Prijzen der Effecten aan Se Ben le Anistsrdai. Frijn der Effecten aan ie Bears te Botterdam. Maandag ift Maart. 8 ,:V'o. 1874. 8* W 3339. BUITEMLAKDS0HE BERIGHTEi. lt BlfflüËHLASDSCHE iSRlSHTEi. De van de West naar Atsjin opgekomen hulptroepen waren naar hun woonplaatsen teruggekeerd, alleen was nog een klein getal van Pedir en Merdoe (Oostelijk van Atsjin) gebleven; wat zij uitvoerden was nog onbekend. STEDELIJK HIEUWS. COURANT. A B ONNBMBNT: Abonnementsprijsper Drio M,tandenf 1.85. Franca per Past, door het gohcele Itijk2.50. la do zitting van het Engelsche Lagerhuis van Donderdag is de heer Bi and tot voorzitter benoemd. De heer Gladstone heeft hem met die betrekking namens (le liberale partij geluk gewenscht. In de enorme kosten van het Tiehborne-proees is de schatkist alleen voor een som van p. m. 170,000 p. st. be grepen. Te Blackburn heeft het ontploffen van een stoom ketel den dood van 15 menschen en het verwonden van verscheiden auderen ton gevolge had. 'Xe Lower March, in Lambeth, is een hond, die een eigenaardig karakter heeft, dat dezer dagen voor den rech ter aan het licht kwam.- Zekere Daviss stelde een eiscli in tegen den eigenaar, den kruidenier Drew, omdat diens hond hem in de lippen had gebeten, toen hij hem aan haalde. Do eigenaar zeide, en het werd door getuigen be vestigd, dat de hond voor iedereen even goedaardig was, behalve voor dronken menschen en Daviss dien dag be schonken was. De rechter veroordeelde den eigenaar tot een schadevergoeding en gaf geen bevel, zooals Daviss eischte, dat de bond zou worden gedood. Nu er ook in ons land aangedrongen wordt op het stollen van strafbepalingen voor hen, die zich in kcnnelijken toestand van dronkenschap in het openbaar vertooneu, zou het misschien overwoging verdienen, van overheidswege in elke gemeente een zeker aantal honden te dresseeren, tot het sbijten van dronken menschen." Het vooruitzicht hierop zou misschien krachtiger werken dan andere straf fen. Wij beveleu dit middel ter overdenking aan de ver- eeniging, die de dronkenschap door do politie wil doen uitroeien. De redevoering, die de heer Emile Ollivier nu niet zal mogen uitspreken, zal door de Bonapartistische bladen medegedeeld worden. Naar men zegt beslaat de lofrede op Napoleon niet meer dan een zeer klein gedeelte er van en is zij hoofdzakelijk gewijd aan den heer de Lamartiue. Zij moest strekken om aan te toonen, dat de Lamartino, zoo hij Napoleon met al diens hoedanigheden beter hadde gekend, hij heel wat verder zou zijn gegaan dan hem een voudig recht te doen wedervaren; hij zou hem bemind hebben. Dezer dagen is te Parijs een boek verschenen, ge titeld de laatste der Napoleons. Het is de geschiedenis, zegt men, van het gelieele tweede Keizerrijk en geschreven onder toezicht van een buitonlandsch diplomaat, dio ge heel op de hoogte der zaken was. De Turksche Regeeriug heeft den 3 dezer met een der banken te Konslantinopei een overeenkomst gesloten, betreffende het doen van een voorschot, ten bedrage van 480,000 p. st., aflosbaar binnen negen maanden, tot zeer hoogen intrest. Men spreekt van 50 pCt. De twee hoogst-aangeslagenen in de stedelijke be lasting te Berlijn worden gerekeud een inkomen to hebben van 600,000 th. (1 millioen en nog 80,000 gulden). Wat is Amsterdam verschrikkelijk arm, in vergelijking van Pruisen's hoofdstad. In Nederland's hoofdstad wordt hot hoogste inkomen op f300,000 geschat! (Brieven Franco. SCHIEDAM, 7 Maart 1874. Heden namiddag ontvingen wij uit den Haag het volgende Regeerings-telegram Aangeboden te Buitenzorg 6 Maart ten 7.50 voor middags, te den Haag ontvangen 7 Maart 9,57. Be politieke toestand was onveranderd gebleven. De omtrek van de legerplaats en den Kraton was rustig. Op den Passar, nabij het kamp, vermeerderde de aanvoer van koopwaren. Aan do vestiging in den Kraton werd krachtig gewerkt. Den achttiendon Februari waren drie oorlogsschepen naar do Staatjes op de West-, Noord- en Noord-Oost kust gezonden, met proclamation en stukken ter voor bereiding van de Regeering hunner toekomstige ver houding tot Nederland. Bij zijner Majcstoits besluit van 4 Maart jl., no. 18, is aan den heer D. Raven, op zijn daartoe gedaan verzoek, eervol ontslag verleend als plaatsvervaugeud kantonrech ter te Alfeu. r Door don Commissaris des Konings in deze provincie is het aandeel bepaald dat elke gemeente van dit gewest den Koning, die van den laatstgenoemden de voor zal te dragen hebben in de te leveren manschappen voor de lichting dor Natiouale Militie van 1874. 1 liet opgelegd aandeel bedraagt o. a. voor Schiedam CO man. liet aantal manschappen dat in hot jaar 1874, in de ge lieele provincie Zuid-Holland zal worden gelicht is bepaald op 2089 man. l)e Nederlandsche Hu adel-Maatschappij wensclit scheepsgelegenheid te zieti aangeb uien voor den over voer naar Soerabaija van: 15stuks llerbertsbakeutonnen, elk hoog 2.80 meter, terwijl de groots te uitwendige mid dellijn 2.10 meter bedraagt, met toebebooren. Zij zijn te bezichtigen aan de Kon. grofsmederij te Leiden. Aanbie dingen met opgaaf van de gevraagde vracht in ééns en van den tijd, waarop de inhaling kan geschieden, worden inge wacht tot Vrijdag 13 Maart a. s., des voorin, ten 11 ure. De Luxembuigsche Kamer, in geheim comité ver gaderd, heeft het rapport tier commissie gehoord over de viering van den 25slen verjaardag van de troonsbestijging van Z. M. Willem III. In overeenstemming met de Regee ring wil de Kamer daarvoor 25.000 frs. beschikbaar stellen. Men vorzekei t, dat de stad Luxemburg voor dat feost een grooten historischcn optocht organiseert, waarin alle per sonen, die zich in de geschiedenis van Luxemburg onder scheitien hebbeu, zullen voorkomen. Ter aanvulling van hot bericht, omtrent de gedane keuze van kinderen, naar aanleiding der oproeping in de II. N. geplaatst, kan de Dorde, Ct. met zekerheid mede- deelen, dat de kindoren, wier geslachtsnaam zijn Koning en Nassau, en die aan het hoofd zullen staan van de depu tatie, die Z, M. den Koning op 12 Mei a. s. liet kinderge- schonk zal aanbieden, beidon te Dordrecht wonen. Hot zijn de zoontjes van de heeren J, Koning en N. van Nassau. Do zoon van eorstgenoemden draagt de voornamen van 7. M. namen van Z. K. H. don prins van Oranje, Onlangs werd een internationale commissie be noemd om de noodige voorstellen te doen aangaande een verbinding van de in Pruisen ontworpen kanalen mot die in Nederland. De Stoompost deelt mede, dat in de op 9 en 10 Dec. jl. te Osnabrück gehouden eerste bijeenkomst dezer commissie de Pruisische commissarissen zich eenstemmig hebben vereenigd met de door de Nederlandsche commis sarissen voorgestelde en vooraf aan onzen Minister van Bin- nenlandsche Zaken medegedeelde ontwerp-verbindings- kanalen, namelijk voorOverijsel:'1.KoevordenPicardie, en 2. AlmeloNordhorn; voor Drente, 3. de verbinding van de te verlengen Hoogevecusche vaart met het door Pruisen op ongeveer 2500 meters van en evenwijdig aan de Rijngrens gemaakt wordende Siid-Nord-Canal, en van daar uit met Meppen aan de Eems; voor Groningen, 4, de verbinding van het te verlengen Stadskanaal met het oven genoemde Siid-Nord-Canal, en van daar uit met Haaren aan do Ems, en 5. de verbinding van de in een scheepvaart- kanaal te hervormen Moersloot, van grenspaal 187 langs '186 tot in de Eems, beneden Rhode, bij Braai. Aan het Nedcrl, Zendelinggenootschap is door den heer M. "Viruly .1 Dzn., te 's Graveuhage overleden, gelega teerd de som van f3000. Het genootschap ontving dezer dagen ton geschenke van dr. B. F. Matthes, afgevaardigde van het Nederl. Bijbelgenootschap, een exemplaar van helEvangelie van Marcus in het Macassaarsch, en van het zelfde Evangelio in het Boegineescli vertaald. Het dagelijksch bestuur te'sGravenhage heeft den gemeenteraad voorgesteld, afwijzend te beschikken op het adres van een aantal ingezetenen, met bezwaren tegen het raadsbesluit, houdende vergunning tot oprichting op de Plaats van het standbeeld ter nagedachtenis aan Thorbecke. Burgemeester en Wethouders gronden dat voorstel op het feit, dat bedoeld raadsbesluit ter kennisse van het I-Ioofdcomitó is gebracht, dat daarop verklaarde, vau de vergunning gebruik te maken. De gemeenteraad kon dus moeilijk het gegeven woord terugnomen, maar al ware dit mogelijk, dan nog zouden Burgemeester en Wethouders dea Raad nimmer kunnen adviseeren op een eenmaal ge vallen besluit terug te komeu, dan wanneer dwaling in de feilen daartoe verplicht Naar wij vernemen heeft het klassikaal bestuur der Nederl. Ilerv. kerk te Rotterdam, do zaak van den heer P. ,T. R. Laan, predikant te Maassluis, aan het provinciaal kerkbestuur opgedragen. Den '19 Febr. jl. was de tijd der voorloopige schorsing verstreken. Ouder de punten van den beschrijvingsbrief voor de vergadering der Yereenigiug tot bevordering van den landbouw in Holland's noorderkwartier, kwam voor do opl ichting eener modelboerderij. Die woorden doelen op een plan van don heer K. Rezelman, landbouwer te Winkel, tot oprichting eener Vereenigiug ter veredeling van onzen veestapel, bepaaldelijk van varkens, sclmpeu, koeien en paarden. De heer R. wcuscht namelijk mot anderen land te koopen en een boerderij in te richten, waar proeven ter veredeling van den veestapel genomen cn uitstekende ras sen aangekweekt worden. De kosten zijn berekend op een ton gouds, het kapitaal te splitsen in aaudeelen van f500 ieder. Ongeveer de helft der aaudeelen is reeds geplaatst. ABVÏETEHTIÏUl Prijs: van 1 tol 10 gewone regels f 1.00; iedere regel meer 0.10, Voor den werkenden stond en voor weldadigheid, do helfl vsn den prijs. Het TIM, verklaart op de volgende wijze het door velen met ecnigo onrust waargenomen lang wegblijven van berichten uit Atsjin. »Het uitblijven van berichten uit Atsjin moet zeker worden toegeschreven aan het gemis van belangrijke gebeurtenissen op het oorlogsterrein, waar de opperbevelhebber waarschijnlijk voortgaat met het ver- sterkon der veroverde positiörij" en, ten einde-helleger zooveel mogelijk te sparen, afwacht, dat het vijandelijke land atlengs door gebrek aan hulpmiddelen tot onder werping konit." In een tapperij te Amsterdam is dezer dagen de vol gende komieke scène voorgevallenReeds lang had een vrouw loerende blikken geworpen door de vensters van een kroeg, en eindelijk sciieen zij gezien te hebben wat zij zocht, want regelrecht trad zij binnen en op een individu af, dat met eeu glas in de haud voor de toonbank stond. Nauwelijks had de man de vrouw, zijn gade, gezien, of bij kroop in een hoek van angst en schaamte, maar had niette min de driestheid van op haar eiscli, dat hij mee zou gaan en werken, in plaats van te drinken, te antwoorden, dat hij bleef waar bij was en niet mee wilde, al zou zij hem weg dragen. De vrouw herhaalde haar cisch nog tweemalen zonder gevolg, en toen stroopte zij de mouwen van haar jak op, bevochtigde haar handen op de eigenaardige volks manier, greep haar man aan, lichtte hem van den grond en droeg hem, ondanks zijn spartelen, op haar armen naar buiten en een eind ver de straat op, tot groot pleizier van de voorbijgangers, die de moedige en krachtige vrouw toe juichten, terwijl de dronkaard eensklaps zoo ontnuchterd werd door de buitenlucht en de gevoelige wijze, waarop zijn gade hem vasthield, dat hij eindelijk gedwee, cn met recht als iemand, die zijn oortje versnoept heeft, meeliep. De Amst. Gt. weerspreekt haar bericht, dat bij de commissie voor de plaatselijke feestviering te dier stede ongeveer f 50,000 aan bijdragen is ingekomen. Zij had alleen willen zeggen dat men hoopt die som bijeen te krijgen. Par Talegr. 7 Mnart, 59 141% isy8 18% w/t pCi. Nederl. Werkelijke Schuld. 2% II.mdol-M latscliappij Boxtel-Wesel4% 3 3 3 5 5 4 5 5 5 Spanje, BinneiiLiiidsclie, Dito, Buiteiibimlsciic PORTUGAL, 1807 Rusland undo Dito, Ode serie. Dito, leoning 1867 Spoorwcg-Acliën Poli Tidis Spoorw. Maskow-Jar. Nieuwe Loten I860 Oostenrijk, ühl. konv. papier t ti ziiver (talie, Cert. Inschrij*. Turkije, Hinnealandsche. GRIEKEM.AND, olil. 1825 Veiikknigdb Staten 1882 Mexico, oude üilo, nieuwe Venezuela Nieuw Grenada Dito gest. uitgesteld G Maart. 58% '41% 15%. 18% 41% 10! 86% 80V„ 237% 01% 38% 99% 8% 80s, 238 61% 65%o 38% 11% Premie Lcening Itotlerd.im Neuerl. Werkelijke Schuld Spanje Olil. 3% nu Dito Binncnlnndsehe Dito Buitenlandsclio 1867 Portugal, 1867 Rusland oude 1867 Spoonveg-Actiën Poli-Tiflis Spoorweg JoIca Orel Spoorweg Nieuwe Loten 1864 Oostenrijk, Old. konv. papier. zilver Turkije, Binncnlnndsehe. Egypte Yerïenicde Staten 1882 1885 Nieuw Grenada dit» pest. uitgesteld. Mexico 1851 I8G4 Koen op Londen i Parijs Antwerpen pCt. 3 8% 2% 3 3 S 5 4 5 5 5 5 5 5 7 6 6 Per Telegr. 7 Maart. 90 15% 18% 237% 38% 102% 11.89 47.02» 40.85 BURG E RL IJ IC E STAND. Geboren: 5 Maart. Cornelia, dochter van W. F. Groeneveld en E, van Efferen, Nieuwsticht. - 6. Casper, zoon van J. Wessel en W. Klein, Broersveld, Ondertrouwd5 Maart. G. Sitton en J. Lissenberg

Schiedamsche Courant | 1874 | | pagina 1