Rotterdam Regioraad ziet niets in plan WD provincie op te kloppen RET pakt roken in metro nn echt aan Première Staatscircus in kinderziekenhuis Nachtopvang in Van Speyk vanwege drukte Pauluskerk Ratelband op website: e-inaiien is voortaan e-mielen TTERDA Filevliegtuig: geen geld Bestuur Stadsregio; rekeningrijden onbespreekbaar Man ernstig gewond bij aanrijding Unaniem afstand van idee macht provincie te versterken MET SPOED GEVRAAGD KEUKENMONTEUR LEERLINGKEUKENMONTEUR Winnaars prijsvraag Willem Wever gaan dagje skaten RotterdamVoortzetting van het experiment met het filevliegtuig van Radio Rijnmond zit er niet in. De provincie Zuid-Holland is niet van plan geld vrij te maken voor een vliegtuig dat dagelijks in de spits boven de Rijnmond vliegt om de actuele situatie op de we gen door te geven aan de luiste raars. Het vliegtuig is na enkele maanden uit de lucht gehaald om dat de radiozender de kosten van 435.000 gulden per jaar niet kon opbrengen. Volgens Gedeputeerde Staten is het nut van een füevliegtuig moeilijk vast te stellen omdat er geen gegevens bekend zijn over de behaalde resultaten. Dat ant woorden GS op vragen van Sta tenlid G.W. van Veelen (SGP/ RPF/GPV). Bovendien is het ver keer in de Rijnmond allereerst een zaak van de Stadsregio Rot terdam, zeggen GS. Initiatieven voor een filevliegtuig zouden van die kant moeten komen, aldus het provinciebestuur. Rotterdam Een proef met reke ningrijden bij Rotterdam is voor het dagelijks bestuur van de Stadsregio onbespreekbaar. In voering van rekeningrijden in één regio leidt tot een eenzijdige lastenverzwaring. Dat komt het vestigingsklimaat in die regio niet ten goede. De commissie Verkeer en Vervoer van de Stadsregio Rotterdam zei gisteren geen draagvlak te zien voor rekeningrijden. Wel gaat de stadsregio een proef doen met be te al stroken op de Al6, maar die proef moet wel een beperkt karak ter hebben. De provinciale WD-fractie heeft Gedeputeerde Staten verzocht al les in het werk te stellen om reke ningrijden bij Rotterdam of Den Haag tegen te gaan. Rotterdam Op de Hillevliet in Hillesluis is afgelopen nacht een 75-jarige automobilist ernstig ge wond geraakt door een verkeers ongeval. Het slachtoffer kwam, samen met zgn vrouw, met zijn auto thuis. Toen hij zijn auto had geparkeerd en het portier had af- - gesloten, kwam een auto met ho ge snelheid aanrijden vanaf de Putsebocht. De wagen schepte het slachtoffer waardoor hij vijftien meter verderop de straat werd ge slingerd. De man moest op de in tensive care van het Dijkzigtzie- kenhuis worden opgenomen. De vrouw bleef ongedeerd omdat ze aan de trottoirkant van de wagen was uitgestapt. De automobilist die de aanrijding veroorzaakte met een blauwe wa gen reed door. Die auto moet schade hebben aan de rechter kant. De man heeft in de buurt ook nog een geparkeerd staande auto geraakt De politie verzoekt getuigen om zich te melden. Door Kor Kegel Rotterdam De Rotterdamse regioraad neemt unaniem af stand van het 10-puntenpïan van de WD-fractie in Zuid-Hol land. De hierin gedane suggesties om de macht van de provin cie te versterken bevalt de regioraad helemaal niet. Dat bleek gisteren uit de kritiek van verschillende sprekers. Regiovoorzitter I.W. Opstelten concludeerde dat er in de regio raad „volstrekte eensgezindheid" bestaat. Dagelijks bestuurslid M.J.D. Jansen deelde mee dat ook bij het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland „grote verbazing" bestaat over het WD- initiatief, De statenfractie van de VVD had eerder al bij de partijge noten in de Rotterdamse gemeen teraad en in de Stadsregio Rotter dam irritatie gewekt over het 10- puntenplan. In dit plan staat dat de provincie als bestuursorgaan sterker moet worden en dat de Stadsregio Rot terdam zo sne! mogelijk moet worden opgeheven. Ook de ge meente Rotterdam en andere ge meenten zouden invloed verlie zen, omdat de provincie meer te zeggen zou moeten krijgen, onder meer over de stedelijke vernieu wing. „Dit behoort tot de categorie bal lonnetjes opblazen," zei regiobe stuurder Jansen gisteren met een wegwuivend gebaar. „Dit soort suggesties landt niet op vruchtba re bodem. Het komt op een raar moment in de geschiedenis van de bestuurlijke vernieuwing." WD-fractieleider M. Onder de Linden nam als eerste afstand van het plan van de Zuid-Holland se liberalen. Hij vindt het verve lend dat de WD-statenfractie op eigen houtje iets bedenkt, terwijl de Stadsregio Rotterdam zich op maakt voor een evaluatie van de samenwerking tussen de Rijn mondgemeenten. Onder de Lin den hoopt dat het dagelijks be stuur onder leiding van Opstelten in Den Haag goed duidelijk maakt dat er geen enkele steun bestaat voor het 10-puntenplan. Eensgezindheid „Bij ons zijn de gelederen geslo pen," onderstreepte CDA-fraetie- leider C.H.J. Lamers, doelend op de eensgezindheid tussen de ge meenten in de Rotterdamse regio. Hij vond het plezierig dat juist de WD-fractie in de regioraad als eerste afstand nam van het plan van de Zuid-Hollandse WD. „On der de Linden is een goed regio- nalist," complimenteerde Lamers zijn collega. De regioraad nam afscheid van M. Noordzij, oud-wethouder van Ber- nisse. Noordzij maakte sinds 1994 deel uit van het regiobestuur en heeft alleen de eerste vergadering verstek laten gaan. „Daarna is hij trouw aanwezig geweest en daar mee is hij een voorbeeld voor de regioraadsledenzei Opstelten. Hij memoreerde dat Noordzij in 1995 het initiatief nam om de ont sluiting van Voorne-Putten en het westelijk havengebied hoger op de politieke agenda te krijgen. Noordzij was vorig jaar door de PvdA gevraagd om in de regio raad te blijven, omwille van de continuïteit. „Maar het CDA in Bernisse wil zo nodig een eigen wethouder op mijn plaats zetten,' zei Noorzij met spijt. Hij kreeg van Opstelten de Rijnmond- speld, die gemaakt is voor 'echte regionalisten'. Rotterdam— Vrolijke muziek klinkt door metrostation Beurs, ingang Beurstraverse, als de opening van de campagne 'Steeds beter voor elkaar' wordt ingeluid. Een campagne waar mee de huisregels van de EET nog eens goed onder de aan dacht van het publiek worden gebracht. Met ingang van giste ren hangt de RES' een halfjaar lang posters op en worden er kraskaarten verspreid waarmee een weekendkaart te winnen is. Het imago van de metro moet worden verbeterd. Elke dag rei zen er 600.000 passagiers met dit vervoermiddel. Een belangrijke eis is dat zy zich veilig voelen. De RET springt hierop in, door elke twee maanden een andere gebodsregel in de campagne te benadrukken. Te beginnen met het rookverbod op de stations en in de wagons. „Naast de irritatie ende overlast die roken veroorzaakt, speelt ook het veiligheidsaspect een rol," zegt de voorlichter van het vervoersbedrijf. Vorig jaar ontstond door wegge- worpen sigarettenpeuken enke le malen brand in de metrotun nels. De voorlichter: „We zijn al tijd al bezig geroest met dehuis- regels, maar dit heeft ons doen besluiten om ze nog maar eens goed onder de aandacht te bren gen," RET-directeur R. Clayden spreekt van een tweesporenbe leid. Een zachte lijn, geken merkt door wagenbegeleiders en het opknappen van stations, en een harde lijn met als kenmerk een metroverbod voor reizigers die zich ernstig misdragen. „Hier wordt nu een derde lijn aan toegevoegd. Die van het hanteren van gedragsregels." Burgemeester Opstelten 'steunt de campagne met zijn volle ge wicht Hij vergelijkt de RET met de hoogwaardige architec tuur waar Rotterdam zo be roemd om'is. Verder vroeg hij het publiek maar eens bij hem langs te komen als men echt niet vijftien minuten, de gemiddelde reistijd, zonder sigaret zou kun- nea .Dan moeten we daar maar eens wat aan doen," aldus Op stelten. Het publiek heeft minder ver trouwen in het slagen van de campagne dan Opstelten. „De opvoeding moet toch thuis be ginnen en dat is vaak niet het ge val," aldus mevrouw De Jonge Lughtenuit Spijkenisse. Zij vindt het rookverbod prima, evenals het verbod op het afspe len van muziek in de metro's, maar ze denkt niet dat er'snel iets zal veranderen. Volgens de RET is de maatschappelijke be hoefte aan aangenaam vervoer echter zo groot, dat de campagne alleen maar kan slagen. Jongleurs en clowns ran het Groot Russisch Staatscircus trakteerden patiëntjes van het Sophia Kinderziekenhuis gis termiddag op de eerste voorstelling in Nederland. Het is een goed Russisch gebruik om de zieken de primeur te gunnen van een optreden. Zo kunnen de pechvogels die de show in de tent niet kunnen zien, toch genieten. Het Groot Russisch Staatscircus heeft zijn tent opgestegen aan de Stadionweg, tegenover de Kuip. Foto Nisfs van der HoeveiVRottertiams DagWad Montagebedrijf T.f.M. gespecialiseerd in de montage van keukens, laminaat en plafonds zoekt een: die ervaring heeft in de branche Tevens zoeken wij een Voor beide vacatures zoeken wij medewerkers: Die een opleiding of affiniteit hebben met timmerwerk Die geen problemen hebben met flexibele werktijden Die in het bezit zijn van rijbewijs BE/C Wij bieden een goed salaris en werk in een gezellig team. Bent u die persoon schrijf dan een sollicitatiebrief met c.v. en pasfoto naar montagebedrijf fv'oolhoek 5,3235 XK Rocksnjc Door Paul Smits Rotterdam Centrum Van Speyk in het Oude Noorden zal met in gang van volgende maand ook 's nachts dak- en thuislozen opvan gen. De voorlopige maatregel is genomen omdat de Pauluskerk uit zijn voegen barst en hier men sen al op stoelen moeten slapen. Bewoners van de Heer Vrankes- traat en omgeving in het Oude Noorden hebben by deelgemeen te Noord bezwaar aangetekend. De Pauluskerk klaagt al lange tijd dat die de toeloop van 'klanten' niet aankan. Het gratis verblijf en de laagdrempeligheid heeft een aanzuigende werking op mensen die er de nacht willen doorbren gen. De situatie dreigt door de drukte onbeheersbaar te worden. Omdat andere nachtvoorzienin gen al bezet zijn, is de mogelijk heid bekeken slaapplaatsen te verwezenlijken in een centrum waar bezoekers tot nu toe alleen overdag welkom zijn. De keuze, is gevallen op Van Speyk omdat het gebouw zich er het beste voor leent. Uit nood is echter al met ingang van 21 juni tijdelijk elders slaap gelegenheid voor de Pauluskerk- gangers gecreëerd: m opvangcen trum de Hille (Feijenoord) twintig bedden en nog eens tien stuks in de Dunantstraat (Delfshaven). Deze situatie verandert per 1 au gustus. Dan is het de bedoeling dat in ieder geval voor een jaar dertig slaapplaatsen komen in Van Speyk. Dominee H. Visser van de Paulus kerk over de doelgroep: „We heb ben nu veel te veel mensen over de vloer. Het stroomt over. Naar Van Speyk gaan bijvoorbeeld de mensen met een uitkering. Dat zijn dak- of thuislozen, onder wie verslaafden. Wij houden zelf de zwaardere gevallen: illegalen en mensen met psychische stoornis sen." Overdag De Pauluskerk maakt een selectie van de groep die naar Van Speyk gaat. Het centrum in de Heer Vrankestraat vangt tot nu toe al leen overdag mensen op. De der tig slapers worden onder begelei ding met een bus van en naar de Pauluskerk gehaald en gebracht om rondzwerven te voorkomen. Het is er verboden drugs te ge bruiken of 's nachts het pand te verlaten, Desondanks zijn de bewoners in het Oude Noorden er niet gerust op. Dit hebben ze vorige week deelraadsvoorzitter A, van der Wal van deelgemeente Noord la ten weten, Een woordvoerder van de deelgemeente: „Er zijn wat problemen mee. Er is al dagop vang en dan komt dit er bovenop. Wij hebben benadrukt dat het om 'gesloten vervoer' gaat. De bewo ners zijn bang voor overlast. Het is nu de vraag hoe zwaarwegend ze de garanties vinden. We zijn nog in gesprek met de Coolsingel over de opvang." De gemeentelijke kosten voor de extra nachtopvang worden ge raamd op 7,5 ton. Na een jaar wordt bekeken of de nieuwe leen succes is en kan worden gehandhaafd. Bezoe kers betalen in Van Speyk vijf gulden, terwijl normaliter een nachtopvang acht gulden kost. Het verblijf is enkele guldens goedkoper omdat de kwaliteit van het geboden e iets minder is. In plaats van bedden moeten de sla pers genoegen nemen met stret chers. Rotterdam De leerlingen van groep zeven van de Albert Ples- manschool in Ommoord hebben de NCRV-Willem Weverprijs- vTaag gewonnen. De prijs bestaat uit een dagje skaten op skatebaan Rollerwave in Zandvoort. De scholieren moesten negentien vragen beantwoorden die stonden vermeld op een Willem Weverpos ter. De antwoorden moesten wor den gehaald uit de verschillende afleveringen van de gelijknamige televisieshow. Vanaf het begin van het jaar heeft groep zeven de Willem Wever- show gevolgd. Vragen als 'hoeveel haren verlies je op een dag' of 'hoeveel bekers snot slik je per dag door' passeerden de revue. Toen alle antwoorden verzameld waren, stapten de leerlingen naar de juf handenarbeid. Die hielp hen met de 'finishing touch'. Ze kregen de opdracht kartonnen poppetjes te maken, waarop een ingeleverde pasfoto werd beves tigd. Nadat alle antwoorden op een groot vel waren genoteerd, werden de poppetjes erop ge lijmd. Dit pakket heeft Willem Wever ontvangen. Vanochtend zijn ze om zeven uur met een bus opgehaald om te gaan skaten. Door Joke Waitmans Rotterdam Is ie het echt? 'Nee*, zegt de één. 'Ja', zegt de ander. 1 Geen idee' twijfelt een derde. Het is 'm weer gelukt Mega-positivo Emile Ratelband wist gisteren in één van de gates van Rotterdam Airport alle ogen op zich gericht. Ongeveer dertig mensen, vooral journalisten, fotografen en came ramensen, waren ingegaan op zijn uitnodiging de opening van de eigen website van Emile Ratel band (www.ratelband.com) bij te wonen. Vooral gelokt door de me dedeling 'Bill Gates zal ook aan wezig zijn'. Je weet maar nooit, die Ratelband is overal toe in staat. Het feestje ter gelegenheid van de nieuwe website had vast waanzin nig, fantastisch en heel bijzonder moeten zijn. Maar het loopt gro tendeels inde soep. Drie minuten voor het officiële begin van de bij eenkomst meldt de technische man van Ratelband, die al die tijd druk heen en weer lopend mobiel telefoneerde, dat de website het slachtoffer is geworden van z'n ei gen succes. De website heeft op dat moment al zo'n veertig- tot vijftigduizend bezoekers en het blijkt onmogelijk contact te krij gen met de eigen site. Of we een kwartiertje willen wachten. Ratelband zeif houdt zich al die tijd verborgen. Maar zijn i0-jarige dochter Georgine lijkt 'naar vader moeiteloos te vervangen. Eerst is ze druk in de weer met het bezor gen van koffie. Daarna 'helpt' ze de catering met het serveren van Emile Ratel band speelt verrassing als bij de mis lukte presen tatie van zijn eigen websi te Bill Gates zeifaa is. De dub belganger zorgt voor veel verwar Foto Joep van der Pal/CorVos drankjes en broodjes. Als het wachten veel langer dan vijftien minuten blijkt te duren, vraagt ie dereen zich af op wie 2e zitten te wachten. De echte Bill, een look- a-Iike, of wordt er live met hem geehat? Een bizarre vertoning wordt het als de 10-jarige Ratelband, na het uitdelen van de drankjes, met een stalen gezicht om een kwartje voor het drinken komt vragen. „Toe geef nou. Het is maar een kwartje. Voor het goede doel, voor Kosovo. Anders wil ik uw glas te rug," zeurt ze. Als ze dit spelletje met iedereen heeft gespeeld, be machtigt ze een mobiele telefoon uit de zak van een oudere heer. „Wilt u bellen voor vijf cent per minuut?" is haar volgende vraag aan iedereen. Verbazing alom. Al die fijd tonen drie levensgrote beeldschermen een buitelende Ratelband en de boodschap 'Thinklpositive'. Om kwart over één wordt beslo ten dat het wachten nu lang ge noeg heeft geduurd. Er is nog steeds geen verbinding, dan moet het maar zonder. „Wat een op komst," roept Ratelband ais hy vol bombarie de gate betreedt. „Dit gaat helemaal demist in. Het maakt niet uit wat je overkomt, maar wat doe je ermee," gaat hij verder en neemt plaats. Juist als Ratelband vertelt dat het zonder contact met de website ook niet mogelijk is met Bill Gates, de rijk ste man ter wereld, te ehatten, gaat de telefoon. „Hi Emile, met Billklinkt het vaag. Gespeelde verbazing alom, „Hor do you know my private number? We know you're in Amsterdam," roept de positivo door de micro foon. „I'm not far from Rotter dam," klinkt het door de telefoon. De heetiek by de uitgang is op zijn top. Iedereen staat op, foto graferen posteren zich en enkele dames beginnen nerveus te gie chelen. Een grote limousine njdt voor, drie bodyguards stappen uit en lopen in gezwinde pas naar binnen. In hun midden loopt de man waar iedereen op wacht: Bill Gates. Hij vertelt wat hg weet over Emile, over zijn positieve le venshouding en wat hij daar als rijkste man ter wereld mee kan doen. Gates heeft bedacht dat e- mails voortaan 'e-miels' gaan he ten. „In the future we will be 'emieling' everybody." Ratelband vindt het fantastisch, roept dat hij het prachtige vindt en het positie ve denken uit zal blijven dragen. Dan vertrekt Gates weer even snel als hg gekomen is. Ratelband geniet van het optreden en gaat verder. Wie heeft er nog vragen. Niemand? Dank u.' En aan zjjn technische man: „Blijven we on bereikbaar, dan heb ik de komen de dagen nog vrij. Kan ik ruzie maken met mijn vrouw." Maar de man belooft dat het vanavond al lemaal in orde is. Dan kan ieder een de website zonder problemen bezoeken. De meesten willen het voor ver trek zeker weten. Was het Bill Ga tes of niet. Nee, is het oordeel, hij was te jong en zijn wangen te bol. Bij de udgang van de zaai delen hostess, 'i Ratelbands boek 'Wer kelijkheid is een illusie' uit. Dat moeteen hint zijn. „Hé daar zit de zanger van Blpf," zegt een collega ineens.Js ie het echt," is de eerste reactie. Ja echt, hg is* et. Gelukkig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6