A0. 1875. Maandag 26 April. J& 3628. Baitsnlauisclie Bericbten.- BiwilaiHitie genetten. Negen on Twintigste Jaargang. - o.to. Men wordt verzocht «1e advcrtcntHSn, welke men denzclfden dag verlangt geplaatst te zien, ititerliJU des na middags te 3 uren te bezorgen. FRANKH IJ K. De Moniteur zegt, dnt Harcourt van Weenen naar Londen zal gaan als ambassadeur; de Broglie zou geen lust hebben om de tegen woordige soort van republiek te vertegenwoor digen. In de den 21 dezer gehouden zitting van den rniuistenaad is het andermaal gebleken welk verschil er tussehen de ministers Buffet en Dufaure bestaat, en wordt het tijd dat de Nationale Vergadering, zoodra zij hare werkzaamheden hervat, een einde daaraan make, door den heer Buffet op te offeren, die niet durft doortasten enzoo het van hem alleen afhing, zeker al de maires en prefecten van vroeger zou willen behouden, hoe gecom promitteerd zij ook zijn mogen, om zich alleen te bepalen tot het aanvullen van vacante plaatsen. De heer Dufaure daarentegen wil meer aan de publieke opinie toegevendoor die ambtenaren uit de gelederen te verwijderen, die zich nog gerechtigd wanen om te velde te trekken tegen de thans wettig gevestigde republiek. Het ontslaguemen door den heer Miction als prefect van Puy-de-Dóme en de beweging die hieruit onder het prefectoraal personeel moet volgengeeft eene gereede gelegenheid tot zuivering, zoo de heer Buffet die zoeken wilmaarzooals reeds gezegd schijnt hij dit niet te willen, terwijl hij boven dien, zijnen ambtgenoot van justitie Dufaure heeft aangespoord, om de door dezen aange vangen verwisseling in het personeel der vrede rechters, dat ook voor een groot deel bestaat uit mannendie tegen de nieuwe instellingen gezind zijn, wat te matigen. Deze is daartoe echter niet genegen. x EN GELAND. In het Lagerhuis zeide de heer Bourke, in antwoord aan den heer Cochrane, dat Layard bevestigde, dat bij den burgeroorlog in Spanje aan beide zijden eenige wreedheden waren bedreven, maar de regeering was niet voor nemens zich daarmede in te laten, zooals zij in 1835 had gedaan, doch zij laat geen gele genheid ongebruikt, om haar invloed te doen gelden ter bevordering van den vrede en de humaniteit. Disraëli zeide in antwoord aan den heer Wait, dat hij reden had tegelooven, dat China zal gehoor geven aan de eischen, door Enge land gesteld ten opzichte van het onderzoek aaar den moord van Margaryr maar bij gebrek min bijzonderheden achtte hij 't wenschelyk wet meer mede te deelen van de ontvangen berichten. De Guycowar van Baroda is 22 dezer met een exprestrein naar Allahabad gezonden. Hij was onder bewaking var», uropeesche soldaten. Men gelooft, dat hij te C mar gevangengezet zal worden. Gistei en verwachtte men de procla matie van den onderkoning nopens de zaak van den Guycowar. De Koninklijke commissie, die in Enge lland benoemd is om middelen ter voorkoming van het in zee gaan van onzeewaardige schepen te beramenheeft voorgesteldgemeenschap pelijk met andere landen een herziening dei- wetgeving op de zee-assurantie te beproeven. Het ministerie van koophandel heeft het wen- seheiijk geacht, eerst de wetgeving der andere landen over de punten, die twijfel of moeilijk heden opleveren, te onderzoeken on tot dit doel 24 vragen opgesteld, die aan de verte genwoordigers van Engeland, in Fiankrijk, Diiitschland, Oostenrijk, Rusland, Zweden en Noorwegen, Nederland, Belgie, Italië, en de Vereenigde StalenJ|ezond|n zullen worden, om die nauwkeurig te beantwoorden. DUITSCHLAND. De Rijkskanselier moet nog altijd het bed houden door zware verkoudheidmen hoopt echter, dat hij spoedig beter zal worden en het plan is dan terstond naar Lauenbui'g te gaan. Het ontwerp betreffende het toekennen van recht van eigendom aan de oud-Katholieken op de Roomsche kerkelijke goederen is door de commissie van den Pruisischen landdag goedgekeurd en bijna zonder wijziging aange nomen. Ook de regeering kan zich over 't geheel met die wet vereonigen, zoodat ook deze zaak spoedig geregeld zal zijn. Sedert den 15 dezer maand zijn de brievenbestellers te plattenlande in Duitscliland met seinfluitjes voorzien, om door hun fluiten den bewoners hun komst bekend te maken. Men wil langs dezen weg 't bestellen bespoe digen en den landbewoners het meegeven van brieven enz. gemakkelijk maken. It 8 L A N D. Een particulier schrijven uit Moskau van 46 dezer bevat, dat de terugkeer der geuniëerden tot de Grieksche orthodoxe kerk zich voort durend uitbreidt. Zelfs de aartsbisschop Jozef, die in het klooster te Kiew woont, is nu daar toe overgegaan. Hij was door Paus Pius IX tot aartsbisschop benoemd. Spoedig zullen alle geuniëerden in Rusland in de Grieksche orthodoxe kerk opgenomen zijn. NOORWEGEN. De Storthing heeft het regeeringsvoorstel tot invoering van het metrieke stelsel van maten en gewichten aangenomen. De Eerste Kamer te Stockholm heeft een gelijkluidend voorstel, ingediend door eenige leden, eveneens aange nomen. OOSTENRIJK. De Kozerdeh, welk blad te Pesth ver schijnt, zegt uit eene authentieke bron te kunnen mededeelen, dat de Oostenrijksch- Hongaarsche eu Russische regeeringen den stap billy ken, die de Duitsche regeering tegen over Belgie heeft, gedaan. ZWITSERLAND. Uit Zurich meldt men, dat voor het gedenk- teeken ter eere van Zwinglius totnogtoe voor 42,700 francs is ingeschreven. SCHIEDAM, 24 April 1875. Kamer van Koophandel en Fabrieken te Schiedam, zitting van 23 April 1875. Afwezig de heeren T. H. B. Snijders en A. M. F. van Deventer. 1. Resumtie der notulen van de vergadering van 11 April jl. 2. Naar aanleiding van het verzoek door de heeren Jules en Victor Wautïer te Rotterdam bij Zijn Excellentie den Minister van Biunen- landsche Zaken ingediend, waarbij een concessie van negentig jaren wordt aangevraagd voor het aanleggen en exploiteeren van. een paardenspoor van Schiedam door Delfshaven en Rotterdam naar Kralingeu, welk verzoekschrift aan de Kamer ter fine van bericht en raad is toege zonden, wordt besloten de inwilliging van dat vei zoek evenals bij de vorige gelegenheid met den meesten ernst te ontraden. Om het vergevorderd uur wordt besloten de mededeeling eu behandeling der verder inge komen stukken uit te stellen tot de volgende vergadering. Onder de legaten, door wijlen mejuffrouw A. Loopuyt aan verschillende nuttige er. wel dadigheids-instellingen vermaakt, behoort ook een legaat aan de Dinconiearmeu der Hervormde Gemeente alhier groot f 10,000 en een aan het Diaconiehuis dier Gemeente groot f 500. Maakten wy onlangs melding van een bij zonder groot kippenei, het ei door een hen van H. Leenderts op de Verbrande Erven alhier dezer dagen gelegd, overtreft dit echter nog, het heeft nl. den ovalen omtrek van 21 centi meter en 8 millimeter en rond gemeten 18 centimeter en weegt 1 Vi hectogram. Wat vooral vermelding verdient is, dat het bleek, bij 't breken der schaal, dat zy nog een ei bevatte van ge wone grootte doch meer bolvormig-, de ruimte tusschea beide schalen was opgevuld met eiwit, zoodat alleen de dooier aan het buitenste e ontbrak. Deze hen, van gewoon inlandsch soort, legt in den regel gewone eieren, doch het vorige' jaar heeft zij ook een bijzonder groot ei gelegd, dat evenwel kleiner was dan het bovenvermelde Gedurende de vacantie der Tweede Kamer zijn 112 adressen ingekomen betreffende den aanleg van spoorwegen; voorts 30 omtrent de SCHIEDAiSCIE COURANT. Anos-NKMENTSPrtuf,, j>er kwnilnal. Franco por door het froUeole Rijk Afzondeilijke 1.85. '2.50. BVKEiDi MARKT, E', 124. Advertentieprijs: van 1—10 gewone regels. 1.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. T

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1