A". 1875. Zaterdag 30 Januari. Jtë 3568. TerscMjnt iaplljks, ittpnM Dinsflai. BnitralanJsclt BerMlei Binaealaudsclie Berichten IV egen ©n Twintigste Jaarganjr. BIREAV: MAK.ltT, E, 184, FRANKRIJ K. De Nationale Vergadering heeft in hare zitting van 28 dezer, niettegenstaande het verzoek van den heer Raudot, de orde van den dag omtrent het ontwerp-Veritavon gehandhaafd. De kwestie of het amendement van den heer Laböuiaye, omtrent liet ontwerp Venlavon, aangenomen zal worden, baart niemand meer belangstelling, met het oog op de aanstaande ontbinding, die onvermijdelijk is en die ook niemand meer zal durven ontkennen. De rede voering van den heer Simon, waarin hij tot tweemalen toe aan de vergadering hare aan staande ontbinding verkondigde, zonder dat dit het minste protest uitlokte, heeft er veel toe bijgedragen dat een ieder op dit resultaat voorbereid is. Men zegt, dat de ex-Keizerin reeds twee malen in Engeland een leening gesloten heett, ieder van 500,000 p. st. Daarbij is bepaald, dat die leeningen geen rente zullen geven, maar na de troonsbestijging van den Keizerlijken Prins zuüen ze afgelost worden met het tien dubbele bedrag. Omtrent de leening der stad Parijs kan het volgende worden gemeld. Aandeeien groot fr. 500, prijs van uitgifte fr. 440. Storting: bij de inschrijving 40 fr., bij de verdeeling 70, in de eerste helft van October alsook in April 1876 en in October daaraanvolgende, telkenmale ft'. 110. Rente 20 fr. Aflossing in 75 jaren, in driemaandelijksche trekkingen van fr. 225,000 waaronder eene premie van fr. 100,000. Eerste trekking 5 Mei. Voor vervroegde storting wordt een bonificatie van fr. 3.50 toegestaan. De eerste coupon betaalbaar 15 October. SPANJE. Volgens berichten, uit Madrid gezonden, heb ben de Cariisten de provinciën Biscaye en Gui- puzcoa verlaten en zijn met al hun oorlogs- materieel naar Navarra getrokken. In de provincie Castellon hebben zeshon derd Cariisten hunne onderwerping aangeboden. De opperbevelhebber van het Noorderleger heeft aan alle Cariisten, die zich vóór den Sisten Januari overgeven, amnestie beloofd. Carlistische soldaten, die' uit Estella ontsnapt zijn, beweren dat don Carlos verscheidene officieren en onderofficieren, die van verraad werden beschuldigd, heeft doen doodschieten. De inneming van Granollers door de Car- listen wordt als een. hunner schandalen gebrand merkt. De benden van Tristany, Miret en andere opperhoofden vielen des nachts op drio ver schillende punten de poorten van het stadje aan en drongen daarbinnen. Het zwakke garnizoen bood weinig tegenstand en trok zich terug in de kerk. Do Cariisten richtten toon een afgrijse lijk schouwspel aan, dat samengevat kan worden in de woorden1 plundering, brandstichting, moord. Toen de dag aanbrak trokken de ban dieten af, alle leden van den gemeeuteraad, eenige vrouwen, waaronder de echtgenoot van den rechter, en verscheidene andere ingezetenen medevoerende. In de stad*'vond men de lijken van vier soldaten, twee stedelingen en zeven Cariisten. De gezagvoerder van-de brik Guséav, de heer Zepplin, heeft zich. weder van Pasages naar Zaïauz begeven injde macht der Car- listen hetzij omdat hij zijn stuurman, die als gijzelaar werd gehouden, niet aan diens lot wilde overlaten of wel om den loop van de schadevergoeding af te wachten. ENGELAND. H. M. Victoria had aanvankelijk haar voor nemen te kennen gegeven, om het parlement in persoon te openen, doch zij is, tengevolge van den nog hoogst bedenkelijken toestand van prins Leopold, van haar besluit terugge komen, zoodat die vergadering nu door eene koninklijke commissie zal geopend worden. Een~ bericht van gisteren houdt echter in, dat prins Leopold iets beter is. Op een banket, gisteren ten huize van den liberalen heer Lewis gegeven, heeft lord Hartington gesproken tegen de opheffing van de staatskerk. Luidens den Dubünschen Evening Post heeft de Paus, tot ondersteuning der katholieke drukpers, voor dit jaar 180,000 lires meer dan in '1874 beschikbaar gesteld, De Ticmpo deelt mede, dal de drie achter stallige coupons der buitenlandsche schuld 5,631,250 p. st. bedragen. De pagarès, die daar voor in betaling aangeboden zijn, bedragen slechts 3,618,264 p. st. Het restant, 2,012,986, zal betaald moeten worden met schuldbrieven tot eene nominale waarde van 9,015,658 p. st. De jaarlijksciie betaling der pagarès zal waar schijnlijk den 4 April geschieden. In een particuliere depêche aan de Londen- sche Pall HI all wordt bericht, dat de Japansche Regeering, na eindelooze onderhandelingen, er in heeft toegestemd ook het binnenland voor de vreemdelingen open te stellen. Daartoe zullen ze evenwel dienen voorzien te zijn van een bijzonder verlofbcwijs. DTJITSCHLAND. Men beschouwt de ontvangst van don Spaan- schen gezant Bascon door den Keizer als een bewijs van de erkenning van Alphonso XII. De indiening van de nieuwe geloofsbrieven van den gezant te Madrid zal volgen. Volgens de Berlijnscho Post zal het proces-Arnim in April voor de rechtbank van hooger beroep te Berlijn in behandeling komen. OOSTENRIJK. Uit een aulheutieke bron te Wcenen wordt medegedeeld, dat in 1874 de directe belas tingen 5'/j millioen il. meer en de indirecte 'll,o millioen minder -dan volgens de primi tieve raming hebben opgebracht. RUSLAND. De Heg. Ann. van St. Petersburg van 26 dezer bevat een officieel artikel, waarin de aange legenheden der Grieksche geünieerde kerk besproken worden. Daarin wordt o. a. gezegd, dat de oppositie der Latijnsche geestelijkheid en de pauselijke encyclica alleen uitgewerkt hebben, dat 45 kerspelen, met 26 geestelijken en 50000 leeken, vrijwillig tot den Griekschea ritus zijn teruggekeerd. DENEMARKEN. Te Kopenhagen wil men een bronzen standbeeld oprichten voor Hans Christiaan Andersendie in April e. k. 71 jaren wordt. Het bedrag, waarvoor ieder deelnemer in schrijven kan, is opzettelijk zeer gering gesteld, opdat lieden van alie standen en zelfs kinderen het hunne zullen kunnen bijdragen. TURKIJE. Een telegrafisch bericht uit Belgrado van eergisteren bevat,''dat de vorst van Montenegro het nationaal leger ontbonden en huiswaarts gezonden heeft. De Turksche troepen zijn eveneens van de Montenegrijnsche grenzen teruggetrokken. Een gedelegeerde der Porte wordt binnenkort te Cettinje verwacht. AMERIKA. De partijen in Louisiana overwegen thans een schikkingsvoorstel, strekkende om aan de conservatieven de contróle op ue Kamer der Afgevaardigden te verzekeren, op voorwaarde dat Kellogg als gouverneur zal erkend worden. SCHIEDAM, 20 Jauuari 1875. Z. M. de Koning heeft een gouden, een zilveren en een bronzenZ. K. H. prins Frederik een gouden en de gemeenteraad te Middelburg een verguld-zilveren medaille be schikbaar gesteld voor de tentoonstelling die de Yereeniging tot bevordering van Tuinbouw aldaar, bij gelegenheid van haar 2o-jarig be staan, in den aanstaanden zomer zal houden. In de Staats-Courant van heden worden medegedeeld staten van in-, xiit- en doorgevoerde suiker over da maand December 1874. Blijkens de uit Zwitserland bij de Re geering ontvangen officieele mededeelingen aangaande den stand der veeziekten daar te lande, loopende lot 19 Jan. jl., was hot mond en klauwzeer gedurende de laatste weken zoo danig afgenomen, dat men zich vleien mocht liet meercudeel der kantons binnenkort geheel van die ziekte bevrijd te zieu. Ook de nog in het kanton 'Wallis hecrscheudo longziekte scheen weldra geheel verdwenen te zullen zijn. De laatste in Zwitserland uit Oostenrijk ont vangen officieele berichten vermelden eenige verbetering in den stand der veepest in het Kustland en Gallicië; daarentegen bleef die COURANT. AnONNEsiENTSPnus, |ier kwartaal. Franco per post, door hot gehoele Kijk Afzonderlijke nommers 1.85. - 2.50. - 0.10. Advertentieprijs van i—10 gewone rogels1.00. ledore gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1