VerscHjnt Japlijis, nfiezonM Dinsflag. Biiteilanlscle Berichten. Biuiieulandsciie Bericliten. A0. 1875. Donderdag 27 Mei. M 3649. Kennisgeving. Nesren en Twintigste *X aarffanff, Men wordt verzocht de advertentlën, welke men denzclfden dag verlangt geplaatst te zien%iitcrl\fïi des na middags te 3 uren te bezorgen. Onder de verschillende politieke groepen worden de onderhandelingen, om tot overeen stemming te geraken over de samenstelling der constitutioneele commissie, ijverig voortgezet. Verre zijn ze evenwel nog niet gevorderd, want de groep Wallon, die als bemiddelaar tusschen de groepen der linkerzijde en het rechter- centrum zou optreden, heeft de verzoeken van de rechterzijde tot de linkerzijde gericht, niet kunnen ingewilligd krijgenzoowel wat betreft de numerieke vertegenwoordiging als de keuze der candidaten zijn de onderhandelingen afge broken. De beide partijen zullen nu ieder af zonderlijk eene lijst opmaken en de groep Wallon zal er eene in verzoeningsgezinden geest opstellen. Volgens la France was de ministerraad, ins gelijks bezig over de samenstelling der consti tutioneele commissie te spreken. Uit verschillende streken in Midden- Frankrijk wordt melding gemaakt van een vreeselijken storm, die den 17 dezer aldaar ge woed heeft en, vergezeld door zwaren hagel, ontzaglijke schade heeft veroorzaakt aan de wijngaarden en de korenvelden. Vooral de wijn gaarden moeten zeer geleden hebben; men meldt zelfs, dat de toekomst der wijngaardeniers minstens voor eenige jaren geknakt is. EN G E L A H D, De Timeszinspelende op de Engelsche circulaivo tijdens de jongste crisis, zegt dat Frankrijk eu Duitschland zich zeer verwonderd hadden betoond dat giaaf Derby hun laad duifde geven. »Wij aarzelen niet, zegt het blad, vetder te veiklaren dat Engeland, in vergelijking met andere naties, althans tegen woordig even sterk is als'aan den vooravond van den grooten Franschea oorlog, en de natiën van 't vasteland bedriegen, zich^ indien zij meeuen dat Engeland er van af zal zien zija diplomatische tusschenkomst aan te wenden ter wille van den vrede en ter verdediging der gerechtigheid. »Wij vinden op dit oogenblik de Fransche aangelegenheden belangwekkender dan onze eigene, en het Ministerie van Buitenlaadsche Zaken zou gemakkelijk opnieuw het gewich tigste Departement kunnen worden." SPANJE. De berichten van het oorlogstooneel zijn, meest van Carlistische zyde afkomstig. Een telegram uit Tolosa zegt: in afwachting van de beslissing door de junta der generaals te Madrid te nemen, heeft Quesada de leiding van de operatiën in het Nqorden weder op zich genomen; Pino is bij .Miranda den 13 Mei de Ebro overgeti okken, om, als commandant- generaal van Alava, zich naar Vittoria te be geven; Jovellar is belast om in het centruip Despujols te vervangen, teneinde aap de vorde ringen van Doi;regaray perk te stellen, en men zegt ook dat Loma weder naar Guipuzco: terug zal gaan. Uit Hendaye meldt het Car- listisch agentschap verder, dat het garnizoen van Orio sterk geleden heeft van het geschut en geweervuur der Carlisten: men spreekt zelfs van 40 doodon en gekwetstendie positie wordt als onhoudbaar afgeschilderd. Van regeeringswege wordt gemeld, dat een colonne Carlisten, die bij Gamas 'n de pro vincie Palencia was verschenen, uit elkander gedreven is, en dat de Carlisten op een trein vau Miranda naar Haro geschoten hebben, zonder, gelukkig 1 iemand te wonden. DU1TSC1ILAND. De Koln. Zeit. meldt dat Prinses Julia van Bottenberg, gemalin van Prins Alexander van Hessen, tot de Evangelische kerk is overgegaan, omdat zij zich niet •kan vereenigen met de leer der Pauselijke onfeilbaarheid. Luidens eene voorloopige mededeeling, door de regeering van Hessen-Darmstadt aan de financieele commissie der tweede kamer aldaar gedaan, zullen de uitgaven van het groother- heitogdorn voor '1875 de inkomsten verre te boven gaan, eu wel waarschijnlijk tot een bedrag vau ruim 3V millioeu 11. Het Heerenhuis heeft den 25 dezer het wetsontweip op het beheer van het ver- mogeu vau Katholieke kerkgemeenten, als mede dat tot opheffing der kloosters, by eindstemming, aangenomen. In zake de houding van Oostenrijk tegen over den vorst-bisschop van Bieslau, dr. Fibster, Verneemt men, dat de icgeering besloten beeft dezen niet toe te laten, vau uit Oostenrijk ook; het Pi uisisch gedeelte van dat diocees te be sturen, indien hij door het koninklijk gerechtshof te Berlijn van zijn ambt mocht ontzet worden. BEL Q.JfE.. Ia het Huis van Afgevaardigden heeft den 25 dezer de minister van buitenlandsche zaken, na opsomming van vele stukken in de zaak van Duchesne, de hoop uitgedrukt, dat het kabinet van Berlijn zal overtuigd zijndat de instructie met de grootste zorg heeft plaats gehad. Voorts kondigt hij aan, dat door de Regeering eene bepaling zal voorgesteld wor den, volgens welke liet aanbod of voorstel, ook al wordt het niet aangenomenom tegen per sonen een ernstigen aanslag te plegen, als zijnde eene bedreiging, gestreng correctioneel, zal worden gestraft. Den 23 dezer had in een der kerspelen in de nabijheid der hoofdstad een processie, plaats; niet te verwarren met den optocht van. bedevaartgangers welke verboden is. De proces-, sie werd door het volk gestoord. De politie, dreef het volk met de wapens terug en nam, verscheidene personen gevangen. De burge-. meester, die de processie bijwoonde, vluchtte- in een woning; de processie is na deze stoornis uiteengegaan. RUSLAND. De mededeeiingen van een Posensch dagblad over een te sluiten conventie tusschen de Russi sche Regeering en den Pauselijken Stoel wor den van wel onderrichte zijde tegengesproken. De betrekkingen van de djpcesen en metropo litanen tot den Russischen Staat blijven veeleer in statu quo. Terwijl de verordening van 1868 directe briefwisseling met Rome toestond, zal die volgens nieuwe bepalingen voortaan alleen door bemiddeling van het Ministerie plaats vinden. ZWITSERLAND. Het resultaat der stemming over de wet op het burgerlijk huwelijk is, dat de meerder heid zich voor de aanneming der wet heeft verklaard. AMERIKA. Hevige branden hebben in Pensylvanie ge woed. De steden Osceola en tlontzdale zijn gedeeltelijk verwoest; men begroot de schade op 2,000,000 doll. De uitvoer van producten uit de Veree- nigde Staten van Noord-Amerika naar eiders, t. w. van katoen, gi anen, vooral tarwe, vleesch, tabak en petroleum, heeft in het afgeloopea. jaar een waarde van 4,84,'700,000 (lobars beieikt. TWEEDE KAMER. Zitting van 25 Mei. Ia deze zitting hebben, bij de voortgezette beraadslagingen over de muntwet, de hh. Bredius, Schimmelpenniuck, vau den Berch COURANT. AdONNEMëntsI'UIJS, per kwartaal1.85. Franco per post, door liet geheele Rijk - 2.50. Afzonderlijke nommers- 0.10. BUItB AUMA E,, 13A Advertentieprijs: van 110 gewone regels1.00. Iedere gewone regel meer- o.lO. Driemaal plaatsing wordt tegen tweesiaai, berekend. Herziening vande Belastbare Opbrengst der Gebouwde Eigendommen. De Burgemeester van Schiedam, brengt bij deze ter kennis: dat, ter voldoening aan art. 21 der wet van 22 Julij 1873 Staatsblad No. 110), van heden tot en met den 25 Junij 1875, op de Gemeente-Secretaiie voor een ieder ter inzage ligtde opgaaf bezattende de wijzigingen in ie belastbare opbrengst der gebouwde eigendommenge legen binnen deze Gemeente dat aan de betrokken belanghebbenden, ter voldoe ning aan het \iepaaUlo bij het 4de lid van bovenver melde wet, eene kennisgeving zal worden toegezonden, waarin de wijziging der belastbare opbrengst van hunne eigendommen vermeld is. S o hie dam,,den 26 Mei 1875. De Burgemeester van Schiedam P. J. VAN 01JK VAN MATENESSE. FBASKRIJ K. o o

Schiedamsche Courant | 1875 | | pagina 1