Sport 31 F 'Tenniscircuit staat als een huis' Juventus veroordeeld tot regionaal niveau Bureaumanager Zita de Jongh: 'Systeem loopt als een trein' Basketbalclub in rayon zonder aanvoerder Willem Doornik Finale van City Cup geschrapt Anky's Bonfire „krijgt nog rust Roeibond in zee met De Boorder Waarderingstabel tenniscircuit Prijzengeld bft Mastersijprïmeur In Tenniscircuit "io" 'ifl .is" "V" Tid" ~ï<r Tweede Kamer stemt in met nota topsport Servette: Zwitserse titel n»; Mikkel Suijker wint clubtitel degenschermen Lot SVDPW In handen van Steeds Hooger Rotterdams Dagblad Donderdag djurn iyy» Bunnik De vrouwenhandbalfi- nale om de City Cup is van de agenda geschrapt. Op aanraden van het ministerie van VWS (Sport) en NOC'NSF heeft finalist Van Riet/Nieuwegein afgezegd om in Hongarije twee duels legen _het Joegoslavische Zork Napre- -dak te spelen. De Europese Handbal Federatie (EHF) kwam met dit voorstel we gens de oorlogssituatie op de Bal kan. De Nederlandse overheid verbiedt echter sportcontacten met Joegoslavië, ook als dit op neutraal terrein gebeurt. Het da gelijks bestuur van de EHF komt binnenkort bijeen om zich over de ontstane si ,uatie te buigen. Eerder ke sten voorstellen af om de finalewedstrijden in Oosten rijk, Roemenië of Duitsland te spelen. Nieuwegein, alias het Ne derlands vrouwenteam, en het Nederlands Handbalverbond (NHV) leggen zich bij het verbod van VWS neer. „Het is teleurstel lend dat we de finale niet kunnen spelen, maar oorlog is wel iets be langrijker dan een Europa Cup zei coach Bert Bouwer. „Als ze in het ene land vechten, gaan wij -niet bij de buren gezellig handbal- len." Nijmegen Anky van Grunsven -kan komend weekeinde tijdens de Nederlandse kampioenschap en dressuur in Nijmegen niet rij den op haar paard Bonfire. De 16- jarige Bonfire is net hersteld van een griepvirus en moet rust hou den. Van Grunsven rijdt het NK -op Gestion Idool, een minder er- varen paard. Haar kansen om voor de tiende keer nationaal kampioene te worden, zijn daar mee kleiner geworden. De deelna me van Bonfire aan de Europese kampioenschappen, van 30 juni tot en mét 4 juli in Arnhem, is niet in gevaar. Arnhem mag in 2001 ook het EK voer springruiters organiseren. De Gelderse hoofdstad kreeg de - voorkeur boven het Duitse Do- -naueschingen en het Zwitserse ;St. Gallen. Amstelveen Diederik de Boor- ",der is door de Koninklijke Neder- -landsche Roeibond benoemd in ""de nieuwe functie van 'ontwikke- -4ings-coach'. De Boorder begint op 1 september 1999 en heeft een ^■contract tot en met 2004. Belang rijkste taak voor de nieuwe coach is de begeleiding van het tweede "team van de bond, dat de basis moet vormen voor de nieuwe A- ...equipe na de Olympische Spelen van Sydney. Diederik de Boorder -was van 1996 tot februari 1998' bondscoach van de lichte roeiers. Door Hans Schelling Rotterdam De Nederlandse tennisbond en het Rotterdams Dagblad vormen een niet meer weg te denken twee-eenheid. De partners hebben in het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit een ideaal samenwerkingsverband gevonden. Sinds de tus senstand van het klassement wekelijks door deze krant wordt gepubliceerd, is het tenniscircuit nog meer bij de deelnemers gaan leven. Verantwoordelijk voor de standen zijn de medewerksters van het districtskantoor Rotterdam van de KNLTB, die achter de scher men een hoop werk verrichten. Voor Zita de Jongh, Caroline van Bohemen, Louanne Niemeijer en Suzanne Zwolsman is het gedu rende de zomermaanden steeds weer een race tegen de klok om de toemooiresultaten tijdig te ver werken. stimulator was. Met het publice ren van de tussenstand kreeg het tenniscircuit een grotere uitstra ling. Het systeem loopt als een trein. De bondsgedelegeerden zorgen er na elk toernooi voor dat de resultaten tijdig bij ons op kan toor binnenkomen. Bij ook maar één klein foutje in de tussenstand krijg je meteen een belletje van de desbetreffende speler of speel ster." „Helaas zyn de Bureaumana- Masters in al die jaren nog wel eens door nog maar al te goed hoe het in slecht weer ge teisterd. aatste finale- Ik was toen net. begonnen dag verregen de vong jaar bn de tennis bond. Wy had- volledig was wel heel erg droevig. Be KNLTB verschuiving mg te maken van de diverse met het tennis- competities circuit wekelijkse tus- gevolgen senstand was er nog niet en óók het aantal categorieën, met alleen de B, C en D-klasse, was bedui dend minder." Nederlands grootste tenniscircuit met een kleine honderd toernooi en onderging in 1990 een ware metamorfose. De koppeling van het Masters-toemooi aan de veel minder populaire districtskampi oenschappen lijkt negen jaar later een niet meer terug te draaien vondst. „Daardoor groeide het tenniscir cuit jaarlijks," vertelt de in Nieu- werkerk aan den IJssel wonende De Jongh. „Dat kwam voor een groot deel door de krant, die de voor het tenniscircuit hebben. Een andere toemooikalender zal pas op z'n vroegst in 2001 ingaan." De opzet van het Rotterdams Dag blad Tenniscircuit blijft onveran derd. De twaalf spelers en speel sters met het hoogste aantal pun ten in de categorieën BI, B2, Cl, C2, Dl en D2 kwalificeren zich voor de Masters. Om tot een sche ma van zestien te komen, worden de resterende vier spelers/speel sters aan de hand van de hoogste gemiddelden 'binnengeloodst', De plaatsing bij de Masters ge schiedt aan de hand van het hoog ste gemiddelde en de eindstand van het klassement. In de Bl-ca- Louanne Niemeijer, Caroline van Bohemen en bureaumanager Zita de Jongh (v.l.n.r.) van hettennisdistrict Rotter dam zien de achttiende editie van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit weer met veel vertrouwen tegemoet. 'Met het publiceren van de wekelijkse tussenstand heeft het Tenniscircuit een grotere uitstraling gekregen.' Foto ingrtd van tegorie houdt de wedstrijdcom missie ook rekening met de KNLTB-ranglijst. Zita de Jongh; „Zeker bij de lo ting van de Masters is het voor ons altijd leuk om te zien welke gezichten achter de namen zitten. Ook krijg je grappige reacties van tennissers buiten de Rotterdamse regio. Die wisten soms niet eens dat ze zo hoog op de ranglijst ston den en nemen de uitnodiging voor de fmaleweek dan graag in ontvangst, De invoering van prij zengeld tijdens de Masters is dit seizoen weer een positieve ont wikkeling. Wij werken als KNLTB en Rotterdams Dagblad al jaren met dezelfde groep. Dat maakt het allemaal een stuk ge makkelijker. Het Tenniscircuit staat gewoon als een huis." Aantal deelnemers 129+ 65-128 33-64 17-32 - Rotterdam —'De achttiende êdir tie van het Rotterdams Dagblad Tenniscircuit ként een primeur. Voor het eerst wordt bij de Mas tera 'van.'Nederlandse grootste tenntedraut prijzengeld uitbe- i taald. Tijdens de finaTeweek yan r* maandag 6 tóten met 12 Septem ber is ér opde'gravelbanen van het Rotterdamse Victoria in to- taal 7600 gulden te .verdienen. De winnaars in de BI- enB2-ca- tegorie ontvangen vijfhonderd gulden, voor de verliezende B-fi nalisten ligt vierhonderd gulden - aft*. oyy l ,h'- klaar. De sterksten inde Cl-, C2»,< Dl- en D2-kIasseincasseren drie-' honderd gulden, de mummers twee in deze categorieën' gaan met tweehonderd gulden naar huis, 'V - De winnaars ontvangen tevens een HEAD-pakkët ter waarde van 250 gulden; alle verliezende finalisten mog^n een Akai-radio- eassetterëcorder in ontvangst nemen. Voor de winnaars van de derde prijs z|jn er midweken Port Zélande (aangeboden door Gran Dorado) en passe-partouts voor hetABNAMRO wereldten- nistóemooi 2000 (aangeboden door Ahoy1 Rotterdam). De nummers vier in alle catego rieën incasseren by de prijsuit reiking een Akai draagbare CD- speler. Voor de vijfde tot en met zestiende prijs maken Sportline tennistassen en Diadora T-shirts de goed gevulde prijzenpot com pléét Tevens worden onder de aanwezige Mastera-deelnemers bij de loting van de Mastera weer diverse extra prijzen verloot r'-45" 36 '28" .21 6 W 28 YlOv 'r28 r 21 ,r;ï5"- 15 Het Rotter dams Dagblad houdt de regio nale tennis- prestaties ook deze zomer weer nauwge zet bij. In elke maandagkrant berichten 'we over de toer nooien en pu bliceren we al le uitslagen, in principe in el ke donderdag krant melden we de tussen standen in de diverse categorieën. De waardering van de toemooiresultaten geschiedt aan de hand van een tabel. Met name de splitsing van 'categorie-spelers' (dezelfde speelsterkte als de klasse van het toemooi-schema) en 'met-categorie-spelers' (lager niveau) is van groot belang voor de puntenwaardering. Een vereiste voor deelname aan de Masters is dat de punten in minimaal twee toernooien zijn behaald. De in een hogere speelsterkte behaalde punten worden ook meegeteld, met uitzondering van eventuele bonuspunten. Voorbeeld: een Cl-toemooi met 25 inschrijvingen: veertien Cl-spelers, negen C2-deelne- mers en twee Dl-klanten; dus veertien mededingers van het juiste niveau en elf uit een an dere klasse. Voor de Cl-spelers geldt in de waarderingstabel de kolom 9-16 en voor de ande re participanten de kolom 17-32 (25 deelnemers). Resultaat 2e plaats jv*3é/4e' pfaats 5e/8e plaats 9e/l&e.p(aats 17e/32e" plaats 33e/64e plaats Rotterdam* OMgbUd Den Haag Staatssecretaris Vliegenthart (VWS) beeft gisteren haar nota 'Kansen voor de Topsport' door de Tweede Kamer geloodst. Zij kreeg slechte twee moties te verduren. De topsporter bezit nu een officiële maatschappelijke status en heeft recht op een minimumsalaris, indien hij of zij geen dienstver band heeft by een profclub of een sponsor, dan wel goed kan leven van verdiend prijzengeld. In de regeling worden alle soorten topsporters gelijk gesteld en gelijkelijk beloond. De politieke aanname van Vliegentharts nota betekende een teleurstelling voor de sectie topsport van de nationale sportkoepel NOC*NSF, die topsporters wilde belonen naar pres tatie. De bewindsvrouw zal de nota uitwerken en naden ken over de moties. De eerste was van Middel (PvdA), Hij wilde dat topsporters extra bijverdiensten kun nen onderbrengen in een pensioenregeling. De an dere kwam van Atsma (CDA), die (veel) meer geld wilde zien voor het antidopingbeleid, met name in de breedtesport. Vliegenthart zei dat doping en doping- bestrijding nog apart zullen worden behandeld. De staatssecretaris heeft in elk geval de hele Neder landse topsport geprofessionaliseerd. Topsportera hoeven zich niet langer meer op de armoedegrens uit de naad te trainen voor titels in medailles. Zij zullen vanaf 2001 in een stipendium een salaris genieten van 1300 gulden netto per maand, inclusief bijver dienste. De overheid betaalt daarvan maximaal 1000 gulden. Ze mogen tot 125 procent bijverdienen. Het is een tegemoetkoming die kan samengaan met stu die of werk. Vliegenthart oogstte van alle partijen complimenten voor haar voortvarendheid. NOC*NSF hield scepsis en wil in de overgangsregeling aantonen wat de lacu nes zijn, opdat de wetgeving alsnog wordt aangepast naar 'loon naar prestatie'. Daarvan is ook Middel voorstander, gezien zijn motie voor een pensioenre geling. X Middel, Rijpstra (WD), Atsma, Ravestein (D66) en. Hermann (Groenlinks) plaatsten wel de nodige; kanttekeningen. Middel vond dat VWS moet toezien, op het democratisch functioneren van het sportbe*' stuur, juist ook in Nederland. Middel, Atsma en Ra-' vestein klaagden over de bovengrens van 300 top sporters die de 1800 gulden op hun girorekening mo gen verwachten. Vliegenthart zei dat ze niet rigide vasthoudt aan een maximum. Op dit moment zijn het er nog 150. Dit aantal zal oplopen, maar dat is volgens haar geen ramp. Hooguit 350 'ongesponsorden' gaan tot de bes te acht van de wereld behoren, zodat ze het salaris verdienen, Vliegenthart zei te verwachten dat er ook uitstroom zal zijn bij prestaties die sponsors aanlok ken. Atsma sprak de hoop uit dat Vliegentharts nota over de breedtesport spoedig wordt gepresenteerd met veel aandacht en middelen voor de dopingbestrij- ding. Hij vond 1.6 miljoen voor 2500 dopingcontroles te weinig.Minimaal het drievoudige is noodzake lijk, waarbij het van belang is in Nederland een eigen laboratorium te hebben." Een laboratorium is nog ver weg, hoewel voor VWS niet onbespreekbaar. Zurich Servette is gisteren voor de zeventiende keer kampioen van Zwitserland geworden. Na de 5-2 overwinning op concurrent Laüsanne Sports heeft de club uit Genève op de laatste speeldag de titel vei liggesteld. Grasshoppers mag zich vice-kampioen noemen. Lausanne Sports moet na de nederlaag ge noegen nemen met de derde plaats. Trainer Luis Fernandez van Athletic de Bilbao is gisteren voor zes duels geschorst. De Spaanse voet balbond strafte de coach wegens wangedrag in de thuiswedstrijd tegen Barcelona, afgelopen zaterdag. Fernandez duwde de vierde official en beledigde de scheidsrechter in de door Bilbao verloren wedstrijd (3-1). Luis Fernandez mist de laatste twee duels van deze competitie en de eerste vier van het nieuw? sei zoen. ViaardlngenHet clubkampioen schap degenschermen van de Vlaardingse schermvereniging Trefpunt is gewonnen door Mik kel Suijker. In 1997 had Suijker zich ook al tot clubkampioen laten kronen. Frans Warmerdam werd tweede en William Klaassen be kroonde zijn rentree met een der de plaats. Dooreen motorongeluk was hy meer dan een jaar uit de roulatie. Mady Hogenboom, vorig jaar nog winnares, kwam in de zaal aan de Thorbeckestraat in Vlaardingen niet verder dan de vierde plaats. Bij de junioren veranderde er niets in vergelijking met vorig jaar. Ronald Ekhart prolongeerde zijn titel. Iwan Groeneveld en Roel van der Pot moesten genoe gen nemen met respectievelijk zilver en brons. De strijd bij de jeugd ging gepaard met de nodige emoties. Otto Reith (zilver) en Roy Baas (brons) hadden moeite de superioriteit van debutant Ed win Dijk te erkennen. De schermjeugd van Trefpunt kan ook terugzien op een uiterst succesvol internationaal toernooi in Veldhoven. Onder het 127 man sterke deelnemersveld was een Vlaardingse delegatie van acht schermers. Zes van hen vielen in de prijzen. In de categorie pupil len stonden er zelfs alleen maar Vlaardingse junioren op het podi um. Ronald Ekhart legde beslag op de eerste plaats. Hij zag zich op het podium geflankeerd door Roel van der Pot die tweede werd en KoosBeke. Bij de kadetten veroverde Iwan Groeneveld het zilver. Hij nestel de zich keurig tussen twee Belgi sche schermers. Bij de benjamins B werd de Vlaardingse clubkam pioen Edwin Dijk tweede. By de benjamins A was er brons voor Vlaardinger Tom Nichting, Door Nick van der Sluis Schiedam—Basketbalclub Juven tus komt volgend seizoen uit in de tweede klasse van het rayon. De Schiedammers degradeerden dit seizoen uit de promotiedivisie en zagen het niet zitten om in de lan delijke eerste klasse te spelen. De hoofdsponsor heeft zich terugge trokken en landelijk spelen is fi nancieel niet meer haalbaar voor de club. Bovendien stopt en ver trekt een onbekend aantal spe lers. Ook is nog onzeker of coach Peter van der Waal na zijn eerste seizoen er nog een jaar aanplakt. Het Schiedamse bestuur wilde een plaatsje in de eerste klasse van het rayon West, maar dat ver zoek werd niet gehonoreerd, „om dat," licht voorzitter Frits Quadt toe, „het rayonbestuur geen oog heeft voor onze mogelijkheden en slechte gewaagt van een terug trekken uit de landelijke competi tie. Zodat we in de tweede klasse van het rayon, op de plaats van ons huidige tweede team, zullen worden ingedeeld. Willem Doornik, de laatste jaren aanvoerder, kan enerzijds begrip opbrengen voor het bestuurs- standpunt, maar heeft er ander zijds "duidelijk moeite mee zich neer te leggen bij de volledige te loorgang van Juventus in de lan delijke competitie. Maar Doornik weet ook dat hij voor de toekomst niet echt recht van spreken meer heeft, omdat hy definitief beslo ten heeft met de actieve wed strijdsport te stoppen. „Eigenlijk wilde ik aan het einde van het vorige seizoen al stoppen, maar kon toen overgehaald wor den omdat er weer een goede trai ner (Peter van der Waal, red.) zou komen. Daarmee zou een einde komen, dacht ik, aan een periode waarin Juventus stuurloos door de competitie dreef na het vertrek van de toenmalige coach Arjan de Bruin. Maar er verdwenen in de aanloop naar de competitie toch meer spelers dan verwacht en vooral daardoor speelden we ei genlijk een kansloze competitie. Thuisfront Maar dat," benadrukt Willem Doornik met klem, „is niet de voornaamste reden dat ik stop. Ik ben op een leeftijd gekomen (34 jaar, red.) dat ik het spelen van wedstrijden te vaak als een belas ting ben gaan zien en daarnaast eist ook het thuisfront meer aan dacht op. In de komende jaren blijf ik alleen trainen bij Juven tus. Een herhaling van het afgelo pen seizoen, toen ik terugkwam op mijn besluit te stoppen, zit er voor de volgende competitie ze ker niet meer in." Geen reden voor de scheidende aanvoerder om zich niet, zy het op afstand, te bemoeien met de toe komst. Als speler moet je er na tuurlijk naar streven altijd zo hoog mogelijk te spelen. Daarom kan ik het me niet voorstellen dat de ploeg, die is overgebleven, zich zo maar zal nerleggen bij die ver sterkte degradatie. Er komt ook nog wat versterking, heb ik begre pen, al zal het verlies van ook nog eens Atilla Gültana (die weg gaat omdat hij 'hoger' wil blijven spe len) voor het bestuur wel door slaggevend zijn." Willem Doornik begon met bas ketballen als 12-jarig jongetje by OenO in Overschie en maakte de overstap naar Juventus mee toen zijn vereniging fuseerde met de Schiedamse club. „Ik kan wel stellen dat ik een echte Juventus- man geworden ben in de loop der jaren en ik kan me dan ook niet voorstellen nog ergens anders te spelen of trainen. Daarvoor is de club me teveel aan het hart gebak ken." De recente ontwikkelingen bij Ju ventus heeft Doornik met de nodi ge argwaan gevolgd. „Ik heb na tuurlijk oog voor de gang van za ken en zie ook wel dat de toe komst wankel is. Maar ik begrijp gewoon niet dat er in Schiedam niet veel meer belangstelling voor de basketballerij is. Vooral gezien het verleden, toen Juventus nog hallen vol toeschouwers trok." De club trok ooit zelfs internatio nals en wist sponsors aan zich te binden.(Maar dat is een manco, dat voor de gehele regio opgaat. Het blijft vreemd dat uitgerekend in dit gebied geen sponsors te vin den zijn. Zelfs Rotterdam Basket ball (nu Gunco, red.),toch altijd een eredivisiedub, heeft moeite topbasketbal in de regio te stimu leren. De tijden zijn blijkbaar drastisch veranderd." „Wij hebben de laatste drie jaar toch ook op bijna het hoogste ni veau in de landelijke basketbal competitie gespeeld en ons daar twee jaar goed kunnen handha ven. Maar 'hoog spelen' blijft blijkbaar voornamelijk een cen tenkwestie en als er geen geld meer is om landelijk te spelen, dan moeten daaruit de conclusies getrokken worden. Hoe jammer dat ook is." Nu Juventus weer in het rayon West gaat spelen, kan het vereni gingsleven weer helemaal in de Sporthal Oost geconcentreerd worden. Dat is positief, want als er iets funest is geweest voor het ver enigingsverband van Juventus is het wel de scheiding van competi- Nu Juventus niet meer op landelijk niveau speelt, kunnen alle Schiedamse teams weer hun wedstrijden in sportzaal oost af werken. Willem Doornik, afgelopen seizoen nog aanvoerder, keert niet terug in het eerste van Juventus. Foto peter Molenboer ties over de Margriethal (waar de landelijk spelende mannen de enige ambiance voor promotiedi visiewedstrijden vonden) en de sporthal Oost. „Dat de gehele vereniging weer onder één dak traint, wedstrijden speelt en sociaal samen is, kan heel belangrijk zijn voor de toe komst." Waarmee Willem Door nik absoluut niet gezegd wil heb ben dat hij zich moeiteloos bij het bestuursvoorstel kan neerleggen. „Zo hoog mogelijk spelen, daar gaat nog altijd een stimulans van uit." Rotterdam De kansen op promotie naar de vierde klasse zijn danig geslonken voor SVDPW. De voet balploeg van trainer Rob van Vliet verloor gistererr de uitwedstrijd van Jai Hind met 4-2 en is voor het' ontstijgen van de vijfde klasse nu afhankelijk van de wedstrijd zondag tussen Jai Hind en Steeds Hooger, Jai Hind staat er in de nacompetitie het beste voor. De Rotterdammers hebben zes punten uit twee wed strijden en hebben aan een punt tegen Steeds Hoo ger genoeg om onbereikbaar te worden voor de con currentie. Als Steeds Hooger van Jai Hind wint en SVDPW wint thuis van het al uitgeschakelde Wad- dinxveen, gaat het doelsaldo tellen, Al dat gereken was niet nodig geweest als de Schie dammers gisteren gewoon hadden gewonnen van Jai Hind. SVDPW begon heel sterk, kreeg legio kansen, maar wist er maar eentje te benutten. Martin Ver meulen, bezig aan zijn laatste seizoen als 'DPWer, zette de bezoekers op 0-1. Vlak voor rust kwam Jai Hind uit een vryetrap op gelijke hoogte. De Rotter dammers liepen in de tweede helft uit naar 3-1, maar een kwartier voor tijd bracht Hennie Rigters de span ning terug: 3-2. De mannen van Van Vliet vielen met man en macht aan, maar de gelijkmaker viel niet. Kort voor tijd werd het 4-2. „Maar Jai Hind is er nog niet," dacht Van Vliet. „Ik moet ze nog zien winnen van Steeds Hooger. Zo mak kelijk gaat dat niet Wij moeten er gewoon een stuk of zeven inschoppen tegen Waddinxveen en dan zien we achteraf wel hoever we zijn gekomen." Kort Bondig De felicitaties van K&B gaan uit naarMW27-trai- ner Cor van Hoeven Hij is geslaagd voor het exa men Trainer Coach 1 MVV27-doelman Dennis van Eek heeft een plek onder de lat gevonden bij de zon dagamateurs van Sparta Schiedamse Boys moet nog even wennen aan de namen van de nieuwe spe lers Zo komen Kelvin Verhoef! (in plaats van Ke vin) en Remco de Bruin (in plaats van Roberto) van SVVSMC naar de vijfdeklaser Bij het scheiden van de transfermarkt heeft HBSS Rick van Beyeren (SMS) nog veten aan te trekken Dc Vlaardingse honkbalvereniging Holy heeft van de gemeente Rot terdam en de Kamer van Koophandel een prijs ge kregen van 15.000 gulden MW27-speler Mikos Gouka heeft na de deceptie van afgelopen zaterdag, het eerste vliegtuig naar het Griekse Kos gepakt „Ik ga daar werken in een bar," gaf de Maaslander als reden voor zijn plotselinge vertrek Volgens K &B is hij echter op de vlucht voor liefdesperikelen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9