Toch woningbouw op tennisbanen Particuliere kraamzorg kan gat niet vullen Rotterdams Dagblad Kerk stroomt vol bij start orgelweek Hazes grote trekker op Brandersfeesten ia» a» KCIKLNSTHHO KONUNENDUK B4BENPBECÜT Drie clubs op Soenda-park moeten hun biezen pakken Wateroverlast valt mee 'M Politie zoekt getuigen van diefstal tas Motorrijder raakt drie auto's Papiercontainer Bachplein in fik 0800-06 42 Rotterdams Dagblad Waterweg Dinsdag 10 augustus 1999 Door Eefje Qomen Vlaardïngen Er mogen toch huizen worden gebouwd op het terrein van het huidige Tennispark Soenda in Vlaar- dingen. In het oude bestem mingsplan stond dat er op het stuk grond op de hoek van de Marathonweg en de Floris de Vijfdelaan alleen sport en recreatie plaats mo gen vinden. In het nieuwe bestemmingsplan voor de Westwijk wordt die passage echter aangepast. Dan is nieuwbouw niet meer taboe. De drie tennisverenigingen die er nu hun banen huren, zullen dus moeten verkassen. Of dat goed schiks kan, is echter nog maar de vraag, De vierhonderd leden van de clubs Soenda, Taai-Breek en Maas Vlaardingen lieten begin vo rige week weten dat ze niet van een vertrek willen weten. Om bij hun protest sterker te staan, heb ben ze zich inmiddels verenigd in de zogenaamde 'Combinatie 2000'. De particuliere eigenaar van het term R. Stork heeft echter zijn zinnen gezet op verkoop. Dit voor jaar tekende hij een voorwaarde lijk koopcontract met Bokx Pro ject. De Schiedamse projectont wikkelaar Bokx wil er zo'p. vijftig koopwoningen neerzetten. Hoe veel de woningen gaan kosten, is nog niet duidelijk. Projectleider Henk van den Dungen geeft ech ter wel aan dat het huizen voor het 'middensegment' moeten wor den. „Het worden in ieder geval geen villa's." Dat het contract 'voorwaardelijk' is betekent nadrukkelijk niet dat een andere partij het terrein nog kan kopen. Dat kan pas weer als Bokx ervan afziet. Tot een defini tieve overeenkomst tussen beide partijen komt het als dit najaar duidelijk wordt welke voorwaar den de gemeente aan het project stelt. Zo zou de gemeente bijvoor beeld kunnen eisen dat een deel van de panden voor sociale wo ningbouw wordt bestemd. Ook zou ze kunnen stellen dat ernaast woningen ook bedrijfsruimten moeten worden gebouwd. Omdat de panden aan een woongebied grenzen, zou het dan niet om 'zware' industrie gaan maar om kantoorruimten. Toen duidelijk werd dat de ten nisclubs het terrein niet afwillen, heeft de projectontwikkelaar de rechten aan hen te koop aangebo den. De clubs moesten daar dan wel een bedrag van een miljoen gulden voor ophoesten. Voorzitter van tennisvereniging Soenda Ans van Oosterhout het direct weten daar niets voor te voelen. Van Oosterhout benadrukte daarbij dat het bestemmingsplan zich tot sport en recreatie beperkte, 'liet de totstandkoming van een nieuw gemeentedocument zal deze be perking echter worden opgehe ven. Omdat het bouwplan waarschijn lijk eerder klaar is dan het nieuwe bestemmingsplan moet er overi gens waarschijnlijk ook een zoge heten 'artikel 19 procedure' door lopen worden. Die maakt het de gemeente mogelijk de bestem ming van het terrein versneld te wijzingen. Een gemeentewoord voerster maakt duidelijk dat het stadhuis totzo'n procedure bereid is. Zodra projectontwikkelaar Bokx het bouwplan klaar heeft, kan 'artikel 19' worden ingediend. Bokx heeft inmiddels toegezegd zjjn 'uiterste best' te doen een al ternatieve plek voor de tennisver enigingen te vinden, onderstreept projectleider Van den Dungen. Of dat voorstel met open armen ont vangen zal worden, is echter lang niet zeker. Eerder werd de Soen- da-clubs ook al een 'bemidde lingspoging' aangeboden door de bouwfirma en door wetlnuder van sport Aart Kool Hun voorstel om gebruik te maken van de voor zieningen van bijvoorbeeld ROVS of Yellow Smash werd door de verenigingen toen pertinent van de hand gewezen. Volgens woord voerster Van Oosterhout waren de genoemde verenigingen hele maal niet bereid de vierhonderd leden van de Soenda-clubs in hun gelederen op te nemen. Het Soenda-project maakt deel uit van de grootschalige herin richting van de "Westwijk. Naast de renovatie van bestaande wo ningen worden er in dat deel van Vlaardingen zo'n achthonderd ex tra koopwoningen neergezet. Ook komen er honderd nieuwbouw huurwoningen bij. De plannen voor 'Westwijk 2005' worden op dit moment nader uitgewerkt en zo nodig bijgesteld. De ideeën voor het tennispark zal de ge meente bij deze verdere verfij ning van het stedebouwkundig plan meenemen. Om te zorgen dat het Soenda-pian niet te veel afwijkt van de andere woningbouwprojecten heeft de gemeente Bokx gevraagd samen te werken met de Vlaardingse cor poratie Waterweg Wonen. Die fir ma heeft bij de nieuwe ontwikke lingen in de Westwijk de grootste vinger in de pap. Van de huidige 5.600 woningen in die buurt zijn er drieduizend in het bezit van Waterweg Wonen. Die firma is ook verantwoordelijk voor het leeuwendeel van de nieuwbouwprojecten. Zo zal de corporatie ook het stuk grond bij de zogenoemde Florispoort be bouwen. Omdat dat perceel aan het tennispark grenst, vindt de gemeenteet noodzakelijk dat de Vlaardingse en de Schiedamse woningbouwfirma's nauw met el kaar samenwerken, De nieuwe gebouwen moeun qua stijl niet teveel van elkaar afwijken. yiaardingen De Vlaardingse po litie is op zoek naar getuigen van een diefstal, die gistermiddag om streeks kwart voor vier plaats had in de Van der Spiegelstraat Een 74-jarige bewoonster van die straat had op de flets boodschap pen gedaan en zette haar bood schappentas even in het portiek om de fiets weg te kunnen zetten. Een circa 14-jarige jongen maakte hier misbruik van en ging met de tas aan de bral. Een passerende postbode zag dit en zette de achtervolging op de jongen in. \v' Dit bkefeehter-von der-resultaat. hij hem uit het oog. Hoek van Holland Een 47-jarige motorrijder uit Rotterdam is gis teravond op de Wierstraat in Hoek van Holland gewond geraakt. De man verloor de macht over het stuur en ging met zijn motor on deruit Hij gleed overeen afstand van vijftien meter tegen drie ge parkeerd staande auto's en liep by de val een vleeswond aan zijn -.-been op. Hij is met een ambulance overge bracht naar het Westeindezieken- huis in Den Haag. Schiedam Een ondergrondse papiercontainer op het Bachplein js gisteravond laat in brand gevlo gen. De gealarmeerde brandweer zette daarop de container vol met water. De brand is vermoedelijk aange stoken. Door Ben van Haren Vlaardlngen/Schledam Hoeveel gezinnen getroffen worden door de capaciteitsproblemen bij Kraamzorg Delfland is onduide lijk. De particuliere zorgorganisa tie NTN Thuiszorg, die wordt overladen met vragen om hulp, kan het gat niet vullen, „Wij wa ren zelf al tot september vol ge pland," vertelt een woordvoerster. Directrice Filia Kramp van Delf land schreef onlangs aan haar cli ënten, dat haar organisatie tot in september niet kan voldoen aan de aangevraagde kraamzorg. Zij heeft geen cijfers paraat over het aantal gezinnen dat haar zorgor ganisatie moet teleurstellen en over de hoeveelheid uren die ge schrapt zijn. Kramp verwacht ech ter dat het probleem minder groot is dan ze in haar brief aan de ge troffenen heeft gesuggereerd. „We bekijken thans dagelijks hoe we de beschikbare verzorgenden kunnen verdelen. Met andere or ganisaties staan we in voortdu rend contact om eventueel van hun diensten gebruik te maken. Het is om geen valse verwachtin gen te wekken, dat we de periode waarin we denken met problemen te kampen in de brief ruim heb ben gesteld" Directeur C.A. C.M. Oomen van de regionale zorgverzekeraar DSW zegt met de rug tegen de muur te staan door de heersende wetgeving. Hij heeft zijn clienten geschreven: „De huidige wet- en regelgeving verbiedt ons om kraamzorg buiten de erkende kraamcentra te financieren. Eventueel door cliënten zelf geor ganiseerde zorg mag vanwege de- ffififi)üi&--iEy»tregelen niet ons worden betaald." DSW schrijft de hulpvragènde verzekerden die wettelijke beper kingen overigens zelf onaccepta bel te vinden en by het ministerie van Volksgezondheid de 'op dit iAint onlogische wetgeving'aan de orde te stellen. 4 „Zodat wij in het vervolg op zijn minst een financiële oplossing kunnen bieden als rich onver hoopt opnieuw een dergelijke si tuatie voordoet," aldus de DSW- directeur. In een toelichting zegt Oomen: „Die regionale kraamcentra heb ben een monopolie gekregen en als dan blijkt, dat ze niet aan de. zorgvraag kunnen voldoen, lijkt het my logisch dat wij en verze kerden de vrijheid krijgen om zelf een en ander te regelen. Via onze koepelorganisatie zullen we daar in Den Haag ook op aandringen." Ziekenfondsverzekerden zijn op Kraamzorg Delfland aangewezen, maar ook veel particulier verze kerden maken er- gebruik wan. Adjunct-directeur J. Vermeden van het m Brabant gevestigde CZ Zorgverzekeringen, dat zow^j zie kenfonds- als particulier verze kerden als klant heeft, zegt dat in negen van de tien gevalle^ de kraamhulp van een van de regio nale kraamcentra komt. In de omgeving van Rotterdam werkt NTN Thuiszorg als kraam hulpcentrum voor particulieren. Het is een onderdeel van een lan delijke organisatie, die naast de voor ziekenfondsverzekerden aangewezen regionale centra ac tief is. Zij wordt ingeschakeld door verzekeringsmaatschappij en of rechtstreeks door particulier verzekerden. Thuiszorg kan het gat dat door de capaciteitsproble men bij Delfland valt echter niet vullen. „We moeten dagelijks mensen te leurstellen," zegt een woordvoer ster. „"Wy "krijgen de laatstctijd ruimte hebben voor het verlenen van kraamhulp, maar we houden ons aan onze planning en die zit vol tot en met september. Het is momenteel ook vrij druk met ge boortes." De Grote Kerk stroomde gisteravond vol bij de start van de Internationale Orgelweek Vlaardingen. Het was ook niet de eerste de beste, die voor het openingsconcert van het tweejaarlijkse evenenrent achter hot Van Peteg- hemorgel had plaats genomen. De Parijse organist Jean Boyer mag zich onder de kenners In ecu grote popula riteit verheugen en het aangekondigde programma wekte alleen maar meer nleuwsgerigheid. Er was 'een dia loog tussen Instrumenten koor' beloofd en die kwam er gisteravond ook helemaal uit Samen met de, uit hei Belgische Sint-Nlklaas naar Vlaardingen gekomen, Schola Cantorum werd de 'Mes voerd. De Internationale Orgelweek duurt nog tot en met zaterdag. Foto's Roei Dijkstra Schledam/VIaardingen De over last en schade door de overvloedi ge regen van de afgelopen nacht is in deze regio beperkt gebleven. Bij de politie kwamen uit Schie dam vyf meldingen van water overlast binnen. In Vlaardingen bleef het helemaal stil, aldus de politie. Toch wil ook hier nogal wat regen. Het noopte de RET er zelfs toe om voor de buslijnen 56 en 57 een al ternatieve route te bedenken. Een grote plas water had namelijk de Olmendreef ill Holy onbegaan baar gemaakt. In de loop van de ochtend konden de bussen weer. hun normale traject afleggen. Op de A4 noord-zuid, bij de Bene- luxtunnel ter hoogte van Vlaar dingen, raakte een 30-jarige Rot terdamse automobilist in een plas in een slip en verloor de macht r het stuur. Hij knalde tegen de vangrail, maar bleef zelf onge deerd. In Schiedam concentreer de de wateroverlast zich rond de Rotterdamsedijk. Omstreeks half drie vannacht kwam al de eerste melding binnen bij de politie en brandweer. Vanaf het balkon stroomde aan de Boerhaavelaan regenwater een woning binnein Om circa vijf uur werd waterover last gemeld bij twee woningen aan de Rotterdamsedijk en eeafte aan het Plein Eendragt. Rond die tyd stroomde in de Föhrehjieit- straat het riool over én weer wat later liep hier water vanaf het bal kon in een daar beneden gelegen woning. Omdat dé overlast.hier beperkt bleef konden de brand weerkorpsen met al het beschik bare materiaal en personeel afrei zen naar het veel herige betrof fen Rotterdam om daar assisten- Door John Bun te Schiedam André Hazes is dit jaar de grote publiekstrekker op de Schiedamse Brandersfeesten. Van zijn optreden op zondag 26 September op het Stadserf wor den opnamen gemaald voor het RTL 4-programma 'Het Staatslot op locatie', dat net als in voor gaande jaren weer van de party is pp de Brandersfeesten. Aanvankelijk leek het erop, dat het door Chiel van Praag gepre senteerde programma dit jaar aan Schiedam voorbij zou gaan. De or ganisatie was in gesprek met an dere gegadigden, maar kwam uit eindelijk toch weer tot een ak koord met het productiebedrijf van 'Het Staatslot op locatie'. „We zijn heel erg blij dat het is gelukt en er opnieuw televisie-opnamen van Schiedam en van de Bran dersfeesten te zien zullen zijn," aldus Cees Schipper namens de organisatie. Met de komst van Hazes houden de Brandersfeesten een traditie in ere. Elk jaar namelijk betreden op de afsluitende zondag artiesten van naam het Schiedamse podi um. Zo traden vorig jaar onder an deren Total Touch en Gordon op. Dat was toen het eerste grote pu blieksevenement op het Stadserf. Hazes is eind september druk bezig met een promotietour en is die zondag ook in de buurt van Schiedam, We moeten nog een slag om de arm houden, maar hij wil graag komen," aldus Schip per. Naast Hazes zullen nog diver se andere artiesten optreden. De namen daarvan zijn nog niet be kend. Pasar Asia De Brandersfeesten moeten het dit jaar zonder het grote water spektakel en de traditionele ver lichte gondelvaart stellen. Er wa ren onvoldoende mensen om dit evenement op poten te zetten. De organisatie heeft daarvoor in de plaats echter enkele nieuwe on derdelen aan het programma toe gevoegd. Zo is er nu op zaterdag en zondag op de hoek van de Broersvest en de Rotterdamse dijk een gratis toegankelijke openlucht-Pasar Malam, Pasar Asia genaamd. De Brandersfees- 26 septem ber op het Schiedamse Stadserf Van dat op treden wor den ooktele- visieopna men ge maakt. Archief foto Rob verhorst ten waren vorig jaar goed voor 325.000 bezoekers en namen daar mee de zeventiende plek in in de Nederlandse Evenementen Ton 100. Het was toen voor de eerste maal dat het feest was ingekort tot vijf dagen. Ook by de zestiende editie zal dit weer het geval zijn. De Brandersfeesten beginnen op woensdag 22 september. Dan gaat op de Broersvest de kermis van start en wordt met een taptoe op het Stadserf üoot burgemeester Scheeres het officiële startsein gegeven. De volgende dag is tra ditioneel de dag van de plaatselij ke middenstand, die met tal van aanbiedingen de 'Dwaze Bran- dersdonderdag' opluistert. Op de vrijdag wordt tijdens de week markt weer een standwerkerscon cours gehouden en 's avonds is het Theater ald Schie, net als vo rig jaar, weer gevuld met blues- muziekliefhebbers voorde Heine- ken Mus'C Night. Sparta-selectie Op zaterdag 25 september barsten de Brandersfeesten pas goed los. Op het Stadserf staat de sport cen traal en bij de invulling van dat programma, en dan met name het voetbalgedeelte, werkt de organi satie nauw samen met 'buurt-ere- divïsionist' Sparta. Zo wordt er een regionaal jeugdvoetbaltoer- nooi {voor 10 -tot 12-jarigen) ge houden en verzorgt de selectie van het eerste elftal een presenta tie. Na het succes van vorig jaar krijgt de Open Schiedamse 'Fun2Be- Fit'-competitie een vervolg en zijn er diverse sportdemonstraties. De betaal-televisiezender Canal is met een groot videoscherm aan wezig. Andere programma-onderdelen op de zaterdag zijn de Pasar Asia, een autogala, een kunstmanifes tatie, een podium met live-mu- ziek gepresenteerd door Stadsra dio Rotterdam en een talentenga la. Als voorzitter van de jury is Jacques d'Ancona vastgelegd. Ter verhoging van de feestvreugde houdt de Benetuxlijn een open dag en is het bij de Vlaardinger- dijk mogelijk een kijkje in de tun nelbuizen te nemen, 's Avonds zijn er als altijd optredens in di verse cafés in de Schiedamse bin nenstad. De zondag is traditioneel de dag van de markt. Op de Broersvest staan vanaf de Koemarkt honder den kramen. Het Stadserf is 's middags in bezit van Chiel van Praag met zijn spelprogramma 'Het Staatslot op locatie', waarbij diverse artiesten hun opwachting zullen maken. Voorts is er een wielerronde en loopt de Pasar Asia nug door. De Brandersfeesten worden zoals altijd afgesloten met een groot vuurwerk vanaf het dak van het Stadskantoor. In eenzonnige stemming. Neem dcarom nu een supervoordelig zomerabonnement (3 maanden voor ƒ95,-) en ontvang ©en schitterend Erasmusbrug badlaken cadeaul Vul snel de bon In! -:;.;piaatsrtS postcode: I Telefoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1