDPW met zijn tweede doelpunt aan een simpele zege te helpen, maar de Schiedammers ver zuimden de derde te scoren. De thuisploeg liet zich steeds verder terug dringen en kreeg een kwartier voor tijd de 2-1 om de oren. De laatste minuten waren hachelijk, maar'DPW1 bleef op de been. Met drie punten is de SVDPW-trein aardig op weg naar het eindstation: de vierde klasse. Onderweg doet 'DPW1 nog het tussenstation Jai Hind (woens dag uit) en Waddinxveen (zondag thuis) aaii SVDPW; het is nog geen intercity, meer een boemel- tje, maar conducteur en machinist Rob van Vliet heeft in ieder geval weer iets in beweging gekregen. SchiedamMet twee riante overwinningen op TiW/ Survivors (10-0 en 10-0) waarvoor de softbalsters van Schiedam in beide duels de reguliere speeltijd niet volledig nodig hadden, sloot de ploeg van coach Leo Buiteman de eerste competitieronde ongeslagen af. In 14 wedstrijden scoorde Schiedam zelf 122 punten en behoefde het slechts 8 tegenpunten te incasseren. De bovenste vier ploegen uit "de eerste klassé B (Schiedam, Pioniers, SC Haarlem en Run' 71 of Was senaar, afhankelijk van afwikkeling protest) gaan in een volledige competitie verder met de eerste vier uit de eerste klasse A. In de loop van deze week wordt het definitieve programma uitgewerkt. BOXSCORE: Eerste wedstrijd: SCHIEDAM 102 502=10 TIW/SURVIVÜRS.„0 00 000=0 Werpcijfers Schiedam: Moniek Vervloet (4) 3-0-1-0, Elske ten Hoope (2) 5-0-0-0. TIW: P. Singer(6) 2-5-6-5. Homerun Schiedam: Mijke Debets 3e inning (+1). Tweede wedstrijd: SCHIEDAM TIW/SURVTVORS... .200 332=10 ...0 00 000=0 Werpcijfers, Schiedam: Jennifer Weber (6) 10-0-2-0. TIW: T. de Boer (6) 1-0-134. 's Hertogenbo* a Vlaardingen Holy, de laatste we ken aardig op dreef in de competitie, leed gistermid dag in Den Bosch een ontluisterende 9-3 nederlaag tegen HBS. Het verschil tussen winnen en verliezen moest vooral gezocht worden in de pitchersduels, die duidelijk in het voordeel van de Bossche ploeg uit vielen. Bovendien kreeg de pitcher van HBS, Twan van Veerdonk in negen innings de onvoorwaardelij ke en foutloze steun van zijn veld terwijl Stefan Droog (eerst, 5 2/3 inning) en Danny Rossoni (daarna) geen foutloos veld meekregen. Daarnaast was de slagploeg van HBS, met 13 honkslagen actiever dan die van Holy, BOXSCORE: HBS...„120 042 00x=9 HOLY„„„.„00 0 020 010=3 Werpcijfers, HBS: Twan van Veerdonk (9) 7-1-8-0. Holy: Stefan Droog (5 2/3) 2-1-8-3, Danny Rossoni (31/ 3)4-1-5-1. Schiedam de vrouwen van Ventura zijn kampioen geworden in de eerste divisie regionaal. De Schie damse handbalsters moesten gisteren twee keer aan de bak om de titel veilig te stellen. Eerst werd Atomi- um met 21-11 verslagen. Nadat ook nog Sn'elwiek met 15-8 aan de zegekar was gebonden, kon de cham pagne ontkurkt worden. Ventura gaat nu proberen de Nederlanse titel te veroveren. HoUandiaan-Treffers (v) 6-9 (441. 0e vrouwen van Hollandiaan zijn in de halve finale van de beker ge struikeld over Treffers. De Vlaardingse handbalsters maakten te veel fouten en Treffers profiteerde daar gretig van. DWS-Satarnus (v) 14-7 (5-3). DWS had geen moeite met het tegen degradatie vechtende Saturnus. Irma vah der Gaag was met zeven doelpunten trefzeker. WIK-Hercules (m) 20-25 (11-11). De mannen var. WIK weten wat ze moeten doen volgende week tegen Wal burg: vannen Tegen Hercules ging het mis na een geiijkopgaande eerste helft. DTO-Ures (mi 29-21 (13-9). Zonder vaste doelman Marcel van Nieuwland (geblesseerd) ging DWS met een treffer de boot in tegen het Goudse Vires. Inval ler-doelman Marcel van Niewland kon de nederlaag niet voorkomen. De zes doelpunten van Daniël de Hollander waren niet genoeg. Ventora-Unitas (m) 25-22 (13-12). Door een aantal ge slaagde breakmuts trok Ventura in een sportief en spannend duel de overwinning naar zich toe.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9