Unt BuMaMi Berleiiea. A0. 1875. Woensdag 14 April. M 3619. WATEKSIOOB OP J ATA. Kennisgeving.' W a arse h n w i n g. Negen en Twintigste Jaarsranff. Schiedam, 13 April "1875. SCHOUW De Voorzitter van den Gemeenteraad van Schiedam, 'ïrankrij k. C 0 H A N T. Abonnementsprijs, por kwartaal 1.85. Franco por post, door het gehoolo Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. HVllEM: MA»KT, E, 121. Het is den Ingezetenen bekend dat een groot deel van Java's nijvere bevolking bij wier welvaart ook de belangen van het moeder land zóó ua zijn betrokken door hevige ovetstrooiningen in de maand February van dit jaar, have en goed heeft verloren en dat daardoor onberekenbare stoffelijke verliezen zijn geleden; Ten einde te trachten in den ontstanen nood door geldelijke bijdragen te helpen voorzien, heeft zich te Amsterdam eene Commissie ge vormd tot het inzamelen van die bijdragen; Door deze commissie uitgenoodigdorn hare pogingen tot het verleeuen van spoedige hulp aan de noodlijdenden te schragen, heeft de ondergeteekende gemeend op de ingezetenen een beroep te mogen doen, om, dooi- ruime geldelijke bijdragen, tot het aangegeven doel ten krachtigste mede te werken; Enwordtmitsdien bij deze terhunnerkennis ge- bragt, dat tot het ontvangen van die bijdragen op de Wemeente-Secrctarle een gesloten Bus ls geplaatst, terwijl de te ontvangen giften zoo spoedig mogelijk zullen worden overgemaakt aan de genoemde commissie te Amsterdam. De Burgemeester van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. over tie Wateringen en Uelnslooten ln liet Oud- en STlcuw-Wcst- Frankclanil. Burgemccster en Wethouders van Schiedam, Gezien art. 9 der Verordening op het reinigen en dcrzelver breedte en diepte houden van de Wate ringen en Heinslooten in liet Oud- en Nieuw-West- Frankeland binnen genoemde Gemeente van den 24 Maart/25 Apiii 18G5; Brengen bij deze ter kennis van de Biuikets van Landerijen in genoemd Frankcland, dat op Woensdag den '28 April 1875, des voormiddags ten Negen ure, eene SCHOUW zal gedreven worden over bovenbedoelde Wateringen en Heinslooten. Wordende bij deze ieder, dien zulks rnocht aangaan, gewaarschuwd om te zorgen, dat aan liet voorge- sehrevone bij de bovenaangehaalde Verordening, alsdan behoorlijk voldaan zij. En opdat niemand hicivan onwetendheid zoude kunnen voorwenden, zal deze worden afgekondigd waar het behoort. Schiedam, don '12 April '1875. Burgemeester en Wethouders van Schiedam P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Do Secretaris, A. W. MULDER. brengt bij deze ter kennis van de Ingezetenen: 1°. dat de lijsten der kiesbevoegden tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Stalen-Oeneraal van de Frovinciale Stalen en van don Qemeenteraad, opgemaakt ingevolge Art. G der Wet van den 4 Julij '1850 (Staatsblad No. 37), en den 13 Maart jl. vast gesteld, op den 13 dezer, krachtens het bepaalde bij Art. 31 dier Wet zijn gesloten,' en op de Gemeente secretarie ter inzage voor een ieder nedoigelegd, en dat een Exemplaar dier lijsten is aangeplakt aan het Gemeentehuis; 2". dat de lijsten der kiezers van do Provinciale Staten der gemeenten DELFSIIAVEN, OVERSCilIE en KETHEL, zijnde onder-kicsdtstricten van liet Iloofd- kiesdistrict Schiedam, mede ter inzage voor de belanghebbenden op de Sccietade zullen woi den iieder- golegd. En is hiervan Afkondiging geschied, waar net be hoort den *13 April 1875. De Voortitter voornoemd P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Het gerucht, door de Duitsche'bladen ver spreid, dat Iiét'afdanken ddr' lichting van 1870- die begonnen was, plotseling gestaat is, is onjuist. De dagbladen verklaren eenparig, dat de regeering en het Fransche volk geen andere dan vredelievende voornemens hebben. D UITSCllLAND. De Norddeutsche Allg. Zeitung schrijft naar aanleiding van het artikel in de Post van gisteren, dat de maatregelen, in Frankrijk genomen tot reorganisatie van het leger, een alleszins veront rustend karakter hebbeu, en toont aan, dat die maatregelen niet aangelegd zijn opeen degelijk herstel van de Fransche legermacht, maar het kenmerk dragen van toerustingen, waarvan het doel in de naaste toekomst geenszins kan ver borgen blijven voor hemdie de oogen open heeft. Daarentegen strooken de beschouwingen van de Post over Oosteurijk en Italië niet met den waren staat van zaken. In beide landen is de invloed der ultramontanen niet sterk genoeg om aan de goede verstandhouding van Oosten rijk en Italië met Duitschland afbreuk te doen en de vriendschappelijke verhouding te sloren. Keizer Wilhelm heeft gisteren vorst von Bismarck tot het doen van voordracht bij zich ontvangen. Bij die gelegenheid heeft de keizer o. a. volmacht verleend tot het indienen bij den landdag van de nog overige kerkelijfc- politieke wetsvoorstellen der Regeering. De kroonprins en kroonprinses zijn den '12 dezer, onder het strengste incognito, van Berlijn over Munchen en Innspruck naai' Opper- Italie vertrokken. Te Munchen zullen zij een bezoek aan het koninklijke hof brengen. Luidens de lleite Frcie Presse heeft de Duitsche Regeering aan de vijf mogendheden, de Nederlanden daaronder begrepen, de bekende nota medegedeeld, welke zij den 3 Febr. 11. aan Belgie gezonden heeft, Lord Derby heeft daarop alleen geantwoord. In zijn schrijven betoogt hijdat Belgie, als een vrij land, be- Advertenticprijs: vnnl10gewone regels, i.00. Iedere gewone regel meer.- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend zwaarlijk de verlangde wijziging in zijne wet geving zal kunnen brengen. Verschillende Berlijnsche bladen bevatten allen een ongeveer gelijkluidend bericht. In de Pruisische Rijnprovinciën, die zii;h kenmerken door een talrijke Katholieke bevolking, bestaan gehèime bondgenootschappen, waarvan de orga nisatie aan de oude carbonari herinnei tkleine groepen van tien personen, waarvan er negen niets van den bond weten en slechts de tiende daarmede in verband staat; vervolgens gioepen van honderd, waarvan ook slechts de kleine minderheid op de hoogte der zaken is. Het schijnt deze vereeniging te doen om gebeur tenissen op te sporen en te onderzooken, die in betrekking staan lot hetgeen men ia Duitsch land nu den Oulturhampf noemt, en vooral bekleedt het heffen van bijdragen der Katho lieken ten behoeve van voorbereidende maat regelen voor een openlijk optreden daarbij eene voorname plaats. De lieichs-Anz. van 10 dezer maakt den „inhoud van het .adres., openbaar, dat, ontwor pen op de jongste conferentie dor Pruisische bisschoppen te Fulda, den 2 Maart jl. door deze aan Keizer "Wilhelm is toegezonden, en waarin zij de redenen uiteenzetten, waarom zij den keizer verzoeken, IID. bekrachtiging aan het wetsvoorstel, strekkende tot opheffing der vroeger toegekende stantsdotatiëu aan de bisschoppen, niet te schenken. Gelijktijdig deelt voornoemt orgaan het antwoord mede, dat door de regeering, onder dagteekening van 9 Maart, namens den Keizer, op bewust adres gegeven is. Daarin worden namelijk alle door de bis schoppen in hun adres aangevoelde bezwaren en verkeerde gevolgtiekkingen omtrent bedoeld wetsvoorstel geheel opgelost en grondig weder- legd. De regeering, zoo wordt nadrukkelijk in het antwoord verklaard, bedoelt met dat wets voorstel, evenmin als met de bestaande kerkelijk- politieke Mei-wetten, eene verloochening van het Christelijk geloof of eene schending dei- rechten van de Katholieke kerk, maar eeuigiijk dat de bisschoppen en verdere geestelijkheid aan de staatswetten stipt zullen gehoorzamen. Weldra zal ,te Munchen worden over gegaan tot de verdeeling onder de schuldeischers van hetgeen uit de failliete bankinrichting van de beruchte Adèle Spitzedcr is overgebleven. De schuldeischers zullen "14 a 16 percent van hunne vorderingen kunnen ontvangen. ENGELAND. Lords Derby en Northcote tóbben den 10 dezer een groote deputatie van importeurs en raffi- nadeurs van suiker ten gehoore ontvangen. De deputatie gaf het verlangen te kennen, dat de Regeering opnieuw met Frankrijk, Belgie en Nederland in onderhandeling zou treden over de kwestie der premie bij den uitvoer van suiker, en dat zij represailles zou nemen, indien de bedoelde Stalen de oudorhandeling van de hand wezen.

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1