11 Startschot voor herinrichting Hoogstraat Schiedamse Muziekstudio 'Pa Paay' gaat plat Vlaardingse biljarttempel De Griffioen failliet Rotterdams Dagblad Extra fundering voor Hoogstraat na bestratingsdebacle bij Appelmarkt Rechtzaak tegen gewelddadige overvallers laat op zich wachten Dienst Stadswerk moet op zoek naar tijdelijk onderkomen Elf Atochem start overlast- overleg met gemeente De mooiste trouwringenstudio van Nederland SATIVAR JUWELIERS Rake klappen in ziekenhuis Beschonken overBroersvest Roth op herhaling Abonnee Service «ar© weker» voor hr 0800-06 42 Rotterdams Dagblad Waterweg vnjaag tjurn m Schiedam Maandagochtend negen uur. Dan gaat de renova tie en herinrichting van de Hoogstraat eindelijk van start. De afgelopen maanden is in de omgeving van de Schiedamse hoofdwinkelstraat al veel werkt verzet en zijn in de Hoog straat zelf de voorbereidingen getroffen voor de grootscheep se opknapbeurt. Het startsein voor het 'echte' werk wordt ge geven door burgemeester Reinier Scheeres en wethouder Luub Hafkamp. keistraat zullen accenten worden aangebracht naar ontwerp van verschillende kunstenaars, Met het project is een investering gemoeid van zo'n twee miljoen gulden. In dit bedrag zjjn ook de extra maatregelen opgenomen om straks verzekerd te zijn van De werkzaamheden bestaan on der meer uit het vernieuwen van de bestrating, het plaatsen van nieuw straatmeubilair en verlich ting. Verder worden ook de hoofd gasleiding en de riolering vervan gen. Op een aantal plekken in de win- een nieuwe bestrating van opti male kwaliteit. De extra maatre gelen zijn genomen nadat on langs werd geconstateerd dat de bestrating van de Appelmarkt er niet goed bij ligt. De straat tussen de Lange Haven en de Hoogstraat is gerenoveerd bij wijze van geste naar de winkeliers die al tijden wachten op het opknappen van de Schiedamse winkelstraat. Maar de Appelmarkt is absoluut niet het visitekaartje geworden dat de gemeente voor ogen stond. De stenen liggen los en zijn hier en daar, amper een paar weken nadat de stratenmakers de laatste steen erin hadden getikt, verzakt, Een zachte ondergrond en hevige stortbuien tijdens het bestraten, zijn de hoofdoorzaken van de slechte kwaliteit van de bestra ting. De Appelmarkt wordt daar om straks opnieuw bestraat. Om een herhaling van dit debacle te voorkomen gaat de gemeente een extra fundering van gebroken puin aanbrengen in de Hoog straat Ook zal er intensief toe zicht worden gehouden op de werkzaamheden. De bestratingsoperatie zal veel overlast geven voor de winkeliers en de klanten in de Hoogstraat. Dit is echter niet te voorkomen, zo stelt de gemeente. Om toch wat extra's te bieden is het parkeren tijdelijk gratis op de terreinen aan de Buitenhavenweg en de Zijl straat. Gedurende de werkzaam heden zal de Hoogstraat niet toe gankelijk zijn voor het bevoorra- dingsverkeer. Laden en lossen moet dan ook gebeuren aan de Lange Haven. Deze kadestra^t kan echter niet te zwaar worden belast. De vrachtwagens van de bevoorraders zijn dan ook gebon den aan een maximale lengte en breedte. Om die beperking zoveel mogelijk te kunnen handhaven zal een vrachtwagensluis worden aangelegd. Om de renovatie zo snel mogelijk te voltooien zal de bestrating van de Hoogstraat worden vernieuwd vanaf de Appelmarkt richting Koemarkt en tegelijkertijd ge deeltelijk richting Grote Markt. In het stuk Brede Marktsteeg/ Hoogstraat/Korte Kerkstraat moet eerst nog de riolering wor den vervangen, Dat zal gebeuren 18 tot en met 20 juni. Tijdens de bouwvak, de laatste week van juli en de eerste twee weken van au gustus, liggen de werkzaamheden stil. Dat is ook het geval tijdens de Brandersfeesten eind september. De complete planning is binnen kort te bekijken bij croissanterie Deli France, Hoogstraat 52. Het is een schril contrast, daar op de hoek van de Sin gel en Korte Singeistraat in Schiedam, in de 'put' verrijst een nieuw wooncomplex, ter wijl enkele meters verderop het laatste, enorm voorover hellend, slooppand met de grond gelijk wordt gemaakt. 'Het scheefste pand van Schiedam', wordt het in de Oostwljk ook wel genoemd. Maar het genoot ook grote bekendheid als de muziek studio van 'Pa Paay', vader van de zangeresessen Patri- ca en Yvonne. Studio Sound house, thans productiebedrijf van vele bekende reclame spots op radio en televisie, is inmiddels verhuisd naar een voormalige jeneverstokerij aan de Westerkade. Het nieuwbouwproject De Singelhof aan de Singel moet In het eerste kwartaal van het komend jaar worden opgele verd. Het behelst 38 wonin gen; appartementen, maison nettes, eengezins- en stads woningen. Op de piek waar de muziekstudio heeft g worden later nog vier e tementen gebouwd. Foto rooi Sander Sonnemans Rotterdam De behandeling van de rechtzaak tegen vijf van de ne gen overvallers die vorig jaar in Schiedam, Vlaardingen en Rotter dam huishielden, laat nog even op zich wachten. Het vijftal, onder wie de Rotterdamse leider Nelson F., moest zich deze week verant woorden voor hun misdaden, maar de zaak werd terugverwezen naar de rechter-commissaris voor nader onderzoek. Binnen drie maanden moet dat onderzoek zijn afgerond. Enkele maanden geleden werden in totaal négen personen uit Schiedam en Rotterdam gearres teerd omdat ze worden verdacht deel uit te maken van een bende overvallers die in totaal 33 gewa pende overvallen pleegde op win kels, taxichauffeurs en horeca-za- ken, waaronder twee McDonaJd's- vestigingen in Schiedam en Vlaardingen. Inwisselende samenstellingen en met wapens op zak - meestal riot guns - werden vooral cafés met een bezoek Vereerd'. Geweld of het dreigen met geweld werd daarbij niet geschuwd. In de meeste gevallen droegen de over vallers bivakmutsen om onher kenbaar te blijven. In maart dit jaar stond het eerste lid van de bende, de 19-jarige Mi chael R. uit Schiedam, al voor de rechter voor zijn aandeel in elf van de 33 overvallen. Volgens R. werden vooral Antilliaanse en Kaapverdiaanse jongens geron seld om te 'vechten voor het ge loof. Nelson F. werd door zijn groep islamitische onderdanen als een god gezien. De voor overvallen uitgezochte lo caties werden eerst op 'overvaige- schiktheid' geïnspecteerd. Het bij de overvallen buitgemaakte geld moest bij F. worden ingeleverd. Inmiddels is ook de 21-jarige Mo hammed M. uit Schiedam voor de rechtbank verschenen, omdat hij ervan wordt verdacht de overval len op de McDonald's te hebben gepleegd. De zaak is echter aan gehouden omdat justitie de aan klacht wil uitbreiden met nog een aantal geweldsdelicten. Datzelfde geldt tevens voor de vijf verdach ten die deze week op het beklaag denbankje plaats hadden moeten nemen. Justitie wil meer bewijs last verzamelen. De 19-jarige Schiedammer Eddie dl C. is één van die vijf die be hoorlijk wat gewelddelicten op zijn kerfstok heeft. Hem wordt in de tenlastelegging verweten ne gen van de in totaal ruim dertig overvallen te hebben gepleegd. De eerste twee dateren van mei vorig jaar. Een maand later was café Snellius in Schiedam Oost aan de beurt. Onder bedreiging van vuurwapens en een mes moesten de aanwezige klanten hun geld afgeven. Tydens een worsteling met één van de bezoe kers vielen schoten, waarbij één van de aanwezigen door een kogel werd getroffen en een ruit aan diggelen ging. Een andere cafébe zoeker werd met het mes gesto ken. Vuurwapen pok videotheek Crazy Sera aan de Schiedamse Oranjestraat, inmid dels verdwenen, stond op het lijst je van de jonge overvaller. „Als jullie rustig blijven, gebeurt er niets," klonk het van achter de bi vakmuts tegen de personeelsle den terwijl een vuurwapen op hen werd gericht. Met een kleine dui zend gulden en enkele videoban den ging de Schiedammer ervan door. Bij de overval op de video theek werd hij bijgestaan door Nelson F., die in juni van vorig jaar op het Land van Ris in Schie dam al een taxichauffeur zou heb ben beroofd. Hij deed dat met nog een eompaan, de 20-jarige E.P. uit Rotterdam. „Geld," kreeg het slachtoffer te horen vlak voordat hij uit zijn auto werd getrokken, „anders schiet ik je kop er af," F. wordt er tevens van verdacht sa men met De la C. de overval op vi deotheek Baly en snackbar Nep- tunus in Schiedam te hebben ge pleegd. Onder bedreiging van een vuur wapen werd het personeel ge dwongen geld af te geven, Met de overval op McDonalds aan het Vlaardingse Veerplein zou De La C., samen met Mohammed M, zijn grootste slag hebben gesla gen. Hij kreeg ruim zevenduizend gulden overhandigd nadat hij zyn vuurwapen op een personeelslid had gericht en het ook nog eens doorlaadde om zijn dreigementen extra kracht bij te zetten. Waar hij in oktober vorig jaar by een bero ving van een Rotterdamse winke lier nog met een bedrag van rond de drieduizend piek aan de haal ging, bleef hij bij de overal op de videotheek aan de Gerrit Ver- boonstraat met lege handen. De eigenaar keek recht in de loop van een geweer. „Je geld of je leven," luidde de boodschap. De video theekhouder reageerde geheel te gen de verwachting van de over valler in en verkocht hem een op- tater. Welke rol de twee andere van de vijf verdachten precies hebben gespeeld, is met geheel duidelijk. Wat wel vaststaat is dat het duo - Ivaldir S/Marcel D.~ ten tijde van de gepleegde feiten minderja rig was en ze bij diverse overval len hand- en spandiensten heb ben geleverd. Vlaardingen In het Vlaardingse Holy Ziekenhuis zijn vannacht ra ke klappen gevallen. Twee bezoe kers kregen onenigheid waarna ze op de vuist gingen. Daarbij werd een van de twee amokma- kers een bloedneus geslagen. De aanleiding voor de vechtpartij moet waarschijnlijk in de privé- sfeer worden gezocht. Dat er tij dens de knokpartij een mes zou zijn getrokken, wordt door de po litie ontkend. Schiedam Een 47-jarige Schie dammer heeft afgelopen nacht onder invloed van alcohol over de Broersvest gereden. De automobilist bleek 1,8 promil le alcohol in zijn bloed te hebben. Tegen de man is proces-verbaal Waardingen In mei speelde de Vlaardingse Theatergroep Roth het stuk Tan de brug af gezien' van Arthus Miller twee keer voor een uitverkochte zaal. Op 4,5 en 6 juni krygt het publiek nog een keer de kans de voorstelling, die zich afspeelt in het Italo-Ameri- kaanse Brooklyn van de jaren vijftig, bij te wonen. Het familie drama over liefde, haat, moord en verraad wordt gespeeld op het grote podium van de Stadsge hoorzaal. Het publiek neemt eveneens plaats op het toneel en zit als het ware middenin de voor stelling. Kaarten kosten veertien gulden en kunnen worden gereserveerd via2489456. Informatie over bezorging van de krant; maandag t/m vrijdag van 1 8.QQ tot 1 9.00 uur zaterdaa van is.ootot 16.30 uur Telefoon: 01 0-4004 444 Door Eefje Oomen Vlaardingen Het toekomstige huisvestingsplan van de ge meente Vlaardingen komt te laat voor de ambtenaren die in het pand aan de Hoflaan 27 wer ken. Het plan voor een nieuw onderkomen is waarschijnlijk pas klaar in het jaar 2010, zo heeft gemeentesecretaris Jan Brinkman deze week meege deeld. Door de nieuwbouwplannen rond het Buizengat moet de ge meente het pand, waarin de dienst Stadswerk is gevestigd, echter al in 2004 verlaten. Voor de honderd ambtenaren, die in dit gebouw zijn onderge bracht, moet voor een periode van zes jaar dan ook een voorlo pig onderkomen worden ge zocht Welk pand voorzo'n tijde lijke functie in aanmerking komt, is nog niet bekend. Duidelijk is wel dat zo'n verhui zing flink in de papieren zal lo pen. Om welke locatie het ook gaat, de gemeentewerknemers zullen er toch minstens over de zelfde faciliteiten moeten kun nen beschikken als op de Hof- laan. Dat het onderzoek naar nieuwe huisvesting meer dan tien jaar duurt, komt vooral omdat Vlaar dingen haar diensten wil her schikken. Zo wil het bestuur in de toekomst een duidelijk on derscheid maken tussen de af delingen, die veel contact heb ben met de burgers en de afde lingen, die meer achter de scher men werken. Met de indeling in zogenaamde frmtoffxce- en backoffice-taken moet in het huisvestingsplan rekening wor den gehouden. B en w willen een extern bureau voor het onderzoek inschakelen. De bestuurders ramen dat zo'n onderzoek de gemeente twee ton kost. Raadsleden lieten deze week weten dat dat bedrag in ie der geval niet mag worden over- schreden. SRG-fractievoorzitter Rien Lensvelt noemde de ge raamde som 'erg hoog'. Hij vroeg zich dan ook af of het on derzoek niet beperkt kon wor den tot een 'quickscan'; een kor te weergave van de huisves tingsproblematiek. Te veel extern Groenlinks-fractievoorzitter Ben van der Velde had er bezwa ren tegen dat er 'voor elk pro bleem' steeds maar externe bu reau's worden ingeschakeld. Volgens hem besteedt de ge meente al teveel uit aan particu liere ondernemingen. Omdat er in dit geval echt speci alistische kennis in huis moet worden gehaald, gaf Van der Velde toch zijn fiat aan het be stuur. De wens om alle'gemeentetaken op één locatie onder te brengen, staat voorop in het onderzoek. Of dat mogelijkis, moet nog blij ken. Het is ook onduidelijk of het huidige stadhuis onderdeel uit zal maken van het nieuwe huisvestingsplan. De Vlaardingse politieke partij en zijn het er wel over eens dat het oude gedeelte gehandhaafd moet worden. Of het per se nog een werkplek moet blijven voor de ambtena ren, staat voor hen echter niet vast. Al jaren wordt geklaagd over de slechte arbeidsomstan- digheiden in het stadhuis. Pvda-fractievoorzitter Anny At- tema heeft al wel het idee geop perd om de leegstaande winkel ruimten aan het Veerplein de /ronto/Ace-functie te geven. „Nu zitten er toch almaar van die dumpzaken in." Vlaardingen Zeker waar het pe nibele onderwerpen als stank-of rookoverlast betreft is de zware industrie aan de Waterweg over het algemeen niet te openhartig. Zelden gebeurt het dan ook dat het bedrijfsleven uit zichzelf aan biedt bewoners beter voor te lich ten. De petrochemische onderne ming Elf Atochem, die op de Rot terdamse Vondelingenplaat huist, nam die stap wel. Deze week ging de gemeente Vlaardingen gretig in op het aan bod van Elf. Wethouder K, van der Windt en bedrijfsdirecteur F. de Haas heb ben afgesproken om elk half jaar met elkaar te overleggen. Tijdens dat beraad moet ondermeer de stankoverlast aan de orde komen. Door met de onderneming rond de tafel te gaan zitten, hoopt de gemeente de burgers beter en sneller in te kunnen lichten. Door de overheersende zuidwestelijke wind hebben voN d de Vlaardin- gers last van de sie geuren van het Elf-terrein. Vorig jaar decem ber waaide er bijvoorbeeld nog een grote stankgolf over de stad. De stap van Elf past binnen de re cente trend in het nationale en in ternationale bedrijfsleven om over beleidsstappen meer verant woording af te leggen. Bekend voorbeeld is de beleidsomslag bij het Shell-concern. Sinds kort tracht dat bedrijf, dat voorheen erg 'gesloten' opereerde, zich ope ner op te stellen. De ommeslag bij Elf heeft volgens een gemeentewoordvoerder voor al te maken met de nieuwe visie van De Haas. Die directeur trad pas geleden aan. Vlaardingen Het Vlaardingse biljart- en snookercentrum De Griffioen is failliet verklaard. Cu rator C. Nijhuis heeft dit beves tigd. Volgens haar kampen de ei genaars met een oude schulden last van circa hondertachtigdui zend gulden. De achterstallige be talingen bestonden altoen de hui dige uitbaters De Griffioen over namen. Het biljartcentrum blijft voorlo pig geopend. De curator is nu be zig de financiële situatie van De Griffioen nader te onderzoeken. Nijhuis gelooft namelijk dat De Griffioen nog steeds bestaans recht heeft. „Het is een belangrijk biljartcentrum waar genoeg men sen over de vloer komen," zegt ze. Leo van der Lubbe, vice-voorzit- ter van het distriet Waterweg Noord van de Koninklijke Neder landse Biljartbond, zegt dat hij verbaasd is over het faUlisement. Een eventuele sluiting van De Griffioen zou volgens Van der Lubbe Ingrijpende gevolgen heb ben voor de plaatsteiijke biljart- sport. „Zeker voor de vier vereni gingen die er nu spelen. Ook voor het organiseren van grote toer nooien kan het een groot pro bleem worden." Van der Lubbe heeft wel vermoe dens gehad dat De Griffioen het moeilijk heeft. De huidge eige naar heeft veel geïnvesteerd in het pand, zo weet de Vlaardinger. De zaak is verbouwd en vorig jaar zijn er nieuwe, grote wedstrijdta fels neergezet. Van der Lubbe: „De Griffioen is ideaal voor het houden van driebandtoemooien en andere grote biljartevenemen ten. Maar ja, de eigenaar is volle dig afhankelijk van de biljart- sport. En de belangstelling voor biljart neemt nog steeds af." Gezien De Grifioen al verschillen de keren van uitbater is veran derd, verwacht Van der Lubbe dat er ook deze keer een geïnteres seerde zich zal melden. „Daar heb ik wel hoop op. En de gemeente Vlaardingen zal, denk ik, ook blij zijn als De Griffioen de huidige bestemming blijft behou den." De eigenaar van het bftjartcen- trum weigert in te gaan op het faillisement. DF GRIFFfO DeGrfffioenreen beiangrljkbiljartcentrum voorde regio. Sluitingzoudesastreuszijn voordebiljart- clubs die er hun domicilie hebben. Foto Roei oiikstra Neem nueen pr.>«fat»c-ri! Dctla korting van 0 JSf noteer mij voor zo'n voordelig proi^bonnemeirt r^ -- t - '{6 weken voor slechts 29,-} V* -1 Voort::....,..,.irn/v.f ;.vi. controle bezorging) Handtekening:/. fc' Naam: Pi - Adres:...". ^Postcode: Telefoon: *- Bank/gironr. Stuur dpze bon In een envelop zonder postzegel naajr -F Ff Rotterdams Dagblad, Afd. Abonnee Service V- Antwoordnummer 1579,30OOVB Rotterdam" itebe2org)r^)| mttardMH Dt£lsi*A ifcrfeïfr

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1