20 Wegsturen Rossoni overschaduwt zege Wilco Gamaat nu wel succesvol in finale Joke Ritman krijgt loon naar werken Honkballers Vlaardingen Holy in bizarre wedstrijd langs The Hawks Beng! Beng! Ter Plegt rammelt er lustig op los 1% Muntz buigt op slotdag, Westwood grijpt zege Wereldtop tafeltennis komt naar Eindhoven Gebroeders Willemsen lopen in op leidend duo Rotterdam* Dagblad Ut M Maandag 26 juli 1 O Door Nick van der Sluis Vlaardingen De Honkballers van Holy hebben gisteren met 6-4 gewonnen van The Hawks. De Vlaardingers kwamen 2-4 achter en verloren ook nog hun spebr-coaeh Danny Rossoni. In de achtste inning toonde de ploeg aan over karakter te be schikken. Drie spelers gingen over de thuisplaat en stelden de zege veilig. Coaches als Danny Rossoni kom je op de honkbalvelden tegen woordig niet veel meer tegen. Een honkballer die zich zonder ge bruiksaanwijzing kon omvormen tot een trainer met overwicht, bij een groep ook nog eens waar hij nog even graag actief deel van uit wil blijven maken. Als pitcher deed hij een stap terug, voor met name Stefan Droog, maar in het slagperk -als aangewezen slag man- wil hij zo mogelijk nog wel de toon zetten voor de successen, van zijn Holy. Hij bekommert zich echt om de resultaten van zijn jeugdige selec tie als hij als coach in <h dug-out zit. Maar als speler 'Aan Rossoni ook nog steeds fanatiek ten strij de trekken tegen alle onrecht dat in de wedstrijdsport zo nu en dan zijn kop wil opsteken. Gisteren bijvoorbeeld, in het duel tegen The Hawks uit Dordrecht, toen op een gegeven moment de arbitrage in de fout ging en zyn spelers dusdanig benadeeld leken te worden, dat het resultaat van de krachtmeting gemanipuleerd dreigde te worden. Voor de goede orde, Vlaardingen Holy won, met 6-4 en volkomen verdiend ook, maar de vreugde over de zege werd uiteindelijk overschaduwd door het wegstu ren van Danny Rossoni in de zes de inning. Hij maakte een in de ogen van scheidsrechter van Veen (nota bene als veldscheidsrechter voor dit duel aangeschreven maar door afbellen van de hoofscheids- rechter plotseling -en ook nog al leen- gebombardeerd tot 'alleen heerser' achter de plaat) onspor tieve actie tijdens het honklopen. Die actie; Steve Naarden was met een fraaie tweehonkslag op de honken gekomen, Danny Rossoni (eveneens met een honkslag) bracht hem een honk verder en toen Ralf van Toor vervolgens de bal ook raakte, moest Rossoni ge dwongen naar het tweede honklo pen. En daarmee begon alle com motie. De scheidsrechter oordeel de op het tweede honk 'opbreken van een dubbelspel' door Rossoni, gaf daarna ook Ralf van Toor uit op het eerste honk en diskwalifi ceerde en passant ook de score van Steve Naarden, die inmiddels legaal over de thuisplaat was ge komen. Protest De getergde Vlaardingse honk ballers bleven emotioneel de situ atie meester en voorkwamen er ger, maar waren wel zo verstandig direct protest aan te tekenen, mocht de wedstrijd eventueel ver loren gaan. De achterstand, 2-3 toen, bleef en werd zelfs nog gro ter nadat The Hawks in de zeven de slagbeurt nog weg konden lo pen naar 2-4 toen de Dordtenaren 50% rendement uit twee honksla- gen wisten te halen. Maar haar gram haalde de complete Holy- formatie (waarin Jarrod Jagers- hoek inmiddels de slagpositie van Danny Rossoni had ingenomen) toch in de achtste inning, nadat eerder «1 (in de zevende inning) Patrick Mallee de achterstand tot 34 had teruggebracht. „Een ontketende ploeg," prees Rossoni na afloop zijn spelers en hun inzet. De zegetocht, die uit eindelijk drie punten zou opleve ren, begon by Steve Naarden (3 uit 4, ,750 gistermiddag) die twee keer kon profiteren van wilde worpen van de Dordtse pitcher (4- 4), waarna Jarrod Jagershoek en Ralf van Toor (met 4 wijd op de honken gekomen) konden scoren op een honkslag van Mallee, 64. Dat Holy vervolgens nog drie man op de honken achterliet' was even zorgelijk, maar toen pitcher Ste fan Droog vervolgens The Hawks in hun negende slagbeurt volko men onder controle wist te hou den (hij gooide gistermiddag 1.26 ballen, 48 wijd en 78 slag) en slechts drie mensen in het slag- perk duldde, (actie 1 naar 3, drie slag en actie 2 naar 3) was er alle reden toe om het protest maar in te trekken. „Een bizarre overwinning, ja dat mag je wel zo zeggen," stelde een opgeluchte Rossoni na afloop vast. „Nu maar afwachten in wel ke bewoordingen de scheidsrech ter mijn wegsturen in zijn rapport vast gaat leggen." Maar zyn oor deel over de deze scheidsrechter stak hij niet onder stoelen of ban ken, de woordkeus laat zich ge makkelijk raden. Wcrpcijfm The Hawks: Wouter van der Hoek (7 inn+1 man) 7-3-8-3, Jurgen Jüa- verdyk(l inn.) 1-2-3-0. Vlaardingen Holy: Stefan Droog {9)8-1-6-4. Door Sander Sormemans Burgh Haamstede Een polder weggetje achter in Kethel richting Schipluiden. Als een geelkleurige bliksemschichtzoeft Joke Ritman tussen de weilanden op haar race fiets voorbij. Na de herkenning schakelt ze een tandje lager, remt af, keert om en komt stapvoets naastde zwetende hardloper rijden. „Hé, heb je het gehoord? Ik mag naar het EK. De bondscoach heeft me gebeld. Ik ben geselecteerd. Tof hè? Nou, doei." Weg is ze. Even snel als ze uit het niets verscheen, verdwijnt ze weer. Kilometers maken. De ene dag op de fiets, de andere dag op loopschoenen en dan weer in het water. Joke Ritman is een sport vrouw pur sang. De Schiedamse is al jaren bezeten van de triatlon, traint vrijwel da gelijks en niet zonder succes. Meermalen schreef de 32-jarige lerares de Vlaardingen Triatlon op haar naam en vier weken gele den ze getoerde ze nog op de halve triatlon van Arcen. Beloning Twee weken later eindigde ze op het NK halve triatlon als vierde en ook de vierde plek bij de laatste triatlon van AJmere mag als een prima prestatie worden gezien. Met de selectie voor het EK triat lon (3,8 km zwemmen, 180 km fietsen en een marathon lopen) krijgt de atlete de lang gekoester de beloning voor de vele trai- ningsarbeid en de aansprekende resultaten. Ze is er echt blij mee. Straalt het ook uit Het fanatisme druipt er af als nooit tevoren. Een deel van de eerste week van het voorberei dingsprogramma vertoeft ze dan ook in Burgh Haamstede, Om te fietsen en hard te lopen. Op 4 sep tember moet het in Almere gebeu ren. Dan komt haar droom uit en mag ze laten zien tot wat ze met haar 54 kilo en 1.68 meter in staat is. Reikhalzend kijkt ze naar de 'grote dag'uit. Geselecteerd „Ik hoopte," maakt Joke Ritman er in het zonovergeten Burgh Haamstede geen geheim van, „dat ik geselecteerd zou worden. Normaal nemen vier mannen en vier vrouwen aan het EK deel, maar omdat het dit jaar in Neder land wordt gehouden, mogen er zes mannen en vrouwen mee doen. Zodoende ben ik ook gese lecteerd. Ik wist dat er ergens een kans voor me moest zyn, maar toch was ik enigszins verrak toen bondscoach Johan Boonstra mij belde." Zeven weken trainen, dag in, dag uit. Het is geen probleem voor de blondine, want ze is werkzaam in het onderwijs en geniet van de zo mervakantie. „Ik train nu gemiddeld vijf uur per dag en bereid me voor op het EK met het zelfde trainingspro gramma dat ik voor de triatlon van Almere gebruikte. Het enige verschil is dat ik nu alles in mijn eentje doe. Voorheen trainde ik met een groepje mannen. Daar ben ik uitgestapt omdat ik een nieuwe uitdaging aan wilde gaan; alles in mijn 'uppie' doen. Zo doende moest ik ook op zoek naar een andere sponsor en gelukkig heb ik die gevonden. Dat is heel belangrijk voor me. De rest moet ik zelf doen." Joke Ritman is geselecteerd voor het EK triatlon dat in sep tember in AJmere wordt ge houden. Archieffoto Peter Molken&oer Door Sander Sonne mans Schiedam Met vijf overwinnin gen op rij rijn de cricketers van Hermes DVS, net als vorig sei zoen, bezig aan een imposante tweede seizoenshelft. Gisteren, op eigen terrein, werd het nietige Rood Wit, slachtoffer van de Schiedamse dadendrang. De 'blauw-vvitten' lieten geen spaan heel van de Haarlemse opponent en wonnen met 148 runs. Op sportpark Harga was de abso lute hoofdrol weggelegd voor Ro bin ter Plegt. Bowlen is zijn speci aliteit, maar zo nu en dan wil hij zijn bat wel eens flink laten zwaai en. 'Beng beng' ging het gisteren. Met groot machtsvertoon werd de ene vier na de andere zes de tuin uit gejaagd en in no iime rammel- de hij 82 (not uit) runs by elkaar (6x4, 4x6). Ook captain Nick Statham was (eindelijk) in goede doen. De international liet 71 runs van zijn 'plank' komen en had, sa men met Ter Plegt die later zijn eerste vang van het seizoen op zijn conto bracht, een belangrijk aandeel in de overwinning. De start was voor Hermes DVS niet al te veelbelovend geweest. Henzo Borrani (7), Jasper Beijer (22) en vooral Gavin McRae (0!) hadden niet al te lang stand ge houden. Statham, batsman num mer drie, deed dat wel en hield waar Lou Borrani (8), John Ver- weij (4) en Phii Keukelaar (7) on der de maat bleven, de Schiedam mers op de been. Van 5 voor 90 werd het totaal aardig opgekrikt en toen moest Robin ter Plegt nog op de mat verschijnen. Maar liefst 240 (voor 7) runs prijkten op het Rood Withad geen antwoord en werd compleet van de mat ge vaagd: 92 all out. Door de regelma- Door Bas van den Berg Schiedam Het was een grote verrassing dat Wilco Gamaat het open tennistoernooi van Los Bigotes op zijn naam schreef. De 25-jarige speler van TSN leek in de finale van Cl aan Wim den Ou den (Holy) een zware dobber te hebben. Niet voor niets was de Vlaardinger al eens winnaar van het toernooi van Los Bigotes ge- De verzekeringsman uit Schie dam verloor dan ook de eerste set in 4-6, maar sloeg daarna zelfver zekerd toe in 6-0 en 6-1. „Ik voelde me in het begin erg onzeker," ver klaarde Wilco Gamaat zijn zwak ke start. „Er kwam veel spanning bij, omdat het pas de tweede keer dit seizoen is dat ik in de finale stond. Een paar weken geleden was dat ook het geval bij Bequick, maar ik verloor van Arjan Brou wer. Bij TSN, mijn eigen club, en ROVS werd ik in de eerste ronde al uitgeschakeld. Hoewel ik de eerste set verloor, had ik gelijk wel alle spanning van me afgesla gen. Zoals de setstanden laten zien, had ik daarna geen moeite met mijn tegenstander." Bij Los Bigotes, ontstaan door vier mannen met snorren die el kaar op vakantie in Spanje tegen kwamen en bestoten een tennis club op te richten, werd op zes ba nen gespeeld: de drie eigen Cana dian Ten banen en de drie ge huurde gravelbanen van buur man T3F. Het aantal partijen voldeed aan de ingezette trend dat de belang stelling minder was. Deze keer vielen er 163 partijen te bewonde ren tegenover vorig jaar nog 183. Wedstrijdleider Lex Peelers wijl de mindere belangstelling aan het feit dat de jeugo een tennistoer nooi heel anders ervaart. „Tot voor enkele jaren was het een groot gezelligheidsfeest. Tegen woordig komt de jeugd alleen maar spelen om punten te pakken en ze zijn weg. Elk jaar hebben we een grote feestavond voor alle spelers die aan het toernooi deel nemen. Op de avond zelf kwamen alleen de eigen leden. Het is een tendens die overal te zien is. Of ze stoppen of gaan golfen dat zich sterk ontwikkeld Trend Los Bigotes is van oudsher een toernooi voor C- en D-spelers. Bij de vrouwen was dat zelfs nog te veel gevraagd, want voor Cl wa ren maar doe inschrijvingen. „We hebben de vrouwen toen maar in het dubbelspel ondergebracht," aldus de wedstrijdleider. „Het is niet te hopen dat die trend zich voortzet. Ik kan begrijpen dat ta lentvolle C-spelers en speelsters punten verzamelen voor B2 en BI, maar volgens mij is er nog vol doende doorstroming van onder op." Mark Donkersloot en Jair Fortes Dos Santos van Los Bigotes de den in de finale van Dl weinig voor elkaar onder. Na de 7-5 over win nning in de eerste set maakte Mark Donkersloot het karwei snel af in 6-2. Caroline Mulder van Evergreen baarde opzien door het enkelspel C2 en Dl op haar naam te schryven. De speelster uit Maassluis zegevierde tegen Mar jan de Waal (Spieringshoek)in 7-6 1 -G 6-1 en versloeg in twee sets (7-5 6-4) Nel Eikelenburg van Ned- Uoyd. tige val van de wickets viel aan de winning wood van de Schiedam mers niet te tornen. Elk wicket werd luidkeels bejubeld en Phil Keukelaar gooide er zelfs een buikschuiver uit nadat hij met één hand Diederik Parlevliet (4) had uitgevangen. Keukelaar werd vervolgens bedolven onder zijn jubelende teamgenoten. Maar er waren meer 'Hermes-kisten' die succes boekten. Frank Nyman bowlde op schitterende wijze het 'hekwerk' van Feiko Kloppen burg (4) aan barrels, John Verweij pakte in de slips op identieke fraaie wijze twee vangen, Dirk Klokgieters bowlde eindelijk weer op zijn niveau (3/27/10) en Statham die ook de bal ter hand nam, pakte warempel nog twee wickets ook. Door de indrukwekkende zege reeks kroop Hermes DVS naast aartsriva al Excelsior'20 (14-12). Exeelsior^O HBS, gedeeld koploper in de hoofdklasse cricket met VRA, mag dit seizoen dan terecht kam pioenskandidaat worden ge noemd, maar dat de Hagenaars gisteren het zwalkende Excelsi or'20 zó zouden vernederen, nee dat had niemand in het Schie damse kamp verwacht. Excels i- or'20 zit overduidelijk in een dip en bereikte op sportcomplex Craeyenhout het absolute diepte punt van het seizoen. Voor slechts 63 runs zat de ploeg van speler- coach Marc Atkinson alweer aan de kant. De Haagse thuisploeg ze gevierde met 154 runs verschil. De uitgangspositie zag ervoor Ex celsior'20 nog wel zo goed uit. De theestand (3 voor 80 in 36 overs) bood de fieldende Thurlede-ploeg de nodige perspectieven, maar Kenny Jackson (26), TacoRissela- de (33), Reinoud Scholte (68) en Roland Lefebvre (36) trokken de stand aardig op waardoor HBS uiteindelijk 217 runs in de boeken wist te krijgen. Excelsior-bowler Marc Atkinson (0/62/11) had zijn dag niet, spinner Erik Duffer ein delijk weer wel. Hij begon met vyf maidens en eindigde op de zeer zuinige cijfers 0/23/11. Jorg Hen- neke (2/35/11), Sebastiaan Gokke (2/37/11) en Luuk van Troost (2/51/ 11) namen ieder twee wickets. De gebroeders Carl en Marcel Scheve openden de Schiedamse batting-order en werden snel van het veld verwijderd met ieder slechts 2 runs achter hun naam. Arjan Ruts (1) en Marc Atkinson (5) konden ook al geen potten bre ken. Luuk van Troost (19) en 'Sep- pie' Gokke (18) waren de enigen die in de dubbele cijfers kwamen, maar zij konden de afstraffing niet voorkomen. Peter Lussen- burg (1), Jan Westland (3) en Erik Dulfer (5) deelden in de malaise. Danny Rosso ni komt dus danig hard aanglijden op het tweede honk dat hij voor het op breken van een dubbel spel door de scheidsrech ter uit het veld wordt ge stuurd. De tweedehonk- manvanThe Hawks redt met een spronghetve- ge Hjf. Foto Peter Molkenboef Door Edward Swier Hilversum Ze liepen allemaal met hem mee, klap ten hun handen stuk, schreeuwden 'm zelfs het beste toe. De Nederlandse golfliefhebbers, en zij die van Oranje-successen houden, waren massaal naar de Hilversum gekomen voor de laatste dag van het TNT Dutch Open. Lang, heel lang hield Rolf Muntz de toe schouwers in spanning. Maar op het moment suprè me knikte Rolf Muntz toch nog door de knieën. Niet de Nederlandse hoop, noch zijn landgenoot Maarten Lafeber, die op de slothde Muntz zelfs nog passeerde, maar het Engelse wonderkind Lee West wood gaat de boeken in als winnaar van de 1999-edi- tie. Het blijven voorlopig dus de Britten die de boven toon voeren, zoals het altijd is geweest in een sport waarin tradities hooglijk op prijs worden gesteld. Bogeys op de dertiende, veertiende en achttiende ho le deden Muntz' kansen om geschiedenis te schrij ven vervliegen. Hij eindigde op -9 en zakte met die score uiteindelijk naar de achtste stek. Lafeber, die zaterdag de beste dagscore had (64) en uiteindelijk eindigde op -10, klom zelfs nog de top vyf binnen. Het Dutch Open kreeg dus toch geen Nederlandse winnaar, maar de sport zelfwon wel. De Nederlandse Golf Federatie zal vol genoegen hebben gekeken naar de prestaties van twee van haar meest promi nente vertegenwoordigers, De ledenaanwas is al gi gantisch, en zal de komende jaren alleen maar ver der toenemen, Menig boerenland zal, begin volgende eeuw, veranderen in glooiend golflandschap. Golf, met inmiddels 135.000 geregistreerde beoefenaren, is de toptien van grootste sponen binnengekomen en de opmars lijkt niet te stuiten. Gemist puttje Muntz moest nu ook wel eens presteren. Met zijn prijzengeld van 18468 Engelse ponden stond-ie op de 147ste plaats in de Order of Merit De amper vijftig duizend gulden geven Muntz voor volgend jaar geen recht op automatische deelname aan de toernooien van de Europese Tour. Daarvoor dient hij sowieso bij de bovenste 115 te staan. Dus deed de bom duiten (15348,98 pond; een gemist puttje op de laatste hole kostte hem liefst 40 mille) die hy gisteren verdiende, hem vooral in die zin goed. Nu staat hij 117de, kantje- boord dus. Winnen in Hilversum had hem overigens een Tourcard voor de komende twee jaar opgeleverd. Het verhaal is genoegzaam bekend, Muntz kende een tot op heden matig jaar. Van de negentien keer dat hij vol goede moed begon, miste Muntz liefst vijf tien keer de cut, de schifting die na twee dagen de jongens van de mannen scheidt. De moed moet hem volledig in de golfschoenen gezonken zijn. Muntz hoorde tot de kleine jongetjes, totdat zijn verloofde Vanessa vorige week,bij een video-analyse zag, wat Muntz al maanden niet kon ontdekken. Zyn stokken waren te kort, hij stond te dicht op de bal. De inch ex tra, amper tweeënhalve centimeter, gaf misschien niet eens zozeer technisch voordeel, het was vooral een psychologisch verschil, Muntz speelde in Hilversum vol zelfvertrouwen, wist zich voor het begin van de slotronde zo goed als bo venaan. Zijn score van -10 bracht hem op de tweede plaats, twee slagen achter de Schot Gary Orr. De Bra bander, woonachtig in het Belgische Meerle, mocht daardoor in de laatste 'flight' storten. Het leverde een ongekende stroom volgers op. Aden wilden de pres taties van Muntz van heel dichtbij volgen. Duizen den snelden over de bospaadjes in het Kievitsdal, in een poging een glimp van hem op te vangen. Muntz: „Je kan zeuren over die laatste gemiste putt, maar ik vind dat ik een prachtig toernooi heb ge speeld. Achtste, niet niks toch. Jammer dat na negen holes myn grip iets verzwakte. Ik maakte daardoor twee, drie slechte afslagen. Maargoed, ik heb geno ten. En het publiek ook. Ik heb nog nooit zoveel men sen bijeen gezien." Op de stroop van Lafeber, die opviel door zyn ont spannen houding op de baan, kwamen wat minder vliegen af, maar ook hij had genoten. De 25-jarige Eindhovenaar verkocht om zijn golfcarrière te finan cieren 7500 aandelen van honderd gulden en kan de kopers binnenkort belonen met een behoorlijk divi dend. Zijn vijfde stek was goed voor een slordige 97.000 gulden. Lafeber kreeg er bijna een rode kop van. „Ik kwam hier voor m'n plezier, via de Challen ge Tour wil ik raijn Tourcard veiligstellen. Dit zag ik als een extraatje. Misschien dat ik daarom wel zo re laxed was. Echt, ik heb een leuke week gehad. En ik denk dat de aandeelhouders ook tevreden zyn." lach te bij. Arnhem Voor het WK tafeltennis, dat van 2 tot en met 8 augustus in Eindhoven wordt gehouden, heb ben zich 510 deelnemers aangemeld, die afkomstig zijn uit precies honderd landen. Voor het eerst in de historie van het WK-tafeltennis zijn het landen* en individuele toernooi van elkaar gescheiden. In Eind hoven, wordt het indïviduete toernooi gespeeld, in fe bruari van volgend jaar het landentoemooi in Kuala Lumpur (Maleisië). Onder de deelnemers bevinden zich nagenoeg alle wereldtoppers. Bij de mannen ko men 23 van de eerste 25 spelers van de wereldrang lijst naar Eindhoven. Bij de vrouwen zijn 22 van de beste 25 aanwezig. Voor Nederland spelen bij de vrouwen Gerdie Keen, Melissa Muller, Diana Bakker en Marloes de Smet. Bij de mannen zijn Trinko Keen, Danny Heister, Jörg de Cock, Kalun Yu, Chen Sung en Nermin Sma- jic van de partij. Omdat het toernooi in Nederland wordt gespeeld, kan bondscoach Peter Engel nog en kele spelers aan de lyst toevoegen. Rijkevorsei - - In de spannende strijd om de wereldti- tel bij de zijspancrossers hebben de gebroeders Wil lemsen hun achterstand op het leidende dui Sergis/ Rasmanis uit Letland verkleind. Dankzij de vierde plaats in de eerste manche en de eerste plaats in de tweede race liep het Nederlandse tweetal gisteren bij de Grote Prijs van België een puntje in. Het verschil tussen beide titelkandidaten bedraagt nog drie pun ten, met nog vier races te gaan. Daniël en Marcel Willemsen maakten indruk op het zware zanddrcuit van Rijkevorsel. Tijdens de eerste manche kampte het duo met een haperende versnel lingsbak. Het koppel eindigde niettemin fraai op de vierde plaats, net achter Sergis/Rasmanis. In de tweede race waren de broers uit Loehem opper machtig. 2e zegevierden met ruim een halve minuut voorsprong op hun Letse rivalen. Het Duits-Neder landse koppel Wenninger/Van de Wiel schreef de Grote Prijs van België op zyn naam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 6