14 Rotterdam Container met bluswater bij Teriouw m.a Van der Zwan kijkt kritisch naar Bestuursdienst Bewoners Delfshaven zijn onveiligheid vervoer spuugzat RET start campagne over Clown wil schadevergoeding voor afbeelding op affiche Ommetje met de hond na brandstichting in bakkerij Tweede verdachte Recyclebedrijf heeft na spuitproblemen bij brand 20.000 liter in voorraad De Coolsii De Henderson van de WD...? Rotterdams Dagblad Dinsdag 29 juni 1999 - De down die met twee dames aan zijn zijde prijkt op de nieuwe affiche van Rotter damse Zomerfestivals, heeft ge dreigd met een schadeclaim om dat hij ongevraagd is afgebeeld. De Nederlandse' Toonkunste- alias Ruui van Hooft vertegen woordigt, beweert dat de Au teurswet is overtreden. Van een rechtszaak is nog geen sprake. Beide partijen proberen eerst met gesprekken tot over eenstemming te komen. De Toonkunstenaarsbond stelt dat rekening moet worden ge houden met de redelijke belan gen van de geportretteerde en dat bft publicatie vooraf zijn toes stemming had moet worden ge vraagd. De foto in kwestie werd vorig jaar tijdens het Straatfesti val gemaakt door festivalfoto graaf Bas Czerwinski. De Haagse jurist mr. L. Verko ren, die onlangs ook het Schie- damse Spectrumfestival verte genwoordigde in de zaak die twee Marokkaanse meisjes had den aangespannen, zegt dat de eiser moet kunnen bewijzen dat hij door de afbeelding schade heeft geleden. Hij moet dus bij voorbeeld kunnen aantonen dat hij vaker op affiches prijkt voor - geld. „Bekende figuren als Cruy ff zouden dat inderdaad hard kun nen maken, maar ik weet niet of dat voor deze meneer ook geldt" Voor Rotterdam Festivals, orga nisator van de Rotterdamse Zo merfestivals, is de zaak van groot belang, vertelt medewerk ster N. Hoffschlag, „We hebben een fotoarchief vol met dit soort foto's," zegt ze. ,Jn principe ge bruiken we deze foto's voor pu bliciteitsmateriaal als folders. Mocht men recht hebben op een schadevergoeding, dan hebben we niet veel meer aan dat ar chief." Ze heeft evenwel alle vertrou wen in een goede afloop. „Een heel ander verhaal was het ge weest als we de foto voor com merciële doeleinden hadden ge bruikt We maken hier geen winst op. Rotterdamse Zomer festivals spelen net quitte." Door Rein Wolters Rotterdam - Radio niet zachter, dan de brand in de bakkerij! Dat hun handelen het leven had kunnen kosten aan drie buur mensen, daaraan had het duo niet gedacht .Alles was donker, dus er was niemand thuis," verklaar de de 27-jarige hoofdverdachte gisteren voor Rotterdamse rech ter mr. S. J, van Klaveren. Zijn evenoude ex-vriendin verklaarde in een aansluitende aparte zitting dat ze niet op het idee was geko men dat er weieens doden zouden kunnen vallen door de wraakac tie. De rechtbankpresident nam hun dat zeer kwalijk. In december 1998 kwam het duo te wonen boven de bakkerij van Theo van der Ham op de hoek van de Hillevliet en de Asterstraat in de wijk Bloemhof in Rotterdam. Hoewel in het huurcontract met huisbaas Van der Ham nadrukke lijk staat vermeld dat het wonen boven een bakkerij enige geluids overlast kan veroorzaken, ergerde het duo zich al snel aan het bakke- rijpersoneel dat tijdens de werk zaamheden naar de radio luister de. De mannelijke verdachte ver telde dat de volumeknop regelma tig te ver werd opengedraaid. Harder Klagen bij Van der Ham en zijn personeel leidde volgens hem tot het nóg harder zetten van het ge luid. Nadat zijn zaak had gediend, verklaarde de ex-vriendin dat er weliswaar sprake was van af en toe overlast, maar dat het allemaal wel meeviel en dat het klagen had geholpen. Volgens haar was haar ex-vriend de grote boosdoener. „Het is allemaal zijn schuld dat ik nu in de problemen verkeer. Ik wilde niet meer meedoen, maar hij wilde doorzetten." Volgens officier van Justitie R. Steen hebben de twee de plannen tot brandstichting samen be raamd. „Wy wilden de bakker er definitief uit hebben, geen last meer van hem hebben," bekende de hoofdverdachte, een de homo- prostitué die nog niet eerder met Justitie in aanraking is geweest Frustratie over het radiogeluid, vrijwel elke dag ruzie tussen de twee partners, schulden en geld gebrek leidde op zondagavond 14 februari om 21.20 uur tot de mede deling: „En nu ga ik het doen!" Gewapend met twee flessen spiri tus en een aansteker klom de man door een luik de bakkerij binnen. Daar lagen enkele kartonnen do zen, die doorhem in de brand wer den gestoken. Gebruik van de spi ritus bleek niet nodig Omdat hij behoorlijk stonk naar de rook, stopte de man terug in zijn woning aansluitend zijn kle ren in de wasmachine en stapte onder de douche. Het vuur vrat zich ondertussen steeds verder door het pand heen. Er drong rook in de woning van de twee, die daarop hun hond oppakten en een straatje rond gingen, Rode gloed Buurtbewoner René de Keizer zag op straat de rook, een rode gloed en hoorde ook ruiten sprin gen. Hij vermoedde dat zich nog mensen bevonden in de bovenlig gende woningen aan de zijde van de Asterstraat en beukte de bui tendeur in. Precies op tijd, want deze zat op het nachtslot. De Keizer redde de drie buren, die met ademhalingsproblemen wer den overgebracht naar het Zui derziekenhuis. Een kat en een ca via lieten het leven. De officier be titelde het handelen door René de Keizer als een regelrechte helden daad. „Dat mag ook weieens wor den gezegd in de rechtbank." De twee verdachten hadden zich tijdens de bluswerkzaamheden onder de nieuwsgierigen ge schaard, alsof ze van niets wisten. Bakker Theo van der Ham wist ook van niets. Hij was op winter sport in Oostenrijk. IJlings zijn hij en zijn vrouw terug komen vliegen. Voor Van der Ham was het de zoveelste tegenslag in vijf jaartijd Eerder gingen zijn filialen gebukt onder roofovervallen, waardoor personeel langdurig ziek thuis bleef. Als gevolg hiervan moest hij een filiaal sluiten. De materiële en im materiële schade van de brand be droeg 775.000 gulden. Etentje Onderzoek door de technische recharche wees uit dat de oorzaak brandstichting was, maar het zoe ken naar de daderf s) liep vast Uit eindelijk liep het duo tegen de lamp door het vals gebruikmaken van de Dinner Club Card, die toe behoorde aan Van der Ham, maar die toevallig in hun bezit was ge komen. De bakker kon Op zijn ou de Card nog precies de terugreis betalen naar zijn zwaar bescha digde bedrijf, hoewel deze was verlopen. De nieuwe kaart viel enkele da gen na de brand in de brievenbus van de twee verdachten, waarna de man deze voorzag van een val se handtekening. Op de datum van ingang van de nieuwe pas, 1 maart, beproefde het due de gel digheid met een. etentje. Daarna volgde nog een aantal aankopen, tot een bedrag van 2755,50* Dit kwam aan het licht toen Van der Ham zijn oude Card wilde gebrui ken. Bij de laatste transactie met de Card werd het duo opgepakt. Tijdens het verhoor bekende het tweetal de brandstichting en an dere feiten. Sindsdien zitten ze in voorarrest. Uit psychologische onderzoeken blijkt dat de twee zwaar gefrus- teerd door het leven gingen, een slechte jeugd achter de rug had den en zich onbegrepen, geïso leerd, eenzaam en ongelukkig voelen en niet volledig toereke ningsvatbaar zijn voorhun daden. De kans op herhaling van hun da den achten de onderzoekers na drukkelijk aanwezig. Officier Steen zei in zijn straf maat rekening te hebben gehou den met verzachtende omstandig heden. Tegen de man luidde zijn eis drie jaar gevangenis, waarvan één jaar voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Omdat het aandeel van de vrouw minder zou zijn dan die van haar ex-vriend luidde de eis 24 maanden celstraf, waarvan acht voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Uit spraak op 12 juli. r»\r au luvwi UAiUan RotterdamEen 42-jarige Rotter dammer is gistermorgen aange houden als tweede verdachte in een moordzaak op een 49-jarige plaatsgenoot. Vorige week is in deze zaak al de 35-jarige echtge note van het slachtoffer aange houden, die in de nacht van 29 op 30 april in Barendrecht om het le ven werd gebracht. Rotterdam Terlouw Recycling, het bedrijf aan de Charloisse Lagedijk waar op woensdag 16 juni een miljoenenbrand woed de, heeft op zijn terrein een tankcontainer met 20.000 liter wa ter neergezet. Zo wil de Terlouw voorkomen dat bij een even tuele brand weer een tekort aan bluswater ontstaat. Op 16 juni kampte de brandweer met een gebrek aan bluswater. Er is daar geen blusleiding (hoofdlei ding voor bluswater). Pas enkele uren na het ontstaan van de brand kon de brandweer beginnen met het grote bluswerk door gebruik te maken van water uit het nabij gelegen Clara-bos. Daarvoor was een dompelpomp nodig die vanuit Capelle aan den IJssel moest worden aangevoerd. Intussen brandde het bedrijf deels af, wat een schadpost van vijf zeven miljoen gulden scha de opleverde. Directeur J. H. Nieuwenhuijs van Terlouw licht toe: „We hebben nu maar een voorziening getroffen met een tankcontainer. Een beet je provisorisch, dat wel. Maar met deze hoeveelheid water hadden we de brand van 16 juni kunnen beperken." Cynisch: „Dan heeft de brand weer in ieder geval meer tijd om water uit het Clara-bos te halen, en een dompelpomp te halen uit Capelle aan den IJssel. Overigens verbaast het mij dat havenstad nummer 1 hiervoor de hulp van een dorp moet inroepen. En dat bedoel ik niet denigrend ten op zichte van Capelle." Na de brand brak een discussie los over het tekort aan bluswater in de regio. Op veel oudere be drijfsterreinen, zoals de Charlois se Lagedijk, is er een groot gebrek aan bluswater omdat blusleidin gen ontbreken. De vraag wie aan sprakelijk is voor het tekort aan bluswater werd wel gesteld, maar niet beantwoord. De DCMR Milieudienst Rijn mond werd vervolgens gevraagd om uit te zoeken wie verantwoor delijk is voor dit tekort. De ge meente, de deelgemeente, de brandweer, de DCMR (als instan tie die controleert of de milieuver gunningen worden nageleefd) of Terlouw zelf? Duidelijk is nu. zegt een woord voerster van de DCMR, dat alle betrokkenen vooraf wisten dat het beroerd gesteld is met de blus watervoorziening bij Terlouw en belendende bedrijven. „Alle par tijen zijn dus een beetje schul dig," zegt de zegsvrouw. Het probleem is echter dat Ter louw binnenkort verhuist naar een terrein aan de Waalhaven, Een miljoeneninvestering voor een blusleiding is dus niet lonend. Je kunt wel heel dure voorzie ningen aanleggen," vindt de DCMR-woordvoerster, „maar de kans dat ze gebruikt worden, is klein." De brandweer heeft van te voren laten weten dat de bluswatersitu atie bij Terlouw verbeterd moest worden. reau Topsco- ro vragen een om een hand tekeningvoor onveiligheid Foto Jaap Roxama/ mix Rotterdam Trouwe passanten van metrostation Delfshaven zul len zich even goed in de ogen heb ben gewreven. De doorgaans stille en enge hal van het station is om getoverd tot een bolwerk van ge zelligheid met kleurrijke kraam pjes, livemuziek en heel veel mensen. Toch staat niet de gezelligheid centraal, maar juist de óngezellig- heid. Bewoners van Bospolder- Tussendijken en de winkeliers van de Schiedamseweg hebben gisteren, tijdens een actiedag op het metrostation, geëist dat er maatregelen worden genomen om de veiligheid in het openbaar vervoer te bevorderen. Ze zijn de bedreigingen, mishandelingen en berovingen in tram, bus en metro spuugzat „Als ik mijn winkel opendoe en onbeheerd achterlaat, wordt alles weggehaald," zegt initiatiefneem ster Rini Vermeulen. „Dat geldt ook voor een metrostation. Als er niemand is, komt er rottigheid." Voor Vermeulen is na de mishan deling van haar 19-jarige dochter op het metrostation de maat vol. „We geven al jaren aan dat er wat met dit metrostation moet gebeu ren. Het is hier vies, vuil en goor. Een goede opknapbeurt zou niet mis zijn." Instemmend Reizigers die de hal betreden, worden direct aangesproken door de actievoerders. Een enkeling wuift het weg, de ander hoort het verhaal aan, knikt instemmend en zet een handtekening op de lijst. „We krijgen verschillende reac ties," zegt Cornelia Spiering. „Er rijn genoeg mensen ie zich vei lig voelen in het openbaar ver voer. Maar een boel mensen zyn ook blij dat er nu eindelijk iets ge daan wordt. Ze zijn zelf lastigge vallen, beroofd of er zyn zelfs po gingen tot verkrachting." In totaal worden ruim 3000 hand tekeningen verzameld. Aan het eind van de middag zyn die op het Rotterdamse stadhuis overhan digd aan wethouder J.H.A van den Muijsenberg (verkeer en ver voer). Daarnaast zijn het Buro Slachtof ferhulp en de Stichting Meld Ge weld met informatiestands aan wezig. Verslaafden van het bu reau Topscore delen folders uit en vegen de metrohal schoon. „Het wordt echt te gek," verzucht Topscore-medewerker Rob van achter zijn kraampje. Hij verwijst naar de mishandeling van de dochter van Rini Vermeulen. „Het moet gewoon veiliger wor den, anders krijg je hier straks Amerikaanse taferelen Op grote lijsten hebben reizigers en andere betrokkenen een scala van ideeën opgetekend om het openbaar vervoer veiliger te ma ken. Enkele suggesties: een klanten panel. sociale controle en came ra's. Want, daar is iedereen het over eens, een veilig openbaar vervoer is de verantwoordelijk heid van zowel politie en RET als de reizigers zelf. Bekeuren De RET moet volgens de bewo ners voor meer toezicht zorgen. Op metrostation Delfshaven geldt de Algemeen Plaatselijk' Veror dening (APV), maar in de p; Jitijk is daar weinig van te merken. Van extra toezicht of strengere aanpak is volgens de bewoners geen spra ke. Als er regels overtreden worden, moet de RET ook bekeuren en niet achter het glas in hun hokje blijven staan," vindt Vermeulen. „De RET probeert het wel, maar ze hebben geen mensen of geen geld" Andere kant van het verhaal is de houding van de reizigers zelf. Het gebeurt vaak genoeg dat mensen hun hoofd afwenden als een me depassagier het slachtoffer wordt van geweid. Vermeulen: ,Je bent ook afhan kelijk van de reiziger. Er moet een mentaliteitsverandering komen. Mensen moeten zich daarvan be wust zyn. Als er iets gebeurt, pak je telefoon en bel. Want de volgen de keer overkomt het jezelf of je dochter. Het is niet alleen een pro bleem van de RET, maar van ie dereen." Hoofd Communcatie B. Douma en manager Toezicht en Veilig heid B. van Dam vaiï de RET be kijken de actiedag op het metro station met gemengde gevoelens. Douma: „We hadden het natuur lijk liever niet gehad, want anders hadden we aangetoond dat het wél veilig is in het openbaar ver voer." De RET benadrukt dat ze van al les probeert om de veiligheid te waarborgen, maar dat samenwer king met andere betrokkenen on ontbeerlijk is. ,Je kan het be heersbaar maken, maar nooit he lemaal oplossen." RoMwdaffl^DeRgr start vanaf 1 juli met een grote publiriteitscam- pagne om tfe reizigers te wijzea op bepaalde gedragsregels Is bet ppenbaar vervoer. De eerste maanden richt de actie zich op het rook- verbod, dat vanaf die datum van kratfctte^de ondergrondse metro- stations. ■- ,èi j/(' vs'4 1 ISrkomen bardénen posters te hangéri in aé stations êridm de paar' minuten wordt de boodschap ook omgeroepen. In een later stadium richt de actie zich op andere gedragsregels, onder meer rond eten in de metro en het gebruik van walkmans en skates. Het is volgens de RET niet de bedoeling dat er meteen een heksen jacht losbarst cp elke roker of sknter in het spssfcsar.verves? die te harde muziek uit zijn walkman laat denderen onder het genot van een flinke zak patat met mayonaise.Je moet de mensen ook een beetie.de ruimte geven," vindt veiligheidsmanager B. van Dam. Op 7 juli vindt de officiële start van de campagne plaats. Zo staat metrostation Marconip- lein sinds twee maanden onder permanent toezicht (project Op zouten). Het station is altijd bezet, er vinden geregeld ingangscon troles plaats en medewerkers rei zen met de metro mee tussen Marco niplein en Churchillplein. Volgens Van Dam loopt het proef project als een tierelier. .Reizi gers willen een RETer 'in het wild zien'. We willen meer ge biedsgericht denken. Vaste mede werkers op vaste plaatsen," Zo le ren zij1'de buurt kennen en de buurt hen, dat schept een vertrou wensband, aldus Van Dam, Maar een honderd procent garan tie geven dat er niks gebeurt, is een utopie. Bij de gemeente ligt nu een plan om de inrichting van de metrostations te verbeteren. Daarnaast wordt gepleit voor een soepeler regelgeving rond de in zet van wagenbegeleiders. Die kunnen niet tijdens de avonduren in de metro opereren, omdat de Melketiers wettelijk niet in. aan merking komen voor de extra toe- De RET was gisteren wat minder te spreken over de 'stroppenkaar- ten' die de actievoerders als pro testactie aan reizigers uitdeelden. Met deze gelegenheidsstrippen kaart in een groene uitvoering, werden mensen aangezet tot zwartrijden. De RET voelde zich de 'gebeten hond', maar Rini Ver meulen is daar stellig in. „Waren wij blij toen de RET staakte?" Rotterdam—De door de gemeente Rotterdam ingehuurde prof. dr. A. van der Zwan heeft de rol van de Bestuursdienst Rotterdam kri tisch bekeken, "Den jaar geleden werd de gemeentesecretarie om gevormd. De gemeentediensten kregen een grotere zelfstandig heid en een belangrijker advies functie naar de politiek; de Be stuursdienst moest een schakel worden "tussen management en beleidsmakers. Nu blijkt dat ook deze organisatievorm onvolko menheden kent. Maar ook in andere gemeenten bestaan problemen met de ouder wetse secretarie en het zogenaam de sectorenmodel. Mede daarom wil het college van burgemeester en wethouders de bestaande orga nisatiestructuur handhaven. Een organisatievemieuwing kent na melijk ook vele nadelen. PvdA-raadslid B. Cremers vindt echter dat het college te snel kiest voor handhaving van het nu tien jaar oude sturingsmodel. Hij vindt het college defensief, terwijl een aanvalsplan meer op de weg zou liggen. D66 twijfelt ook aan de voordelen van het huidige model. Het college vertrouwt echter dat de 'remedies' van prof. Van der Zwan een belangrijke verbetering aankondigen. Alle directeuren van gemeentediensten moeten meer letten op samenhang van hun activiteiten en meer reke ning houden met wat de raad be slist en dus door de ambtenaren moet worden uitgevoerd. De directeuren hebben te zorgen voor die 'implementatie' van be leid. Volgens WD-raadslid M. Kiebert gaat het daarbij niet al leen om de vraag, of de budgetten worden overschreden. Van der Zwan meent: „De Be stuursdienst moet zo scherp zijn, dat het college en de raad erop kunnen varen. Een advies van de Bestuursdienst moet net zo onbe twistbaar zijn als de handteke ning van een accountant onder de jaarrekening." Van der Zwan gaf een voorbeeld hoe een besluit van de gemeente raad een dienst kan ontregelen. Bij de armoedebestrijding werd besloten een folder uit te geven met alle gebruiksgoederen die uitkeringsrechtigden gratis kun nen krijgen. Toen de folder ver spreid was, leidde dat tot een lawi ne aan vragen van cliënten, waar door de normale werkzaamheden ernstig in het gedrang kwamen. Volgens Van der Zwan moet de Bestuursdienst zoiets kunnen voorzien- De Bestuursdienst moet een brug slaan tussen politieke wensen en uitvoerbaarheid, en er ook op toezien dat ambtelijke diensten het gemeentebestuur gehoorzamen. De adviezen van Van der Zwan vloeien voort uit het collegepro gramma Verbetering Bedrijfsvoe ring. PvdA-raadslid P. van Dijk vroeg er in februari nog eens ex tra aandacht voor, nadat de raad was opgeschrikt door incidenten bij de Roteb, SoZaWe en het Ont- wikkelingsbedrijfRotterdam. Kor Kegel Het zijn nerveuze dagen voor Herman van den Muijsenberg. In de gemeenteraad van Rotterdam bestaat scherpe kritiek op de WD-wethouder, omdat hij in 1997 te schuchter omging meteen plotseling geopenbaard miljoe- nentekort bij de Roteb. Van den Muijsenberg aarzelde met ade quaat leidinggeven. Terwijl hij af wachtte of Alarmfase 1 gerecht vaardigd was, moest de nieuwe Roteb-directeur Kees Voormeu- len de oplossingen bedenken en onder meer een ontstellend ziek teverzuim terugdringen. Pas na de zomer van '97 werden de ande re betrokken gemeentebestuur ders ingelicht - toen de begro- tingsoverschnjding niet meer te vermijden was. Aanstaande donderdag oordeelt de gemeenteraad over de aanpak van Van den Muijsenberg, Het is daarbij van ondergeschikt belang, dat het met de Roteb onder Voor- meuten geleidelijk beter gmg. Van meer gewicht is de vraag, of de wethouder bij een slagvaardige handelwijze het tekort kleiner had kunnen houden. Heeft zijn secundaire houding de stad Rot terdam geld gekost? En hoeveel? Want dan komt de vervolgvraag: hoeveel miljoen mag een wethou der laten lopen, alvorens het hem de kop kost? Maar dan nog: had de wethouder niet direct de politiek moeten in formeren, toen Voorroeulen bin nen enkele dagen na diens aan treden alarm sloeg? De laatste wethouder die in Rotterdam een gedwongen vertrek meemaakte, Johan Henderson (PvdA), strui kelde in 1993 over het verwijt dat zjjn informatievoorziening over fraude met uitkeringen in de Be verwaard gehaperd had. Herman van den Muijsenberg zit de laatste dagen niet zo ontspan nen in zijn vel. Hij is prikkelbaar, nerveus. Dat het een netelige kwestie is, mag blijken uit de op roep van PvdA-wethouder Hans Simons aan de gemeenteraad om 'fair' om te gaan met hel rapport van de Gemeentelijke Rekenka mer Rotterdam, die de Roteb-pro- blemen onderzocht Rotterdam is de eerste gemeente in Nederland met zo'n Rekenka mer. Tevens was het Roteb-onder- zoek de eerste klus voor dit onaf hankelijke controle-instituut. De Rekenkamer is in het leven ge roepen om van fouten te leren en de gemeentelijke organisatie te veibeteren. Simons vindt het in zekere zin een bedreiging voor het fenomeen-Rekenkamer als het eerste 't beste onderzoek zou leiden tot de val van een wethou der. Van den Muijsenberg kon vrijdag merken, dat het college van bur gemeester en wethouder hem steunt. En dat Simons het hardop zei tegen het Rotterdams Dag blad, is duidelijk een signaal naar de coalitiepartijen in de gemeen teraad, Door Van den Muijsen berg te hard aan te pakken riske ren ze een broeierige verstand houding met de andere, bun ei gen wethouders. Dat zou zonde zijn, want het loopt toch allemaal heel redelijk, bedoelt Simons. In de PvdA vindt niet iedereen dat. Er waren dit jaar te veel inci denten in de bedrijfsvoering by de gemeente. Maar er speelt nog iets anders mee en daarvoor moe ten we een jaar terug: het was de na de raadsverkiezingen de eerste opzet van de PvdA om met CDA, GroenLinks en D66 het college te vormen. Maar het CDA en de WD bleken een Siamese tweeling en dat deed D66 toch in de oppositie belanden. Het is opvallend hoe de Jonge Socialisten in de Rijnmond zich nu tot spreekbuis maken van dat PvdA-smaldeel, dat alsnog van de WD zou willen afkomen, liefst sappig en kletterend: met een motie van afkeuring aan de broek van een WD-wethouder. De JS hebben het vertrek van Van den Muijsenberg al geëist, zoals ze nauwelijks een week eerder openlijk twijfelden aan de kunde van de andere WD-wethouder, Sandra Korthuis, inzake de peri kelen bij de belastingdienst Het is niet duidelijk hoever de invloed van de JS reikt Van een anti- WD-houding heeft de raadsfrac tie in elk geval geen blijk geven. PvdA-woordvoerders Bert Cre mers en Peter van Dijk beperkten zich tot een klinische analyse van de verwikkelingen bij de Roteb. En zo hoort het ook. Donderdag moet bij de eindafweging uitslui tend centraal staan, of Van den Muijsenberg schuld droeg aan het 'ziek zijn' van de Roteb in 1997.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2