Tmclijnt iaplijts, aitïezoiÈrt DinsSai. BiitealaaMe Eencliten. Biisenlandsche Berichten. A0. 1875. o o d e r d a r 4 Maart. 3591. Negen en Twintigste Jaargang PU ANK RIJ K. Maandag zijn een groot aautal exemplaien van de beide wetten op den Senaat en op de regeling en den overgang des bcstuurs op de muren van Parijs aangeplakt. Het plakkaat draagt aan 't hoofd de woorden»Fransche Republiek." De heer Buffet heelt met den President der Republiek eene couferentie gehad. Naar men verzekert, liep de beraadslaging over de vraagof de lieer Buffet als president dei- Nationale 'Vergadering niet meer diensten kon bewijzen dan als hoofd van het Kabinet. De heer Buffet meende dat hij, bij de verdeeldheid tusschen de partijen, als president der Nationale Vergadering .beter dan in hoedanigheid van minister-president in staat was, den noodigen invloed uit te oefenen ter bevordeiing vange- matigdheid. Hij Het dit oveiigens aan Mac- fehon ter beoordeelihg over." Mén verzekett dat wanneer de heer Buffet zich met de samen stelling van een Kabinet belasthij den lieer Dufaure en andcie leden van het linker-centrum eene portefeuille zal aaubieden. De prefect der Seine, de heer Ferdinand Duval, zal het bezoek, bij gelegenheid van de opening der groote opera, aan Parijs door don lord-mayor van Londen gebracht, gaan beant woorden; het tijdstip is nog niet vast bepaald. De prefect zal ook bij die gelegenheid to Londen zijn ambtsgewaad diagen, en veigezehi zijn van zijn secretaris-generaal, vetscheidene at tachés, twee commissarissen van politie, twee officiers de paix, allen evenzeer in den offi- cicelen geborduurdeu rok. Vijftig ruiters en zes hoornblazers van de repubiikeinsche garde zul len tot geleide strekken. De mise en scène is dus, voor dit wederkeerig bezoek, op dezelfde wijze ingericht. De gouverneur van Lyon, generaal Bour- baki, heeft de gematigd repubükeinsche Cour- rier de Lyon veertien dagen ges "borst, omdat zij geschreven had, dat het keizerrijk voor de schande van Sedan verantwoordelijk was en dat het aanzien der generaals, die in het proces Wimpffen als getuigen opgetreden waren, ge leden had. Die maatiegel wordt ook in Orlea- nistische en legitimistische kringen sterk afge keurd. Uit de Frstnsche kolonie Senegal in Sene- gambie komen zeer onrustbarende berichten omtrent den toestand aldaar. Reeds lang werd het gerucht vernomen dat een zeer invloedrijk Maho.medaansch geestelijke, Amadou-Sekou, een verklaard v'yaud der Franschen, zich aan liet hoofd gesteld had van een complot, dat gesmeed werd tegen het protectoraat van Frankrijk. Spoedig kwam het zoover dat Amadou-Sekou openlijk een leger bijeenzameldezoodat de Fransche bezetting niet werkeloos kon blijven toezien. Men geraakte inderdaad slaags, waarbij de Fransche troepen een ontzettend bloedbad aanrichtten onder het legér van den priester. Niet minder dau 450 dootben werden er op het slaehtveld gevonden, terwijl het,-gelyk-mea weet, toch de gewoonte der iubooilingenis, om hunne doodea tneé te nepien. De Franschen van hun kant hadden 17. dooden, 15 zwaar en 57 licht gekwetsten. De Times deelt eene depêche uit IConstanti- nopol van 28 Fcbr. mede, luidens welke de Otto- mannische bank aldaar nu, tengevolge van het wijzigen der vroeger met de regeeiing gesloten overeenkomst, vaste inkomsten zal ontvangen, voldoende om de coupons ,en de amortisatie der buitenlandsche schuld te betalen, en de beschik king voor het overblijvende aan de regeering over te laten. Intussehen zal de regeering ook het recht hebben, om leeningen met anderen dan de Ottomannische bank te sluiten. Het Engelsche stoomschip JHongkong, van Londen-naar, Japan, heeft AhsjgLKari op_ een blinde klip gestooteu, en is gezonken. Dé tweede stuurman eu achttien man zijn gered, en eeu boot, waarin de kapitein met zeventien man. is, volgens laatste berichten, te Aden aangekomen; twaalf personen, onder welke eene dame met vijf kinderen, zijn vei dronken. De lading wordt geschat op 90,000 p. st., ter wijl liet schip eene waarde vertegenwoordigt van 60,000 p. at. O O S T E N R IJ K. In eene conferentie der Deak-partij deelde baron Wenckheim mede, dat hij van den Keizer de opdracht had gekregen tot samenstelling van een nieuw Kabinet, en aan dien last vol daan had. Verder legde hij het programma voor, dat als basis zou kunnen strekken der fusie van beide groote pai tijen. De Deak- partij besloot, zich met het linker-centrum te vereenigen, op den grondslag van het mede gedeelde programma, en de nieuwe Regeering te ondersteunenzij behield zij echter het recht voor omtrent enkele vraagpunten zelfstandige besluiten te nemen. Sennyey bestreed het programma. liet linker-centrum besloot, in zijne bijeen komst, de Regeering te steunen, en na de fusie der beide partijen niet langer als zelf standige parlementaire fi actie op to treden. De jury in het proces Ofenheim heeft by meerderheid van stemmen den beschuldigde vrijgesproken. ITALIË. De Kamer van Afgevaardigden bespreekt op dit oogenblik de al of niet wonschelykheid om Italie's oude oorlogsschepen te verkoopen. Gene raal Garibaldi heeft de beschouwing van den minister van nnuiue verdedigd, dat het beter Js een kleiu getal flinke steike vaat tuigen te ^hebben dan een groote menigte zwakke vaar tuigen. De generaal heeft daarom de Kamer overgehaald het plan van den minister goed, te keuren, omdat het voor de ontwikkeling der Italiaansche marine gunstig is. DUITSCIILAND. Bij arrest van het hooggerechtshof in Pruisen, is de schrijver van een briefkaart, die een ander had aangemaand tot betaling eener door hem verschuldigde som, veroordeeld wegens openbare beleediging. Deze veroordeeling steun de op de overweging, dat de bewoordingen, waarin die aanmaning was geschied, blijkbaar ten doel hadden, om den adressant te belee- digen. Ten gevolge daarvan is den beleedigde de vergunning verleend, om het arrest op kos ten van den veroordeelde openbaar te maken. RUSLAND. Uit de volledige militaire bescheiden blijkt thans nader, dat de eerste toepassing der wet op de algemeene dienstplichtigheid bij de re- cruten-lichting voor dit jaar, nergens, zelfs niet in de meest verwijderde deelen des rijks, -«enigen -tegenstand onder, de .bevolking^ ge vonden heeft. SPANJE. De Oaceta deelt mede dat generaal Moriones zijn ontslag uit den dienst heeft genomen en dat hij door generaal Bassols vervangen zal worden. AMERIKA. Ilct huis van volksvertegenwoordigers heeft een resolutie aangenomen, waarbij de heer Kellogg als wettig gouverneur van den staat Louisiana wordt erkend. Gedurende iiet jaar 1874 hebben er in de Vereenigde-Staten 5,830 faillieten plaats gehad, waarvan het gezamenlijk passief beliep tot •155,239,000 dollars. In de stad New-York alleen hadden 645 faillieten plaats met een gezamenlijk passief van 32,580,000. TWEEDE KAMER. Zitting van 2 Maart. Na voortzetting der algemeene beraadslaging over de spoorweg-politiewet, waai bij de Minis ter o. a. mededeelde, dat Z. M. de Koning een besluit genomen heeft, waarbij het loopen van conducteurs op de loopplank onder de verboden handelingen wordt opgenomen, kwam ait. "1 in discussie, waartegen veleilei bezwaren werden in hot midden gebiacht door de heeren -Storm van 's.Giavesande, 'sJacob, Messchert van Yollenhoven en Godefroi, teiwijl de heer Kappeijne van de Coppello en de Minister \an Justitie de bepaling verdedigden. De strijd liep uitsluitend over de verantwoor delijkheid derondernemeis vanspooi wegdiensten voor de schade, door personen of goederen bij de'uitoefening van den dienst geleden, tenzij de schade buiten hunne -schuld of die der beambten, zijn ontstaan, eene bepaliog gelijkluidend met art. I der bestaande wet vau 1859. sc: COÜ Abonnementsprijs, |iei kwmtnalf I 85. Franco per post, door liet gehoele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommois- 0.10' KVRËAII: MAII LT, E, 124. Advertentieprijs: van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt.tegen tweemaal berekend. ENGE L A-N 1).

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1