Sport Wind houdt de zeiiers uit 't water Handbalsters Ventura pakken Nederlandse titel Tennisbal redt mager toernooi Yellow Smash Twee keer brons voor Snoek, maar geen EK Organisatie kustzeilevenement moet dag in 'Hoek' schrappen Cricketer 'Seppie' Gokke is weer op de weg terug Jubilerend Harga geeft terrein niet zomaar prijs Richard de Groot derde op halve van Archen De Loods grypt net naast finale eredivisie snooker Karter Edwin Maurits geveld door Pfeiffer Rotterdams Dagblad Maandag 21 juni 1999 Door Fred "Vermeer Hoek van Holland De harde wind voor de Hoekse kust was gisteren spelbreker voor de organi satoren van wedstrijden om het Nationaal Kustzeilevenement Te harde wind, mist en in min dere mate regen zorgden ervoor dat de wedstrijdleiding van de Hoekse Watersportvereniging zondag de veiligheid van de deelnemers niet meer kon garanderen en de twee resterende wed strijden moest afgelasten. Hen dag eerder waren onder stralende omstandigheden al drie wed strijden afgewerkt. Dit jaar was Hoek van Holland de gastheer voor het jaarlijks terug kerende evenement. De Hoekse vereniging was erin geslaagd een redelijk deelnemersveld op de been te brengen, maar had de pech dat er zondag niet gestart kon wor den. Desondanks prees Wim Schonen berg, voorzitter van de Nederlandse Fede ratie Brandingssport, de Hoekse "Water sportvereniging voor de geleverde presta- lie. „Het is toch elk jaar weer een hele klus om een dergelijke wedstrijd op poten te 2elten, maar alle mede werkers zijn daar prima in ge- slaagdo," vond hij. Ook vond hij het erg jammer dat het evenement alleen op zaterdag doorgang kon vinden. Net als Teun Kruiten, voorzitter van de Hoekse Watersportvereniging. „Jammer, jammer, jammer," be gon hij zijn voorwoord bij de prijs uitreiking. Maar hij vond dat er over de weersomstandigheden van zaterdag niet geklaagd mocht worden. „Zaterdag was een per fecte dag en gelukkig hebben er nog drie confrontaties plaatsge vonden. Alle medewerkers heb ben prima werk geleverd," Voor de Hoekse kust werd er ge- streden in vijf categorieën. De deelnemers waren verdeeld over de Open A en B klasse, de Formu le 18 en 20 en de Hobie 16, Het deelnemersveld van de Formule 18 was volgens de zeilcommissie het sterkst bezet Naast prijzen voor de beste drie duo's in elke klasse, streden er ook zes vereni gingen om de titel van de NFB- vereniging van het jaar. De gast heer eiste uiteindelijk die eer voor zich op. Hoek van Holland bleek de sterkste in drie klassen en ein digde als eerste, gevolgd door Scheveningen en Wassenaar. Teun Kruiten mocht de prijs in ontvangst nemen en was daar ui terst gelukkig mee, ook omdat het de eerste keer was dat de Hoekse vereniging beslag wist te leggen op de prijs. „We worden voor de eerste maal bijgeschreven op de ze bokaal van de NFB. Da's toch wel iets om trots op te zijn," vond Kruiten die volgende week weer een grote wed strijd in Hoek van Holland ziet begin nen: de race Hoek van Holland- Scheveningen. Deze wedstrijd is bestemd voor alle zeilklassen. Uitslagen' Formule 18; 1. Sven Karsen- bach, Annemarie Kingma; 2. Jeroen Ciere- man. Saskia van Deventer; 3. Paul Brou wer, Juliette van Drift. Formule 24k 1. Peter Vink, Anc van der Plas jr; 2. Koen Keijzcr, Frank Brouwer; 3. Arie van der Plas, Bram Ouwehand. Open A: 1. Menno van Goor, Patncia Ouwenhand; 2. Willem ran Geest, Astrid Kramer; 3. Peter Boog, Bemardine Boog. Open B: 1, Jan van Spellen; 2. Piet van der Valk; 3. Sven Zeilmaker. Hobie 16: 1. Vineent Huntelman, Noor van der Kerk hof; 2.1. Harskamp, Han Jongsma;3. Hank Snel, Edwin Honsbeek. De handbalsters van Ventura versloegen Zap, EHC en Groene Ster en mogen zich nu een jaar lang Nederlands kampioen noemen. Foto peter Molenboer Velsen De handbalsters van Ventura zijn Nederlands kampi oen op het veld geworden. Na eerst de titel in de eerste klasse regionaal veroverd te hebben, ver sloegen de Schiedamsen op het toernooi in Velsen drie andere re gionale kampioenen en mocht het team van coach Frans Ekel de hoofdprijs in ontvangstnemen, „Tk heb geen seconde in angst ge zeten," sprak Ekel vol overtuiging nadat de laatste zege een feit was. „Zonder de andere teams te kort te willen doen, durf ik te stellen dat ons niveau toch een stuk ho ger lag. Zij spelen meer 'boeren koolhandbal'." Het kwaliteitsver schil kwam er in de eerste wed strijd nog niet helemaal uit. Zap uit Anna Paulowna werd ter nauwernood met 8-7 verslagen. „Maar dat kwam doordat wij hele maal inkakten. We stonden met de rust vijf treffers voor, maar ga ven het helmaal uit handen. Het werd zelfs nog 7-7. Ik heb de lon gen uit mijn lijf staan schreeu wen, maar ook toen raakte ik niet in paniek," aldus de coach, Het Eindhovense EHC werd met 9-7 aan de zegekar gebonden en de laatste wedstrijd tegen Groene Ster uit Limburg leverde een rui me 19-8 overwinning op. Volgens Ekel dankt Ventura de titel aan de ideale mix in het team. „Wij heb ben de perfecte combinatie van technische speelsters en speel sters die het van hun inzet moe ten hebben. Veldhandbal is meestal een ondergeschoven kindje, maar het wordt wel heel leuk als je alles wint. Vorig jaar waren we bijna gedegradeerd. We moesten een beslissingswedstrijd spelen om erin te blijven en dit seizoen maken we het andere ui terste mee. We zijn Nederlands kampioen!" Bij terugkomst in Schiedam wachtte de kampioenen een fees telijk onthaal. Ekel: „Ik zag na het laatste fluitsignaal een paar be stuursleden wegsluipen. Het feest in Schiedam kwam daarom niet helemaal als een verrassing, maar leuk is het zeker." Tom Heïjdel- burg uit Maasland won in drie sets van San- der Kap en schreef daar mee het C2 toernooi op zijn naam. Foto Peter Mölkerv Door Bas van den Berg VlaardingenHet slechte weer op de finaledag van het Yellow Smashtoemooi was nauwelijks van invloed op de planning. Als een van de weinige tennisclubs in de regio kan de vereniging ge bruik maken van de naastgelegen overdekte tennisbanen van rac ketcentrum Vlaardingen. Alleen door niet ingecalculeerde drieset ters liep het open toernooi in het kader van het RD Tenniscircuit iets uit. Voorzitter Willem Smits van Yel low Smash constateerde tot zijn teleurstelling dat het tennistoer nooi, dat voor de vijftiende keer werd gehouden, minder deelne mers telde dan voorheen. Hij schatte dat dertig partijen minder zijn geregistreerd. Het aantal bleef daardoor steken op 130. Voor het eerst ontbrak de categorie Cl. „We hebben maar drie inschrij vingen voor het Cl-toemooi gekregen bij de mannen," legde de voorzitter tot zijn spijt uit. „Ik zou niet weten waar het aan ligt. We stre ven naar een zo sterk moge lijk bezet toernooi. We maken vroeg bekend dat het toernooi er weer is, maar het lijkt erop als of de tennissers geen tijd meer hebben te wachten voordat ze aan de beurt zyn," De meeste aandacht ging uit naar de finale van het C2-toeraooL Daarin had Maaslander Tom Hey- delburg een driesetter nodig om in 4-6, 6-2, 6-3 Sander Kap (Be Quick) van zich af te schudden. Voor Chantal Bouche (C2) was er geen twijfel mogelijk dat zij het toemooi op haar naam zou schrijven. De 21-jarige speelster van Yellow Smash won erg mak kelijk de eerste set (6-1) van Dl- speelster Carina Mulder. Daarna moest zij zich tot het uiterste ge ven om tot een 64 zege te komen. „Vorig jaar heb ik het Dl-toemooi van Yellow Smash gewonnen," meldde ze vol trots. „Mijn tegen stander heeft me wel laten lopen, maar de partij is niet in gevaar ge komen. Ik speel nu zes jaar bij Yellow Smash en daarvoor bij Holy. Vorige week had ik een mooie kans het toemooi van TSN te winnen, maar ik was kansloos in de halve finale. Behalve tennis doe ik aan paardrijden bij De Oranjehoeve in Maasdijk en fit ness ik elke dag. 's Morgens moet ik al om vijf uur beginnen op de bloemenveiling in Naaldwijk. Dat is wel erg vroeg, maar 's middags ben ik al weer thuis. Dan heb ik al le tijd om aan fitness te doen." Sebastiaan Schuurman (TSN) voerde in het herenenkel Dl zyn puntenaantal op (tweede plaats klassement) ten koste van de twaalfjarige Joost Huijer die in 6- 2,7-6 verloor. Bij de meisjes Dl ze gevierde Desi van Otterloo afgete kend over Michelle Verhoef in 6-3, 6-2. Lennart van Eysden (D2) had enige problemen met Frank Jans zen in 64,7-6. Door Bas van den Berg Amersfoort Ondanks dat Renee Snoek op het NK-zwemmen een derde plaats behaalde op zowel de 200 en 400'meter vrije slag, zal zij niet worden afgevaardigd naar het EK in Is tanbul. De reden is dat de KNZB gisteren bekend maakte dat geen estafetteploeg op de 4x200 meter vrije slag zal worden afgevaardigd. Hoewel teleurstelling bij de Vlaardingse zwemster overheerste, kon zij zich troosten met de gedachte dat zij twee keer tot een bronzen medaille kwam. Vooral de finale op de 200 meter vrije slag sprak tot de verbeel ding. In de eindsprint moest de 18-jarige VZC-zwernster winnaar Inge de Bniyn en Manon van Rooijen met gering verschil voor laten gaan. De tijd van Renee Snoek was 2.05.83 minuten. Op de 400 meter vrije slag realiseerde Renee Snoek in de series een tijd van 428.53 minu ten. In de finale kwam ze zelfs tot 425.55 mi nuten achter winnaar Kirsten Vlieghuis en Maartje Kouwenberg. Annie Buitelaar kon eveneens terugkijken op een geslaagd NK. Op 'de 200 meter rugslag realiseerde zij een zesde plaats in 228.90 mi nuten. De Maaslandse kwam op de 200 meter wisselslag tot 2.3422 mmutenwat een tweede reserveplaats opleverde. Op de 200 meter vrije slag tikte Annie Buitelaar aan in 2.14.52 minuten. Teleurstellend was haar tijd op de 100 meter rugslag in 1.11.67 minuten. Daar lag ziekte aan ten grondslag. Op de 100 meter vlinder slag speelde dat haar eveneens parten. De tijd was 1.12. minuten. Ook deze week wordt er in Vlaar dingen getennist in het kader van het Rotterdams Dagblad circuit. ROVS is de organiserende vereni ging en spelers in de volgende ca tegorieën kunnen meedoen: Cl (mannen), C2, Dl en D2. De fina les staan gepland voor zondag. Een rugbles sure leek een einde te ma ken aan de re van Sebas tiaan Gokke, schijnlijk keert hij spoedigterug in het eerste van Excel st- or'20. Archieffoto Peter Door Sander Sonnemans SpijkenisseHet moet raar lopen wil cricketer Sebastiaan Gokke binnenkort niet in het eerste team van de Schiedamse hoofdklasser Excelsior'20 aantreden. De 21-ja- rige Spijkenisser zette in de win ter, net als teamgenoot Dennis Gouka, naar aanleiding van een slepende rugblessure een punt achter zijn carrière, maar denkt nu al weer aan een terugkeer. Gokke, opgegroeid bij Excelsi- or'20 dat jarenlang toonaange vend was in de vaderlandse com petitie maar nu wisselende resul taten boekt, drong als getalen teerde bowler door tot de hoofd macht van de Thurlede-club. Af gelopen seizoen moest hij enkele wedstrijden voor het eind van de competitie afhaken. Als gevolg van de rugkwetsuur kon hij niet op volle kracht bowlen. Het licha melijke ongemak werd veroor zaakt door een vergroeiing aan de ruggenwervel. Fysiotherapie mocht niet baten. Vorige week begaf 'Seppie', zoals hy op Thurlede liefkozend wordt genoemd, zich ineens weer in de oefenkooien en bowlde hij alsof hij nooit was weggeweest. Maar bowlen, dat is niet waar de cric keter zich opnieuw op toe wil leg gen. „Met mijn batten," zegt Gok ke, „wil ik terugkomen in het eer ste elftal." De noodgedwongen rust heeft de Spijkenisser goed gedaan. De rugpijn is verdwenen en steekt ook bij fysieke inspanningen de kop niet meer op. „Als ik het nu niet probeer, dan hoef ik het nooit meer te proberen," kijkt Gokke tegen zijn naderende rentree aan. „Het is echt alles of niets. Ik voel me nu goed. Als ik vorig seizoen alleen al bukte, had ik pijn. Ge lukkig kan ik nu alles weer," to vert hij een grijns van oor tot oor op zijn gelaat. „Mijn ruggengraat is scheef gegroeid en de belasting moet opgevangen worden door de spieren. Afgelopen seizoen lukte dat niet, nu gelukkig wel." Dat de - van origine - fastbowler ook aardig met het slaghout over weg kan, heeft Gokke twee weken geleden al bewezen. Hij speelde mee met het derde elftal en liet gelijk een century van zijn 'plank' komen. Met een persoonlijke bij drage van 106 runs had hij een be langrijk aandeel in de overwin ning. „Mijn doelstelling is natuur lijk het eerste elftal. Ik zou zon dag met het tweede hebben mee gedaan om te laten zien wat ik kan. Het Nederlands elftal? Ach, dat hoeft nog niet. Eerst wil ik te rugkomen in het eerste elftal." Als gevolg van de rugproblemen moest 'Seppie' niet alleen Excelsi- or'20 en Oranje laten voor wat het was. Hij was in beeld bij een En gelse club, maar ook daar werd een forse streep door gezet. In de richting van het buitenland wil het talent voorlopig nog niet den ken. „Eerst wil ik dit seizoen vol maken, daarna kunnen we altijd, nog verder kijken." Aan cricketen kwamen de hoofd klassers 2ondag niet toe. Alle wed strijden verregenden en worden binnenkort ingehaald, hetgeen de cricketers weereen dubbel week einde oplevert. Koploper Gandhi, dat Excelsior'20 vorig weekeinde nog een flink pak slaag gaf, kwam zaterdag wél in actie. De Amstel- veense ploeg ging onderuit tegen Quick Haag (Gandhi 152 all out, Quick 251/8) en moet de kopposi tie nu delen met het Rotterdamse VOC, HBS en VRA (allen 8-12). Daaronder volgen HCC (8-10), Quick en Excelsïor'20 (beiden 8-8) Het Schiedamse Hermes DVS{8- 2) bungelt samen Rood Wit en het vorig jaar gepromoveerde Ko ninklijke Utile Dulci onderaan op de ranglijst. Schiedam Niet de korfballers, maar de jeu de bou- lers van de Schiedamse korfbalvereniging Harga ga ven gisteren het goede voorbeeld. Zij lieten de vie ring van het 25-jarig jubileum niet in het water val len. In de stromende regen speelden zij een onder ling toernooi. De korfballers keken vanuit de kantine bewonderend naar hun sportieve collega's. Zij wacht ten echter liever totdat het droog was voordat ze aan een toenooi begonnen. Een kwart eeuw geleden fuseerden SC Schiedam en RSV Spangen tot SSC Harga. „Het ledenaantal, liep terug," keek voorzitter Alex Krol gisteren tussen de festiviteiten en regenbuien terug op het ontstaan van Harga. „De ene club had meer senioren, de andere meer jeugdleden. Een samensmelting leek perfect om op sportief gebied succes te boeken. En het ging ook niet verkeerd. We hebben nog in de overgangs klasse gekorfbald." Harga acteert nu in de derde klasse. In de zaal werd degradatie maar net ontlopen. Op het veld ging het beter. Harga deed lang mee om de titel, maar moest uiteindelijk Sperwers voor laten gaan. Krol: „We wil len sportief weer hogerop, maar dat kan alleen wan neer we meer leden krijgen. We hebben er nu iets meer dan honderd, maar dat moet richting tweehon derd. We hebben een enorme actieve commissie die leden werft. Dat beleid moet zijn vruchten af gaan werpen. Als ik zie wat voor een enthousiast kader er is bij Harga hoefik mij geen zorgen te maken voor de toekomst. We gaan op naar de vijftig jaar." Of het volgende jubileum op hetzelfde terrein ge vierd kan worden, is nog onzeker. „We horen wel ge luiden dat ons terrein bij de komst van het nieuwe ziekenhuis gespaard wordt, maar zolang wij dat niet op papier vastgelegd zien, houden wij ons op de vlak te. Wij willen best met de gemeente overleggen over een verhuizing, maai; alles wat wij hier hebben opge bouwd, geven we niet zomaar op. Dan moet er wel iets speciaals voor in de plaats komen." Afgelopen zaterdag hield de jarige korfbalclub een toemooi voor aspiranten. De korfballers van Harga namen het op tegen ONDO, Wion en DKC. De jeugdi ge leden van Harga mochten overnachten op het ter rein en konden daardoor zondag direct beginnen aan de familiedag. Komende zaterdag worden de festivi teiten op Harga afgesloten met wedstrijden voor oud leden, een receptie en een feest Arctien Richard de Groot is gisteren derde gewor den op de halve triathlon van Archen. Hij voltooide in Limburg de 2,5 kilometer zwemmen, tachtig kilome ter fietsen en twintig kilometer lopen in 3.52.33 uur. De Schiedammer was slechts vijf seconden trager dan de atleet die het zilver opeiste. Winnaar weid Guido Gosselink in 3.46.46 uur. De Groot was van de 250 deelnemers de snelste zwemmer. Tijdens het fietsen ontstond een kop groep van zes man die tijdens het lopen in de regen uiteen viel. De Groot begon vanaf de zesde positie aan een opmars die net voor het zilver strandde. Urn u/denHet snookerteam van De Loods uit Maas sluis is er net niet in geslaagd de finale om het lands kampioenschap in de eredivisie te bereiken. In de halve finale werden de Maassluizers met 54 geklopt door De Dieze die het later in de finale af moest leg gen tegen Umuiden. Willem Zuyderwijk, captain van De Loods, viel op door de Engelse professional Stefan Mazrocis te verslaan. „Mijn spelletje ligt hem niet," lichtte Zuyderwijk zyn zege toe. „Ik speel vrij verdedigend. Kies regelmatig voor een scffety en daar houdt hij blijkbaar niet van. We speel den om twee gewonnen frames. Ik pakte de eerste en in de tweede maakte ik een break van zestig. Daar had hij niet van terug. In de reguliere competitie had ik ook al een keer van hem gewonnen, maar over het algemeen is hij veel beter. Hij staat nummer 91 op de wereldranglijst." Maassluizer Bram Hofland stond 1-1 tegen John van Gessel. In de derde en beslissende frame ging hij echter kopje onder waardoor De Dieze het laatste wedstrijdpunt in de wacht sleepte. Zuyderwijk: „We zijn nog nooit zo ver gekomen in de play-offs. Eigen lijk zouden we dus tevreden moeten zijn, maar als je zo dicht bij de finale bent en je grijpt er naast, baal je flink. Er had nog meer ingezeten." De Loods heeft nog een kans op een hoofdprijs. Za terdag speelt het team dat naast Zuyderwijk en Hof land nog uit Marco Reyers bestaat met vijftien ande re ploegen de finaledag om de nationale beker. De wedstrijden worden in Goes gespeeld VlaardingenDe kartwedstrijden in Strijen, meetel lend voor het CUP-klassement zijn gisteren verreden zonder de Vlaardingse Edwin Maurits. Het karttalent is geveld door de ziekte van Pfeiffer. Hij heeft de ziekte waarschijnlijk al een maand onder de leden, maar pas twee weken geleden werd vastgesteld waar om het ging. Hij moet zeker nog een maand rust hou den. Maurits hoopt in augustus aan de start te kun nen verschijnen van een wedstrijd voor het Neder lands kampioenschap. In het klassement van het NK staat hij vijfde. In het CUP-klassement kan Maurits geen rol van betekenis meer spelen. Kort Bondig Het Nederlands korfbalteam geeft 14 augustus een clinic bij KV Vlaardingen Behalve korfballers van de organiserende vereniging doen ook spelers van Spirit en Oranje Nassau mee WKer Marco Klein heeft noodgedwongen een punt achter zijn voetbal carrière moeten zetten De aanvaller heeft een knie operatie ondergaan en gebleken is dat het gewricht dermate beschadigd is dat voetbal uit den boze is In de cricketwedstrijd van WK tegen de ZAMPs van Excelsior'20 kwam Klein wel in actie4 Hij én Robin Smallegange ontpopten zich tot de topscorers Ove rigens verloren de Kethellappers het duel Excelsi or Maassluis zoekt een tegenstander voor een wed strijd op 28 augustus Geïnteresseerde clubs kun nen zich melden bij PietdeKoeijer 010-5910491 De Schiedamse Darts Competitie houdt zaterdag een 501 single dartstoernooi in café Baumann aan de Rot- terdamsedijk in Schiedam Deelnemers kunnen zich vanaf zeven uur 's avonds inschrijven4 Een uur later worden de eerste pijltjes gegooid.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7