20 Sport Hermes DVS rekent af met stadgenoot Excelsior'20 m#ïkt achterstand op ranglijst na één dag weer goed 7 Wereldkampioenen korflbal maken indruk op Ylaardingers Softhalsters van Schiedam met voorsprong naar nacompetitie Vlaardingse honkballers vlammen twee keer Wie stopt Van Vliet/Weba renners in Maasland? Deltasport wint P&O-Cup Jurjen Engelsman zwemt naar goud, zilver en brons Marjolein Jongepier kan. geen potten breken op EK Excelsior M begint eerder Hoekwint eigen toernooi Rotterdams Dagblad Maandag 16 augustus I Door Richard van 't Zelfde Schiedam Hermes DVS kreeg zaterdag waar het vorige week zondag al heel lang naar op weg leek: de volle winst te gen stadgenoot Excelsior'20, Op eigen veld zagen de cric keters van Excelsior'20 geen kans het door Hermes DVS neer gezette totaal van 253 voor 6 voorbij te streven. Na elkaar dit seizoen vier maal ontmoet te hebben (twee wedstrijden verre genden), is de stand geëindigd in een gewonnen partij voor beide clubs. Door het ontbreken van de vaste bowlers van Excelsior'20 moest Marcel Schewe noodgewongen als bowler aan het werk tegen Hermes DVS. Hij deed het verrassend goed. Schewe pakte twee wic kets ïn elf overs en gooide ook nog eens twee maidens. Foto Peter Moikenbcer Excelsior'20 captain Eric Dulfer besloot, de toss gewonnen, zijn mannen als eerste het veld in te sturen. In de derby miste deThur- ledeclub maar liefst vijf basis krachten. Erik Gouka en Jacob Jan Esmeijer waren geblesseerd, Sebastiaan Gokke en Jorg Henne- ke moesten werken en Arjan Ruts was op vakantie. Wellicht dat het duel voor de thuisclub bij een voltallige selec tie beter uitgepakt had, want het verlies was een nipte. Excelsior'20 verloor met slechts 23 runs ver schil. Het ontbreken van bowlers Esmeijer, Henneke en Gokke le verde een battingfeest op voor Hermes DVS. Openers Lou Borra- ni (59) en Gavin McRae (41waren de eersten die demonstreerden weinig moeite te hebben met het bowlen van de gastheren. Borrani ramde acht keer de bal voor vier het veld uit De goed battende Lou Borrani moest uiteindelijk op bowlen van Marcel Schewe het veld verlaten. Schewe, normaliter wicketkeeper en bij wijze van noodoplossing als bowler ingeschakeld, liet zien het bowlen nog altijd niet verleerd te zijn. Korte tijd na Lou Borrani clean bowled te hebben, stuurde hij Renzo Borrani (2) voor LBW het veld af. International Nick Statham leek aardig op weg een century bij elkaar te slaan, maar werd by een totaal van 84 runs op bowlen van Marc Atkinson door Marcel Schewe gevangen, Sche we kon na de verloren pot terug kijken op goede cijfers. Hij pakte twee wickets, en kreeg in elf overs slechts 33 runs tegen. Schewe bowlde zelfs twee maidens. Jan Jasper Beyer was voor Hennes DVS met zijn 46 runs de laatste die de dubbele djfers haalde. Goede hoop Aan bat hielp Carl Schewe Excel sior'20 een eind op weg. Schewe wist, terwijl zijn collega batsmen in rap tempo de mat verlieten, be kwaam 70 runs bijelkaar te slaan. Toen hij op bowlen van Statham het veld moest verlaten, wisselde broer Marcel de wacht Met hem en Luuk van Troost op de mat was er aan Excelsior'20-zij- de nog goede hoop op een gewon nen pot. De twee batsman hebben al eerder bewezen goed totalen na te kunnen jagen. Om te winnen moesten de twee echter een ge middelde van zeven runs per over neerzetten, hetgeen risicovol bat ten inhield. Marcel Schewe (23) en Van Troost (58) brachten de in haalrace niet tot een goed einde. Excelsior'20 verloor de pot uitein delijk met 23 runs verschil Na zaterdag had Hennes DVS op de ranglijst een voorsprong van twee punten genomen op de stad genoot, maar na zondag was die marge weer uitgepoetst en staan de twee clubs toch weer gelijk. Ex celsior'20 won van VOC (met 33 runs verschil) terwijl Hermes DVS op eigen veld zjjn meerdere moest erkennen in HCC dat met vier wickets verschil won. In het duel tegen VOC bleek het door Excel siori20 neergezette to taal van 197 voor 7 voor de Rotter dammers onhaalbaar. Net als in het duel van zaterdag waren de gebroeders Schewe in vorm. Carl Schewe behaalde een totaal van 55 runs, terwijl gelegendheids- bowler Marcel Schewe maarliefst vier wickets pakte. Hermes DVS zette tegen HCC een totaal neer van 148 all out in 46 overs. Waar de Rarga batsmen een dag ervoor nog gevlamd had den, bleken zij een dag later niet bestand tegen het bowlen van Pringle en Rjjkens, die beiden drie wickets pakten. Door Nick van der Sluis - Het lukte de honk ballers van Holy vorige week te gen Braves niet te laten zien hoe tevreden ze waren met de con tractverlenging van hun coach Danny Rossom. De wedstrijd te gen de Gouwenaars werd verlo ren. Hetleek wel of de spelers hun kruit voor het afgelopen weekein de bewaard hadden, want met twee monsterzeges haalde Holy fors uit. Zaterdag werd de inhaalwedstrijd tegen Bullfighters met 14-0 ge wonnen, zondagmiddag haalde Holy nog feller uit tegen Feniks/ Twins en won toen met 24-8. Bei de zeges werden ook nog in zesen- halve innings beslecht. Het was toch al een goede week voor Rossoni, want de .strafeom- missie van de honkbalbond sepo neerde de strafzaak tegen de Vlaardingse coach naar aanlei ding van het incident in de wed strijd tegen het Dordtse The Hawks. Danny Rossoni werd toen na een conflict met de scheids rechter weggestuurd, maar hij deed, in een verweerschrift, zijn beklag over de gang van zaken en de onrechtvaardige behandeling. En omdatook de aanklacht van de scheidsrechter niet overtuigend overkwam, zag de strafcommissie geen reden tot schorsen over te gaan. Een tevreden Rossoni kon dus zondagmiddag een degelijke ba lans opmaken. „We hebben in twee wedstrijden niet minder dan 37 honkslagen geslagen en maar twee veldfouten gemaakt. Een uitstekende voorbereiding op de komende duels tegen Zwijn- drecht, waarin we voor de laatste kans gaan om nog een bedreiging te vormen voor de koploper." De opdracht van de Holy-coach was in beide wedstrijden duide lijk en helder. „Maak zoveel mo gelijk contact op het gooien van de pitchers, ga ivoor de honksla gen. Die opdracht hebben mijn spelers goed uitgevoerd." Rosso ni, die in de eerste wedstrijd op de heuvel stond, was ook als pitcher in topvorm en had voor zyn win nende wedstrijd tegen Bullfigh ters maar 69 ballen, waaronder 50 slagballen, nodig om de ploeg uit Cuyk in bedwang te houden. Gistermiddag startte Michael Janson als openingspjteher, „om dat," zoals Rossoni na afloop toe lichtte, „ik hem ook de nodige er varing op de heuvel wil laten op doen." Janson hield vier innings stand, maar moest toch de nodige tegenpunten van de Brabantse slagploeg incasseren. Stefan Droog maakte vervolgens de wed strijd af en gaf Feniks nog nauwe lijks rujmte om enigszins te impo neren. In de zondagse wedstnjd ontbrak overigens eerste honk- man Steve Naarden, die licht ge blesseerd afhaakte. Danny Rosso ni verving hem op het eerste honk en uitgerekend de coach was ver antwoordelijk voor de enige veld- fout van zijn ploeg. Zaterdag Holy ,...62 3 012 X=14 Bullfighters.006 QQ0 0= 0 Werpcijfers Holy: Danny Rossoni 4-0-3-1. Bullfighters: (2 pitchers) 2-1-14-4 Zondag Holy-.-..»..155 1111 x=Z4 Feoiks/Twim~030 302 0= 8 Werpcijfers Holy: Michael Janson (4 inn +-1) 2-4-4-0 Stefan Droog (3 inn.) 5-2-6- l.Feniks/Twias: 2-3-23-7 Door Fred Louter Vlaardingen„Fantastisch hoor," steekt KV Vlaardingen-voorzitter Emest van Deyl zijn tevreden heid over de eerste officiële ENE- CO-Clinic niet onder stoelen of banken. „Het moet vooral voorde kinderen een enorme belevenis zijn training te krijgen van een echte wereldkampioen." De vrijwel complete Nederlandse korfbalselectie was te bewonde ren op het veld van KW. De on langs in Australië wereldkampi oen geworden ploeg was een dag te gast in Vlaardingen en benutte die nuttig met het geven van een clinic aan jeugd en senioren van de drie Vlaardingse korfbalclubs: KW, Spirit en Oranje Nassau. En passant werd de succesvolle ploeg nog even gehuldigd voor het be halen van de wereldtitel. „Het is de eerste maal dat we met de complete selectie een clinic ge ven," vertelde international Jiska Brandt. „Je merkt vooral bij de kleintjes een enorm enthousias me. Voor ons is dat natuurlijk hartstikke leuk, want het geven van clinics gebeurt toch allemaal in je vrije tijd. Maar voor het ima go van het korfbal is het enorm belangrijk dat dit gebeurt." Dat KV Vlaardingen door het KNKV was uitverkoren voor de primeur had te maken met de goede contacten die de club heeft met de nieuwe sponsor van de bond: ENECO. Voorzitter Van Deyl: „Lex de Bij die de sponso ring bij ENECO doet, is een Vlaar- dinger dus we zaten al dicht bij het vuur. Wij zijn een maand of drie geleden benaderd door het KNKV met de vraag of wij het leuk zouden vinden om de Neder landse ploeg te ontvangen. Toen wisten we nog niet dat ze wereld kampioen zouden worden. Maar het spreekt voor zich dat we dat graag wilden. In die drie maanden is er enorm veel werk verzet en dat resulteert in deze voor onze club prachtige dag. Alleen de pu blieke belangstelling valt vrat te gen. Maar een meevaller is het prachtige weer, want vanochtend hield ik nog mijn hart vast." Van de clinic zelf werd met volle teugen genoten. Met name de jongste jeugd raakte opgewonden van zoveel goede korfballers bij elkaar. De achtjarige Roy Dirks van Oranje Nassau was een half uur na zijn training nog onder de indruk: „Hartstikke leuk. We heb ben op de korf geschoten, doorlo- pies gemaakt en één tegen één verdedigd. Ik vind de korfballers allemaal heel goed, maar mijn fa vorieten zijn Barbara (Bakker, red.) en Tim (Abbenhuis, red,)." Bij Arno Brouwer, speler van het eerste van KV Vlaardingen was het enthousiasme iets minden „Mij zegt het niet zoveel, mis schien komt dat omdat ik al drie endertig ben. Al is het vcor de club natuurlijk wel heel leuk dat het Nederlands team hier loopt We mogen nog even een kwartier tje tegen het Nederlands team ballen, maar dat is eigenlijk iets te kort om van een echte wedstrijd te spreken. Maar goed, daar gaat het nu even niet om. Vooral voor korfballend Vlaardingen en om geving is het een prachtige gele genheid om al die toppers nu eens live aan het werk te kunnen zien," mer, speel ster van PKC en Oranje, voldoet aan de verzoeken van VI aar dingse hand tekeningen Foto Poter Molken- boer Marioes Pameijer probeert het tweede honk te bereiken, maar wordt uitgetikt Ondanks deze nul WOn Schiedam belde duelS. Foto Peter Molkenboer Door Nick van der Sluis Schiedam De zekerheid te spe len m de tweede nacompetitie hadden de softbalsters van Schie dam al enkele weken, zaak was het in het voorbije weekeinde de eerste plaats in de reguliere com petitie vast te houden. Daarvoor diende de ploeg van coach Leo Buiteman in de 'double' tegen Onze Gezellen in ieder geval een wedstrijd te winnen om buiten be reik te blijven van het Oldenzaal- se Run'71. In die opzet is Schie dam geslaagd door beide wedstrij den tegen ÖG te winnen, 1-0 en 3- 0. Voor de halve nacompetitie heb ben zich met Schiedam ook Run'71, Almere en OG geplaatst en omdat de Schiedamse ploeg op de eerste plaats is geëindigd, mag het twee van die drie 'doubles' op eigen grond spelen. Komende za terdag al staan de twee wedstrij den tegen Almere op het program ma (op sportcomplex Bijdorp, aanvang 17.00 uur). Een week later speelt Schiedam in Haarlem tegen OG, om de com petitie op zaterdag 5 september (met thuisvoordeel) tegen Run'71 af te sluiten. In de nacompetitie nemen de ploegen de punten uit de reguliere competitie mee, zo dat Schiedam al met een voor sprong van vier punten op de 01- denzaalse tegenstandster begint. De achterstand van OG (14 pun ten) en van Almere (16 punten) maakt die twee ploegen kansloos voor de ereplaats in die nacompe titie, zodat de wedstrijd -tegen Run'71 bepalend en beslissend zal zyn. Mocht de ploeg van Leo Buiteman de nacompetitie winnend afslui ten, dan staat in het weekeinde van 12 en 13 september de beslis sende confrontatie met het Haar lemse TYBB (de nummer 8 van de hoofdklasse) op het programma. De winnaar van die tweestrijd promoveert naar (zo mogelijk Schiedam) of blijft (eventueel TYBB dan) in üe hoofdklasse. Allerlaatste kans Onze Gezellen vocht derhalve za terdag in Schiedam voor de aller laatste kans om mogelijk nog eni ge invloed te kunnen hebben in de nacompetitie, maar vond twee sterke pitchers op haar weg om maar enigszins succesvol te kun nen zfjn. In de eerste wedstrijd heerste Elske ten Hoope (werpcij fers 6-0-3-0) met een sportieve ar rogantie op de plaat maar trof Schiedam het niet dat ook de Haarlemse Nancy Lodder (6-0-4-1) in een topvorm stak. Een pitchersduel op het scherpst van de snede, door Ten Hoope ge wonnen, ook al omdat Onze Ge- zeilen een honkslag minder sloeg en een veldfout maakte. Schie dam speelde foutloos en scoorde al in de eerste inning (Marieke iïassink profiteerde van het enige veldfoutje van de Haarlemse ploeg) het beslissende punt. Ook het tweede duel, nu met Jen nifer Weber (Schiedam, 4-1-1-0) en Jolein Zylstra (OG, 6-2-3-0) op de plaat, werd een krachtmeting van twee pitchers. Pas in de zesde siagbeurt kon Schiedam beslis send toeslaan toen Jennifer We ber (4 wijd), Marieke Hassink (honkslag) en Inge Dikkeboom (4 wijd) op de honken kwamen en vervolgens Gyselle Korpel (met een tweehonkslag) dat trio honk lopers over de thuisplaat haalde. Door Mikos Gouka Maasland De wielerronde van Maasland staat woensdag voor de 22e keer in successie op het pro gramma. De achtste koers in het Westlandsche Cou rant klassement dreigt weer een overwinning op te leveren voor de Van Vliet/Weba/Gazeile ploeg. Die formatie domineert momenteel de koersen in het Westland. Alle zeven Westlandse criteriums werden gewonnen door die ploeg. Peter van de Reep (Honselersdijk), Hein Zwinkels (Kwintsheul), Wilco Zuijderwijk (Maasdijk, Monster, Naaldwijk) en Ronald van der Tang (De Lier, Wate ringen) verdeelden de buit. Van der Tang is leider in het tussenklassement dat hij al twee keer won. De verwachting is dan ook dat ook in Maasland een ren ner uit de ploeg van Henk Zonneveld op de hoogste trede van het eresehavot zal staan. Het verhaal van de wielerronde van Maasland is na genoeg bekend. Driejaar geleden leek het wielerfes- tijn zijn langste tijd gehad te hebben. Het wieier- comité van Maasland zag de publieke belangstelling teruglopen en ook het deelnemersveld was niet meer om over naar huis te schrijven. Met name door de in spanningen van Jan van Vliet, vader van ex-renner Teun van Vliet, werden nog één keer de schouders onder het criterium gezet. En met succes. De terug gekeerde. belangstelling voor de wielersport en een gewijzigde opzet zorgden voor de ommekeer. Wederom wordt het 'rondje Hofsingel, Doelstraat en Kluisweer' het terrein waarop dc prijzen verdeeld zuilen worden. Aanstaande woensdag staan er maar liefst zeventig coureurs aan de start van de wedstrijd voor elite-neo's zonder contract. En daarbij uiter aard weer een aantal gerenommeerde namen. Wim van de Meulenhof is de bekendste. De ex-prof is mo menteel Nederlands Kampioen. Daarnaast zal bij het wieleipubliek uiteraard de naam van Poeldijker Wil co Zuijderwijk (ex prof bij Buckler en WordPerfect) als muziek in de oren klinken. Zijn ploegmaat Ro nald van der Tang is een geduchte concurrent voor debloementuiL De junioren komen in actie voor een koers over zes tig kilometer. Naast de nationale coureurs staan ook zes Zwitsers op de deelnemerslijst. De zes junioren uit Luzem hebben in eigen land zo goed gepresteerd dat ze beloond werden met een buitenlandse trip. Nieuwenhoom Met een klinkende 3-0 zege op hoofdklasser Nieuwenhoom heeft Deltasport de P &0 Cup gewonnen. De thuisploeg legde het tegen de Vlaardingers op mentaliteit af. Deltasport was gister middag in de finale tegen Nieuwenhoom gebrand op een goed resultaat, getuige het fanatisme dat de ploeg van Ton Pattinama aan de dag legde. Het en thousiasme van de Vlaardingers kwam Cor Lems duur te staan, want na een botsing met Frans Ruys moest hij met een knieblessure het veld ruimen. Jamo de Wilde bewees na rust zyn waarde. De spits rondde na een prima aanval een voorzet van Jouad Fertoute bekwaam af: 0-1. Een kwartier voor tijd viel de beslissing. Bekim Bajraktaraj ontving de bal en gaf doelman Marcel Smith met een streep het nakij ken: 0-2. Dat De Wilde later de eindstand op 0-3 bracht was slechts van belang voor de statistiek. VteardlngeïïJuijen Engelsman van VZC Vlaardin gen heeft bij de Europese zwemkampioenschappen voor gehandicapten drie gouden, een zilveren en twee bronzen medailles behaald. De 25-jarige Schie dammer pakte goud in het Duitse Braunschweig op de 200 meter wisselslag, de 100 meter schoolslag en de 100 meter vrije slag. Op de 100 meter vlinderslag kwam hij tot zilver. Op de 400 meter vrije slag en de 100 meter rugslag realiseerde hij de derde plaats. Bourge en Bresse Het Europees kampioenschap waterskiën is voor Marjolein Jongepieruitgelopen op een deceptie. De Schiedamse mikte in Frankrijk op een finaleplaats, maar stelde teleur. Op geen van de drie onderdelen, het figuren maken, het springen en de slalom, bereikte ze de laatste acht. Jongepier on dervond te veel hinder van de smak die ze vorig weekeinde bij hetEK-21 had gemaakt Daar mislukte een sprong volledig waardoor ze met de punten van de ski's in het water klapte en voorover sloeg. Maassluis Het duel in de voorronde van de Amstel Cup tussen Excelsior Maassluis en Turkyemspor be gint dinsdag een halfuur eerder. De aftrap in Maas sluis is 's avonds om zeven uur. In het eerste Cup duel hield Excelsior Dordrecht'90 op 1-1 terwijl Tur kyemspor van Kozakken Boys won. Excelsior Maassluis heeft een nieuwe hoofdsponsor gevonden. VEK Adviesgroep volgt de Rabobank op als hoofdsponsor. Excelsior en de adviesgroep zyn een contract voor één jaar overeengekomen. Hoek van Holland Vierdeklasser Hoek van Hol land heeft het 2elf georganiseerde A.U.B. Van Ber- gentoemooi op zijn naam gebracht. De ploeg van nieuwe trainer Martin Klomp zegevierde in de laat ste wedstrijd met 3-1 over Lyra zondag. Kenneth Amsand, Rene Duboix en Jeroen Kramer maakten de doelpunten. Op de derde plaats eindigde Lyra en vierde werd MSV71 uitMaassIuis. Sportagenda DINSDAG 17 AUGUSTUS KORFBAL: 20.15 DVS-Oranje Nassau (oefenduel). VOETBAL Amstel Cup; 19 00 Excelsior Maassluis-Turkyemspor. Districtsbeker. Poule 14:19 00 Steeds Hooger-Deltasport, 19 OQEk- celsiortO-HSC (zit). Poule 15: 19 00 DVO'32-HVO, 19.00 VDLSpa- land Poule 21:19 00 DRGS (za VMW27. Poule 22 19.30 SWSMC- Aeolus. Poule 25:19,00 Cion-Bbjdorp. Poule 30: 1900 WX-AVS Poule 31: 19 00 RKWIK-Xerxes (za.) Poule 32: 19.00 Zwaluwen- DRGS (zoPoule 35:19 00 DJSCR-VFC, 19 00 SduebroeklW (za)- HBSS. Poule 36:19 00 De Roef-PPSC, 19.00 SVDPW-MSV7I. Poule 39:19.00 PKC85 (zo )-Schiedamse Boys. 1930 Leomdas (za.}-Fortu- na. Poule 41: 19 00 Hermes DVS-Jai Hind, 19.00 TSB-VND Poule 42: 19,00 Demos-Kralmgen. Poule 47:19.00 GTB-DOTO, 19 OOHSC (zo.)-SCO'63. 19-00 Hoek van Holland-Honselersdijk, 19 00 Hoekse Boys-GDA.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 8