VerssMjit Japlljb Bnitenlaniscbe Bericbten. liHeiilaaïicIt Bericlten. A0. 1875. Zaterdag 24 April. M 3627. Negen en Twintigste Jaargang. COURANT. Abonnementsprijs, per k wat taal1.85. Franco per post, door het gèlieclo Tlijk - 2.50. Afzonderlijke nomineis- 0.10. BUKEAU: DIlLRKT, E, 121. Advertentieprijs: vanl10 gewone regels, f 1,00. Iedere gewone regel meer- O/IO. Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. DÜ1TSCHIAN1). Uit eene officieele bion verneemt men thans, dat van de meermalen bespreken reis van Kei zer Wilhelm naar Italië nog niet voor goed is afgezien. Vóór het vertrek des Keizers naar Wiesbaden op Zaterdag jl. is namelijk besloten, dat, in geval zijn gezondheidstoestand het ver oorlooft, hij zich in de derde week van Mei a.s doch slechts voor een kort verblijf, naar Opper- Italie op reis begeven en aldaar eene samenkomst met Koning Victor Emanuel hebben zal. Uit Opper-Italië «al de Keizer dan dadelijk naar de badplaats Ems vertrekken, waar hij Keizer Alexander II van Rusland en later ook Keizer Frans Jozef van Oostenrijk* denkt te ontmoeten. De Nordd. Ally. Zeit. meldt, dat de mede- deeling van de Oaservatore Romano omtrent de gedane uitdrukkingen door den Kardinaal Antonelli, betreflende de fractie van het cen trum in het Huis der Afgevaardigden, onwaar is, en, deelt als bewijs den inhoud, van het telegram mede, den -17 April 1871 door den rijkskanselier von Bismarck aan graaf von Tauiïkirchen te Rome gezonden, alsmede een telegram van graaf von Tauflkirchen aan ge- melden rijkskanselier, dd. 21 April 1871, en nog een bericht van voornoemden graaf van 10 Mei 1871, luidens hetwelk de Paus zich zelfs tegen andere Katholieke gezanten, over het .optreden van de Katholieke partij in den Duitschen Rijksdag als voorbarig en onpractisch heeft beklaagd. In het Duïtsche leger neemt het aantal zelfmoorden in verontrustende mate toe. Van regeeringswege zal een onderzoek naar de oor zaken van dit verschijnsel worden ingesteld. In hoogere militaire kringen gelooft men, dat een wijziging van de. al te strenge strafbe palingen, die bij 't leger geldenwenschelijk is. FRANKRIJK. De ministers zijn den 21 dezer onder voor zitterschap van maarschalk Mac-Mahon verga derd geweest. De z'tting duurde niet lang, want de heer Buffet heeft de mededeeling van zijne prefectorale veranderingen tot aanstaanden Maandag uitgesteld. De bondgenooten van den 25 Februari hechten veel belang aan deze ver anderingen, vooral met het oog op de aan staande senatoriale verkiezingen. Men is bang dat, wanneer de overheid niet strikt onzijdig blijft, de.door de ministers de Broglie en de Fourtou benoemde Bonapartistiscligezinde maires zich door hunne gemeenteleden tot afgevaar digden zullen laten verkiezen, en dat op die wijze Frankrijk begiftigd zal worden met een Senaat, die de kuiperijen van Chislehurst al te gunstig gezind is. Volgens den Moniteur universel is er weder sprake van het sluiten van een verdrag tusschen de Carlisten en de Spaansche Noorder spoorwegmaatschappijwaarbij bepaald wordt dat ouder zekere voorwaarden de treinen langs have lijnen ongehindercl|zullen kunnen loopen. SPANJE. De Spaansche gezant te Washington heeft 45,000 piasters ontvangen in mindering van de schadeloosstelling van 90,000 piasters, die ter zake van de sVirgiiiius'' moet worden betaald. Onder deze eerste storting is begrepen 40000 piaters voor interest. I Het Carlistische hoofll Polo heeft een lang durig onderhoud gehad met den generaal Jo- vellar, Minister van Odrlog. Den nacht van 20,op 21 dezer zijn de Car listen in Bel ver doorgedrongen en hebben vier gijzelaars opgelicht totC waarborg voor de beta ling der heffingen. De sneeuw belet del operaties. Het officieele Spaansche Regeeringsblad deelt mede, dat eeae bende Carlisten, die in de provincie Albacete verschenen is, heftig door de Regeeringstroepen Vervolgd wordt. REEKIE. Bij het banket te Mechelen gehouden" ter eere van den kardinaal-aartsbisschop heeft de kardinaal een dronk gewijd aan de burgerlijke autoriteiten. Ilij zeide, dat de vrijheid ook in kerkelijke kringen zich moest onderscheiden door eerbied voor de wet en de burgerlijke overheid. ENGELAND. De Melbourne Argus maakt een schrijven van mevr. Rastoul openbaarluidens hetwelk de communistendie onlangs uit Niemv- Caledonie ontsnapten, daartoe door mishande ling in die strafkolonie genoodzaakt waren. "Van 1 tot 20 April zijn 80 schepen het Suez-kanaal gepasseerd en bedroegen de ont vangsten 1,540,000 fr. ITALIË. Do Osservatore Romano, het orgaan van het Pauselijke hof, haast zich om het verspreide praatje tegen te sprekenals zou rins Bis marck in goede verstandhouding met kardinaal Antonelli verkeeren. TWEEDE KAMER. Zitting van 22 April. In de zitting van heden is ingekomen een ontwerp tot goedkeuring der overeenkomst met Belgie omtrent het Kanaal van Gent naar Neuzen. Tegen Woensdag morgen elf ure zijn vele wetsontwerpen aan de orde gesteld, waar onder dat tot wijziging der Indische begrooting voor 1875 en dat tot onteigening voor den spoorweg ArnhemNijmegen. SCHIEDAM, 23 April 1875. De meesterknecht G, de Gooier, van wien v/y gisteren melding maakten, is tengevolge van de hevige brandwonden die hij heeft be komen, heden morgen bezweken. De jaarlijksche inspectie van de milicien verlofgangers 18711874 zal naar wij vernemen den 9 Juni alhier geschieden. De miliciens der lichting van 1874, be- Jhoorende tot de drie regimenten vesting-artil lerie, die den 1 dezer van verlof bij hunne korpsen zijn teruggekeerd, zullen in stede van ultimo Juli, eerst ultimo Augustus a. s. in het genot vau onbepaald verlof worden gesteld. Wij ontvingen dezer dagen het negende jaarverslag (over 1874) van de ïVereeniging tot het verleenen van hulp aan minvermogende ooglijders in Zuidhollaud", gevestigd te Rotter dam, waarin in de eerste plaats met erkente lijkheid wordt melding gemaakt van de opening van het gebouw, door de vereeniging gesticht, tot het opnemen en verplegen vrm minver mogende ooglyders, den 6 Juli dos vorigen jaars, welk gebouw uitstekend aan de verwach ting voldoet. Den volgenden dag werd voor de eerste maal polykliniek in het gebouw gehouden en spoedig .daarna behoeftige oog lijders opgenomen. Van de opening af tot op 31 December werden er 59 lyders 1406 dagen verpleegd. Voor de polykliniek van den genees heer, dr. J. H, de Haas, meldden zich 2782 personen aan waarvan 1826 uit Rotterdam, 908 uit 97 andere gemeenten in Zuidholland, 46 uit 33 gemeenten in Nederland buiten Zuid- Holland en 2 in 2 plaatsen buiten Nedeiland Onder de plaatsen die in 1874 het grootste contingent leverden, behoort Schiedam met 122 ooglijders. Dat er vele belangrijke gevallen voorkwamen, moge daaruit blijken, dat er 134 groote kunst bewerkingen hebben plaats gehad. Op de spreek uren werden voorts niet minder dan 152 op of in den oogbol vastzittende vreemde lichamen verwijderd eu meer dan 100 kleine operatiën verricht. Aan 637 personen werd voor of be neden den inkoopsprijs de passende bril gege ven en 3 kunstoogen op gelijke voorwaarden verschaft. Het aantal behandelde lijders gedurende het negenjarig bestaan der Vereeniging bedraagt 18679, terwijl 109539 adviezen werden gegeven en 1124 grootere operatiën werden verricht en door de vereeniging 3937 brillen en 36 kunstoogen verstrekt zijn. De linancieele toestand der Vereeniging mag niet ongunstig genoemd worden. De jaarlijksche Contributie van begunstigers bedroeg f3199.10. Door bedanken, overlijden of vertrek leed de veieeniging een verlies van - f 54.50, evenwel was het bedrag dit jaar nog f 111.meer dan 't vorige. Met harteljjfcen dank wordt in het verslag melding gemankt van eene subsidie van/100, de vereeniging verleend door het Gemeentebe stuur van Schiedam. Zal deze bij uitnemendheid nuttige vereeniging echter haar liefdewerk op even ruime schaal kuuuen blijvea voortzetten f

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1