VerscMjul flaplijks, ÉpmM Dtmflaf. MtaMsck BmcM Binueiilanaseiie Berinnen, A°. 1875. Maandag 22 Februari. 3584. KENNISGEVING, Negen en Twintig-s to Jaar^ausr. In het Lagerhuis stelt Disraëli het Dinsdag aangekondigde besluit voor, -waarbij de verkie zing van Mitchell nietig wordt verklaard. O'Shaughuessy stelt voor de discussie te ver dagen opdat de vrienden van Mitchell raad kunnen inwinnen. Ilartington, Foster en Low? zijn er voor gestemd de zaak aan eene com missie te verzenden, Disrp.ëli dringt aan op eene spoedige beslissing, opdat de waardigheid van het Parlement behouden", blijve. De verda ging wordt verworpen met 269 tegen 102 stemmen. Het voorstel van Hartington, de zaak in handen van eene commissie te stellen, wordt verworpen en het voorstel van Disraëli aangenomen. Het Departement van Koloniën heeft generaal Wolseley naar Natal gezonden, om die Britsche bezitting te reorganiseeren. De formeele installatie van den nieuwen Keizer van China, zal den 25 dezer te Peking plaats hebben. Te Port-au-Prince zijn den 13 dezer 50O huizen door een feilen brand in de asch gelegd. De gele koorts heerscht thans te Rio-Janeiro zeer sterk. Gemiddeld worden er dagelijks twaalf personen door weggerukt. Blijkens berichten uit Havanna via New- York, rukken de regeeringstroepen onder gene raal Concha in de provincie Gincovillas voor waarts. In een hevig gevecht, hetwelk bij een aanval van Goncales op Manacas plaats had, verloren de Spanjaarden 150 man. Op uitnoodiging van Garibaldi zijn de Enget- sche ingenieurs Wilkinson en Smith bezig met het zoo spoedig mogelijk ontwerpen van plan nen tot regeling van den loop van den Tiber. DÜITSCIIIAND. Eene depêche uit Malchin, in Mecklenburg, meldt, dat de Landdag den 17 dezer aldaar, op verzoek der commissie voor de grondwet, eene stemming heeft gehouden over de vraag, of de behandeling van het grondwets-outwerp al dan niet van het behoud van ridderstand en boerenstand als politieke corporation afhanke lijk moet gesteld worden. De uitslag daarvan was, dat de boerenstand zich voor beider op heffing, maar de ridderstand zich met 88 tegen 19 stemmen voor beider behoud verklaarde. OOSTENRIJK. ïn een telegram uit Pestli van 17 dezer wordt gemeld, dat eene coalitie-regeering op handen is. De heer Tisza en I de minister von Bitto zijn aldaar uit Weenen teruggekeerd. Men zegt, dat Keizer Fians Jozef er ook verwacht wordt. Tisza onderhandelt met de heeren Sen- nyey en Lonyay. SP AN.TE. De Cariistische bataljons ia Biscaye zijn in den omtrek van Bilbao teruggekeerd. De heer Arcicolar is tot Spaansch gezant te 's Ilage benoemd. AMERIKA. De Senaat heeft de bill, strekkende tot her vatting der in specie-betalingen in 1879, aan genomen. President Grant heeft den Senaat tegen 5 Maart bijeengeroepen, tot het houden van eene buitengewone zitting, ter verdere afdoe ning van zaken. TWEEDE KAMER. Zitting van 19 Februari. In de zitting van heden is, na langdurige discussie, met 42 tegen 26 stemmen verworpen de conclusie der meerderheid vau de commissie van onderzoek der stukken nopens de kofïïe- enquête op Java, en is daarna, zonder stem ming, aangenomen de conclusie der minderheid van die commissie, tot dankzegging aan den Minister en aanneming der stukken voor kennisgeving. Voorts is ingekomen een ontwerp tot amor tisatie van schuld, dat in verband staat met het vroegere tot belegging van kasgeld. Tegen Dinsdagnamiddag 1 uur zijn onder scheidene wetsontwerpen aan de orde gesteld. Daarna zal het onderzoek in de afdeelingen plaats hebben van het ontwerp tot wijziging der kiestabel en het spoorweg-voorstel der heeren Kappeyne c. s, Voorts is tegen Maan dag 1 Maart de wet op het toezicht der spoor wegdiensten aan. de orde gesteld. Morgen te '10 uren behandeling van de con clusie in de zaak vau het kerkhof te Strijp, met het daarop voorgesteld amendement door den heer van Houten. SCHIEDAM, 20 Februari 1875. De Gemeenteraad heeft 18 dezer eene lang durige zitting gehouden, die door vijftien leden wérd bijgewoond. Afwezig waren, tengevolge van ongesteldheid, do heer Melchers en de heer Zoetmulder. 1. Alvorens de werkzaamheden aanvingen, vroeg de heer J. B. Nolet het woord, en stelde voor dat in afwachting van de besluiten, die door den Raad zouden worden genomen ten aanzien van de missive van J. Odé, betrek kelijk de uitgave van het verslag der handelingen vau den Raad, aan den snelschrijver op te dragen, het verslag op zijne verant woordelijkheid op te maken. Dat voorstel werd na eenige dispussie aangenomen. 2. De notulen van het verhandelde in de zitting van 21 Jan jl., werden gelezen en goed gekeurd. 3. Wordt ter tafel gebracht het proces-ver baal van de kasopneming bij den gemeente ontvanger op 28 Jan jl. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Twee ontwerp-besluiten tot het doen van af- en overschrijving en betaling uit den post voor onvoorziene uitgaveq der begrooting voor den dienst van 1874. Ter inzage en aan gehouden. 5. Missive van den Minister van Financiën, houdende bericht, dat hij niet aanvaardt den grond tot het stichten van een postkantoor, wegens den te boog gestelden prgs, met aanbod tot den aankoop van het Blauwhuis tegen taxatie door deskundigen. Burge meester en Wethouders stellen voor niet te treden in het voorstel tot afstand van dat gebouw, maar het Blauwhuis te verhuren voor een nader overeen te komen tijd tegen flOQO in het jaar, en de kosten van nieuwe inrich ting voor rekening van het Rijk. Ter inzage en aangehouden. 6. Rapport van de Commissie voor de Straf verordeningen nopens de bestendiging van be staande verordeningen, benevens het voorstel tot herziening van de Algemeene Politie-verordening> en daartoe voorshands te verleenen een krediet van f 300. Het eerste gedeelte wordt voor kennisgeving, eh het laatste gedeelte met alge- meene stemmen aangenomen. 7. Rapport van de Finantieele Commissie om trent de rekening van de Kamer van Koop handel en Fabrieken over 1874. Ter inzage en aangehouden. 8. Missive van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, nopens de bestrating van den Wes terhavenweg Was door den Voorzitter bereids in handen gesteld van de Commissie van Fabricage. Ter inzage en aangehouden. 9. Rapport van de "Commissie van Fabricage op de adressen van F. W. van der Eist en Co., het bestuur der "stoomkoremnolcn de Oycïoop en de missive van de Kamer van Koophandel over de verbetering van de bestrating van den Buitenhavenweg. De Commissie adviseert aan de adressanten te kennen tc geven, dat aan huu verzoek vooreerst niet kan worden voldaan. Ter inzage en aangehouden. 10. Rapport van de Commissie van Fabricage COURANT. Abonnementsprijs, per kvvutial.1.85. Franco per post, door Het golicele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: MARKT, E, 124. Advertentieprijs: vanl10gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: Dat de Kohieren voor de Belasting op liet Personeel nos. 0 en 10 dezer Gemeente over het Dienstjaar 1874/5, door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Belastingen te Rotteidam, op den 17 Februarij 1875 executoir veiklnard en op heden nan den Ont vanger der Diiecte Belastingen, ter invordering, zijn oveigemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen; alsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen weiken de reclames tegen dezen aanslag belmoren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 19 Februarij 1875. Be Burgemeester voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. EN GELAND.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1