9 B Rechtbank voor jongeren in Schiedams stadskantoor Voor alle notabelen een puntmuts GGD op goede weg met personeelsbeleid Rotterdams Dagblad Vlammenzee bij A20 Inbrekers teisteren Drevenbuurt Rijbewijs ingeleverd Duitse toeriste krijgt lachgas Skeeler en automobilist gevaar op weg Aanhoudingen na vernieling Abonnee Service Project 'Justitie op locatie' van start gegaan' Jeugd Maassluis krijgt skateplein Meer inbraken in Maassluis ,5ctp-6 weken voer €iJa noteer mij voor zo!n voordelig proefabonnement 0800"- 06 42 De mooiste trouwringenstudio van Nederland SATIVAR JUWELIERS Rotterdams Dagblad Waterweg Vrijdag 25 juni 1999 Vlaardingen In een woning aan de Lariksdreef zijn in de nacht van woensdag op donderdag twee betaalpassen gestolen, waarmee enkele honderden guldens zijn opgenomen. Uit de woning is ook het geld uit een portemonnee ge stolen. Dezelfde nacht werd een andere woning in dezelfde straat eveneens ingebroken. Daar is niets gestolen. Tevens is er ge tracht in drie andere woningen aan de Cipressendreef, Platanen- dreef en de Lariksdreef in te bre ken. De woningen hebben braak- schade. Vlaardingen/Maassluls Een 22- jarige automobilist uit Capelle aan den IJssel is vanmorgen vroeg tijdelijk zijn rijbewijs kwijt geraakt. De politie betrapte hem op het rijden onder invloed van al cohol. De man had een promille van 1.30. Justitie bepaalt wanneer de man zijn rijbewijs weer terug krijgt. Een 33-jarige man uit Groningen werd op de Burgemeester Heus- denslaan in Vlaardingen betrapt op het rijden zonder een geldig Nederlands rijbewijs. Hij kreeg een bekeuring. Een 28-jarige Maassluizer overkwam hetzelfde. Hij werd op de Wagenstraat in Maassluis betrapt, beide auto's zijn in beslag genomen en worden alleen afgegeven aan een betrok kene van de verdachten met een geldig rijbewijs. Voor deze over treding bepaalt de Officier van Justitie hoe hoog de boete wordt. Hoek van Holland Een voorbij ganger die een chirurg bleek te zijn, schoot gisteravond "net am bulancepersoneel te hulp tbèn een 13-jarige wandelaarster uit Dortmund die in Hoek van Hol- f land op vakantie was haar knie j verdraaide, waardoor deze uit de kom raakte. Hij zette het gewricht weer op z'n plaats en gebruikte om de pijn te verlichten lachgas. Het meisje kon daarna per ambu lance vervoerd worden naar het Holyziekenhuis. Vlaardingen Een 22-jarige man uit De Lier trok gisterochtend op de Maassluissedijk in een auto een 20-jarige Maassluizer op skee lers voort. Een andere Maasslui zer van 17 jaar moedigde in de kofferbak de 'sportman' aan. Het tweetal haalde een snelheid van 90 kilometer per uur. Volgens hun verklaring hadden ze de rijbaan vooraf geïnspecteerd en zagen ze geen gevaar in hun spelletje. De politie oordeelde anders en maak te proces-verbaal op wegens ge vaarlijk verkeersgedrag. Schiedam Op de Hoogstraat in Schiedam zijn gisteren tijdens de koopavond zes Schiedammers ge arresteerd op verdenking van het ingooien van een winkelruit Een getuige zag na het incident de jon geren weglopen en een café bin nengaan. De politie heeft naar aanleiding van het signalement 'de twee 15-jarige meisjes en de vierjonges van respectievelijk 18, 19,20 en 24 jaar. uit de kroeg ge haald en voor verhoor meegeno men naar het bureau. Een 19-jari- ge Schiedammer bekende met een steen te hebben gegooid. Informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 13.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004444 Schiedam Schiedamse jongeren die in contact komen met Justitie kunnen worden berecht in het stadskantoor in de ei gen woonplaats. Daar startte gisteren het project 'Justitie op locatie', waarbij tal van instanties nauw met elkaar samenwer ken. Een handvol jongeren tussen de 12 en 18 jaar kreeg voor lichte vergrijpen taakstraffen en boetes opgelegd. Ook de Raad voor de Kinderbescherming handelde als onderdeel van het project voor het eerst enkele zaken in het Schiedamse stadskantoor af. 'Justitie op locatie' wordt vanaf heden elke laatste donderdag van de maand gehouden. De gemeente Schiedam heeft sa men met het projectteam Regie groep Jeugdcriminaliteit Arron dissement Rotterdam (RJAR) het initiatief tot het project genomen. Diverse instanties zijn er bij be trokken: de Raad voor de Kinder bescherming, buro Halt, het Openbaar Ministerie, het district Schiedam van de Regiopolitie Rotterdam-Rijnmond en de ge meente Schiedam. Grote winst Volgens woordvoerster Anita Ver gouwe van de gemeente Schie dam wordt met het werken op één locatie grote winst geboekt. Jon geren hoeven niet meerte worden doorgestuurd naar andere instan ties, waar het verhaal weer op nieuw moet worden verteld. Hulp verleners weten wat er speelt om dat ze de zitting hebben bijge woond. „Er zullen er zo minder tussen de wal en het schip gera ken." De jongeren die voor de 'Schie damse rechtbank', die wel door het Rotterdamse Openbaar Minis terie wordt voorgezeten, moeten verschijnen, hebben zich veelal schuldig gemaakt aan lichte ver grijpen. Meestal zijn zij nog niet eerder met Justitie in aanraking geweest. Vaak kan met een taak straf via het Buro Halt, dat nu ooi- spreekuur heeft in het stadskan toor, worden volstaan. Overigens geldt het project nadrukkelijk als aanvulling op alle reeds bestaan de regelingen. Het is dan ook niet zo, dat zaken blijven liggen tot een volgende stadskantoor Si ting. Eigen balie 'Justitie op locatie' krijgt iedere laatste donderdag van de maand een eigen balie in de Stadswinkel in Schiedam. Hier kunnen ook jongeren met een meldplicht te recht. „Dat doen ze dan wel wan-: anders hangt hun een zwaardere straf boven het hoofd," zegt Ver gouwe. Volgens haar zjjn ér kleine ruimtes waarin gesprekken ge voerd kunnen worden. „Als een gesprek echt vertrouwelijk is, zijn er spreekkamers die helemaal af gesloten kunnen worden. De zit tingen en Halt-gesprekken wor den in de vergaderkamers op de eerste etage van het Stadskantoor gevoerd." Positief Een vergelijkbaar project draait al sinds enige tijd met veel succes in de Rotterdamse deelgemeente Delfshaven. Vergouwe: „Omdat de resultaten daar zo positief zijn vonden we het als gemeente tijd om het hier ook maar eens te pro beren." Automobilisten die een tijdje niet ter hoogte Maassluis op de rijksweg A20 richting Naaldwijk hebben gereden, sullen verbaasd opkijken. „Staat er een tuinderij in de fik?" „Zijn er hier ook al olieraffinaderijen neergezet?" Als de nieuwsgierigen de metersho ge vlammen In het weiland langs de snelweg dichter naderen, wordt het duidelijker. De Nederlandse Aardolie Maatschappij is op. het Maasdijkveld bezig met het verbranden van gas. Het affakkelen aan de Coldenhovelaan maakt deel uit van een schoonmaak waarmee de in Schiedam gevestigde NAM in touw is en kan voor stank en hitte zorgen. De vlammen vallen overigens niet alleen op in Maassluis. Zeifs vanuit Delft is de vuurzee goed te zien. Overdag, maar zeker ook 's nachts. Foto westtands fotoburo Maassluis Achter jongerencen trum De Toevlught in Maassluis komt een geasfalteerd skateplein. Met dit voorstel heeft de raads commissie ruimtelijke ordening deze week ingestemd. Het plein zal worden voorzien van verho gingen en bruggetjes, obstakels die het skaten interessant maken. Een heuse half-pipe zal daarente gen ontbreken in het zogenaamde skatepark. Het plein is bedoeld voor de oude re jeugd uit heel Maassluis. Voor de jongste skaters, waarvoor de afstand naar De Toevlught een belemmering is, komen er waar schijnlijk kleine skatemogelijk- heden op verschillende school pleinen. Maar vanwege de kosten zullen deze plekken niet worden Door de komst van het parkje bij de Toevlught zal het bestaande te gelplein, waar veel wordt gevoet bald, iets moeten worden opge schoven. Ook komt er, voor de vei ligheid, zowel tussen de twee plei nen als aan de kant van de oude Maasdijk een afscheiding. Wanneer het nieuwe plein wordt aangelegd is nog niet bekend. De gemeente wil het, om kosten te besparen, combineren met de re constructie van de Westïandse- weg. Dit zou aanvankelijk aan staande najaar gebeuren, maar loopt waarschijnlijk vertraging op. „Je moeter niet van opkijken als het begin volgend jaar wordt," aldus een woordvoerster van de gemeente. De aanleg van het skatepark kost Maassluis een kleine 135,000 gul den. Het was een ko misch gezicht, gisteren in het Nederlands Ge distilleerd Mu seum De Ge kroonde Bran- dersketei. Di verse notabe len, die met een rode kabouters- op 'Drink lot Wr Kabouter' aanhieven. Het gebeurde bij da opening van een bijzondere ten toonstelling, waarbij de diver se vroegere re clame-uitingen voor met name jenevers worden getoond. En de kabouters staan daarbij centraal. Zie ook pagina 11: Kunst aan de Waterweg Foto Roel Dijkstra DoorMariétte Qlsthoom Vlaardingen De GGD Nieuwe Waterweg Noord zit met haar per soneelsbeleid weer op het goede spoor. Vooral de manier waarop door het management wordt om gesprongen met personerkKwes- ties is flink verbeterd. Waar pro blemen tussen leidinggevenden en personeel voorheen ontaard den in onoplosbare conflicten, wordt nu gezamenlijk gezochi naar een voor alle betrokkenen aanvaardbare oplossing. Tot deze conclusie komt onder zoeker R. G. Mierop van Cap Ge- mini Business Consulting, die van eind september tot apnl dit jaar de begeleidingscommissie leidde naar verbeteringen binnen het personeelsbeleid van de GGD. Als voorbeeld noemt hij de ma nier waarop onlangs een conflict bij het bedrijfsbureau van de AR- BO-dienst is opgelost. Onderling praten, blijft echter moeilijk, zegt Mierop verder in zijn rapportage. Te vaak nog wordt over elkaar gepraat in plaats van met elkaar. Veel blijft ongezegd omdat niemand de zo genaamd goede persoonlijke ver houdingen op het spel wil zetten. Bovendien zijn er 'kernen binnen het personeel' die de 'ellende blij ven koesteren', kritiek uiten op de organisatie en zelf weinig doen om de situatie te verbeteren. Hoe wel er volgens Mierop nog een hoop uit de kast moet worden ge haald om dit gedrag te doorbre ken, lijken deze groepen steeds meer op zichzelf komen te staan binnen de GGD. Aanleiding voor het verbetertra ject waren de alarmerende berich ten over uit de hand gelopen ar beidsconflicten met personeelsle den. Uit een onderzoek, dat de lucht moest klaren, kwam in april vorig jaar naar voren dat er van al les schortte aan het personeelsbe leid van de GGD. Door herhaalde lijke fouten en conflicten van het management hadden GGD-mede- werkers het vertrouwen in hun leidinggevenden totaal verloren. En wat het allemaal nog erger maakte: het management nam de grote en groeiende onvrede by het personeel niet serieus. Boven dien bleek het personeelsbeleid inhoudelijk voor verwarring te zorgen en werd te weinig aan dacht besteed aan begeleiding van het personeel. Onderling werd allang niet meer gepraat, wat de sfeer binnen het bedrijf dusdanig had verpest. Teamgeest Maar nu lijkt het verbetertraject toch z'n vruchten af te werpen. Langzaam maar zeker constateert Mierop een verbetering in de posi tie van de coördinatoren, die de verschillende afdelingen binnen de»GGD runnen. GGD-directeur E. S. A. van der Meer heeft hun rol verduidelijkt en doet zijn best de teamgeest binnen het manage ment te versterken. Bij de aan stelling van een nieuwe manager ARBO en AMBU is bovendien meer gelet op de vaardigheden van de kandidaat. Ook binnen de ondern-, :igs- raad en het dagelijks bestuur van de GGD. die steeds te laat zou hebben gereageerd op problemen binnen de gezondheidsdienst, be speurt Mierop een meer zakelijke opstelling. Rol en positie van de OR zijn helder en met een cursus hebben de OR-leden hun kennis over hun wettelijke basis wat op gevijzeld. Het dagelijks bestuur heeft haar afstandelijke houding uit het verleden laten varen en springt waar nodig in. Directeur Van der Meer is echter nog te weinig betrokken bij het personeel, meent Mierop. De GGD-directeur is nog steeds te veel naar buiten gericht bezig, wat ten kosten gaat v.m de inter ne verhoudingerTien de orga nisatie. Ook ht itacl tussen de ondememir .■.-ja en Van der Meer verloopt nog wat stroef. Vol gens de rapporteur stellen beiden zich niet zakelijk op en worden opmerkingen persoonlijk aange trokken. Openheid Verder constateert Mierop meer openheid binnen de GGD. Met nieuwsbrieven en publicatie van agendapunten en besluitenlijst worden medewerkers door het management op de hoogte gehou den van veranderingen. Op afde lingen verschijnen bulletins en dagboeken, waarin het reilen en zeilen wordt bijgehouden. Ook aan de cultuur binr.cn de GGD is gesleuteld. Tijdens een bijeenkomst in februari is het per soneel voorgehouden hoe er bin nen de organisatie wordt gedacht over dagelijkse contacten, eigen verantwoordelijkheid en indivi duele loopbaan- en organisatie ontwikkeling. In het rapport spreekt Mierop van een verschui ving van opvattingen bij het per soneel van 'de organisatie moet voor zekerheid zorgen', naar 'ik ben zelf verantwoordelijk voor mijn eigen zekerheid'. Hoewel er volgens Mierop nog on- vold' sprake is van een zake lijke .Ring bij het personeel, staan medewerkers meer open voor een klantgerichte houding en dringt langzaam het besef door dat het noodzakelijk is dat ieder een inzicht heeft in de eigen ont wikkeling binnen het bedrijf. Zo niet dan worden veranderingen nog te snel opgevat als een bedrei ging en worden ontstane kansen door medewerkers over het hoofd gezien. Inzicht in de eigen loop baan, zegt Mierop, is een vereiste om op een zakelijke manier naar de organisatie te kijken en te pra ten over opleidingen en loopbaan perspectieven. Het eindrapport wordt woensdag aangeboden aan en besproken met het algemeen bestuur van de GGD. Vlaardingen Het aantal aantal inbraken in woningen en pogin gen daartoe is in Maassluis in de eerste vier maanden van dit jaar gestegen, vergeleken met vorig jaar. Dat blijkt uit de analyse van het politiedistrict Waterweg (Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland) van het aantal ge pleegde delicten in die periode. Voor dc stijging is volgens de poli tie geen goede verklaring te ge ven. De inbraken -zeventig in getal- zyn verspreid over alle wijken en vertonen geen samen hang. Het aantal inbraken en po gingen tot inbraak vorig jaar in Maassluis met\.j»tien gevallen aanzienlijk lager. In Vlaardingen is het aantal woninginbraken (rond de honderd) nagenoeg ge lijk gebleven. Wel is er een ver schuiving van het noord-oostelij ke naar het zuid-westelijke deel van de stad waarneembaar. In Hoek van Holland is het aantal in braken behoorlijk gedaald. Ook de autocriminaliteit in het district Waterweg is in de eerste vier maanden afgenomen. In Maassluis en Hoek van Holland werden vorig jaar in dezelfde pe riode totaal 285 diefstallen uit aan vernielingen aan auto's gepleegd. Nu zijn dat er 211. Het aantal bleef in Vlaardingen nagenoeg gelijk: rond de 300. Uit de analyse blijkt ook dat het aantal geweldsdelicten is geste gen. De meeste gevallen deden zich voor in het centrum van Vlaardingen, waar mishandelin gen in huiselijke kring licht toe namen en de hoeveelheid dief stallen met geweld een grotere styging doormaakte. Drank- en. drugsgebruik lagen daar volgers de analyse aan ten grondslag. De politie trekt over het algemeen de conclusie dat als gevolg van het personeelstekort het beeld minder positief is dan in voor gaande jaren. 'Het is lastig om met minder mensen een scherpe doelstelling te halen', concludeert een woordvoerder van het distriet Waterweg. J Intern zijn twee procedures ver beterd; de afhandeltijd van egn proces-verbaal en het onmiddel lijk uitreiken van een dagvaar ding in persoon, zodat verdachten sneller voor de rechter komen. Daarnaast heeft justitie haar 'ope ningstijden' voor de politie ver ruimd zodat justitie langer en dus meer dagvaardingen per compu ter naar de districtspolitie kan sturen. Direct na verhoor kan de politie de verdachte meedelen wanneer hij of zij voor de rechter moet verschijnen. -■A- ->vLs.-5S Nëem nu een proefabonnement op het f Rottéf&amsjJa^tad^wi^^&^OTinfc^^ Bnlang1n'do'iBÖ^oor.«;.^;i-isffSö^^ Vut siKa.ttelwInTT'.y (6 weken voor stecWstf.293-"». abu0»«t|glc<m4nafnAaw3wiygnfloBosolxnt(aii«»a.T Naam: ...'..V.-IV.lihyV;. Adres':.tLv^.Ty.- Postcode:Plaats: Telefoonl". .1.i •(Lvm.'comroiebezorging) Bank/gironr.:,.j. Handtekening: Stuur deze bon in een envelop zonder pGstzegèihhah Rotterdams Dagblad, AM. Abonnee Service Antwoordnummer 1579/3OOOV0 Rotterdam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1