11 Bewoners Van Markenstraat schakelen Justitie in J Terrassen dijen uit tot aan de weg m 11 iQ# k mI lENpm# eahse ri a a Rotterdams Dagblad Kerkdiensten in aula begraafplaats Hoge truck in te lage tunnel Opnieuw de stereo afgepakt Dief in de tuin Auto weg na inbraak Dure borrel Brand in woning Maassluis krijgt een Uitmarkt 'In asbest-affaire veelvuldig sprake van strafbare feiten' Noodklok over vele glas op Hoeks strand Nieuwe supermarkt in winkelcentrum Palet Vechtpartij na botsing Geen sectie op dode Vlaardinger mm Rotterdams Dagblad N ui ■oe Waterweg Dinsdag 3 augustus 1999 Schiedam Een 22-jarige vracht wagenchauffeur heeft zich gister morgen klemgereden in de Bene- luxtunnel. De te hoge truck (4.58 meter) raakte vast in de tunnel (4.10 meter) en veroorzaakte een flinke ravage en een drie kilome terlange file in de zuid-noordrich ting. De chauffeur, die een flinke boete zal moeten betalen, had een rood verkeerslicht genegeerd, De tunnel moest voor korte tijd wor den gesloten. VlaardingenEen 30-jarige bewo ner van de Baanstraat kon afgelo pen nacht opnieuw zijn stereo-in stallatie inleveren. De Vlaardin- ger mocht dat in mei en juni ook al eens doen toen de politie na een lange lijst klachten over geluids overlast zijn vorige twee geluids installaties in beslag nam. De man kreeg een proces-verbaal en de installatie wordt afgevoerd. Vlaardingen Twee agenten za gen afgelopen nacht een 26-jarige Vlaardinger rondlopen in een tuin aan de ftozenlaan. Ze besloten de man te achtervolgen en op de Van Hogendorplaan bleek dat hij een plant, een beeld, een kruik en een plantenspuit had gestolen uit de tuin. De man kon de spullen over handigen aan de agenten en een nachtje doorbrengen in een ceL Vlaa rdlngeit"Wandelaars vonden gisteren op de Boslaan een rijbe wijs en een kentekenbewijs. De politie bracht een bezoek aan het adres op de papieren, een woning m de W. Beukelszoonstraat. Daar zagen de agenten dat de voordeur wijd open stond en dat de woning was doorzocht en dat de inbrekers er vandoor waren gegaan met een handtas en de autosleutels. De au to stond niet meer voor de deur. Vlaardingen Een 31-jarige man uit Vlaardingen is afgelopen nacht op de Parallelweg aange houden omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Hij had een promille alcohol in zijn bloed. De man weigerde de boete van ne genhonderd gulden te betalen en wil de zaak afhandelen via justi tie. Dat zal hem waarschijnlijk een hogere boete opleveren want de straffen van Justitie liggen over het algemeen hoger dan de geldboetes van de politie. In een woning aan de Van Oide- bameveltstraat is afgelopen nacht brand uitgebroken. Toen brand weer en politie in de straat aan kwamen bleek er brand te zijn op de eerste verdieping van de wo ning. De brandweer trof bij het blussen een afgebrand dressoir aan. Het is nog niet duidelijk hoe de brand is ontstaan. Maassluis Zaterdag 4 septem ber wordt er voor het eerst in Maassluis een uitmarkt gehou den. Op het plein voor Theater Schuurkerk presenteert cultureel Maassluis zich die dag aan het pu bliek. In een grote tent treden onder meer orkesten, koren en andere muziek- en balletgezelschappen op, een programma dat wordt af gewisseld met poëzie. Het plein is verder gevuld met zo'n twintig kraampjes. Deze zijn bemand door mensen die alles kunnen vertellen over de activi teiten van verschillende muziek gezelschappen, de bibliotheek en de historische vereniging, 's Avonds komen de muzikale klanken van de Veerstraat. Boven de vliet heeft dan de tweede editie van het Classical Night Concert plaats. Het kamerorkest van de Utrechtse muziekacademie, ver zorgt deze avond een licht-klas- siek programma. Naast Bons ver lenen ook de zangeressen Ga- briëlla Moehlen en Annelies Prins hun medewerking. Door John Bunte SchiedamDe werkgroep Behoud Van Markenstraat heeft de hoofdofficier van justitie van de Rotterdamse rechtbank ver zocht een onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het vrij komen van asbest bij de sloopfiats in de Van Markenstraat en omgeving. Volgens de werkgroep is er veelvuldig sprake van strafbare feiten en lopen niet alleen de drie resterende huis houdens in de straat, maar ook de 150 gezinnen in de directe omgeving gevaar. De klacht is afgelopen vrijdag door bewoner Martin Miltenburg en belangenbehartiger John Zwart bij justitie gedeponeerd. Het tweetal voegde daar een dos sier by van diverse briefwisselin gen en onderzoeksresultaten uit de afgelopen jaren. Daaruit zou volgens de werkgroep blijken dat de asbestproblemastiek zeker niet van de laatste tijd dateert en meerdere partyen op grove wijze in gebreke zijn gebleven. De Van Markenstraat en omge ving in het gebied Parkweg Oost staan al jaren op de nominatie om te worden gesloopt. Aanvankelijk was daar breed verzet tegen, maar inmiddels zijn er nog slechts dne huishoudens die de poot stijf hou den en weigeren hun woning te verlaten. Dit terwijl er dit voorjaar in de directe nabijheid al dnftig werd gesloopt. Die werkzaamheden in de Van Markenstraat en de Storkstraat moesten eind mei worden stilge legd omdat er asbest was vrijge komen. Een onderzoek van het bureau Search Milieu bv, in op dracht van de gemeente Schie dam, toonde aan dat sprake is van ernstige asbestverontreiniging. Volgens het bureau is een groot schalige sanering van het terrein noodzakelijk. Search Milieu stelt dat dit te wijten is aan een 'onoor deelkundige oprumnbeurt' door een door de sloopaannemer inge schakeld asbestsaneringsbednjf. De Socialistische Party in de Schiedamse gemeenteraad, die al meerdere keren opheldering heeft verzocht over de gang van zaken denkt dat die sanering wei eens in de miljoenen guldens zou kunnen lopen. Bij de gemeente wordt vooralsnog uitgegaan van Dergelijke afzettingen metduidelijke waarschuwingen zijn erin het gebied ParkwegOost volstrekt onvoldoende. De gemeente blijft daar in gebreke, stellen de Van Markenstraatbewoners. Foto Roei Dijkstra 'tonnen'. Zwart en Miltenburg, zo'n beetje de laatste overgebleven vertegen woordigers van de werkgroep Be houd Van Markenstraat, wijzen erop dat dit niet de enige oorzaak kan zijn. In september '97 atten deerden zij toenmalig minister De Boer (VROM) al op de aanwezig heid van asbest op het bouwter rein. De sanering zou niet goed hebben plaats gehad, vandalen hadden vnj spel om in de leegko mende woningen vernielingen te plegen -waardoor nog meer as best zou vrijkomen- en adequaat toezicht daarop door de politie ontbrak. Bovendien namen de ge meente (als eigenaar van de ge bouwen) en de toenmalig ver huurder woningstichting Noord- vest onvoldoende maatregelen. Het tweetal zegt verbijsterd te zijn dat ondanks die wetenschap de asbestproblematiek nu m nog heviger mate heeft kunnen los barsten. Dat kan volgens hen al leen worden verklaard door het feit dat er jarenlang in gebreke is gebleven. De actuele stand van zaken heeft hen, naar eigen zeg gen, genoopt naar justitie te stap pen. Volgens hen is thans sprake van een zeer gevaarlijke situatie. De gemeente zou de panden goed moeten dichttimmeren en de boel, zeker in deze droge periode, nathouden. Daarnaast zou overal een goede, van duidelijke waar schuwingen voorziene, afzetting moeten worden aangebracht. Dat is nu volgens hen onvoldoende gebeurd. Ze hebben het afgelopen weekeinde zelf linten aange bracht rondom de laagbouw be- jaardenwoningen aan de rand van het terrein. Bovendien zien ze hoe er nog altijd kinderen spelen op het sloopterrein. Er is daarom vol gens hen niet alleen sprake van gevaar voor de drie nog zittende huishoudens in de Van Marken straat. Permanente bewaking is een vereiste, aldus het tweetal. Ze verlangen, via Justitie, met spoed meer duidelijkheid en afdoende maatregelen om de besmettings haard af te schermen. Zwart en Miltenburg hebben gis teren ook de Schiedamse ge meenteraad op de hoogte gesteld van hun besluit justitie in de arm te nemen. „Vanaf het begin is de zaak fout aangepakt," zo staat in de brief aan de gemeenteraad. „Gemeente en de stichting Noordvest wisten van de aanwe zigheid van asbest. Er is dan ook sprake van ernstige nalatigheid door de wethouders die verant woordelijk waren en nu nog steeds zijn. Er is steeds ontkend en verdoezeld." Hoek van HollandDe Hoekse strandwacht en de reinigings dienst luiden de noodklok over de vele glasscherven die op het strand liggen. Volgens de Hoe- kenaren is het 'nog nooit zo erg geweest als dit strandseizoen'. De strandwacht meldt dat het dagelijks raak is. „Elke dag ko men er wel mensen bij de EHBO-post met kleine of gro tere snijwonden." Als grote boosdoeners worden de flesjes zonder statiegeld aangewezen. Die verdwijnen na te zijn leeg gedronken veelvuldig onder het zand. Chef reiniging Dek ken „De drankjes zijn heel po pulair, maar omdat er geen sta tiegeld op zit worden de flesjes weggegooid." Dekker vertelt dat zyn bazen het glaspro bleem inmiddels hebben aan gekaart „Er is een brief ge stuurd naar de Consumenten bond. Maar nu blijkt dat het al lemaal via het Europees Parle ment moet om alles goed te r% gelen. Die flesjes worden na melijk meestal in België gè- produceerd." Strandwachter Burik zegt zo'n beetje machte loos te staan. „We proberen het natuurlijk zoveel mogelijk op te ruimen. Als we het zien, wordt het opgepakt Maar veel glas verdwijnt onder het zand en uit het zicht. De badgasten krijgen het glas vervolgens weer in de voeten." Een vol terras op de Wesftiavenplaats In Vlaardingen. En dal betekent dat bij topdrukte 'gewoon' de weg wordt ingenomen. Foto Roel Dijkstra Door John Bunte Vlaardingen Het is een lekker plekje om te vertoeven, zeker in de zomer. Dan is het afge laden op de Westhavenplaats in de Vlaarding- se binnenstad En prijs je je gelukkig wan neer je een stoel aan een tafel hebt weten te bemachtigen. Velen grijpen ernaast. En de ruimte is te beperkt om het terras nog verder uit te breiden. Maar om dan binnen te gaan zitten - waar het ook al hardstikke druk is - nee, dat doe je niet. Zeker niet bij een tempe ratuur van dertig plus. En dus wordt het druk ker en drukker op het kleine pleintje. Met alle gevolgen van dien. Maatregelen konden dan ook niet uitblijven. Het was de spuigaten uit aan het lopen, de laatste weken. Dat constateerden althans po litie en gemeente. Met name op de vrijdag- en zaterdagavond stonden er vele honderden be zoekers voor de deux van de cafés op de West havenplaats. En dat dijde verder en verder uit. Soms was zelfs het trottoir te vol en werd een deel van de weg ingenomen. Auto's kon den er niet meer langs en dat leidde tot we derzijdse agressie: bestuurders van tegenge houden wagens gaven toch gas en moesten dat weer bekopen met vernielingen aan hun auto. En daar bleef het niet bij. Er kwamen Mach ten over het urineren op de openbare weg, de boel werd vervuild en er was weieens een vechtpartijtje. De overlast kortom ging van kwaad tot erger. En dan met name in de weekenden wanneer zich volgens de politie op de drukste momenten rond de duizend be zoekers in het mini-uitgaanscehtrumpje be vinden. Vandaar dat vorige week overleg plaats had tussen politie, een vertegenwoordiger van het Vlaardmgse college van burgemeester en wethouders, en mensen van de plaatselijke horeca. Afgesproken werd om de reeds gel dende regels weer wat strakker te hanteren. Dat betekende niet alleen dat in het weekend de terrassen op de Westhavenplaats om twaalf uur moesten zijn afgebroken, maar dat het in de twee daarop volgende uren 'tot sluit' niet meer was toegestaan om drank uit het ca fé mee naar buiten te nemen en daar te nutti gen. Bekeuringen De politie voerde vrydag- en zaterdagavond een aantal controles uit om te zien of de uitba ters zich hier ook daadwerkelijk aan hielden. Het ging daarbij (ton met name nog om het tij dig sluiten van de terrassen. Komend week end zal er opnieuw nauw op worden toege zien. Bekeuringen werden er de afgelopen da gen overigens nog niet uitgeschreven. Politie, gemeentebestuur en horeca hebben afgesproken de komende tijd vaker met el kaar om de tafel te gaan zitten om te bezien hoe overlast kan worden teruggebracht. Wel iswaar kan er na de overeengekomen sluitty d worden opgetreden, maar daarmee zijn de problemen nog niet opgelost. Dat was bijvoor beeld gisteravond góed te zien. Het was een uurtje of negen en de terrassen, opgesteld tot bijna tegen de straatrand, zaten weer bomvol en als vanzelf schoof de menigte door de weg op. Volgens de betrokkenen ligt er ook een taak voor de horeca zelf om het publiek in het ga reel te houden. Gedacht moet daarbij worden aan strenger toezicht en het opstellen aan een aantal gedragscodes. „We moeten," laat een woordvoerster weten, „zien te komen tot een structurele oplossing. Zoals dat ook in uit gaansgebieden in andere steden is gebeurd." Daarbij wordt al voorzichtig naar volgend jaar gekeken. Dan wordt namelijk het Europees Kampioenschap voetbal gehouden en is de Westhavenplaats de verzamelplek voor jonge ren, die met elkaar naar de wedstrijden van met name het Nederlands elftal willen kijken. Maassluis Het Duitse bedryf Lidl vestigt een supermarkt in winkelcentrum Palet in Maas sluis. Met de kort geleden door Lidl Nederland ingediende bouw- aanvraag komt er een eind aan ruim een half jaar onzekerheid. Gedurende die periode waren twee winkelunits aan de Rem- brandtlaan, tot ongenoegen van de andere winkeliers, dichtgetim merd. Albert Heijn, eind vorig jaar vertrokken naar een nabij ge legen pand, dient er tot oktober aanstaande zijn huurcontract uit. Voor Lidl vormden de twee units de belemmering om daadwerke lijk een vestiging in Palet te ope nen. Over de andere vier units die de supermarktketen gaat gebrui ken was al eerder overeenstem ming bereikt met de eigenaars en huurder daarvan. Zo zal de bak ker op Rembrandtlaan 15 en 17 vertrekken en schuift de cafetaria van 25 op naai- nummer 27. Schoonheidssalon Slen World die daar nu zit, zal naar elders verhui zen. De komst van de discountsuper komt niet alleen gelegen voor de bewoners rondom het winkelcen trum, maar ook voor de andere winkeliers. L. Zonneveld van de winkeliersvereniging maakte een paar weken geleden m deze krant nog duidelijk 'niet gecharmeerd te zyn' van de dichtgespijkerde winkels. „Die kant van het cen trum is nu gewoon een dooie boel," klaagde hij over de loop die er sinds een halfjaar uit is. Bij Lidl, dat de panden aan de Rembrandtlaan voor zo'n 250.000 gulden intern gaat verbouwen, wil men niet reageren op de op handen zijnde komst naar Maas sluis. VlaardingenDe politie heeft gis teren na een dubbele botsing twee mannen gearresteerd bij de oprit van rijksweg A20 bij de Vlaarding- se Holysingel. Er zijn dan ook verschillende ver sies waarom een 37-jarige Vlaar dinger op de oprit van de snelweg tegen de achterkant van een auto van een 29-jarige plaatsgenoot botste en een van de inzittenden op de vuist ging met een passa gier uit de auto die achterop klap te. De politie onderzoekt de ware toedracht Niet lang na de aanrijding ont stond een tweede botsing doordat een 20-jarige Vlaardinger stopte om naar de vechtpartij te kijken. Toen hij wilde uitstappen en zijn portier opendeed, raakte een 41- jarige man uit Hoorn de auto van de Vlaai dihgei. Schiedam De gemeente Schie dam wil een artikel 19-procedure volgen om het mogelijk te maken-., dat er kerkdiensten worden ge houden in de aula op de begraaf plaats aan de Vlaardingerdijk. De Roemeens-orthodoxe kerk heeft interesse om religieuze bijeen komsten te organiseren in het rijksmonument. Het bestem mingsplan laat dat op dit moment echter niet toe. Een wijziging moet daar verandering in bren gen. Zo'n wijziging kan worden bewerkstelligd via de zogeheten artikel 19-procedure. Het rijksmonument aan de Vlaar- dingerdijk heeft sinds de Stich ting Beschermd Stadgezicbt Schiedam zich erover heeft ont- Vlaardingen De officier van jus titie heeft besloten af te zien van sectie op het dode lichaam van de 27-jarige Vlaardinger, die afgelo pen zondag in een in de Vetten- oordstraat geparkeerd staand be stelbusje werd gevonden. Volgens justitie bestaat er geen twijfel over de doodsoorzaak: drugs, al dan niet in combinatie met alco hol. De man werd zondagmiddag ge vonden door een voorbijganger die iemand levenloos voorin het witte busje zag zitten. Hij sloeg een ruit van de auto in en trachtte de Vlaardinger nog te reanime ren. Dit mocht niet baten. Nader onderzoek door de politie wees uit dat de man drugs had ge bruikt. Er waren twee getuigen, die hetzelfde hadden gedaan. Zy hadden bovendien dezelfde drugs tot zich genomen. Om die reden denkt de politie ook niet, dat er 'slechte drugs' in om loop waren - een vermoeden ont staan doordat er in het weekeinde meer drugsdoden vielen. Met de twee andere Vlaarding.se gebrui kers was immers niets aan de hand. Eerder wordt gedacht aan een fatale combinatie met een grote hoeveelheid alcohol. in een zonnige stemming. Neem daarom nu een supervoordelig zomerabonnement (3 maanden voor ƒ95,-) en ontvang een schitterend Erasmusbrug badlaken cadeau! Vul snel de bon In! Naam: I Adres: Postcode: Plaats I Telefoon: aezaiïOrtliTeene ÊKenm fermd, een nieuwe bestemming gekregen. Aanvankelijkwilde men bet inrichten als 'columbari um!, een bewaarplaats voor ur nen; maar nu wfldeïtoemeens-or- thodoxe kerk het in gebruik ne men en er diensten houden. Voor het zover is zal er echter nog wat meer werk verzet moeten worden dan alleen het wijzigen van het bestemmingsplan. De au la is op het moment dringend toe aan een grondige renovatie. Het gebouw is verzakt en de bouten klokkentoren behoorlijk ver molmd. Ook het stucwerk moet gerepareerd worden. Voor de res tauratie is zo'n acht ton nodig. De helft van dat bedrag is inmiddels bijeengebracht. DORPSSTRAAT 17fl 2993 AS BAREND RECHT BO DE WATERTOREN TEL 0180^11100 MAANDAG GESTOTEN - V RU DAG KOOPAVOND

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1