Machtsvertoon honkballers boeit niet V 'Twee wedstrijden binnen een dag is voor deze jongens echt teveel' Beachvolleytoernooi op Hoekse strand een succes Vader en zoon Schuurman winnen dubbel ROYS De Groot grijpt net naast het goud op 'kwartje' van Hellevoetsluis ^êrt-2 Wf Marcel Schewe en Ruts verlevendigen tam duel McGrae helpt Hermes DVS met century aan zege Michel de Maat snelste op Oranjeloop in Kwintsheul De Loods strandt In bekerfinale snooker Phielix wint eerste open Vlaardingse driebandtitel Rotterdams Dagblad Maandag 28 juni 1999 Door Nick van der Sluis Vlaardingen Aan het weer lag het niet, ook niet aan het machtsvertoon van Vlaardingen Holy, maar toch kon de (in- haaWwedstrijd tegen The Orioles uit Veghel zaterdagmiddag absoluut niet boeien. Ondanks de tegenpunten van de ploeg uit Veghel, regeerde de Vlaardingse honkbalformatie op een wijze die de eindstand, 11-5, absoluut geen geweld aandeed. Zondagmiddag, in de reguliere wedstrijd tegen Cardinals uit Oss, bevestigde de ploeg van coach Danny Rossoni de huidige en constante vorm door wederom met duidelijke cijfers, 7-3, te Maar zo mogehjk was die tweede wedstrijd nog veel minder om aan te zien. „Tenminste, die geruch ten ving ik na afloop op en ik kan daar ook wel een verklaring voor vinden," legde Holy-coach Danny Rossoni zondgmiddag na afloop uit. „Twee wedstrijden spelen binnen 24 uur is voor deze jon gens echt teveel. Ze missen daar de conditie voor, om vervolgens de concentratie te verliezen. Ze ven innings hield mijn ploeg Car dinals nog op de 'nul' en dan zwe ven de gedachten wel eens naar elders." De winst kwam niet in gevaar en daarmee werd de zondagse wed strijd een getrouwe kopie van het zaterdagse duel. Toen bood Orio les aanvankelijk veel tegenstand, ook al omdat Holy-pitcher Stefan Droog de eerste innings naar vorm en zelfvertrouwen liep te zoeken. Er werd soms wat te wild gegooid, maar met het vorderen van de wedstrijd kreeg Droog vol ledig vat op de Veghelse slagvolg orde. Vijf innings lang hield hy de thuisplaat schoon, al had hy veel ballen nodig om succes te vinden. „Stefan heeft namelijk erg veel ballen (175!, red.) moeten gooien. Toch heb ik hem heel bewust de volle negen innings uit laten gooi en, ook toen het in de achtste in ning even uit de hand dreigde te lopen." Maar juist toen kreeg de Vlaar dingse pitcher volledig steun van zijn veld en sneuvelden er een aantal Veghelse lopers op het tweede honk en hielp een bemoe digend woord van zijn coach al evenzeer. Holy joeg Orioles al in de tweede inning in de negatieve cijfers. Tien Vlaardingers kwamen in die inning in het slagperk en er wer den zes honkslagen geproduceerd (waaronder een tweehonkslag van Steve Naarden die Danny Rossoni en Rob Meijers over de thuisplaat haalde). Holy scoorde zes punten en liep weg naar 7-2. Nog twee stuiptrekkingen van de Braban ders, in de vierde en vijfde inning, leverden drie punten op (7-5), maar vervolgens begon de zege tocht van Stefan Droog en drukte de Vlaardingse siagploeg het overwicht uit in een 11-5 eind stand. Gistermiddag stond playing coach Danny Rossom zelf in de punt van de aanval en dat bezorg de Cardinals innings lang de nodi ge kopzorgen. In honkslagen ont liepen beide ploegen elkaar niet veel (12 om 10), maar Cardmal- spitchers zetten ook nog eens met vier wijd, vier Vlaardingse slag mensen op de honken. Holy impo neerde vooral in de eerste slag beurt (5-0) en kon vervolgens heel relaxed de wedstrijd uitspelen. „Met het gevaar dat daarmee het kijkspel behoorlijk aan kwaliteit inleverde, dat realiseerden we ons achteraf wel," biechtte Rossom na afloop eerlijk op. „Er was mets aan, hoorde ik naderhand. Maar ja, wij scoorden wel, alleen bood Cardinals geen echte tegenstand. Het is overigens wel een lekker gevoel om met twee overwinnin gen op ry de zomerstop m te gaan. We blijven in de top van de rang lijst." Zaterdag HOLY-160 020 20x=U ORIOLES-.201 ZOO 000= 5 Werpcijfm Holy: Stefan Droog 19 inn10- 5-9-2 Orioles: (2 pitchers) 4-6*13-4 Home run Holy. Rob Meyers, 8e inning (soJo) The Orioles: Gijs van Dijck, 4e innmg{+1) Zondag HOLY... 5*1^ „300 200 0Oxa* ...000 000 021=3 Werpcijfers Holy: Danny Rossom (9 inn 12 0-10-3 Cardinals: (2 pilrhers) 5-2-12-4 Orioles scoort op een doorgeschoten bal van pitcher Stefan Droog. Na een paar onrustige innings kwam de Schie- damse werper goed in zijn spel en won hij met Holy het duel. Foto Peter Molenboer Door Peter Verdonk Hellevoetsluis— De zaterdag onder idealeomstandig- heden afgewerkte 13e kwart Stork-triatlon kende naast een ruim veld van recreanten tevens een groot aantal landelijke en regionale favorieten voor de eindzege. Daarbij viel de naam van Bert Flier veel vuldig. De winnaar van de laatste drie edities pakte ook nu de zege, maar kreeg deze zeker niet cadeau. Hoewel de tijd van Flier, 1 uur 53 minuten en 13 se conden minder was dan die van vorig jaar (1.52,36) ontspon zich toch een aardige race, met Schiedam mer Richard de Groot in een hoofdrol. „Het zwemmen is zeker niet Richards sterkste on derdeel. Sterker nog: het is zijn zwakste," verklaarde vader en coach De Groot nadat zoonlief toch het zwemmen in een tijd net boven de twintig minuten als eerste had afgesloten, Het zwemonderdeel werd door de meeste deelnemers in een acceptabele tijd verzwommen. Het water in het Voomse kanaal was met twintig graden lekker warm en dat stellen triat leten op prijs. In de wisselzone waren naast Richard de Groot ook Nijkerker Mathijs Wassink, Zeeuw Arjen van Oord, die later zou terugvallen, favoriet Carlo van den Bergh en regionale hoop Anton Mul zich al spoedig aan het omkleden voor het tweede onderdeel: de 31 kilometer op de fiets. Het fietsparcours was uitgezet in de polders in en om Hellevoetsluis en Ouden hoorn. De sporters kregen de soms straffe wind beur telings voor en tegen en raffelden het onderdeel in nog geen uur tijd af. Onderwijl bleef Richard de Groot, lid van TV Rijn mond de wedstrijd dicteren. Zowel na de eerste, als na de tweede omloop bleef hij het trio Bert Flier, die aanklampte na een matige zwemprestatie, Carlo van den Bergh en Mathijs Wassink een halve minuut voor. Zoals zo vaak bracht de afsluitende tien kilometer loop de beslissing. Hierin toonde Bert Flier aan een 'flierefluitend' loopvonder te zijn. Ai in de eerste ron de van twee over vijf kilometer haalde hy niet alleen Richard de Groot in, hij schudde ook Wassink en Van den Bergh van zich af. Winnaar Bert Flier was, mede door de mindere eind tijd, niet helemaal tevreden over zichzelf. „Het zwemmen ging niet naar mijn zin. Daar zat ik net achter de kop en niet erbij. Ook over het fietsen ben ik voor mezelf niet tevreden. Daarom is mijn eindtijd wat minder. De wind speelde mij nog al parten, al was het wel een mooi parcours. Uiteindelijk liep ik heel makkelyk. Op dat onderdeel pakte ik dan ook de winst. Ik blijf nu trainen en doe nog een paarwed- strijden. Maar het NK in Holten en de 'grote' triatlon in Almere, daar moet ik pieken." In de dameswedstrijd zwom Sandra Hitzeit uit Amersfoort het snelst. Maar nationaal kampioene Cora Vlot bleek op de fiets veel sneller. De Schiedam- se Joke Ritman en haar stadgenoot Sonja Jansen vochten een aantrekkelijke strijd uit om de tweede plaats die door de eerste in haar voordeel werd be slist. Cora Vlot werd met overmacht winnares, on danks een val bij het verlaten van het terrein van de W Vlotbrug voor de afsluitende loop. Bondswedstrijd (1500 mtr zwemmen, 39 km öetsea en 10 km lo pen), mannen: 1 Bert Fuel {BoTendrecht) 153 05.2 Richard de Groot (Schiedam) 1 54 08. 3 Martyn Wasstok (Nykerk) 1 56 02.4 Caïki van den Bergh (Capelle aan den IJssel) 1 56 53 5 Anton Mol (Sommelsdyk) 1.5841. Vronwem 1 Cora Vlot (Hendnk-Ido Am bacht) 2.13 48 2 Joke Ritman (Schiedam) 217 26.3 Sonja Jansen (Schiedam) 217.26.4 Sandra Hitzert (Amersfoort) 2.18.51 5 Mar griet Uil (Schiedam) 2.2252, Veteranen40mannen; 1 Arte Petle- koorer. (Spykerusse) 2 06.05.2, Nico de Ligt (Hellevoetsluis) 2 06.36 3 Ane van de Stel (Zuid-Beyerland) 2 09 42 Vrouwen; 1. Margriet Uil (Schiedam) 2 22 55 2 KittydeBloois(Ridderkerk)22933 Vete ranen 50-+, mannen; 1. Aad van Loon (Nieuw Lekkeriand) 2.10 54 2 Piet VerhegetWest-Kapelle) 2.17.17.3 Rens Fransen ('s-Graven- hage) 219.23. Veteranen 60+, mannen: 1 David Livingstone (Vlaardingen) 2.26.50.2. Jacob Teuthof (Delft) 2 2812 3 Ger Bos man (Rotterdam12917 Voor luie zonaanbidders was zaterdag minder plaats op het strand van Hoek van Holland. Onder een strakblauwe hemel werkten de beachvolleyballers zich In het zweet. Foto Richard Hoogeveen Hoek van Holland Hel beachvolleybaltoemooi dat afgelopen weekeinde werd afgewerkt op het Hoekse strand, is een doorslaand succes geworden. „Belang rijk was natuurlijk vooral dat het weer meezat," al dus Jacqueline de Gelder namens de organiserende Naaldwijkse volleybalvereniging Pijlslag, „Op zon dag is er een spatje gevallen, maar pas toen het toer nooi klaar was en we alles hadden opgeruimd, begon het echt hard te regenen. Verder hep het goed. Ik denk dat iedereen, zowel de recreanten als de top pers, tevreden waren." Het toernooi in Hoek van Holland nabij paviljoen De Zeebries maakte deel uit van het Galileo-circuit, een reeks wedstrijden in diverse Nederlandse kustplaat sen. De finale wordt straks afgewerkt in Sehevenin- gen. „Het zit erniet in dat we er ooit in slagen de fina le naar Hoek van Holland te halen," aldus De Gelder. „Scheveningen trekt veel meer publiek, daarom wordt de reeks daar afgesloten. Wij van Pijlslag hou den al jaren een toernooi op het Hoekse strand. Waar om hier? Omdat het strand hier lekker breed is en we goede ervaringen hebben op deze plek." Aan het evenement deden over beide dagen bijna zeshonderd deelnemers mee. Onder de recreanten waren veel Westlanders te vinden. „Ik heb mensen van onder meer Quintus, Move over en GVC gezien. Die deden mee by bedrijven of familieteams. Aan het grote werk deden geen Westlanders mee. De toppers komen van buiten deze regio. Dat toernooi, waarvan de finale straks in Scheveningen is, gaat eigenlijk buiten ons om. Het is een aparte organisatie. By ons konden mensen proberen zich te kwalificeren voor de eindstrijd in Scheveningen. Dat lokte veel belang stellenden Als organisatie kunnen we daarom terug zien op een zeer geslaagd weekeinde," aldus De Gel der. Door Bas van den Berg Vlaardingen Net voordat gister avond een forse regenbui los barstte, waren de prijzen al uitge reikt en de uitslagen van het RO- VS-tennistoer- noonn de boe ken opgesla gen. Dat was een geluk bn een ongeluk zelden was deze afle vering sportpark De Vhfsluizen in het kader van de RD Tennis- cireuit zovlek- kenloos verlo pen. De emge dissonant wa ren de iets mindere partijen (167) tegen vorig jaar nog 180. In het enkelspel Cl was de finale zo voorbij. Barry van Dam zette Jeroen van der Meer in twee sets opzij. Van Dam (19), lid van Ever green, was zeer content met zijn overwinning. „Het mooiste is dal het mijn eerste toernooi dit jaar is," aldus de trotse winnaar, „Er volgt nog een tweede in Rozen burg en daarmee houdt het op. Vorig jaar heb ik aan drie dubbel spelen in C2 deelgenomen. Op grond van de resultaten ben ik dit seizoen in Cl geplaatst. Omdat ik aan een eenjarige MEAO-oplei- ding in Rotterdam bezig ben, heb ik weinig tijd om te sporten. Af en toe doe ik wel aan voetbal en fit ness, maar net in clubverband." Voor de organisatie was het ver heugend dat zy weer inschrijvin gen kreeg voor damesenkel C2 en damesdubbel C2. Het bete kende dat een week lang der tien categorie- en tennisspe len de zes ba nen bevolkten. „Af en toe was het zo warm dat na elke wed strijd de banen moesten wor den be sproeid," aldus organisator Rl- nus Wesdorp. „Het is jammer dat het aantal in schrijvingen voor het herenenkel Cl met meer dan tien spelers be droeg. Nadat de inschrijftermijn was gesloten, hebben we nog aan meldingen gehad. Maar we heb ben de spelers verteld dat we daar niet a«m konden beginnen. Dc jeugd denkt er tegenwoordig makkelijk over om zich voor een toernooi in te schrijven zonder zich aan de regels te houden." Spanning Een van de spannendste partijen was ra het mannendubbel waarin vader en zoon Schuurman (Paul en Jasper) tegen Van HaarerVZe- venbergen aantraden. Het duel eindigde in een echte driesetter die door vader en zoon Schuur man van TSN met succes werd be kroond in 6-3,4-6,6-2. Het is voor het laatst dit seizoen dat het kop pel te bewonderen is omdat de zoon volgend jaar B-speler wordt. In het herenenkel C2 maakten Tom Heydelberg (Maasland) en John Heiboer (Hoek van Holland) er een Westlands onderonsje van. De Maaslander won de eerste set (7-5) en kon in de tweede bij een 6- 5 voorsprong de wedstrijd uitser- veren. Heiboer vocht zich echter terug m de set en sleepte er een tiebreak uit die hij ook nog win nend afsloot. In de derde set moest hij met 6-1 buigen voor Heydelberg. Het duel tussen Robin Stouthan- del (Los Bigotes) en Richard Wan- net (Holy) in het enkelspel D2 werd nooit een echte wedstrijd. De speler van Los Bigotes zege vierde afgetekend met 6-1,6-1. Maassluizer Joao Varela heeft het toernooi van TCN uit Nieu- verkerk aan den IJssel op zijn naam geschreven. In de finale versloeg de ongeplaatste Bl-spe- ler Michael Jongste. „Ik merkte al snel dat ik spelnt- me te kort kwam om de ralley aan te gaan met Michael," blikte Va rela na afloop terug. „Mijn service liep vandaag als een trein, dus ei genlijk had ik mijn tactiek na en- Vader Paul en zoon Jasper dubbelen dit seizoen voor het laatst samen. Zoon maakt volgend jaar de overstap naar de B-catego rie. Het duo won gisteren het dubbelspel van het tennistoernooi van ROVS. Foto Peter Molkenboer kele games bepaald. Service-vol ley met af en toe een portie risi co." Varela trok de eerste set moeiteloos met 64 naar zich toe. De Maassluizer verloor de tweede, maar won de derde set met 64, Door Richard van 't Zelfde Schiedam Op eigen veld hadden de cricketers van Excelsior'20 weinig moeite met het bezoekende Rood Wit. De Thurledeclub wist Rood en Wits magere to taal van 152 met maar liefst zeven wickets verschil te overtreffen. Voornaamste aandeel in de Schiedamse overwinning hadden de gebroeders Schewe (Carl Schewe 47 en Marcel Schewe 42 not out) en 'man of the match' Arjan Ruts met 44 not out. Debet aan het magere totaal van de hekkensluiter was vooral het bowlwerk van de Schiedammers. Luuk van Troost (3/18/8), Remco Eikenbroek (3/33/10) en Jacob Jan Esmeyer (2/17/11) voorkwamen dat de eigen club een al te groot totaal moest najagen. Ope- mngsbaisman Enk Gouka (14 runs) en international Luuk van Troost (duck) stelden de thuisclub met hun tegenvallende battmgprestaties teleur, maar dit werd meer dan goed gemaakt door het optreden van de gebroeders Schewe en de talentvolle Arjan Ruts. Vooral het partnerschap tussen de twee lefthanded batsmen Marcel Schewe en Arjan Ruts, dat bij een score van 86 runs een aanvang nam, verlevendigde het gezapige duel nog enigszins. Regelmatig wisten de twee de boundary te halen. Captain Enk Duifierwas zeer te spreken over het bat ten van Ruts. „Kijk, dat shot nu eens," zei Dulfer na weer een harde klap van Ruts, „veel mensen weten niet hoe moeilijk het is om een bal precies tussen twee fielders door richting de boundary te slaan." Dat Ruts uiteindelijk 'man of the match' werd zal nie mand verbaasd hebben, want met vier vieren en twee reusachtige zessen achter zijn naam liet hij blijken weining moeite te hebben met het bowlwerk van de bezoekers. Excelsior'20 komt door de overwinning op tien punten uit negen wedstrijden en blijft daarmee in de middenmoot hangen. Deventer De cricketers van Hermes DVS hebben gisteren hun tweede seizoenszege geboekt De Schie dammers gingen tegen de Koninklijke Utile Dulci als eerste aan bat en wisten in Deventer een voor de thuisclub onhaalbaar eindtotaal van 286 voor 6 neer te zetten. Nadat GuidoBoram(2), Nick Statham (21) en Jasper Beijer (32) het veld ruimden, waren het Ga vin McGrae (112 not out) en Lou Borrani (66) die weer eens bewezen flink met het slaghout te kunnen om gaan. McGrae rammelde binnen korte tijd een centu ry op het scoreboid. Nadat de batsmen hun diensten bewezen hadden, wisten de Schiedamse bowlers hun gastheren voor 215 all out te bowlen. Het bowlwerk kwam van all- rounder John Verwey (2/35/11) en captain Nick Statham (2/29/9). Robin Ter Plegt, Dirk Klokgieters, Phil Keukelaar en Erik Hartong namen allen een wicket. Hermes DVS en Koninklijke UD stonden voor zondag gedeeld laatste. Met de zege doen de Schiedammers afstand van de rode lantaarn. Vlaardingen Michel de Maat heeft weer eens van zich doen spreken bij de Oranjeloop in Kwintsheul. De 37-jarige Vlaardingse atleet legde, omringd door sterke regiolopers, de tien kilometer af in 30.37 minu ten. Na de eerste ronde lag hij nog in derde positie. Daarna was er geen houden aan en liep de Vlaardin- ger in hoog tempo op de overwinning af. Het was de derde keer dit seizoen dat Miehei de Maat een overwinning boekte. „Door mijn werk in de sporthal van Maasland heb ik nauwelijks meer tijd aan wedstrijden deel te nemen merkte hij na afloop op. „Wel train ik nog altijd vier keer per week. Ik ben van plan volgend seizoen sterk terug te komen. Want iedereen kent mij als de man van ie overwinningen. Alleen is het er dit jaar een bee^e bij ingeschoten." Aan de 22e Oranjeloop nart>' 200 atleten deel. Het parcoursrecord (30.33 minuten) werd net niet door Michel de Maat verbroken, 1 „Het had slechter gekund, maar ja, ie' nog," reageerde De Loods-captain 1 GoesRuim vierhonderd snookerteams uit het hele land begonnen dit seizoen aan de bekercompetitie. De Loods uit Maassluis wist zich te kwalificeren voor de finale dag in Goes waar zaterdag de twaalf overge bleven teams het tegen "elkaar opnamen. De Maas- sluizers schopten het zelfs tot de finale, maar moes ten daarin met 5-1 buigen voor IJmuiden dat vorige ook al de landstitel binnenhaalde. iets beter kon ook Willem Zuyder- wijk. „IJmuiden heeft een verschrikkelijk sterk team met daarin de Nederlands kampioen Roy Stolk en ook Karan Chand die laatst bij het EK voor ama teurs in Enschede derde werd. Dat we van zo'n team verloren, is geen schande." Toch liet De Loods zich niet zomaar afdrogen in de fi nale. Zuyderwijk: „We hebben kansen gehad. Bram Hofland zorgde voor een punt tegen Stolk en in ande re frames stonmden we ook lang voor. De frame van Marco Reyers tegen Bany de Haas werd beslist op de laatste bal. De Haas speelde de zwarte bal via twee banden in de pocket." Met een plaats in de halve finale om het Nederlands kampioenschap en de tweede plek in het bekertoer nooi kan De Loods terug zien op een uitstekend jaar. Toch hoopt Willem Zuyderwijk volgend jaar op meer, „De balletjes kunnen raar rollen, zeker ook in het snooker. Het kan zijn dat we volgend jaar overal naast grijpen, dat we al heel vroeg uitgeschakeld worden. Er zit echter nog voldoende rek in ons team. We kunnen alledrie nog beter worden. Dan zullen we meer wedstrijden moeten spelen om 20 meer erva ring op te doen. Misschien dat dat ons nét dat laatste zetje kan geven." VlaardingenHet eerste open Vlaardings kampioen schap driebanden heeft op de grote tafel een over winning opgeleverd voor Ernst Phielix. Na de finale- dagen van zaterdag en zondag stond hij gelijk met Maarten van Leuteren bovenaan, maar Phielix had om daar te komen eert set minder gebruikt dan Van Leuteren. Bob lp legde beslag op de derde plaats. In café De Griffioen toonde Jeffrey Comelissen zich de sterkste op de kleine tafel. Hy bleef Mar van de Cys net voor.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5