TersüMjnt Mb; litpaW Mat BiilHlaiiSGte Berichteo. Bimcnlamliiclie Berichte! A0. 1875. Zaterdag 13 Maart. AS 3598. Negen en Twintigste Jaargang. FRANKRIJK. De in ons vorig nommer medegedeelde nieuw benoemde ministers hebben gisteren bezit van hunne portefeuilles genomen, heden zal er ministerraad gehouden woiden. Men gelooft dat Buffet voornemens is heden In de Nationale Vergadering het kabinets- progiamma te ontvouwen; hierbij moet de wet op de maires gehandhaafd en het aan blijven van alle ambtenaren gewaarborgd worden. S 1' A N J E. Men is hier zeer verwonderd over de valsche berichten die door sommige buitenlandsche correspondenten over den Koning en zijn om geving worden verspreid. Alphonso XII is zeer welvarende, werkt dagelijks met zijue ministers en onder deze laatsten heerscht de volmaaktste overeenstemming. Het is evenzeer onjuist, dat aan de gewetensvrijheid eenigerlei geweld wordt aangedaan. Uit Puycerda wordt gemeld, dat de krijgs gevangenen van Seu c Jrgel niet ontsnapt zijn, en dat de Carlisten hunne toebereidselen om Puycerda aan te vallen, voortzetten. BÜITSCHLASD. s Naar men uit een goede bron verneemt, heeft de regeering afgezien van het voorleggen van verdere wetsontwerpen tegen het ultramon- tanisme in de tegenwoordige zitting van den .Landdag, daar zij overtuigd is, dat de thans reeds genomen maatregelen voldoende zijn, om den clericalen tegenstand te breken. De budget-commissie van het Huis der Afgevaardigden heeft, op de voordracht van den heer Miquel, bijna eenparig besloten, om dein de begrooting voorgestelde som van 400,000 thlr., tot vereffening van de tusschen den staat en de bevolking van Sleeswijk-Holstein aan hangige financieele kwestie, te verhoogen tot een bedrag van l'/i millioen thl.. De in die commissie aanwezige vertegenwoordigers van den minister van financiën hebben tevergeefs daar tegen geprotesteerd. Krachtens eene koninklijke verordening zal de rijksmark-rekening met primo Juli 1875 in i'ui temberg worden ingevoerd. De Landdag heeft in een zitting van zes uren het voorstel van Petri behandeld, betref fende Tiet wetsontwerp over de rechten van de Oud-Katholieke gemeenten op de kerkelijke goederen. Petri heeft in een schitterende, met groote ingenomenheid aangehoorde rede het voorstel toegelicht. De minister van eeredienst beval de verwijzing er van naar een com missie aan en verklaarde, dat de regeering in een besluit van den Landdag op de grond slagen van het voorstel zou treden. Het Huis besloot dienovereenkomstig het ontwerp te stel' u ia handen der commissie van beheer over de kerkelijke goederen van Katholieke gemeenten. ENGELAND. Luidens de Globe zal de Britsche Noord- pool-expeditie, bestaande uit de schepen. Alert en Discovery, onder de gezagvoerders Nares en Markham, op kosten van mevr. Franklin ea den uitgever van den NewyorJc-Serald, door een derde schip, de Pandora, onder bevel van den luitenant ter zee Allen Young, ver gezeld worden. Gemelde expeditie, die thans reeds zoo goed als zeilklaar ligt, zal de Smiths- Sound instevenen, die haar minstens tót 82", de noordelijkste breedte, welke men tot dusver bereikte, een goed vaarwater biedt. De Tablet verzekert, dat binnenkort tot kardinaal zullen benoemd wordenMai Jng, Deschamps, Ledochowsky, Garnnelli, Bartoüni en M'Closkey. Aan de Times wordt uit Santander van 40 dezer gemeld, dat d^.telegraafkabel tus schen Santander en Lizard hersteld is. RUSLAND. De Russische regeering, zonder wier goed keuring geen pauselijk decreet in Rusland of 'Polen mag openbaar gemaakt worden, lieeft dezer dagen ook aan de pauselijke bul, ver meldende den groeten aflaat bij het te vieren jubilé door de Katholieke kerk, het placet ge weigerd. SCHIEDAM, 12 Maart 1875. De Gemeenteraad hield gisteren een openbare zitting, waarbij het Secietariaat, wegens onge steldheid van den Secretaris, door den heer F. A. J. Piciiot, 1ste beambte ter Gemeente- Secretarie, werd waargenomen. Tien leden waren tegenwoordig. Afwezig de heerenvan der DriftJ. L. J. Jansen L. W. Jansen, J. Lechner, J. F. Legner, Melchers en J. B. Nolet. De heer Melchers had kennis gegeven wegens voortdurende on gesteldheid verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen. 1. De notulen van het verhandelde in de zitting van 18 Februari 11. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen was een resolutie van Ged. Staten waarbij is goedgekeurd het raadsbesluit tot af- en overschrijving op de Begrootiug, dienst 1874. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Idérn betredende de ouderhandsche ver huring aan het Rijk van eeu wachthuisje. Gelijk besluit. - 4. Rekening en Verantwoording van de Commissie tot* beheer der fondsen herkomstig van de vernietigde gilden. Ter inzage en aangehouden ter behandeling in eene volgende vergadering. 5. Missive der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs betreffende een vaca ture in dat college. Ter inzage en aange houden om in een volgende vergadering tot het doen eener benoeming over te caan. 6. Verslag der Commissie van Toezicht om trent den toestand van het Middelbaar Onder wijs over 1874. Voor kennisgeving aange nomen en ter visie gelegd tot de eerstvolgende vergadering. 7. Idem, omtrent den toestand van het lager onderwijs over 1874. Gelijk besluit. 8. Verslag omtrent de Brandweer over 1874. Gelijk besluit. 9. Adres van den sluiswachter N. van der Sluijs, om zijne gewone jaarlijksche gratifi catie. Ter inzage en aangehouden ter be handeling in eene volgende vergadering. 10. Adres van den heer J. M. O. Pichot, inspecteur van politie, houdende dankbetuiging voor de verhooging zijner jaarwedde. Voor kennisgeving aangenomen. 11. In behandeling kwamen nu ontwerp besluiten tot af- en overschrijving op de ge- nieente-begrooting van 1874 eu betaling uit de onvoorziene uitgaven. Aangenomen met' algemeeue stemmen. ■12. Suppletoir kohier der plaatselijke direcis belasting over 1874, ad. f 1026.49. Als voren. 13. Af- en overschrijving op de begroofcing" der dienstdoende Schutterij vooi '1874. Als voren. 14. Rekening der Kamer van Koophandel en Fabrieken over 1874. Sluitende met een nadeelig slot van f22.17. Overeenkomstig het rapport der Financieele Commissie goed gekeurd met algemeene stemmen. 15. Adres van het bestuur der Evangelisch Hervormde Vereeniging, om gebruik te maken van een schoollokaal voor zondagsschool en rapporten der Plaatselijke Schoolcommissie. Met voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt met algemeene stemmen aangenomen, om tot wederopzegging het gebruik van de school bij den Noordmolen toe te staan, onder' verplichting tot betaling der kosten van ver warming en casu quo van verlichting, alsmede van het schoonmaken van 't lokaal, wanneer zulks gevorderd mocht worden. 16. Adres van lil van der Hoeven om ontslag als hulporidei wijzer en rapport der Plaatselijke Schoolcommissie. Het eervol ontslag ver leend met ingang vau 15 Maart. 47. Adies van J. Odé om de gewone toe lage voor de uitgave van het gedrukt verslag der handelingen van den Gemeenteraad en de gewone plaats voor den snelschrijver. Na korte discussie met algemeene stemmen het verzoek toegestaan. 18. Missive der Plaatselijke Schoolcommissie met vooistel tot oproeping van sollicitant- hulponderwijzeis op een jaarwedde van f 500, i in afwachting van een nadere regeling der COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaalt.8ö. Franco per post, door liet gcheelc Rijk - 1.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUREAU: MARKT, E, 134. Advertentieprijs: van 110 gewone regels, f 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. O D

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1