BnitenMscte Berichten. yeraljjiit iaplis,|ii®zrttr4 Binsdaj. BiDMlaitscle* Bericlter A0. 1875. V r Ij d-swr 19 Maart. M 3602. I Neffen e u Twintigste Jaar sans-. Abonnementsprijs, per kwartaal-f 1-85. Franco per post, door het gehcele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- O.IO. FRANKRIJK. De commissie voor de prorogatie zal aan Buffet verzoeken haar mede te deelen wanneer hij de perswet en de begrooting denkt in te dienen. Van dit antwoord zal het afhangen of ze als datum van terugkeer zal voorstellen 3, 8 of 11 Mei. De commissie heeft met alge- meene stemmen besloten aan de vergadering de vaststelling van het tijdstip der ontbinding over te laten. In de Nationale Vergadering is verkozen tot vice-president Duclerc met 301 stemmen. Op Delsol waren 149, op Lucien Brun 107 stemmen uitgebracht. ENGELAND. In het Lagerhuis heeft de heer Disraeli meegedeeld, dat de regeering den Britschen gezant te Peking belast heeft met het instellen van een stipt onderzoek naar de omstandig heden van den aanval op de Engelsche expe ditie in Birmah. Alvorens verdere stappen kunnen gedaan worden, moet de uitslag van dit onderzoek worden afgewacht. De verjaardag van den keizerlijken prins is zonder eenigen luister te Chislehurst gevierd. De berichten uit South-Walesbetref fende de houding der duizenden werkstakers aldaar, beginnen van een verontrustenden aard te worden. BELGIE. De kansen voor de Antwerpsche alarmisten staan niet te best. Hunne tegenstanders, de Gentsche voorstandeis van het tractaat tus- schen Belgie en Nederland, hebben eergisteren eene audiëntie gehad bij den koning der Belgen en daarop fcij de ministers van buitenlandsche zaken, financiën en openbare werken. De ont vangst was telkens zeer welwillend. De ministers waren van meening, dat het tractaat de belan gen van Antwerpen in geen enkel opzicht zal benadeelen, en dat men overigens nos frères du Nord dankbaar mocht zijn, want de Neder- landsche regeering heeft aan het Belgisch gouvernement voordeelen toegestaan, welke het rechtens niet kon eischen. Een uur na de Gentsche deputatie is de gemeenteraad van Antwerpen bij den koning ten gehoore ont vangen, maar het schijnt dat deze afgevaar digden mmder redenen tot tevredenheid hadden. DUITSCHLAND. De aartsbisschop van Keulen heeft den 10 dezer óók uit naam zijner ambtsbroeders, by den landdag een protest ingediend tegen het ontwerp, waarbij der Katholieke gemeenten het recht wordt gegeven hare eigendommen zelfstandig te besturen. Hij verlangt, dat het ontwerp zal verworpen worden. De Beichs-Anzeiger meldt dat de directeur- generaal der tentoonstelling te Philadelphia aan de rijks-commissie te Berlya telegrafeerde, dat, BDREAV: 9IARKT, E, 124. volgens het oordeel \an den Amerikaanschen attorney-general, de tentoongestelde voorwer pen, wegens eventueel mislukken der tentoon stelling, door de schuldéischers niet in beslag genomen kunnen worden. SPANJE. Bij koninklijk besluit is de hertog van Mont- pensier in al zijngiadenen decoratiën hersteld. Om het bezit der sterke positie Monte- Serantes, bij Bilbao, wordt door de regeerings- troepen en Oarlisten lievig gevochten. Eerst- genoemden weten zich tötnutoe in de veroverde positie te handhaven, tl k TURKIJ E. De Ottomanische bank heeft 2'/i millioen genomen van de som, waarvan zij zich bij het sluiten der laatste leenmg de'optie had voor- behoaden. De ouderhandelingen worden voort gezet betreffende de verlenging van den termijn, voor de optie der vijf nog^resteerendo miliioenen gesteld. f TWEEDE KAMER. Zitting van 17 Maart. In da zitting van heden heeft het wetsont werp tot bekrachtiging van provinciale belas tingen in Noord-Brabant aanleiding gegeven tot eene uitvoerige discussie. Vooral de heeren Begram en Kuyper hebben de ongelijkmatig heid van den druk der equivaientbdasting op de paarden en andere trekdieren aangetoond en speciaal de onbillijkheid die daarin is gele gen voor het district Heusden. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft herhaaldelijk de ongegrondheid dier bezwaren betoogd. Ten slotte is het ontwerp verworpen met 35 tegen 26 stemmen. Daarop is de conclusie der commissie tot onderzoek van de regeerings-inlichtingen op de bezwaren nopens de toepassing der wet tot herziening van de belastbare opbrengst der ge bouwde eigendommen, in discussie gekomen. Velerlei bezwaren werden over de toepassing der wet van Juni 1873, vooral te plattenlande en voor de bouwhoeven en schuren, geopperd. Morgen voortzetting vóór de behandeling der vestingbegrooting. SCHIEDAM, 18 Maart 1875. Ofschoon de lieden gehouden tentoonstel ling van vee en pluimgedierte van de afdeeling Rotterdam, Schiedam en Omstreken, derHol- laudsche Maatscliappy van Landbouw, om het Paaschfeest, dit jaar al zeer vroeg plaats had, toch mocht het voorjaarsweder, zy 't ook al niet zoo uilstekeud als bij voiigegelegenheden, zeer gunstig genoemd worden was het ook al wat kouder, door den scherpen Noordoostenwind, de lieflijke zonneschyn bracht er veel toe by Advertentieprijs van 110 gewone regelsf 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. om het te verzachten. Ook nu bleek het weer duidelijk hoe bij uitnemendheid gunstig de gelegenheid hier is voor zulk eene tentoon stelling, vooral door het overdekte lokaal voor het gemeste vee. Het terrein, met vlaggen versierd, leverde een inderdaad schooncn aanblik op, door de vele prachtige exemplaren, zoowel van vee als pluim gedierte welke er waren tentoongesteld. Vooral onder het vee met spoeling gemest waren zeld zaam schooue dieren. De handel was ditmaal bijzonder levendig. De tentoonstelling werd door een talrijke menigte belangstellenden zoo van hier als van elders bezocht. Het bestuur der Maatschappij, dat zich op zoo verdienstelijke wijze van hare niet ge makkelijke taak kweet, wenschen wy van harte geluk met het schitterend succes waarmede het zijne pogingen zag bekronen. Wij laten hier de lijst der bekroningen volgen, die weder het bewijs levert met hoe veel nauwgezetheid de Commissie van beoordee ling, die uit de volgende personen was samen-, gesteld, hare moeilijke taak heeft volbracht." Afdeeling a, gemest vee, J. Heddes, te Schagen, A. van der Burg, te Hazersvvoude, II. van Veen, te Rotterdam; afdeeling i en c, niet gemest en melkvee, D. P. van Cappellen, te Capelle a d. IJsel, N. R. Barendregt, te Barendrepht, D. van der Eyk, te Kethel; afdeeling d, aanfok- vee, F. Bekker, te Charlois, Jacob Noordzij, te Charlois, L. Treurniet, te Bleiswijk; afdeeling e, pluimgedierte, A. A. van Bemmelen, te Rot terdam, P. J. Polvliet, te Rotterdam, P. Maas, te Schiedam. A. Gemest Vee. No. 1. Voor den besten, fijnsten en zwaarst gemesten Os, uitsluitend met hard voeder gemest: 1ste-prijs f 752de prijs f 503de prijs f 304de prijs f 20. Zijn toegekend aan de heeren, lsteprijsC. J.Smit, te Scliagen, 2de G. Boijen Gz. op Kloostcrstein te Reeuwijk, 3de G. Dorrepaal, te Koudekerk, 4de Dirk Jansz. Schenk, te Daisingerhorn. No. 2. Voor den besten, fljnsten en zwaarst gemesten Os, met spoeling gemest: lste prijs f 00; 2de prijs f 40; 3de prijs f 25; 4de prijs f 20. Zijn toegekend aan de heerenlste prijs S. Poot te Oversclue, 2de denzeifden, 3de P. Poot, te Over sclue, 4de B. A. J. Wittkampf, te Schiedam. No. 3. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste Koeuitsluitend met hard voeder gemestlste prijs f 50; 2de prijs f 30; 3de prijs f 20. Zijn toegekend aan de hoeren, lste prijs Jan de Wit, te Beemster, 2de D. Sleutel, te Wieringerwaard, 3de W. de Geus, te Schermer. No. 4. Voor de bestefijnste en zwaarst gemeste Koemet spoeling gemest: lste prijs f 40; 2deprijs f 233de prijs f 15. Zijn toegekend aan de heeren, lste prys J. II. Ris Hz. te Schiedam, 2de denzelfden3de P. Poot, teOverschie. No. 5. Voor de vier beste, fijnste en zwaarste Vette Schapen, onveiscbillig van welk ras: lste prijs f 20; 2de prij3 f 10; 3de prijs f 5. Zijn toegekend aan de heeren, lste prys A. van der Burg, te llazerswoude, 2de denzeifden, 3de Jan do Wit, te Beemster. COURANT

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1