12 ITS Was Cas jonger, dan bleef hij wel Varend Corso 1999: nóg meer boten Meer Schiedammers profiteren van kwijtschelding belasting Ontdek de 10 verschillen 'Hoogstraat toch niet meer wat het ooit geweest is' iter W V -«& Vb#1 enda 00'S Rotterdams Dagblad H It? fS JB-Ï - 'V5 nir r -ra- Vrijdag 23 juli 1999 Liever dus niet, kennelijk, maar als ze al komen, éls Vlaardingers al in Schiedam komen wonen, dan is het in Schïedam-Noord, meldde het Rotterdams Dagblad gisteren. Er gaan meer Schiedammers naar Viaardingen dan omgekeerd, maar als er al Vlaardingers bereid zijn om te komen, met alle twijfels vandien, dan is het in.Woudhoek en J Spaland. Ja, daar staat de laatste nieuwbouw. Nieuwbouw is altijd een lokkertje als je uiteen vissersdorp komt Maar het is slecht nieuws- Met extra Vlaardingers boveh de spoorlijn wordthetnógmoeüyker om debevolking vanNoord naar Schiedam- Centrum te lokken. Die import-Vlaardingers blijven natuurlijk aan het liesveld hangen, ze zullen de Koemarkt te rommelig vinden, en die twee Hoogstraten lijken qua leegstand zo op elkaar dat dat de doorslag nht geeft Het Centrummanagement in Schiedam kan nog zoveel gratis koffiebonnen weggeven aan nieuwe inwoners, het helpt onvoldoende. De vraag is dus hce je die Vlaardingers zo ver krijgt, dat zezlch Schiedammer gaan voelen - en er ook voor willen uitko men. - Er helpt maar één ding. Geef ze een functie. Geef die Vlaardingers wat te doen. Maak ze verantwoordelijk voor een stuitje Schiedam. Hhal zé binnen als bestuurslid van de bewo nersvereniging, geef ze een taak in het clubhuis, daag ze uit om het wijk- enbinirtbeheer vorm te geven zodathun woonomgeving en dus hun huis meer waard wordt Betaal ze om een prijsvraag of een puz- zeltocht te verzinnen, met als opdracht: „Ontdek de tien verschil len.'" Laten ze maar eens aan de slag gaan om de tien plus- en min punten van Schiedam ten opzichte van Viaardingen te achterhalen. Pas als ze die ontdekt hebben, zullen ze kritische ingezetenen wor den - trots op hun nieuwe omgeving- Laten het de ex-Vlaardingers rijn, die hét toerisme in Schiedam een impuls geven. - Dan mogen ze-van rog allemaal die broche krijgen van Rob van der Ham, dat zilveren speldje met de Schiedamse'grachtengordel en een gouden knop op de plek Waar hetStadserf zit Terzijde: dat goud had ivoor moéten zijn, ivoren toren, weet u wel? En volgens mij zit die knop te laag, meer op de plek van de VSB dan waar de gemeente rit Maar dat weten die Vlaardingers toch niet Geef ze die broche als ze zich nuttig maken. Het relatiegeschenk is bedoéld voor-ik citeer mt -deze krant jw»gwaardigheidsbekleders en'andere mensen met een aanrienlyirihotemetootgehalte." Welnu, de koningin komt hier "toch niet, en Bill Clinton had ook geen tijd voor de Jeneverstad, dus houden we broches genoeg over voor Vlaardingse hotemetoten. Maar "de Schiedammers die weggaan prikken we er alleen mee, KORKEGEL Vrijdag 23 juli SCHIEDAM Podium. Vrijdagavond CD's, 21.30u. VLAARDINGEN De Salon, Oosthavenkade 9, Go Nutz. ROTTERDAM Grote- of St. Laurenskerk 10e Rotterdamse Antiek en curiosabeurs. Cnme Wilgenhof t/m 16-00 Kinder- activiteiten. De Molenwei t/m 16.30 Jeugdvakantiep- aspoort Zaterdag 24 juli SCHIEDAM Park Nieuwland. Spektakeldag met thema water Jeugdland2000, ll.OQ-15.OOu. GroteKerk, Inloopcon- cert,15.0öu. ÜC D^^Molens. Dansavond, 19ZQu. Heemtuin. Excursie 'Speurtocht in de nacht', 20.30- 23.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Wandelconcert Aad Zoutendijk, 15.00u. ROTTERDAM Grote- of St Laurenskerk 10e Rotterdamse Antiek en curiosabeurs. Cnme Wilgenhof 13.00-16.00 Kin deractiviteiten. De Molenwei 09.00-16.30 Jeugdva- kantiepaspoort. Blijdorp Huid en Haar, Zoocamp. Informatiecentrum Kop van Zuid Deelname Infor matiecentrum Kop van Zuid. Maritiem Buitenmu seum Jeugd Vakantie Paspoort. Nationaal School museum 10.00-17.00 Kinderspektakel. Theater- West 14.00 Mini-workshop voor kinderen. Paradijs- kerk 16.00-17.00 Orgelconcert. 14.00-16.00 Rondlei ding. Prinses Theater Discoparty. Rotown 22.00 DJ Ronald Renirie. Boompjeskade 10.00,12,30 en 15.30 Bootexcursie Kinderdijk. Circle Bus 10.00-17.30 Cir cle bus. De Vesting op het Haringvliet Dutch Classic Yacht Regatta. Euromast Abseilen en tokkelen van af de Euromast. Vertrek ANWB/VW Coolsingel 10.00-13.30 Haventour. Centraal Station tussen 10.15 en 17.00 ieder half uur Historische Tramlijn 10. Bioscopen T/mwo.28juli. ROTTERDAM Iraax Theater: 'Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag, 13. Africa's Elephant Kingdom (ai) dag. 12-15. Whales' (al) dag. 11. 'The matrix' (16) dag. 17. The mummy5 (12) dag. 19.30-22. Lantaren/ Venster 1: FÜmzomer '99. dag. om 19.30- 22. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. 'A vendre' (16) do.vrza.zo. 19.30. 'Festen' (16) ma.di.wo. 19,30. 'Hideous kinky5 (16) dag. 22. Vem2: Filmzomer '99. dag. om 19.30-22.15. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. Ven.3: 'Henry fooi' (16) dag. 19.30. Under the skin' (16) dag, 22.15. Ven.4: 'La parola amore esiste' (16) dag. 20. 'Black cat, White cat' (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: "Notting Hill' (al) dag. 18 30-21.30. Cim2; 'Baby geniuses' (al) dag 12.45-15.20-18.10. 'American history X5 (16) dag 21 Cin,3: 'eXistenz' (16) dag. 19.15-21,45. Cin.4: Waking Ned' val) dag. 13- 15.45-18.30. 'Arlington road' (16) dag. 21.20. Cifl.5: 'Bulworth' 16) dag. 12.30-15.15-18-21. Pathé Lumière 1: The mummy' (al) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Luim 2: The matrix5 (16) dag. 14.15-17.30- 20.45. Lum.3: 'She's all that' (al) dag, 16.30-19-21.30. Lam. 4: Virus' (16) dag. 19.15-21.45. Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting HilT (al) dag. 11,40-15.20-18.20-21.20. SchA 'Entrapment' (16) dag. 11 -15,40-18,20-21,10. ScïU: 'Cruel intentions' (al) dag, 17.20-19.35-21.50. Sch.4: The matrix' (16) dag. 11.30- 14.50-18-21,10. Sch-5: 'The mummy' (16) dag. 11,50- 14.40-18.10-21. Sch.6: Who am I?' (16) dag, 18.50- 21.30, dl niet om 21.30. Sneak Preview: 'Orale maag delijkheid' (16) di. 21.30. Sch.7: 'Sliding doors' (al) dag. I1-30-1G.30-19-21.40. Rexane: Erotische films (18) dag. 12 t/m 01, Nachtvoorstellingen; Pathé Lum.1: 'Mummy1 (12) vr.za. 00.15. Pathé Lum.2: 'The Matrix' (16) vr.za. 00.15. Pathé Lum.3: 'Entrapment' (16) vr.za. 0030. Pathé Lum.4: "Virus' (16) vr.za. 00.30. Kindermatinees: Pathé Cin.1: 'Kabouter plop' (al) dag. 13.15-15.45. Pathé Cin.2: 'Baby genuises' (al) dag. 12.45-15.20-18. iö. Paihé Ciu.3: Ue koning «n ik' (al) dag. 13.30-16. Pathé Lum-2: 'De koning en ik' (al) dag. 12.15. Pathé Lum-3: 'Ratjetoe'(al) dag. 14. Pathé Lum.4: 'Mulan' (al) dag. 13.15-16. Pathé Sch.2: 'Dou g's le film'(al) dag 13.40. Pathé Sck3: 'Ratjetoe' (al) dag. 11.20-13.20-15220. Pathé Sch.6: 'KabouterPlop' (al) dag- l'l-10-13,30-15^0. Pathé Sch.6: 'Asterix Obelix tegen Cae jaf (al) dag. 14. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comellsse, P ivan Hoi en, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Door Sentina van der Meer Schiedam „Wat brengt u zo hier?" vraagt de winkelier vari Kunsthandel Modern aan de Schiedamse Hoog straat nieuwsgierig. Op zijn etalageruit stickers met de tekst '50 procent korting' en 'alles halve prijs'. 'Cas Mo dem' stopt er na 46 jaar mee. „Bent u van de krant? O, dan heeft u zeker gemerkt, dat er iets broeit." De Hoogstraat is volgens de winkelier allang niet meer wat het vroeger was. Dat hij er zo over denkt, geeft hij toe, heeft ook wel te maken met zijn leeftijd. Met zijn 69 jaar is hy immers de jongste niet meer. Was ie nog een 'jonge knul', dan zou hij er waarschijnlijk niet mee stoppen. Want toevallig wordt de oude Schiedamse winkelstraat juist nu weer opgeknapt. „Was ik vijftien jaar jonger, dan zou ik wei doorgaan." 'Cas Modern' is lijstenmaker en verkoopt prenten, schilderijen, spiegels, lijsten en allerlei decora tieve woonspulletjes zoals kande laars^ beeldjes en vazen. Hij heet eigenlijk Casper Janmaat. „Maar ik wordt altijd Cas genoemd. Of meneer Modem," vertelt hij. Jan maat vindt hij niet zo'n prettige naam. „Geen familie, hoor." Wat wel in de familie zit, is de lan ge winkelierstraditie. Zijn ouders, zijn broer, ooms, tantes, neefjes en nichtjes hebben of hadden alle maal een eigen zaak. „Het was voor miyheel logisch dat ik een ei gen zaak begon. Immers, mijn ou ders hadden er ook een. In ca deau-artike len." De winkel van meneer Mo dem sluit bin nen enkele we ken de deuren. „Ik zit al 46 jaar in het vak, waarvan dertig jaar hier op de Hoogstraat. Het wordt eens tijd ermee te stoppen." Op woensdagen en donderdagen staat hij zelf in de winkel De rest van de week staat zijn neef er. Makkelijk gaat het niet, dat 'af bouwen', „Ik heb het werk altijd met plezier gedaan. Leuke klan ten. Die ie soms van alles en nog wat over zichzelf vertellen." Het contact met de collega-winkeliers is ook altijd goed geweest. Met zijn buurman Juwelier Verkade heeft hij bijvoorbeeld een prima Verstandhouding. De Hoogstraat heeft hij dan ook altijd een leuke straat gevonden. Maar, de afgelopen jaren is het volgens hem wel achteruit ge gaan. „Er komt steeds minder pu bliek. De laatste rijf tot acht jaar is het wel met een derde afgeno- HUUFi EN OP MAAT 010-4 2695-16 W lomfliri51#-* WM26«JS46 Lijstenmaker'Cas Modem': „In de jaren zeventigen tachtig was de Hoogstraat echt een gezellige winkelstraat, waar zelfs Rotterdammers voor naar Schiedam kwa men." Foto Roel Dijkstra men, schat ik. In de jaren zeven tig en tachtig was dit echt een drukke gezellige winkelstraat, waarvoor ook Rotterdammers naar Schiedam kwamen. Je zag hier toen ook nog veel toensten. Amerikanen kochten bij mij Delftsblauw." Hij ergert zich eraan, dat het steeds stiller-wordt in'zijn' straat. „Donderdag is het vandaag. Dè winkeldag van Schiedam. Vroe ger liepen hier dan honderden mensen. Verkocht ik veel cadeau artikelen, beeldjes, prentjes en dergelijke. 'Impuls-inkopen' noem ik dat. Nu er minder men sen langs mijn winkel lopen, moet ik het vooral hebben van mijn vas te klanten. De Schiedammers die weten dat ik hier zit, weten dat ik lijsten maak, en daarvoor speciaal naar Hoogstraat gaan." Er stapt een echtpaar de winkel binnen. „Gevlucht voor de regen? vraagt de lijstenmaker. „Dag, meneer Janmaat," zegt de man. Intussen loopt de vrouw al de win kel in. Ze manoeuvreert handig tussen de beeldjes en vazen. Het echtpaar uit Rijswijk kent de weg inde zaak. Vaste klanten zij» het. Als de vrouw de etalage in stapt, kijkt de winkelier wel wat be nauwd toe. „O, o, dét gebeurt hier eigenlijk nooit," zegt hij. Geluk kig houdt de dame halt bij een spiegel. Cas prijst die enthousiast aan: „Maar mevrouw, nou heeft u werkelijk iets heel mocis gevon den. Die lijst is prachtig," zegt hij dan. Het echtpaar koopt de spie gel „Zoiets hebben we nou net nodig," zegt de vrouw. De lijstenmaker is tevreden. Er lo pen nu met de uitverkoop sowieso redelijk veel 'anonieme' mensen de winkel binnen. „Maar dit zijn vaste klanten. Ook één van de weinigen die mijn achternaam kennen," vertelt hij. De vrouw kwebbelt nog even door over haar aankoop. „Typisch weer om iets leuks te kopen. Het is zo grauw buiten. Nu kunnen we deze spiegel mooi op hangen. Wordt ons huis nog mooier," zegt ze vro lijk. „Kijk, deze mensen komen nog geregeld naar Schiedam om te winkelen. Maar zulke klanten heb ik met veel meer, hoor," stelt Jan maat. Het grootste probleem van de Hoogstraat is volgens hem de bereikbaarheid. „Hoe moeten mensen hier komen met de auto? Aan het begin, bij de Koemarkt is wel een parkeergarage, maar dat is te ver. Ook zijn er te weinig par keerplaatsen. Bovendien, als ze bij npj een lijst van zeventig bij honderd centimeter kopen, dan kunnen ze die toch met helemaal naar de garage tillen?" Hij vindt het allemaal maar niks: dat afsluiten van de binnenstad voor het autoverkeer. „Sinds en kele weken is ook de Appelmarkt afgezet met van die paaltjes. Daar waren voorheen toch nog zo'n tien parkeerplekken. Daar kun je nu ook niet meer met je wagen te recht" Los van de parkeerproblemen en het feit dat er steeds minder men sen komen, is zijn leeftijd toch vooral de oorzaak dat hij er bin nenkort mee ophoudt. Dat blijft hij benadrukken. „Want de Hoog straat wordt de laatste tijd einde lijk weer wat aangepakt. Mis schien dus dat het toch weer wat wordt," merkt hij op. Voor zijn deur ligt een splinternieuwe be strating. „Het riet er toch weer strak uit Als iedereen nou ook zijn voorpui opknapt en bijhoudt, zou het hier best wel eens weer mooi kunnen worden." Kriebelen doet het nog altijd wel, het wmkelïersbloed, „Dat zit in je of niet. Je moet de wil hebben. Ook als het niet goed lijkt te gaan. Als je maar volhoudt, dan lukt het altijd. Ik ben een echte aanhan ger van het positieve denken. Daarom heb ik het altijd vol weten te houden." „Toen ik hier dertig jaar geleden op de Hoogstraat begon, ben ik verschillende malen gewaar schuwd. Ook door winkeliers van hier, want Schr Jam zou een stad van armoedzaaiers zijn. Hier za ten de laagste inkomens, zeiden ze. Dat kon me niks schelen. Je moetje alleen wat aanpassen aan je omgeving. Ik heb wat dat be treft altijd de gulden middenweg gezocht en gevonden. Mijn eigen stijl en niet een te dure, maar ook niet te goedkope zaak. Met die gulden middenweg, me aanpas sen, heb ik het altijd gered. Als ik jonger was geweest, ging ik zeker door. Dan had ik nog de kracht ge had." Westland Langer, duurder en hopelijk nog mooier. Het Varend Corso Westland dat vanaf 6 augus tus van start gaat, wordt dit jaar nog grootser dan voorheen. Ruim twee weken voor de start is alles zo goed als geregeld, de begroting gedekt en staat het organisatieco mité te trappelen van ongeduld. Naast de bekende Westlandse ge meenten doet de stoet met bloe men en groenten gedecoreerde schuiten dit jaar op zondag ook de stad Delft aan. De lengte van het te varen parcours wordt daardoor zo ongeveer verdubbeld van der tig naar zestig kilometer. Daar door zal het evenement dit jaar drie in plaats van twee dagen du ren Op 8 augustus wordt de mam- tie afgesloten. roais voorgaande jaren heeft deze aflevering weer een the- meegekregen. Werd vong jaar de nadruk gelegd op de historie van het Westland, dit jaar moeten de 28 versierde veilingschmten het thema Westland, wereldland' uitbeelden. Alle platte boten heb ben een eigen deelonderwerp ge- kregen. De boot die voorop vaart, voert de Westlandse vlag verge zeld van de zeven Westlandse ge meentewapens. Daarna volgen boten die De Glazen Stad presen teren als techniekland, productie land, transportland en export land. Ook varen er boten mee die het Westland als sportersland, 'Euro-land', historisch land en re- creatieland symboliseren. In tegenstelling tot de vorige edi tie maken de "Westlandse gemeen ten pas op de plaats of doen ze zelfs een stapje terug. Hadden verschillende gemeenten vorig jaar nog hun 'eigen' boot afge vaardigd, dit jaar sponsoren ze met z'n allen één boot. Het Westlandse bedrijfsleven is nog enthousiaster dan vorig jaar. Mede daarom is de begroting van 100.000 naar 130.000 gulden ver hoogd. Ongeveer de helft daarvan wordt opgehoest door de vier Ook Delftenaren krijgen dit jaarvoor het eerst een glimp van h Varend Corso. Getooid met de bekende bloemen en groenten stomen 28 Westlandse schuiten dit jaar helemaal door naar de stad van Vermeer. Archieffoto Roel Dijkstra hoofdsponsors en de stichting Delft Kennisstad, die het varend corso maar al te graag op haar wa teren ziet verschijnen. Het Delft- se bedrijfsleven neemt nog een af wachtende houding aan. Ondernemers die een boot spon soren, moeten zich overigens hou den aan het oorspronkelijke ont werp van het Lierse ontwerpers duo Koos Zuidgeest en Edwin Sonneveld. Hun bedrijfsnaam mogen ondernemers slechts op een bordje van dertig bij zestig centimeter vermelden. Het corso mag volgens de organisatie im mers niet verworden tot een soort reclamekaravaan. Wel is het mo gelijk om figuranten te gebrui ken. Het bedrijf dat de sporters boot geadopteerd heeft, zal bij voorbeeld een bekende sporter op de boot mee laten varen. Wie die sportheld is, hebben de organisa toren nog niet bekend gemaakt. Ook dit jaar zal een deskundige jury beslissen wie de mooiste boot op het water heeft. De winnaar zal reeds op vrijdagavond bekend ge maakt worden. Wie de openings plechtigheid zal verrichten, kan voorzitter Cees Zuidgeest nog niet zeggen. „We zijn druk bezig een echte autoriteit naar De Lier te krijgen. We denken aan een mi nister. Landbouwminister Lau- rens-Jan Brinkhorst schijnt ech ter op 6 augustus in het buiten land te zijn. Daarom onderhandel ik nu met andere ministeries. Komt daar mets uit, dan moeten we het iets lager in het openbaar bestuur zoeken. Nee, mevrouw Leemhuis zullen we maar even met rust laten." De Commissaris van de Koningin in Zuid-Holland Leemhuis is recent in opspraak gekomen, vanwege het 'bankie ren' met geleend geld. De optocht bestaat overigens met alleen uit gesponsorde show- schuiten. Muziekboten, VEP-bo- ten en iedereen die zich verder aanmeldt, kan aansluiten bij de parade. WaterwegDubbel zo\ schie damse minima zullen vanaf deze maand van de zogenoemde 'kwijt schelding' van de afvalstoffenhef fing profiteren Die kwijtschel ding wordt namelijk voor het eerst automatisch doorgevoerd. Dat betekent dat zo'n tweedui zend extra huishoudens dit jaar geen of slechts een deel van de be lasting hoeven te betalen voor hel ophalen van het huisvuil. In buur gemeente Viaardingen bestaat zo'n soort automatische verreke ning al In Maassluis is daar ech ter Rug geen 5pr«*kc uil Voorheen moesten Schiedam mers met een minimuminkomen een verzoek indienen bij de ge meente om m aanmerking te ko men voor vrijstelling van de be lastingheffing. Tot 1 juli profiteer den er op die manier ruim 1950 huishoudens van de kwijtschel ding. Nu de gemeente de bestan den van de Sociale Dienst aan die van de belasting koppelt, kan zij direct zien wie er nog meer in aan merking komt voor de vrijstel ling. Dat kan per jaar honderden guldens schelen. Het ophalen van het huisvuil kost rond de 320 gul den. Alleenstaanden betalen en kele tientjes minder. Veel minima in Schiedam maak ten ondanks allerlei voorlich tingscampagnes nog steeds geen gebruik van hun recht op kwijt schelding. Naast de afvalstoffen heffing konden èn kunnen bewo ners met een minimuminkomen vrijstelling krijgen voor de onroe- rende-zaakbelasting (ozb) en voor de belasting voor de eerste hond die m het bezit is. Bij de ozb werd de kwijtschelding al automatisch verrekend. Voor de hondenbelas ting moet echter ook in de toe komst nog een verzoek worden in gediend. Zo'n vierduizend huishoudens maakten in het verleden al ge bruik van de vrijstelling van de ozb. Slechts tweeduizend huis houdens maakten echter aan spraak op de 'aftrek1 van de afval stoffenheffing. „In feite betekent dit dat duizenden Schiedammers met weten dat ze 320 gulden op de afvalstoffenheffing kunnen be sparen," stelde de Schiedamse GroenLinks-fractic vong jaar. De partij pleitte ervoor de kwijtschel ding van de afvalstoffenheffing ook automatisch te regelen. 'Te vreden' is fractievoorzitter Judith Boertjens, dat dit besluit er nu eindelijk door is. Het hoofd van het Schiedamse Bureau Heffingen Ben van der Kooij wijst er echter op dat er on danks de automatische verreke ning nog steeds een grote groep buiten de boot valt. „By ons staan alleen die minima geregistreerd die by de Sociale Dienst staan in geschreven. Ook mensen meteen klein pensioentje, een GAK- of een WAO-uitkering kunnen ech ter tox de groep 'minima' behoren. Dit bevolkingsdeel kunnen we echter moeilijk traceren. Deze be woners zullen dus nog steeds een verzoek in moeten dienen." In buurgemeente Viaardingen wordt de kwijtschelding van de afvalstoffenheffing, de ozb en de hondenbelasting automatisch ge regeld voor alle minima die drie jaar lang onafgebroken een uitke ring van de Dienst Sociale 2aken hebben gekregen, Zo'n 1050 huis houdens worden hierdoor niet meer voor de drie gemeentelijke belastingen aangeslagen Andere bevolkingsgroepen met een mini muminkomen moeten een ver zoek indienen. Vorig jaar zijn er by de gemeente 1100 van zulk soort verzoeken binnengekomen. Achthonderd daarvan zijn geho noreerd. In Maassluis moeten minima nog steeds een verzoek indienen om m aanmerking te komen voor kwijtschelding van de reinigings rechten, de ozb en hondenbelas ting Van die laatste belastmr* wordt maximaal de helft kwijtge scholden. Tot30 juni zijn erbij de gemeente ruim vijfhonderd ver zoeken op de deurmat gevallen, waarvan er 448 geheel of gedeelte lijk zyn toegewezen. Vong jaar dienden 432 Maasslui- zenaren een veizoek m. Iets meer dan 360 daarvan werden geheel of gedeeltelijk gehonoreerd. De stij ging van het aantal 'gehonoreer- den' dit jaar is volgens gemeente woordvoerster Miijam Oprei voor al te verklaren uit het feit dat er dit jaar nieuwe folders over de kwijtschelding zijn uitgekomen Bewoners weten daardoor beter waar ze aan toe zyn. De folders zyn ook verspreid on der het clièntenbestand van de Sociale Dienst. De gemeente gaat ervan uit dat er binnen óic groep ruim achthonderd mensen op bij standsniveau leven. Oprei: „De schatting is dat er in Maassluis ongeveer duizend minima zyn. Daar tel ik dan de groep bij op, die een GAK- of AOW-uitkermg krijgt"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2