8 Barmasai tast imago atletiek verder aan li: Hedi Poot staat voor maand van de waarheid Louis; de Koning van Pernis Halfweg ondanks nederlaag koploper Vlaardingse wil zich op WK roeien plaatsen voor Olympische Spelen Moerenhout kiest voor TVM Alleen Atkinson squashtopper Volleyballers blijven winnen 'Aangever' Brinkman haalt juichend z'n gelijk -oer ia Boog buigt voor Staal Wereldkampioen korfbSË geeft clinic in Vlaardinglri Cricketderby op zaterdag GTB als beste tweede door naar halve finale Rotterdams Dagblad Vrijdag 13 augustus 1999 "Rptterdam Wielrenner Koos .-Moerenhout heeft gekozen: hij ^verhuist naar Farm Fiites/TVM. Ui} gaf aart de ploeg van Cees Priem de voorkeur boven Banesto en US Postal, de ploeg van Tour- .winnaar Lanee Armstrong waar mee hij ook in gesprek is geweest. j-De 25-jarige Moerenhout kwam ,tot en met dit jaar uit voor Rabo- •bank, Hij kon bijtekenen, maar "was teleurgesteld over de nieuwe aanbieding en besloot zijn heil el ders te zoeken. De Rabobank-ploeg nam de jonge fjabner afgelopen maand niet mee ^aar de Tour de France, maar hij jgtóat wel op de nominatie voor de Toonde van Spanje {start 4 septem- jbgr). In zijn debuut-Tour van vo- r&g jaar eindigde Moerenhout 44e. v, In de vierde etappe van de Kon- rffóvan Galicië slaagden de ren ners van TVM er niet in een rol .van betekenis te spelen. Jeroen Blijlevens moest drie kilometer voor de streep lossen uit een grote „groep, waarvan de Duitser Marcel Wüst na 199 km de snelste was in jde eindsprint. De Italiaan Paolo 'Bettini blijft leider in het klasse ment, op tien seconden gevolgd door de Spanjaard Heras. - ^osch Vanessa Atkinson JygS ook in de derde groepswed strijd voor het toernooi om de we- .$pbeker in Den Bosch de enige "van het Nederlandse squashteam, j$e baar wedstrijd won. Het was, „evenmin als eerder tegen Egypte en Canada, voldoende voor de 'winst. Tegen Zuid-Afrika werd ^het opnieuw 1-2. 'Nederland had nog een kleine 'kans zich bij de beste acht te 'plaatsen. Dan moest wel met ^maximale cijfers van Zuid-Afrika J worden gewonnen. Dié hoop ver vloog direct al toen Lucas Buit niet opgewassen bleek tegen f Glenn Whittaker; 9-7 6-9 1-9 7-9. Ook Tommy Berden leed op nieuw een nederlaag. Hjj schoot tekort tegen Adrian Hansen: 840 2-9 9-5 2-9. Vanessa Atkinson red de zoals gebruikelijk de-"eer. De Haagse gunde Angelique Ciifton- Parks geen game: 9-3 9-6 9-6. ?■.-*« r mi Ta mora—De volleyballers hebben hun oefenstage in Australië afge sloten met een 3-0 overwinning op Australië. De ploeg van bonds coach Gerbrands won alle drie de oefenduels van de Australiërs. Setstanden van de laatste ont- moeting waren 25-16 25-19 25-16. In Tamora, een plaats 300 km ten 4 westen van Canberra, verving La- tuhihm Blangé en stond Mike van ~de Goor in het veld voor Sander 'Olsthoom. Door Hans Schelling Apeldoorn - Estron/Kalfweg uit Spijkenisse blijft ondanks de 4-2 nederlaag bij De Manege koplo per in de eredivisie tennis. Het verlies was niet echt een verras sing. De kapitaalkrachtige Apel- doornse formatie behoort jaarlijks tot de kampioenskandidaten. De Apeldoorners hebben dit sei zoen met Kim Clusters een gewel dige troefkaart in handen. De dochter van de voormalige Belgi sche voetbalinternational Lei Clijsters maakte deze zomer in druk door op Wimbledon de vier de ronde te bereiken. Voor de 16- jarige Clijsters is de Nederlandse eredivisie goed betaald vakantie werk. De scholiere moet binnen kort nog een aantal tentamens in halen. Volgende week mist zij daardoor twee competitieduels. De Rotterdamse Maaike Kout- staal heeft dan de moeilijke taak haar te evenaren. Kim Clijsters demonstreerde haar klasse tegen Lubomira Bacheva, die na drie kwartier al weer onder de douche stond. De Bulgaarse kopvrouw van de Spijkenisser Lubomira Ba cheva: koude douche. Archieffoto Cor Vos formatie slaagde er zelfs niet m ook maar één game in de wacht te slepen: 6-0 6-0. Eva Bes leed tegen de Italiaanse Flora Perfetti haar eerste compe- titienederlaag. De Spaanse num mer 165 van de wereld startte sterk, maar Bes kon die vorm niet vasthouden. Ook Fernon Wibier bleef met lege handen. De 28-jari- ge Amsterdammer moest buigen voor Marlijn Bok. die vanavond (19.30 uur) op het kunstgras van TC Zevensprong een demonstra tiewedstrijd speelt tegen Raemon Sluiter. Kopman Sluiter behield zijn on geslagen status. De 2!-jarige Rot terdammer bevestigde zijn goede vorm tegen de hoger op de we reldranglijst genoteerde Jan-Fro- de Andersen. Sluiter gaf set twee onnodig uit handen, maar de in- doorkampioen van '98 stelde in de beslissende set orde op zaken te gen de Noorse Davis Cup-speler. Lubomira Bacheva en Debby Haak waren in het vrouwendub- bel dicht bij de winst, maar het duo gaf in de derde set een 4-2 voorsprong uit handen. Raemon Sluiter en Ralph Kok bleken tn het mannendubbel veel beter in gespeeld dan de Apeldoomse combinatie. „Je weet datje tegen De Manege tegen een nederlaag kan oplo pen," oordeelde Halfweg-eoach Rob Mentink, „Zij hebben op pa pier de sterkste ploeg van de ere divisie. Deze nederlaag heeft geen gevolgen voor ons zelfver trouwen. De scherpte blijft." TRG De Manepe-Estron/Halfwep4-2. Kim Clusters-Lubonwa Bacheva 6-Ö. 6-0. Hora Perfetti-Eva Bes 3-6,6-2,6-2; Jan Frode An- dersen-Raemon Sluiter 3-6.7-5.3-6, Marton Bok-Fernon Wibier 6-3. 6-2, Clijsters/Per- fetti-Bacheva/Haak '~8,64), 6-4; Andersen/ Bok-SIuiter/Kok 4-6,6-7 Overige uitslagen: Amstelpark-Hoom 4-2, Doetmehem-Groenekan 5-1. Popeye Gold Star-Topspmners 2-4 Zurich Cocaïne, anabolen en handjeklap. Een week voor het begin van de wereldkampioenschappen in Sevilla staat de in ternationale atletiek volop in de aandacht. Niet fraaie records domineren het nieuws, maar doping- en andere schandalen. De Keniaan Bernard Barmasai voegde woensdagavond in Zü- rich een nieuw donker hoofdstuk toe. Barmasai won in de Golden Lea gue-ontmoeting de 3000 meter steeple chase. Hij bleef daarmee in de race voor de jackpot van één miljoen gulden- De internationale atletiekfederatie IAAF keert deze bonus aan het einde van het sei zoen uit aan atleten die hun on derdeel in alle GL-wedstrijden winnen. Maar Barmasai gaf na af loop ronduit toe dat zijn zege niet zo 'natuurlijk' was. Hu had het op een akkodrdje gegooid met de nummer twee, Christopher Kos- kei. De IAAF kondigde een onderzoek naar de gang van zaken aan. „De regels van fair play zijn in het ge ding," aldus een woordvoerder. Wereldrecordhouder Barmasai ging hard van start, maar verloor een paar ronden voor het einde terrein. Landgenoot Koskei na derde hem met rasse schreden. Barmasai bleef hem in de eind sprint nipt voor. Maar niet voor niets. Barmasai: „Toen hij wilde passeren, zei ik: 'Laat mij de ze ge'. Daarom hield hy in. Hij zou hebben gewonnen, maar omdat hy een vriend is en we samen moeten leven... De jackpot is voor mij en mijn vrienden." De IAAF kan de bekentenis van Barmasai slecht gebruiken. De at- Ietiekwereld ligt toch al onder vuur door dopingaffaires. Zo werd onlangs bekend dat oud-olym pisch kampioen Linford Christie was betrapt op gebruik van nand- rolon, een anabole steroïde. Het geval-Christie staat niet op zich zelf, maar valt samen met een se rie opzienbarende dopinggeval- lem de Amerikaanse sprinter Dennis Mitchell (abnormaal hoge hoeveelheid testosteron), de Brit se sprinter Doug Walker (nandro- lon) en de Cubaanse hoogspringer Javier Sotomayor (cocaïne). Allen ontkenden. Mitchell, die beweer de dat vrijpartijen en biertjes de oorzaak waren van zyn positieve test, werd geschorst, de zaak-So- tomayor loopt nog. Walker ging opmerkelijk genoeg vrijuit. Door Hans van Houdt Rotterdam—Louis de Koning wist het zelf ook niet meer. De laatste tijd had hij weinig getraind en slechts een paar koersen gereden omdat de fietsenzaak, thuis in Zwartewaal, veel tyd opslokte. Het weerhield hem er gisteravond niet van zyn vierde seizoenszege te behalen. In Pemis versloeg hij Ton Slippens, met wie hij een groot gedeelte van de koers voor op had gereden. Bijna liet het duo zich in de laat ste kilometer nog verrassen door Jan Goedendorp. De leiders had den in de finale slechts oog voor elkaar, zodat de opmars van de renner uit Oudenhoorn pas heel 'laai werd opgemerkt. Net op tijd 'hees' Louis de Koning zich op gang. Als eerste kwam hij uit de laatste bocht, met Süppens aan het wiel en Goedendorp op luttele meters. Die volgorde bleef tot op de streep gehandhaafd, Pemis werd derhalve opnieuw een prooi van de Giant-renners. De broers Edward en Arthur Fa- renhout zijn, met Louis de Ko ning, een maatje te sterk voor de rest van het veld, tenzij de 'bende uit het Westland' (Zuïjderwijk, Van der Tang) aan de start staat. In Pemis ontbrak dat duo. Boven dien ondervonden de Gigantjes onverwachte steun van ploeg maat Mark ter Schure, zodat het geen verbazing wekte dat de over winning naar één van hen ging. Om beurten hadden de Faren- houtjes het al eens geprobeerd toen De Koning en SIippens<geen familie van baanrenner Robbert) er vandoor gingen. Binnen de kortste keren had het tweetal zo'n grote voorsprong opgebouwd op het lamgelegde peloton, dat het wachten was op de eindsprint. Onbedreigd konden de twee kop lopers aan de slotronde beginnen. Waarin Jan Goedendorp liet zien, dat aanhouden op z'n tijd best lo nend kan zijn. Al gaf de knokker uit Oudenhoorn grif toe een ande re optie te hebben nagestreefd. „Ik zat meer achterom te kijken of ik mijn derde plaats kon vasthou den dan dat ik op die twee koplo pers lette. Die waren volgens mij buiten schot. Maar ineens zag ik ze vlak voor me. Ze stonden haast stil. Pas op het laatste moment kreeg Louis me in de gaten. Ik zag hem schrikken en direct het tem- kon ik die .paar meter -niet .meer goedmaken. Al met al mag ik niet ontevreden zijn. Het is al weer een paar weken geleden dat ik op het podium stond." Daarop mocht Louis de Koning de hoogste tree innemen. Content met zyn zege uiteraard, maar on zeker over wat de toekomst hem zal brengen. Ook hij moet op zoek naar een andere ploeg. Maar waar de broers Farenhout er al zeker van zijn by de Van Vliet-ploeg te recht te kunnen, daar weet De Ko ning nog niet voor wie liij volgend jaar rijdt. „Het zal de club (Bar- rhopoort, red.) wel worden," ver moedde hij. Bernard Bar masai 'neemt' de waterbak In Zürlch. De Ke niaan wordt gevolgd door zijn landge noot Chris topher Kos kei, met wie hij het in de slotfase op een akkoord je gooide. FotoEPA Betaald voetbal Vandaag Eredivisie: FC Den Bosch-Feyenoord <20 00 u Eerste divisie: Helmond Sport-FC Groningen (20 00 a l Zaterdag Eerste divisie: Haariem-FC Volendam, Go Ahead Eagles-Excelstor, RBC-Emmen, Veendam-Telstar, VW-Dordrecht '90 (alle 19 00 u Eredivisie: Cambuur Leeuwarden-Vitesse, Fortuna Sittard-AZ, De Graafschap-Rtxla JC. PSV-MW(aUe 19.30 u Zondag Eredivisie: FC Utrecht-NEC (14 30 uRKC Waalwyk-FC Twente <14.30 uAjax-SC Heerenveen (18 00 u Maandag Eerste divisie: Emdhoven-Heracles, FC Zwolle-NAC, ADO Den Haag-TÜP Oss (alle20 00 u Sportagenda Zaterdag Honkbal: Neptunus-HCAW. Abraham van Stolkweg <19 30uf Wielrennen: Ronde van Nieuw Lekkerknd, Venuslaan (vr/J3 30jI, anvOOkjn, 1615u) Zondag Cricket: VOC-Exceisior'20, Overschiese Kleiweg U-Ü0 u"jr Honkbal: Sparta/Feyenoord-Twins, Edo Bergsmaweg (14 00 Tennis: Finales IJsselmonde. Phocmx en Zevensprong (10 00 it) Amstelveen Met zijn armen in de lucht rende Jac ques Brinkman naar de middenlijn. Bram Lomans had zijn derde strafcomer verzilverd en daarmee was de 4-2 overwinning op Duitsland een feit. Bovendien is Oranje nu al verzekerd van de finale in het vierlan- dentoemooi, dat in Amstelveen wordt gehouden, De recordintemational (305 caps) vierde een persoon lijke feestje. Bondscoach Maurits Hendriks had^jj- tinier Brinkman vorige week laten weten dat Tycho van Meer de eerste aangever is bij strafeomerri^jj metingen was gebleken dat de HGC'er de bal tweg- tiende seconde sneller aangeeft dan Brinkman "die de mededeling voor kennisgeving aannam. '$tüh beurt komt nog wel,' moet de 32-jarige vechtjas heb ben gedacht. Woensdag tegen Spanje moest hy zijn vroegere taak nog overlaten aan Van Meer. Erg succesvol bleek de strafcomer in die wedstrijd niet Gisteren tegen Duitsland haalde de speler van SCHC zijn gram. Van Meer was net gewisseld toen Oranje zijn eerste straf comer kreeg. Brinkman meldde zich aan de achter lijn en Nederland maakte gelijk (1-1). Wouter van Pelt stopte de bal perfect, Bram Lomans rondde af. Voor Brinkman was het vervolgens een uitgemaakte zaak dat hij ook de volgende comers zou aangeven, Hendriks sprak hem niet tegen. En Brinkman haal de zijn gelijk. In de slotfase was het nog drie keer raak. Conclusies verbond de keuzeheer van Oranje er niet aan. '„Tycho en Jacques trainen allebei op de corner. Het is belangrijk om tvyec.topaangevers te hebben. Het draait natuurlijk niet alleen om de snel heid, maar vooral oök^'öVaCétffétëSSë': Dié was in deze wedstrijd goed." De strafcomers hielden Nederland gisteravond in het zadel. In een Oranje zelfs blij zijn met 1-1. Pasnadat Duitsland in de twee de helft via Sascha Reinelt opnieuw de leiding had genomen, leek de formatie van Hendriks wakker ge schud. „Het was moeilijk om vast te stellen waarom we zo slecht begonnen," zei Hendriks. Volgens Brinkman lag het aan de instelling. „We speelden met de rem op. De flair ontbrak. Iedereen voelde dat ook zo. In de tweede helft hebben we de schroom van ons afgeworpen." Nedertarri-Duitsland 4-2(1-1). 20 Michel (sc) 0-132. Lomans (sc) 3-1,48, ReineK 1-2,58. De Nooyer (sc) 2-2,62. Lomans (sc) 3-2,65 Lomans (sc) 4-2. Scheidsrechters Ansan(Pak) en Graham (Wal). Toeschouwers: 2300. Opstelling Nederland: Jansen, Van der Weide, Delmee, Lomans, Van Pelt; Veen, Brinkman, De Nooijer, Van Meer, Buma, Van Wijk Vliegende wissels: Van Heeswyk, Van Esseveldt Andere uitslag: Spanje-Pakistan 6-312-3). Stand: 1, Nederland 2-6,2. Spanje 2-3.3. Duitsland 2-1,4. Pakistan 2-1. irrayri abt 't-T Rotterdam Schaker Jaap Staal dreigt Ben Boog alsnog de loef af te steken. Staal versloeg de koplo per in het open zomertoemooi van Charlois/Europoort. Boog was in drukwekkend gestart met zeven punten uit zeven partijen, maar hij heeft er nu 8 uit 9 en is uitge speeld. Achtervolger Staal heeft 5 uit 6; als hij uit de resterende drie duels minimaal 2 punten scoort is hij toeraooiwinnaar, omdat bij ge- lyke stand het resultaat van de onderlinge confrontatie telt. In het open kampioenschap van Vlaardingen heeft Cor de Zwart nog wel de leiding met 13 uit 15, maar John van Baarle is met 11 uit 12 favoriet voor de titel, omdat hier het hoogste percentage geldt. In Vlaardingen zyn nog twee speelavonden. Sportagenda Tips voor deze rubriek kunt u doorgeven aan de sportredactie van deze krant, post bus373,3100AJSchi edam. De sportredac tie Is overdag telefonisch bereikbaar on der 010-2732700 (fax: 010-1265227)en inde avonduren onder 010-4004310. VRIJDAG 13AUGUSTCS SOFTBAL: 19 00 Blue H -Schiedam (m) VOETBAL: Sparta 2-Deltasport (toernooi Nieuwenhoom) ZATERDAG14 AUGUSTUS CRICKET: 1100 EKcelsior'20-Hennes DVS, HONKBAL; 17.00 Holy-Bul]fighWrs KORFBAL: 12.50 Clinic van Nederlands team 'oq KV Vlaardingen (voor KV Vlaar dingen, Spint en Oranje Nassau) SOFTBAL: 17 00 Schiedam-OG(v) VOETBAL. Oefenduels: 14.30 Heerjans- dam-DeitasporU4 30 TSB-Bo'Jek, 14 30 Hoekse Bovs-Vuren, 1400 DRGS-Bos- zoom. 14.30 Zinkwegse Boys-HBSS, 14 30 MW27-DVCT32,14 OOGTB-Hermandad ZONDAG 15 AUGUSTUS CRICKET: 1100 VOC-Excelsior'20. 1100 Hermes DVS-HCC. HONKBAL:1 4 30 Holy-FemksTwt^. VOETBAL. Oefenduels: HOC SWSMC- HOV, 14.00 IFC-RKWTK, 14 00 Alexan- dna'66-Hermes DVS. 14.00 VFC-Hüligers- berg, 14.00 Fortuna-Fuü Speed, VDL-Over- maas. DoorMikos Gouka Vlaardingen De Olympische Spelen van Sydney. Over ruim een jaar beginnen ze, maar de Vlaardingse Hedi Poot is er al da gelijks mee bezig. De 23-jarige roeister wil zich deze maand plaatsen voor het grootste sport evenement ter wereld. In de lichte dames dubbeltwee, samen met gelouterde Laurien Vermulst, be reidt de blondine zich voor op het wereldkampioenschap in Saint Catherines in Canada, van 22 tot en met 29 augustus. Op dat WK moet het duo bij de eerste acht eindigen om door het Nederlands Olympisch Comitévoorgedragen te worden voor Sydney 2000. De kans dat het tweetal daarin slaagt is reëel. „De wereldkampioenen in onze categorie zijn de Amerikaansen. Die hebben het hele jaar nog niet in Europa geroeid en daarom we ten we niet hoe ze er voor staan. Daarnaast zijn de Roemeensen heel erg sterk. Zij zijn de olympi sche titelhouders en roeien nog steeds met hetzelfde duo. Daar achter komen de Duitsers. Lau rien Vermulst en ik behoren tot een groep van ongeveer acht lan den die aan elkaar gewaagd zijn," aldus de studente Geofysica. Limiet Of Poot wanneer ze met haar part ner bij de eerste acht eindigt ook daadwerkelijk afreist naar Au stralië hangt nog af van de roei- bond. De limiet is dan weliswaar gehaald, maar de samenstelling van de boot kan nog veranderen. .Als we ons met de hakken over de sloot kwalificeren, kan de bond besluiten een andere combinatie te zoeken om meer kans op succes Hedi Poot probeert met Laurien Vermulst in de lichte dames dub beltwee bij de eerste achtte roeien op het WK In Canada. Als het tweetal daarin slaagt, kwalificeert de boot zich voor de Olympi sche Spelen. Foto Roel Dijkstra te hebben. Ongeveer een jaar ge leden hebben we in Spanje met vier dames getest wat de beste combinatie was. Ellen Meliessie, Miijam ter Beek, Laurien Ver mulst en ik hebben alle combina ties geprobeerd. Ik behoorde steeds tot de snelsten." „Eerst heb ik een tijd met Mirjam ter Beek geroeid maar uiteinde lijk bleek het met Laurien (al eer- der deelneemster aan de Spelen van Barcelona 1992 en Atlanta 1996, red) het best te klikken. En het gaat nog steeds goed. We wer den in Luzem in een wereldbe kerwedstrijd zesde en er zit nog steeds vooruitgang in. Laurien is 39 en heeft het allemaal al meege maakt. Aan haar ervaring heb ik een grote steun. Vroeger maakte ik me druk of mijn partner wel in orde was maar met Laurien niet meer." Mocht de droom voor plaatsing uiteenspatten en de plaats bij de eerste acht niet haalbaar blijken, is er nog geen man over boord. „Ook daarna komt er nog een plaatsingswedstrijd waar Laurien en ik ons kunnen kwalificeren. Daar gaan we echter niet vanuit. We treinen keihard en rekenen erop dat het goed komt. Omdat we allebei werken, trainen we om ze ven uur 's ochtends en om zeven uur 's avonds. Een hele belasting, als ik thuiskom en ik heb gegeten, val jk vaak meteen in slaap Ge lukkig werken ze op mijn werk mee. Ik probeer bij de vakgroep in Delft te promoveren. Ik werk daar als assistent in opleiding. De Olympische Spelen zijn echt een droom. Normaal kijk ik niet zover vooruit maar nu ben ik er toch wel regelmatig mee bezig. Daarom is het zo belangrijk dat we ons nu kwalificeren. Dan kunnen we ons in alle rust voorbereiden." Voor Poot ging studeren, werd ze al besmet met het roeivirus. Haar zus beoefende de sport en stak Hedi aan. „In het begin werd ik al tijd laatste, maar omdat ik er lol in had, ben ik doorgegaan." Veel vergoeding staat er met tegen over maar dat mag bij de Vlaar dingse de pret niet drukken. „We krijgen een onkostenvergoeding en houden er niks aan over. Dat geeft ook niet. Ik doe het echt voor de sport. Ik wil ook niet naar de Olympische Spelen voor be kendheid maar voor het toernooi zelf." Techniek Roeien is veel meer dan alleen een krachtsport, vindt Poot. „Er komt heel veel techniek bij kij ken. Zet ongeoefende roeiers in een boot en ze slaan om. Daar naast is kracht en uithoudings vermogen heel erg belangrijk. We moeten twee kilometer roeien. Je weet dat je zeven minuten alles moet geven. Dat is ook geestelijk zwaar. Na zevenhonderd meter ben je al kapot, maar dan ben je nog niet eens op de helft. Daar moet je je op instellen. Met de concurrentie hebben we bijna geen contact. Het lykt me interes sant te weten hoe de concurren ten trainen, maar niemand geeft dat prijs, want dan Iaat je in je kaarten kyken." Voorzichtig waagt Poot zich aan een toekomstvoorspelling. ,Als we ons plaatsen, ga ik er ook voor een goede A finale te halen. Dat zou betekenen bij de eerste zes roeien. KV. verschil tussen num mer zes i brons? Hooguit een paar sec- -iden. Maar laten we ons eerst r\.ar eens zien te plaatsen. Dat is het eerste doel." Vlaardingen— HetNederlands korfbalteam reist mor gen met de gouden medailles om de nek, onlangs,ge wonnen op het WK in. Australië, af naar Vlaardingen om een training te verzorgen voor de plaatselijke korfballers. De wereldkampioen neemt op het veld van KV Vlaardingen de leden van die vereniging én van Spirit en Oranje Nassau onder handen. De selec ties van de Vlaardingse clubs spelen ook nog korte wedstrijden tegen Oranje. Tegen een uur's middags wordt het Nederlands team gehuldigd voor de pro longatie van de wereldtitel Aansluitend wordt er ge traind en gespeeld. Schiedam De weerberichten voor morgen beioven weinig goeds, maar toch gaan de cricketers van Ex- celsior'20 en Hermes DVS het gras op. De Schi^j- se derby kon afgelopen zondag niet uitgespeekrwor- den vanwege de regen. Daarom staat de cricketers een dubbel weekeinde te wachten. Nadat ExceJsi- or'20 thuis aantreedt tegen Hermes DVS staat"voör zondag de uitwedstrijd tegen VOC op het program ma. Hermes DVS speelt die dag thuis tegen HCC, Schiedam De halve finalisten van het Schiedams voetbalkampioenschap zyn bekend. Excelsior'20 neemt het op tegen PPSC en in de andere balveeind- strijd staan HBSS en GTB tegenover elkaar.GTB werd geen poulewinaar, maar kwalificeerde zich voor de halve finale door als beste tweede te eindigenrHet duel in poule 1 tussen Demos en WK dat dinsdag werd afgelast wordt niet meer gespeeld. De halve fi nales worden volgende week donderdag afgewerkt. Schiedams voetbalkampioenschap. Poule 1: Spalaad-WK 3-1 (1- 0). 1-0 Leo Boensma, 2-0 Marco Eshuis, 2-1 Stefan de Kok. 3-1 Jef frey Lems. Demos-EicelslorTO 3-3 (2-1). 0-1 Emile Smits,1-1 Peet Murolci, 2-1 Raul Sclwpptii, 2-2 Jalmy Euun<*n*, 3-2 reel Monster, 3-3 Dennis Vorstenbos Eindstand: 1. Excelsior'20 3-7 (11-3), 2. Spa) and 34 (6-101.3. Demos 2-2 (6-6), 4. WK 2-0 (1-5). Poule 2: SVDPW-PPSC1-2 (0-1). 0-1 Arjan van der Lee, 0-2 Edwin Ibnsimovic, 1-2 IwanTessel Eindstand: 1 PPSC 2-6 (3-1),2. Hennes DVS 2-3 (3-2),3 SVDFWM (2-5) Poule 3: Schiedamse Boys-HBSS 14(1-2). 1-0 Remco de Bruin, M Karl Snoek, 1-2 Gerben de Bruijti, 1-3 Michel van Zul 1-4 Aijan Ga ze. Eindstand: 1. HBSS 24(5-2),2. GTB 24 (3-2),3. Schiedamse Boys2- 0(2-6)

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 2