Tersclliit Saplijts, èpoistd Diasflai. flpmepii tot Se tnlrijvii voor ie SCHUTTERIJ. Bnitenlanische Benutten. Biniieilanisclie Berichten. A°. 1875. Donderdag 6 Mei. Jê. 3635. Kennisgeving. PUBLICATIE. If SCHUTTERIJ. IVegen en Twintigste Jaargaug. Bf) deze Courant behoort een By voegsel Op den Hemelvaartsdag zal des avonds geen Courant worden uitge geven. Men wordt mzSe1p|^^iteMten<liin, welke men ^lenangt geplaatst te zlenfmt tcrïjjlt des na middags te 3 uren te bezorgen. 1 D UIT S C HL AND. De Magdet. Zeil. deelt mede, dat de Bel- sehe diplomatieke nota van 30 April jl. alleen de ontvangst der Duitsche nota van den '15 dier maand vermeldt, Dit bevestigt derhalve het gevoelen, dat de discussie tusschen de beide landen is geëindigd, onder voorbehoud evenwel van het van Duitsche zijde toegezegd initiatief tot aanvulling Van de strafwetgeving. Voorts is aan de Belgische nota een memorandum, di". '11 April, betreffende de zaak Duchesne, toegevoegd, waarin als bewezen wordt ^verklaard, dat Duchesne de bekende .drie brie.veiiiaan.ilen aartsbisschop van Parijs op verschillende tijd?- stippen heeft geschreven. Dit doet.de bewering vervallen, dat bewuste hrieven hem in dronken schap zijn iu de pen gegeven. Het gerucht betreffende eene groote vredes-demonstratie tijdens het verblijf van den. Keizer van Rusland in Duitschland, bevestigt zichnaar men verneemt zou dat te Ems plaats hebben eu vandaar weder het gerucht,' dat de Keizer van Oostenrijk zich eveneens naar Ems zou begeven om den Duitschen Keizer en. den keizer van Rusland te begroeten. Bismarck zal voorloopig op zijn besluit om naar Lauenberg te vertrekkeo, terugkomen, en Berlijn voor de komst van den Keizer van Rusland niet verlaten Volgens de National Zeituug zal de Kroon prins den 9 Mei te Berlijn aankomen na de afreis van den Russisclien Keizer naar Ems, doch weer met de Kroonprinses naar Italië terugreizen. Blijkens de tiende lijst van'verklaringen. _l^m--jleri^us|dijke_encycliek- van 5 Eebruari zijn tot nog toe te Berlijn 166JT zoodanige adressen ontvangen. In industrieele kringen is een adres aan den Keizer in omloop, waarin wordt verzocht om de keizerlijke toestemming tot het houden van een nijverheidstentoonstelling voor het Duit sche Rijk, te Berlyn, in het jaar 1878. FRANKRIJK. Er zijn thans van Regeeringswege bevelen gegeven, om het standbeeld van Napoleon weer op de Vendómezuil te plaatsen. De zuil zelve zal weldra geheel hersteld zijn. Volgens den Geneefschen correspondent van het Journal des Bébats heeft Hyacinthe Loyson een afzonderlijk kerkgenootschap opge richt, hetwelk meer by val schijnt te vinden dan de ofïicieele kerk. De correspondent heeft een brief van hem gelezen, waarin hij zich zeer heftig uitlaat niet alleen tegen de ultra- montanen, maar ook tegen de valsche liberalen. Bij de Protestanten, ofschoon hij ook op hen aanvalt, schijnt hij voor de zaak ondersteu ning te vinden. ITALIË. De Popoio Romano verzekert, dat de gezond heid van den Paus zoodanig verzwakt is, dat geneeskundige hulp is ingeroepen. TWEEDE KAMER. Zitting van 4 Mei. De zitting was geheel gewijd aan de alge- meene beraadslaging over het wetsontwerp tot regeling van het toezicht bij de oprichting van fabrieken. Verschillende amendementen zijn daarbij aangekondigd. De algemeene discussie is gesloten. Morgen behandeling der aitikelen. i,t -«jsjkss- COURANT. Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post, door het geheele Kijk ..- 2.50. Afzonderlijke nomraers - 0.10. BUREAU 1*1 A B KT, E, 134. Advertentieprijs: van 110 gewone regélsf 4.00. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Burgemeester en Wethouders vanSchiedam, Gezien de Wet op de Schutterijen van den 11 April 1827, en in het bijzonder gelet hebbende op die artikelen der Wet, welke in betrekking staan tot de jaarlijksche inschrijving, zoo tot de bestaande Registers van vroegere jaren als tot de inschrijving welke ge durende de laatste helft der maand Mei moet geschieden. Doen te wéten: Dat de Registers ter inschrijving voor de SCHUT TERIJ, van de geborenen in de jaren 1841 tot 1850 ingesloten, sullen jvorüen^geopend ter,inschrijving van alle maiinelijke mgeZeTèriën welke tot het laatsgemelde jaar behooren, alsmede van hen, welke, in de vorige jaren geboren zijnde, sedert de laatst vorige inschrij ving zich alhier met der woon hebben nedergezet, waaronder ook begicpen zijn de militairen, na dien tijd gepasporteerden de vreemdelingen, van buiten het rijk gekomen, die zich alhier hebben gevestigd, voor zoo verre deze lantsten het voornemen om zich in dit Rijk neder te zetten hebben aan den dog gelegd, hetzij door eene uitdrukkelijke verklaring, hetzij door de werkelijke overbrenging van den zetel van hun vermogen en dé hoofdmiddelen van hun bestaan naar herwaarts, zonder dat de tijdelijke uitoefening van eenig bedrijf of handwerk, in eenige ondergeschikte betrekking, als zoodanig voornemen wordt aangemerkt; allen welken zullen worden ingeschreven in dat Register, waartoe zij volgens hunnen ouderdom behooren. Dat van deze inschrijving niemand der vermelde personen is uitgezonderd, tnaar dat allen, zonder onder scheid, daarin begrepen zijn, al ware het ook, dat zij zouden vermeeuen, volgens de wet, tot de vrijgestelden of uitgestotenen te behooren; zullende derhalve, alle ie bovengemelden, daartoe hij deze wordende opgeroepen, moeten verschijnen ten Baadhuize dezer Gemeente1. op Woensdag den 49 Mei en Donderdag den 20 Mei 1875, op beide dagen des voormiddags van 40 tot des namid dags 2 ure, ten einde zich te laten inschrijven. De Registers zullen op den eersten Jmij finaal worden gesloten. De opgeroepenen zullen verpligt zijn, bjj hunne inschrijving opgave te doen van hunne namen, voor- en bijnamen, van de plaats en den tijd hunner ge boorte, hunnec woonplaats met aanduiding van wijk en nomrrier, het beroep hunner puders en dat van hen zelf, of zij 2ijn gehuwd, ongehuwd of weduwnaar, het getal hunner kinderen van beider sekse, sedert wan neer zij ingezetenen der Gemeente zijn en vanwaar xy alhier zijn komen inwonen, en eindelijk van de redenen die zij zouden vermeenen, heil van de Sohutter- Hjke dienst vrij te stellen of daartoe onbevoegd ie maken, naar aanleiding van artt. 3 en 4 der Wet, met opgave van het artikel en onderdeel der Wet, waarop zij zich beroepen. Wordende voorts ieder hunner buiten deze Gemeente geboren, aangemaand, om zich tydig van eene geboorte akte te voorzien, en zich alzoo van zijnen ouderdom te verzekeren, ton einde de inschrijving behoorlijk kunne geschieden en om te voorkomen, dat'niemand door eene verkeerde opgave van zijnen ouderdom, ver- valle in de straffe lij de Wet bepaald. Terwijl Burgemeester en Wethouders voornoemd de hierbij belanghebbenden waarschuwen, om zich van hunne verplichting in deze te kwijten; vermits uit krachte van art. 9 der Wet en art. G van Z. M. Besluit van 21 Maart 1828, al degenen, welke zich voorliet sluiten der Registers, cp den eersten Juni) eerstkomende niet hebben laten insein ij ven, alsnog ambtshalve zul len worden ingeschreven, en dat zij dientengevolge, zullen worden verwezen iu eene geldboete, en daar enboven zonder loting bij de Schutterij ingelijfd, indien het zal blijken, dat er tijdens de verzuimde inschrij ving, geene redenen tot orijstelling of uitsluiting ten hunnen aanzien bestonden. En is hiervan afkondiging geschied, waar-het be hoort den 3 Mei 1875. Burgemeester en Wethouders van Schiedam. P. J. VAN DIJIC VAN MATENESSE. De Secretaris. A. W. MULDER. De Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet hebbende op art. 7 van Zijner Majesteits besluit van den 7 September 1828, Staatsblad no. 55), roepen bij deze alle personen op, welke als gehuwd of weduwe- naars met kind of kinderen in het nfgeloopen jaar. uit dien hoofde in de tweede klasse van de algempene rol der Schutterij gebragt 7ijn gewordeu, doch sedert dien tijd, door liet overlijden hunner vrouw of kin deren, de bevoegdheid verloren hebben om in die klasse te verblijven, en dus alsnu in de eerste klasse der voor dit jaar te formeren algemeenc rol gerangschikt moeten -*wonion, ornnan dusdanige veranderingr.vaifcxi omstandigheden kennis te geven, of wel zich daartoe ter Secretarie dezer Gemeente aan te melden voor de aan te vangen inschrijving des morgens van 40 tot 12 ure, en dus uiterlijk op den 15 Mei aanslaandezul lende bij verzuim dezer aangifte, de belanghebbende, ingeval hij, dien ten jgevolge, niet op dejbijzondere rol mogt zijn overgenomen, dadelijk volgens art. 8 van voornoemd Besluit, bij de Schutterij worden inge lijfd, tegen ontslag van hem. die in zijne plaats is opgeroepen, alles onverminderd de toepassing der straf bepaling bij ait. 1 der wet van G Maart 4818 (Staats blad no. 12), houdende, eene geldboete van ten hoogste vijftig gulden en eerfe gevangenisstraf'uiterlijk van drie dogen, hetzij afzonderlijk of wel beide straffen te zaraen genomen. Toorts brengen Burgemeester en Wethouders voornoemd ter kennis van de belanghebbenden, dat zij, welke hun 34ste jaar hebben voleindigt en tot de reserve behooren, alsmede van hendie daarbij vijf jaren hebben gestaan, op grond van artt. 25 en 26 der wet van den 11 April 1827, indien zij zulks verkiezen, kunnen worden ont slagen; weshalve ieder, die van dit regt wenscht gebruik te maken, aangemaand wordt om zulks ter kennis van het Bestuur dezer Gemeente te brengen, door eene verklaring, schriftelijk te doen, en ter Secretarie voornoemd te bezor gen uiterlijk vóór 30 Junij aanstaande, vermits alle degenen, die zulks niet mogten verrigten, gehouden wor den voor Vrijwilligerswelke niet vroeger dan in de maand Junij van het volgende jaar hun ontslag op bovenstaande wijze kunnen reclameren En is hiervan Afkondiging -geschied, waar het be hoort den 3 Mei 1873. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris A. '\V. MULDER. i'

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1