TencMjnt daplijls, mtpzraM Biitfai. BiitanlaMscla Berichten. Ab. 1875. Zaterdaff 6 Maart 3593. NATIONALE MII.ITHf, KEMMISGEVIMQ. c/rü Negen, en Twintigste «1 aar« an duitschland. SE E a >r?« ABONNEMENTSPRIJS, pel liWtl tillllI.R-'. Franco per post, door het gelioelc Kijk - 2.50. Afzonderlijke - 0.10. «UUEAÜ: JIAItJO, E, 134. BurtGEM -ESTER EN WeTIIOULiERS VAN Schiedam, Brengen ter Kennis van de belanghebbendendat de Militieraad in liet 2de distiiet van Zuidholland, voor deze Gemeente op f)ingsdag den 10 Maart aan slaande des coormiddags ten half elf ure zijne Eerste Zitting zal houden te ROTTERDAM, in het Oude Mannenhuis, aan de Hoogstraat aldaar. Zij brengen wijdeis in herinnering Art. 91 der Wet op de Nationale Militie van den 19 Augustus 1801 Staatsblad No, 72), luidende In de Eerste Zitting mu den Militieraad wordt uit spraak gedaan omtrent De verschenen vrijwilligeis voot de Militie; De Lotelingen die redenen van vrijstelling hebben ingediend De T.otelingenin de Artt. 55 en -50 bedoeld; Alle overige Lotelingen. Dien ten gevolge roepen zij op de Lotelingen der IAgting van 1875, om ten bepaalden dngo, ure en plaatse voor geinelden Militieraad te verschijnen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 5 Maart 1875. Burgemeester en Vethouders voornoemd P. .J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. W. MULDER. F11 AN KRUK. In strijd met de beweringen der dagbladen, is er tot dusver nog geen enkele ministerieele lijst vastgesteld. De discussie over het pro gramma van het toekomstig ministerie duurt tusschen de heeren Buffet en Dufaure nog voort. Men verzekert, dat laatstgenoemde de volgende eischen heeft gesteld: dat het gou vernement zal handeleu, in overeenstemming met de constitutie van 25 Febr. 11.; dat het den staat van beleg zal opheffen; dat er een trapsgewijze zuivering van de administratieve beambten zal plaats hebben, en dat de Nati onale Vergadering binnen acht maanden moet ontbonden worden. De internationale conferentie tot onder zoek van den standaard-meter is den 1 dezer alhier, onder voorzitterschap van den minister van buitenlandsche zaken, geopend. De vol gende staten waren vertegenwoordigd: Duitsch- land, Engeland, Oostenrijk, Italië, Spanje, Rus land, Nederland, Belgie, Zwedeu, Portugal Zwitserland. Denemarken, Turkije, Griekenland, Noord-Amerika, Brazilië, Peru, Venezuela en de Argentijnsche Confederatie. Binnen kort zal een wetenschappelijke expeditie Marseille verlaten, om onderzoek te doen naar de diepten van en naar de dierlijke organismen in de Middellandsche Zee. De wetenschappelijke wereld ziet met belangstel ling de uitkomsten van dat onderzoek te gemoet. Men heeft het verhaal uitgestrooid als zou de prefect van Parijs eerstdaags naar Londen gaan om den lord-mayor een bezoek te brengen,1 en dat daarbij dezelfde staatsie zou worden in acht genomen als hij de visite van den lord- mayor aari Parijs. De uitvinder van dat nieuwtje weet zeker niet dat de prefect van Parijs vol strekt geen staatsie meer ten toon kan spreiden. Do republiek of liever het gouvernement van 4 September heeft haar opgeruimd. Don Pedro, Keizer van Brazilië, is door de Académie des Sciences benoemd totcorros- pondeerend lid voor de afdeeling aardrijks- en zeevaartkunde, in plaats vau wijlen denRussi- schen admiraal Wrange). Van den 21 tot. den 28 Febr. zijn 46 schepen het Suez-kanaal gepasseerd. De ont vangsten beliepen in dien tijd*822,000 francs. Gedurende de gelieele maand'Februari zijn er 151 schepen doorgegaan, en was het totaal der ontvangsten 2,677,000 francs. BEL GIB. De Paus iieeft aan den heer Charles Périn, professor aan de katholieke universiteit te Leuven, een brief gezonden, waarin hij hern prijst, dat hij in zijn onderwijs het moderne staatsrecht, dat in de Belgische grondwet opge nomen en door den syllabus verdoemd is, be strijdt. De heer Périn is een der oprichters der s Vereeniging van St. Picter tot versprei ding van Katholieke dagbladen en tijdschriften in Belgie," die zich ten doel stelt de Belgische staatsinstellingen te ondermijnen. De verceniging is voor 20 jaar opgericht met een kapitaal van 356,000 fres. EN GEI A N' D. Het oorlogsbudget hier te lande bedraagt voor 1875 een som van 14,177,700. Door buitengewone uitkomsten wordt dit cij fer echter teruggebracht tot 13,488,200, zijnde x 192,400 meer dan het vorig jaar. De begrooting voor marine is op -6 10,784, 644 vastgesteld, zijnde x 344,539 meer dan ver leden jaar. De voornaamste verhoogingen be treffen den voorraad in de magazijnen, die onder den minister Goschen sterk is vermin derd X 85,843; stoommachines en op parti culiere werven gebouwde schepenX 73,929 rijkswerven: .6 68,743; bezoldigingenX32,405; proviand en kleeding: 21,047. Aartsbisschop Manning is naar Rome geroepen, lig is heden vertrokken. De Anglo-ligyp. Bank. Comp. maakt be kend, dat zij door Egypte's Regeering gemachtigd is formeel het gerucht tegen te sprokendat onderhandeld wordt over een nieuwe private leening van 15 millioen pond sterling. De Standard behelst een particulier tele gram uit Calcutta, waariu gemeld wordt, dat de expeditie naar Chiueesch-Birmah, onder aan voering van kolonel Browne, door do inkmlsche Ghineezen is aangevallen. De heer Maigaray. van het korps der genie, werd vermoord. Advertentieprijs: vaal10 gewone regels, ƒ1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Dbiksual plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. In Oostelijk Tennessee hebben overstroomin gen plaats gehad, waardoor eene schade van 1 rnillioen dollars is veroorzaakt. Vorst von Bismarck heeft zijn vertrek naar het Sachsenwald in Lauenburg tot de eerste helft van April a. s. uitgesteld. Dientengevolge zal hij zijn GOsten verjaardag nog alhier vieren. Allerwaarschijnlijkst is echter dat uitstel niet vreemd aan de gewichtige beraadslagingen, die thans in den ministerraad over de te nemen krachtige maatregelen tegenover de jongste pauselijke bul plaats hebben. BK den Landdag is een optwerp ingediend betreffende de bulle de salute animarum. Daarin wordt de dotatie, welke de Staat aan sommige bisschoppen verleent, ingetrokken. Voorts wor den de voorwaarden vastgesteld, waarop die dotatiën opnieuw zuilen worden verleend. Overigens blijven de bepalingen der bulle in het algemeen van kracht. De JSTorddeutsehe All'jemeine Zeilung meldt, dat de Fransche regeering order gegeven heeft in Duitschland 10,000 cavalerie-paarden aan te koopen; het blad heeft daartegen beden kingen van volkshuishoudelijken aard en hoopt, dat daartegen door de regeering maatregelen genomen zullen worden. De Duitsche postadministratie heeft bekend gemaakt, dat voortaan bij geldverzending naar Nederland de Ncderl. gulden zal worden bere kend op '1 mark 77 penningen. OOSTENRIJK. Er is bij het Hooger- en Lagerhuis een Keizerlijk rescript voorgelezen over de samen stelling van het nieuwe Ministerie in Hongarije. De Minister-president ontwikkelde vervolgens het programma van het Kabinet. Hij zeide, dat mannen van beide pariyen voor het Ministerie gewonnen zijn, en dit wettigt de hoop, dat deze zitting zegenrijke vruchten zal drageng In het Lagerhuis heeft de heer Senney verklaard, dat hij eene loyale oppositie zal voeren, terwijl hij de Regeering zal ondersteunen daar, waar zij op moeilijkheden stuitte, die het gevolg zijn van den overgang. De heer Lonyay gaf te kennen, dat hij de regeeringsvoorstellen, die aan de behoefte des lands beantwoorden, zal ondersteunen; voor 't overige zal hij eene zelf standige houding aaunemen. SPANJE. De Carlisten hebben gevoelige verliezen geleden in een gevecht tusschen hunne troepen onder Mi ret, Naiiutah en Bounct met de regeerings- troepen. Arbanza in Navarru was door het noorderleger gebombardeerd. Een Carlistisch blad meent daarentegen, dat de generaal Bolt bij Cariuea in Arr.igon eene groote overwinning heeft behaald op eene ko- lonne rrgeeringstroepen, uit 300 soldaten en 500 vrijwilligers bestaande. Al het materieel was in zijne handen gevallen.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1