Bimealailscte Berichten. A". 1875. Maandag 12 April. AS 3618. ui en Twintigste Jaargans:. KEHHIS6EVIH6. AEONN'EM t'NTSMUJb, per kwaitnal Franco per post, door het gehoele Rijk Afxomlerlijko COURANT. f 1.85. - 2.50. - 0.10. BtRHAVMARKT, JK. 134. Advertentieprijs: van 410 gewone regelsf 1.00. Iedere gewone ïegel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Hij deze Courant behoort een Bijvoegsel. Burgemeester en Wethouders van Schie dam, In ervaring gekomen zijnde dat er zich bin nen deze Gempente een verdacht geval van HONDSDOLHEID zoude hebben voorgedaan; Gezien de Verordening tegen de versprei ding van hondsdolheid binnen deze Gemeente van den 27 Juni) 1865; Geven bij deze kennis aan de Ingezetenen, dat van heden af, tot nadere aankondiging, niemand zijnen hond zal mogen laten loopen op dei openbaren weg dan doorzien van een muilkorf, ingerigt oveieenkomstig het model aan het Bureau van Policie ter bezigtiging voorhanden, en dat bovendien aan de Policie- beambten de noodige bevelen zijn gegeven om de honden, welke gedurende dien tijd, binnen deze Gemeente zonder behooilyken muilkorf op den openbaren weg mogten gevonden wor den, onverwijld op te vangen of zoo die op- vauging te moe'yelijk mogt zijn, -af te maken. Gedaan te Schiedam, den 10 April 1875en afgekondigd waar liet behoort. Burgemeester en Wethouders voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. De Secretaris, A. W. MULDER. SCHIEDAM, 10 April 1875. De Gemeenteraad hield gisteren een open bare zitting, die door 13 leden werd bijgewoond. De heer Melchers had kennis gegeven, wegens voortdurende ongesteldheid, verhinderd te zijn de Vergadering bij te wonen. Voorts waren afwezig: de heeren van der Drift, J. Leclmer en J. B. Nolet. 1. De notulen van hel verhandelde in de zitting van 11 Maart 11. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen is een missive van Gedepu- terrle Staten, houdende mededeelmg der goed- l mring van 't Raadsbesluit tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1874. Aange nomen voor kennisgeving. 3. Idem tot goedkeuring der af- en over schrijving op de begrooting dienst 1874. Gelijk besluit. 4. Idem tot goedkeuring der af- en over schrijving op de begrootiug der dd. schutterij voor 1874. Gel'yk besluit. 5. Idem tot goedkeuring van 't suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1874. Gelijk besluit. 6. Ingekomen is het Gemeenteverslag over 1874, 'Voor kennisgeving- aangenomen, ter wijl het zal worden gedrukt, aan de leden rondgedeeld en algemeen verkrijgbaar gesteld. 7. Rekening der Gasfabriek' over 4874. Ten fine van onderzoek en rapport gesteld in handen der Financieele Commissie. 8. Verslag van den Directeur der Gasfabriek over 1874. Voor kennisgeving aangenomen en ter inzage gelegd tot de eerstvolgende vergadering. 9. Rapport der Commissie van fabricage op 't adres van L. A. Vreeburg, om teruggave van betaalde boete. Ter inzage nedergelegd ter behandeling in eene volgende vergadering. 10. Missive der Plaatselijke Schoolcommissie omtrent de tijdsbepaling der examens op de openbare armen- en tusschenscholen. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Missive van II. J. P. Textor, houdende dankbetuiging voor zijne benoeming tot stads- klokkenist. Voor kennisgeving aangenomen. 12. In behandeling kwamen nu, ontwerp besluiten tot af- en overschrijvingen en betaling uit de onvoorziene uitgaven,,rdien3t 1874 en 1875. Met algemeene stemmen aangenomen. 13. Rekening van het beheer der fondsen van de veinietigde gilden (sluitende met een goed slot van f 194.78"). Goedgekeurd met algemeene stemmen, nadat de Burgemeester en de heer Vrijland als leden der Commissie zich tijdens de behandeling hadden ver wijderd, terwijl het vooizitterschap tijdelijk werd waargenomen door den oudsten Wet houder, den lieer J. A. Nolet Wz. 14. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Alvorens tot de benoeming over te gaan stelde de heer van der Schalk de volgende motie van orde voor: »De Raad der gemeente Schiedambetreurt de handeling van enkele zijner ledenten aanzien der benoeming van een lid der Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, waarbij de door die Commissie, ingevolge 's Raads verlangen, in gediende aanbeveling, zonder opgaaf van eenig motief, geheel is voorbijgegaangeeft nopens die handeling zijn leedwezen te kennen en gaat over tot de orde van den dag." Na eenige discussie werd deze motie van orde door de heeren II. W. Roeiants en Kerdel ondersteund en met 8 tegen 5 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren: Zoet mulder, J. L. J. Jansen, Vrijland,- L. "W. Jansen en J. F. Legner. Naar aanleiding van de hieiop gevolgde discussie over een vraag van den heer L. W. Jansen, of, in vei band met den inhoud der missive van de Commissie, al dan niet moest geacht worden door haar thans wederom een aanbeveling te zijn gedaan, deed de heer L. W. Jansen het voorstel om te verklaren dat de Raad de missive der Commissie zoo danig opvat, dat de oude aanbeveling niet blijft bestaan; welk voorstel; door de heeren J. L. J. Jansen en J. F. Legner ondersteund, met 10 tegen 3 stemmen werd verworpen. Tegen stemden de heeren J, L. J. Jansen, L. W. Jansen ea J. F. Legner. ie bedoelde aanbeveling der Commissie van Toezicht was samengesteld uit de heeren Mr. H. J. Schuurman en Dr. P. van Waas. Alstoeu werd tot de benoeming overgegaan. De uitslag daarvan was dat mr. II. J. Schuurman met 11 stemmen weid benoemd, terwijl 1 stem op dr. van Waas en 4 stem in blanco -was uitgebracht. 15. Voorstel van het laadslid, den heer Loncq, tot aanbieding aan het Rijk van gemeentegrond- tot het bouwen van een Postkantoor tegen den prijs van f 45 per centiare. Na korte discussie met 40 tegen 3 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Zoetmulder, Vrijland en 3. F. Legner. 46. AdiesvanC. van Rossen, benoemd hoofd onderwijzer te Papendiecht, om ontslag als hulponderwijzer met 1 Mei e. k. Overeen komstig het rapport der Plaatselijke School commissie, het verzoek toegestaan met algemeene stemmen. 17. Adres van A. vau Velzen, om plaatsing op de kiezeislijsten. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders het verzoek toegestaan met algemeene stemmen. 48. Adres van N. van der Sluijs, om zijne gewone jaarhjksche giatificatie van f 150. Gelijke beslissing. 19. Na de behandeling der aan de orde ge stelde onderwerpendeed de heer L. YV. Jansen aan den Voorzitter de vraag, of hij aan den tegenwoordigen uitgever van liet gedrukt Ver slag der Handelingen vau den Raad, reeds gevraagd had of deze bereid zou zijn de kopij na 't afdrukken, ter vergelijking met 't ge drukte, voor de leden ter Secretarie gedurende zekeren tijd neder te leggen, en zoo niet, of hij alsnog die vraag aan dien uitgever zou willen doen? De Voorzitter antwoordde dat, nadat hij van den vorigeu uitgever op die vraag een bepaald ontkennend antwoord iiad ontvangen, èn zjjns inziens terecht, daar de uitgever dan elk bewijs ter zijner vei antwoording zou missen; hij gemeend had die viaag niet aan den tegen woordigen uitgever te behoeven te doen. Echter verklaarde litj zich, naar aanleiding van "t nu gedane vei zoek bereid, de gedane viaag aan de heer Odé over te brengen. Na eenige discussie over deze zaak, werd de vergadering gesloten, Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, zitting van 10 April 1875. Tegenwoordig zijn al de leden. 4. Installatie van den heer J. F. Wittkampf als lid der Kamer. 2. Resumtie der notulen van do Vergadering D O van 22 Maart jl. 3. Mededeeling der ingekomen stukken. 4. Op het daartoe stiekkend verzoek van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Dordrecht, wordt besloten aan deze te kennen

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1