13, Vlaardingen krijgt primeur flexkantoor Beheerder kinderboerderij voor dierenmishandeling veroordeeld ^genda >Mr49MP 1 Een haring in bikini 'Niet de reistijden naar werk, niet de afleiding van thuis' Rotterdams Dagblad Y/oensdag 4 augustus 1999 ¥7 fW Een miljoen toeschouwers langs de kant, een optocht diedrie uur een beroep deed op hun uithoudingsvermogen, burgemeester Opstelten in hemdsmouwen op het bordes van het stadhuis, likkend aan het ijs je van de sponsor, carnavalsgroepen uit Delfzijl, Lelystad en Gronin gen, om eens een paar buitengewesten te noemen, maar waar was Vlaar dingen? Afgelopen zaterdag werd in Rotterdam de vijftiende editie van het Zomercarnaval gehouden. Het is maar goed dat de deelnemers geen boodschap hebben aan het integratiebeleid vandeNederlandse over heid, want een Nederlandse boerenklompendans zou heel wat min der enthousiasme bij het publiek losmaken. En wat zou een West kruiskade zijn, ruikend naar boerenkool? Het ontbreken vanVlaardingen tussen al die in- en uitheemse car navalsgroepen lijkt me een gemiste kans. Zou het niet aardig zijn om een carnavalsgroep te formeren en die volgend jaar te laten meelo pen. Uiteraard verkleed als haring, want volgens de onlangs naar Amsterdam vertrokken directeur van het Visserijmuseum moet Vlaardingen zich toeristisch gaan profileren als haringstad. De dansende haringen laten we niet begeleiden door verkeerd afge stelde elektronica, maar door een live spelende drum groep. Drum mers'genoeg in Vlaardingen: die plukken we uit de plaatselijke drum- en fanfarekorpsen en popgroepen. Een paar keer oefenen op het fantastische lied "Merengue de Vlaardengue' uit de bevrijdings- revue De Geest vanVlaardingen (1995) en Vlaardingen steelt volgend jaar daarin Rotterdam de show. Het komt trouwens goed uit dat we een nieuwe VW-directeur krij gen en nog wel een jonkie van 28 jaar. Die moet voor dit soort promo tionele stuntjes toch wel in zijn. Hij zal toch niet geloven in de wer vende kracht van fullcolour folders met fotootjes van de Oude Ha ven, Visbank en Vlaardingse Vaart? Nee, als je Vlaardingen op de we reldkaart wil zetten, dan moetje niet kinderachtig doen. Uit de kle ren en een sexy haringbikini aan. Aïs dat geen effect heeft op de magere toeristenstroom naar onze stad... DICK VAN DEBLUGT Woensdag 4 augustus MAASSLUIS Vertowijk en Bloemenbuurt, vijver en grasveld Verto, Sport- en spelactiviteiten, I3,00-l6.00u, ROTTERDAM Cnme Wilgenhof t/m 16.00 Kinderactiviteiten. De Molenwei t/m 16.30 Jeugdvakantiepaspoort. Blij- dorp Huid en Haar. Informatiecentrum Kop van Zuid Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid, Kinderboerderij de Kooi Jeugdvakantiepaspoort. Maritiem Buitenmuseum Jeugd Vakantie Paspoort, Nationaal Schoolmuseum t/m 17.00 Kinderspekta kel. Plaswijckpark 15.00 Roodkapje. TheaterWest 16.00-17.00 Stemstampij. 19.30-21.30 Koor: Spelen met je stem. Nighttown 23.00 Fresh Up, Boompjes kade 15.30 Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk V.V.V. Circle Bus t/m 17.30 Cirde bus. Vertrek Cen traal Station tot 17.00 ieder half uur Historische Tramlijn 10. Donderdag 5 augustus VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert Aad Zoutendijk, 12.45- 13.15u. MAASSLUrS Vondelpark, vijver en speelveld. Sport-en spelacti viteiten, 13.00-16.00 u. HOEK VAN HOLLAND Fort aan den Hoek van Holland. Rondleiding Kust verdedigingsmuseum, 13.30u.. ROTTERDAM Cnme Wilgenhof 9.00-16.00 Kinderactiviteiten. De Molenwei 09,00-16.30 Jeugdvakantiepaspoort. Blij- dorp Huid en Haar. Zomeravonden. Informatiecen trum Kop van Zuid Deelname Informatiecentrum Kop van Zuid. Kinderboerderij de Koci Jeugdva kantiepaspoort. Maritiem Buitenmuseum Jeugd Va kantie Paspoort. Nationaal Schoolmuseum 10.00- 17.00 Km derspektakel, Grote Kerk 12.46-13.15 Lunchconcert. Grote- of St. Laurenskerk 12.45 Mid dagpauze-concert. Nighttown 23.00 Transmitter. Boompjeskade 10.00, 12.30 en 15.30 Bootexcursie Rotterdam - Kinderdijk V.V.V. Circle Bus 10.00- 17.30 Circle bus. Margriet Nolenslaan 10.00-17.00 Braderie. Vertrek ANWB/VW Coolsingel 10.00 tot 16.00 EIC Mainport Rotterdam/Rotterdam Car Cen ter. Vertrek Centraal Station tussen 10.15 en 17.00 ieder half uur Historische Tramlijn 10. Bioscopen ROTTERDAM woensdag 4 augustus Imax Theater: "Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Elephant Kingdom (al) dag. 12-15. 'Whales' (al) dag. 11. "Die matrix' (16) dag. 17. 'The mummy'(12) dag. 19.30-22, Lantareu/ Venster 1: Fihnzomer '99. dag, om 19.30- 22. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. 'A vendre' (16) do.vr.za.zo, 19.30. 'Festen' (16) ma.di.wo. 19.30. 'Hideous kinky' (16) dag. 22. Ven.2: Filmzomer '99. dag. om 19.30. herhaling van diverse films afgelo pen seizoen. Ven.3: 'Waking Ned' (al) dag, 19.30. 'Adam en Eva' (16) do.vr.za, 22. 'Touch me not' (18)zo- .ma.di.wo. 22. Ven.4: 'La parola amore esiste' (16) dag. 20. 'Black eat, White cat' (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: 'Wild wild west' (12) dag. 15.45- 18,30-21.30. Cin,2: 'NottingHill'(al) dag. 18-21. Cïn.3: 'Pleasantville' (al) dag. 15.15-18.30-21.30. Cin.4: 'Bul- worth' (16) dag. 15.45-18.15. 'Arlington road' (16) dag. 13,15-21. Cin.5: 'eXistenz'(16)dag. 19.15-21.45. Pathé Lumière 1: The mummy' (al) dag. 12.15-15.15- 18.15-21.15. Lum, 2: 'The matrix' (16) dag. 14.15-17.30- 20.45. Lum.3: Who am i?' (12) dag. 15.30-18.15-21. Lum. 4: 'She's all that' (al) dag. 14-19. Virus' (16) dag. 16.30-21.30. Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting Hill' (al) dag. 11.40-15.20-18.20-21.20. Sch.2: 'Sliding doors' (al) dag. 11,30-16.30-19-21.40. Sch.3: 'Cruel intentions' (al) dag, 17.20-19.35-21.50. Sch.4:'The mummy' (12) dag. 11.50- 14.40-18,10-21. Sch.5: Wild wild west' (12) dag. 11- 13,50-16.25-19-21.40. Sch.6: 'Entrapment' (12) dag. 18.20-21.10, dl. niet om 21.10. Sneak Preview: 'Fear for fake underwear' (16) di, 21.30. Sch.7: The matrix' (16) dag. 15-18-21.10. Rexane: Erotische films (18) dag. 12 t/m 01. Kindermatinees: Pathé Cin.1: 'Kabouter plop' (al) dag. 13.15. Pathé Cin.2: 'Baby genuises' (al) dag. 12.45-15. Pathé Cin.3: 'Mulan' (al) dag. 14. Pathé Cin.5: 'De koning en ik' (al) dag. 13.30-16. Pathé Lum.2: 'De koning en ik' (al) dag. 12.15. Pathé Lum.1: 'De koning en ik' (al) dag. 12,15. Pathé Lum.3: 'Ratje toe' (al) dag. 13.30. Pathé Sch.2: 'Asterix pbelix te gen Caesar' (al) dag. 14. Pathé Sch.3: 'Ratjetoe' (al) dag. 11.20-13.20-15.20. Pathé Sch,6: 'Kabouter Plop' (al) dag. U.10-I3.30-15.50. Pathé Sch.7: 'Doug's le film'(al) dag. 11-13. Redactie Wateiweg: John Bunte, Edwin Cometisse, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Overde Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Door Eefje Oomen Vlaardingen Een origineel idee? Dat niet. Nico Waringa weet zeker dat bij vele ande ren hetzelfde lampje is gaan branden. Op het moment bij voorbeeld dat ze 's ochtends weer eens in de file stonden. En zich 's avonds opnieuw tussen die eindeloze stoet stilstaande auto's begaven. Velen moeten er gedacht hebben: dit kan anders. Het enige verschil tussen die file rijders en Waringa is dat de laatste iets met die gedachte deed. Dit najaar opent hij in Vlaardingen het eerste filiaal van Your Near Home Office. Forenzen, maar dan heel dichtbij huis. In het pand aan de Sehiedamse- weg waar vroeger de GKB zat, wordt deze zomer Waringa's eer ste 'flexkantoor' ingericht, Zo'n zestien werkplekken komen er. Een paar zogeheten 'cockpits': af gesloten kamers waar de hele dag ongestoord gewerkt kan worden. Daarnaast zijn er ook bureaus in een grote gemeenschappelijke ruimte. 'Spitsplekken' noemt de 37-jarige Vlaardinger die, Ze zijn vooral bedoeld voor diegenen die even een paar uurtjes binnenval len en even hun laptop in willen pluggen om een rapport bij te wer ken, om per e-mail contact te leg gen met collega's, om wat brieven te printen. Het kantoor aan de Schiedamse- weg moet de eerste worden van een hele keten Your Near Home Office's. Dat de eerste in Vlaardin gen zit, is 'een beetje eigenbe lang'. Waringa: „Ik wil de komen de tijd natuurlijk veel aanwezig zijn. Dan is wel zo makkelijk als de eerste zaak dichtbij huis is." De tweede wil de Vlaardinger die een. ingenieursopleiding in Wage- ningen. afrondde, beginnen in Al phen aan den Rijn. In 2002 hoopt hij zo'n twaalf vestigingen in de Randstad te hebben. In Spijkenis- se wellicht, Haarlem, Zaandam, Beverwijk, Purmerend, Gouda, Tiel, Gorinchem, Zaltbommel en Veenendaal. Een ding hebben al die steden met elkaar gemeen. Dagelijks pendelen duizenden van hun ingezetenen naar hun werk in één van de vier grote ste den. Het kantoor is er vooral voor deze doelgroep: de forenzen. Hier kun nen mensen die een baan buiten hun woonplaats hebben, één of meer dagen per week 'telewer ken'. Maar Waringa richt zich ook op die groep werknemers die so wieso een reizend bestaan heb ben. Vertegenwoordigers die da gelijks de regio doorkruisen bij voorbeeld. Omdat het voor hen vaak lastig is voor elk wissewasje terugte keren naar het moederbe drijf in Amsterdam, Utrecht of Den Haag, kunnen ze hier per computer snel even contact leg gen. Treinkaartjes De filosofie achter Your Near Home Office past binnen het ge- dachtengoed ever dc 'flexibilise ring' van arbeid. Waarom een werknemer uit Brabant helemaal naar Rotterdam laten rijden, als die zijn taken ook thuis achter de computer kan verrichten? Niet al leen scheelt dat het personeel reistijd, ook de werkgever spen deert minder aan treinkaartjes, aan benzinekosten. Een oplossing zou het ook zijn voor de files, die Een eerder initiatieftot een flexkantoor in Culemborg mislukte. EigenaarWaringaweetechterzekerdatdetijdernurijpvoorïs.Nuhotrekeningrijdenerookaankonrt, zuilen werkgevers het woon-werkverkeer willen verminderen. Foto Fred ubochant/Roei Dijkstra nog elk jaar langer worden. Flexwerken zou het velen een stuk makkelijker maken arbeid te combineren met de zorg voor een gezin, zo is ook het idee. Wordt er thuis een kantoortje ingericht, dan is er's middags nog tijd om met de kinderen te lunchen. Van 'nine to five' werken is niet meer nodig. Het 'kantoor' opent, zo de werknemer wil al, om zeven uur. En ook 's avonds staat de bureau stoel klaar. Flexwerk kén bij gratie van de computer. Met de juiste modem leg je met je computer thuis of met een laptop waar dan ook in het land, snel contact met het bedrijfs netwerk als op kantoor. Digi taal kan met collega's wor den gebabbeld, digitaal kan ook worden vergaderd. Videoconfe rencing' maakt het mogelijk el kaar daarbij nog eens diep in de ogen te kijken. Dat er echter ook nadelen aan thuiswerken kleven, ervoer Wa ringa aan de lijve. Als manager bij een groot Haags bedrijf dat gege vens over farmaceutische produc ten verzamelt, werkte hij wel eens een dag in zijn eigen studeerka mer. „Rustig? Nou, nee. Het ene moment moest je de glazenwasser weer even te woord staan. Het an dere moment kwamen de kinde ren binnen om een spelletje te doen. Moeilijk is het dan om hen duidelijk te maken dat je echt geen tijd hebt." Lastig was het volgens hem ook dat hij thuis geen beschikking had over bij voorbeeld een" kleurenprinter, een kopieermachine, een scanner en bijvoorbeeld een CD-brander. hij tenminste niet meer in die eeuwige file op de A13, Kon hij zijn jonge kinderen op tijd uit de crèche halen. Drie kinderen heeft hij, twee zonen van 4 en 6 jaar en een babydochter van vijf maan den. Zijn vrouw werkt parttime. Toen hij begin dit voorjaar zijn baan bij de Haagse firma opgaf, besloot hij met de 'ideale tussen oplossing' te komen. Niet de aflei ding van thuis, maar ook niet de lange reistijd naar kantoor. Zijn flexkantoren bieden, zo zegt hij, rust en faciliteiten. Dat terwijl je toch niet het idee hebt dat je al leen 'aan het pezen bent'. Geves- Babydochter Toch had het telewerken voor hem ook vele voordelen. Hoefde tigd midden in woonwijken, kun nen mensen er te voet of op de fiets naar toe. De Vlaardingse ves tiging beschikt over een fietsen stalling. Wat je wel mist, erkent hij, is die vertrouwde omgeving die het thuiswerken prettig maakt. De ei gen koffie, de comfortabele leun stoel, het lunchpraatje met de partner of kinderen, 'Zijn uiterste best' zal hij dan ook doen om te voorkomen dat het in het flexkan toor een kille, onpersoonlijke be doening wordt Om een idee te ge ven van de toekomstige sfeer heeft hij in de nog lege ruimte aan de Schiedamseweg een brede groene wegzakbank gezel. 'Kleu rig' en 'comfortabel'; zo moet het uiteindelijke interieur eruitzien. In september kunnen belangstel lenden al bij hem terecht. Oktober gaat het 'thuiskantoor' dan offici eel open. Waringa: „De eerste maand gebruik ik om te kijken of alles goed loopt. Om te zien of er bijvoorbeeld nog apparatuur bij moet, of de ruimte misschien iets anders moet worden ingedeeld. Bij de opening moet alle kinder ziekten verholpen zijn." Ministeries Voor hij begon, heeft hij flink wat marktonderzoek gedaan. Belang rijke bron van informatie was de Stichting N eder land Telewerk Fo rum in Woerden. Die beschikt over een archief over alle onder zoeken naar, en artikelen over flexibele arbeid. Ook is hy te rade gegaan by de ministeries van VROM en Verkeer en Waterstaai Tot zijn potentiële klantenkring rekent hy al diegenen die veel met de compu ter werken. Wetenschap pers, beleids medewerkers, maar ook fo renzen met commerciële functies die wellicht één twee dagen per week aan een bedrijfsplan moeten werken. Nu, een maand voor de oprich ting, zijn er nog geen contracten getekend. Maar volgens Waringa is er al wel veel belangstelling van mensen uit zijn vorige werkkring, de farmacie. De komende maand gaat hij nog flink adverteren. Daarbij richt hij zich niet zozeer op de werkgevers, maar meer op de werknemers. Het flexwerken moet, vindt hij principieel, 'niet van bovenaf worden opgelegd'. „Personeel moet er echt zelf voor kiezen." Maar wat als de baas niet wil? Die heeft zyn personeel graag m de buurt. Ook om te kijken of er wel hard genoeg gewerkt wordt. Zon de is het ook als een kantoorplek vaak onbezet is. In een stad als Amsterdam kost een paar vier kante meter bedrijfsruimte im mers honderden guldens per maand, De aanwezigheid van ap paratuur, een secretaresse en an der ondersteunend personeel maakt het allemaal nog veel duur der. Zo bekeken zou een manager wel gek zijn als hij nog eens extra zou betalen voor werkplekken in de woonplaats van zijn personeel Wie zo redeneert, heeft het vol gens Waringa echter niet begre pen. Bewezen is het volgens hem dat personeel meer en beter werk verricht, als er aan één stuk door gewerkt kan worden. Op een. kan toor, waar vaak iemand binnen valt, kan dat meestal niet Bij het aantrekken van nieuw personeel kan het contract met het flexkan toor bovendien gebruikt worden als 'lokkertje', „Sollicitanten vin den het een pre als ze af en toe dichtbij huis kunnen werken." Dat is volgens hem ook één van de redenen dat bijvoorbeeld de ING- bank met sateilietkantoren in ver schillende regio's begonnen. En, benadrukt hij, als het flexwer ken op grot chaal wordt inge voerd dan Z.J- al die grote dure bedrijfsruimten helemaal niet meer nodig. „Dan kan je met een veel kleiner kantoor toe. Dan ma ken bijvoorbeeld twee werkne mers gebruik van één bureau. Maandag werkt de ene dichtbij huis, dinsdag de ander." Voordat elk bedrijf zo ver is, zal er nog flink wat tijdoverheen gaan, geeft hij toe. „Maar toch, de ontwikke ling is niet meer te stuiten." En een prikklok, dat khn volgens hem sowieso niet meer.Je moti veert mensen niet door ermet een horloge naast te gaan staan, maar juist door ze veel zelfstandigheid te gunnen." Geeft een manager werknemers de mogelijkheid op andere tijden en op andere plek ken te werken, dan zullen ze en thousiaster aan de slag gaan, „Krijgen ze dat vertrouwen van hun baas, dan zijn ze bereid heel hard te werken." Ook mentaal zou het personeel ervan opknappen. „Het Is toch ronduit een opluch ting, als je niet weer elke dag in de file hoeft te staan/'De eerste die met het idee van een 'thuiskan toor' aan de slag gaat, is de Vlaar dinger niet. Vijfjaar geleden werd er in Culemborg zo'n zelfde kan toor gestart Dat ging echter over de kop. Vooral, meent Waringa, omdat er de tijd er nog niet rijp voor was. „Die initiatiefnemers waren er te vroegbij.De discussie over flexibele arbeid barstte toen maar net los." Ook was de techno logie nog niet ver genoeg. „Nog maar weinig bedrijven beschik ten toen over een goed computer netwerk. Laat staan dat iedere fir ma zyn archief al op harde schijf had staan." Met het recente debat over het door het bedrijfsleven verfoeide rekeningrijden, groeit volgens Waringa het besef dat het woon werkverkeer moet worden be perkt. Dat Nederland in navolging van landen als Groot-Britannië en Zweden er nu wel klaar voor is, bewijst volgens hem het feit dat het concern Regus hier fiks uit breidt. Die firma verhuurt vooral flexibele kantoorruimten in grote zakencentra. Binnenkort wü het zich echter ook op de forenzen- markt storten. Regus kiest dan echter voor grote kantoren aan de rand van steden, waar Waringa liever ruimten in woonwijken pre fereert De precieze huurprijzen voor de 'concentratie-en spitsplekken' wil Waringanog niet noemen. Wil een bedry'f gedurende een jaar een dag per week een van de concen- tratieplekken huren, zou dat vol gens hem ongeveer 7500 gulden kosten. Voor bedrijven die echter meerde re werknemers onder willen bren gen, zou het wat goedkoper uit kunnen pakken. Belangstellen den kunnen op internet onder het woord 'telewerkplek' zoeken. DoorRemkoTanis Rotterdam/Schiedam Een 48-ja- rige beheerder van een kinder boerderij is gisteren veroordeeld voor het verwaarlozen van een jong bokje en een hond. Bij het bokje waren de testikels afgebon den. De hond had met zijn ver wondingen aan ondermeer de po ten naar een dierenarts moeten worden gebracht vond de politie rechter. Dat dit niet is gedaan, achtte hy strafbaar. Evert van V. woonde in Schiedam toen hij de beesten onder zijn hoe de had. Naast de bok liepen er op een stuk grond bij de Spaanse Polder ook een veulen, een pony, een geit en twee lammetjes. Van V. verklaarde tegenover rechter Melkert dat hy de dieren had ge kocht om ze uit hobby en liefheb berij te laten grazen. Van beroep is Van V. beheerder van een kin derboerderij in Rotterdam. Ruim een jaar geleden kwam hy wegens overspannenheid in de Ziektewet terecht. „Een aantal jaar geleden zijn er ook al dieren van me afgenomen," klaagde Van V, „Ik heb geen idee waar ze zijn. Nog steeds moet ik wachten op een beslissing van de rechtbank of ik die dieren terug mag." Officier van Justitie L. M. Robert-Altiman gaf toe uit haar rol te zijn gevallen door tij dens deze klaagzang van de ver dachte te roepen dat het terecht was dat de dief /i zijn wegge haald. In de verklariï g die Van V. voor de rechtbank gaf, zei hij nooit te hebben opgemerkt dat de testi kels van het jonge bokje waren af gebonden. Jk heb dat dier twee maanden geleden in Overschie gekocht. Sindsdien sprong het al tijd lekker rond in het veldje. Na tuurlijk heb ik nooit naar de bal len van het beest gekeken." be weerde Var. V. stellig. „Het touw- tje zat er al toen ik het bokje kocht Zelf zou ik dat nooit doen. Ik ben namelijk heel goed voor dieren." Na deze verklaring haalde de poli tierechter het rapport van de die renarts erbij. Deze had geconsta teerd dat de testikels ontstoken waren geraakt door het afbinden, waardoor het bokje moest worden gecastreerd. „Is u nu écht nooit opgevallen dat dit er raar uitziet?" vroeg rechter Melkert ongeloof waardig aan Van V. terwijl hy hem foto's van het bokje tiet zien. „U hoort als beheerder van een kinderboerderij toch met meer dan gemiddelde belangstelling naar een dier te kijken?" „Als ik het had geweten, was ik naar een arts gegaan," hield Van V. vol. Melkert zag zich dan ook genoodzaakt de verdachte te con fronteren met de verklaring die hij op 27 juni vorig jaar had afge legd bij de politie, toen de dieren in beslag werden genomen. Hier in zei Van V.: „Ik weet dat er om de ballen van het 'bokkie' een iie- rih zit. Bat zal er ook toen ik hei dier twee weken geleden kocht. Ik weet dat dit een ouderwetse ma nier van castreren is, die nu is ver boden. Ik wist echter niet hoe ik het touwtje er af moest knippen, dus heb ik het laten zitten. Het 'bokkie' werd niet ziek, dus ben ik er niet mee naar een arts gegaan." De politierechter vroeg zich af waarom Van V. voor de rechtbank andere dingen beweerde dan hij een jaar geleden tegenover de po litie had gedaan. Toen beweerde hy namelijk dat hij de bok nog maar twee weken had toen het in beslag werd genomen, terwijl hij gisteren twee maanden zei. Ook beweerde Van V. gisteren niet ge weten te hebben dat de testikels waren afgebonden, maar bij de politie wist hij dit een jaar gele den wel. De rechter besloot bij het vonnis uit te gaan van de politie- verklaring van de verdachte. Van V, stond gisteren ook terecht voor het nalatig verzorgen van een hond, die op 5 augustus vorig jaar bij hem is weggehaald. De Bobtail zag er volgens omwonen den zeer onverzorgd uit, met on dermeer verwondingen aan depo- ten en in het gezicht en klitten in het haar. Van V. vertelde de rech ter gisteren dat hij de hond vier dagen voor die datum vastgebon den aan een hek in de Spaanse Polder had gevonden: „Ik nam hem mee naar huis, heb hem drie of vier heer gewassen en de mod der uit zijn vacht geknipt Daarna heb ik een zak van tien kilo eten voor de hond gehaald. Het dier wilde niet binnen blijven, dus heb ik hem buiten vastgelegd. Over het balkon heb ik een zeil gehan gen, zodat de hond niet in de zon lag." Uiteindelijk hebben de buren van de man, die toen in Schiedam woonde, de politie gebeld, die de hond meenam. Van V. was toen niet thuis. „Mij werd niets ge vraagd. De politie wilde my ook niet vertellen waar mijn hond was," klaagde de verdachte. Op de vraag van de rechter waarom Van V. ook met dit dier niet naar de dierenarts is geweest, antwoorde de man dat hem niet was opgeval len dat de hond er zo slecht aan toe was dat hij medische zorg no dig had. De officier van Justitie veegde in haar slotverklaring de grond aan met Van V.'s uitspraken. Ze noemde het zeer onwaarschijnlijk dat hij als beheerder van een kin derboerderij bij zowel de bok als de hond niet door had dat deze dieren een arts nodig hadden. „U had dat moeten zien," meende de officier. „De manier waarop u met dieren omgaat is stuitend. Daar om bent u strafbaar en ben ik blij dat u hier nu zit" Ze eiste een boete van duizend gulden en twee weken voorwaar delijke gevangenisstraf, met een proefperiode van twee jaar. De rechter nam deze eis over in zyn vonnis. „Zelfs voor mij als leek is op de foto's zichtbaar dat er een tie-rib om de testikels van het bokje hangt," kwam hy nog eens terug op het eerste strafbare feit Juist omdat u een kinderboerde rij beheert, is de nalatige zorg voor het bokje en de hond nog ernstiger." Van V., die tijdens het lezen van het vonnis herhaaldelijk zei de duizend gulden voor de boete niet te hebben, wijst ook de vervan gende twintig dagen cel van de hand. Hij gaat in hoger beroep.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7