Goud in de olympische volleybalhal Koning Younes El Aynaoui regeert in Amsterdam Nederlandse mannenploeg ervaart toernooizege als opsteker van jewelste China alleenheerser in tafeltenniswereld Vrouwenteam in wankel evenwicht Hockeyvrouwen winnen toernooi Titelgevecht eindigt onbeslist Vier winnaars in schaaktoernooi Zwemster krijgt hartaanval Johansson verslaat Kafelnikov in Montreal Hingis terug aan kop wereldranglijst Duo Haarhuis/Schalken optie voor Davis Cup Michiel Schapers zet Fred Hemmes uit tenuisselectie Mooijweer en Kaptein smaakmakers in Rhoon Rotterdams Dagklad «Ih. Maandag 9 augustus 1999 SydneyDe Nederlandse vol leybalvrouwen vervolgen hun weg voor Grand-Prixwedstrij den naar verre oorden met exo tische namen (Macau en Pong Zhang), maar zullen er aller- minst de toerist kunnen uit hangen. De finale van het pre- olympiseh toernooi maakte gisteren duidelijk dat er met het EK vot de deur nog een wankel team staat China ken- - degeen mededogen en deklas seerde Oranje met 3-0 (25-19, 25-13,25-18). - Dé" zilveren medaille had ech- tér een gouden randje, omdat de. dag ervoor Italië met 3-2 -was verslagen na een mooi -en emotioneel gevecht. Neder land verliet ten opzicht van de eeuwige rivaal Sydney derhal ve met een mentale voor sprong. Bedde landen komen elkaar namelyk in september tijdens het EK in Rome op nieuw tegen en zullen vrijwel zeker onderling moeten uitma ken wie achter Rusland naar de laatste vier mag. Mittwi Keynes De Nederlandse vrouwenhockeyploeg heeft giste ren het vierlandentoemooi in de Engelse plaats Milton Keynes ge wonnen. In de finale won het team van coach Tom van 't Hek met 4-3 van wereldkampioen Au stralië. De beslissende treffer was een 'golden goaf van Dilian van de Boogaard uit een straf corner. Op dat moment was de eerste helft van de verlenging van 7,5 minuten bijna voorbij. Bij de rust stond Nederland met 3-1 achter, kort voor tijd dwong Mirske Smabcrs met de gelijkmaker een verlenging af, Nederland is zich aan het voorbe reiden op het toernooi om de Eu ropese titel dat later deze maand in Keulen wordt gehouden. „Dit is heel goed voor het zelfvertrou wen," aldus Carel van der Staak, assistent van Van ft iïelC.We heb ben de laatste maanden aange toond dat we zeker gelijkwaardig zijn aan AustMUëT "Ook" andere landen zijn dichterbij gekomen. Atlantic City Bokser Francois Botha heeft zijn eerste optreden na zijn verloren wereldtitelge vecht tegen Mike Tyson niet met een zege kunnen opluisteren. Het duel tussen de Zuid-Afrikaan en Shannon Briggs uit Amerika ein digde zaterdag in Atlantic City on beslist Omdat de juiy na afloop geen winnaar aan kon wijzen, moesten beide boksers het prij zengeld van bijna twee miljoen gulden verdelen. Antwerpen Het zevende Lost Boys-schaaktoernooi in Antwer pen heeft vier winnaars opgele verd: de Israëliërs Boris Avrukh, Viktor Mikhalevsky, Alexandre Dgebuadze uit Georgië en de Belg Mikhail Goerevitsj. Het kwartet veroverde zeven punten uit negen partijen. Avrukh werd officieel als eerste geklasseerd omdat hij de meeste weerstandspunten had. De Nederlandse deelnemers speeiden in Antwerpen geen rol van betekenis. John van der Wiel en Erik van den Doei eindigden op de gedeelde vijfde tot en met dertiende plaats. Na zeven jaar komt een einde aan het toernooi. Het evenement ver huist volgend jaar naar Amster dam. Als opwarmertje begint vrij dag in de Vondelkerk in de hoofd stad een achtkamp met als deel nemers: Timman, Pi.:et, Reinder- man, Van der Sterren, Ljubojevic (Joegoslavië), Nikolic (Bosnië), Sokolov (Bosnië) en Avrukh (Isra el). Dat toernooi duurt tot en met 20 augustus. GóteborgDe Zweedse zwemster Louise Karlsson heeft gisteren by een gala in Malmö een hartaanval gekregen. Volgens het persbu reau TT hebben de voetballers Thomas Ravelli en Thomas Broitn met hun alerte optreden haar le ven gered. Zij haalden haar uit het water en pasten reanimatie toe. Karlsson is veelvoudig Euro pees kampioene op de kortebaan. Ze is naar het ziekenhuis ge bracht. De artsen noemen haar toestand stabiel. Door Henk Stouwdam Sydney Ze stonden daar toch maar op het hoogste schavot in de olympische volleybalhal. En ze luisterden een jaar voor de Spelen in Sydney toch maar naar het Wilhelmus. Gestimuleerd door Peter Blangé wonnen de volleyballers gisteren op overtuigend? wijze het pre-olympisch toernooi. De spelers ervoe ren dat na een jaar van duffe ellende als een opsteker van jewelste. Bijna als vertrouwd ging er ook in Sydney veel mis met het Neder landse volleybalteam. Het ver schil met de achterliggende don kere periode was, dat de spelers 'down under' beter met de tegen slagen omgingen. Te beginnen in het veld, waar zelfs matige potjes werden gewonnen en op psycho logisch belangrijke momenten, in tegenstelling tot de World Lea gue, nu eens niet werd gefaald. Zaterdagavond werd bijvoorbeeld op het nippertje een afgang tegen volleybaldwerg Australië voorko men, door in de vijfde set een 11-7 achterstand om te buigen in een 15-12 overwinning. En de klin kende 3-0 zege in de finale op het pittige Verenigde Staten staken de spelers als een flinke mentale bonus in hun zak. Met de komst van Blangé is de sfeer in de selectie behoorlijk op geklaard. Niet zozeer omdat de spelverdeler de nieuwe gangma ker is, maar vooral vanwege het vertrouwen dat hij uitstraalt. Dat gold vooral in het veld, waar de spelers weer konden terugvallen op oude waarden, ook al gaf Blan gé nog niet elke set-up op maat en moest Misha Latuhihin nog een aantal malen opdraven als de ou de meester weer eens 'stijf stond van de spierpijn'. De gedachte dat met Blangé alles wel weer goed zal komen, werkte echter heil zaam. Een weekje Sydney bracht even eens nieuwe gezagsverhoudingen aan het licht. Toon Gerbrands heeft aan autoriteit moeten inboe ten. Blangé bepaalde onder ande re zelf hoe lang hij speelde en in het veld maakte hij onmisken baar de dienst uit. Gerbrands noch Blangé wil de kern van alle voorwaarden waaronder de spel verdeler is teruggekeerd open baar maken, maar het werd in Au stralië zonneklaar dat de speler niet bepaald aan de leiband van de bondscoach loopt. Gerbrands ontkent vanzelfspre kend dat hij zijn oren naar Blangé laat hangen. „Ky is onvoorwaar delijk teruggekomen," voert hij ter verdediging aan. „We gaan als volwassen mensen met elkaar om. Vergeet niet dat we vooraf gaande aan zijn rentree samen de nodige gesprekken hebben ge voerd. En daarin zijn de gezags verhoudingen goed doorgespro ken." Blangé bepaalde gisteren dat hij zich niet na twee sets zou laten wisselen. Hij ras er namelijk zeer op gebrand om de Amerikanen in drie sets het Sydney Entertain ment Centre uit te meppen. Voor hemzelf, omdat drie sets een maximale belasting zou beteke nen en voor het team om het zelf vertrouwen een nieuwe impuls te geven. Hij wilde de bijna-blamage tegen Australië rechtzetten en de tijd was aangebroken om het blazoen op te poetsen. Daarvoor was maar één remedie: de Verenigde Staten overtuigend verslaan en de toer nooiwinst binnenhalen. En dat gebeurde, zodat de volleyballers morgen in jubelstemming kun nen afreizen naar de hoofdstad Canberra, waar hen nog drie oe fenpotjes tegen Australië en een aantal zware trainingen wachten. Finesses In Canberra kan bovendien wor den gesleuteld aan finesses, want in Sydney werd eveneens duide lijk dat een aantal nieuwe spelers nog moet leren samenspelen met Blangé. Dat geldt met name voor Sander Olsthoom en in iets min dere mate voor Mike van de Goor. Die trainingssessies plus de daar opvolgende drie weken oefenen in Nederland, zullen dan toerei kend moeten zijn om de ploeg klaar te stomen voor het Europees kampioenschap, eind september in Wenen. Het was in Sydney Blangé voor en Blangé na. Over Misha Latuhihin vrijwel geen woord. En als diens Gest muleerd door de terug ter Blangé won Neder and overtui gend het pre- ofymplsch toernooi, in moesten de verenigde Staten er met 3-0 aan gelo ven. Archieffoto Jonn ReM/uPD naam al viel, was dat zelden posi tief, Latuhihin heeft vrijwel alle vertrouwen van zijn medespelers verloren. Aanvoerder Bas van de Goor bijvoorbeeld stak niet onder stoelen of banken liever niet meï Latuhihin samen te spelen. „Omdat het niet klikt," is zijn simpele verklaring, „Bekijk mijn percentages van de World League maar. Peter is langer, pakt de bal len dus hoger en geeft ze als een 'streep'. Bij zijn set-ups ligt de bal ook langer op hoogte dan bij de set-ups van Misha. Die geeft de bal meer met een curve. Dat scheelt enorm, omdat je bij Peter lang de gelegenheid hebt om de bal te raken. Bij Misha moet je snel reageren," De volleyballers waren in Sydney wel zo wijs het hosanna ook te re lativeren. „We zijn op de goede weg, maar er is nog een ruime marge om te verbeteren," temper de Blangé de verwachtingen. Maar het was lang geleden dat de Nederlandse Volleyballers weer eens met een goed gevoel een hal verlieten. Bovendien riep de gou- .den medaille die zij gisteren kre gen omgehangen bij velen warme herinneringen op. Door Gert jan van Geen Amsterdam Het koddige spron getje om zijn overwinning té vie ren kwam een klap te vroeg. Maar toen Younes El Aynaoui de eenzij dige finale van de Grolsch Open tegen Mariano Zabaleta (6-0 6-3) na precies een uur besliste met een ace, volgde er een herhaling. Het onhandige hupje paste in het beeld van de houterige tennisser die op 27-jarige leeftijd, ondanks zijn gebreken en blessureleed, zijn eerste Grand Prix-toemooi won. Het was een terechte zege van de man die zich als een koning be handeld voelt op de ATP-tour. De Marokkaan was tijdens de inter nationale tenniskampioenschap pen van Nederland simpel de bes te. Op weg naar de eindstrijd ver loor hij slechts één set van landge noot Karim Alami. Zabaleta op zijn beurt was al twee keer aan uitschakeling ontsnapt; in de eer ste ronde tegen Raemon Sluiter, toen hij een break achterstond in de derde set, en in de halve finales tegen Nicoias Lapentti. De Ecu- adoriaan had zaterdag bij 6-3 5-3 de finaleplaats voor het grijpen, maar de mogelijke nachtmerrie van het Nederlandse Davis Cup team leverde vier games in en - vanwege de invallende duisternis - de volgende dag ook de derde set. Omdat Zabaleta gistermorgen vroeg nog de derde set moest af werken, werd de eindstrijd niet om de geplande best-of-fivp ge speeld. Het had waarschijnlijk weinig uitgemaakt. El Aynaoui was heer en meester en Zabaleta zwaaide hem alle lof toe. „Het eni ge nadeel was dat ik om half acht op moest staan zei de 21-jarige Argentijn. „Na de derde set tegen Lapentti kreeg ik een beetje slaap, maar ik geef alle credits aan de winnaar. Hij speelde de wed strijd van zijn leven." El Aynaoui kon zijn geluk niet op. De Marokkaan speelde zijn zesde grote finale, maar schreef pas zijn eerste titel op zijn naam. Vorig jaar was hij de sterkste in zes Challenger-toemooien, waaron der Scheveningen. Het was het jaar van zijn comeback. Vanwege twee enkeloperaties zat hij vijf tien maanden langs de kant, waardoor hij van de 70ste naar de 444ste plaats op de wereldrang lijst zakte. Herinneringen Eind 1998 was hij alweer 49ste en na zijn winst in de Grolsch Open schaart hij zich bij de beste 25. Aan Amsterdam bewaarde hy toch al prettige herinneringen. In 1996 speelde hij er zijn eerste Grand Prix-finale, Belangrijker nog was dat hij toen voor het eerst zyn echtgenote bij zich had. Sindsdien zijn de twee onafschei delijk op de tour, waarin de laatste twee jaar ook hun zoontje mee- huppell. Het is voor El Aynaoui een levenswijze geworden. An ders zie ik hen driekwart jaar niet. Nu kan ik mijn zoon zien opgroei en. Het werkt kalmerend. Als ik de baan afstap, ben ik geen ten nisser meer maar pappa," De bezorgde pappa is op de baan een meedogenloze tennisser. Za baleta werd in de eenzijdige finale gedegradeerd tot figurant. In iets meer dan twintig minuten to de eerste set voorbij, zonder dat de Argentijn een game scoorde. Een korte blessurebehandeling voor El Aynaoui aan zijn hamstring leek het tij even te keren, maar de Marokkaan bleef bij de les. Steu nend op zijn machtige forehand dreef hij zijn oppenent tot wan hoop. Die forehand is overigens uit nood geboren. Doordat EI Ay naoui in zijn jeugdjaren slecht werd begeleid, is de onwikkeling van zijn backhand altijd achterge bleven. De lengte (1.93 meter) van de autodidact draagt er nu mede aan bij dat zijn forehand vanuit de backhandhoek een geducht wa pen is. Vertrouwen Zijn huidige vorm schenkt hem vertrouwen voor het hardcourt- seizoen en een verdere verbete ring van zyr. ranking. „Op gravel kan ik iedereen aan en op hard court heb ik al eens twee keer in de finale (Doha en Jakarta in '96) gestaan. Drie jaar geleden had ik nooit gedacht dat ik de top twintig kon halen, maar nu wel," aldus El Aynaoui. Door Koen de Vries Eindhoven Ze waren al verze kerd van vier van de vijf gouden medailles. Desondanks toonden de altijd zo stoïcijnse Chinezen gistermorgen enige tekenen van onrust Die vier hoofdprijzen wa ren zekerheidjes. In feite telde op het WK-tafeltennis in Eindhoven alleen de eindzege in het man- nenenkelspel. En Jan Ove Wald- ner kon nog roet in het eten gooi en. De Aziaten waren als de dood voor de titelverdediger, maar de 33-ja- rige Zweed miste in de halve eind strijd tegen Ma Lin een grote kans op een finaleplaats. Na een 2-0 voorsprong in games verloor hij toch nog met 2-3 en kon heel tafel tennissend China opgelucht adem halen. Ook de belangrijkste eindstrijd van het toernooi werd nu een Chinees onderonsje, zodat alle gouden plakken mee naar huis konden worden genomen. Voor de Europeanen restten slechts kruimels in de vorm van drie bronzen plakken. Hoewel Jan Ove Waldner in zim lange carrière nagenoeg alles heeft gewonnen, zal hij zich het WK in Eindhoven nog lang heu gen. De routenier, die bekend staat als 'Chinezendoder', liet te gen de nog maar 19-jarige Ma Lin in de vijfde set een 16-11 voor sprong schieten en verloor uitein- Gek van vreugde zakt UuGuolmag na het bes is- sende punt m de WK enkel spefflnale doorzijn knie en. De Chi nees was n eenzinderend partij te sterk voor zijn iand genoot Ma Foto Srdjan Petro vic/AP feS'i -i- - r delijk met 21-18, 21-15,19-21,19- 21,16-21. Waldner klaagde na af loop over het feit dat hij nog niet helemaal was hersteld van zijn zware marathonpartij van vrijdag tegen een andere Chinees, Kong Linghu. De Zweed, die zich elke dag twee of drie keer naar Mc Do nalds liet rijden en ook in de speelzaal grote glazen cola dronk, voelde naarmate het duel tegen Ma lin vorderde de energie uit zijn lichaam vloeien. Waldner was na de voortijdige uit schakeling van de Wit-Rus Vladi mir Samsonov nog de enige die de Chinese furie kon stoppen. Van de verrassende Oostenrijker Wer ner Schlager (26) kon in de andere halve finale tegen Liu Guoliang geen stunt worden verwacht. Schlager - vroeger type flapdrol, de laatste jaren uitgegroeid tot een super fanatieke tafeltennis ser - verloor inderdaad (3-1). Liu Guoliang, verliezend finalist op het WK van 1995, werd uitein delijk wereldkampioen. De twee voudig olympisch kampioen van Atlanta versloeg in de finale, waarin het betere soort mitrail leur-tafeltennis werd gespeeld, zijn clubgenoot Ma Lin met twee punten verschil in de vijfde game: 21-16,19-21,19-21,21-16,25-23. Daarmee kreeg de erelijst van het WK alleen namen die de gemid delde Europese tafietennislief- hebber morgen al weer is verge ten. Want wie onthoudt namen als die van Liu GuolianrT. Lin Ma en Zhang Yingymg (mixeddubbel), Kong Linhui en Liu Guoliang (mannendubbel). Wang Nan en Li Ju (vrouwendubbel)en Wang Nan {vrouwenenkel)? Over het 'geheim' van het Chine se tafeltennis praten met deze 'naamlozen' is onbegonnen werk. Zij geven niet thuis. Het is echter sowieso de vraag of de Chinezen wel een geheim hebben. Ze profi teren in de eerste plaats van de macht van het getel. China heeft veel meer tafeltennissers dan Ne derland inwoners. Verder is de ta- feltennis-infrastruetuur ideaal en de know-how enorm groot. Topta lenten krijgen hun opleiding van toptrainers. Vanaf hun zesde trai nen ze dagelijks 6 tot 8 uur. Op zestienjarige leeftijd worden de besten eruit gepikt, en die mogen China internationaal gaan verte genwoordigen. Pas als ze 22 zijn is verkering toegestaan. Volgens Jan Ove Waldner is de achterstand van Europa op China niet onoverbrugbaar, althans niet bij de mannen. Hij is ervan over tuigd dat de Zweden de Chinezen in maart in Maleisië kunnen ver slaan, op het WK voor landen teams. Verontrustend is wel dat er niet veel opvolgers voor Waldner klaar staan. Terwijl in Europa al leen toppers als Wit-Rus Vladimir Samsonov en de Duitser Timo Boll de twintig nog maar net ge passeerd zijn, trekt China regel matig een blik nieuw talent open. De finalisten Ma Un en Liu zijn respectievelijk 19 en 23. Wang Nan en Yining Zhang, de beste vrouwen op het WK, zjjn 20 en 16. Dus voorlopig zijn de Europese ta feltennissers nog niet van deze namen af. Montreal Thomas Johansson is de verrassende winnaar geworden van het tennistoernooi in Mon treal. De als elfde geplaatste Zweed was in de eind strijd na twee uur met 1-6,6-3,6-3 te sterk voor Jevge-- ny Kafelnikov, de nummer drie van de plaatsings lijst Het was voor Johansson, die in 1997 in Kopenha gen en St Petersburg won, zijn derde toernooizege. Kafelnikov, die in de halve eindstrijd Andre Agassi met 6-1 6-4 aan de kant zette, begon in Canada over tuigend. Na de 6-1 openingsset krabbelde de24-jari- ge opponent sterk terug. Johansson benutte 6 van de 23 breekpunten, Kafelnikov één minder. Met twee keer 6-3 trok de man uit Linkoping aan het langste eind al zei het aantal gewonnen punten misschien wei het meest over de partij: 91 om 90, San Diego Martina Hingis mag zich weer de beste van de wereld noemen. De Zwitserse won zaterdag in de halve finale van het tennistoernooi in San Diego eenvoudig van Amanda Coetzer uit Zuid-Afrika <6-1 6-2), Even later zag ze Lindsay Davenport in de ande re halve eindstrijd onderuit gaan tegen Venus Wil liams (6-4 7-5). Hingis passeert Davenport daardoor weer op de wereldranglijst De Zwitserse verloor haar leidende positie na haar vroege uitschakeling op Wimbledon. Hingis schreef het toernooi in San Diego, dat met 1 miljoen gulden was gedoteerd, ook op haar naam, Ze won in de finale met 64 6-0 van Venus Williams. De partij duurde slechts 62 minuten. AmsterdamZonder het toeziend oog van de bonds; coach Michiel Schapers presenteerden Paul Haar huis en Sjeng Schalken zich tijdens de de open-Ne», derlandse kampioenschappen als nieuwe optie voor het dubbelspel in de Davis Cup-wedstrijd tegen Ecu ador. Het duo won de titel in Amsterdam. Voor H2Sï-~" huis was dat geen noviteit Hij nam al voor de 47ste keer een hoofdprijs in ontvangst. Voor Schalken was het pas de tweede keer. Haarhuis kan met iedereen aan zijde overweg, zo lijkt het. Na de succesvolle periode met Jacco Eltingh - het duo won alle Grand Slam-toemooien minimaal een keer - won hij met Yevgeni Kafelnikov dit jaar Barcelona. Met zijn nieuwe vaste partner Jared Pal mer haalde hij de finale op Wimbledon. Met gelegenheidspartner Schalken - Haarhuis kreeg alleen een wildcard voor het enkelspel als hij ook zou dubbelen - bleek hij ook een goede combi-, natie te vormen. Het Amerikaans/Israëlische koppel Devin Bowen/Eyal Ran kwam er in de eindstrijd niet aan te pas: 6-3,6-2, Hoewel ze tijdens de Duitse competitie voor Halle al vier partijen samen wonnen, is er nog nauwelijks sprake van een ingespeeld dubbel. Maar hetklikt wei op de baan beaamden beiden. Voor de dubbel tegen Ecuador zijn ze een serieuze optie, hoewel Haarhuis met Jan Siemerink in het" verleden ook goede resultaten boekte. „Maar met Jan heb ik nog nooit een toernooi gewonnen," aldus Haarhuis. AmsterdamFred Hemmes jr moet het by het jeugd- toemooi van de US Open doen zonder bondsbegelei- ding. Bondscoach Michiel Schapers heeft de zoon van Fred Hemmes senior, de vroegere kampioen van' Nederland, met onmiddellijke ingang uit het selec tieteam tot en met 18 jaar gezet Volgens Lodewijk Kallenberg, de nieuwe voorzitter van de sectie toptennis, heeft Hemmes (nationaal kampioen t/m 18 jaar) kritiek op de wyze waarop "hij het afgelopen halfjaar bij buitenlandse trips'dóór.' Schapers en Joost Wijnhoud is begeleid. Hij bena drukt dat er geen sprake is van wangedrag. Vandaag' vindt op verzoek van Hemmes sr een gesprek tussen' de partijen plaats, waarbij ook Schapers aanwezig-tal' zijn. ét x RotterdamHet Rotterdams Dagblad Tenniscircuit telt jaarlijks een kleine honderd krachtmetingen. Het open toernooi van Rhoon behoort niet alleen tot één van de sterkste ontmoetingen, maar de gezellig heid op tennispark Overhoeken trekt telkens weer veel toeschou wers naar het sfeervolle complex. Eigenlijk was de regen tijdens het fmaleweekeinde de enige tegenval ler. Minke Mooijweer en Lennert Kap tein waren de grote smaakmakers in Rhoon. De Dordtse Mooijweer versloeg zonder al te veel proble men Ly Huong Dinh uit Spijkenis- se: 6-3,6-3. Bij de mannen was er sprake van een droomfmale. De nummers één (Lennart Kaptein) en twee (Mark Willems) van de plaatsingslijst moesten het in de eindstrijd tegen elkaar opnemen. Kaptein - de kop loper in de B1 -tussenstand - had zijn handen vol aan de Ridderkerker Willems, die vorig jaar tijdens de Masters de titel veroverde. Uiteindelijk zegevierde de voor Halfweg uitkomende Kaptein na drie span nende sets. Willems verkeert nog niet in de topvorm van de afgelopen jaren, want de speler van het Dordt se Dash'35 verloor deze zomer al een paar Bi-finales.- „Het was jammer dat de Bl-finales in tennishat Char- lois moesten worden gespeeld," constateerde Roy Regensburg, die samen met Helen Vaandrager een aantal nieuwe mensen bij wedstrijdleiding inwerkte. „Regen op de finaledag hadden we in vele jaren niet meegemaakt. Rhoon trekt steeds meer deelnemers buiten de regio uit plaatsen als Voorburg, Leidschen- dam, Koek van Holland en Utrecht. Het toernooi was goed voor 385 partijen. Elke avond was er weer live muziek en de Caribean Night met Braziliaanse dan seressen op vrijdagavond trok weer vele honderden mensen naar het complex." Angela Tabak deed goede zaken op de gravelbanen in Rhoon. De Cl-speelster uit Hendrik-Ido-Ambacht zegevierde in de B2- en de Cl-klasse. Ook de talenten Nicolien Fiere en Sheila Maas wisten tot twee finales door te dringen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 5