21 Neptunus-HCAW, mannen onder elkaar 11MS Sparta/Feyenoord: wie de jeugd heeft... Zevensprong telt weer mee b FVT gastheer voorEC-duel Zwijndrecht verrast HCAW Sotfbalsters Sparta/F veilig Elmendorp loopt titel mis Oud zeer ligt ten grondslag aan massale vechtpartij rond Robert Eenhoorn Plillliil Mi Tennissers Halfweg zeker van play-offs Ihcïdèntiozè return prooi Cordemans Excelsior'20 zet VOC vast op vierde plaats Maandag 16 augustus 1999 Rotterdams Dagblad Rotterdam FVT/Visser speelt zijn Europa Cup-wedstrijd om de Nancy Evens Cup toch thuis. Langdurig onderhandelen met de EÏTU {Europese Tafeltennis Unie) en Neftianik Sorochinsk uit Rusland, heeft ertoe geleid dat de uitwedstrijd in een thuiswedstrijd is om gezet. De wedstrijd wordt zaterdag gespeeld in de speelzaal van FVT aan de Persoonsdam (aanvang 19.30 uur). FVT had weinig trek in de verre reis naar de Oeral, terwijl de Rus sen uiteindelijk wel naar Neder land wilden komen. Bij FVT, ver liezend finalist voor de landstitel maar wel bekerwinnaar, debu teert Dennis Huisman als coach, de opvolger van Alfred de Jong brengt de vertrouwde opstelling met Michel de Boer, Nermin Sma- jic en Barry Wijers achter de tafel. Zij kunnen hun borst nat maken tegen de naar verwachting sterke opponent, dat uit kopman Sergei Andrianov, Aleksandr Vïnokon- rov, Yury Rijiov en Konstantin Tasskive bestaat. Adrianov was onlangs nog deelnemer aan het WK te Eindhoven. In derde ronde verloor hij van de later onttroonde wereldkampioen Jan-Ove Wald- ner, maar pakte wel een game van de Zweed. Bussum Werpster Jana ITren, van Geul Techniek/Zwijndrecht, slaagde er zaterdagmiddag in Bussum in de gevaarlijke slag- ploeg van HCAW te bedwingen. De ietwat arrogant spelende Bus- sumse softbalsters moesten daar door in de eerste wedstrijd onver wacht de winst (2-3) aan de Zwijn- drechtse ploeg laten. In de tweede wedstrijd nam HCAW echter op overtuigende wijze (met 5-0) re vanche. Stanley Boutisma wordt bij Zwijndrecht de opvolger van de onlangs vertrokken trainer en coach Rob van der linden. Bou tisma is momenteel bondscoach van het Nederlands mannen soft- balteam en van Alphïans in Al phen aan de Rijn. In Bussum was voorlopig nog John van de Mark verantwoordelijk voor het con cept van Zwijndrecht. De Rotter dammer heeft nu, als interim- coach, vier wedstrijd op zijn conto staan, drie daarvan werden ge wonnen. „Een ongekende weelde voor Zwijndrecht, heb ik begrepen, maar zoals de ploeg zaterdag de eerste wedstrijd tegen HCAW speelde, verdient deze ploeg ze ker een betere klassering." Werpcijfers. Eerste duel: HCAW: Nicole Meismer 4-0-8-2. Zwijn drecht: Jana ITren 2-0-5-0. Twee de duel: HCAW: Carolien Straver 9-0-0-1. Zwijndrecht: Maijon van Dijk (3 inn.) 1-1-4-2, Karin Mes (3 inn.)3-ö-7-0. Huizen Sparta/Feyenoord heeft zich gehandhaafd in de landelijke eerste klasse. Om de degradatie definitief te kunnen ontlopen moest de ploeg van coach Bas van Rooyen gistermiddag een wed strijd (in de dubbel) tegen Zuidvo gels winnen. In die opzet slaag den de Rotterdamsen. De eerste wedstrijd overtuigend met 4-12 gewonnen, het tweede duel nipt met 8-6 verloren. Na Anita Verhoef, die niet langer wenste samen te werken met werpster Nicole Posno, gaf ook de laatste er de brui aan. Zij wilde, maar kreeg geen basisplaats van Van Rooijen. Op het sportpark Meentweide in Huizen speelde Sparta/F. een sterke eerste wed strijd, waarin vooral het slagge- weld van de Rotterdamse aanval (15 honkslagen) opviel. Thea Ras imponeerde, met 3 uit 4 en 3 ge scoorde punten) in het slagperk, Miranda de Groene was (met 10 keer 3 slag, 2 keer vier wijd en 3 honkslagen tegen) overtuigend de winnende pitcher. In het vervolg maakte het veld meer fouten. Zuidvogels nam een simpele 8-1 voorsprong, al kwam Sparta/F nog sterk tot 8-6 terug. Hillegom Ook tijdens de natio nale tennisjeugdkampioensehap- pen maakten speelsters van IV Halfweg uit Spijkenisse de dienst uit Vanessa Elmendorp en Ma- riëlle Hoogland - beide uitko mend in Halfweg 2 - kwamen in de finale van de meisjes tot en met achttien jaar tegen elkaar uit. De Capelse Elmendorp, die eerder Joyce Tauladan uit Sliedrecht uit schakelde, won de eerste set, maar moest in het vervolg buigen voor in de Mijdrecht woonachtige Hoogland: 4-6,6-1,6-2. Door Loet van Schtllebeek Rotterdam Een Verdwaalde' bal van HCAW-werper Patrick de Lange, die het hoofd van Robert Eenhoorn op het nippertje miste, vormde zaterdagavond in de vierde inning van Neptunus-HCAW de inleiding van de vijandelijkheden. De 'playing manager' van de thuisclub vroeg waar dat voor nodig was en rea geerde vervolgens als door een adder gebeten op iets dat uit de dug-out van de Bussummers werd geroepen. Het verhaal ging later dat coach FarleyDon't talk to my pitcher, talk to me7 zou hebben gezegd en vervolgens, toen Een hoorn dreigend een paar stappen in zijn richting zette, een uitnodigend gebaar had gemaakt. Zo van: 'Kom maar op als je durft.' Dat liet de Neptuniaan zieh geen twee keer zeggen. Do doorgaans o zo koele korte stop was evenwel zó verschrikke lijk over de rooie, dat er óf meer moet zijn gezegd, iets dat hij als kwetsend, als een vernedering er- vaarde, óf sprake moet zijn ge weest van oud zeer. Eenhoorn wilde er naderhand niet te veel over zeggen. „Honk bal is een sport van mannen on der elkaar, zulke dingen gebeu ren," bagatelliseerde hij het voor val. „Ik ben er niet trots op, maar ik kan er nu ook niets meer aan veranderen." Dat er al langer iets broeide tussen hem en Farley, daarvan wilde hij niets weten. „In honkbal leef je bij de dag. Morgen is er weer een andere wedstrijd." Dat mag dan in Amerika wel zo zijn, in Nederland groeien de te nen over de seizoenen heen. In Sport International gaf Eenhoorn er onlangs blijk van snel weer in geburgerd te zijn. 'Er is zo veel af gunst onderling,' had hij al ge merkt. 'Niet mét, nee, tégen el kaar.' Zo zal het regerend landskampi oen HCAW niet lekker zitten dat er sinds de terugkeer van Een hoorn bij Neptunus veel terrein moest worden prijsgegeven. Ook het schitterende stadion van de Rotterdammers is de Bussumers, de machtige sponsor Ron Jaars- ma voorop, ongetwijfeld een doom in het oog en een factor van belang is zeker ook het plotselin ge vertrek bij Neptunus, drie da gen voor het begin van de compe titie, van Ronald Jaarsma, de zoon van 'Mr. Cocker' na een conflict met Eenhoorn over zijn rol in het team. De sfeer tussen Neptunus en HCAW was jarenlang heel goed, maar zaterdagavond liet Jaarsma sr. zich niet in de Rotter damse bestuurskamer zien - vóór noch na de wedstrijd. 'Kwade genius' Maar er is méér dat mogelijk als voedingsbodem heeft gediend voor de uitbarsting van zaterdag. Zo wordt Robert Eenhoorn er in Bussum op aangekeken de hand te hebben gehad in het niet-selec- teren van de HCAWers Koehorst en Koenen voor het Nederlands team dat twee weken geleden Eu ropees kampioen werd. Bonds coach Leurs zou zijn oren naar de ex-Yankee hebben laten hangen en op diens aanraden in plaats van het Bussumse duo twee in Amerika spelende profs (Ralph Milliard en Evert-Jan 't Hoen) hebben opgeroepen. Met name Lars Koehorst was des duivels en haalde in interviews keihard uit naar Leurs en 'kwade genius' Eenhoorn. Diezelfde Koehorst zou zich eind vorig seizoen, in de playoffs, de gramschap van 'heel1 Neptunus op de hals hebben gehaald toen hij, geraakt door een worp van de pitcher, een vrije loop naar het eerste honk kreeg en onderweg hatelijk applaudisseerde. Dat ge brek aan respect, zo wilde'het ver haal, zou de nummer 21 zaterdag betaald worden gezet. Over lange tenen gesproken. Koehorst evenwel ontbrak aan de Abraham van Stolkweg, hij heeft een vinger gebroken. Zo de drie tanden; al een wraakexpediüe Ln gedachten hadden, kwam daar dus niets van terecht. Dat Glenn Romney en Gino Anindell, twee andere HCAWers, beiden een bal Manueel the rapeut Jan Hermans pro beert ver- Ee n hoorn tot kalmte te ma nen. De korte stop van Nep tunus zal zich even later weer m het strijdgewoel storten. FrtOMlChet Blertiul- Door Hans Schelling van Neptunus-piteher Ken BrauckmïUer op het lichaam ge smeten kregen, zal aan de nattig heid hebben gelegen of puur toe val zijn geweest. Maar misschien ook niet. Toen het gebakkelei zaterdag avond begon, had hoofdscheids- rechter Karei van Veen, geplaagd door hoofdpyn, zijn plaats juist af gestaan aan Peter Hersbaeh. Het was echter niet deze 'rookie' maar veldscheidsrechter Aad de Vos, die de touwtjes in handen nam. Hem werd later verweten dat hij was teruggekomen op zijn aan vankelijke beslissing Brian Far ley eveneens weg te sturen. Het minste dat je van de Amerikaan (net terug van drie wedstrijden schorsing vopr eenyergetijkbaar voorval bij PióniersVkunt zeggen, is dat hij Eenhoorn heeft geprovo ceerd. De Vos evenwel: „Ik dacht dat ik hem iets beledigends had horen roepen, maar Hersbaeh zei dat dat niet zo was. Daarom draai- f de ik m'n beslissing terug, want de gebaren die hy zou hebben ge maakt, heb ik niet gezien." De namen van Kohl, Jaarsma en Eenhoorn staan op het formulier, Door Nick van der Sluis Rotterdam Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en vanuit die visie koestert Rob Hendriks, coach van Behaenk Sparta/Feye noord, zijn jeugdige talenten met zorg. Catcher Maikel Benner heeft inmiddels zijn waarde voor de Rotterdamse honkbalformatie wel bewezen en ook Jochem The- unissen is inmiddels een vaste waarde in de Beverwaard. Behoudender gaat Hendriks om met zijn jeugdig pitcherstalent, de tweeling Leslie cn David Gcr- kema. Sporadisch verschijnen de Schiedammers op de heuvel; er varing doen zij voorlopig op bij de Rotterdamse reserves. Maar gis termiddag, tegen Gambro Twins, mocht de tweeling weer eens be wijzen dat de leerschool hard is, maar wel zijn vruchten afwerpt. Leslie werd winnende pitcher in het duel met de hekkensluiter uit Oosterhout, dat door Sparta/Feye noord met 10-7 werd gewonnen. Leslie Gerkema moest al vroeg in de wedstrijd naar de heuvel, na dat Hendriks al in de tweede Oos- terhoutse slagbeurt het vertrou wen ïr» startende pitcher Gregory Gustina opzegde. Gustïna kreeg al in de eerste inning drie honk slagen van Twins om de oren en toen de Antilliaan ook in de twee de inning niet echt imponeerde, werd hy al na 1 2/3e inning ver vangen. „Gustina had me voor de wedstrijd al ingefluisterd dat hij zich niet fit voelde," legde Hen driks na afloop uit, „en toen hij zich in de tweede inning ook nog eens vergooide, heb ik hem maar gewisseld." Leslie Gerkema ontpop te zich als een vechtertje. Ruim vijf innings hield hij stand, al moest hij in to taal drie homeruns incasseren. Hendriks: „Zyn waarde voor de ploeg is, dat hij heel gevarieerd kan gooien. Daarom durf ik nu al te voorspellen dat hij ver zal ko men in het honkbalwereldje. Dit soort spelers moetje koesteren." TWINS202 001 200= 7-10-0 SPARTA/F.303 320 00x=10-ï7-0 Werpcijfers Gaiobro Twins: Jan Naterop (3 inrangs 3 man) 3-1-10-0, Jeroen den Duijn (3 1) 0-1-S-0, Amy Femandes (2) 1- 1-1-0 Bebaenk Sparta/Feyenoord: Grego ry Gustina (12/3+ 1) 0-04-0, Leslie Gerke ma (51/3 I) 2-3-6-0, David Gerkema (1 1) 1-1-0-0, LeoVoogd(l) 0-1-0-0 Homeruns Twins: Ger Janssen, 3e inn (+1), Serge Artsen, 6e mn. (solo), Wouter Heemskerk, 7e inn. (+U, Sparta/Feye- noord: Ene de Brum. 3e inn (+1) Verlie zer Naterop. Winnaar. Leslie Gerkema. Sa ve: Voogd. die van Farley niet. De Ameri kaan gaat dus vrijuit, zijn lange straflijst ten-spijt, de anderen kunnen rekenen op schorsingen die variëren van één tot vijf wed strijden. Vanavond (aanvang 20.00 uur), als het duel van zater dag wordt overgespeeld, zijn ze al lemaal nog van de party. n i if.wrrr'- 'f Bussum—Na de tumultueuze ontmoeting van za terdagavond werd gisteren in Bussum de eerste slagman van Neptunus, Adonis Kemp, geraakt door een uit de richting geraakte bal yanHCAW^- weiper Robbert "Kete]am.' ,Daf belodfde weinig- goeds voor het vervolg van het duel tussen"de nummers 1 en 2 van de honkbal-hoofdklasse, .maar dat viel alles mee. Onder leiding vanpltót-. scheidsrechter Aaifde Vos. bleef detopperverder zonder incidenten. Neptunus was - voor'de"vier de keer al dit seizoen, na de 'sweep1 in het Pink- sterweekeinde - de sterkste: 0-3, "r ~t, Pitcher Rob Cordemans behaalde zyn elfde zege i sert John HruSovsky rijn derde "saveMna^'t da- gen. Met driehits uit vijf beurten was Robert Een- hoorn aan slag degrotq man. NEPTUNUS 10(H) 10 0«*»47-J B-l-l-a, John Hmavsky (j Door Hans Schelling Rotterdam Het open toernooi van TC Zevensprong was nog niet zo lang geleden een gezellige krachtmeting voor C- en D-spe- lers. Vorig seizoen kwam de om mekeer. De club op het Sportei- land op de grens van Rotterdam en Zevenhuizen mocht een B2-ca- tegorie op de affiche vermelden. TC Zevensprong debuteerde dit jaar in het Rotterdams Dagblad Tenniscireuit met een Bl-catego- rie. Het evenement kende een sterk deelnemersveld met vele re gionale Bl-toppers. Andrea Bui tenkamp en Sander Kruis gingen uiteindelijk in de sterkste catego rie met de hoofdprijs naar huis. De zeventiende editie van Re nault Rotterdam Open trok op de fmaledag veel belangstelling. De toeschouwers werden op een aan- Vierdeklasser Flakkee uit Mid- delhamis zoekt een oefentegen stander voor zondag 22 augustus. Geïnteresseerde clubs kunnen contact opnemen met Bert van Zielst,tel.nr. 0187483996. Voor het toernooi van EDS op 27-29 augustus ontbreekt, naast Hermes DVS, Gouda en EDS zelf, nog een vierde deelnemer. Wed strijdsecretaris Wim van Vliet (010-4206857) ziet met belangstel ling uit naar reacties tal spannende finales getracteerd. In de sterkste categorie bij de vrouwen ging de finale tussen twee tennisleraressen. De tegen woordig in Sliedrecht woonachti ge Andrea Buitenkamp won na een gelijkopgaande stryd van de Zoetermeerse Christel Bijvoet: 6- 4, 3-6, 6-3. Het was voor Buiten kamp na OAZE pas haar tweede toernooi. De Bl-finale by de mannen moest het klapstuk worden, maar ein digde uiteindelijk in een drama voor Michael Jongste. De Rotter damse tennisleraar kwam tegen stadgenoot Sander Kruis na het verlies van de eerste set (4-6) sterk terug. Bij een 4-1 voorsprong in de tweede set ging de clubtrainer van TC Nieuwerkerk echter door zTn enkeL De eerste diagnose van een aanwezige arts luidde Verrek te enkelbanden'. Jongste, die we gens vakantie al van de Masters moest afzien, ging na de prijsuit reiking voor controle naar het zie kenhuis. „De blessure van Michael Jongste was een fikse tegenvaller," vond ook Zevensprong-wedstrydieider Suzanne Bergers, die zo'n 340 par tijen de baan opstuurde. „Het was een leuke finale, die nog alle kan ten op kon. De scheidsrechter en de ballenkinderen zorgden voor iets extra's langs de baan. Ik was tevreden met de sterke Bl-lijst Onze clubtrainer Bram van Gilst heeft met succes veel jongens voor het toernooi benaderd. Over belangstelling hadden we trou wens helemaal niet te klagen. Met meer dan vierhonderd inschrij vingen waren wij genoodzaakt een aantal deelnemers uit te lo ten. De mensen weten inmiddels weer wat het tennispark met vier binnen- en zeven kunstgrasbanen te bieden heeft." Herkansingstoemooi Het herkansingstoemooi op Sport- en partycentrum IJssel- monde heeft eigenlijk geen intro ductie meer nodig. De wedstrijd leiding kan jaarlijks het bordje 'vol' ophangen. De krachtmeting heeft een bijzonder karakter, want na een nederlaag in de eer ste ronde behouden de deelne mers de mogelijkheid om via de zijdeur weer in het hoofdtoernooi te komen. „Die formule staat als een huis," constateerde Hans Versteeg na mens de wedstrijdleiding. „Wij hebben eigenlijk een luxepro bleem, want wij kunnen alle zes- Sander Kruis kreeg door een blessure van opponent Michael Jongste dezegein de SChoot geworpen bij Zevensprong. Foto Joep van der PaVCor Vos tien banen van het sportcomplex voor het toernooi gebruiken. Het toernooi was goed voor zo'n vier honderd partyen. Dat is ook echt de limiet" Op vertrouwde ondergrond zege vierde Ed Biesheuvel in de Cl-ea- tegorie. Het lid van De Bevers ver sloeg in de finale met tweemaal 6- 2 het Capelse talent Jos Eeland. Harry van Amerongen deed goe de zaken voor de tussenstand van het tenniscireuit De D2-speler uit Rhoon, die aan het begin van de zomer ook al bij De Bevers de sterkste was, klopte in de eind strijd Bert Reedijk van TV Put- tershoek. SpijkenisseDe tennissers van Estron/Halfweg zyn met nog twee speeldagen voor de boeg verzekerd van de play-offs. De Spykenisser formatie boekte het af- gelopen weekeinde tweemaal een 5-1 zege op respee- - tievelijk Hoom en Doetinchem, De uitwedstrijd tegen Hoom had zaterdag veel weg van een formaliteit. De fortnatie van coach Rob Men- tink kende weinig problemen met de debutant, die opmerkelijk genoeg zonder buitenlandse inbreng speelt. Lubomira Bacheva zette de Rotterdamse Na- J tascha de Kramer met 6-3, 6-2 aan de kant Eva Bes - versloeg met dezelfde setstanden Tamara Rollen- 1 berg. Raemon Sluiter had aan twee breaks tegen oud Z'67-speler Eddy Bank voldoende voor de zege. Ralph Kok debuteerde deze competitie in het enkel- j speL De voormalige Schiedamrner moest buigen 1 voor Jong Oranje-speler Melle van Gemerden. De dubbels zorgden uiteindelijk voor de ruime zege. Gisteren kwam Doetinchem op bezoek in Spijkenis- se. Halfweg had nog een appeltje te schillen met het - team uit de Achterhoek, want de Doetinchemmers 1 wensten vorig seizoen niet tegen Lubomira Bacheva te spelen. De Bulgaarse zou niet speelgerechtigd zijn. Het werd een duur foutje. Doetinchem gokte verkeerd en kwam voor de play-offs net die twee pun- ten te kort De 24-jarige Bacheva ondervond in de openingsset veel tegenstand van Hanneke Ketelaars, maar de nummer 105 van de wereldranglijst stelde in de res terende sets orde op zaken. Eva Bes leverde de beste prestatie in het enkelspeL De Spaanse gravelspecia- hste versloeg Ncslle van Lottum, die nog niet zo lang geleden op de internationale toernooien schitterde. Raemon Sluiter is momenteel de gevierde man in v Spijkenisse. De 21-jarige inwoner van de Maasstad lijkt de eredivisie ontgroeid. De nationaal indoor- kampioen van '98 is elke speeldag goed voor twee - punten, want ook de dubbel met Ralph Kok gaat bej ter draaien. Het duo Martijn Belgraver/Grant Doyteh* mocht met slechts drie games de kleedkamer opzoek ken. Eerder had Sluiter de Australiër Doyle in de sin-*-* gle van de baan geslagen. De tweede mannen-single is voorlopig nog de enige 'zwakke schakel' van de lijstaanvoerder. Femon Wi- bier verweerde zich dapper tegen Martijn Bdgraver, maar de Amsterdammer kon het niet bolwerken te gen de kersverse Nederlandse kampioen. Tevreden „Ik ben tevreden over de inzet van mijn team," oor deelde coach Rob Mentink. „De play-offs waren ei genlijk zaterdag al bereikt. Toch was de motivatie van de spelers uitstekend. Zij hebben voor elk punt gestreden. Dat wil het publiek toch zien." Halfweg gaat morgen op bezoek bij Amstelpark. De Amsterdamse landskampioen is inmiddels kansloos voor het finaleweekeinde, waardoor het bij Amstel park regent aan opgaves door blessures. Hoorn-Halfweg 1*5. Natascha de Kramerrl^iboroim Bacheva 3-6,2-6;Tamara Rollenberg-EvaBes 3-6,2-6; Eddy Bank-Raemon Sluiter 4-6, 4-6; Melle van Ge- merden-Ralph Kok 64, 6-3; Rollenberg/De Kramer- Bes/Haak 4-6,6-3,6-7; Bank/Van Gemerden-SIuiter- Kok 5-7,7-6,1-6. Halfweg-Doetinchem 5-1. Lubomira Bacheva-Hanneke Ketelaars 5-7, 6-3, 6-1; Eva Bes- Noëlie van Lottum 3-6, 6-3, 6-2; RaemonSluitfir- Grant Doyle 6-2, 6-3; Femon Wibier-Martyn Belgra- ver 4-6,6-7; Bacheva/Haak-Van Lottum/Ghirardi 6-3, 3-6,6-3; SIuiter/Kok-Belgraver/Doyle6-2,6-1. Overige uitslagen; Groenekan-Topspinners 24; Popeye Gold Star-Doetinchem 3-3; Amstelpark-De Manege 24; Groenekan-Popeye Gold Star 24; Top- spinners-Ainstelpark 6-0; De Manege-Hoorn 4-2. Stand: IHalfweg 23-7,2. Topspinners 22-8,3. De Ma nege 20-10; 4. Doetinchem 16-14,5. Popeye Gold Star 14-16; 6. Amstelpark 10-20,7. Hoom 8-22,8. Groene- kan 7-23. Door Kees Grandia Rotterdam VOC heeft door de nederlaag gisteren tegen Excelsior'20 enige afstand moeten nemen van het vaderlandse top-trio VRA, HBS en HCC. De Rot terdammers, die zaterdag geen problemen hadden bij degradatiekandidaat Rood en Wit, kwamen giste- 1 ren op eigen veld ruim 30 rans te kort tegen Excelsi- or'20. De Schiedammers wonnen de toss en besloten als eerste te gaan batten. Dat leverde 197 runs op, waarna VOC niet verder kwam dan 165 runs. Schiedamse openers Carl Schewe en Peter Lussen- burg leverden verreweg de belangrijkste bijdrage in de score. Het duo haalde de 100 runs, waarna Lussen- burg (34) een prooi werd voor wicketkeeper Tony Barca op bowlen van Peter Mclntyre. De VOC-coach nam ook het wicket van Schewe die door een alerte - Barca werd gestumped Luuk van Troost (25) nam als - derde op de slaglijst ook een behoorlijk aantal runs mee de kleedkamer in, maar daarna was het wel over met de Schiedamse pret. Alleen Westland (16) en Ta- ric (17) kwamen nog in de dubbele cijfers. Klaas Jan van Noortwijk haalde de beste bowlingcy- fers bij VOC met 3 wickets voor 29 runs in 11 overs. Van Noortwijk is de laatste tijd toch al in blakende 1 vorm. Zaterdag bij Rood en Wit scoorde hij 88 runs en - nam hij in 8 overs 6 wickets voor slechts 20 runs. In de eerder verregende wedstrijd bij Rood en Wit haal de hy een mooie century, die door de regen dus niet inde boeken kwam. Met die prachtige cijfers hadden de toeschouwers voldoende reden om uit te kyken naar zijn innings aan bat, maar datwerd een stevige teleurstelling. Op de laatste bal voor de thee ging Van Noortwijk onno dig run out, toen hij op een kansloze bal nog een een tje wilde noteren. Partner Mclntyre had geen trek in de heilloze tocht naar de overkant en toen Van Noort wijk tot dat besef kwam lag de bal al in het wicket Met slechts 3 runs kon hij zijn zonden tijdens de thee overdenken. Het was al het tweede kapitale wicket dat Excelsi or'20 te pakken had, want vlak voor het vertrek van Van Noortwijk werd Dave Bakker (19) bij een wat al te zorgeloze poging een zes te slaan aan de boundary gevangen. Toch was VOC nog niet verslagen. Peter Mclntyre (29) hield het lang vol en ook Reinout van Ierschot (15) cn Ben Coetiegebuur (12) haalden uc dubbele cij fers, maar het was het koppel Van Dijk/Altaf dat pas echt goed op weg was naar het Schiedamse totaal De nummer 9 en 11 van VOC hadden nogvoldoende tijd om het totaal in een rustig tempo te kunnen halen, maar met nog een handvol overs in de tas ging Ste ven van Dijk (34) run out, waarmee het laatste wicket in Schiedamse handen viel. Altaf bleef not out met 14 runs. Bowler Marcel Schewe was spekkoper bij Ex- i ceNlor met 4 wickets voor 26 runs in U overs.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 9