Zo mooi was Liduina Basiliek nog nooit Architect: 'Die leeftijd van ruim honderd jaar moet te zien blijven' Nog steeds ruzie over kosten zuivering Smeerlappe! a Agenda Nog niet alles af Hof van Spektakel Wordt wakker! Dierenhulp Rotterdams Dagblad As- f'V „*-■£»« '*i -'TïïeHï W - tJK^J k "t..~ j?( L/ Woensdag 25 augustus 1999 'Jongens!', brulde plots zijn stem, 'jongens zijn het, rakkers, ah.,,,! ik hoorde het wel, jongens zijn het... ah! verzuupen moesten ze dan maar, de smeerlappe, verzuupen.J Deze passage ontleen ik aan Ouwe Bram door W.G. van der Hulst, een stichtelijk kinderboek waarvan ik, vele jaren geleden, op de zon dagschool de dertiende druk heb mogen ontvangen. Zonder het ver haal helemaal te onthullen, kan ik wél zeggen dat het verhaal over een oude man gaat, die gepest wordt door twee kwajongens. En nu naar Vlaardingen. De Vlaardingse nakomelingen van Hein en Huug stappen ladderzat uit een disco aan de KW-haven. 'Ze hadden de petten vast op het hoofd getrokken, de vuisten diep in de broek zakken gewrongen. Met wilde vlagen flakkerde de wind tegen hen op. Hij spande hun broeken strak tegen de knieën, hij bolde hun blouses wijd uit, hij joeg hen in 't gloeiende gezicht,' - Ze wankelen richting spoorbrug over de Oude Haven en laten zich langs het talud naar beneden glijden. 'Stil nou, zei Hein, Durf je? - Jij? - Ja, maar 't is zo gevaarlijk hoor. Ik durf haast niet.. - Kom, flau werd, er zijn immers geen tovenaars!' Dan tillen ze met een bijna bo venmenselijke inspanning de brug een paar centimeter op en schui ven een bierblikje tussen dek en vergrendeling. Later. De brug is dicht, zeggen de Vlaardingse brugwachters in hun torentje. 'Eenzaam en geheimzinnig lag daar het schamele huiske tussen de struiken, Als de woedende wind aanjoeg en het in zijn ar melijke binten kraken deed, dan was 't, alsof dat huige kreunde van pijn en smeekte om hulp... of; dan was alsof dat huisje dreigend steunde, en verjoeg wie het naderen wilde.' De brug is niet dicht, zegt de NS-verkeersIeiding te Rotterdam. Dus stopt het treinverkeer, er worden bussen ingezet en een. NS-ploeg wordt opgeroepen om het euvel te verhelpen. Anderhalf uur later komt het treinverkeer weer op gang. De krant citeert de Haven dienst Wij vermoeden datdit geintje door KW-discogangers isuitge- haald. Het kan niet anders dan "dat iemand welbewust de zaak heeft praberente saboteren, Weer iater, bij een van de kwajongens thuis. Die avond knielde Hein als gewoonlijk neer voor zijn bed, op de donkere zolder. Hij rilde; 't was koud, ja, maar 't was die avond ook zo donker, zo angstig donker op de grote zolder, en de wind loeide zo dreigend langs het dak. Brrr! wat huilde de wind! (t Zolderraam rinkelde.,.' DICK VAN DER LEGT Woensdag 25 augustus SCHIEDAM Thurlede. Bingo, 14.00u. Kluphuis Oost, Boerhave- laan 79. Klaverjassen, 20.00u, VLAARDINGEN Dc De Bijenkorf, Reigerlaan 105, Zomerdansavond. 19.30-22,00u. Toegang fl. 2,50. Donderdag 26 augustus SCHIEDAM Maasboulevard, Russisch Staatscircus, 20.00 u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45-13.I5u. HOEK VAN HOLLAND Kustverdedigingsmuseum Fort aan den Hoek van Holland, rondleiding, 13.30u. Bioscopen Woensdag 25 augustus Lantaren/ Venster 1: Fïïmzómer '99. dag. om 19.30- 22. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. 'Kapmess' {16) dag. 19.30-22.15. Ven.2: Filmzomer '99. dag, (beh.do.) om 19.30. herhaling van diverse films afgelopen seizoen. 'Dance to my song' (16) dag. (beh.do.) 22. 'II ladro di bambini' (16) do. 19.30. Ven.3; 'Festen' (16) dag. (beh.do.) 19.30. 'Au eoeur du mensonge' (16) do. t/m di. 22. 'Deconstructing Harry' (16) wo. 22. Ven.4: 'Place vendome' (I6)dag. 19.30. 'Hi deous kinky' (16) dag. 22. Pathé Cinerama 1: 'The Thomas Crown affair' (al) do. t/m zo, 12.40-15.40-18.40-21.30. 'The matrix' (16) ma. t/m wo. 13.15-17-20.30. Cin.2: 'Analyse this' (12) dag. 19.30-21.15, do.vr.ma.di. ook 13-15.45. Cin.3: 'Ne ver been kissed' (al) dag. 18,45-21.45, do.vr.ma.di, ook 13.45-16.15, Cin.4: 'Notting Hill' (al) do. t/m zo. 12.30- 15.30-18.30-21.30. 'Cookie's fortune' (12) ma. t/m wo. 12.30-15.30-18.15-21. Cin.5: Wild wild west' (12) do. t/ m zo. 13.15-15.50-18.20-21. 'eXistenz' (16) ma. t/m wo. 13-16-19-21.45. Pathé Lumière 1: '10 things I hate aboutyou'(al)dag. 13.45-16,15-18.45-21.30. Lum. 2: 'The matrix' <16) dag. 14.30-17.45-21. Lum.3: 'The mummy' (12) dag. 14- 18.15-21.15. Lum. 4: 'Entrapment' (12) dag. 18.30- 21.30, do.vr.ma.di. ook 13-15.45, Pathé Schouwburgplein 1: 'Notting Hill' (ai) dag. 11.40-15.20-18.20-21.10, wo. om 21.20! Sch.2; 'The mummy' (12) dag. 15.20-18.10-21, do.vr.ma.di. ook 11.40. Sch.3: 'Sliding doors' (al) dag. 11,30-16.30-18- 21.40, di. niet om 21.40, do.vr.ma.di. ook 14. Sneak Preview: 'Het begon in Saturday night live' (16) di. 21,30. Sch.4: 'Wild wild west' (12) dag. 11.10-13.40- 16.15-18.50-21,30. SchJ5: 'The Thomas Crown Affair' (al) dag. 11.50-15-18.30-21.20, wo, om 21.40! Sch.6: 'In stinct' (12) dag. 15.30-18.30-21.20, do.vr.ma.di. ook 11.50. Sch.7: 'Analyse this' (12) dag. 16.20-18.50-21.50, do.vr.ma.di. ook 11.20-13.45. Kindermatinees: Pathé Cin.2: 'Baby geniuses' (al) za.zo.wo. 13.30-15.45. Pathé Cin.3: 'Kabouter plop'(al) za.zo.wo. 13,45-16.15. Pathé Lum.3: 'Doug's le film' (al) za.zo.wo. 13.15, Pathé Lum.4: 'Jungle Jack 2' (al) za.zo.wo. 14-16. Pathé Sch.2: 'De koning en ik' (al) dag. 11-13.05. Pathé Sch.3: 'Asterix Obelix tegen Caesar' (al) dag. 14. Pathé Sch.6: 'Ratjetoe' (al) dag. 11,20-13.20. Pathé Sch.7: 'Kabouter Plop' (al) dag. 11.30-13.45. Redactie Waterweg: John Bunte, Edwin Comelisse, Ben van Haren, Danielle Hermans, Mariëtte Olsthoom, Eefje Oomen, Sander Sonnemans Over de Vesten 3, 3116 AD Schiedam Postbus 373, 3100 AJ Schiedam Telefoon 2732700 Telefax 4265227 Sportredac tie: Bart Boerop Telefoon 2732700 4004310 Architect Van Hoogevest en pastoorVismans in de Liduina Basiliek, waarde restauratienu voltooid is. OveranderhaWe week wordt datgevierd. FotoFredUbochant/RoeiDijkstra Door John Bunte Schiedam Vooral de laatste maanden keken de parochianen hun ogen uit. Dan gingen vanuit de kerkbanken de blikken naar links, rechts en vooral naar boven. Zo mooi hadden ze de Liduina Basiliek nog nooit gezien. Wat een licht, wat een kleu ren. En die plafonds, nooit hadden zij geweten dat die beschil deringen zo bijzonder waren. Die jaren, dat het toch een beet je improviseren was tijdens de bezoeken aan de Singelkerk, ze waren het waard. Net als die ruim zeventien miljoen gul den, die de vijfjaar durende restauratie uiteindelijk kostte. Je ziet het er aan af. Schiedam kan trots zijn op haar basiliek, de enige in het bisdom Rotterdam en een van de zeven tien in Nederland. De jongste ook, omdat de rooms-katholieke Sin gelkerk pas in 1990 door paus Jo hannes Paulus II tot basiliek werd verheven. Tijden veranderen. Want het had helemaal niet zoveel gescheeld of de kerk was gedoopt. Daar werd in de jaren zeventig heel serieus over gedacht, herinnert pastoor Vismans zich nog goed. Het was in de tijd, dat Schiedam een flit sende sky-line wilde. Het Stads kantoor was de eerste aanzet daartoe. En daar bleef het uitein delijk bij, want de inzichten ver anderden. Niet veel later, in 1980, werd de kerk op de monumenten lijst geplaatst, Palenpest Gered van de sloop, maar daar mee nog niet van de ondergang, Want nu zo'n tien jaar geleden kwam de deplorabele staat waarin het Godshuis verkeerde aan het licht. Palenpest, en niet zo zuinig ook. Doordat de stand van het grondwater lager en lager werd, verrotte het hout van een deel van de paalkoppen. Dat had grote ge volgen voor de fundering en de scheuren liepen langs de muren omhoog, „Het was echt een mine aan het worden," erkent architect Van Hoogevest van het gelijknamige bureau, die zich de afgelopen tien jaar met (de voorbereidingen op) de restauratie heeft bezig gehou den. Er kwamen zelfs netten om het gebouw teneinde eventueel vallend gesteente op te vangen en een deel van de kerk mocht, ver ordonneerde de dienst Bouw- en Woningtoezicht, met meer wor den betreden Er moest heel snel worden gestart met de restauratie. Voordat het te laat was. Want de muren zouden weieens van de palen kunnen af glijden. De rekenmeesters gingen aan de slag. Duidelijk was, dat nu noodgedwongen voor z'n ingrij pende operatie werd gekozen er als het even kon meteen een volle dige restauratie uitgevoerd zou moeten worden. Maar dat kostte wel het een en ander. Het grote geidsprokkelen begon. En uitein delijk lukte het. „We hebben zo'n beetje alles kunnen doen wat we wilden doen," aldus Aad van Lin- gen, die namens het kerkbestuur als werkvoorzitter pastoor Vis mans terzijde stond. Architect Van Hoogevest: „En zelfs tot in de kleinste details." Maar het werk begon groot, met de fundering. Op 19 september '94 werd daar het startsein voorgege ven. Uiteindelijk kwamen er 350 buizen van elk 22 meter aan te pas. „Dat is by elkaar zo'n acht ki lometer," heeft Van Lingen, vroe ger 'de cijfertjesman' in de Schie damse CDA-fractie, uitgerekend. Gedurende vijfjaar is er continue aan de kerk gewerkt. En werke lijk alles kwam aan bod. Van Hoo gevest: „Het was heel mooi om te doen." Van meet af aan was hij al onder de indruk geweest van het uit 1881 daterende gebouw, in neo-gothische stijl ontworpen door de Cuypers-leerling Margry. De decoraties pasten er altijd uit stekend en Van Hoogevest zag het als een opdracht om dat nog meer te effectueren. Dat kon voor al door de lichtinval te verbeteren. En vooral door alles heel goed te reinigen. „In een kerk worden na tuurlijk nogal kwat kaaien opge stoken en dat blijft niet onge merkt. Er heeft door de jaren heen veel roetvorming plaatsge vonden. Zoals het plafond nu weer is hebben de mensen het ei- geüjk nog nooit kunnen zien." Bloem „Soms," vervolgt de architect, „werden we aangenaam verrast. Niet dat er opeens hele nieuwe dingen werden ontdekt, maar be paalde detailleringen kenden we niet. Dat konden wat blaadjes aan een bloem in een schildering zyn, maar het is vooral het kleurbeeld geweest dat toch anders bleek. Mooier vooral." Maar eigenlijk, benadrukt hij, is er niets wezen lijks veranderd, „De beleving moest hetzelfde bly ven. Als ik iets per se niet wilde dan was het dat er een nieuwbouwbeeld zou ont- SciiiedamWanneer bisschop Van Luyn, burgemeester Scheeres en diverse andere gasten op 5 september de li duina Basiliek betreden vieren zy de voltooiing van de restau ratie. Het betekent echter niet dat al het werk is geklaard. Er staan, buiten.de opknapbeurt, namelijk nog een paar zaken op het lijstje van het kerkbe stuur. - Zo moet er nog het nodige aan het orgel gebeuren en volgens voorzitter Aad van Lingen is, daar zes ton" voor nodig. Daar naast wacht het pleintje bij de entree nog op de bestrating. Het is daarbij van meet af aan de bedoeling geweekt, dat dat op dezelfde wijze gebeurt als op het Stadserf zodat één 'ge- hed ontstaat De kosten 'daar van worden geraamd-op een miljoen'"'gulden. Binnenkort- zullen gemeente en kerkbe stuur daarover gaan praten." Van Lingen: „Maar je mag er vanuit dat de gemeente dat' apart.heeft gehouden. Het is, steeds de bedoeling geweest. Wanneer de restauratie^ Maar was zou het hele plein worden afgemaakt Trouwens, vrij heb- - ben geen geld over," 'I t En dan-is ér ook nog de Mók. Daar is op het oog niks'mee/ een uur duurt gewoon zestig minuten/'.maar een .alerte.; buurtbewoner heeft het kerk- bestuur tochöp.;émtóancoJty/ minimaalyéén platra;geatteiidee^^;8r0tetf y^jravelandsewegedistatión) 'Wijkt nogaL'gCToelifcyP01'^/ 'dfèin voorsprongop, die in het tweé-^ de halfuur weer,razendsnel ie? niet vrórdt gedaan "en zelfsfte-/ gen, tiet heeV. im éen .achter- standTesuItisrti-'.^Af-^ staan* Die leeftijd'via ruim hon- .derdjaarmoestte zien blijven." Soms ook werden zaken in de ou de glorie hersteld. De mozaiek- achtige vloeren, die in de jaren vijftig waren vervangen door een effen bedekking, zijn terugge keerd. Gemaakt van gekleurde gebakken kleï-tegels. En alle glas- in loodramen zyn eruit geweest, schoongemaakt en wanneer no dig vervangen. Zij zorgen mede voor de bijzondere lichtinval. In de oorspronkelijke staat terug okee, maar bijna anno 2000 heeft ook een parochiaan recht op wat luxe. Dus zyn er toiletten en be schikt de Singelkerk nu ook over een centrale verwarming. De regelmatige bezoekers hebben de veranderingen al gezien. Aad van Lingen: „Maar dit is iets waar heel Schiedam trots op kan zijn Vteardfngen Hoewel de zuive ringsinstallatie dit najaar al in werking wordt gesteld, is er nog steeds ruzie over wie nu wat moet betalen. De gemeente heeft steeds volgehouden dat ook de golfclub Broekpolder veertig tot vijftig procent van de kosten van de installatie op zich moet ne men. Zo'n 1,2 miljoen gulden heeft de gemeente ervoor i noeten betalen. De dub heeft zich totnu toe zwaar tegen een" verplichte bijdrage verzet Op dit moment overweeg golf club-voorzitter Tom Brouwer zelfs een gang naar dc. Hoge Raad. Dat is dan de laatste juridi sche mogelijkheid voor de club die al twee keer eerder tevergeefs bij de rechterlijke .macht aan klopte, In 1993 kaarten ze de zaak van de zuiveringskosten aan bij de 'gewone' civiele rechter. Daar kregen ze nul op/hét rekest In 1996 richtten ze zich tot het ge rechtshof. Ook daar volgde een maand geleden een voor de club Bij die uitspraken wil Brouwer zich echter niet zo |een-twee-drie neerleggen. „"We óverwegen in cassatie te gaan, ctaidatrje den ken dat we toch rog een goede kans maken, De vorige twee ke ren hebben de rechters de zaak naar mijn mening wel erg ge makkelijk afgedaan." De hoge kosten voor een advocaat neemt de club op de koop toe. „Die zijn nog altijd een heel stuk lager dan de vyf of zes ton die we anders voor de zuiveringsinstallatie moeten betalen." De club heeft de rechtszaak niet aangespannen tegen de gemeen te, maar tegen de provincie Zuid- Holland en tegen de Dienst Be heer Landbouwgronden (DBL). De eerste is volgens het bestuur verantwoordelijk voor de kosten, omdat zij de dub hei stuk grond bij de Broekpolder heeft toege wezen. Dit gebeurde toen bleek dat de club toch niet terecht kon op een stuk grond bij het Staelduinse Bos. Omdat de pro- vinde daar al toezeggingen over had gedaan, moest er een ander gebied worden gezocht. Daarnaast is volgens voorzitter Brouwer de Dienst Beheer Land bouwgronden verantwoordelijk, omdat die de eigenaar van het stuk grond is, Die zou, redeneert de dub, dan ook de kosten voor de zuivering op zich moeten neé men. De club heeft het stuk" grond in,erfpacht, Beide rechters vonden het echter toch het pakkie-an van de golf club. Benadrukt werd dat de erf pachter 'zowel de lusten als de lasten* van het stuk grond moet dragen. Op dit moment wordt door de ge meente onderzocht wat de golf club nu precies moet gaan beta len. De gemeente wil die kosten A veelheidverohtréihi^g^aai« voor moet de waterkwahteit op zowel het"golftaTein.'als;c5) het recreatieterrein wordengemeten /endorden Ve%éjekeSC fv"L De dub heeft inmiddels via eeqi intentieovèreenkomstwéltoege- zegd te betalen ala aHéjuridiscne mogelijkhedenzijn'-: Uitgeput. Mocht het zoverkomeh, dan zal de dub er volgens Brouwer in ie- der geval niet aan otóderdoor gaan. „We Hebben eéngezondfi- nancieel beleid.- Bovendien wis ten we begin jaren negentig al dat deze kosten er misschien aan zouden komen," Dat beeldend kunstenaar Kees Lesuis als festi valcoördinator en artistiek leider van de stich- tingHofvanSpektakelnietaltijdoverhetjuiste organisatietalent beschikt is na acht festivals nu bij een ieder genoegzaam bekend. Nimmer liep de organisatie als een vlekkeloos geoliede festivalmachine. Ik spreek uit ervaring als ik zeg: 'Ook ik heb in een grijs verleden evenementen georgani seerd. Ik dwong respect af bij mijn medewer kers en bestuurders door hen vooraf een door mij minitieus begroot, uitgewerkt en voorge kauwd plan voor te leggen. Ik schoof proble men, van welke aard ook, nooit vooruit en nim mer op de schouders van mijn naaste medewer kers. Ik wist vooraf waar ik aan begon en alles moest simpelweg kloppen, ook financieel'. Maar zie, zelfs na zeven festivals komt de festi- valcoórdinatorwederom één vanzijn afspraken niet na en blijft hij, zich mateloos verontschul digend. in gebreke. Wegens een verkeerde planning is er niet gedacht aan een onderko men voor de vele vrijwillige medewerkers, dus wordt de tent die bestemd is voor theatergroep Schmieren voor hen ingeruimd. Geen tent voor Schmieren en daardoor ook geen podium. Als regisseur/bestuurder van de stichting thea tergroep Schmieren Vlaardingen heb ik samen met mijn medebestuurder en tekstschrijver van het stuk Ger van Veen vanaf maandag 16_ augustustot donderdagmiddag 19 augustus tot omstreeks 15.30 uur in huiselijke kring nagels mogen bijten. Spelbreker was niet de regen die dagelijks met bakken uit de hemel viel zoals werd gesuggereerd in het RD. Drie maanden van repeteren en musiceren dreigden hierdoor voor Schmieren en de door hen ingehuurde musici in een nachtmerrie te eindigen, zy het niet dat kunstenares Annette Braad op donderdagmiddag om 15.30 uur, slechts vijfenhalf uur voor de voorsteling, haar atelier openstelde voor Schmieren. Door deze bijzondere geste konden dedrie geplande voor stellingen, die waren gesubsidieerd door het VSB-fonds Schiedam/VIaardingen, alsnog plaatsvinden. Namens Ger van Veen en mij, de musici, Frans Peter Schuberten het in groten getale aanwezi ge publiek bedank ik vooral Annette Braad, haar vriendin Babette en barman Dirk voor hun puike medewerking. Lieve Annette, een kus heb je al van. Ger an mij gehad, maar een heerlij ke ruikermag jevan ons zeker legemoetzien. In Kees Lesuis ben ik wederom teleurgesteld, maar voor de tomeloze inzet, spontaniteit en overlevingsdrang van zyn naaste medewerkers en vrijwilligers heb ik zeer veel respect. Daar voor neem ik met een diepe buiging, zoals een echte heer betaamt, ook nu weer mijn petje af. Dirk Tempelaar, Vlaardingen. Nu begrijp ik waarom Reijnhout met zy n piep kleine D66-elubje met een minimaal aantal stemmen toch als wethouder nog twee jaar mocht doorhobbyen. Scheeres en Wiegman hadden nog een meeloper/ja-knikker nodig en Reijnhout kreeg zo na tien jaar 'werken' voor Schiedam de maximale financiële voorzienin gen tot aan z'n dood toe uit de gemeenschaps- kas. Je reinste kiezersbedrog en zakkenvulle* rij- Hij mag een Ikeawijk realiseren in het verleng de van de start- en landingsbanen van het vlieg veld Zestienhoven, die met of zonder nacht vluchten zal blijven en steeds belangrijker wordt. Nergens wordt meer een nieuwbouw wijk zo dicht bij een vliegveld gebouwd. En ze ker niet op giftig havenshb met een laag zand erover. Ook mag Reijnhout een oude houten schoolschuur naar het Ikeapark laten verplaat sen. Reijnhout was jarenlang belast met het perso neelsbeleid van de gemeente.'Het is een bende. Letterlijk en figuurlijk. Deskundigheid is er met. Dat kost de gemeenschap al jarenlang di rect en indirect miljoenen. Lees de krant maar. Niets gaat goed. Het is teveel om op te noemen. Lang niet alle miskleunen komen boven water. Dan zou de krant meteen gevuld zijn. Veel wordt verborgen, achtergehouden en achter baks geregeld door de incompetente B en W- kongsi. Op de enkele rechtstreekse vragen van de raad (onder andere van Henk Metaal) weten ze geen antwoord, kunnen het niet nagaan. Be dragen zyn met meer te achterhalen, etcetera. In het algemeen is de lamlendige gemeente raad een verlengstuk van deze kongsi. De Schiedamse gemeenschap mopperten scheldt meestal binnenskamersen snapt er niets meer van, wat juist de bedoeling is van de kongsi. Ze lachen een beetje, blijven lekker op hun stoel zitten te incasseren en drinken een gratis borreltje in de Gekroonde Brandersketel. De jeneverindustrie heeft enkele Schiedamse families rijk gemaakt. Voor de bevolking was dat pure ellende. Dat heet dan Schiedam-pro- motie. Overheidssubsidies worden niet geïncasseerd door nalatigheid en onkunde. Op leuke dingen voorde mensen wordtfors bezuinigd. Gelukkig isernogde VSB die vaak zorgt voorleuke objec ten voor de grote en kleine mensen m de ge meenschap. Momenteel worden veel topfuncties waargeno men door interim-managers. Als er dan toch weer mei geld gesmeien moet worden vervang dan ookhctineompetentecollege vanB en W. In het bedrijfsleven waren ze er al jaren geleden uitgeknikkerdzonderriantefinancielevoorzie- ningen. Ik ageer al jaren tegen dit wanbeleid, krijg nu weer gelijk, maar er verandert niets. Mensen wordt toch wakker. JA. Verweij, Schiedam Afgelopenzaterdagmorgenomzevenuurlager een gewonde meeuwopdeweg. Het beestje had een gebroken poot en een lamme vleugel. Op zoek naar hulp voor het dier krfjgje bij hetasiei m Schiedam een bandje waarop bij noodgeval len wordt verwezen naar de dierenambulance in Rotterdam. Daar wordt dan gevraagd of er na negen uur even kan worden teruggebeld. Ter wijl ik om acht uur in Rijswijk moest zijn. Vervolgens naar de politie Schiedam gebeld, die naar vogelopvang Karei Schot belt. Ook daar is niemand aanwezig. Daar zit ik dan met een gewonde vogel. Ik bel naar de dierenambu lance in Den Haag, vrees het ergste,-maar hoor tot m'n verbazing dat het geen probleem is. Als wij de vogel meenemen naar Rijswijk halen zij 'm daar gewoon op. Dierenambulance De Wijs uit Den Haag, heel veel dank voor jullie diervriendelijk beleid. Mevrouw Pons, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1999 | | pagina 7