Holy-scholen niet naar Lissabonweg A« Finito, basta met het Hof 'Dislocatie is geen oplossing voor lokalentekort basisonderwijs' Woonplus gaat door met buurtaandelen Politie: 'Aantal autokraken moet omlaag' Man agressief bij cafébezoek Vlaardinger uit de bocht Inbraak woning in Hoofdstraat Botsing fietser met bromfietser anda 1 Gemeente zegt opknapbeurt voor Land van Ris toe Maandag 23 augustus 1959 Vlaardingen De politie van Vlaardingen gaat preventieve controles houden om het aantal 'inbraken in auto's terug te drin gen. Sinds enkele jaren is er spra ke van een lichte stijging. Volgens de politie komt dit doordat men sen nog vaak waardevolle spullen zichtbaar in de auto laten liggen, of het voertuig simpelweg niet goed afsluiten. Dit jaar hebben driehonderd Vlaardingers aangifte gedaan van auto-inbraken of pogingen daar toe. Om hier verandering in te brengen, zal de politie eigenaren gaan waarschuwen wanneer de auto niet op slot staat of als er du re spullen in liggen. De autobezit ters krijgen een brief thuis, waar in ze worden gewezen op het ge vaar voor auto-inbraken. Wanneer agenten een auto tegen komen die niet op slot staat, zul len ze die alsnog afsluiten. Liggen ook de sleutels nog in de auto en js de eigenaar met direct te vin den, dan zal deze naar het politie bureau moeten om zijn autosleu tels op te halen. De politie voorziet wei moeilijkhe den by auto's met elektronische sloten. De deuren hiervan kun nen meestal alleen op slot door middel van een afstandsbedie ning aan de sleutelbos. „In dat ge val zullen we er alles aan doen om de eigenaar zo snel mogelijk te achterhalen," belooft een woord voerster van de politie. „We kun nen natuurlijk niet alleen maar concluderen dat een auto niet op slot staat en dan verder lopen." De politie heeft geen middelen om mensen te dwingen hun auto op slot te zetten. „We zullen eigen wijze autobezitters op het risico van diefstal blijven wijzen," aldus de woordvoerster. „Sommigen kiezen er echter voor om de wa gen niet op slot te doen of om er dure spullen in achter te laten. Dat recht hebben ze." MaassluisDe politie heeft zater dagnacht een 28-jarige Maasslui- zer op de Haven gearresteerd. De man zou zich in een café agressief hebben gedrami, door onder meer met een bierflesje een ruit van het café te vernielen. Toen agenten de man mee wildenne- men, verzette hij zich tegen de ar restatie. Buiten gaf de Maasluizer nog een trap tegen de deur van de politieauto. Bij verhoor op het bu reau ontkende de man de ruit in het café te hebben vernield. Vlaardingen—Een 21-jarige Vlaar dinger is vrijdagavond rond ne gen uur op de Van Beethovensin- gel in Vlaardingen-Zuid met zijn auto uit de bocht gevlogen. De po litie denkt dat hij de macht over het stuur verloor, doordat hij te hard reed. De auto raakte een boom, schoot nog een stuk door en kwam ver volgens tegen een andere boom tot stilstand. De bestuurder raak te bekneld en moest door de brandweer uit de auto gehaald worden. De man is met onbekend letsel door een ambulance meege nomen. De auto is weggetakeld. Schiedam Bij de Schiedamse politie is aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan de Hoofdstraat. Het raam was in de nachtelijke uren geforceerd. De bewoners missen een geldbedrag en diverse cd's. Hoek van Holland Zondag botste rond vier uur 's ochtends een 30- jarige fietser tegen een 18-jarige bromfietser uit Hoek van Hol land. Het ongeluk gebeurde op de Harwichweg in de badplaats. De twee lieten te weinig ruimte tus sen zich, toen ze elkaar passeer den, De fietser liep een beenwond op, maar wilde om onduidelijke redenen geen medische hulp. Bei den vervolgden hun weg, nadat 2e met de politie hadden gesproken. informatie over bezorging van de krant: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur zaterdag van 15.00 tot 16.30 uur Telefoon: 010-4004 444 Door Eefje Oomen Vlaardingen Hoewel ze met eon nijpend lokalentekort kam pen, hebben de drie Vlaardingse basisscholen De Hoeksteen, Het Anker en De Singel het gemeente-aanbod voor een dislo catie afgeslagen. De gemeente stelde de directies van de Holy- scholen vóór de schoolvakantie voor een deel van de leerlin gen over te brengen naar het schoolgebouw op de Lissabon weg. Daar staan nog lokalen leeg. Bij het begin van het nieuwe schooljaar heeft echter geen van deze drie scholen gebruik ge maakt van deze oplossing. Een woordvoerder van Het Anker zegt dat er twee jaar geleden met zo'n gedeeltelijke verhuizing zulke slechte ervaringen zijn opgedaan dat het 'sowieso' geen oplossing is. Toen bracht de bassischool wel een gedeelte van de leerlingen over naar de Lissabonweg. De communicatie tussen de leraren in het ene en in het andere ge bouw bleek toen echter zo moei lijk te verlopen dat de verhuizing ongedaan werd gemaakt. Ook heel onpraktisch was het dat de leraren op de Lissabonweg voor elk krijtje, schriftje en ander schoolmateriaal naar een ander gebouw moesten. Al eerder was duidelijk dat de Vlaardingse basisscholen zich fel tegen dit soort 'gedwongen' ver huizingen verzetten. De veilig heid van de kinderen werd daar bij als één van de belangrijke re denen genoemd voor het verzet Bij het oversteken van bijvoor beeld de drukke Lissabonweg zouden extra klaarovers moeten worden ingezet. Daarnaast wezen zowel ouders als directeuren erop dat de scholen een hechte sociale gemeenschap vormen. Bij een overplaatsing van bepaalde klas sen zou die gemeenschap uit el kaar gerukt worden. Volgens de adjunctdirecteur van de Hoeksteen, Mar greet Jooslen, zou het naast al deze bezwaren ook niet opportuun zijn om ge bruik te maken van het gemeen te-aanbod. „Dat zou de gemeente wel eens hét idee kunnen geven dat het probleem van het lokalen tekort zo afdoende is opgelost Maar dat is natuurlijk niet zo." Pas als elke school met ruimtege brek er op het eigen terrein loka len bijkrijgt, is de nood volgens haar echt gelenigd. In het geval van De Hoeksteen zou dat vol gens haar qua ruimte ook best kunnen. Ook het bestemmings plan zou geen problemen opleve ren. Alleen de financiering; daar moet de gemeente aan te pas ko men. Joosten: „Maar goed, ze zeg gen dat ze 't geld niet hebben." De drie scholen lossen het loka lentekort, net als de afgelopen ja ren, binnenshuis op. Zo is de cen trale hal in De Hoeksteen ver bouwd tot klas. Verder wordt het 'indikken'. In de groepen acht en zeven zitten dertig leerlingen of meer in één ruimte. De groepen een tot en met vier worden zo klein mogelijk gehouden, omdat het ministerie van Onderwijs daar klassenverkleining voorschrijft. Het Anker kampt echter met zo'n ruimtegebrek dat ook in de lagere groepen de verkleining niet kan worden doorgevoerd. De scholen in Holy-Noord bena drukken dat het door het lokalen tekort passen en meten op de vier kante meter is. Zo heeft de conci erge in Het Anker al geen eigen ruimte meer en moeten leerlin gen die voor individuele begelei ding in aanmerking komen, op de gang geholpen worden. Margreet Joosten van De Hoeksteen: „Het valt haast niet uit te leggen, maar ik sta op dit moment gewoon te puzzelen waar ik de kapstokken moet laten. Zelfs daar is geen plaats meer voor." Irritatie roept dat passen en me tenvolgens Joosten vooral op, om- Nieuw schooljaar, oude problemen. Opnieuw is één van de groepen van basisschool De Hoeksteen ondergebracht In een klein, geïm proviseerd lokaaltje In de hal. Ookmi Is het ruimtegebrek in het Vlaardingse basisonderwijs nog steeds niet opgelost. Foto Roei Dijkstra dat het al jaren zo doorgaat „Het is alsof je met z'n negenen naar een voorstelling zit te kijken op een tribune voor zes personen. Een kwartier hou je dat wel uit. Maar als het een week duurt, dan kan je 't gewoon niet meer heb ben." Bij herhaling is het lokalentekort in de Vlaardingse basisscholen het afgelopen jaar in de raads commissie onderwijs en cultuur en in de gemeenteraad bespro ken. Het college heeft toegezegd in oktober definitief knopen door te hakken. Dan verschijnt het nieuwe huisvestingsplan voor de scholen, het Integraal Huisves tingsplan (IHP). Dat plan had al dit voorjaar af moeten zijn. Dat lukte volgens b en w niet, omdat de prognoses over de leerlingen aantallen nog niet binnen waren. Onlangs kwam de gemeente nog met de suggestie voor een 'school- verzamelgebouw'. In zo'n gebouw zouden verschillende scholen met ruimtegebrek lokalen af kunnen huren. Ook zou er plaats zijn voor bijvoorbeeld kinderopvang. Voor deel van zo'n gebouw zou zijn dat er niet weer een lokalenoverschot ontstaat als de leerlingenaantal len teruglopen. Dan kunnen de ruimten in zo'n gebouw gewoon worden doorverhuurd, In lokalen die op het eigen terrein van de scholen worden bijgebouwd kan dat niet. Als tussenoplossing wil de de gemeente gebruik maken van 'dislocaties', dichtbijgelegen gebouwen met een ruimte-over schot Met hun weigering van de ruimten op de Lissabonweg ge bruik te maken, hebben de drie Holy-scholen deze korte termijn- oplossing echter naar de'prullen mand verwezen. Dinsdag 24 augustus SCHIEDAM Ttiurlede. Bloemschikken, ld.OOti. Kluphuh Oost, Bowtiavelaan 79. Bingo, 20.00Ü. Wijkpost Zuid, Soos, 13.00-l6.00u. VLAARDINGEN DcSoenda.Soendalaan A rookvnje klaverjas en darts. 19,00-21.30u. HOEK VAN HOLLAND Kustverted Igingsm uaaum Fort aan den Hoek van Holland, rondleiding, 13.30u. t/mwo.25aug. Imax Theater "Wildfire feel the heat' (al) dag. 14-16. 'Extreme' (al) dag. 13. Africa's Ele phant Kingdom (al) dag. 12-15. Whales' (af) dag. 11. The matrix' U6) dag. 17. The mum my'(12) dag. 19.30-22. Lantaren/Venster l:Filmzomer'99. dag. om 19.30-22. herhaling van diversefilms afgelo pen seizoen. 'Hapiness' (16) dag, 19.30- 22.15. Ven.2: Filrraomer '99. dag. (beh.do.) om 19.30. herhaling van diverse films afgelo pen seizoen. 'Dance to my song" (16) dag. (beh.do.) 22. 'II ladro dl bambini' (16) do. 19.30. Ven.3: 'Festen' (16) dag. (beh.do.) 19.30. 'Aucoeurdumensonge' (16}do. tfmdi. 22. 'DeconstaictingHarry'(ï6)wo. 22. VenA: 'Place vendome* (16) dag. 19.30. 'Hideous kinky* (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: TheThpmas Crown affair' (3i) do. t/m zo. 12.40-15.40-18.40-21.30. The matrix' (16) ma. t/m <vo. 13.15-17- 20.30. Cln.2; 'Analyse this' (12) dag. 19.30- 21.15, do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Cta.3: 'Nekbeen kissed' (al) dag. 18.45-21,45,00- ,vr.ma.dl. ook 13.45-16.15. Cln.4: 'Notting Hi!i' (ai) do. t/m zo. 1230-15.30-18.30- 21.30. 'Cookie's fortune' (12) ma. Vm wo. 12.30-15.30-18.15-21, Cln.5: Wild wild west' (12) do. Vm 20.13.15-15.50-18.20- 21. 'e»stenz" (16) ma, t/m wo. 13-16-19- 21.45. PathéLumière l;'10thingsl ha te about you' (ai)dag.13.45-16.15-18.45-21.30- lm 2: The matrix' (16) dag. 14.30-17.45-21. Lum,3: The mummy' (12) dag. 14-18.15- 2L15. Lum. 4:'Entrapment'(12) dag. 1830- 21-30, do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Pathé Schouwburgplein 3: 'Notting Hili' (al) dag 11.40-15.20-18.20-21.10, wo. om 23-201Sclu2: The mummy" <12>dag. 15.20- 15.10-21, do.vr.ma.di. ook 11,40. Sch3: 'SlKJtng doors' (al) dag U.30-16.30-19- 21.40,di.metom21.40,do.vr.ma.di.ookl4. Sneak Preview: 'Het begw in Saturday night li ve' (16) di.2i.30. Scb.4: Wild wild west" (12) dag 1L10-13.40-16.15-1880-2L30. Sch.5: The Thomas Crovm Affair' (al) dag 11.50-15-18.30-21.20, wo. om 21.401 Sch.6: 'Instinct' (12) dag 15.30-18.30- 21,20,do.vr.ma,di.ookll .50. Sch.7;'Analy se tnis' (12) dag 16,20-18.50-2180, do.vr .ma.di. ook 11.20-13,45. Rexane: Erotische fiims (18) dag 121/mOi. Kindamatinee* Pathé CIiu2: 'Baby ge niuses' (al) za.zQ.wQ. 13.30-15.45. Pathé CJrtH: 'Kabouter plop' (al) za.zo.wo. 13.45- 16.15. Pathé Lum.3: 'Doug's le film' (et) za- jo.wo. 13.15. Pathé lutn.4: 'Jungle Jack 2' (al) za jd.wo 14-16. Pathé &ch£:Dekomng en ik' (ai) dag 11-13.05, Pathé Sdu3:'Aste- rtx Obetix tegen Caesar* (at) dag 14. Pathé Sch.6: 'Ratjetoe' (al) dag 1120-13.20. Pn- thé Sch.7: 'Kabouter Plop' (al) dag 11.30- 13.45. De kleine Parade werd het wel genoemd. Het festival in bet Vlaardingse Oranjepark bestond uit dezelfde mix van theater, dans, cabaret als de Grote Broer, een keer per jaar in Rotterdam. En net ais daar was wining di ning, zien en gezien worden net zo belangrijk als kunst met de hoofdletter K. Vandaag de laat ste uit een reeks sfeerimpressies van het Hof van SpektakeL De al lerlaatste. Want het doek is ge vallen. Voorgoed. Door John Bunte Vlaardingen Een verliefd stelle tje loopt hand in hand naar de 'fo- romachine', „Het is toch een her innering aan het laatste festival klinkt het bijna verontschuldi gend. Terwyl ze zich voor de an- sichtfoto in rcen-outfit h'*sen wordt in het midden van het plein plotseling het in opgewonden staat verkerende engeltje uit de fontein gehaald. Nog meer souve nirverzamelaars? Nee, de water partij wordt kortstondig gebruikt door het Theater van de Verloren Tijd, dat voor deze slotavond een wel heel bijzondere act in petto heeft. Alle avonden waren de acteurs prominent op het Piazza della sensazione, het Italiaanse plein, te vinden geweest. Achter een ta fel vol met de meest uiteenlopen de attributen. Altijd weer druk be zig zich op te tutten. Nu wordt echter van de voluptueuze van het stel verwacht dat zij een aria in de fontein zingt. Een 'regis seur' geeft aanwijzingen, „Dit wordt als Fellini." Ze sputtert te gen, maar klautert uiteindelijk toch op de nog vol in bedrijf zijn de, vervaarlijk wiebelende, water- party. Uiteindelijk lukt het Ze oogst veel applaus, vooral voor het weer naar beneden klauteren. De en gel, nog even opgewonden, neemt even later zijn plaats weer in. „Zo, nu kunnen we weer een uur wach ten tot er iets gebeurt," klaagt een bezoeker. Dat valt alleszins mee. Want de diva heeft haar benen nog niet afgedroogd of de eerste geluiden weerklinken vanaf het podium. Het afsluitende optreden staat te beginnen. Stevige rock, voel 'oren zeven ti^ werk. Maar dat is ook de tijd dat het meren deelvan het publiek zich voor mu ziek begon te interesseren. De dansvloer is dan ook snel gevuld. Van de even eerder door een vaste bezoekster geconstateerde 'graf- stemming' is weinig meer te mer ken. In diverse hoekjes en aan de bar wordt druk gepraat. Eén keer raden waarover. Het Hof. Kan niet festival missen. Dat het nu toch echt voor bij is. Finito, basta. En hoe zonde dat is. Er worden herinneringen opgehaald. En her en der wordt voorzichtig gediscussieerd. Of or ganisator Kees Lesuis er nu wel of geen goed aan. heeft gedaan om na acht jaar de handdoek in de ring te gooien. Zou ie wat anders gaan doen en zo ja, gebeurt dat dan in Vlaardingen? Lesuis zal inderdaad wel weer met iets komen. En dat zal anders zijn dan het Hof, Logisch ook. Door op voorhand een dikke streep door de oude formule te ha len, zyn de handen vrij voor iets heel anders. En daar kunnen al tijd oude succeselementen in te rugkeren. Misschien dat dan eens een ander, groter publiek wordt bereikt -als je dat al zou willen tenminste. Want die grote sprong heeft het Hof eigenlijk nooit gemaakt. Ook met de Spektakeluitvoering dit jaar niet. Het is altijd een 'ons- kent-ons-feestje' geweest. Beken den maken muziek voor beken den, klappen voor elkaar, lezen el kaar voor en lachen om eikaars grapje? Mpf daarnaast natuurlijk ook de voorstellingen 'van bui ten', die ook dit jaar weer van een bijzonder hoog niveau waren. En de belangstelling was goed, zeker in het afsluitende weekeinde. Maar dat had alles met het weer te maken. Voor veel voorstellingen waren veilige locaties bedacht. En die gaven het bezoeken ervan weer extra charme. Zoals bij 'De laatste kroeg' van theatergroep Schmie ren, die zich vrijdag- en zaterdag avond afspeelde in het atelier van Annete Braad aan de Landstraat. Berry Lussenberg zette daar een in hoog tempo bier achterover slaande Fransz Schubert neer. Hangend aan een tafeltje gooide hij in een lange monoloog zijn frustraties eruit, knoopte hij ge sprekken aan mei het publiek, luisterde hij naar zijn eigen mu ziek en bedelde hij om geld of drank. Het om hem heen verza melde twintigkoppige publiek maakte nadrukkelijk deel uit van de voorstelling. Voor dp grote dansvoorstelling Migrant van Osmosic Cie werd het publiek met taxibussen van het Hofpark naar Villa Musica in de KW-haven vervoerd. Migrant laat in dans de beleving zien van iemand die het eigen land verlaat en in een vreemde omgeving te recht komt. Ver weg van alles wat hem of haar lief is. Hoe handhaaf je je eigen cultuur? Marokkaanse thee, rijst, bij zondere koekjes; het lag gis- termiddagallemaal uitgestald bij de wereldpicknick. Foto Roel Dijkstra Bijvoorbeeld door je zo vertrouw de voedsel te blijven eten. En dan is het leuk daar ook anderen van te laten proeven. Een beetje met dat idee was gistermiddag een we reldpicknick georganiseerd. Veel stelde dat niet voor. Wat Marok kaanse thee, kokoskoekjes en rijst; en dan nog niet eens altijd aan de man gebracht door men sen uit dat land. Maar wat te den ken van een Schiedamse bakker die Vlaardingse ijzerkoekjes staat te bereiden... Maar het hoorde er allemaal bij. En het zal in dc herinnering voort leven. Later, met een ander festi val onder een andere naam en misschien op een andere plek zul len de Hofgangers honderden za ken oprakelen. Want die delen ze met elkaar. Ze zijn een grote fami lie, die gisteravond laat even uit elkaar ging. En onderweg naar de uitgang za gen ze bij supermarkt De Pionier, een onderdeel van het kunsten project. het bordje met de tekst 'Opheffingsuitverkoop' Schiedam Woonplus Schiedam is van plan het systeem met buurtaandelen uitte breiden. Het project draait nu met succes in het Proveniershuis en in Groenoord-Zuid. De corporatie heeft al twee wooncomplexen op het oog: het Hofje van Belois in West en de Lïndenhof in het cen trum van de stad. Via het buurtaandeelhouder- schap worden bewoners meer be trokken bij de leefbaarheid in hun directe omgeving. Woonplus zet maandelijks tien gulden van de huur opzij en na verloop van tijd kunnen de huurders, die daarmee de aandeelhouders zijn gewor den, zelf aangeven waar het opge spaarde bedrag aan kan worden besteed. In het Proveniershuis doen alle 31 huishoudens mee. Op jaarbasis is er 3720 gulden beschikbaar voor het verbeteren van de woonomge ving. Tijdens een vergadering is al een inventarisatie gemaakt van de mogelijke doelen. Zo wordt er gedacht aan nieuwe beplanting en banken in de gezamenlijke binnentuin, het organiseren van een 'hoffeest' met live-muziek door en voor de bewoners, het plaatsen van een kerstboom op het plein en verlichting in de poort. De aandeelhouders in Groenoord- Zuid komen volgende maand voor de eerste maal bijeen. Hier doen zo'n 150 bewoners mee, dat is ruim veertig procent. Zjj heb ben al de eerste activiteiten on dernomen om de woonomgeving te verbeteren. Zo is er een schoon maakactie geweest en is de aan wezigheid van zwerfvuil sinds dien behoorlijk afgenomen. Op 17 september, tijdens de eer ste echte aandeelhoudersverga dering, waarbij ook een bestuur aantreedt, wordt vastgesteld waar het komend jaar geld voor be schikbaar moet komen. Er wordt ook een convenant ondertekend waarin bewoners, gemeente, ONS, politie en Woonplus met ei kaar te maken afspraken vastleg gen. Ter gelegenheid van die offi ciële gebeurtenis worden die dag in de buurt tal van activiteiten ge houden. Zo wordt aan bewoners van zoveel mogelijk verschillende culturen gevraagd hapjes uit het land van herkomst te maken. Voor de kinderen is er een speci aal programma. Schiedam De gemeente Schie dam gaat deze week bekijken hoe de bestrating in het Land van Ris kan worden opgeknapt. In die straat in de binnenstad is sprake van ernstige verzakkingen en de groei van veel onkruid tussen de straatstenen en tegen muurtjes. Bewoners rond het Land van Ris hebben al lange tijd geleden ge vraagd om maatregelen. Nadat de gemeente vorige week nogmaals werd gevraagd wan neer zij maatregelen zou nemen, heeft afgelopen donderdag een in specteur van Stedelijk Beheer een kijkje genomen in het Land van Ris De inspecteur noemde de situatie 'ontoelaatbaar'. Zeker met de hevige regenval van afge lopen week waren bepaalde delen van de straat onbewandelbaar, omdat het water niet wegliep, con cludeerde hij. Deze week zal de af deling bestrating dan ook gaan kijken wat er nodig is om de ver zakte delen weer op te hogen. ONS zal worden gevraagd het vele onkruid tussen de straatstenen weg te halen. Een woordvoerder van de gemeente Schiedam geeft toe dat de plantsoendienst aan de afdeling bestrating had moeten doorgeven dat de straat er slecht bij lag. Voor groenonderhoud wordt een straat immers gemid deld twee tot drie keer per maand bezocht. Dat de verzakkingen en de onkruidgroei in het Land van Ris niet zijn doorgegeven, zal met de plantsoendienst worden be sproken, aldus de woordvoerder. De gemeente noemt het Land van Ris een goed voorbeeld van een straat waarbij de telefoontjes van bewoners belangrijk zijn als er bijvoorbeeld sprake is van verzak king. „De straat is geen doorgaan de route, dus je komt er alleen als je er woont," aldus de woordvoer der. „Een inspecteur loopt ook niet dagelijks door alle straten van Schiedam. En een zogenaam de 'schouw' van de hele stad vindt maar eens in de zoveel jaar plaats."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 1