Yerschljat flaplijts, nitpsinM Dinsflat SnitenlaadsGlie Berichten. A0. 1875 oens cl a g 10 Februari. M 3575. Jagt en Visscherij. TVegen en Twintigste Jaargana:. Abonnementsprijs, per kwaitnnl1.8j. Franco per post, door het gehecle Ttijk - -.50. Afzonderlijke 0.10. COURANT. BUREAU: MA BKT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, f 1,00. Iedere gewone regel meei- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Commissaris des Koninos in de Provincie Zuid-Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerdo Staten van den 2don Februari] 1875, no. 16; Geiet op art. 11 der Wet- van den 13den Junij 1857, [Staatsblad no. 87) Brengt ter kennis van bolanghebbonden, dat bij voornoemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald 1». dat do uitoefening der jagten op water wild, opgenoemd in art. 15, litt. df en h der Wet van den 13den Junij 1857, Staatsblad no. 87), worde gesloten op Zalurdag den listen Maart aanslaandemet zonsondergang: 2°. dat de uitoefening van het -wcispel van kwartelen met steekgaren of vliegnet (art. 15, litt. e der bovengenoemde "Wet) is toegelaten van den 29sten April aanstaande tot en metden!7den Julij daaraanvolgende, doch dat het vliegnet in geen geval tot het tirasseron van kwartelen mag worden gebruikt; 3". dat de visscherij in de binnenwateren, waar onder ook worden verstaan rivieren door sluizen afgesloten, zal zijn gesloten van den 18den Maart aanstaande tot en met den 8sten Mei daaraan volgende, mot uitzondeilng a. van de visscherij door middel van fuikT^ aalscharen, nalkorven, drobers en door peu ren naar aal en paling; b, van do visscherij met de gebbe om kleine vischjes te scheppen tot aas voor do dobbers 4°. dat het visschen met kuilr>ett»n, waaron der ook behooren ankerkuiten en staatboomen, van den lsten April aanstaande tot on met don 15den Junij daaraanvolgende, is verboden; 5". dat de kooiüeden hunno kooieenden in dit jaar moeten opsluiten of opbokken van don 27sten Maart' tot en met den lsten Mei, en van den 15den Julij tot de opening der jagt op waterwild. - En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in do Nederlandsche Staatscourant wor den geplaatst. 's GrvvENiiAGE, den 4den Februarij 1875,. De Commissaris des Konings voornoemd, FQCK. FRANKRIJK. Voor de leening van de stad Parijs is onge veer vijftigmaal het gevraagde bedrag inge- schreveu. De republikein Valentin is met 55000 stemmen in het Dep. Seine et Oise gekozen. Er ontbreken nog een 40-tal gemeenten, die op den uitslag geen invloed kunnen hebben. De Hertog van Padua (Bonapartist) verkreeg 41,QOO stemmen; Kératry (Septennalist) 4000. In het Dep. Cótes du Nord zal een herstem ming moeten plaats hebben. De legitimist ICerjegu kreeg 38,300, de republikein Foueher de Careïl 35,700, en de Bonapartist de Hei tog van Felbie 31,200 stemmen. Uit llayonne zijn van den 8 dezer twee verschillende berichten van het oorlogstooueel ontvangen, het eone verzekert, dat de regeerings- troepen Estella zijn binnengetrokken, Mendiri en Argonz door de Carlisten zeiven zijn gedood en don Carlos zich naar Vergara heeft teruggetrok ken, terwijl het andere meldt dat de inneming van Estella door do regeeringstroepen zich niet heeft bevestigd, dat de Carlisten liet door hen verloren terrein in Guipuzcoa weder bezet heb ben en de regeeringstroepen verplicht zijn ge weest om de hoogten, die Agdouin bestrijken, tegenover de meerdere macht van den vijand te verlaten en de Orio weder over te tiekken, daarbij Zarauz en Guetaria ontruimende. ENGELAND. In het Hooger- en Lagerhuis van het Parle ment zijn den 6 dezer na öene koite discussie, de adressen in antwoord op de troonrede met V- - eenparige stemmen aangenomen. De koninklijke schouwburg te Edinburglt is Zaterdag jl. totaal afgebrand. Blijkens berichten uit Buenos-Ayresge- dagleekend van 15 Jan., zuilen de gezamen lijke officieren, betrokken in den jongsten opstand, binnenkort aldaar voor een krijgsraad terecht staan. Daar de president Avellaneda echter voor geen strenge toepassing der wet is, zoo verwacht men, dat generaal Mitre en de overige schuldigen voor een korten tijd uit het land zullen verbannen worden. Volgens bericht uit Londen zijn van de Gospatrich het schip dat met bijna 500 personen te gronde ging nog twee personen gered; ze zijn te St. Helena aangebracht. Uit Shangaï wordt van den 5n getele grafeerd Tsaeteen, zoon van prins Thum, is tot Keizer uitgeroepen. Li hung twang tot eersten Minister benoemd. De naam van Prins Kung is van de lijst der raadsheeren weggelaten. OOSTENRIJK. De minister president von Bitto deelde den 7 dezer in eene avond-conferentie aan de Deak- partij mede, dat de regering, na den afloop der algomeene beraadslagingen over het budget, haar ontslag bij keizer Frans Jozef indienen, en hjjde minister-president, daarvan dan tevens aan den rijksdag kennis geven zal. De Deals-partij besloot daarna in die conferentie, om het budget als grondslag bij de artikels- gewijze beraadslagingen aan te nemen. Blijkens de Weener Taf/espresso is de vraagwie moet er Paus worden na den dood van Pius IX? thans te Rome weder aan de orde van den dag. Aanvankelijk hnd men ge dacht, (lat kardinaal Rauscher, aartsbisschop van Wecneu, het meest daarvoor in aanmer king zou komen, daar het heilig college meent te moeten breken met het gébruik, om de tiara aan eon Italiaan te gevende Italianen toch hebben het wereldlijk gezag van den Paus omvergeworpen. De kerk dus wil de Italianen straffen en hun haren wrok doen ge voelen. De Oostenrijksche regeering echter heeft alles gedaan om de candidatuur van mgr. Rauscher op zijde te stellen, en dien kardinaal te doen besluiten zich niet candidaat te stellen. Gemelde regeering wil niet dat een Oostenrijker oneenigheid of een conflict over die aaugelegenheid tusschen Weenen en Ber lijn doe ontstaan. Voorts wil men, dat onder de overige kandidateu voor het pausschap vooral mgr. Manning aartsbisschop van West- minster, veel kans heeft, om voorloopig tot die hooge waardigheid gekozen te worden. DUITSCHLAND. Luidens een schrijven uit Berlijn van 6 dezer, is het vooralsnog onwaar, dat vorst von Bismarck, ten gevolge van het toenemen zijner zenuwkwaal in de laatste (lagen, het besluit genomen heeft, orn zijne ambten binnen kort of wel op zijn OOsten verjaardag, zijnde 1 April a. s. neör te leggen. B E L G I E. 3ij gélegenheid van het huwelijk van prinses Louise met prins Philips van Saxen-Coburg heeft de Koning eene som van 30000 fr. ge zonden aan den gouverneur van Brabant ten behoeve van de armen van Brussel en zijne voorsteden. Den burgemeester werd namens het jonge paar eene som van 10000 fr. voor de armen der hoofdstad ter hand gesteld. ZWEDEN. In Zweden is, evenals in Rusland, de win ter buitengewoon streug; de oudste bewoners des lands herjtmeren zich niet een dergelijke koude ooit hl lebben beleefd. Omstreeks Siet midden van Januari daalde dethermometer van Reaumur JAB 30° onder het vriespunt. Deze schier voorbeeldelboze koude voor Zweden ging gepaard met hevige sneeuwbuien, welke het land over zijn gansche uitgestrektheid met een sneeuwvlaag van ongekende dikte over dekten. Het verkeer werd daardoor in vele oorden geheel gestremd en allerwege be moeilijkt AMERIKA. In eene den 7 dezer gehouden bijeenkomst van conservatieve afgevaardigden der wetgeving van Louisiana, is de voorgestelde schikking aangenomen. Erkend wordt, dat de democra ten de meerderheid iu de "Wetgevende Ver- gndering uitmaken, op voorwaarde, dat de demo craten zich onthouden van verder onderzoek naar de handelingen van Kellogg. Evenwel heeft Mac Euery deze schikking afgekeurd en wil zich terugtrekken. In de Vereenigde Staten zijn '141,029 inrichtingen van onderwijs, 'waaronder 124,939 openbaie volksscholen, niet 93,329 onderwijzers en 127,713 onderwijzeressen, en 3,021,990

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1