17 7 Oranje doet het massaal In de broek ■S K im de schaaii bewonderen in bet Home VA N O de sportiefste krant... i1 Diarree, misselijkheid en braakneigingen treffen de spelersgroep in Brazilië Luxemburgo: 'We hebben na rust voetballes gehad' Jong Israël naaste belager Jong Oranje Bondscoach Gould van. Wales neemt ontslag Vialli beëindigt actieve loopbaan Lothar Matthaus sluit carrière af in Amerika jW Ï998-1999 Nü bij een abonnement twee kaarten voor de kampioenstentoonsteliing van Feyenoord in het Home of History cadeau! Voordelig kennismaken i: 'j%eneorc l&të* het Rotterdams Dagblad Vul de bon in of bel gratis 0800-0642 f Rotterdams Dagblad j Rotterdams Dagblad vv,/V/ Maandag 7 juni 1989 Door Marcel van der Kraan Salvador Het Nederlands elftal is in Brazilië massaal getroffen door diarree en braakneigingen. Een barbecue in het teamhotel, twee dagen voor de wedstrijd te gen het gastland, is waarschijnlijk de oorzaak van alle lichamelijke klachten. Ook enkele Nederland se journalisten en fotografen zijn ziek geworden. Philip Cocu en Ronald de Boer waren er het ergst aan toe. De dag en de nacht voor de wedstrijd brachten zij doof op het toilet of hingen zij brakend boven de bad kuip. Volgens Frank de Boer was z'n broer doodziek en hij zei niet te kunnen beschrijven 'wat een vieze bende' het in de badkamer was. Giovanni van Bronckhorst, Bert Konterman, Michael Reizi ger, Patrick Paauwe en Edgar Da vids liepen eveneens 24 uur lang leeg. Eerder in de week was Rijk aards assistent Johan Neeskens al geveld door buikloop. Een dag na de wedstrijd eiste de diarree weer een slachtoffer. Marc van Hintum maakte de training op het strand niet meer mee en bleef de hele dag op het toilet van zijn kamer. Konterman: „We zijn met z'n al len aan de 'race-kak' gegaan. Het is vrijdag begonnen en na de wed strijd voelde ik m'n darmen nog opspelen. Met de middeltjes van de bondsarts is de diarree geluk- Sportp rijs vragen Lotto 22:1-5-8-9-34-42. Reservegetal 36. Cyferspei:274048 Toto 22:3-3-1-2-1-1-2-1-2-2-2-3-1. Duitse lotto: ii-19-21-3 M348. Reservegetal: 32. Supergetal: 9. Spel 77- 600 2579. Super 6.008 482 Belgische lotto: 9-10-12-17-19-38. Joker- 4009859- kig voor de wedstrijd opgehou den. Maar je merkt het wel en het verzwakt je toch. Het is door be paald eten hier gekomen. Daarom leef ik, net als de anderen, nu al leen nog maar op rijst, brood en bananen." De medische staf verwacht dat ne gentig procent van de selectie vandaag klachtenvrij za ijn. Voor het tweede duel tegen Brazi lië bekijkt Frank Rijkaard pas op het laatste moment wie er alle maal fit zijn.Achteraf," moest de bondscoach erkennen, „hadden we niet gedacht dat het zo'n aan slag op de fysieke gesteldheid zou doen. Het is een flinke tegenval ler tijdens deze trip." De darmsioomissen braken Oran je in het eerste duel met de Brazi lianen behoorlijk op. Philip Cocu werd al na een half uur naar de kant gehaald. De Barcelona-spe- ler kwam met zijn verzwakte li chaam niet vooruit. Ronald de Boer haalde de rust wel, maar plofte in de kleedkamer 'gesloopt' neer. De Boer: „Ik dacht dat ik door de medicijnen wel weer fit was. Maar in het veld miste ik de kracht om na een actie de laatste pass te geven. Normaal kan ik Ro berto Carlos best aan en heb ik er geen moeite mee om hem te be spelen." Niet iedere speler bezweek. Rijk aard: „Edgar Davids liep in de rust op het toiiet helemaal leeg. Echt, hii zat alleen maar op de wc. Maar in de tweede helft deed-ie er in het veld gewoon nog een schep je bovenop. Dat was voor mij on gelooflijk om te zien." Goed gesprek Clarence Seedorf, die enigzins ge spaard was gebleven van darm klachten fik heb één keer een goed gesprek met de wc gehad'), was ervan overtuigd dat Neder land met elf fitte spelers in de eer ste helft veel minder problemen met de Brazilianen zou hebbèn gehad.Als je met zo'n verzwakte ploeg toch zo'n goed resultaat haalt tegen een topnatie als Brazi lië, wil dat veel zeggen. Als ieder een bij ons fit was geweest, had er nog meer in gezeten." Bondsarts Huib PlempeT zei niet te hebben overwogen om de zieke voetballers een speelverbod op te leggen. Volgens hem was het na het toedienen van medicijnen me disch verantwoord om de spelers in actie te laten komen. „We heb ben het er wel over gehad maar de spelers hebben zelf niet aangege ven dat ze liever langs de kant ble ven. Ook Frank Rijkaard wilde heel graag met dit elftal begin nen. Voor mij was het geen pro bleem. De meesten hadden alleen diarree, bij sommigen ontaardde het ook in misselijkheid en bra ken." Voedselvergiftiging Plemper zegt bijna zeker te weten dat de darmklachten het gevolg zijn van een voedselvergiftiging. Alleen gelooft hij niet dat de bar becue bij iedereen de boosdoener is geweest. „Sommige jongens waren al twee dagen voor die barbecue ziek. Je weet dat deze dingen kunnen ge beuren als je naar dit soort landen gaat. Maar we hebben onze eigen kok bij ons. Die gaat in elk restau rant en hotel de keuken in, in specteert al het eten, let op de hy giëne en duikt zelfs in de vries kist. Bjj de barbecue heeft hij van het begin tot het eind bij het vlees gestaan om te checken of alles gaar was. Ook is de spelers vooraf verteld wat ze niet mochten eten." Salvador Het overwicht van Brazilië in de eerste helft van het oefenduel tegen Nederland lever de de vice-wereldkampioen zes kansen en twee doelpunten op, van Amoroso en Giovanni. „We hadden met 5-0 de rust in moeten gaan," mopperde coach Wander- ley Luxemburgo. Dat Oranje tot 2-2 terugkwam en in de slotfase zelfs nog kansen op de zege had, vond Luxemburgo onvoorstelbaar, zo schamperde hij. „Gebleken is dat deze ploeg nog veel moet leren. Als je in de eerste helft verreweg de betere ploeg bent, moet je vaker dan twee keer scoren. En een 2-0 voor sprong moet je dan juist uitbou wen in de tweede helft. Wij lieten Nederland echter terugkomen in de wedstrijd." Volgens Leonardo, spelend bij AC Milan, was het gelijke spel te wij ten aan gebrek aan speldiseipline in de Braziliaanse ploeg. „Wij hadden met 5-0 kunnen winnen, maar dan moet je wel geconcen treerd blijven spelen," sprak de middenvelder in vloeiend Engels. „Wij lieten ons echter in de twee de helft door het felle spel van Ne derland afbluffen. We hadden kunnen weten dat zij totaal an ders zouden gaan spelen. Neder land is een grote ploeg en wilde niet afgaan. Brazilië had na de 2-0 scherp moeten blijven." Brazilië speelde met Amoroso en Giovanni in de aanval en de ar tiest Rivaldo vanaf het midden veld in een zwervende rol. In de eerste helft legden zij de Neder landse defensie telkens in de lu ren, maar na de rust waren ze zel den gevaarlijk. „Dat was de ver dienste van Nederland," bekende Luxemburgo. Na de hervatting speelde Oranje pressievoetbal, waarbij de verde digers van Brazilië constant on der druk stonden. Daardoor maakte het combinatievoetbal plaats voor lange ballen op de spitsen. „Wij hebben in de tweede helft voetballes gehad," conclu deerde Luxemburgo. .Nederland speelde fantastisch voetbal, ik heb genoten. Wat ik bij Nederland zag na de rust, wil ik in de nabije toekomst in onze ploeg terugzien. Eén aspect viel mij vooral op. Davids en Seedorf zijn middenvelders, die 2owel verde digend ais aanvallend kwaliteiten hebben en ook nog een goede pass en een individuele actie kun nen maken. Zij droegen hun ploeg na de rust Zenden vond ik aan de rechterkant de beste spe ler in de tweede helft." Phillip Cocu (m) wordt af- Evanilson, terwijl Edgar Davids de aanval over neemt. De darm stoor nissen bra ken Cocu be hoorlijkop.Hij werd al na een naif uur naar de kant ge haald. De Bar- celona-speler kwam metzijn verzwakte li chaam niet VOOrUlt. Foto Cor Mulder/ANP HerzJiya - Jong Israël is de naaste belager van Jong Oranje in de strijd om de tweede plaats in poule 6 van het EK-kwalificatietoemooi voetbai De ploeg won zaterdag met 2-1 van Oostenrijk en heeft twee ver- hespunten meer dan Jong Oranje, dat tweede staat. Het ongeslagen Spanje kan de eindzege bijna niet meer ontgaan. De tweede plaats is belangrijk. De ne gen poulewinnaars van de EK-kwalificatie en de ze ven beste nummers twee strijden in november in een thuis- en uitwedstrijd om acht plaatsen voor het Eu ropees kampioenschap voetbal. De beste vier landen van die eindronde kwalificeren zich voor de Olympi sche Spelen in Sydney. BolognaBondscoach Bobby Gould van Wales heeft ontslag genomen na het 4-0 verlies van zijn ploeg za terdag in het EK-kwalificatieduel tegen Italië. Wales staat derde in groep 1 en is nog niet uitgeschakeld voor het EK 2000, maar Gould heeft er genoeg van. „Ik wil dat de jongens het halen en ik denk niet dat het ze met mij lukt," zei hij. Gould was vier jaar bondscoach van Wales. Milaan Gianluea Vialli stopt na 19 seizoenen als profvoetballer. Hij gaat zich concentreren op zijn baan als manager bij Chelsea. De Italiaan volgde in '98 Ruud Gullit op bij de Londense club als speler/ manager. Vialli, die in juli 35 jaar wordt, begon als profvoetballer in 1980 bij Cremonese, Na vier jaar vertrok hij naar Sampdoria waar hij acht seizoenen bleef. Met de club uit Genua werd hij in '91 Italiaans" kampioen en verloor hij in '92 in de finale van de Eu ropa Cup 1 na verlenging met 1-0 van FC Barcelona. MünchenLothar Matthaus staat met één been in de Amerikaanse profliga MLS. De recordintemational start het komende seizoen als libero bij Bayém Mün chen, maar maakt in de winterstop of aan het einde van het seizoen de oversteek naar New York/New Jersey MetroStars. De 38-jarige voetballer kan daar in de herfst van zijn loopbaan ruim twee miljoen gul den per jaar verdienen. Matthaus, die nog tot de zo mer van 2000 in München onder contract staat, leek aanvankelijk direct naar New York te verhuizen. ,Als ik met de vuist op tafel had geslagen, was ik weggeweest," stelde de routinier. „Maar ik ben Bay- ern na al die jaren ook wel iets verschuldigd." i - sP: Ik neem een abonnement op het Rotterdams Dagblad, De eerste twee weken zijn.gratis. - .Daarna,, betaal iMutomstisch.f:t31,98 per maand. Als extra verrassing ontvang ik twee toegangskaarten F -, iybónri&lcampioe'nstenfoohstèlling van Feyenoord in het Home of History. Q Ik neem een vrijblijvend proefabonnement op het Rotterdams Dagblad van 6 weken voor f29,-. Ik betaal dit bedrag automatisch en ontvang als verrassing de Feyenoord poster. Naam: t.Vcorl:.."m/v Adres:Mn Postcode: .v .Plaats: telefoon;,t.fcy.t^TOo&ole.tKzofgtiigl Bank-/glrqnummer: Bij automatisch betalen ook uw b5nk-/glronummerlrwu]k«enuwbandlekemtig plaatsen. Stuur deze bon in een envelop -zonder postzegel- naar Rotterdams Dagblad, afdeling Abonnee Service, Antwoordnummer 1S79,3000 VB ROTTERDAM Rotterdams Dagblad is de sportiefste krant van deze regio met dagelijks berichtengöVer pro en amateurs uit allerlei takken van sport. Bovendien elke maandag en donderdag een extra dikke sportbijlage. Indien u nu een abonnement met automatische betaling neemt op het Rotterdams Dagblad, kunt u gratis met twee personen naar de kampioenstentoonsteliing van Feyenoord Het Home of History is tot eind augustus tijdelijk omgetoverd tot één groot Feyenoordhome met unieke foto's, krantenar tikelen en nog heel veel meer. En natuurlijk kunt u ook "de Schaal" bewonderen Als Feyenoordiiefhebber mag u dit niet missen! U kunt ook kiezen vooreen voordelig en vrijblijvend proefabonnement; 6 weken voor f 29. U krijgt dan een kleurrijke poster van de Feyenoordseleetie seizoen 1998/1999 cadeau.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5