McaMscli McMh. BioeilaMsclB Herleiden. A". 1875. Maandag 25 Januari. 3564. ■ï/nl Wogen ©n T>vintigste Jaar •gang-. •n/» M' nrieMiV™^.v. Aboxnomentspiius, per kwartaal1.85. Franco per post, doui'hot gehecle Rijk - '2.o0. Afzonderlijke nommers - 0.10. BUREAU: MARKT, E, 12JL ÏBAK KRUK. Da opkomst ter Nationale Vergadering was den 22 dezer zeer talrijk; ook de lieer Thiers was aanwezig. De heel Lucien Bruu bestreed de eonstitutionccle wetten en beweerde dat de monarchie allóón Frankrijk ïedden kon. Do Broglie toonde aan, dat de wet van 20 Nov. de verplichting oplegt om den duur van het bij die wet gevestigde bewind te handhaven, en om het gezag van Mac-Mahon te regelen. Jules Favre bepleitte in een lange redevoeiing, de noodzakelijkheid om een definitief bewind te vestigen en bestreed het herstel der mo narchie. De minister van binuenlandsche zaken deelde vervolgens mede, dat het kabinet aan Mac Mahon zijne demissie had aangeboden, en dat de president den ministers verzocht had in functie te blijven totdat een nieuw kabinet zou opgetreden zijntot zoolang zou het kabinet verantwoordelijk blijven. De minister herinnerde de kamer voorts aan hare verbintenis tot het vaststellen der constitutioneele wetten, en verzocht dat de Karner zou overgaan tot hare tweede beraadslaging. De Kamer besloot daarop rnet 557 tegen 446 stemmen, over te gaan tot do tweede beraadslaging over het ontwerp Ventavon. Op Père-Lacnaise wordt een monument opgericht ter nagedachtenis van de door de com munisten op 18 Maart '1871 doodgeschoten generaals Thomas en Lecomte, ITALIË. De Minister Minghctti heeft in de Kamer zitting van den 21 dezer den Qnancicelen toe stand uiteengezet; hij deelde mede dat het tekqrt voor de begrootiug '75 blijft zooals het vroeger is opgegeven, wanneer er geen nieuwe uitgaven bijkomen; de uitgaven voor den aan leg van openbare werken zullen 11 millioen bedragen; de vestingwerken zullen 20 millioen eisclien: in deze 31 millioen wenscht hij te voorzien door een schatkist-operatie, waarmee eeuige amortisaties van '75 van 1882 tot 1883 worden uitgesteld. De minister stelt den aan leg voor van al de werken in de Zuidelijke provinciën en de havens. De buitengewone begrooting van Oorlog zal worden verminderd met '15 millioen. Door de herziening van de tarieven hoopt hij zeven millioen te verkrijgen, die zullen worden aangewend tot verbetering van het lot der ambtenaren. Op verzoek van den Minister is vorder be sloten dat de verschillende ontwerpen zullen worden onderzocht doomden commissie. De minister deeldeverder nog mededat hij het-haudelstractaat met Frankrijk heeft op gezegd en onderhandelingen zal i aanknoopeu over een nieuwe overeenkomst met dit land en met andere Mogendheden. Hij verklaarde zich in beginsel voor den vrijhandel en stelde voor dat do rcchtea van uitvoer zulten worden betaald in goud evenals bij de invoerrechten. De opbrengst van de bestaande belastingen ging steeds vooruit; op het einde van '75zou nog ter beschikking zijn 00 millioen in papier, en het was noodzakelijk dat tot eiken prijs het evenwicht werd hersteld, vóór dit laatste mid del had uitgediend. 81' A N J E. Woensdag 11. hebben 3000 Carlisten, ouder Tristany, storm'euderliand Granolliers, op zes mijlen afstand van Barcelona, ingenomen en daarbij een aantal wreedheden gepleegd. Al de leden van den gemeenteraad zijn gevangen weggevoerd. Volgens gerucht maken de Carlisten toebe reidselen om naar Barcelona op te rakkeu, in de iioop daar, met behulp der republikeinen, binnen te komen. Martinez Campos, die zich naar Oilot begaf, was verplicht terug te keeren. ENGE L AJN J). Lord Derby heeft den 20 dezer een adres van eene deputatie van Eugeische Protestanten in ont vangst genomen, waarin hij wordt verzocht, om, vóór de erkenning van koning Alphonso XII, onvooiwaardelijk op eene volledige godsdienst vrijheid in Spanje aan te dringen. De schade, die door de laatste hevige stormen en zware overstroomingen in de Kaap kolonie alleen aan regeeriugsgebouwen en andere openbare eigendommen is toegebracht, wordt op ruim 350,000 p. st. geraamd. 1) U I T S C! II L A N 1). Men meldt uit Madrid, dat de Carlisten drei gen, in geval Zarauz mocht gebombardeerd worden, gewelddadigheden tegen den Duitschen kapitein Zeplielin en eeuige matrozen dor brik Qustav aldaar te zullen plegen. De regecring aarzelt om door te tasten, met het oog op het levensgevaar der Duitsehers te Zarauz. Een Russisch dagblad zegt, datliet streven van Duitschland om ceae indrukwekkende zee macht te vormen, eene voorbereiding voor den aanstaanden oorlog met Frankrijk is. Die oorlog is onvermijdelijk, zoolang een vernederd Frank rijk en een triornfeerend Duitschland, beiden volkomen gewapend, tegenover elkander staan. Rusland zal dan partij moeten kiezen en zijne keuze zal het overwicht geven. OOSTENRIJK. Het Weeuer Tageblatt deelt een telegram uit Londen mede, luideus hetwelk de keizerin Eugenie eu de keizerlijke prins, onder den zedeljjicen waarborg van II. M. Victoria en door de tusschenkomst van den finaneiectcn agent van den prins van Wnles eene leening, ten bedrage van 3 Vi millioen p. st.met enkele Engelsclie bankiershuizen gesloten hebben. BELGIE. Aan de Nonl wordt uit Weenen gemeld, dat. het initiatief tot de krachtige vertoogen Advertentieprijs: \nn 1lOgcwonorogels. ƒ1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen twcrsiaai. berekend. van de groote mogendheden aan de Porte van Rusland en Oostenrijk is uitgegaan. Beide mogendheden handelden in volkomen overeen stemming en werden door Duitschland en Fi aukrij k ondersteund. TURKIJE. Te Belgrado is een bericht ontvangen waarin wordt verzekerd, dat de Porte besloten heeft, om in het Podgoritza-coaflict toegevendheid te gebruiken. Safetpuchade nieuwe Turksche minister van builenlandsche zaken, is bereid, om de schikkingsvoorstellen der groote mogend heden in deze zaak aan te nemen. Door 't Suez-kanaal zijn van 120 Jan. gepasseerd 88 schepen; de ontvangsten belie pen 1.470.000 frs. AMERIKA. De wet op den leerplicht (compulsory education bill) is met '1 Jan. 11. in den Staat New-York iugevoerd. SCHIEDAM, 23 Januari 1S75. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, zitting van 23 Januari 1875. Afwezig de heer J. J. van Otterdijk, met kennisgeving. O O 1. Onderzoek der geloofsbrieven en installatie van den heer P. J. Wouterlood. 2. Resumtie der notulen van de vorige ver gadering. 3. Mcdedeeling der ingekomen stukken. 4. Wordt vastgesteld een adres aan den Gemeenteraad, houdende het verzoek om den Buitunhavenweg alhier te doen bestraten. 5. Wordt vastgesteld een adres aan Z. Exc. den Minister van Binuenlandsche Zaken, over de belemmeringen die het vervoer van passa giers en goederen dezer dagen op'den Staats spoorweg heeft ondervouden, waarbij Z. Exc. wordt verzocht de noodige maatregelen te nemen om in het vervolg die belemmeringen te voorkomen. 6. Een lid vraagt of de Kamer op officieele wijze eenige konnis heeft bekomen van de tlmns aanhangige gewijzigde plannen tot doorgraving van den Westet haven. Deze vraag wordt door den Voorzitter in ontkennenden zin beantwoord. Gisteren avond werd iu het lokaal van de Pautus-Vereeniging de vroeger door ons aan gekondigde vergadering gehouden van hen, die hadden bijgedragen voor liet huldeblijk aan Neoriands grooten Staatsman mr. .5. R. Thor- becke-, daaiioe uitgeuoodigd door de te dezer stede beslaande sub-commissie, naar aanleiding van de bekende handelwijze van den Minister van Binncnlaudscho Zaken mr. .1. Heemskerk Azn. in zake de oprichting van het standbeeld op de Tlaats te 'silage. Nadat de Voorzitter, mr. K. A. Poortman, het doel der vergadering kort en duidelijk had

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1