26 'Dit is het sterkste Nederlands team ooit' Bal na t Hoofdrollen voor Sullivan en Siep Gullit wil Boateng naar Newcastle halen Ronaldo is er weer! Jan Dick Leurs 'een bevoorrecht coach' na overwinningen op Taiwan, Cuba en de Sullivans jtterdam sebali Hit run Kampioen in ontwenningskliniek Reünie Foutje van de bank, alle leden blut Rotterdams Dagblad Maandag 28 juni 1999 Door Loet van Schellebeek RotterdamZullen we verder maar niet meer zeuren? In één weekeinde wint het Nederlands honkbalteam eerst met hou ten knuppels van de Sullivans die doodgemoedereerd met aluminium kwamen aanzetten (6-5) en vervolgens slaat een Nederlander, Raymond Hofer, de eerste homerun van het toernooi met hout En of dat allemaal nog niet ge noeg zegt over de snelle gewen ning aan het nieuwe materiaal, won Nederland gistermiddag voor het eerst in de geschiedenis van een Cubaanse selectie (8-3) en gaat de ploeg van Jan Dick leurs, na de drie andere deelnemers één keer te hebben ontmoet ongesla gen aan de leiding van het achtste World Port Tournament Opmerkelijke overeenkomst: zo wel tegen de Sullivans als tegen Cuba keek de publieksfavoriet al heel snel tegen een fikse achter stand aan. De Amerikanen toon den zaterdagavond geen enkel ontzag voor 'starter' Rob Corde- mans (0-4) en de Cubanen profi teerden gistermiddag van een nerveus of, zo men wil, slordig be gin van Patrick Beljaards en zijn eerste honkman Percy Isenia, 0-3. Dat de vertegenwoordigers van 's werelds sterkste amateumatie udaarna in acht volledige innings „"geen punt meer maakten, getuigt - van het sterke herstel van de Kin- L heim-pitcher en het perfecte af- lossingswerk van HCAWer Jurri- aanLobbezoo. Maar het is ook - men kan er niet omheen - een bevestiging van het vermoeden dat Cuba met een team naar Rotterdam is gekomen, waarvan 's werelds meest promi nente lefty', Fidel Castro, geen weet heeft gehad. Een D- of, in het beste geval, een C-selectie, sa mengesteld uit spelers die de twee groepen van vijftig, waar mee technisch directeur Carlos Rodriguez Acosta onlangs in trai ningskamp is gegaan, niet heb ben gehaald. Voor de tegenvallende verrichtin gen in het slagperk zou de onbe kendheid met houten knuppels nog als verzachtende omstandig heid kunnen gelden, voor de tal rijke misgrepen in het veld zijn geen excuses voorhanden. Het pleit in elk geval wél voor de Cubanen dat zij geen slaatje wensten te slaan uit het feit, dat in het toemooireglement de keuze van het materiaal vry wordt gela ten. Zij pasten zich aan bij de teams van Nederland en Taiwan die het evenement in het fraaie Familiestadion van Neptunus ge bruiken om ervaring op te doen met het oog op resp. de Europese en de Aziatische kampioenschap pen dit jaar en de Olympische Spelen in 2000. In Sydney wordt zo goed als 2eker hout gebruikt. Major League Baseball heeft dat als voorwaarde gesteld voor de komst van Ameri kaanse profs naar de Spelen. De Italiaanse haantjes de voorsten hebben daarop ingespeeld door dit seizoen in de Serie A al het alu- mium in de ban te doen, in Neder land hakte bondscoach Leurs, de onduidelijkheid beu, vier weken geleden zelf de knoop maar door. Hij liet zyn selectie met slaghou ten trainen. Een goede gok, want vorige week werd officieel bekend dat dit het materiaal is waarmee de strijd om de Europese titel (eind van deze maand in Italië) wordt uitgevoch ten. Nu Nederland van de Sullivans Port Tournament Boxscorê Zaterdag NEDERLAND.000 003 210=6-10-1 SULLIVANS210 100 010=5-13-2 Werpcijfers Nederland; Rob Ccrdemans (3 1/3 inning 2 man) 2-3-7-1, Richard Orman (32/3 3)2-I-6-0,MichaKlooswt]k(l/3+l)l- ]-04,KenBraucknuller(l2/3)2-0-0-0 Stüli- vans: Link Mikkelson (7 2/3) 6-1-10-1Tip*1 Merrill (11/3) 0-2-0-1. Winnaar Orman. Sa ve; Brauckmilkr. VerUexerMikkelson. Zendag CUBA- ...300 0 00 0 00=3- 9*2 NEDERLAND..012 112 0lx=S-lO-2 WerpmnUatenCaba: NauiyFemandez(4) 3-2-0-1, Roide! Enriquez (4) 2-2-4-1. Neder land: Patrick Beljaards (4)2-1-5-1, Jurrkan Lobbezoo (5)4-1-4-1. Homerun Nederland; Raymond Hofer, 5e inning (solo). Winnaar Lobbezoo. Verlieten Fernandez. Andere uitslagen: Cuba-Taiwan 3-2, Tai- wan-Sulli vans 3-2 Stand 1.Nederland... 2. Cuba... 3.Taiwa n 4. Sullivans.- 3-6 (17.8) .-.-2-2 5-10) -2-0 (7-! Programma Vanavond, 19.00 uur SuUivans-Cuba. Morgen, 14.00 uur. Sulii vans-Taiwan; 1930 aar. Cu ba-Nederland. Ken Brauck- mlller glijdt over de thuis plaat In het spoor van Ro bert Een hoorn (rechts). De twee Neptu- nianen profi teren van een honkslagvan Raymond Ho fer om de stand tegen Cuba op 3-3 te brengen. Vervolgens loopt Neder land weg naar een sensatio nele 8-3 tri omf- heeft gewonnen, hoor je niemand er meer over. Maar het blijft na tuurlijk een raar verhaal dat de Amerikanen erop staan dat er met hout wordt geslagen en dat er ver volgens een Amerikaans team naar hier komt, dat als enige alu minium gebruikt. Eigenaar-coach Bob Sullivan za terdagavond: „Wij wisten niet be ter dan dat dit een alu-toeroooi was. We hebben dus geen houten knuppels meegebracht. Ach, het maakt allemaal niet zo veel uit. De sweet spot (de plek waar je de bal het beste kunt raken, red.) bij hout is kleiner, maar dat scheelt een paar procent, méér niet." Jan Dick Leurs denkt daar anders over. „Het is duidelijk wennen. Je ziet de jongens wel drie, vier keer van knuppel veranderen. Ze zijn zoekende - naar het juiste ge wicht, de juiste grip, alles is nieuw voor ze." JD' wilde er ook weer niet te lang bij stilstaan. „Voor je het weet, zit het tussen de oren, We zullen er allemaal aan moeten geloven. Nee, hier dus niet, Hier is de keu ze vrijgelaten. Daarom vind ik het klasse van Cuba dat ze het wel doen." En met een schuin oog naar Bob Sullivan, die hij bepaald niet tot zijn vriendenkring wenst te rekenen, grijnsde hij grimmig: „Welk team hier de homerunko ning levert is al bekend." Meubelgigant Sullivan, die zater dagavond na een dubieuze beslis sing op het eerste honk een ver makelijke 'act' opvoerde met de al even omvangrijke hoofdscheids- rechter Fred van Groningen Schinkel, mompelde nog wat over de late aankomst van zijn semi- profs, maar kon er toch niet on deruit Leurs het volledige krediet te geven voor de zege. „Nederland heeft defensief goed gespeeld. Ze deden precies de goede dingen op het juiste moment." Grootse vorm' Het wisselen van werpers hoorde daar ook bij. Leurs liet Corde- mans, die met zijn controle wor stelde, geen seconde te lang staan. En toen de voortreffelijke reliever Richard Orman tekenen* van vermoeidheid begon te verto- Volle tribunes genieten van de wedstrijd Nederiand-Cuba. Het achtste World Port Tournament magzich tot dusver verheugen in goede prestaties van Oranje en, als uitvloeisel daarvan, van een grote publieke belangstelling. Foto's Joep van der PaVCor Vos nen, riep de coach meteen de 33- jarige debutant Micha Klooswijk te hulp - ook al was het maar voor twee slagmensen. Zijn beste be slissing was om Ken Brauekmiller het karwei te laten afmaken. De Neptuniaan is in grootse vorm en demonstreerde dat zaterdag avond door geen tegenstander op de honken toe te laten en twee uit vier te slaan. „Kenny is ons trorkhorse, ons werkpaard," legde Leurs uit. „Met zoveel goede werpers in de groep zou 'iedere coach hem gebruiken zoals ik nu doe. Kijk, bijna al deze jongens zijn starter bij hun club. Van een aantal (Orman, Lobbe zoo) heb ik relievers gemaakt Dat kost overredingskracht maar het werkt. Ze hebben het uitstekend gedaan." Lobbezoo, die vrijdag te- Moet kunnen „Ik vind dat er onbeperkt gewis seld moet kunnen uwden. Die mensen zitten allemaal op de bank, wat denk je dat dat kost?" Ajax-directeur en oud-basket baller Frank Kales in Sport week. „Coaches moeten de beschikking krijgen over time-outs. Nu loopt die trainer maar een beetje langs de kant te schreeuwen." Opnieuw Frank Kales. „Nawotilooa teas een op en top krachtmens, maar ook een echte ster met allures, privé vliegtui gen en alles wat daar verder nog bijhoort. Ik héb nog eens in haar huis in Dallas gelogeerd. Zei haar secretaresse doodleuk: 'Ja we zetten hier per maand 50,000 dollar aan bloemen neer." Oud-tennisster Marcella Mes- ker in Sportweek. „We spelen om en om thuis, rils wij uit moeten, zijn er wel sup porters van ons die naardeblau- 'wen gaan kijkenMaar pas in de rust, zodat ze geen kaartje hoe ven te kopen. En alleen bij een gelijke stand of als Spakenburg achterstaat Dan komen ze om de tegenstander aan te moedigen. Er zijn er zelfs die hun oudste schoenen aantrekken. Bij thuis komst worden die dan wegge gooid, omdat ze op verkeerd ter rein zijn geweest," Trainer Erik Assink van 'de ro de' Usselmeervogels over 'de blauwen' van buurman Spa kenburg in VI „En ook in Engeland zal ik zeg gen wat ik denk Zo heb ik al ge vraagd of ik een ander keepers te nue kan krijgen. Liverpool heeft bij de bond een blauu> shirt, een groene broek en groene komen opgegevenmaar dat vind ik dus helemaal niets. Ik ben eigenwijs en ijdel genoeg om mijn eigen kieren uit te willen kiezenEen keeper moet uitstraling hebben en dat kanecht niet meteen groe ne broek. Zoals het er nu naar uitziet kan ik een blauwe broek krijgen en dan moet ik er alleen nog voor zorgen dat ik witte kou sen krijg. Dat hoort ook bij een keeper." Sander Westerveld in VL „Van Gaal, Hitzfeld, Ferguson, Wewger en Adriaanse zijn mo menteel de top. En daarmee het bewijs dat er geen trainers zijn, alleen maar coaches. Zij kopen. Dat is óók een kunst, maar te vens het bewijs dat ze gern spe lers kunnen opleiden Wiel Coerver in VL „De meeste topsporters nu eenmaal' lastige, egocentri sche karakters met een tunnelvi sie. Soms willen ze na een wed strijd niet eens met hun eigen omgeving geconfronteerd wor den en dan zouden ze wel direct met de pers moeten babbelen? Ze zijn geboren om goed te sporten, niet om goed te converseren Paul Foorise, zaakwaarnemer van o.a. Edgar Davids en Pa trick Huivert, in Het Parool. gen Taiwan ook al een save op zijn naam bracht, was gisteren zelfs de gelukkige die de histonsche over winning op Cuba in zyn balboekje mocht bijschrijven, Leurs trok tevreden aan zijn siga ret. „Het zit aardig in elkaar," wil de hij in eerste instantie niet al te uitbundig doen. „Wil je wel gelo ven dat ik met eens precies in m'n hoofd heb wie de eerste negen zijn? Er zijn zo veel mogelijkhe den." Maar dan, geestdriftig bijna: „Ik heb een leeftijd bereikt waarop ik aardig ver kan terugkijken en ik zeg: we hebben nog nooit zo'n sterk Nederlands team gehad. Vo rig jaar zijn we 2esde van de we reld geworden, een gigantische prestatie waarvoor - vind ik nog steeds - de jongens te weinig eer hebben gekregen. Deze ploeg is sindsdien alleen nog maar sterker geworden. De pitchersstaf om te beginnen, en met Eenhoorn als korte stop gaat elk team erop vooruit. Als je ziet hoe makkelijk die de ballen verwerkt, dan lijkt het wei alsof ze lek zijn." Straks is vermoedelijk ook Evert- Jan 't Hoen (thans in Amerika) be schikbaar en kan Leurs heleméél zijn geluk niet op, „Voor het eerst hebben we de beste honkballers van Nederland kunnen selecte ren. Ik heb jarenlang verlekkerd naar Peppi (Stewart) staan kijken, maar ik mocht hem er niet bij ha len vanwege anderhalve interland op de Antillen. Voor die jongen - en ook voor Richard Orman - is dit een droom, voor mij en voor het Nederlandse honkbal een stap verder in de goede richting. Het klinkt misschien hoogdravend, maar ik voel me bevoorrecht dat ik dit mag doen." En met dat hout komt het heus wel goed. 'There's a riot going on'.' klonk za terdagavond door het volgepakte Neptunus Familiestadion, toen Bob 'Bullebak' Sullivan hevig in debat ging met de umpires Fred van Groningen Schinkel en Ge rard Siep Dat is nog eens inspe len op de actualiteit Het lijkt 'Hit run' wel Barendrechter Siep deed daags erna weer van zich spreken door, ditmaal als hoofdscheidsrechter, de Cubaan Osmani Urrutia die te lang mek kerde over een zijns inziens ver keerde 'call', uit het veld te sturen Van welke club is Rocky Blue- winkle de mascotte, vroeg menig een zich dit weekeinde af. Het raadsel is opgelost: Rocky is het 'gezicht' van de Wilmington Blue Rocks, een minor leagueteam van de Kansas City Royals Het en tertainment op en rond het veld wordt tijdens dit achtste WPT ver zorgd door een Amerikaanse prof: Steve Shaad, de vice-president van het National Baseball Con gress en tevens verantwoordelijk voor de marketing van de Wichita Wranglers, het AA-team van de San Diego Padres Vandaag was Shaad het middelpunt van een door Rotterdam Topsport georga niseerd sportmarketingseminar In de selectie, die Cuba naar Rotterdam heeft afgevaardigd, zit toch nog een oude bekende: Ra fael Orlando Acebey was er vier jaar geleden tijdens het 6e WPT ook al bij Meer bekende namen in de gelederen van de Sullivans Bob Sullivan, zelf langzamer hand een vaste gast in de Haar lemse Honkbalweek, heeft niet al leen de hulp van Dave Daniels in- geroepen, maar ook van zijn in Nederland spelende landgenoten Jeff Calderone en Tajah Merrill (pitchers van Kinheim), John Ma- halik (ADO en een van de beste hitters in de Nederlandse compe titie) en clubgenoot Pete Yarase- vich; op Calderone na kwamen ze tegen Nederland allen in actie De Amerikaan Tom Petroff, die de technische staf van het Neder lands team tijdens het WPT met raad en daad terzijde staat, blijft tot na het EK in Italië bij Oranje In weerwil van andersluidende berichten: de backstop in het Ea- miliestadion is hoger dan ooit Maar omdat de nieuwe tribunes de oude ook in hoogte overtreffen, blijft het oppassen voor 'foutbal- len' Gistermiddag viel het eer ste slachtoffer; Johnny Balentina raakte ongewild een jonge vrouw vol op de borst De schade viel gelukkig mee, maar de vrouw keerde niet meer op haar plaats terug Orlando Stewart was gis teren als eerste bij Jurriaan Lob bezoo om hem te feliciteren met zijn overwinning op Cuba, de 'scalp' die Peppi zelf zo graag had willen veroveren Die triomf was om nóg een reden historisch: het was niet alleen de eerste overwin ning ooit op een Cubaanse selec tie, nooit eerder ook maakte een Nederlands team zo veel punten tegen Cuba, Ruud Gullit wil George Boateng naar Newcastle United halen als de Duitse middenvelder Dieter Hamann deze week naar Arsenal verhuist Volgens de Britse media had Gullit dit weekeinde in Am sterdam een gesprek metBoaten- gs zaakwaarnemer Sigi Lens. Hamann heeft zijn vertrek aan gekondigd bij de FA Cup-finalist, omdat zijn vrouw 'Newcastle een vreselijke stad vindt om in te wo nen'. In Londen zou hij met zijn gezin wel kunnen aarden en niet toevallig had de club van Dermis Bergkamp en Mare Overmars hem vorige week gepolst of hij zin had in een transfer. Gullit wilde in eerste instantie niet meewerken aan een vertrek van de Duitse international, maar nu Hamann zich vanaf zijn vakan tie-adres in Duitsland onmogelijk heeft gemaakt bij de aanhang van de Premier League-club, heeft hij toch maar een prijs op diens hoofd gezet. Voor 25 miljoen gulden mo gen de 'Gunners' hem hebben. Boateng, die bij Coventry City twee goede seizoenen achter de rug heeft, kan ook naar Aston Vil la. Die club hikt echter nog tegen de transferprijs van 15 miljoen gulden aan. Bij een verkoop van Hamann heeft Gullit wel de mid delen om de ex-Feyenoorder weg te halen. Feyenoord verkocht Boateng destijds voor 7,5 ton.,. Niet Canal maar de Eredivisie NV (ENV) heeft bij de KNVB aan gedrongen op zoveel mogelijk competitiewedstrijden op doorde weekse dagen. De ENV moet het contract eerbiedigen, waarin is bepaald dat de eredivisie een fors aantal duels moet aanbieden voor live-uitzendingen, In navolging van de ENV heb ben ook de clubs uit de Toto-divi sie hun plannen tot structurele sa menwerking bekrachtigd. Het gaat in grote lijnen om een geza menlijke behartiging van financi ële- en juridische belangen. De meuwe organisatie gaat per 1 juli van start Jésus Gil y Gil, burgemeester van Marbella en voorzitter van At- letico Madrid, heeft banden met de maffia in Sicilië. Dit melden Spaanse kranten. Zij baseren zich op een rapport over anticorruptie van het parket in Spanje. Volgens het rapport heeft Gil y Gil zowel een vriendschappelijke als com merciële relatie met de Italiaan Felice Cultrera. Hij maakt deel uit van de clan Benedetto Nitto San- tapaola, een beruchte maffiafami lie. De openbare aanklager in Spanje heeft eerder deze maand wegens verscheidene fraudege vallen een gevangenisstraf van 34 jaar geëist tegen Gil y Gil. Ook Wereldkampioen kunstrijden Aleksei Jagoedin is in een ontwen- ningskliniek in Moskou opgenomen. De 19-jarige Rus is verslaafd aan alcohol Deze maand kreeg Jagoedin zijn ontslag bij de Ameri kaanse ijsshow waarmee hij zijn drank bekostigde. In kennelijke staat raaskalde hij na een optreden in Chicago tegen journalisten en veiligheidsagenten. Hoewel officieel werd gerept over heimwee naar Rusland en moeite met de nieuw verworven status, kwam bij terug keer in eigen land de ware aard van zijn problemen aan het licht. Ja goedin bleek geen les te hebben getrokken uit de ervaringen van de Oekraïnse Oksana Bajoel, die na het behalen van de olympische titel in 1994 eveneens met de fles in de goot belandde. zou hij een boete van 27,5 miljoen gulden moeten betalen. De preses van Atletico zat eerder dit jaar al even in de gevangenis, maar werd toen ora humanitaire redenen te gen een borgsom vrijgelaten. De 22-jarige Ecuadoriaanse top voetbalier Ivan Kaviedes-wachtte op de luchthaven van Guayaquil een verrassing. Hij reisde uit Ita lië, waar hij voor Perugia speelt, naar zijn vaderland voor de zo mervakantie. De politie stond hem daar op te wachten voor een door de rechterlijke macht veror donneerde bloedproef. Een DNA- test moet namelijk uitwijzen of hij de vader is van kinderen bij drie verschillende vrouwen. Zij clai men dat Kaviedes de verwekker is van hun nageslacht. De voetbal ler verklaarde dat hij bereid is tot financiële regelingen. De arbeidsbureaus hanteren sinds kort bij de beoordeling van de aanvragen voor een werkver gunning voor buitenlandse prof voetballers een nieuws toets. Om voor een vergunning in aanmer king te komen dienen de spelers voortaan afkomstig te zijn uit een van de landen uit de top-veertig van de maandelijkse FIFA-rang- lijst. Als dat met het geval is, moet een kandidaat-speler kunnen bo gen op internationale ervaring. Ronaldo Is weer op de been. Net op tijd fit om na maanden z'n rentree te maken In het Braziliaanse elftal voor de Co- pa America. Dit weekeinde draaide hij weer even warm In een partijtje tegen Letland, dat door Brazilië met 3-0 werd gewonnen. Ronaldo kon door zware blessures eerder deze maand de twee wedstrij den tegen Nederland in Sal vador en Golania niet van de partij zijn. De spits van Inter hoopt nu z'n seizoen nog een beetje glans te geven. FotoAFP A.JAX IS BEZIG met de organi satie van een grote reünie. De wedstrijd ter ere van Johan CruijfTin mei is kennelijk zo goed bevallen met al die uitzinnige supporters, dat de Arena volgend seizoen een tweewekelijkse jubi- leumwedstnjd binnen de poorten krijgt. Stanley Menzo, Aron Winter en Frank Verlaat zijn al uitgenodigd, de naam van Bryan Roy pnjkt ook nog op het lijstje van de kennelijk nogal nostalgisch aangelegen Jan Wouters en Danny Blind, die bo vendien SimonTahamataals jeugdtrainer willen aanstellen. De eveneens bejaarde Deen Brian Laudrup is inmiddels als speciale attractie aan het njtje toegevoegd, terwijl de jonge John Nieuwen* burg is aangetrokken als leerling- ceremoniemeester. De grappen doen al de ronde Oud-Ajax is ter ziele, er is geen speler meer over In het verleden had Feyenoord de i onhebbelijke gewoonte ex-Ajacie- den in te lijven, Eddy Pieters Graafland en Henk Groot waren de eersten. Later kwam, onder veler protest, ook nog Johan Cruijff, al was dat meer uit rancune van de meester zelf ten opzichte van zijn oude club. Het was geen slechte zet. Met hem werd Feyenoord kampioen, won de KNVB-beker, maar van oogstrelend voetbal was zelden sprake, ondanks het vernuft J.C. Superstar. En in een nog niet zo grijs verle den werden de afgedankte Ajaae- den Keje Molenaar, Johnny Rep, Arnold Scholten en Rob Witschge met wisselend succes binnenge haald. De eerste twee mislukten, met de laatste twee behaalde Fey enoord zowel het kampioenschap als de beker. Geen Ajaried kwam daarna de Kuip nog binnen. Alleen werden vorig jaar de twee talenten Alpha Turay en Michael van der Kruis nog overgenomen om ze bij Excel sior te stallen. Mocht Ajax het beleid van de te rugkeer van de oude glorie door trekken, kunnen we straks ook de rentree verwachten van Clarence Seedorf, Edgar Davids, Michael Reiziger, Winston Eogarde, de broertjes De Boer, Jari Litmanen, Edwin van der Sar, Wim Jonk, Pa trick Kluiver! en Dennis Berg kamp, En misschien kan Johan Cruijff weer als trainer aan de slag. De Ajax-3upportcrs hoeven zich in elk geval geen zorgen te maken over de aanschaf van een seizoen kaart. Ze moeten in de rij voor een mu seumjaarkaart, Bome Bijna alle 900 leden van voetbalclub NEO uitBome - zijn de dupe geworden van een computerfout. Zij werden in één klap 750 of 1950 gulden ar mer. Deze torenhoge contribu tie voor de jeugd en senioren was het gevolg van een mis communicatie tussen de com puter van de club en die van de plaatselijke bank. Normaal betalen de jeugd en de senioren respectievelijk 7,50 en 19,50 gulden per maand. Leden merkten afgelo pen week dat ze saldo tekort kwamen. Zij deden hun beklag bij de bank, die de administra- tiefout opmerkte. Vooral gezin nen met meerdere NEO-leden waren in een klap duizenden guldens kwijt Penningmees ter Kosterink werd bedolven onder telefoontik. De bank verhoogde tijdelijk de kredie ten van rekeninghouders die buiten hun schuld om rood kwamen te staan. De admini- stratieve blunder ontstond door. een weggevallen kom ma,,.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6