A0. 1875. Donderdag 11 Februari. M 3576 Ymlijiit Japlljls, nitpzoiM Insiat LOTING- BiileilaDiscIe Berictlea. Biniienlantlsclie Berichten. NATIONALE MILITIE, b c n ij Wegen eix Twiutigstc Jaaraanff. orra COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal Franco per post, door het gehcele Rijk Afzonderlijke noimncrs 1.85. - 2.50. - 0.10. B U16 IS AU1IAKKT, S3, 124. Advcrtentiepiiijs: van 110 gewone rogels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. YOOU I>E S »'CVi II n De Burgemeester ex Wethouders van Schiedam Geven bij deze keunis, dat de LOTING der in het vorige jaar voor de Militie ingeschrevenen, door den lieer Commissaris des Konings in deze Pioviueie, bij besluit van den lO.Iauuaiij 1875, A, No. 187, (2de Aid.) I'roo. Mad No. 1, is bepaald op Woensdag den 17 -Felruarij 1875, des vooi middags ten half Hen ure. De belanghebbenden woulen mitsdien opgeroepen om op gemciden dag te verschijnen in iiet gebouwMusis Sacrum, aan de Lange Haven alhier, alwaar de Loting zal weiden gehouden. Gedmende vijf dagen, te lekenen van den dag waarop de Loting beeft plaats gebod, kunnen, tegen de wijze, wnaiofi zij is geschied, bij Gedeputeerde Staten be zwaren worden ingebingt door belanghebbende Lote- jitigé'u, "of door bun vader of voogd, bij verzoekschrift op ongezegeld papier, onderteekend door hein die liet bezwaar inbrengt; welk verzoekschrift moet worden bezorgd bij den Burgemeester dezer Gemeente. Voorts wordt ter kennis van de Lotelingen gubrngt, dat op Maandag den 22 Bfhruarij 1875, des voor middags van 10 tot 12 ure, ton Raadhui/o der Ge meente zilti !g zal Worden gehouden tot het opmaken vttli de getuigschriften ter bekoming van vrijstelling wegens 'uroederdienst of op grond van to zijn eeniga wettige zoon, bedoeld bij al. 2 en 3 van art 53 der tVet op de Nationale Militie van den 19 Augustus 1861 Staatsblad no. 72); tot welk einde de betrok ken Loteliug moet verschijnen met twee bekende en ter goeder naam en faam slaande meerderjarige inge zetenen dezer Gemeente, die de veieischte getuigenis kunnen afleggen en bet aldaar op te maken getuig schrift kunnen onderteekenen. En is hiervan afkondiging geschiedwaar het be hoort, den 10 February 1875. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK. VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. ENCrELASD. In het Lagerhuis heeft, de heer Disraëli den 8 dezer, in den loop eener discussie over het adres in antwoord op de troonrede, ontkend dat het Brïtsche leger zich in een slechten toestand bevond. Hij billijkte hetgeen in de troonrede gezegd was omtrent de verhouding van Engeland tot de overige mogendheden, en gat' als zijn meening te verstaan, dat do vrede in Europa niet verstoord zou worden, terwijl de Regeering van hare zijde al het mogelijke zou blijven doen om botsingen te voorkomen. Be heer Beach sprak over het gevaar van invoering der Colorado- of aardappel-tor uit Amerika, waartegen tot dusver alleen door Oostenrijk en Belgie maatregelen waren ge nomen. - Hij achtte de vrees voor dit gevaar zeer overdreven, wijl hut bedoelde insect reeds sedert een eeuw in t.mtp iku bekend was. De Begeering heeft dit onderwerp in overweging genomen. 1 Aan de Fall MaW, Gazette wordt dd. 6 Februari uit Berlijn getelegrafeerd: Neder- iaud, Belgie, Denemarken, Zwitserland en Zweden hebben óf geweigerd deel te nemen aan de internationale conferentie over de rech ten van oorlogvoerendenóf liet geven van een definitief antwoord uitgesteld. Meu vreest te St. Petersburg, dat het antwoord van Enge land ook de andere kleine staten zal terug houden van deelneming aan de conferentie. Uit Londen wordt nader bericht, dat het vermelde omtrent twee passagiers van de Cospatrkk die nog gered zouden zijn, geheel ongegrond schijnt te wezen. Volgens het verslag eener Engelsche speciale commissie voor het onderzoek van steenkolen, worden 1000 ton steenkolen op de volgende wijze verdeeld over de verschillende takken van industrie: papierfabrikatie G, koper-, lood- en ziukhutten 8, waterleidingen 14, brouwerijen en branderijen 18, chemische fa- briekeu iO, spoorwegen 20, sioomsclmepvaart 80, steenbakkerijen, glasblazerijen en kalkovens 31, textiel industrie 42. gasfabrieken 60, mijnen 67, uitvoer naar buitenland 92, stoommachines 121, huiselijk gebruik 172, ijzer- en staat werken met hunne machines 300. Het Engelsche oorlogsschip Basilisk heeft een ontdekkingstocht gedaau door de Torresstraat en langs de kust van New-Guiuea. "Wanneer de nieuwe kaarten van die streken het licht zien, zai men zich een voorstelling kunnen maken van de winsten, die aardrijkskunde en waterbeschrijving door die ontdekkingsreis hebben behaald. Volgens het officieel bericht, heeft de Basilisk bij de 1200 m. van de kust nagevorscht, en kennis gemaakt met '12 havens van de eerste klasse, verscheidene boyaarbare rivieren en meer dan honderd eilanden; ook is een korter weg ontdekt tusscheu Nieuw- Holland en China dan men tot nu toe volgde. Onder de eilanden zijn sommige zoo groot als het eiland Wight; zij worden beschreven als vruchtbaar en bevolkt, de inwoners zijn gedeeltelijk beschaafde Maleiers. Aan do Noord oostkust van het vaste land werden twee bergen gezien van ongeveer duizend voet hoogte, die de namen ontvingen van de politici Gladstone en Disraëli. SPANJE. De nieuwe week zet zich voor de Spaansche regeeriugstroepen niet zoo gunstig in, als de vorige geëindigd is. Een depêche dat Esteiia door iien was ingenomen, werd niet aileeu in een tweede bericht gelogenstraft, maar dit be vatte tevens de tijding dat zij liet in Guipuzcoa veroverde terrein weder prijs hebben moeleu geven. Koning Alfonso heeft den nacht van Zater dag op Zondag te Pampeluna doorgebracht, vanwaar zijn plan was om naar Logrono te vertrekken, teneinde daar met zijn minister van marine een onderhoud te hebben en ver volgens Zaterdag te Madrid terug te keeren. Generaal Jovellar zal in zijne hoedanigheid van minister van oorlog het Noorderleger gaan aanvoeren. Weldra zal er weder een detachement troepen van 400 man naar Cuba vertrekken. De militaire operation zijn voor het oogen- blik gestaakt. Ook de aanval op Sauta-Bnrbara is uitgesteld. De troepen verschansen zich ia de bezette stellingen. De koning is den 8 derzer alhier aangekomen Den volgenden dag zou hij weder vertrekken naar Logrono. OOSTENRIJK. In het Lagerhuis van den Rijksdag tePesth heeft heden de minister-president von Bitto eene uitvoerige rede gehouden, waarin hij staafde, dat de verhooging van belasting het eenige middel is tot herstel van het evenwicht in 's lands financiën. Belangrijke bezuinigingen bij liet gemeenschappelijk leger acht hij vol strekt onmogelijk. Zijne rede werd algemeen toegejuicht. In een nader bericht uit Pestli wordt thans, geheel ia strijd met de vroegere mededeelingen van daar, verzekerd, dat tot dusver nog geen vertrouwelijk onderhoud tusscheu de drie partij hoofden Senuycy, Lonyay en Tisza heeft plaats gehad. Van het tot stand komen eener coalitie tusschen hen kan alzoo evenmin reeds sprake zijn, als van liet voorloopig onderling verdoelen van ministerieele portefeuilles. De Bailij Telegraph bevat een telegram uit Weeneu van 8 dezer, waarin van eene authentieke zijde wordt verzekerd, dat Oosten rijk volstrekt geene mededeelnlg van de voor- loopige verkiezing van kardinaal Rauscher tot de pauselijke waardigheid heeft ontvangen. Het doodvonnis van den moordenaar Frentb, wiens in een spoortrein gepleegd mis drijf indeitijd is meegedeeld, is in de gevan genis te Olmütz voltrokken. Het is de eerste maal sedert langeu tijd dat een ter dood ver oordeelde in Oostenrijk geen gratie ontvangen heeft. FRANKRIJK. Bij gerucht sprak men hier den 8 dezer vin de samenstelling van een nieuw ministerie waarin de heer Dufaure o. a. als minister van justitie optreden, doch overigens het rechter- centrutn, met mannen als de hertog de Broglie, de meerderheid hebben zou. SCHIEDAM, 10 Fobruari 1875. De lieer Hoydenrijck, lid van de Tweede Kamer der Statcu-Goneiaal, heeft in het Day-

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1