9 Delfland kan niet voldoen aan vraag om kraamzorg Rotterdams Dagblad I Des Bouvrie en Schiedam zijn er uit Ylaardingse taxifraudeurs komen weg met werkstraffen De mooiste trouwringenstudio van Nederland SATIVAR JUWELIERS E Aanhouding bij ontmanteling hennepkwekerij Hooibalen in brand gestoken Aanrijding in gestolen auto Pan te lang op het vuur Straf na stelen pakjes kauwgom Volop controles op sportvissers Directrice: Organisatorische chaos en personeelsgebrek KBKM Rotterdams Dagblad 4 'i Vrydag 6 augustus 1999 Schiedam In een pand aan de Calandstraat op bedrijventerrein 's-Gravelandsepolder in Schie dam heeft de politie gisternacht een professionele hennepkweke rij aangetroffen. De eigenaar, tevens de huurder van het bedrijfspand, kon heel eenvoudig worden aangehouden. Toen de politie het pand betrad ging namelijk het inbraakalarm af en de huurder, een 39-jarige in woner van Spijkenisse, spoedde zich daarop naar het bedrijf. Daar arresteerde de politie hem me teen. In het pand vond de politie een als kwekerij ingerichte ruimte en een apart gedeelte voor het drogen en plukken van de planten. In een geparkeerde vrachtwagen werd een grote hoeveelheid kleine plantjes aangetroffen en in een container buiten bleek zich ook nog een kwekerij te bevinden. Pas in de ochtenduren kwam de politie aan de feitelijke ontmante ling toe. In totaal bleek het te gaan om 5200 hennepplanten. Er lag al ruim tweeduizend gram ge oogste hennep klaar. Dit alles zal worden vernietigd. De apparatuur is in beslag genomen. De eigenaar zit nog vast in het Schiedamse politiebureau. Schiedam De Schiedamse brandweer is de afgelopen nacht enkele uren bezig geweest met het blussen van een brand in twee hooibalen in het Beatrixpark. De brand, die omstreeks half twee uitbrak, is hoogstwaarschijnlijk aangestoken. De politie stelt een nader onderzoek in. Viaardingen Een verdacht tafe reel gistermiddag op de Holyain- gel in Viaardingen. Mensen zagen twee mannen uit een tegen een vluchtheuvel geknalde auto stap pen en wegrennen. De gealar meerde politie kon al snel achter halen, dat de wagen even eerder op de Holysingel was gestolen. Van de twee mannen ontbreekt elk spoor. Maassluis Een pan, die te lang op het vuur stond, heeft gister avond brand veroorzaakt in een woningaan de Joszef ïsraellaan in Maassluis. De woning hing vol ^zwarte rook. t»e gealarmeerde politie en brand weer haalden de pan van het vuur en ventileerden de woning. De 25- 'jarige bewoonster kwam met de schrik vrij. SchiedamPersoneel van een su permarkt aan het Nieuwlandplein in Schiedam heeft gisterochtend een 15-jarige inwoner van deze stad aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. De jongen had geprobeerd twee pakjes kauwgom mee te nemen zonder te betalen. Hij werd overgedragen aan de po litie, die na overleg met de officier van justitie besloot hem binnen kort voor te iaten komen. Dit om dat hij al vaker in aanraking met de politie is geweest en om die re den niet meer in aanmerking komt voor een door het Bureau Halt op te leggen taak. Hij zal nu moeten verschijnen op een zogenaamde SlL-zitting. Dat zijn speciale rechtzaken voor jon geren, die gewoon in het Schie damse Stadskantoor worden ge houden. Ook hier kan hij waar schijnlijk een taak- of leerstraf te gemoet zien. Viaardingen De politie in Viaar dingen is dezer dagen volop aan het controleren op sportvissers. Zij blijken zich echter goed aan de regels te houden. In de afgelopen twee dagen werd slechts één vis ser aangetroffen, die niet over de vereiste vergunning beschikte. Hij kreeg een bekeuring. Door Ben van Haren Schiedam/VIaarding&n Kraamzorg Delfland kan niet voldoen aan de vraag om kraamhulp. De in Rijswijk gevestigde regionale organi satie, waarvan ook gezinnen in Schiedam en Viaardingen afhankelijk zijn, heeft aan hulpvragers geschreven dat zij tot ver in september capa citeitsproblemen verwacht. Zwangere vrouwen, die al maan den geleden een overeenkomst sloten met Delfland voor zeven volle werkdagen kraamzorg, krij gen nu te horen dat zij maar voor de helft van de afgesproken tijd kunnen rekenen op een kraam hulp thuis. .Momenteel heeft Kraamzorg Delfland te kampen met grote drukte. De organisatie voorziet hierin voor de periode van 25 juli tot 20 september geen verande ring," schrijft directrice drs. Füia Kramp in een op 21 juli gedateer de brief. Zij legt verder uit dat Kraamzorg Delfland memand wil teleurstellen en daarom heeft be sloten slechts voor maximaal vier uur per dag zorg te verlenen. Dat is de wettelijk voorgeschreven minimumperiode die kraamcen- tra moeten garanderen, „Uiter aard wordt bij medische complica ties of noodzaak de zorg in overleg met de kraamverzorgende uitge breid," belooft de directrice ge ruststellend. „Een samenloop van factoren," zei Kramp gisteren, is de oorzaak van het capaciteitsprobleem. „Toen ik op 1 april in dienst trad, trof ik een organisatie aan vol pro blemen, met een hoog ziektever zuim en een slechte planning. In een organisatie, die continu kan worden aangesproken omdat ba- bytjes nu eenmaal niet op zich la ten wachten, kan je verzoeken om vakanties van je personeel bij voorbeeld niet blindelings hono reren. Naast deze interne proble men hebben we ook te maken met een gebrek aan personeelsaanbod voor de kraamzorg." Zorgverzekeraar DSW is woedend op Delfland en de nieuwe directri ce. „Dne dagen voor zij die brief aan de hulpvragers stuurde, had den wij een gesprek met haar en. toen heeft ze ons niets gezegd over die maatregel en de brief. Wel dat ze een chaos had aange troffen," zegt DSW-directeur C.AC.M. Oomen, „Wij werden onverwacht door verzekerden be naderd, die wilden weten of wij creatief door hen gevonden ver vangende hulp ook wilden ver goeden. Op dat punt moesten wij de mensen teleurstellen omdat de wet uitsluitend de vergoedingtoe- staat van erkende kraameentra zoals Delfland." DSW heeft Delfland direct ge maand alle zeilen bij te zetten om aan de hulpvraag te kunnen vol doen. „Een en ander zal door ons nauwlettend worden gevolgd," belooft Oomen in een brief aan zijn verzekerden. Inmiddels ziet hij een lichtpuntje. „Wij hebben van een kraamzorgorganisatie op de Zuidhollandse Eilanden verno men, dat daar verzorgmgscapari- teit over is. De hulp die verzeker den van die kant krijgen, is ook van een erkende organisatie en komt dus wel voor vergoeding in aanmerking." 53ZH L v tJ. fff Schiedam De SP heeft grote twijfels over de manier waarop de gemeente Schiedam omgaat met het beheer en onderhoud van de fietspaden in de stad. "Volgens de gemeentelijke afdeling Stedelijk Beheer verkeren de Schiedamse fietspaden in redelijk tot goede staat. En de problemen met fiets paden die er waren, zijn inmid dels verholpen. De afdeling kwam tot deze con clusie na een uitgebreide schou wing van het fietspadennet De SP zet echter grote vraagtekens by deze bevindingen. „Als Stede lijk Beheer de huidige toestand van de fietspaden als 'redelijk tot goed' omschrijft, dan wordt het tijd dat de Lat wat hoger wordt ge legd," zegt fractievoorzitter Yo- rick Haan. De partij heeft al een paar keerirf de raadscommissie voor verkeer aan de bel gehangen over de vol gens haar erbarmelijke kwaliteit van Schiedamse.fietspaden. Mede hierdoor kregerTdé commissiele den halverwege vorige maand een notitie over het onderhoud van de fietspaden toegestopt vanifó'v#-' antwoordelijk wethouder. Daarin viel te lezen dat de proble men met het onderhoud van de fietspaden ook in andere gemeen- tenin ons land voorkomen. Schie dam vormt dus geen uitzonde ring. Een schouwing met het blote oog had echter aangetoond dat er niets ernstigs aan de hand was en dat de gemeente Schiedam nog steeds over een behoorlijk fietspa dennet beschikt Er zit hier en daar wel een kuiltje of een bobbel maar die worden meteen wegge werkt als ze worden gemeld of ontdekt tijdens de inspectie. De SP heeft echter geconstateerd dat verschillende gevaarlijke kuilen en hobbels, die ze maanden gele den ai heeft gemeld by verant woordelijk wethouder Luub Haf kamp, nog steeds aanwezig zijn. Zo zijn sommige stukken van de Rotterdams edijk volgens de SP nog steeds zeer slecht. Tegels lig gen los of scheef en op sommige plekken zitten geduchte kuilen in het fietspad. Een andere plek, waar de partij aandacht voor heeft gevraagd, is het stuk van de Burgemeester Toeval of een snelle reactie van degemeente Schiedam? Amper een dag nadatSP-fractievoorzltter Yorlck Haan zijn vragen bij het college van b en w heeft gedeponeerd, zijn stratenmakers aan het herstraten geslagen op het fietspad aan de Rotterdamsedljk. Foto Roei Dijkstra van Haarenlaan dat loopt van de Vlaardingerdijk tot aan de Troel- stralaan. „Ik heb dat eerder in de commissievergadering al eens een stenen golfslagbad ge noemd," zegt Yorick Haan. „De tegels liggen daar schots en scheef en er zitten enorme hob bels en kuilen in de weg. Stedelijk Beheer heeft in de notitie geant woord dat het aanpakken van dit stuk fietspad niet op korte ter mijn mogelijk is vanwege de werkzaamheden aan de metro. Maar dat is klinklare onzin. Het bouwspoor van de metro komt daar niet in de buurt. Dat fietspad kan gewoon nu al herstraat wor den. Er is niets dat dit in de weg staat" De partij heeft een stel schriftelij ke vragen bij het college van b en w op het bureau gedeponeerd in de hoop dat er nu eindelijk eens aandacht komt voor de kwaliteit en het onderhoud van het Schie damse fiestpadennet. De party onthoudt zich daarbij bepaald niet van cynisme en zet grote vraagtekens bij de meetmethode die wordt gebruikt door Stedelijk Beheer. „Wordt een kuil in een fietspad van 20 centimeter lengte over de volle breedte van het fiets pad met ,een gemiddelde diepte yan tien centimeter gerekend tot. '"••eenrpdetijk'of goed onderhouds- beeld'vraagt de SP aan het colle ge. Soortgelijke vragen worden, gestéld over Weggezakte "afvoer putten en losliggende en scheefliggende tegels. Verder wil de SP weten hoeveel claims er bij de gemeente zijn bin nengekomen van mensen die let sel of schade hebben opgelopen als gevolg van een valpartij. Sinds een paar jaar zijn gemeenten wet telijk aansprakelijk als een fietser of bromfietser onderuit gaat als gevolg van een losliggende tegel of een kuil in de weg. De Schie damse afdeling van de SP kent zelf een aantal gevallen waarbij mensen een schadeclaim hebben ingediend by de gemeente. Maar de partij wil van het college weten hoe vaak dat is gebeurd de laatste driejaar. Als laatste van de 23 vragen aan het college wil de SP weten wat het college denkt te doen om de kwaliteit van de fietspaden te ver beteren. „Welke stappen gaat het college ondernemen om te zorgen dat het algehele onderhoudsbeeld van alle fietspaden in Schiedam uitstekend is te noemen," vraagt de partij, die hiermee het initia tief neemt om de lat hoger te leg- Mcrgsu in deze krant een uitge breid verslag van een 'bobbel de bobbel-fietstocht' door Schie dam. Jan des bou- vrie poseert voor zijn winst. Hij is nu naar gewor den van de Korenbeurs, waar al op 1 Januari een design een trum moet worden ge opend. Foto Roel Dijkstra Door CanisZylmans Rotterdam^aardingen Het dra ma rond de teloorgang van het Vlaardingse familiebedryf Taxi Van Dodewaard heeft een eind, dat menig schrijver van televi siesoaps tot inspiratie zou kunnen dienen. Zichtbaar opgelucht wa ren vader Jan van D. (73) en zoon Henny (37) gisteren, nadat de rechtbank in Rotterdam uit spraak had gedaan in de tegen de twee en broer Jan van D. jr. (46) wegens fraude aangespannen rechtszaak. De spanning was dan ook te snij den. Maar de rechtbank vond uit eindelijk, dat de drie met het ver dwijnen van het familiebedryf al zoveel ellende hebben meege maakt en door naheffingen van de fiscus nog zullen meemaken, dat men besloot de straf te mati gen. Het laatste woord van Jan sr. waarmee hij twee weken geleden de rechters om genade vroeg, heeft daarvoor misschien de juis te toon weten te zetten. De grond legger van het voormalige, aan de Vlaardingse Energieweg geves tigde, Taxibedrijf Van Dodewaard en Direkt Koeriers van Deur tot Deur vroeg toen de rechtbank vooral om clementie voor zijn zo nen. „Ik weet," zei hij met gevoel voor dramatiek, „dat we fout zyn geweest. Maar als zij de gevange nis in moeten, gaat het koeriers bedrijf ook nog ten gronde en ko men er misschien mensen op straat te staan. En Jan raakt ook z'n baan weer kwijt. Ik vraag u daarom serieus te overwegen de ze jongens een werkstraf op te De drie voormalige directieleden hoeven dus niet de gevangenis in. De rechtbank veroordeelde vader Jan, die lang geleden al met het oplichten van fiscus en bedrijfs vereniging was begonnen en het kunstje aan z'n zonen had ge leerd, tot acht maanden ceL Daar van is de helft voorwaardelijk. Het onvoorwaardelijk deel mag worden vervangen door 180 uur dienstverlening. Zonen Jan en Hermie kregen ieder een jaar cel, waarvan zes maanden voorwaar delijk. Met 236 uur dienstverle ning ten algemene nutte mag het onvoorwaardelijke deel worden 'afgekocht'. Officier van justitie mr. S.A.J. van t' Hul eiste eerder tegen Jan van D. jr., die leiding gaf aan het taxibedrijf, 'zwart' personeel aan trok en dat betaalde zonder de af dracht van belasting en premies, achttien maanden cel, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Broer Henny hoorde een zelfde strafeis aan. Hy runde het koe riersbedrijf en was verantwoorde lijk voor de bedrijfs- en loonadmi nistratie, waarin slechts een ge deelte van de lonen werd opgeno men. En Henny verzuimde perso neel aan te melden bij het GAK. Jan van D. sr. was met de fraude begonnen en maakte daar geen einde aan, toen beide zonen er op grote schaal gebruik van gingen maken. Daarom eiste het OM te gen hem twaalf maanden cel, waarvan de helft voorwaardelijk. Het Openbaar Ministerie noemde het illustratief voor de ernst van het misdrijf, dat er drie jaar ach tereen minder bruto loon bij het GAK werd verantwoord, dan netto is uitbetaald. De drie bekenden het volmondig. Het familiebedryf heeft in 3,5 jaar tijd de fiscus en bedrijfsvereniging zo ten minste 8,8 ton onthouden. Volgens verklaringen van de ex- directieleden werd er echter ook daarvoor al op grote schaal zwart gewerkt bij de met elkaar ver vlochten bedrijven, die een geïn tegreerde administratie voerden. Maar al het geld, dat zo werd 'ver diend', vloeide terug naar het noodlijdende bedrijf. De drie konden de teloorgang van hun bedrijf niet aanzien, dat een 'wurgcontract' was aangegaan voor het vervoer van gehandicap ten. Jan sr. verkocht z'n huis en het vrijgekomen geld werd in het bedrijf gepompt. Maar het mocht allemaal met baten. Na administratief onderzoek door de fiscus en het GAK rezen vraag tekens bij de hoogte van de winst van het bedrijf, waar 25 chauf feurs in dienst waren. En er was een aanzienlijk verschil tussen het aantal gereden kilometers op de rittenstaten en de kilometer tellers in de wagens. Al begin december vorderde de fiscus een fikse belastingschuld en werd beslag gelegd op het be drijfsgebouw, de inboedel en het wagenpark. Kort daarop bezette loyaal personeel het bedryf, waar op men een betalingsregeling overeenkwam. Om vier ton over te kunnen ma ken naar de belasting volgde be gin dit jaar de pijnlijke verkoop van zeven wagens met bijbeho rende vergunningen aan grote 'eeuwige' concurrent de "Vlaar dingse Taxi Centrale (VTC). Ook nam de VTC twaalf man perso neel over. Zowel de fiscus als het GAK is momenteel in overleg met de ex-directieleden over een af ronding van de schulden. Men steggelt nog over de juiste hoogte van de bedragen. Maar hoop gloort. Henny van D. en Jan van D. sr. zetten samen het koeriers bedrijf voort. En Jan jr. vond een baan bij een uitzendbureau. Schiedam Ontwerper Jan des Bouvrie en de gemeente Schie dam hebben het definitieve con tract getekend waarmee de mees ter van de natureltinten nu eige naar is geworden van de Koren beurs en de voormalige biblio theek aan de Lange Haven. De on dertekening van het definitieve contract -eerder hadden beide partijen al wel een intentieover- eenkomst getekend-, heeft eni ge tijd op zich laten wachten om dat geen overeenstemming kon worden bereikt over een aantal ju ridische details. Grootste obstakel was de terug koopgarantie die de gemeente Schiedam in het contract heeft la ten opnemen. Als Des Bouvrie stopt „met rijn activiteiten_u>,% Korenbeurs dan moet het instori- schepand ^an deiLange Haven als eerste worden aangeboden aan.de gemeente Schiedam. „We 'wilden alles zo goed mogelijk af timmeren," zegt burgemeester Rentier Scheeres. „We willen hon derd procent zeker zijn dat de Ko renbeurs naar de gemeente gaat als Des Bouvrie stopt. Dit kostte wat meer tijd, maar het is nu wa terdicht geregeld." Nu deze hobbels zyn weggewerkt en de handtekeningen zyn gezet kan Des Bouvrie eindelijk aan de slag met het opknappen en ver bouwen van de Korenbeurs en de voormalige bibliotheek. Het werk zal nu snel worden aanbesteed. De keuze zal daarbij vallen op een aannemer die flink haast kan ma ken en ervoor kan zorgen dat de verbouwde Korenbeurs op 1 janu ari van het volgend jaar de deuren kan openen. "Want die datum'staat Des Bouvrie voor ogen als startda tum in Schiedam. Voor debpjê- ning van de voormalige biblio theek is nog geen datum gezet. Wel is nu al duidelijk dat dit ih ié der geval later zal zyn dan de Ko renbeurs. De ruimte in de Korenbeurs is in middels geheel verhuurd. Naast Des Bouvrie zullen ook andere ondernemers in het monumenta le pand toonzalen openen op het gebied van wonen en interieur, In het pand zyn al voorberadende werkzaamheden vemeht zoals het verwijderen van betimmerin gen en andere zaken die er in de loop der jaren zijn aangebracht Tijdens deze werkzaamheden is er pok een kleine hoeveelheidas- besthoudénd "materiaal1 «verwy- derd. De opening van de Korenbeurs is goed nieuws voor de lokale mid denstand die in de komst van de bekende designer een stevige im puls ziet voor het zieltogende win- kelbestand van de binnenstad De ondertekening van het definitie ve contract drukt ook meteen het hardnekkige gerucht de kop in dat Des Bouvrie heeft afgezien van de vestiging in Schiedam. „Niets is minder waar," zegt Scheeres. „Het contract is on langs getekend Zelfs nog voor de vakantie van Des Bouvrie. Hy ging op vakantie en had geen tijd meer om naar Schiedam te ko men om zijn handtekening tezet- ten. Daarom ben ik naar Naarden gegaan en hebben we de papieren geregeld." AMERICAN MAGIC TOP DOGS IN DUINRËLU r Dulnrdl in Wumitur «n geniet van spetterende ig voor het hele gezin. De vele spannende attracties, n Mmic laser Ught Show en het tropische Tiki bad staan voor een onvergetelijke dag. Deze zomer Is er als extra attractie driemaal per dag de American MagkTbp Dog Show Een magische hondenshow die u zal vermaken tot de laatste minuut Duinrdl Duinrell I 2242 JP Waaien» r Tel (070)5155155. Kikker nee *ww dumrelLnl Wassenaar Dpi N R LL, P A A R .KI K K ER J VAN OP Het RoffSrdam5BagB0Td isHS» konShde maanden In een zonnige stemming. Neem daarom nu een supervoordelig zomerabonnement (3 maanden voor ƒ95,-) en ontvang een schitterend - Erasmusbrug badlaken cadeani Vul snel de bon In! jv Adres:;: Postcode: j Telefoon: -

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 3