ff"* Het einde van een verrijkende ervaring Woedende cliënt sprenkelt benzine in GAK-kantoor EST Opvang vluchtelingen in voormalig Schiedams Sportfondsenbad sluit de deuren gend Toch weer roep om meer woningen in Vlaardingen Actiegroep tegen Het Balkon en de zoektocht naar medestanders /W l pit-' V>i'ivV' %Éxi':-f 'Als het moet, gaan we naar de minister of de watermanager, Willem Alexander' Rotterdams Dagblad s; ïjr# %p-*3as. Zaterdag a juli iyy9 Yfeardingen Een 46-jarige man uit Hoogvliet heeft gistermiddag geprobeerd de wachtkamer van het GAK-gebouw aan de Vlaar- dingse Industrieweg in brand te steken. Na binnenkomst spren kelde hij uit een jerrycan benzine over de vloer en hield er dreigend een aansteker bij. Voor. hij de ruimte in dé Fik kon steken, greep de politie hem in de klad den. Een voor hem negatieve brief van het GAK vormde voor de man de reden voor de poging tot brandstichting. Toen de man omstreeks half een 's middags hel gebouw binnen ging, viel het noch het personeel noch de beveiligingsdienst op dat hij een jerrycan bij zich had. Pas toen hij de vloeibare inhoud van de fles scheldend begon uit te gieten, kwam een aantal werkne mers aangesneld. Toen het hen niet lukte de scheldende man te kalmeren, werd de beveiliging er bij geroepen. Die ontruimde de wachtkamer en schakelde de po litie in. Naar aanleiding van de aangifte die het GAK gistermid dag nog moest indienen, zal pro ces verbaal worden opgemaakt Wat de man schriftelijk bericht is, wilde het GAK niet kwijt. Mana ger N. Bouman onderstreepte al leen dat het vaker voorkomt dat de klanten van de uitkeringen verstrekkende instantie agres sief reageren. Een paar maanden geleden werd er door één van de klanten een steen door een ruit gegooid. Van verbaal geweld is zeer vaak sprake. Bouman vindt het niet nodig ex tra maatregelen te nemen, na de poging tot brandstichting. „Door- klanten zo vriendelijk mogelijk te helpen hopen we dit soort inci denten te voorkomen." Het was in principe mogelijk om negen maanden open te blijven; het werden er zeven. De opvang van vluchtelingen in het voormalige sportfondsen- bad aan de Burgemeester KnapperSlaan is deze week be ëindigd. De laatste vijf gezin nen zijn de afgelopen dagen el ders onder dak gebracht en daarmee is het grootste op- vangproject van zogenoemde Dnblinclaimanten in ons land afgesloten. De vrijwilligers die de opvang op zich hebben geno men gaan genieten van een lan ge rust én van hun herinnerin gen. Want de contacten met de vluchtelingen hebben niemand onberoerd gelaten. „Het heeft gTote gevolgen gehad voor ons leven, maar het was een verrij kende ervaring." Een terugblik met pastoraal medewerker en voorzitter van de Schiedamse Baad van Ker ken Hans Machielsen en domi nee Jan Kleinsma. Door Edwin Comelisse Schiedam Als Hans Machielsen en Jan Kleinsma wordt gevraagd of ze over een tijdje weer een op vang zouden starten als de nood zaak zich voordoet, valt er een stil te. Een lange stilte. „Daar kan ik namens de Raad van Kerken geen antwoord op geven," zegt Ma chielsen diplomatiek. „Ik kan wel een persoonlijk antwoord geven en dat luidt 'ja'. ïk denk dat we het hier en daar wel anders moe ten organiseren, maar ik zou het zeker opnieuw doen. Die mensen moeten gewoon worden opgevan gen. Punt uit. Zo simpel is het," De twee zijn de afgelopen zeven maanden, sa- De laatste vluchtelingen pakken hun spullen om vervolgens af te reizen naar een nieuwe plek. HetvooimaligSportfondsenbad aan de Schiedamse BK-laan is opvang centrum af. Foto Roef Dijkstra men met een zestig vrijwilli gers dag in dag uit in touw ge weest om de menten in het voormalig Sportfondsenbad draaiende te houden. En dat viel soms niet mee. Tegenwerking, bedreigin gen, een gebrek aan geld en de soms schrijnende persoonlijke si tuatie van de vluchtelingen trok ken een zware wissel. Als er er gens is bewezen dat is gehandeld uit humanitaire overwegingen, dan is het wel bij de opvang in Schiedam. „Er zijn heus momen ten geweest dat ik heb gedacht: wat nu weer," zegt Kleinsma. „Dan was er weer iets gebeurd en dat kwam dan bovenop al die an dere dingen waar je de handen al vol aan had. Ik ben ook met de dood bedreigd. 'Als je zo doorgaat, ga je eraan', werd me medege deeld. Daar schrik je wel van. Niet alleen omdat je wordt bedreigd, maar ook omdat het pijnlijk dui delijk maakt dat er mensen zijn die zo'n haat hebben tegenover vluchtelingen dal ze doodsbedrei gingen uiten." Toch zijn deze tegenwerkingen en uiterst vervelende voorvallen niet het negatiefste wat het twee tal heeft meegemaakt bij de op vang. Als veel stekender hebben ze de onverschilligheid en wille keur ervaren van de officiële in stanties als de vreemdelingen dienst en de medewerkers van de opvangcentra. De voorbeelden zijn legio, en zeker niet nieuw. Al meerdere keren hebben de media erover bericht. „Maar omdat het zo vaak gebeurt en we er gewend aan zijn geraakt, wil dat nog niet zeggen dat het in orde is, of dat het nu eenmaal zo is," zegt Ma chielsen met een ontvlammende boosheid. „We hadden hier een ziek kind en de familie moest voor hun reguliere bezoek naar het aanmeldcentrum. Dat kind kon wel mee, het was niet doodziek, maar het zou beter zijn als het lek ker onder de wol zou blijven. Maar de familie kreeg te horen dat het kind mee móest komen. Een abso lute formaliteit. Maar dan wande! je tegen de willekeur van indivi duen aan en heb je gewoon niets te vertellen." Maar er zat ook een andere kant aan de opvang. Een kant die het volgens Machielsen en Kleinsma dubbel en dwars waard heeft ge maakt om de vluchtelingen op te vangen. „We zijn weliswaar moe, maar ook voldaan. Het klinkt als een cliché maar het is écht waar. Het is ook voor ons een verrijken de ervaring geweest," zegt Ma chielsen. „Zeven maanden lang moest alles wijken voor deze op vang, 24 uur per week waren we beschikbaar. Het is hier in het zwembad een gecompliceerd pro ject geweest Vanwege de tijds duur: zo'n beetje het langst op de ze schaal, vanwege het soort ge bouw: niet bepaald een hotel, van wege de locatie: middenin een dichtbevolkte woonwijk. En toch hebben we het voor elkaar gekre gen. Dat is een verrijking want het geeft aan, dat je ondanks de grootste obstakels toch iets kan doen. Datje niet machteloos staat, datje kan helpen." Verkeken Het tweetal is vooral trots op het feit dat het project is geslaagd in Schiedam. Pe actiebereidheid is hier niet zo groot, hebben de vrij willigers gemerkt en dat is iets dat kenmerkend is voor de Branders- stad. De organisatie heeft zich hier wel een beetje op verkeken bij de start. „We dachten dat we vrij snel nieuwe vrijwilligers zou den werven," zegt Kleinsma, „Als de opvang meer ingeburgerd zou raken en de onbekendheid zou verdwijnen, zouden er wel meer mensen zich aanmelden om een handje te helpen. Ook vanuit de landelijke vluchtelingenorganisa tie Inlia werd ons dat voorspeld. Maar zo is het dus niet gelopen. Er bleef een wantrouwen en afstand. Vrijwilligers die hier hielpen, moesten zich bijvoorbeeld nog steeds verdedigen op verjaarda gen. Maar ook daarin ligt een winst. Schiedammers bekijken de dingen van de donkere kant, zeg gen altijd 'ja maar...'. Door het project te volbrengen, ondanks de tegenslagen, hebben we die ma nier van denken doorbroken, We hebben bewezen dat sommige dingen wel degelijk mogelijk zijn. En dat is de winst. Volgende keer zijn er misschien meer mensen die helpen." Ook de naam George Toth komt ter sprake. En weer valt er even een stilte. De zakenman heeft de organisatie van de opvang soms flink voor het blok gezet, niet al leen bij de start maar ook tijdens de rit. Dat leverde soms flinke ir ritatie op. „Ik zal Toth de hemel in prjjzen voor wat hij hier heeft ge daan," zegt Machielsen, ,Af en toe zette hij ons voor het blok, maar dat hebben we steeds uitge praat. Voor my telt echter wat hij hier heeft gedaan. En laten we eerlijk zijn: zonder hem hadden we deze opvang niet kunnen doen. En dan heb ik het nog niet eens over de vele keren dat hij geld heeft gegeven zodat de kin deren naar de dierentuin konden of een extraatje konden krijgen." De zestig vrijwilligers die zich bij de start van de opvang hehhpn aangemeld, hebben het allemaal tot het eind volgehouden, Dat moest ook wel, gezien het gebrek aan nieuwe vrijwilligers. Slechts twee mensen zyn voortijdig ge stopt omdat ze het geestelijk niet meer aankonden. 2e trokken 2ich de ellende van de vluchtelingen te persoonlijk aan. „Als je niet leert afstand te nemen van die proble matiek, moet je stoppen. Zo sim pel is het," zegt Kleinsma. Je moetje inzetten voor die mensen maar omwille van je eigen ge zondheid wel duidelijk een grens trekken. En dat is niet altijd even gemakkelijk." Vooroorlogs De werkomstandigheden van de vrijwilligers in de ruimte aan de BK-laan zijn bijna vooroorlogs ge weest: lange uren, een koude ruimte en het verdriet en de uit zichtloosheid van sommige vluch telingen. Maar ook de spanning, boosheid en onredelijkheid van sommige vluchtelingen was on derdeel van het dagelijks werk. Dat kan ook niet anders als zes to taal verschillende nationaliteiten en culturen zo dicht op elkaar moeten leven als in het voormalig Sportfondsenbad. Om maar een voorbeeld te noemen: iedereen sliep in een grote gezamenlijke slaapzaal en moest dezelfde keu ken gebruiken. Dat leverde soms problemen op, spanning en zelfs een keer een vechtpartij, maar het was niet schering en inslag, zo be- nadrukt Kleinsma. „In sommige media werd de Schiedamse op vang afgeschilderd als een aan eenschakeling van problemen. Dat is natuurlijk leuk voor de be richtgeving, maar dat is niet hoe het hier in elkaar zat." Machielsen valt hem bij en somt een lange lijst op van momenten die het tegendeel bewijzen. Bij voorbeeld over het gezin dat. geen enkele bezitting heeft, maar dat hem uitnodigt voor de maaltijd: het enige dat ze kunnen delen. Of over die moeder die, aangemerkt als probleemgeval, van een ander opvangadres naar Schiedam komt. Zich ontpopt als een moe der voor alle aanwezige kinderen en die een tydje na haar vertrek terugkomt naar Schiedam: met een cadeautje voor ieder kind en een taart voor de leiding. De bood schap is duidelijk: de wereld is niet zwart/wit en het kleine we reldje in het Sportfondsenbad was dat ook niet. De komende dagen zuilen de vrij willigers nog wel een paar keer in het gebouw zijn om de spullen in te pakken en de boel op te ruimen. Maar dan zullen ze de deur toch voor de laatste keer achter zich sluiten. „Dat zal gemengde gevoe lens oproepen," zegt Machielsen. Ik zal wel een opluchting voelen door de herwonnen vrije tijd. Maar ook een leegte omdat je een periode achter je laat waarin je heel diep hebt samengewerkt met mensen. En verder natuurlijk de trots dat het ons toch is gelukt In Schiedam. Dat ons vertrouwen dat in feite op niets was geba seerd, jurst bleek te sjn. Vlaardingen De beslissing om maar eens flink te schrappen in het Vlaardingse woningbouwpro gramma is nog maar nauwelijks genomen of het wordt alweer in twijfel getrokken. De CDA vraagt zich af of er toch niet meer huizen bij kunnen. De PvdA zal de ko mende week bij de algemene be schouwingen op de voorjaarsnota een motie indienen om de 1600 woningen die voor de komende vijf jaar gepland staan, versneld neer te zetten. Beide partijen benadrukken dat Vlaardingen flink wat centen mis loopt als het woningbouwpro gramma wordt teruggeschroefd. Uitkeringen uit het Gemeente fonds zijn afhankelijk van de hoe veelheid woningen en het aantal bewoners per stad. Omdat het in wonersaantal sowieso al daalt, vraagt het CDA zich af of het wei wijs is om voor minder woningen te kiezen. PvdA denkt het pro bleem van de lagere inkomsten op te kunnen lossen door de geplan de huizen sneller te bouwen. Des te sneller stroomt er ook weer geld in de kas. In de raadscommissie stedelijke ontwikkeling en beheer deze week onderstreepte CDA'er Henk van den Berg dat het Vlaardingen niet voor de vrind gaat. Voor het komende jaar wordt een debetbe drag voorzien van zes ton. De ja ren daarop tonen een nog veel on gunstiger beeld. Voor het jaaT 2001 komt de gemeente nog 1,7 miljoen gulden tekort. Als niet al leen de uitgaven stijgen maar de inkomsten nog eens extra dalen, vreest hij dat belangrijke voorzie ningen op de helling gaan. „Ik hoor nu al geluiden dat er dan maar iets van het budget van de Stadsgehoorzaal af moet." Volgens wethouder Kees van der Windt is het echter onmogelijk om nu weer honderden extra wo ningen op te voeren. Hij bena drukte dat er niet alleen in lande lijk en provinciaal verband, maar ook op regionaal niveau minder vraag naar woningen zal zijn. Vlaardingen wordt dus geacht zich 'in te houden'. Volgend jaar pas kan er weer aan het woning- bouwprogramma gesleuteld wor den. In de raadscommissie van een maand geleden stemden bijna al le partijen nog in met het plan minder woningen neer te zetten. Alleen SRG'er Rien Lensvelt was tegen, omdat er volgens hem in Vlaardingen nog genoeg vraag is naar nieuwe woningen. Hij ver wees daarbij naar de plannen voor de bebouwing van de Broekweg. ners staan te dringen. En ook bij het project d'Engelsche Boom- gaert, waar gisteren de eerste paal voor de grond in is gegaan, ston den de huizenkopers in de rij. Door Jos van Nierop Maassluis De Maassluise 'Ac tiegroep Behoud Groene Oever' richt zich in toenemende mate op medestanders die ook tegen de geplande woonwijk Het Balkon zijn. Burgers, bedrijven en zowel plaatselijke als landelijke instan ties worden gewezen op de nega tieve gevolgen van de achthon derd woningen tellende wijk tus sen de Deltadijk en de Nieuwe Waterweg. Voor directe protestacties of een juridische aanpak vindt de actie groep, die wordt geleid door Lis- ztstraatbewoners die hun uit zicht dreigen te verliezen, het nog té vroeg. Er ligt immers nog geen concreet plan waartegen of ficieel bezwaar gemaakt kan wor den. Naar verwachting begin vol gend jaar komt de gemeente Maassluis met dat plan. Samen met drie projectontwikkelaars stelt de gemeente dit jaar alles in het werk om Het Balkon moge lijk te maken. Grootste obstakel is de ontslui ting van het gebied. De overigens te verplaatsen spoorwegover gang aan de Govert van Wijnka de is onder meer uit veiligheids tweede gelijkvloerse overgang verbiedt, moet de nieuwe weg over of onder het spoor. Een tweede hindernis is de direct achter het spoor liggende Delta- dijk. De ontsluiting vereist kort om ingrijpende aanpassingen. Bij de gemeente bestudeert men al lange tijd twee mogelijke loca ties voor een ontsluitingsweg. De eerste optie, is een 'fly over' nabij NS-station Maassluis West Om de hoogte te overwinnen is daar bij gezinspeeld op het bouwen van een kantorenflat waarom heen zich de weg kronkelt. 'Een wokkel' die in de ogen van actie groep- woordvoer- der Bert van Ves- sem voor veel tegenstand zorgt. Van met name de bewoners van de eerste Merellaanflat, maar ook van be woners van de Uiverlaan. Zij zul len immers rekening moeten houden met drukker verkeer. Wordt afgezien van 'de wokkel' dan is een lange aanlooproute no dig, iets dat de Uiverlaners nog meer tegen zal staan. De actiegroep probeerde begin dit jaar van de betrokken bewo ners Balkon-tegenstanders te fóakêii, kris ual volgens Van Ves- sem tot gevolg had dat de ge meente zich ging toespitsen op een tweede ontsluitingsmoge lijkheid. „Ze waren bang voorde aansluiting van deze mensen by ons, dus hebben ze dat maar af geblazen." Wethouder Frank Koen bestrijdt deze gevolgtrekking maar heeft inmiddels al herhaaldelijk aan gegeven dat een ontsluiting ter hoogte van de Mozartlaan zijn voorkeur heeft. ïn de directe na bijheid van die weg wonen min der mensen, is daarbij één van de motivaties. Wat de Balkon-tegenstanders nu gaan doen, laat zich raden: tegen standers zoeken van de Mozart- laan-optie. „Daar een 'fly over', dat kan niet, dat is de domheid ten top. Dan moetje ongeveer be ginnen bij de moskee," aldus een zich tot de Mozartlaanbewoners richtende Van Vessem. Andere mogelijkheden op deze plek zorgen weer voor andere be nadeelden. Zoals een onderdoor gang met een aanloop parallel aan het spoon dan zullen de vracmwagenparkeerplaats en eventueel ook de volkstuintjes moeten wijken. En op dezelfde plek een weg over het spoor ma ken, levert de actiegroep mede standers op uit de Elysium-ap- partementen. Ook het bedrijfsleven beschouwt de actiegroep tot haar doelgroep. Het chemische bedrijf Vecom aan de Mozartlaan zit volgens mr. A van Hemert, advocaat van de actiegroep, immers maar net op de daar toegestane geluids norm. Een toegangsweg op die plek zal het geluid alleen maar doen toenemen. De geluidsnor mering speelt ook een rol voor de industrie aan de overkant van de Nieuwe 'Water weg. Van Ves- sem: „Bij bouw van Het Balkon worden zij daar in beperkt Ter wijl zij er het eerst zitten." Even tuele uitbreidingen kunnen die bedrijven dan wel op hun buik schrijven. „Wij gaan ze daar op wijzen," aldus een strijdlustige Van Vessem. Actiegroep Behoud Groene Oe ver benaderde inmiddels ook het Hoogheemraadschap van Delf land en Rijkswaterstaat. Aan bei de instanties zijn schriftelijke vragen gesteld over eventuele ondertunneling van de Deltadijk en over het ophogen van het Bal kon-terrein. De actiegroep stipt daarbij de Vierde Nota Water huishouding aan waarin, mede gezien de recente overstromin gen, wordt gepleitmeerruimte te geven aan het water. Met andere woorden het zoveel mogelyk be houden van uiterwaarden. Rijks waterstaat heeft nog niet inhou delijk gereageerd, terwijl het Hoogheemraadschap niet speci fiek in gaat op de Maassluise si tuatie, maar wel stelt dat zy te rughoudend is tegenover buiten dijkse woningbouw. En 'indien het waterkeringsbelang wordt geschaad, zal Delfland hiervoor geen toestemming verlenen'. Ook zal Delfland niet meewer ken aan een doorboring van de dyk. Overigens benadrukt het Hoog heemraadschap dat de beslis singsbevoegdheid over de dijk en de opgehoogde uiterwaard bij het rijk en de provincie liggen. Van Vessem:Als het moet gaan we daar ook naar toe. Naar de mi nister van Verkeer en Waterstaat en misschien wel maar Willem Alexander, de watermanager Maar voorlopig richt de actie groep, (die een kleine twee jaar geleden zo'n 1400 handtekenin gen inzamelde) zich vooral op het Maassluise. Belangrijk geacht wórdt bijvoorbeeld de Histori sche Vereniging, een dub die de gemeente hoog aanslaat en die bij met name. bouwplannen in het oude Maassluis regelmatig een adviserende rol vervult Zaterdag 3 Juli SCHIEDAM Maasboulevard. Maasboulevardfeest met o.a. diverse popconcerten, hele dagen avond. De H a rg Spa land. Fancyfeir, 13.00-16,00u. Podhim. Akoestische Sessie, 21.30u. VLAARDINGEN Kinderboerderij Hofywocd, schapen sche ren. Wijkcentrum De Tetter en omgeving. Telderfeest, hele dag. I^ote Kerk. Wandel- concert R'rëtte Beumer (fluit) en Christo lelie (hoofd-en koororgei), 15.00-17.00u. De Sa lon, Oosthavenkade 9, FL 4 (Soul/Funk). 22-OOu. MAASSLUIS Gemeentemuseum, Zukldijk 16. Opening 'Museum van de herinnering', léi.OOu, Groote- of Nieuwe Kerk. Orgelconcert, Bert Matter. 20.15u. HOEK VAN HOLLAND Diverse plaatsen: Ierse dagen ROTTERDAM Lantaren/Venster Rotterdamse Dansacade- mie. Hist Museum 'Schlelandshul»' t/m 17.00 Kanonnen, klokken en kandelaars. Cri me Wtlgenhof ym 16.00 Kinderactwiteiten. De Molenwei Vm 16.30 Jeugdvakantiepas- poort Sfijdorp Huid en Haar. Zoocamp. Natio naal Schoolmuseum t/m 17,00 Kinderspek takel. Blauwe Vis 23.00-05-00 Blauwe Vis Clubavond. Barocca 23.00-09.30 Cmise Control, De Vlerk22.00 Subway. Grote Kalk 20.15 Orgelconcert Grote-of St Laurent- keric20.15Brazilieuit de Kunst. Hoflaankerk 20.15 Alexander Kamerkoor. Baroeg Dans avond. De Buurman 21.00 Dirruk De De- mentinoos. 21,001 jaar - party. Nlghttown 23.00 The Tube. Prinses Theater 20,15 1 Jaar weretüprogramma. Nep tun us Honkbal- stadion 8e Rotterdam Baseball World Port Tournament. Grand H<rtelCentrnl21.Q0 Wo men in Lew. ki en nabij de Haven lerVHoekse havendagen. Orde Bust/m l7.30Circlebus, Coolsingelt/m 17.008innenslad5dag Euro mast Absetlen en tokkelen vanaf de Euromast. KlehvagVm 17.00 Braderie. Maasboulevard - Schiedam Vm 17.00 Braderie. Museum Boijmans Van Beun Ingen lSOJaarBoijmans van Beumingen. Oude Haven Overbiaak The Beach BoulevardTerrein Clubhuis 't Veer t/ m 22,00 Trailerpop 1999, Zuid-Hollands Landschap City Safari Zuidwaarts Zondag 4 juli SCHIEDAM Dc De 4 Molens. Koffie-inloop, 11.00- 13-OOu. Nieuwe Passage. Koopzondag, 12.00-17.00u, Maasboulevard, Maasboulevardfeest met Hollandse Hits Festival, o.a. Sugar Lee Hooper en OneTwoTrk». HOEK VAN HOLLAND Diverse plaatsen, Ierse dagen ROTTERDAM Lanteren,Venster Rotterdamse Dansecade- mie. Mariniersmuseum gehele dag vanaf 12.00 EndstshonPakan Baroe. De Molenwal 09.00-16.30 Jeugdvatantiepaspoort 8JIJ- dorp Huid en Haar. Maritiem Museum 12.00-16.00 Popeye, Nationaal School museum 13.00-17.00 Kinderspektakel. MAJ 14.00-16.00Avontuur in de wolken. Ba rocea 01.00-08.00 Let the beat control your body. Maastheater 23.00 Super Bimbo. De Buurman 20,00-23,00 Jamsessie. Nlght town 2030 MetropolisNeptunus Honkbal- stadion 8e Rotterdam Baseball World Port Tournament. Waa(havengebied 12.00- 19.00 Proflex-Merwede Rallyspint. Grand Hotel Centrai21.00 Women in Love. In en na bij da Haven lers/Hoeksehaveudagpn.Oceen Pturadsse (vertrek: raast) 11,00-13.30 Boot - Bruggen - Brunch. Binnenrotte 12.00- 18.00 Wonder op water festival 12.00- 17.00 Zondagsmarkt. Circle Bus 11.00- 17.30 Circle bus. Delfshaven 12,00-17.00 Oetfshavense Zomerzondag. Diverse loca tie» 10.00-17.00 Dag var de Architectuur 1999. Euromast Absetlen en tokkelen vanaf de Euromast Hist Museum 'Schielands huis' 14,00 Anekdotes bij Rotterdamse beel den. 14,00 Gezlnsrondlefding. Kinderboer derij de Kool Boeren- en Paardendag. Maasboulevard - Schiedam 11,00-17.00 Braderie. Maritiem Buitenmuseum 11.00- 16.30 Vaar mee met een stoomsleper. Oude Haven OverWaak The Beach Boulevard, Schledamaedfjk 10.00-16.00 Zondags markt. Spido afvaart Leuvehoofd vertrek 15.30 High Tea Cruise. Vertrek CentraalSta tion elke ten minuten tot 17.00 Tramlijn 20. Wfjkgabouw Pier '8012.00 Capoeira Event Rotterdam '99. Zuid-Holland» Landschap City Safari Zuidwaarts. Zuklerpark 13.00- 21.0OMetropo1is Festival. 11.00-21.00Bra derie. Maandag 5 Juli SCHIEDAM Dc Oost. Zomerkoersbal,14.00-16.00u. Bioscopen t/mwo.7]uli. I max The eten "Wil rtfire feel the heat* (at) dag 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13-18 {rib: lÖEng- .vers.)Africa's Bephant Kingdom (al) dag. 15, ia. Vm wo. oor 11. 'wnaies' (al) dag. 17. za. V m wo ,ookl2. "The matrix' 16) dag. 19-21,45. Lantaren/Venster 1: 'La vita èbe!la'{16) dag. 19.30. Rlmzomer *99. dag. om 22. herhaling van diverse ftims afgelopen setoen. 'Avendre' (16) do.vr.2a.20.19.30. 'Festen' (16) ma.di- ato. 19.30. 'Hideous kinky* (16) dag. 22. V«n.2tFilmzomer'99-dag om 19,30-22,15. herhaling van diverse films afgelopen setoen. Ven.3: 'Alegria' (al) dag 19.30. The aposüe' (16)dag22.Ven.4:'Blackcat,Wnitecat'(16) dag 19.30-22. Pathé Cinerama 1: 'Netting Hill* (al) dag 12.10-15.10-18-21. Cln.2: The waterboy (al) dag 19-21.40. Ctn.3: The matrix' (16) dag. 17-20. Cln.4; 'Entrapment' (12) dag 12.20-15.30-18.30. 'Arlington road' (16) dag 21.30. ön.5: 'Hilary Jackie' (12) dag 13.10-16-18.50. 'Letters from a killer' (16) dag 21,40. Pathé Lumièie 1: The matrix* (16) dag 14- 17.15-20.30. Lum. 2: 'She's all that'(al) dag 13.30-16,15-19-21.30. Urm.3: 'American history X' (16) dag. 18.15-21.15. Lum. 4: Vi rus'(16) dag 18.45-21.30. Pathé Schouwburgplein 1; 'NotüngHül* (al) dag 11.40-15.20-18.20-21.20. Sch-2: 'eXistenZ' (16) dag 17.30-19.40-21.50, d<. niet om 21.50. Srseak Preview: 'Maak hem maar wakker* (16) dl. 2130. Setu3: 'Edtv' (al) dag 18.30-21.20. Sch.4; 'Cruel intentions' (12) dag 11.50-14.30-17-19.20-21,40. Sch.S: The matrix* (16) dag 11.20-14.4O- 18-21.10. Seh.6: "Who am I?* (12) dag 16.10-18,50-2130. Sch.7: 'Entrapment' (12) dag 11.30-15.30-18.10-21.10. Rexane: Erotische films (18) dag, 12 Vm 01. NachtvoorsteIflngen: Pathé Lum.l: The Matrix' (16) vr^a. 00.15, Pathé Lum.2: 'I still know what you did last summer* (16) vrja. 00.30. Pathé Lum JE: Wio ami?'(12) vr.za. 00.15. Pathé Lum.4: 'eXistenZ* (16) vr-za. 00.30. Kindermatinees: Pathé Cln.2: 'Babe *m de grote stad' (al) dag 13.50-16.30. Pathé CinJJ:De koning en ik' (al) dag 12.30-14.40. Pathé Lunu3: 'De koningen ik' (al) dag 13* 15.45. Pathé Lum.4: 'Ratjetoe' (af) dag 13.15-16. Pathé SehJS Ttougs le film' (al) dag11.20-13.20-15.30. Pathé Sch.3:'Rat jetoe' 01) dag 11.50-1350-15.50. Pathé Sch.6: 'Asterw&Qbelixtegen Caesar' (al) dag 11-13.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1