VerscMjnt iaplijks, iltpatóri Dinsiap Bnlteilaitole Berichlea. A". 1875. o ensdag 24 Maart. •M 3605. Negen en Twintigste Jaargan«*. DENEMARKEN. COURANT. AboSKBMKSïsi'RMS, por kwartaalf *1.85. Franco per post, door liet gcltcele Rijk - 2.50. Afzonderlijke - O.IO. BDKEAt: HARKT, E, Ï24. Advertentieprijs: van!10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- O.dO. Driemaal plaatsing wordt togen tweemaal berekend. PRO GES- V E RB A A L van de opening der Stem briefjes, die, ter benoeming van dén Lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrie ken te Schiedam, den 23 Maart 1800 vijfenzeventig zijn ingeleverd. Op lieden den drieeirtwmtigslen Maart 1800 wjfco/eveiitig, in do Gemeente Schiedamis door liet bureau van stem opneming in de ter inlevering van stembriefjes bestemde zial plaats genomen, des namiddags ten lult twee ure liet bureau is zamcngostold uit den Heer PIETËlt JACOB VAN DIJK VAN MATEN ESSEBurgemeester, Voorzitter, Cu de Heeren JOANNES ANDREAS NOI.KT Wis. en JOHANNES LEONAltDUS JACOBUS JANSEN, leden van den Gemeente raad, Stemopncmcrs, De Vooiziltcr plaatst, op do tafel de stembus, bevallende de ingeleverde stembriefjes. De bus wordt geopend en bevuilden vijftig stembriefjes te bevatten Dit getal met do lijst der kiezersdie briefjes hebben ingclcvcid, vergeleken /.ijnde, is gebleken Ie zijn even groot als liet getal dier kiezers. Nadat do briefjes zijn oiideiecn gemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voorge lezen. Het bureau heeft van onwaarde verklaard geen briefjes. Het getal der geldig udgebragtc stemmen is mitsdien geweest vijftig. Van dit getal-zijn uitgebragt op: De Heeren J. T. Witlkampf, 40 stemmen J. Tak, 0 A. J. van de Ven, i G. J. Bertcls, 1 A. Itebers, 1 E. Kramers, 1 Heeft alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen ver kregen; de Heer J. T. UTT1KAMPF, Ei, is derhalve verkozen tot lid van de Kamer van Koop handel en Fabrieken le Schiedam, de Heer JOHANNES 'IlIEODOliUS VVITTKAMI'F. En zijn tegen deze opening van stembriefjes, door de in de zaai aanwezigo Kiezers geen bezwaren ingebragt. En is na afloop van dit een en ander Proces-Verbaai op- gemajktin tegenwoordigheid van allen die zich in de zaal bevonden. Gedaan te Schiedam, den drieëntwintigste» Maart *1800 vijfenzeventig. P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE, Voorzitter. ■J. A. NOLET Wz., I J.L. J.JAN3H, j DUITSCHLAND. De geboortedag van Keizer "Wilhelm is gis teren op alle plaatsen in Duitsehland feestelijk gevierd. De uit Fulda uitgezette doch aldaar heimelyk teruggekeerde pastoor Hilfrich Dippertzis, ter wijl h\j in de kerk de mis las, door de politie "gearresteerd. Het Pruisische Huis van Afgevaardigden heeft den 19 dezer, na voortgezette beraad slaging, de overige artikelen van het wetsont werp tot intrekking der rijksbezoldigiog van de Katholieke bisschoppen onveranderd aan genomen. Naar men verneemt, heeft de Regeering de voorstellen aangenomen, welke Spanje deed tot beëindiging der zaak betreffende de Ouetav. Een Commissie van onderzoek zal benoemd worden, waarin van beide zijden personen zit ting hebben. Naar 't heet zou echter de voor waarde zijn gesteld, dat Spanje eerst de toe gezegde 10,000 thaler betaalt. Het blijkt, dat de infant don Alphonsus, broeder van don Carlos, zich slechts twee dagen te Munchen heeft opgehouden. Niet alleen heeft Koning Lode wijk geweigerd, om hem een gehoor te verleenen, maar de infant heeft zich zelfs spoedig uit beieren moeten verwijderen, om niet door dé politie, gearresteerd en aller waarschijnlijkst aan d Spaansche regeering uitgeleverd te worden. Hij bevindt zien thans, met zijne echtgenoot, bij deu graaf van Chambord te Frohsdorfj'bij Weenen. De verantwoordelijke redacteur van den te Munster verschijnenden ifercvr, de heer Wendt, is wegens bet openbaa- maken der pauselijke encycliek tot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. Hij is dadelijk gekerkerd. Het Openbaar Ministerie eischte twee haren. - J)e WurtembfergèèfHi Kamer-van Afgevaar digden heeft den heer Holder (nationaal-libei aal) met 64 van de 80 stemmen tot voorzitter ge kozen. De 46 leden der democratische oppositie hadden blanco biljetten ingeleverd. In het proces tegen de sociaal-democraten over de sluiting der algeraeene Duitsche wei k- lied^a-vereeniging, zijn de algeineene Duitsche metselaars- en steenhouwers- en de algemeene timmermansvereeniging als "politieke vereeni- gingen erkend. De zitting van het Huis van Afgevaardigden is tot den 5 April verdaagd. FRANKRIJK. De Nationale Vergadering is op recès ge scheiden tou den *11 Mei. Den 20 dezer heeft ze met den stormpas ai de nog aan de orde zijnde kleine wetsontwerpen zonder debat aan genomen. Geen enkel incident kenmeikte de zitting, of liever de zitting kenmerkte zich door het niet plaats hebben van een incident, waarop de minister van binnenlandsehe zaken bedacht en vooral zeer belust was. Hij had namelijk gaarne gewenscht dat de kamer hem, n. mister, zonder eenige voorwaarde het votum over het voorstel Courcelle had opgedragen, of anders ten minste eene verdaging 'zou toegestaau heb ben van de toepassing der wet welke dit voorstel trachtte te ontzenuwen. Niets eclitet van dit alles. De nieuwe président d'Audiffrer deed, nadat de aan de orde zijnde wetjes allen afgehandeld waren, niet de minste poging om de zitting in 't belang der door de regeeririg gemaakte combinatiën te vei lengen. Dus werd aan alle onderhandelingen de pas afgesneden. De heer Laboulaye heeft dienzelfden dag, bij het aanvaarden van den voorzittersstoel van het linker-centrum, eene langdurige politieke rede voering gehouden. Hij heeft daarin vooral aan gedrongen op de noodzakelijkheid, om van het ministerie te trachten gedaan te krijgen, dat het streng al zijne ambtenaren op constitutio- neele wijze handhave en dat liet kabinet zich zonder omwegen uitiate over het tijdstip dat de kamer, volgens deszelfs gevoelen, hare uit voerende macht aan het land teruggeve. SPANJE. Van het oorlogstoonecl zijn nog de volgende depêches aangekomen. De verliezen der Carlisten bij den aanval op Zudugaray worden op 200 man geschat. De Carlisten richten batterijen op Monte Garate op om Guetaria in brand te schieten. De liberale deputatie van Guipuzcoa en de officieren der vrijwilligers van San Sebastian hebben hun ontslag genomen tengevolge van oneenigheid met de overheid. De versterkingen op Monte-Serrante zijn voltooid. De TJnivers heeft nog deze depêche uit St. Jean de Luz van den 48 Maart, Guetaria is ge sommeerd zich over te geven vóór het bombar dement begint. Daar de stad een weigerend antwoord heeft gegeven, zullen de operaties weldra een aanvang nemen. De Carlisten gaan voort met het bombardeeren van Orio; te Usirbil is een levendig geweer vuur vernomen. De proclamatie van generaal Cabrera heeft overal een diepen indruk gemaakt. Zij zal in het Baskisch vertaald en in de provinciën ver spreid worden. Verscheidene bataljons jagers zijn tot ver sterking aangekomen. Martinez Campos is Olot binnengerukt, na de Carlisten verslagen en 300 hunner krijgs gevangen te hebben gemaakt. ENGELAND. De Times bevat een depêche uit Rangoon van 49 dezer, luidens welke dó Ipritsch- Indische expeditie naar West-Chiina êfea dag is teruggekeerd. Alle gemeenschap ppflt China is aan de grenzen afgebroken. Eene Engelsche batterij zal naar de grenzen van Tongon op rukken. De Pall Mall Gazette zegt, dat prins Bismarck in het verzoek van Spanje om uit levering van don Alfonso, broeder van don Carlos, heeft toegestemd. Uit Kopenhagen bericht men van den 20 dezer, dat aan Koning Christiaan IX, aan den minister-president Fonnesbech en aan de beide kamers een volksadres, ter gunste van de re- geeriugs-\oorstellen tot versterking van de ver dedigingsmiddelen des lands, is toegezouden. Bewust adres is van 26,185 handteekeniugen van kiezers voorzien. O OSTENRIJK. In het Huis van Afgevaardigden heeft de Minister Chlutnetzkyin antwoord op een interpellatie, verklaard, dat de Regeering niet in staat is het handelsverdrag met Engeland

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1