Hermes DVS krijgt het tóch voor elkaar SVDPW staat ook na 'toetje' met lege handen Schiedammers winnen nacompetitie en promoveren naar derde klasse Softbalsters twee keer naar winst in ondoorzichtige competitie Pringle vaagt Schiedamse cricketers van de mat TSN bijt het spits af in het tenniscircuit Golfsters Broekpolder stranden in halve finale VZC verovert dertig starts Hollandiaan pakt titel Mannen Ventura naar eerste divisie regionaal Unitas handhaaft zich Rotterdams Dagblad Maandag 7 juni 1999 Door Bart Boerop Schiedam Hermes DVS is vierdeklasser af. Door een 3-2 zege op SC Duives- teyn hebben de Schiedammers ook de tweede nacompetitie gewonnen. De ploeg van scheidend trainer Hans de Rover (volgend seizoen RHS) en begin nend trainer Silvio Diliberto speelt straks net als stadgenoot Excelsior'20 in de derde klasse. 'Hermes DVS 115 jaar krijgt het tóch voor elkaar', stond op een spandoek naast een van de doe Jen. De supporters van de Schie- damse club verwezen met die tekst naar een spandoek dat door de Excelsior'20-aanhang was op gehangen tijdens de derby in apnl. 'Hermes DVS 115 jaar, maar weer krijgen ze het niet voor el kaar', luidde de tekst. Gisteren nam Hermes DVS sportieve wraak. Volgend jaar staat de Schiedamse derby gewoon weer op het programma. Hennes DVS nam ook waak op iedereen die de club had afgeschreven na het eer ste nacompetitieduel tegen Fortu- na 1-2 voor de Vlaardingers). „Ik gaf ons nog vijf procent kans na die nederlaag en toch is het ge lukt," jubelde Hans de Rover. Door drie zeges op nj mag Her mes DVS zich derdeklasser noe men. Eerst werd VFC in Vlaardin- gen met3-l verslagen. Doordeon- derlinge rivaliteit van VFC en Fortuna, die elkaar het licht in de ogen niet gunnen, kaapten de Schiedammers op doelsaldo de winst in de eerste nacompetitie weg. In het tweede 'toetje' was Hermes DVS veruit de sterkste ploeg. Na een 24 zege bij EDS werd voor eigen publiek tegen SC Duivesteyn de kroon op het werk gezet. Vong jaar verspeelde de Harga- club m de nacompetitie in de slot fase een 3-0 voorsprong. Dat spookbeeld hing gisteren nadruk kelijk boven het veld. Toen het voor rust 2-0 werd voor de thuis club, sprak een supporter bijna angstig: 'Zou het nu echt gaan lukken?'. Hij werd bijna boos aan gekeken door de medesupporters. Niemand wilde juichen tot het laatste fluitsignaal. Het angst zweet brak hij vele Schiedammers uit toen Duivesteyn in de extra tijd van de tweede helft terug kwam tot 3-2. Het zou toch niet weer misgaan? Geschrokken kropen de Schie damse elf zich terug in het eigen strafschopgebied. Ron Timmers schreeuwde zich de longen uit het lijf om zijn ploeggenoten naar vo ren te manen. Van het doel af. Er was na het laatste fluitsignaal dan ook meer sprake van opluchting dan van enorme feestvreugde. 3-2; Het lijkt een moeizame over winning, maar eigenlijk kwam Hermes DVS geen moment echt in de problemen. Het strafte de fouten in de defensie van de Rot terdammers optimaal af. 'Drie 'zaadgoals', noemde Duivesteyn- tramer Fred Mühlenbruch de te gentreffers. Hij had zich kapot ge- ergerd aan de persoonlijke fouten van zijn verdedigers. Zo kon Gokhan £ayir na ruim een kwartier spelen ongehinderd de 1-0 binnenkoppen en nog voor een halfuur om was, maakte Tim mers er uit een hard genomen vrijetrap 2-0 van. Het schot werd van richting veranderd door Dui- vesteyn-verdediger Rick Waltz en was daardoor onhoudbaar. Nadat de bezoekers in de tweede helft op 2-1 waren gekomen (doel punt Patrick Rijkers) ging zyn collega Peter van Herwaarden in de fout. Hij dacht een pass van Timmers met zijn hak weg te kun nen tikken, maar speelde Hermes DVS-spits Dennis Dekker in de voeten. Dekker dolde twee tegen standers en liet ook doelman Mar vin Janssen kansloos: 3-1. Met die treffer nam hij afscheid van het Schiedamse publiek. Volgend jaar speelt hij voor Deltasport. Hy moet de strijd aan met onder an deren Jamo van der Wilde. Geen gemakkelijke opgave beseft Dekker. „Toch wilde ik weg bij Hennes DVS. Waarom? Ach, het heeft zo zijn redenen. Ik ga daar niet op in. Het leek mij ook wel weer prettig om op zaterdag te spelen. Kan ik weer eens stappen op zaterdagavond. Je begrijpt dat ik de Haring en Bierfeesten gis teravond aan me voorbij heb laten gaan," vertelde Dekker met een lach en een knipoog. Duivesteyn moest winnen om te promoveren, maar mocht niet meer dan hopen op een stunt. Met de 3-2 van Eric Gorree in de bles suretijd schoot de ploeg niets op. En dus waren er bloemen voor de Schiedammers die een wisselval lig seizoen achter de rug hebben. Tot na de winterstop werd er met Excelsior'20 gestreden om de ti tel. Door een mindere periode ging de kampioensdroom in rook op. Hermes DVS had echter al een periodetitel op zak en voetbalde ongeïnspireerd de competitie uit. Dieptepunt was de 7-2 nederlaag tegen kampioen Excelsior'20. Ron Timmers (35) was, als hy speelde, een rots in de branding in de Schiedamse defensie. Met zyn schitterende traptechniek en spelinzicht stond hij aan de basis van menig doelpunt. De oud- Spartaan genoot stilletjes in de kleedkamer van de promotie. „Ik ben veel geblesseerd geweest. De laatste tyd lag ik hier vaker op de massagetafel dan dat ik trainde. Het is mooi dat het ons nu wel ge lukt is," aldus Timmer die tevens trainer is van het Gormchemse SVW dat ook m de derde klasse speelt. De routinier twijfelt of hij door gaat bij Hermes DVS. „Ik neig nu naar stoppen, maar dat komt doordat ik met kleine blessures te kampen heb. Misschien sta ik na een paar weken vakantie wel weer te popelen om te beginnen. Een probleem is ook dat ik zo goed als zeker de cursus Trainer Coach 1 ga volgen. Die cursus is op maan dagavond, mijn trainingsavond van SVW. Daarom moet ik met die club op dinsdagavond gaan trai nen, maar dan traint Hermes DVS ook" „Misschien moet ik het er eens met Silvio Diliberto over hebben. Ik ken hem al jaren. We speelden samen bij Sparta. Hoe hij is als trainer? Ik heb geen idee, maar als mens is hij in ieder geval fan tastisch. Hermes DVS zal het vol gend jaar niet gemakkelijk krij gen in de derde klasse. Handha ven moet mogelijk zijn, maar veel meer mag je niet verwachten." „Wat een onzin," schreeuwde GOkhan Qayir er doorheen, „We worden kampioen en promoveren meteen door!" Hermes DVS-SC Duivesteyn 3-Z (M). 17. Gökhan EJavix 14,28. Ron Timmers 2-0,67. Patrick Rijkers 2-1,75 Dennis Dekker 3-1, 91. Eric Gorree 3-2. Bijzonderheden; Sct-tfiiürechter Ron Geurts uit Woerden r geel aan Steven GUI en Harry Vlasveld van de thuisclub en aan Barry Branden- burg en Jeffrey Kloppert van de bezoeken Hermes DVS: De vette (62. Dröge), Gill, Timmers, Coata (60. Gnmmius), Vlasveld. Ron Bronsgeest, Arslan, Key Bronsgeest, Dekker (85. Smit), Van Dordt, ^ayir. SC Duivesteyn: Janssen, Zwier, Waltz (83 Gorree), Brandenburg, Van Herwaarden, Kloppert, Wolf, Van Essen (48. Rens), De Groot (72 Waas), Rijkere, Breur Door Nick van der Sluis Schiedam Wie het nog weet, als het gaat om de afwikkeling van de softbalcompetitie in de landelijke eerste klasse ten minste, mag het proberen uit te leggen. Een po ging dan maar. Schiedam, op rui me afstand eerste geworden in de reguliere competitie, plaatste zich daarmee voor de tweede ronde (een halve competitie met vier ploegen uit de eerste klasse A en Bhvaarbij alle winst uit het eerste deel van de competitie vlekkeloos werd weggepoetst. Na een herstart leveren die 14 'doubles' over enkele weken weer een beslissende ranglijst op waar van de eerste vier zich voor de derde ronde kwalificeren. Daarin spelen die vier ploegen wederom een halve competitie, de uiteinde lijke winnaar daarvan (en we schrijven dan begin september) speelt vervolgens met de nummer acht (en voorlaatst) van de hoofd klasse promotie-/degradatiewed- strijden. Een lange weg derhalve, voor Schiedam bijvoorbeeld, met als eindstation dat de echte kampi oen van de eerste klasse mis schien niet eens het recht zal ver werven om te promoveren. Gyselle Kor pel, catcher van Schiedam aan slag. In de eerste Inning duel sloeg ze een punt bin nen en later scoorde ze zelf het ze vende punt Foto HOOI UijHBUa Maar de schone schijn kent nog een mogelijk vervolg op dit on doorzichtige draaiboek. Immers, de reserves van Terrasvogels heb ben ook een plaats veroverd in die nacompetitie en maken dus even eens kans zich, uiteindelijk, te plaatsen voor de die beslissende tweekamp. Met een schijnverto ning als gevolg, want in de hoofd klasse zal Terrasvogels 2 (als re- serveformatie) nooit kunnen of mogen spelen. Maar deze Santpoortse ploeg kan wel voor een soort competitiever- valsing zorgen en daarover maak te de technische leiding zich, even doordrongen van de situatie, zich wel enige zorgen. De reserves van Terrasvogeis (toch aityó nog een naam met faam) waren namelijk zaterdag de tegenstandsters van Schiedam op het sportcomplex Bijdorp en vooraf werd even het ergste gevreesd. Ten onrechte, zou later blijken, want de ploeg van coach Leo Buiteman had in beide duels (9-0 en 7-0) nauwelijks moeite met de Santpoortsen. Pitchersstaf Twee wedstrijden waarin Schie dam weer eens kon bewijzen dit seizoen over een ijzersterke pit chersstaf te beschikken. In de eer ste wedstrijd bepaalden (eerst) Elske ten Hocpe en {in de afron ding van het duel) Moniek Ver vloei de verdediging. Zij werden gesteund door een bijna foutloos spelend veld en de Schiedamse aanval was bij vlagen ongrijpbaar voor de pitchers van Terrasvo gels. Schiedam scoorde in de eer ste vier inning de winnende pun ten, met als hoogtepunt de vierde slagbeurt waarin de voorsprong van 4-0 naar 9-0 getild werd. Terrasvogels-pitoher Karin van Essen werd in die inning lang op de plaat gehouden, maar na drie honkslagen en twee keer vier wijd vond de Santpoortse coach het toch tijd om in te grijpen. Van Es sen moest plaats maken voor Yvette van Berkei, maar die in greep leek aanvankelijk nog rampzaliger voor Terrasvogels uit te pakken. Een niets en niemand ontziende Schiedamse slagploeg sloeg vervolgens vier honkslagen op de nieuwe pitcher, waardoor de ploeg van Bijdorp van 6-0 naar 9-0 kon weglopen. Plotseling kreeg Van Berkei con trole over haar gooien en werd de Schiedamse aanval in de rest van de wedstrijd aan banden gelegd. Opmerkelijk was het wederom dat deze Schiedamse formatie ei genlijk nog nauwelijks coaching nodig heeft. Leo Buiteman beves tigde dat in feite ook. De twee veldfouten werden min of meer als een collectieve nederlaag erva ren. Het was bewonderenswaar dig hoe de ploeg die misstappen zelf corrigeerde. Balans „De balans in deze formatie is op merkelijk dit seizoen," consta teerde de Schiedamse coach dan ook tevreden en hij zag zijn con statering bevestigd in de tweede wedstrijd. Daarin bewees de voor malige Jong-Oranjepitcher Jenni fer Weber uit het degelijke hout gesneden en op haar plaats in de ze Schiedamse formatie. Ook in dit duel was één slagbeurt allesbe palend, nu in de vijfde inning. Op vijf honkslagen vergrootten achtereenvolgens Inge Dikke- boom, Gyselle Korpel, Elske ten Hoope, Martine Zoetmulder en Ellen Venker (voornamelijk op een tweehonkslag van Chantal Hartman, die de drie honken schoon veegde) de voorsprong van 2-0 naar 7-0. Genoeg, vond de Schiedamse formatie. Eerste wedstrijd TERRASVOGELS2 _»000 00O 0-M6-2 SCHIEDAMJïll 500 x-0- 5-1 Werpcfjfera Terrasvogeis: Karin van Es sen (31/3+4) 2-2-11-1Yvette van Berkei (2 2/3) 3-0-5-0 Schiedam: Elske ten Hoope (4) 1-1-4-2, Moniek Vervloei (3) 0-0-1-0 Tweede wedstrijd TERRASVOGELS2._..000 000 0=044 SCHIEDAM«000 2 50 x-7-10-1 Werpcljfers Terrasvogels: Yvette van Ber kei (4 2/3) 0-0-9-4, Myke Hielkema (11/3)0- 0-I-Q Schiedam Jennifer Weber 6-2-0-1. Door Richard van 't Zelfde Schiedam SVDPW heeft on danks een 3-2 overwinning (3-0 ruststand) op het bezoekende Waddinxveen geen beslag kun nen leggen op de fel begeerde plaats in de vierde klasse. Het is voor de Harga-bewoners een te leurstellend eind van een seizoen dat veelbelovend begon. De Schiedammers werden eerste in de voorcompetitje, gedeeld twee de in de reguliere competitie en belandden via een periodetitel in de nacompetitie. Ook deze her kansing leverde SVDPW echter niets op. Na het 4-2 verlies afgelopen woensdag tegen Jai Hind hadden de Schiedammers de kansen op. promotie niet meer in eigen han den. Om daar alsnog voor in aan merking te komen moest men ruim winnen van Waddinxveen en moest Steeds Hooger in het duel tegen Jai Hind de punten pakken. Steeds Hooger verloor echter met 6-1 van Jai Hind en daarmee was het seizoen en de hoop op promotie voor de Schie dammers eindelijk ten einde. Hoewel men voor aanvang van het duel niet geloofde in een over winning van Steeds Hooger op Jai Hind was de teleurstelling aan Schiedamse zijde enorm. Vooral door de goede seizoensstart (ze ventien wedstrijden op ry onge slagen) ging men er vanuit dat de vierde ldasse weer bereikt zou worden. Halverwege hefc seizoen kwam voor 'DPW echter het keer punt „We hebben toen ongeveer drie maanden niet kunnen spe len, vanwege de winterstop en de vele afgelastingen," keek SVDPW-trainer Rob van Vliet te rug, „en na drie maanden stil ge staan te hebben, moesten we drie weken lang zowel op woensdag als op zondag spelen om de wed strijden in halen. Toen zijn de spelers wat vermoeid geraakt, kregen sommigen een blessure of een schorsing en dan lukt het niet meer," beschreef de oefenmees- ter het begin van einde. SVDPW begon geconcentreerd aan het duel tegen Waddinxveen, want bij een eventueel verlies van Jai Hind, moesten de Schiedam mers minimaal een 4-0 zege beha len om te promoveren. Topscorer Patrick Wöhler wees zijn ploeg met twee snelle treffers in de goe de lichting. Met amper zes minuten op de klok werkte hy een voorzet van oudgediende Chris van Gelderen op fraaie wijze achter de Waddinx- veense sluitpost. Nog geen twee minuten later was het wederom Wöhler die de bal tegen het garen wist aan te jagen. In de twintigste Oers glijdt naar de bal tussen twee Waddinxvo- ners. SVDPW beeft ook de aatstekans om naar de vierde klasse te promove ren niet ge grepen. Foto Pe terMolkenboer minuut tekende Dave van der Hurk voor de 3-0. Van achteruit verzorgden Kenny Richters en Van Gelderen de op bouw en voorin creëerden Van der Hurk en Wöhler de kansen, „we lagen toen prima op schema," keek Van Vliet na afloop terug, „maar ja, toen hoorde sommige jongens in de rust dat Jai Hind met 3-0 voorstond en toen knakte er iets, was de concentratie weg." Waddinxveen profiteerde, maar niet optimaal De ploeg kwam slechts terug tot 3-2. Van Vliet kijkt al uit naar het nieuwe seizoen. „We hebben eral ies aan gedaan dit seizoen, we hebben tot het laatst meegedaan en we zijn nu als team een erva ring rijker. Dat moet volgend jaar wel tot resultaat leiden." SVDPW-Waddinxveen 3-2(3-0). 6 en 8 Pa trick. Wöhler 14) 2 en 2-0.25 Dave van der Hurk 3-0,48 Tom Plantfeber 3*1, 55. Ri chard de Jeti 3 2 SVDPW: Tettert), Ozcan, Rigters, De Jong (60 Berk), Van Oers, Van Dien, Van Gelde ren, Wöhler(45 Tessel), Van der Hurk, Ver- hoev, Vermeulen Waddinxveen: Edwin Versloot, Marco Ver sloot, Van der Krans, Heeren, van Vliet, Boekholt, Bunmk, Pons, De Jeu, Quiliettes (64 Hoogenvorst), Pkntfeber Hermes DVS nacompetitie promotlenaar dederde klas se afgedwon gen. Na af loop waren er bloemen en champagne Foto Peter Molken- Den Haag De cricketers van Hermes DVS zuilen hun uitduel tegen het Haagse HOC niet snel verge ten. Wat een makkelijke overwinnig leek te worden, eindigde in een drama. Met een eindstand van 124 all out voor HCC leek er voor de bezoekers geen vuiltje aan de lucht, maar toen Hermes DVS aan bat kwam, bleek de Harga-formatie niet in staat het geringe Haagse totaal te passeren: 91 all out. De ervaren openingsbatsmen waren niet tegen het bowlinggeweld van Chris Pringle (9/26/11, waaronder een hattrick) opgewassen. Giedo Borani (6, bowled Pringle), Nick Statham (3, LBW op Pringle) en Phil Keukelaar (6, bowled Pringle) verzaakten aan Schie damse zijde, waarna Pringle zijn slachtpartij kon voortzetten. Gavin McRae, John Verweij, Eric Harton. en Ernst van Giezen gingen allemaal kwakend (duck) het veld uit door toedoen van het bowlingmonster Pringle. Al leen opener Jasper Beijer was bestand tegen de Haagse plaaggeest (48 runs), maar omdat niemand van zijn ploeggenoten boven de tien runs uit wist te komen, was het met 91 all out gedaan. Door het ver lies tegen HCC wisselen Hermes DVS en de Hagena ren van plaats op de ranglijst. Hermés DVS heeft uit zes duels slechts twee punten weten te peuren. Aanstaande zaterdag speelt Hennes DVS thuis tegen Excelsior'20. Vorige week leek de thuisclub een grote nederlaag te lijden, maar Hennes DVS werd toen ge red door de regen. Schiedam Vanaf vandaag vormen de tennisbanen van TSN het decor van het open tennistoernooi in het kader van het Rotterdams Dagblad tenniscircuit. De tennisclub in Schiedam-Noord opent de rij van toer nooien in deze regio. In plaats van aanstaande zondag worden de finales bij TSN zaterdag al gehouden. De reden is dat de KNLTB het 100-jarig bestaan met een groots opgezet jubileum tiebreak toernooi viert. Het toernooi van TSN, dat zelf 25 jaar bestaat, is bestemd voor spelers en speelsters in B2, Cl en C2, Dl en D1-25+ en D*2 25+. In totaal nemen 306 tennissers en tennissters aan het toernooi deel. Daarvan zijn zestien B-spelers. Michel Scholte en Ly Huang verdedigen hun titels. Grevellngenhout—Broekpolder is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale om het landskampioe- schap golf. De Vlaardingse golfsters gingen in Greve- lingenhout met 12-6 ten onder tegen Noordwijk. Fe mke Croes en Justine Lamberts waren de enigen die namen Broekpolder punten op het bord kregen. „We hebben kansen gehad, maar de routine van Noordwijk gaf de doorslag," vond Christel van Ber gen Walraven. „Toch hebben we een uitstekend jaar achter de rug. We zijn net gepromoveerd naar de hoofdklasse en kwamen meteen tot de halve finale." De halve finale begon met het onderdeel Toursomes' waarin drie Vlaardingse koppels het over achttien holes opnamen tegen drie Noordwijkse stellen. Wan neer een koppel een hole in minder slagen voltooide dan het koppel van de tegenstanders werd een punt verdiend. Op dit onderdeel versloegen de Noordwij- kers de Vlaardingse golfsters met 4-2, In de 'singles' die na de foursomes volgden, waren alleen Croes en Lamberts sterker dan hun tegenstandsters. Dordrecht Op het nationaal zwemkampioenschap heeft VZC zich verzekerd van dertig starts, De laatste oogst aan medailles en limieten kwam tot stand in het tweede en laatste weekeinde van de kringkampi oenschappen in Dordrecht. De Vlaardingse ploeg veroverde achttien medailles: zeven gouden, vijf zil veren en zes bronzen plakken. Goud was er voor Chantal Achterberg op de 200 me ter schoolslagen wisselslag. Laura Korman zegevier de op de 200 meter vlinderslag en wisselslag. Renee Snoek overtuigde op de 100 meter vrye slag. Finn van der Bas realiseerde de snelste tijd op de 200 me ter rugslag. Sjoerd Pijper, tenslotte, pakte het goud op de 100 meter vlinderslag. Vlaardlngen De handballers van De Hollandiaan zijn kampioen geworden in de tweede klasse van de afdeling. De Vlaardingers versloegen gisteren Spirit met 32-22 en zijn op de ranglijst niet meer te achter halen. Mede door acht treffers van topscorer Remco Mooy verzekerde De Hollandiaan zich van een plaats in de eerste klasse. Nieuw VennepDe handballers van Ventura hebben gisteren de kampioensvlag gehesen. Door de 2848 zege op DIOS en de nederlaag van concurrent Wal burg, thuis tegen WIK, zijn de Schiedammers kampi oen in de tweede divisie regionaal. Bernard Dries keepte een prima wedstrijd en hielp zijn ploeg aan promotie naar de eerste divisie regionaal. Unitas-Oliveo (m) 25-24. De mannen van Unitas moesten winnen om degradatie te ontlopen. De ploeg liep uit naar een voorsprong van negen doelpunten, maar zag Oliveo sterk terugkomen. De Maassluizers boekten uiteindelijk een zeer nipte overwinning en weten zich nu verzekerd van lijfsbehoud in de twee de divisie regionaal. Walburg-WIK(m) 35-40 (17-18). WIKwist zich door de zege te handhaven in de tweede divisie regionaal en hielp door Walburg te verslaan Ventura aan de titel. Saturnus-De Hollandiaan 7-15 (4-7) (v). De Vlaar dingse vrouwen bielpen Satumus uit de tweede re gionale' divisie. Sylvia Visser speelde haar laatste duel voor Hollandiaan. Zij heeft vijftien jaar in het eerste gehandbald. Jessica de Nijs scoorde vijf keer. Oase-DWS (v) 18-11 (10-5). De winnaar van het duel tussen Oase en DWS mocht zich kampioen noemen in de tweede regional divisie. De Schiedamse vrou wen konden het fysiek niet bolwerken tegen Oase en zagen de titel aan hun neus voorbij gaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7